uziekvereniging Oirlo 100 jaar r /9óg - zoog Over muziekvereniging Ons Genoegen Overzicht programma jubileumweekeinde Ons Genoegen Jubileumcomité en oganisatie Regionaal seniorentreffen Topband Krezip, voorprogramma Gebroeders Ko yu fëM i X" Alles Kids Oirlive met artiesten van eigen bodem Receptie en presentatie nieuwe uniformen Trekking hoofdprijs autoloterij BBLlm y r DONDERDAG 29 MEI 14.00 uur: Regionaal seniorentreffen VRIJDAG 30 MEI 20.00 uur: Optreden Krezip met in het voorprogramma Gebroeders Ko ZATERDAGMIDDAG 31 MEI 13.30 uur: Alles Kids, optredens jonge talenten uit Oirlo 20.00 uur: Oirlive, optredens van artiesten van eigen Oirlose bodem ZONDAGMORGEN 1 JUNI 10.30 uur: H.Mis 12.00 uur: Receptie 14.15 uur: Presentatie nieuwe uniformen en concert 15.00 uur: Trekking hoofdprijs autoloterij 15.45 uur: Feestband Aacht vur Elluf Alle activiteiten vinden plaats in feestpaviljoen De Rosakkerte Oirlo, Voor meer informatie over het programma zie website www. onsgenoegenoirlo.nl Voorverkoopadressen voor Oirlive en Krezip zijn: cafe D'n Terp Oirlo, SEP Peeters Uitzendorganisatie BV Oirlo, Benzinestation De Aide Smidse Leunen. Bloemenzaak Berly Fleur Overloon en aspergeboerderij Denissen te Vierlingsbeek. PEEL EN MAAS Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 17 Vakfotografie Frido Smeets - Venray Het is in mei van dit jaar precies 100 jaar geleden dat "Ons Genoegen" uit Oirlo werd opgericht. Eerst als fiets club, later als zangvereniging en in 1927 werd de fanfare opgericht. In 1964 werd de vereniging uit gebreid met een drumband. Ook heeft de vereniging een jeugdor kest en een jeugdband "Whate ver". In het verleden waren er ook verschillende andere muziekka pellen vanuit de vereniging actief zoals De Spurrielander Kapelle en De Kelderband. De muziekvereniging is 100 jaar jong, en dan met de nadruk op jong. Reden genoeg om dit heu gelijke feit groots te vieren. De vereniging bloeit op dit moment als nooit tevoren met 120 leden waarvan ruim 100 muzikanten. Ongeveer 10 van de Oirlose bevolking is lid van de muziekver eniging. Daarmee neemt zij een belangrijke plaats in het dorp waar de vereniging op allerlei gebied actief is. De vereniging is ook jong omdat ruim 50 van de leden jonger is als 20 jaar. De vereniging streeft naar een goed muzikaal peil binnen haar eigen mogelijk heden, maar waarbij vooral ook de gezelligheid van groot belang is. De naam van de vereniging houdt zij in ere en niet alleen voor "ons". De fanfare met bijna 75 leden speelt momenteel in de tweede divisie, een goed niveau. De drum band telt 12 leden en de leeftijd is gemiddeld ongeveer 15 jaar. Bewust speelt de drumband in de vijfde divisie, maar dat wil niet zeggen dat er geen goede en leuke muziek gemaakt wordt. In het ver leden, toen de drumband meer leden telde, behaalde zij diverse Limburgse kampioenschappen en in 1973 zelfs het landskampioen schap in de Tweede Divisie. De fanfare behaalde recentelijk in 2005 in Tegelen nog het lands kampioenschap in de Derde Divi sie. De vereniging kijkt dan ook heel tevreden terug op de afgelo pen 100 jaar. Vanaf 2005 is al een jubileum comité actief om het jubileumpro gramma op te stellen. Belangrijk was eerst om de programmaon derdelen vast te stellen en de data. Daarbij werd ook als doel gesteld om de vereniging van nieuwe uni formen te voorzien en een aantal nieuwe instrumenten.Via vele sponsoren, fondsen en de jubi leumloterij is dat doel gehaald. Behalve het feestweekeinde van 29 mei tot en met 1 juni bestaat het jubileumprogramma ook uit andere onderdelen. Het jubileum jaar werd op 1 januari geopend met een groots vuurwerk wat nog nooit vertoond was in Oirlo en het bracht vele Oirlonaren bij elkaar in de nieuwjaarsnacht. Op 14 en 15 maart werd in de schouwburg van Venray, die twee avonden was uitverkocht, een galaconcert gegeven. Het was een groot suc ces waar nog veel over gesproken wordt. Op 13 en 14 september is er nog een weekeinde in Zuid Limburg voor de jeugdleden van Ons Genoegen en op 19 decem ber zal er een slotconcert gege ven worden door de vereniging. Een belangrijk onderdeel van het programma is ook de grote jubi leumloterij waarvoor bij de ver schillende trekkingen ook steeds een goede belangstelling was. Het jubileumcomité heeft al een mooi stuk werk neergezet wat zij in het komende jubileumweekein de nog eens willen bevestigen. Het comité bestaat uit: Theo Peeters (voorzitter), Jos Nelissen (secretaris), Hans Maas, Math Drabbels, Els Cox, en Ans Reijntjes. Zij zijn de kartrekkers maar daaronder zijn nog vele andere commissies actief. Via die commissies zijn er nog eens een veertigtal mensen actief alleen al in de organisatie. In het jubile umweekeinde zijn er nog eens circa 150 mensen als vrijwilliger behulpzaam bij de verschillende activiteiten. Een weekeinde waar ongeveer 5000 mensen verwacht worden. DONDERDAG 29 MEI Op donderdag 29 mei is er de speciale middag voor de senioren uit Oirlo en de omliggende regio. Deze middag is reeds volledig uit verkocht en er zitten bijna 700 toeschouwers in het feestpavil- joen die een heel gevarieerd pro gramma gepresenteerd krijgen. Er zijn onder andere optredens van het duo Grad en Petran, Mien Kes- sels, De Balkers, Gert Janssen en het seniorenorkest van Venray. Het zijn allemaal regionale artiesten die reeds tientallen jaren actief zijn en vele oude herinneringen zullen doen ophalen. De presen tatie is deze middag in handen van Marco de Mulder en Peter Claessens die vanuit hun ervarin gen in het carnavalsgebeuren op een ludieke wijze de middag aan elkaar zullen praten. VRIJDAG 30 MEI De bekende Nederlandse band Krezip zal op 30 mei 2008 optre den. Het jubileumcomité van Ons Genoegen is blij dat zij er in geslaagd is Krezip naar Oirlo te halen. De laatste jaren heeft Kre zip flink aan de weg getimmerd en weet de band een breed publiek te boeien in Nederland. Het feit dat Krezip in 2007 op Pinkpop mocht spelen bevestigt dat en in december jongstleden speelde de band ook nog in een uitverkochte Heineken Music Hall te Amster dam. In april jongstleden kreeg de band ook nog eens verschillende 3-FM Music Awards toegekend waarmee hun kwaliteiten erkend worden. De laatste hit "Everybo- dys gotta learn sometimes" van the Korgis doet het weer heel goed evenals eerdere nummers zoals "All my life" en "Plug It In Turn Me On". Mooie bijkomstig heid is dat Krezip een aantal jaren geleden ook al in Oirlo speelde, toen bij Zomaarpop, een bekend jaarlijks muziekfestival in de regio van jongerensoos OJC.Watjang. Toen speelde Krezip voor onge veer 200 toeschouwers nu zal dat voor ongeveer het tienvoudige publiek gebeuren. De avond begint om 20.00 uur. In het voorprogramma zullen de Gebroeders Ko de stemming er op passende wijze inbrengen. De avond wordt muzikaal verzorgd door DJ. Mighty Mike die dus om 20.00 uur begint en tot 01.00 uur zal draaien. De entree voor deze avond bedraagt 20 euro in de voorverkoop. Kaarten aan de kassa kosten 25 euro. ZATERDAGMIDDAG 31 MEI Op zaterdagmiddag 31 mei is het de beurt aan de jonge talen ten in Oirlo. Er zijn ongeveer een vijftiental optredens van solisten en groepen met zang, dans en andere activiteiten. Zij zullen op het grote podium, dat 's avonds ook gebruikt wordt bij Oirlive, hun talenten mogen laten zien en horen. Er is een deskundige jury die de optredens gaat beoordelen. De jonge talenten hopen natuur lijk veel publiek te mogen begroe ten. Iedereen heeft vrij entree. Op deze middag zal officieel de nominatie voor de Kinjerkultuur- pries van Limburg worden uitge reikt aan de jeugdcommissie van de vereniging door wethouder Patrick van der Broeck van Ven ray. Dit vanwege het beleid van de vereniging waardoor zij er in slaagt om vele jeugdigen actief te krijgen in de muziek. ZATERDAGAVOND 31 MEI Op zaterdagavond 31 mei zullen 31 Oirlonaren en oud-Oirlonaren het podium betreden en zullen zij onbekende en bekende talen ten laten horen onder begeleiding van een professioneel orkest. De formule van deze avond is dat de artiesten letterlijk en figuurlijk in de huid kruipen van bekende artiesten en groepen en deze live zullen vertolken. De artiesten zijn daarvoor reeds maandenlang in voorbereiding. De namen van de artiesten zijn bekend doch het publiek weet nog niet wie wat gaat doen. Dat wordt pas op die avond duidelijk. Dan kan men de artiesten zien afdalen van de grote trap die speciaal is op het podium is gebouwd. Er is grote belangstelling voor deze "Oelderse avond" en het zal tevens een grote reünie worden voor Oirlonaren en oud-Oirlona- ren. De entree voor deze avond is 7,50 euro. ZONDAG 1 JUNI Op zondag 1 juni zal zullen de nieuwe uniformen gepresenteerd worden. Die dag begint om 10.30 uur met een H. Mis in het feestpa viljoen aan de Rosakker te Oirlo. Deze H. Mis zal muzikaal opgeluis terd worden door de fanfare en iedereen is daarbij uiteraard van harte welkom. Om 12.00 uur begint de offi ciële receptie die tot circa 14.00 uur duurt. Ongetwijfeld zullen er velen zijn die de jubilaris komen feliciteren. Daarna om circa 14.00 uur zullen dan de nieuwe unifor men gepresenteerd worden. Het jubileumcomité heeft er voor gezorgd dat dit op een zeer spe ciale en spectaculaire manier zal gebeuren. Zij verklapt niet hoe het gaat gebeuren maar diegene die er niet bij zijn zullen iets speciaals missen. Na de presentatie van de nieuwe uniformen zal de fanfare en drumband nog een kort con cert verzorgen. ZONDAG 1 JUNI In het kader van het 100-jarig bestaan van muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo is er een grote jubileumloterij opgezet met als hoofdprijs een auto. Deze lote rij heeft in totaal zes trekkingen waarvan er reeds vijf gedaan zijn. Deze trekkingen waren steeds goed bezocht. Op zondag 1 juni vindt de zesde en laatste trekking plaats. Dan gaat de hoofdprijs van de loterij er uit, te weten een spik splinternieuwe auto. De trekking zal gehouden worden onder het toeziend oog van Mr. Weijs van Notariskantoor Mathijsen Weijs uit Venray, en begint om circa 15.15 uur. De trekking zal worden verricht door wethouder Heidens van de gemeente Venray. Tot slot heeft het jubileumco mité nog een verrassing in petto. Diegene die hierbij niet aanwezig is zal wederom iets speciaals mis sen. Na afloop verzorgt de feest band Aacht vur Elluf uit Oostrum voor een swingend muzikaal slot. M <5

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17