Avondvierdaagse Mustangs centraal Bierfeesten Eerste plaats Freunde Echo Vuursteen centraal in 't Freulekeshuus 2-Late in tv-finale De Franse tuinman "MONTEFIO-RE PEEL EN MAAS Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 15 Nieuwe brochure Schouwburg Venray is klaar 9 Ieder jaar wordt in de peri ode september tot en met maart het theaterprogramma samengesteld voor het nieuwe seizoen van Schouwburg Ven ray. Uit een enorm aanbod van impresariaten en arties ten moeten de keuzes gemaakt worden. "Begin maart kijken we of het programma in balans is", aldus directeur Anne-Christine Liebrand van Schouwburg Venray. "Zitten alle soorten producties er in, is er voor elk wat wils; komen er ook weer een aantal grote arties ten naar Venray en zijn er nieuwe juweeltjes ontdekt waarmee we de bezoekers graag willen laten kennismaken? Zijn ook de ama teurkunsttalenten goed vertegen woordigd? Elk jaar weer wordt het nieuwe programma dan iets van alle schouwburgmedewer kers. Alle medewerkers van de kassa, het secretariaat, de tech niek, de horeca en financiën zijn nauw betrokken, en de mensen van communicatie en marketing tot over hun oren, bij het maken van de brochure die nu klaar is." Anne-Christine en haar medewer kers zijn weer trots op het pro gramma en de mooie brochure. "Wij zijn bijzonder blij met de grote artiesten en producties die we u kunnen aanbieden. Mis schien kunt u zich voorstellen dat Venray er trots op is dat Herman Finkers vier avonden naar Venray komt; dat Tineke Schouten maar liefst twee avonden terugkomt met haar prachtige show Posi-tien; dat Karin Bloemen, Marc-Marie Huibregts; Guido Weijers, De Ashton Brothers, Javier Guzman, Lenette van Dongen en Jörgen Raymann allemaal van de partij zijn. De spraakmakende musicals Cabaret, Footloose, Tommy, Anate- vka, Disney's High School Musical zullen zeker uw aandacht trek ken. Maar kijkt u ook eens naar de nog onbekende namen die veelbelovend zijn, zoals Koffie huis de Ooievaar, La French Touch, de Kransky Sisters en Georgian Myths and Dances. Voor de kinde ren is er weer feest in de herfstva kantie met workshops en speciale kinder/familievoorstellingen: Het Zandkasteel, Kruistocht in Spijker broek en Roodkapje. Verderop in het seizoen kan men genieten van Mega Mindy en Djumbo. De ama teurkunsttalenten zijn vertegen woordigd bij de concerten van de harmonie uit Oostrum: SMT en Guido in Concert, het Venrays mannenkoor met zijn traditionele kerstconcerten, de Sjanellekes met Ro(oy)se Smart en niet te vergeten bij Oewiëe die weer een schitterende sinterklaasvoorstel ling op de planken zet." Avondprogramma internationale judotoernooi Judo Vereniging Venray houdt op 7 en 8 juni 2008 alweer het 34e internatio nale judotoernooi in Venray. Inmiddels is dit toernooi uitge groeid tot een van de grootste en sterkst bezette toernooien van Europa. Bijna alle huidige en voormalige judotoppers uit ons land en bui tenland hebben ooit wel eens in Venray op de mat gestaan. Vaak ook wordt het toernooi aange wezen als selectietoernooi, voor het samenstellen van nationale en internationale selectieteams. Reden om dit jaar flink uit te pak ken met op zaterdagavond een gratis openluchtconcert op het Schouwburgplein in Venray met niemand minder dan Rooy2U en BOB. Het concert vindt plaats op zaterdagavond 7 juni en is voor iedereen geheel gratis! Aanvang: 20.00 uur (na finish jeugdvierdaag- se) De spits wordt afgebeten door Band op Bezoek, oftewel BOB. BOB - wie in Venray kent ze niet? - behoeft eigenlijk geen introduc tie meer. Al ruim 20 jaar timmert BOB aan de weg met covers van de meest uiteenlopende muziek. Danceclassics, soul, disco, rock, feest, jaren '70, '80, '90 of heden daags, je kunt het zo gek niet bedenken of deze 8-koppige band maakt het. BOB staat garant voor muzikale kwaliteit, maar vooral voor gezelligheid. Rooy2U was aanvankelijk opgericht als eenma lig project voor Koninginnenacht Rooy. Tijdens deze show wierpen de Venrayse U2-ers hoge ogen in een uitverkochte foyer. Het suc ces was zo groot, en de klik tussen muzikanten was zo goed, dat de heren van Rooy2U besloten heb ben om door te gaan. Ruim een jaar verder is Rooy2U inmiddels een begrip geworden in Venray en daarbuiten. Deze tributeband onderscheidt zich door tot in de kleinste perfectie de sfeer en gevoel van U2 te evenaren. De show, licht, geluid, kleding alles is tot in de puntjes op elkaar afge stemd en zal menig Ü2-hart sneller De populaire band Rooy2U. doen kloppen. Na meer dan tien optredens, veelal buiten Venray, zal Rooy2U weer optreden voor eigen publiek met als titel 'Go Home'. De jaarlijkse Avondvierdaagse Venray wordt dit jaar gehouden van donderdag 5 tot en met zon dag 8 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 kilometer per dag. Op zondag 5 juni op speciaal verzoek is er een 20 kilometer. De voorin schrijving is op dinsdag 3 juni van 17.00 tot 20.00 uur in Schouw burg Venray. Elke dag ontvangen de deelnemers op de rustplaats een traktatie. Bovendien ontvan gen alle deelnemers een herin neringsmedaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. Start en finish zijn op het Schouwburgplein. Op zondag doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Ven ray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Start défi lé om 12.45 uur. Voor meer infor matie kan men terecht bij de Stich ting Avondvierdaagse Venray via telefoon 06-10202006, Gonnie Fre- derix via telefoon (0478)583765 of bij Dymph Frederiks via tele foon (0478)580572. De kroon op het jubileum van de Avondvier daagse is een boek met vele her inneringen, verhalen en foto's. Op zaterdag 31 mei wordt het boek gepresenteerd in de schouwburg. Belangstellenden kunnen nu inte kenen via www.A4D.nl. Oud-mede werkers van de Avondvierdaagse wordt een boek aangeboden op zondag 8 juni tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de schouw burg. Oud-medewerkers die nog geen uitnodiging gehad hebben, kunnen contact opnemen met Jos Jacobs via telefoon (0478)584705 of met Gonnie Frederix via tele foon (0478)583765. Op zondag 8 juni houdt TMCN een zogeheten 'show en shine- meeting' bij Hotel Asteria in Ven ray. Net als vorig jaar trekt dit eve nement zo'n 100 jonge en oude Ford Mustangs. Er zijn auto's te zien uit 1964, maar ook uit 2008. Van jong tot oud en in alle kleuren en maten. Bezoekers zijn van welkom. De toegang is gratis. De nadruk ligt op het zien en gezien worden, waarbij de Mustangs rond de mooie vijver met waterval en het ernaast gelegen terrein van Asteria worden opgesteld. Castenray staat op zondag 29 juni weer in het teken van de Caselse Bierfeesten, een feest voor jong en oud. Dit jaar staat het feest geheel in het thema van zomercarnaval. Dit in verband met het lxl 1-jarig jubileum. Het dorpsfeest op het terrein aan de Matthiasstraat bij de kerk in Cas tenray barst om 11.00 uur los. Het unieke van de Caselse Bierfeesten is dat de plaatselijke verenigingen dit evenement in het hartje van Castenray volledig dragen. Het fes tijn begint met de dorpszeskamp. Vanaf 11.00 uur strijden zes teams om de wisselbeker. AC Provinci ale, East Side, Street Dogs, Casele Vuruut,Ald Casele en FC KO gaan strijden om de wisselbeker. Voor de minder sportief aangelegde bezoekers start tegelijkertijd een kofferbakverkoop en een kin- dermarkt. Ambachtelijke en crea tieve hobbyisten presenteren een gevarieerd aanbod aan artikelen. Ook in de middaguren zijn er tal van activiteiten. Tevens is er een demonstratie van de hand boogsport met moderne hulpmid delen. Ook wordt de mogelijkheid geboden om zelf te schieten. Voor de jeugd is er de mogelijkheid zich te laten schminken of zich op het luchtkussen te vermaken. Tevens is er ook een straattheater. Om 15.00 uur begint op het feest terrein tegenover de basisschool het middagprogramma met play- backshows en diverse optredens van lokale en internationale arties ten als Hertog Jetje, Dansschool Janssen en Dansgroep Blitz. Rond 18.00 uur is de laatste opdracht van de zeskamp om en nabij de feesttent. De middag en avond worden op feestelijke manier ingevuld. Er is een disco en er worden verscheidene speciale bieren gedemonstreerd. Ook voor de inwendige mens wordt goed gezorgd. Verder is de mogelijkheid aan wezig om de finale van het EK voetbal te zien op groot scherm. Van 20.00 is er nog een optreden door De Onnoemeleke 5 uit Horst. Tevens is er nog een dartswed strijd tussen de twee beste darters van casele. Tijdens een muziekfestival in het Brabantse Aarle-Rixtel heeft Freunde Echo uit Overloon een eerste plaats behaald. In juni verzorgt Freunde Echo nog een optreden in Klaaswaal tijdens een groots muziekfestival. Ondertussen is de kapel ook druk bezig een goed repertoire op te bouwen voor de concertreis die gepland staat voor juli. Dan reist Freunde Echo af naar het Mora vische Sakvice Tsjechië). De plaats waar blaaskapel Tüfaranka vandaan komt. Op vrijdag 4 juli gaan beide kapellen een optreden verzorgen in Sakvice. Zaterdag 5 en zondag 6 juli staan nog twee optredens gepland in Lanzhot.Tij dens deze optredens laat Freunde Echo een beetje Brabantse cul tuur horen, met onder meer een bewerking van het Löns volkslied en verder nog een speciale bewer king van het nummer Brabant, van Guus Meeuwis.Wie graag van alles op de hoogte gehouden wil wor den omtrent het wel en wee van Freunde Echo, kan lid worden van de FEN Club en ontvangt enkele keren per jaar het FEN Club blad. Verder kan men alles te weten komen via www.blaaskapel.nl. Op zondag 25 mei 2008 wor den in museum 't Freulekes huus diverse technieken uit de steentijd gedemonstreerd, zoals het bewerken van vuur steen, het maken van een vuistbijl en het maken van vuur. Dit wordt gedaan door Diederik Pomstra, gespecia liseerd in technieken uit de steentijd. Vuursteen is het staal van de steentijd. Met stenen gereed schappen konden alle andere materialen worden bewerkt. Tij dens de demonstratie is te zien hoe gebruiksvoorwerpen uit diverse perioden van de prehis torie kunnen worden gemaakt. Van de bekende vuistbijl uit de oude steentijd tot dolken en pijl punten uit de bronstijd, allerlei kenmerkende werktuigen komen aan bod. Daarnaast zal worden gedemonstreerd hoe vuur kan worden gemaakt. Archeologische opgravingen hebben duidelijk gemaakt dat men in de steentijd beschikte over een vuurslag van marcassiet. Het gebruik hiervan zal worden getoond. Ook worden twee technieken gedemonstreerd om met behulp van wrijving vuur te maken. Op de tentoonstelling is divers handgemaakt gereedschap te zien. In de prehistorie zijn geen win kels, dus al het gereedschap dat je nodig hebt moet je zelf maken. Vaak wordt gedacht dat in de Steentijd al het gereedschap van (vuur)steen werd gemaakt. Dat komt omdat steen goed bewaard blijft in de bodem en archeologen het daardoor veel terugvinden. De prehistorische mens gebruikt ech ter ook vaak hout, bot en gewei om werktuigen van te maken. Bij gunstige omstandigheden, in een natte bodem waar geen zuurstof bij kan komen, blijven dergelijke voorwerpen soms bewaard. Zien we in de vitrine een stenen bijl of een vuurstenen pijlpunt lig gen, moeten we ons realiseren dat er ooit een houten handvat aan gezeten heeft, maar dat deze ver gaan is. Op de tentoonstelling zijn in de vitrine van de Neandertha ler diverse vuistbijlen te zien. Ze zijn tussen de 120.000 en 35.000 jaar oud. Een vuistbijl is eigenlijk geen bijl, maar het zakmes van de Neanderthaler. Je kon er van alles mee doen, zoals takken afsnijden, dieren villen en huiden schoon- schrapen. Deze demonstratie is de vierde in een serie van acht, die het muse um organiseert bij de tentoonstel ling Oersurvival, die te zien is van 4 april tot en met 21 september 2008.Archeologische vondsten uit Venray en omgeving leren ons van alles over het leven en het overle ven in de prehistorie. Soms lijkt dat leven verrassend anders en soms ook heel herkenbaar voor ons. Kijk ernaar en verwonder u. Oersurvival gaat over het zorgen voor voedsel, voor een dak boven je hoofd en voor een lekker warm pak om aan te trekken. Kunt u overleven zonder supermarkt? En zonder centrale verwarming en elektrische apparaten? Bent u wel of niet goed in prehistorische technieken? Probeer het uit! Het museum is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepsbezoek of klas- senbezoek is mogelijk op afspraak, 't Freulekeshuus, Eindstraat 8, open op woensdag, zaterdag, zon dag van 14.00 - 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het museum op dinsdag, woensdag en donderdag, telefoon 0478 - 583880. De bekende Venrayse band 2-Late staat op zaterdag 24 mei samen met drie andere bands in de finale van The Band Challenge. De afgelopen maanden zijn vier Limburgse bands op de proef gesteld door het nieuwe televisie programma The Band Challenge. Ze moesten een aantal verras sende opdrachten uitvoeren om zich te bewijzen als muzikant. Het programma wordt gepresenteerd door Jos Mennen (bekend van de Nederlandse rockband Mennen) en geproduceerd in de studio van Tv Ellef. In de laatste aflevering van het programma spelen de bands een live finaleshow. Bij deze finaleshow worden ze beoordeeld door een professionele jury. De jury gaat kijken welke band er het beste uitspringt om een topfor- matie te worden. De jury bestaat uit enkele prominente mensen uit het vak, waaronder ook Rob Winter, de gitarist van Marco Bor- sato. Naast de vier deelnemende bands verzorgt rockformatie Men nen een speciaal gastoptreden. Van Mennen verscheen onlangs het nieuwe album Planet Black. De vier bands moeten alles geven tijdens de finaleshow in de Azijn- fabriek in Roermond. De zaal gaat open vanaf 20.00 uur. 2-Late is een jonge Venrayse band die in 2002 is opgericht en bestaat uit vijf leden. Ze maken pop- en rockmuziek en treden de laatste tijd voornamelijk op met eigen nummers. Verder spelen ze op verzoek covers van onder meer Alanis Morrisette, Anouk, Red Hot Chili Peppers en The Killers. De band heeft in 2006/2007 meegedaan aan Pop- sport en heeft de publieksprijs binnen weten te slepen. Door deze prijs mochten ze in februari 2008 in het voorprogramma van Leaf spelen in een uitverkocht de Nieuwe Nor in Heerlen. Funpop Er zijn nog kaarten voor Fun pop te koop. Funpop, hét open luchtmuziekfestival voor mensen met een verstandelijke beperking, hun familie, begeleiders, vrienden en bekenden, wordt op zaterdag 24 en zondag 25 mei gehouden op evenemententerrein Kasteelse Bossen in Horst. Ruim 7.500 men sen uit het hele land komen naar Noord-Limburg om dit unieke festival mee te maken. Funpop is hét Pinkpop voor mensen met een verstandelijke beperking. Er staan veel bekende namen op het podium zoals Ali B en Yes-R, Nick en Simon, Van Velzen en Jannes. Ook Corry Konings en Marianne Weber maken hun opwachting. Funpop heeft alles wat er bij een festival hoort, alleen gericht op speciale bezoekers. Er zijn circus workshops en theateracts, maar de bezoekers kunnen ook snoeze- len, schminken, knutselen en nog veel meer. De Peelkabouters, die ervoor zorgen dat de festivalgan gers er mooi geschminkt bijlopen, presenteren tijdens Funpop hun nieuwe bus. Er is ook een echte festivalcamping. Een apart onder deel op Funpop is de dance-tent waar dj Dazzle de scepter zwaait. De liefhebbers van dance en trance kunnen zich helemaal uitle ven in deze tent met lichteffecten en een trilvloer. Op zondag strij den negen kandidaten om de Fun- factor, een nieuw onderdeel van Funpop. Een talentenjacht voor mensen met een verstandelijke beperking met als hoofdprijs een optreden tijdens het Iedereenfes- tival op 8 november in Mill. Meer informatie op www.funpop.nl. Kinderjury De stemperiode voor de Neder landse Kinderjury liep tot 14 mei. De Venrayse Kinderjury wordt afgesloten op woensdag 28 mei van 13-30 tot 14.30 uur. Dan bezoekt schrijfster Mirjam Olden- have de bibliotheek in Venray. Deze actrice en docent drama schrijft ook boeken voor kinderen vanaf zeven jaar met verhalen die echt zouden kunnen gebeuren. Zoals Erin geluisd, Belly B. of de boeken van Mees Kees en de Rol ling Bones. De deelnemers aan de Venrayse Kinderjury krijgen een persoonlijke uitnodiging als zij hun Kinderjuryboekje inleveren. Onder deze inzendingen worden boekenbonnen verloot. Op 4 juni van 14.30 tot 15.30 uur wordt bij BiblioNu Venray het Voorleesprogramma voor peuters en kleuters afgesloten. Ouders en kinderen lezen minstens vijf leuke, lieve en grappige prentenboeken. Voor ieder gelezen boek wordt een sticker op een strippenkaart geplakt. Voor iedere volle kaart geeft de bibliotheek een cadeau tje. Deelnemers krijgen ook een gratis kaartje voor het bezoek van Marianne Busser op 4 juni. Zij schrijft samen met haar man Ron Schroder kinderboeken. Zij zijn bekend van de Hoera-boeken en de verhalen over Jan en Noortje, Pietertje Pet en Liselotje. Meer informatie over de afslui ting van de Venrayse Kinderjury en het Voorleesprogramma is ver krijgbaar bij het jeugdbureau van BiblioNu Venray. Boekrecensie in Peel en Maas Miranda Claybourne heeft grootse plannen met de enor me tuin van het landhuis waar ze met haar man en twee kinderen is gaan wonen. Ze begint vol enthousiasme met tuinieren, maar moet al snel erkennen dat ze geen groene vingers heeft. Dan ontmoet ze Jean-Paul, een Fransman die aanbiedt om de tuin in zijn oude glorie te herstellen. In ruil daarvoor zou hij in de leeg staande cottage op het uitgestrek te terrein willen wonen. Wanneer Miranda deze weer bewoonbaar maakt, vindt ze het dagboek van Ava Lightly, de vorige bewoner. Elke avond leest ze een stukje in het dagboek, dat ze verder voor iedereen verborgen houdt. Miran da's man blijft steeds vaker en langer in Londen, haar kinderen zijn naar school en de tuin slokt al haar aandacht op. Ze raakt steeds meer gefascineerd door de raad selachtige Jean-Paul. Wat is zijn geheim? Santa Montefiore (1970) studeerde Spaans en Italiaans. In de jaren negentig woonde ze in SANTA De Franse tuinman V*-* r, Buenes Aires, de geboorteplaats van haar moeder. Daar ontstond haar debuut, Onder de ombu- boom. Ze is getrouwd met de his toricus en romanschrijver Sebag Montefiore en woont in Londen. De Franse timmerman is haar achtste roman. De Franse tuinman is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19-95 euro. "We zijn trots op ons programma" Rooy2U en BOB live op Schouwburgplein Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15