'Frans tafereel in hartje Wanssum' Lisanne Janssen ontwerpt Preuvenelap voor Preuvenemint 't Löbke schuift weer aan Presentatie nieuwbouwplan Rötjeshof Kasteel Blitterswijck Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 22 mei 2008 - Pagina 11 Jeu-de-boulesbanen officieel open *<V\ Ze waren al enige tijd in gebruik, maar nu zijn ze ein delijk ook officieel open: de vier jeu-de boulesbanen ach ter de kerk in Wanssum. De banen voldoen volgens Hay Janssen, een van de kartrek- kers van het project, aan alle eisen. "Het zijn echte wed- strijdbanen, gelegen op een prachtige locatie midden in het dorp. Met wat passen en meten is het ons gelukt om een baan extra aan te leggen, want het oorspronkelijke plan bestond uit drie wedstrijdba- nen. Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar ik ben erg trots op het resultaat." Hay Janssen is enthousiast, dat is zeker."Maar dat is iedereen", zegt hij. "Want de banen geven een fantastische meerwaarde aan het kerkplein. Er staan vier bankjes bij en drie afvalbakken, het is een echte ontmoetingsplek gewor den." Lachend: "Een klein Frans tafereel in Wanssum." En, wat ook belangrijk is, de banen, die de provisorisch aange legde 'banen' van voorheen ver vangen, worden omzoomd door groen. "Dat is toch wel lekker, zeker als het erg heet is. 's Mor gens kun je op de eerste banen in de schaduw spelen en 's mid dags op de andere twee. Dat geeft een toegevoegde waarde. En ook veel wandelaars van het Pieter pad vinden het wel gezellig om op deze plek even uit te rusten. Het is een echte ontmoetings- en recreatieplek aan het worden. Dat hebben we de afgelopen weken al gemerkt." Want, zoals al eerder gemeld, de banen aan de St. Leonardus- weg zijn al enkele maanden open. "Iedere week zijn we met een groep van zo'n twintig leden van de KBO op een vaste dag aan het jeu-de-boulen. Maar ook buurten, verenigingen en bedrijven kun nen op de banen terecht, als ze zich maar aan de regels houden." Maar, hij wil het toch even zeg gen: zonder de steun van alle vrijwilligers, bedrijven als Gee- len Beton, modelmakerij Chris Reijnders, de Staalmeester, Wonen Venray en de gemeente Meerlo- Wanssum zou het niet mogelijk zijn geweest om de vier professio nele jeu-de-boulesbanen in hartje Wanssum aan te leggen. "Dit soort Burgemeester Joep Hahn pro beerde de jeu-de-boulesbanen vrijdagmiddag meteen uit. projecten moeten gedaan wor den samen met anderen, anders komen ze nooit van de grond. Als KBO zorgen we voor het onder houd van de banen, maar we natuurlijk niet het budget om ze zelf te financieren." Vrijdag werden de banen offi cieel geopend door burgemeester Joep Hahn, die werd vergezeld door wethouder Dickie Minken. En dat die feestelijke opening, die bestond uit het onthullen van een speciaal voor de jeu-de- boulesba nen gemaakt logo, gepaard ging met een demonstratie van het Franse balspel en een hapje en een drankje, dat spreekt voor zich. Ieder jaar vindt in Maastricht het prominente Preuvenemint plaats. Culinaire liefhebbers kunnen er hun hart ophalen. Grote namen etaleren hun kookkunsten en wijnaan bod. Muzikanten zorgen voor muziek en de Wanssumse stu dente Lisanne Janssen tekent voor de Preuvenelap. De stu dente van de kunstacademie in Maastricht deed mee aan een wedstrijd om het ontwerp van de Preuvenelappen en tot haar verbazing won ze de prijs. Het ontwerp van de hele én halve Preuvenelap is bedacht door een Wanssumse. Lisanne Janssen zit in het twee de jaar van de kunstacademie in Maastricht. Ze wist al op jonge leeftijd dat ze naar de kunstacade mie wilde om invulling te geven aan haar creatieve ideeën en plan nen. Welke specialisatie was niet direct duidelijk, maar al snel koos ze voor grafisch ontwerp. "Foto grafie en illustratie fascineren me ook, maar grafisch ontwerp is het breedst. Omdat ik het heel erg leuk vind en omdat het zo breed is, heb ik voor grafisch ontwerp gekozen. Ik kan me uren bezighouden met het ontwerpen van lettertypes en tekeningetjes. En ook van Preuve nelappen, zo blijkt nu!" Alle twintig tweedejaars stu denten grafisch ontwerp van de Kunstacademie Maastricht deden mee aan de wedstrijd om het mooiste ontwerp voor de Preu venelappen. De richtlijnen waren kort en duidelijk: het thema is 'muzikaal menu' en de stad Maas tricht moet naar voren komen. Lisanne Janssen begon te tekenen en al snel vond ze haar eigen stijl, zwart/wit, maar te somber voor de setting van een zomerse dag in het centrum van Maastricht. "Ik houd van zwarte lijntjes en een witte achtergrond met niet teveel poespas. Voor dit ontwerp moest en wilde ik mijn stijl toch een beetje aanpassen. Ik bracht kleur aan en werkte illustratiever. Eer lijk gezegd ben ik helemaal niet bekend met het Preuvenemint. Ik had er wel van gehoord, maar ik was er nooit geweest. Dus op basis van foto's en artikelen heb ik mijn ontwerpen gemaakt." En met succes. In de selectieronde bleven er per categorie vijf ontwerpen over. Lisanne Janssens ontwerpen waren alle drie nog in de race. De creatieve studente is om twee redenen erg verrast met haar prijs."Ik wist niet dat iemand twee van de drie prijzen kon winnen. Dus toen de prijswinnaar van de halve Preuvenelap werd genoemd, was ik echt verbaasd. Ik had het niet verwacht. Natuurlijk zeiden veel mensen wel dat mijn ontwer pen goed waren, maar daar wilde ik me niet op blindstaren.Als dank voor hun support heb ik voor de hele klas muffins gebakken." Alhoewel haar ontwerpen 'cheezy' zijn, is de Preuvenelap niet helemaal hip en jong. De Wanssumse wist namelijk wel het één en ander van het publiek dat zich gedurende het weekend in augustus op en rondom het Vrijthof verzamelt. Voor de hele Preuvenelap is het ontwerp dub belzijdig, voor de halve eenzijdig. Op beide 'bonnen' zie je etende muziekinstrumenten genieten van culinaire hoogstandjes en worden de iconen van Maastricht zoals de St. Servaasbrug, gebouwen, en bur gemeester Leers in schilderijtjes Lisanne Janssen:"Er werd met een copyright op mijn ontwerpen gelegd. Heel apart" afgebeeld. PRIJZENGELD De eer en het prijzengeld zijn voor Lisanne Janssen. Met een enveloppe als geldelijke beloning ging ze trots terug naar haar stu dentenkamer in Maastricht. "Het is spaargeld. Volgend jaar wil ik naar Londen voor een uitwisseling en dan kan ik een extra cent goed gebruiken." De ontwerpen die ze aanle verde, zijn geheim en in handen van de organisatie van het Preuve nemint. "Ik de prijs, zij het ont werp. Er werd meteen copyright op mijn ontwerpen gelegd. Heel apart. Logisch ook, want het is gewoon geld. Anders zou ik zelf zo een aantal glaasjes wijn en bordjes lekkers kunnen bestellen met mijn Preuvenelappen. Ja, ik ga dit jaar wel een dagje naar het Preuvenemint met mijn moeder. En dan voornamelijk foto's maken van mensen met de Preuvenelap pen in hun handen." Bom onder sportpark 'zuid' weg De bom onder het voor stel voor de bouw van een vernieuwd, multifunctioneel sportpark in Swolgen is weg. Het bestuur van tennisvereni ging 't Löbke heeft namelijk besloten om toch weer aan te schuiven bij het overleg van de werkgroep 'zuid'. Dat is het resultaat van enkele besprekingen die wethouder Dic kie Minken (PvdA) in de afgelopen maanden had met de voetbalclubs TOP'27 en Swolgense Boys (inclu sief korfbalclub SKC'2000) en de tennisclub, die eerder besloot uit het overleg te stappen vanwege de financiële risico's, 't Löbke kon zich in eerste instantie niet vinden in het voorstel dat de ver enigingen zelf veertig procent van de investeringen voor hun reke ning nemen, bijvoorbeeld door zelfwerkzaamheid, sponsoring en/of het werven van subsidies, en legde daarmee een bom onder het huidige voorstel. Als de Swolgense tennisclub namelijk bij haar standpunt was gebleven, dan zou het genomen raadsbesluit opnieuw onder de loep genomen moeten worden. Daarin is namelijk als voorwaarde opgenomen dat de voetbalvereni gingen Swolgense Boys (inclusief korfbalclub SKC'06),TOP'27 en tennisclub 't Löbke aan het pro ject moeten deelnemen. Om te komen tot een vernieuwd sport park moet de tennisclub samen met de Swolgense Boys enTOP'27 40 procent van de investeringen voor haar rekening nemen, en de gemeente 60 procent. Volgens een woordvoerster van de gemeente is er niets veranderd in de wijze van financiering. "Aan 't Löbke is uitgelegd dat voor het totaalplan een aanzienlijk deel door de verenigingen moet wor den opgebracht. Dit betekent niet dat elke vereniging een bepaald bedrag moet opbrengen. Dat was het idee van 't Löbke. De vereni gingen moeten gezamenlijk een bijdrage leveren. Gedacht moet worden aan eigen werkzaamhe den, sponsoring, fondsen en der gelijke. Het is ook heel belangrijk dat 't Löbke mee gaat in het pro ces en dat zien ze nu ook wel in." FACELIFT SPORTPARK Zoals bekend verlaat voetbal club TOP'27 straks het sportpark inTienray om onderdak te krijgen op het vernieuwde Swolgense sportcomplex. Kerkebos is al de thuishaven van voetbalvereni ging Swolgense Boys, tennisclub 't Löbke en korfbalvereniging SKC'06. Het is de bedoeling dat het sportpark een grote facelift ondergaat. De bestaande gebou wen gaan tegen de vlakte voor de bouw van een grote kantine, een bestuurskamer en tal van andere ruimtes. In een eerste globale schets van het (ver)nieuwde sport park is uitgegaan van uitbreiding van de parkeerplaats, een korfbal terrein voor SKC '06 en een extra voetbalveld naast de tennisbanen. Het huidige hoofdveld blijft, maar wordt gerenoveerd, evenals het trainingsveld dat tegen de bosrand in het verlengde van het hoofdter rein ligt. Voor de uitbreiding moet 2,4 hectare grond worden bijge- kocht. Het grootste deel is land bouwgrond, maar ook een stukje bos moet door de gemeente wor den ingelijfd. De totale kosten zijn in eer ste instantie geraamd op ruim 2 miljoen euro, maar onlangs werd door de politiek gesproken over een afgeslankte variant van 1,5 miljoen euro. Bij het vaststellen van de begroting heeft de poli tiek 1 miljoen euro beschikbaar gesteld voor het realiseren van twee hoofdlocaties in de gemeen te Meerlo-Wanssum. Eén in 'noord' en één in 'zuid'. Voor beide accommodaties is 500.000 euro geoormerkt, waarvan een voorbe reidingskrediet van 250.000 euro voor 'zuid' nodig is als voorberei dingskrediet voor het doen van onderzoeken en het aankopen van de benodigde grond. Het voorstel is dat de verenigingen zelf veertig procent van de investeringen voor hun rekening nemen, bijvoor beeld door zelfwerkzaamheid, sponsoring en/of het werven van subsidies. Woensdag 28 mei in gemeenschapshuis Blitterswijck Janssen de Jong Project ontwikkeling presenteert op woensdag 28 mei vanaf 19.30 uur in het gemeenschapshuis van Blitterswijck het nieuw bouwplan Rötjeshof. Zoals bekend worden achter de boer derij van de familie Hermans aan de Jan Franssenstraat 10 in Blitterswijck zeven senio ren- c.q. levensloopbestendige woningen gebouwd. Als alles volgens planning verloopt gaan de woningen half juni in de verkoop en begint de bouw in september 2008. De zeven nieuwbouwwonin gen in het centrum van het dorp komen in een L-vorm te liggen aan een rustig groen hofje en zijn bereikbaar via de weg Op den Dries.Tevens worden in de omge ving voldoende parkeerplaatsen aangelegd. Levensloopbestendige woningen zijn woningen met een slaapkamer en badkamer op de begane grond. Op de eerste verdie ping bevinden zich standaard een slaapkamer en twee bergingen. De huizen zijn uitermate geschikt voor senioren, maar eigenlijk zijn ze dat voor alle doelgroepen. Het is namelijk optioneel mogelijk om de woonkamer uit te breiden en op de verdieping een extra slaap kamer en een badkamer te maken. Tijdens de informatieavond wordt het plan gepresenteerd, een beeld gegeven van de woningen en het Een impressie van de nieuw bouwwijk in hartje Blitterswijck. tijdspad besproken. Hoe komen de woningen en de omgeving eruit te zien en wanneer begint de bouw? Op dit moment is de bouwver- gunningaanvraag bij de gemeente Meerlo-Wanssum in behandeling. Zes van de zeven woningen zijn nog beschikbaar voor de verkoop, één woning is reeds gereserveerd door Jan Hermans, die momenteel in de oude boerderij aan de Jan Franssenstraat 10 in Blitterswijck woont. Belangstellenden kunnen zich alvast inschrijven bij Janssen de Jong Projectontwikkeling BV in Venray via e-mail venray@jajo.com of telefoonnummer 0478-517171. Wederom een oud plaatje van het kasteel in Blitterswijck, gemaakt circa 1918. Het kasteel in de tijd van de Franse slotzus ters. Foto: Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marton Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11