Toename agressie en geweld in raadhuis Venray maakt principestrijd van verboden containeropslag Dag van het Odapark Minder mensen met uitkering Snuf de Hond in oorlogstijd Nog één keer swingen met Going La Paz Kurstjens Gunhoek Laat u inspireren ook voor üw tuin door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 15 mei 2008 - Pagina 5 Parkmanagement Venray contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 De Hoveniers 0478-571800 Huisvesting buitenlandse werknemers flodecentrum Frans Theelen St. Lambertusplein 12 Horst www.mooidemooistemode.nl Beter de bus in .alle Modecentrum Frans Theelen St. Lambertusplein 12 Horst www.mooidemooistemode.nl Eerste Venrayse sportcafé Bouw kachels Zaterdagavond 24 mei in gemeenschapshuis de Smelehof in Ysselsteyn Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Op donderdag 29 mei tussen 15:00 en 17:00 uur vindt er een informatiebijeenkomst van Parkmanagement Venray plaats in Hotel Asteria. De thema's die tijdens de bijeenkomst aan de orde komen zijn het keurmerk Veilig Ondernemen Bedrijventerreinen (MKB Limburg) en Glasvezel roll out Venray (KPN). Voor deze informatiebijeenkomst worden de leden van de ondernemers verenigingen Smakterheide en Keizersveld uitgenodigd, evenals de ondernemers van de bedrijventer reinen in Venray. Ondernemers kunnen zich tot 23 mei opgeven via info@parkmanagementvenray.nl Medewerkers van de gemeente Venray hebben vorig jaar elf keer een officiële mel ding gemaakt van agressie en geweld. In 2006 ging het nog om zeven gevallen. Bij alle meldingen ging het om verbaal geweld of het drei gen met fysiek geweld. In één geval is er aangifte gedaan bij de politie. Deze per soon is op last van de politie uit het gemeentehuis verwijderd. In drie gevallen is aan de betrokke nen schriftelijk medegedeeld dat het getoonde gedrag niet kan wor den getolereerd. Alle functies, die mogelijkerwijs in aanraking kunnen komen met agressie en geweld, zijn geïnventa riseerd. Dit jaar gaan de weerbaar heidstrainingen van start. Er zijn door medewerkers vijf meldingen gedaan van ongeval len. In drie gevallen ging het om uitglijden op de gladde houten vloer van de burgerzaal. Dit blijft een steeds terugkerend probleem waarvoor nog geen oplossing is gevonden. Er zijn geen klachten van onge wenste omgangsvormen inge diend. De medewerkster, die als aanspreekpunt fungeert, is wel drie maal om advies gevraagd Met de vraag hoe het beste in bepaal de situaties kan worden opgetre den. In een geval is er bemiddeld en in de andere twee gevallen is het probleem door het geven van advies voor de betrokkenen opge lost. Heeft de gemeente Ven ray terecht of onterecht een dwangsom van maximaal 50.000 euro opgelegd aan transport- en containerbedrijf Tijssen in Merselo?. Die vraag kreeg de Raad van State dins dag voorgelegd door beide kemphanen. De gemeente legde de dwang som op omdat Tijssen zijn ille gale opslag van containers aan de Haag heeft uitgebreid.Tijssen zegt dat er geen sprake is van uitbrei ding. Het terrein is al lange tijd in gebruik voor de opslag. Dat zou ook blijken uit diverse getuigen verklaringen, aldus de advocaat van Tijssen. De opslag van containers bij Tijssen is sowieso illegaal, omdat voor het bedrijfsterrein een agra rische bestemming geldt. Maar op grond van zogenoemd overgangs recht wordt de opslag toegestaan. Daarmee heeft de gemeente ver der geen probleem. Het probleem ontstond pas toen de gemeente merkte dat de opslag was uitge breid. Dat is volgens een woord voerder aangetoond met luchtfo to's. Tijssen ontkent de uitbrei ding. De luchtfoto's zouden zijn gemaakt op het moment dat het omstreden deel van het ter rein toevallig niet werd gebruikt voor opslag. Maar luchtfoto's zijn slechts momentopnames, zegt de advocaat. De rechtbank in Roermond gaf Tijssen vorig jaar gelijk.Volgens de rechtbank is de overgangsregeling van de gemeente namelijk niet goed opgesteld. Daardoor kan vol gens de rechters een uitbreiding gewoon worden gerealiseerd. De dwangsom werd om die reden door de rechtbank vernietigd. De gemeente is het niet eens met die uitleg van de regeling. Er is gewoon weer een stuk agrari sche grond in gebruik genomen voor containeropslag, zegt een woordvoerder van de gemeente. En dat blijft in strijd met de regels. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. Zondag 25 mei is de Dag van het Odapark. Van 11.00 tot 17.00 uur zijn er leuke, span nende en interessante (gra tis) activiteiten voor jong en oud georganiseerd. De Dag van het Park is een initiatief van de ANWB. Voor inmiddels de vierde keer organiseert de gemeente Venray deze dag in het Odapark. De activiteiten zijn verspreid over vier themapleinen. De the ma's zijn: Natuur, Avontuur, Actie en Informatie. De bezoekers kun nen streekgerechten proeven, bloemstukken maken onder bege leiding en krijgen verschillende demonstraties van onder andere een valkenier met valken en uilen. Kinderen kunnen bomen klim men onder deskundige begelei ding, schatgraven en zandkastelen bouwen in het stuifzand.Verder is er een echte schaapskudde die ter plaatse wordt geschoren en zijn er verschillende informatiestands. Kijk op www.venray.nl onder de button 'Dag van het Odapark' voor alle activiteiten. De vele vrijwilligers organise ren speciaal voor de Dag van het Odapark verschillende activitei ten rondom het thema van dit jaar 'Mooi dichtbij'. Parken worden al jaren gebruikt om te ontmoeten, te genieten van het groen of om een mooie wandeling te maken. Dit kan in Venray in de directe omgeving. Met andere woorden: je hoeft niet altijd ver weg te gaan om mooie natuur te zien. Het Oda park is 'Mooi dichtbij'. bezoek onze site: www.gunltoek.nl Venray De dorpsraad van Ysselsteyn houdt samen met de buurtbewo ners van de Timmermannsweg/ Moostdijk op maandag 19 mei in het gemeenschapshuis aan de Put- tenweg 2 in Ysselsteyn een extra informatieavond over de huisves ting van buitenlandse werkne mers in het dorp. Er wordt tijdens deze bijeenkomst gesproken over het voorstel van de gemeente om ongeveer 500 buitenlandse werknemers te huisvesten op het mob-complex, maar ook over de mogelijkheden die er zijn voor ondernemers om op eigen ter rein, bijvoorbeeld in vrijkomende bedrijfsgebouwen of op campings, buitenlandse werknemers te huis- vesten.Agenda: opening door dag voorzitter Hassan Najja, presenta tie dorpsraad, provinciaal beleid door Jan Loonen, presentatie buurt Timmermannsweg/Moost- dijk, informatie gemeente Venray, pauze, forumdiscussie, sluiting. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en zal tot ongeveer 22.00 uur duren. De gemeente wil de komen de drie jaren bij maar liefst 38 bushaltes in de gehele gemeente de toegankelijkheid verbeteren. Hiervoor vraagt zij de gemeenteraad 349.000 euro beschikbaar te stellen. Reizi gers met rollator of kinderwa gen en reizigers die slecht ter been zijn kunnen dan gemak kelijker met het openbaar ver voer reizen. De gemeente verhoogt de per rons van bushaltes, zodat ze beter aansluiten op de lagevloerbus- sen van Veolia. De instap wordt nagenoeg gelijkvloers waardoor er voor veel reizigers nauwelijks nog een drempel is om de bus in te stappen. Behalve een hoger busperron plaatst de gemeente bij enkele bushaltes ook fietsklem- rnen en komen er wachthokjes bij enkele bushaltes, zodat men niet meer in weer of wind op de bus hoeft te wachten. Samen met de elektronische informatiepanelen van Veolia moeten al deze maat regelen ervoor zorgen dat het ple zieriger wordt om met het open baar vervoer te reizen. Het bushalteplan is deels een uitwerking van landelijk beleid dat stelt dat in 2010 47% van de bushaltes op de goede hoogte moeten zijn. Dit beleid is erop gericht dat ook reizigers met fysie ke beperkingen zo veel mogelijk zelfstandig met het openbaar ver voer moet kunnen reizen. Omdat het een provinciale aftrap betreft vraagt de gemeente een subsidie bedrag van 19-000 euro aan de provincie. Met de 38 haltes die de komende jaren aan bod komen verbetert de gemeente bijna de helft van alle bushaltes. In de toe komst heeft iedere dorpskern en woonwijk minimaal één bushalte die goed toegankelijk is. Het col lege van B en W vraagt binnenkort aan de gemeenteraad om voor dit project een krediet ter beschik king te stellen. Op 21 mei organiseert de gemeente Venray het eer ste Venrayse sportcafé. Het sportcafé komt voort uit het nieuwe Venrayse sportbeleid dat in december 2007 door de gemeenteraad is vastgesteld. Het sportcafé begint om 19.30 uur en vindt plaats in De Witte Hoeve. Het sportcafé is een bijeenkomst voor alle Venrayse sportverenigin gen en andere bij de sport betrok ken partijen, zoals onderwijsin stellingen en Synthese.Tijdens de interactieve bijeenkomsten die zijn gehouden vóór het opstellen van het sportbeleid, bleek dat er behoefte bestond aan dergelijke gezamenlijke bijeenkomsten. Tij dens deze bijeenkomsten kunnen zij gezamenlijk praten over wat er leeft en waar behoefte aan is. Wethouder Patrick van der Broeck en betrokken ambtenaren zijn aanwezig om te bespreken wat de gemeente hierin kan betekenen. Onderwerpen die tijdens het eerste sportcafé aan bod komen, zijn de oprichting van het Ven- rays sportplatform, het komen tot een betere ondersteuning van sportverenigingen, het nieuwe subsidiebeleid op het terrein van sport en de stand van zaken van het nieuwe Venrayse accommoda- tiebeleid. info@doensen.nl www.doensen.nl id 2188 Minkelersstraat 13-15 5916 PE Venlo T 077-3513049 F 077-3549161 Het aantal mensen met een uitkering is ook in 2007 afge nomen. De gemeente Venray telde begin dit jaar 2.410 uitke ringsgerechtigden. Dit is een daling van ruim 15 procent in de laatste vier jaar. In 2004 werden er in Venray nog 2.862 uitkeringen verstrekt. Het leeuwendeel ontvangt een wao-uitkering waar de daling het scherpste is. Van 2.222 arbeids ongeschikten in 2004 naar 1.730 nu. Het aantal jonge arbeidsonge schikten, die een wajong-uitkering ontvangen, neemt wel toe: van 443 in 2004 naar 530 in 2008. In 2006 tekende zich een stij ging af van het aantal mensen dat een beroep doet op de bijstand. Uiteindelijk is de toename niet doorgezet. Eind 2007 kende Ven ray een wwb-bestand van 638 per sonen. Eind 2006 waren dit er nog 656 en weer een jaar eerder 646. Het aantal aanpassingen van woningen, in het kader van de WMO, is vorig jaar fors gedaald van 162 naar 114. Dit komt vooral omdat enkele kleinere aanpassin gen niet meer voor vergoeding in aanmerking komen. Het gaat bijvoorbeeld om wandbeugels en thermostaatkranen omdat deze voorzieningen inmiddels alge meen gebruikelijk zijn. De aanvraag van hulp in de huis houding is gestegen van 740 naar 753- Het gebruik van de regiotaxi is flink toegenomen van 874 naar 1018 deelnemers. Het aantal ver reden zones steeg iets minder hard van 70.000 naar 77.500. Met de inburgeringstrajecten wil het maar niet opschieten, zo blijkt uit het jaarverslag van de gemeente. Vorig jaar zijn er acht tien trajecten in gang gezet, maar geen enkele is voor de jaarwisse ling afgerond. De start van de cur sussen heeft in de eerste helft van 2007 grote vertraging opgelopen. Er was onduidelijkheid over de inkoop waarvoor juridisch advies moest worden ingehuurd. Dit betekende dat pas na de vakantie periode daadwerkelijk gestart kon worden. Vanwege de complexe wet- en regelgeving is de uitvoe ring van de Wet Inburgering niet alleen in Venray een probleem. Ook de meeste andere gemeenten kampen ermee. Financiële gevol gen heeft het niet, want het niet gebruikte budget mag worden besteed in 2008 en 2009- Minister van Defensie Elmert van Middelkoop ont vangt op donderdag 15 mei in het oorlogsmuseum Liberty Park in Overloon het eerste exemplaar van het boek Snuf de hond in oorlogstijd. Tom van Kalmthout, die als Tom samen met de Duitse herder Snuf in de film Snuf de hond in oor logstijd de spannendste avonturen beleeft, zal samen met de acteurs Vivian van Muiden, Bas Muijs en Snuf het boek overhandigen. Na de overhandiging vindt tevens de officiële opening plaats van de tentoonstelling 'Braaf! Honden in oorlogstijd' die tot eind augus tus voor het publiek open is. Een eerder bezoek van de minister aan het museum werd uitgesteld in verband met de uitvaart van één van de in Uruzgan omgekomen militairen. De minister aaf eerder al eens aan dat hij in zijn jonge jaren de boeken over Snuf las, zoals veel andere kinderen in de vijftiger jaren. Het boek is inmiddels ver filmd en vanaf 26 juni in heel Nederland in de bioscoop te zien. De hond Snuf is een creatie van Piet Prins, die de hond allerlei spannende avonturen liet beleven aan de kant van het Nederlandse verzet tijdens de oorlogsjaren. De film Snuf de Hond in Oorlogstijd is gemaakt door Steven de Jong, die eerder ook de beide Kamele onfilms maakte en de Scheepsjon gens van Bontekoe verfilmde. De boekpresentatie wordt een bijzonder gebeuren want op hetzelfde moment wordt in het museum namelijk ook de tentoon stelling Braaf! Honden in oorlogs tijd geopend.Volgens Erik van den Dungen, directeur van het Liberty Park, was er geen beter moment om de tentoonstelling Braaf! te maken. "Wii hoorden voria iaar dat Steven de Jong opnames aan het maken was voor zijn nieuwe film. Samen met kunstenares Esther Reijs zijn we toen aan de slag gegaan om te kijken hoe we zo goed mogelijk daarop zouden kunnen aansluiten." De tentoonstelling geeft een beeld van de functies die honden vervullen in tijden van oorlog. Zo zijn er verhalen bekend van honden die al aan de zijde van de oude Grieken en Romeinen mee vochten. Maar ook vandaag de dag nog worden honden ingezet bij militaire taken, zoals bijvoorbeeld bij de bewaking van Nederlandse helikopters in Uruzgan. De ten toonstelling is ingericht in de bin nentuin van het museum. Mede daardoor is de tentoonstelling niet alleen leuk voor bezoekers, maar ook voor hun honden, die ook mee naar binnen mogen in dit museum. Braaf! is te zien tot en met 31 auaustus. De regionale band Going La Paz uit Ysselsteyn stopt ermee. De regionale band Going La Paz uit Ysselsteyn stopt ermee. Na elf jaar toeren in Limburg en Noord-Brabant is het tijd voor bezinning en leggen de bandleden hun instrumen ten neer. Maar niet voor lang, want zonder muziek kunnen de jongens en meiden van Going La Paz niet. Iedereen zal op zijn of haar manier muzi kaal actief blijven en wellicht met iets nieuws terugkomen. Maar eerst nog één keer swin gen op zaterdag 24 mei vanaf 20.00 uur in de Smelehof in Ysselsteyn. U kent de Blues Brothers? Dan kent u ook Going La Paz. Mem phis Soul, New York Funk, Chi cago Blues en Graceland Rock 'n Roll zijn al elf jaar de ingrediënten van Going la Paz. De negenkop pige band krijgt alles en iedereen aan het swingen: van kroegen tot feestzalen, van een bruiloft tot een groot bedrijfsfeest. "Het mooiste is als de hele zaal meegaat", vertelt Henk Deters. "Dansen, springen en zingen op soul, funk, blu'es en rock roll. Alles in één act, met één grote groep. En dan bedoel ik het publiek samen met ons. En denk daarbij maar aan heerlijke nummers als Jailhouse Rock', de evergreen van Elvis, en 'Let me entertain you' van podiumbeest Robbie Williams." Na een succesvolle revue in Ysselsteyn besloot Henk Deters om samen met Maurice Konings een eigen band op te richten. Op weg naar vrede, oftewel Going La Paz."Plaatsnamen waren in die tijd een populair onderdeel van band namen. La Paz heeft een dubbele betekenis en het bekt wel lekker. Op weg naar La Paz in Mexico of Bolivia? Of toch maar gewoon vrede? Dat mag ieder voor zich uitmaken" De keuze voor een juiste sound was snel gemaakt: swingende soul. Een succesvolle keuze, want al snel waren feesttenten, kermissen en kroegen het domein van Going La Paz. "We stonden zelfs in het voorprogramma van onder meer Rowwen Hèze en De Kast." Henk Deters kan zich nog een van de eerste optredens bij een champignongigant herinneren. "Het was een groot bedrijfsfeest met een diner. Terwijl wij ons uit de naad stonden te spelen, had het publiek alleen maar aandacht voor de delicatessen op de lange tafels. Om toch de aandacht van het publiek te trekken besloot Maurice, onze gitarist, om al lig gend op de grond een solo te spe len. Dit was het sein voor de rest van de band om ook alles uit de kast te halen. Het was hilarisch. Ik wist niet wat ik ervan moest denken, totdat vanaf dat moment de gasten alleen maar oog hadden voor onze gekkigheid. Sindsdien hang ik in palen, lig ik voor auto's op de grond en gebruik ik de hele zaal of tent als podium. Hoe gek ker hoe beter. En het werkt! Het doordringen tot de halve finale van de 'Clash of the coverbands' in 2004 reken ik nog altijd tot een van de absolute hoogtepunten in ons elfjarig bestaan. Je meet jezelf met andere bands en je merkt dat je het ook in de ogen van een vak jury zo slecht nog niet doet." Het publiek is nog steeds enthousiast. De bandleden zijn ook tevreden, maar het is op met de nummers. De rek is eruit, en de groep is op zoek naar nieuwe uitdagingen. Henk Deters is niet teleurgesteld. "Het is wel jammer. De optredens waren hartstikke leuk om te doen. De reactie van het publiek geeft je zoveel ener gie. Met de bandleden halen we veel onzin uit. Het is een gezellige club. Het samen spelen en op de bühne staan, mis ik. Maar het is tijd voor iets anders. Diverse leden spelen al bij een band en zelf ga ik me meer richten op theater en toneel." Henk Deters denkt even terug aan hoe het eigenlijk begon met de band. "Ik kan me nog goed herinneren dat wij de eerste jaren met zeven opeengestapelde cas settedecks in een woonkamer zaten. Allemaal aan de achterkant naar elkaar doorgelust. Ieder met zijn vinger aan de recordknop. Één, twee, drie, en opnemen maar. Er bestonden toen nog geen pro gramma's om te downloaden, zodat iedereen het nummer thuis kopieert en oefent. Dat geldt ook voor de PA-installatie. De eerste vijf jaar vertrokken we om half vijf 's middags voor een optreden. Het was een race tegen de klok en dan hoopten wij om tien uur te kunnen beginnen met het optre den. De nachten werden nog eens extra lang door het afkoppelen van de installatie.Tot het tijd werd om een PA-installatie te huren. Aankomen, spelen en op tijd naar huis is toch gemakkelijker. De draadloze microfoon was voor ons ook een enorme uitkomst. Ik zie mezelf niet in een toren han gen met een verlengkabel aan de microfoon." In oktober vorig jaar werd het laatste officiële concert gehouden. Vanaf januari werden geen optre dens meer aangenomen. Lang zaamaan kwamen vanuit Yssel steyn en de regio vragen over een slotconcert. Henk Deters is altijd een grote voorstander van een afscheidsfeest geweest. "Going La Paz is haar fans zeer dankbaar. Een afscheid hoort erbij. Een avondvul lend programma met voor ieder wat wils. Er rijdt zelfs een bus vanuit Sevenum en America naar Ysselsteyn. Geïnteresseerden kun nen een reservering maken door te surfen naar www.goinglapaz.nl SWINGPALEIS Op zaterdag 24 mei wordt de Smelehof in Ysselsteyn omgeto verd tot een swingpaleis. Willy Janssen en Roel Linders van dis cotheek Double U Rules zorgen voor het muzikaal omlijstend pro gramma. Om 20.45 uur start het voorprogramma met The Three Amigos. Deze band speelt voor namelijk nummers uit het coun- tryrepertoire van good old Joh nny Cash. En dan is het omstreeks 21.45 uur de beurt aan Going La Paz. Henk Deters kijkt er reikhal zend naar uit. "Nog één keer swin gen op muziek uit de jaren 60,70 en 80. Nog één keer versteld staan van de energie die van het podi um spat. Nog één keer het dak eraf. Kortom: nog één keer Going La Paz." Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL \NOUEUaanpak

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5