Gemeente Venray Wmo: wensen vooral kenbaar maken r V Eerste Venrayse sportcafé Info-avond Regio Venlo en plan St. Anna Kijk ook op www.venray.nl Vacature voorzitter cliëntenraad Wwb Venray timmert aan de weg De Blakt voorzien van stroom Toekomstvisie De Brier Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Op 21 mei houdt de gemeente vanaf 19.30 uur het eerste Venrayse sportcafé in De Witte Hoeve. Het sportcafé komt voort uit het nieuwe Venrayse sportbeleid dat in december 2007 door de gemeenteraad is vastgesteld. Het sportcafé is een bijeenkomst voor sportverenigingen en andere bij de sport betrokken partijen, zoals onderwijsinstellingen en Synthese. Tijdens deze avond praten zij over wat er leeft en waar behoefte aan is. Wethouder Patrick van der Broeck en betrokken ambtenaren zijn aanwezig om te bespreken wat de gemeente hierin kan betekenen. Tijdens het eerste sportcafé komen de oprichting van het Venrays sportplatform, ondersteuning van sportverenigingen, het nieuwe subsidiebeleid en de stand van zaken van het nieuwe Venrayse accommodatiebeleid aan bod. Alle Venrayse sportverenigingen en andere bij de sport betrokken partijen zijn uitgenodigd. Heeft u geen uitnodiging ontvangen, maar wilt u deze avond wel bijwonen, dan bent u van harte welkom. U kunt zich aanmelden door een mail te sturen naar gemeente@venray.nl, onder vermelding van 'Venrays sportcafé'. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 15 mei 2008 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl De gemeente Venray houdt op maandag 19 mei vanaf 19.30 uur een openbare informatieavond in de raadzaal van het gemeente huis. De onderwerpen van deze avond zijn de stand van zaken rondom Regio Venlo en het Globaal Stedenbouwkundig Plan (GSP) St. Anna. Het eerste deel van deze avond is in eerste instantie bedoeld voor de leden van de commissie Middelen, het tweede voor de leden van de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Maar ook inwoners van de gemeente Venray zijn welkom. Op deze avond geldt echter geen spreekrecht voor het publiek. Regio Venlo De avond begint met een presenta tie over de Regio Venlo. Tijdens deze presentatie wordt ingegaan op de regionale ontwikkelingen. Belangrijk hierbij is de rol en positie van Regio Venlo en de Greenportstatus van onze regio. Door de komst van de Floriade in 2012 staat de regio sterk in de belangstelling en komt econo misch gezien ook één en ander op gang. Globaal Stedenbouwkundig Plan Vanaf 20.45 uur krijgt u uitleg over het nieuwe toekomstplan voor het terrein van St. Anna. Dit zogenoem de Globaal Stedenbouwkundig Plan (GSP) is in opdracht van GGZ Noord en Midden-Limburg opgesteld. Uit het klanttevredenheidson- derzoek dat de gemeente Venray onlangs hield kwam naar voren dat Wmo-cliënten positief zijn over de hulp die zij krijgen. Een 8,4 scoorde de gemeente, hoger dan het landelijk gemiddelde van 8,1. Venray krijgt ook van Wmo-klant Hans van de Venne een goed cijfer. Maar er valt te vens nog genoeg te verbeteren. "En daar kunnen Wmo-cliënten zeker ook zelf aan bijdragen." Het klanttevredenheidsonderzoek richtte zich met name op de hulp bij het huishouden, woonvoorzieningen, rolstoelvoorzieningen, regiotaxi en indicering. Het onderzoek heeft, naast de waardering, ook een aantal aanbevelingen opgeleverd. Die bestudeert de gemeente momen teel. Nog voor de zomer doet het college een voorstel aan de raad over hoe de gemeente Venray deze kan realiseren. Hans van de Venne wacht echter niet op een onderzoek om zijn wensen kenbaar te maken. Hij heeft al 34 jaar MS en is sinds een tiental jaren rolstoelafhanke- lijk. Vanwege zijn handicap doet hij regelmatig een beroep op de Wmo. De aanvragen, de procedures en de - soms letterlijke - hobbels die daar bij moeten worden genomen kent hij dan ook allemaal. "Soms heb je wat extra overtuigingskracht nodig. Maar mijn ervaring is dat als je je redelijke wensen kenbaar maakt, daar door de gemeente ook in alle redelijkheid aan wordt tegemoet gekomen." Zelf alert zijn Hans vindt datje echter ook zelf alert moet zijn. Dat ondervond hij vooral bij de aanpassingen aan zijn woning in het Ambachtkwartier, die hij onlangs heeft gekocht. "Brieven bussen waar je niet bij kunt vanuit een rolstoel. Deuren die je naar je toe moet trekken om ze te openen, en dan met zo'n smalle opening dat je de draai nauwelijks kunt maken. Drempels, nota bene." Hans, lid van de werkgroep Bereikbaarheid Toegankelijkheid Bruikbaarheid van het Gehandicapten Platform Venray, heeft het allemaal doorgesproken, met de aannemer of via de ge meente. "Negen van de tien proble men heb ik zo op kunnen lossen. Soms was één telefoontje al genoeg. Al ben ik als het moet een echter pitbull." Voortrekkersrol gemeente Van de Venne is blij met het feit dat de gemeente Venray bij derge- V Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 20 lijke projecten het Gehandicapten Platform inschakelt als officiële gesprekspartner. "Daarmee worden al een boel pijnpunten voorkomen. Maar veel beter zou het zijn als gehandicapten- en/of ouderenorga- nisaties en/of ergotherapeuten al in de ontwerpfase betrokken zouden worden bij de bouw. Zodat er écht levensloopbestendig kan worden gebouwd." De gemeente dient daar wat hem betreft een voortrekkersrol in te vervullen. Of een gemeente lijk keurmerk in te voeren. "Laat zij maar een pakket van eisen neerleg gen, en daar dan vervolgens ook op controleren. Vooraf. Dan hoefje achteraf geen dure aanpassingen te doen. Kan dat geld weer ergens anders aan worden besteed." Zorgloket Hoewel Hans van de Venne zelf uitermate tevreden is over de Wmo- dienstverlening van de gemeente Venray, hoort hij ook andere gelui den. "Over de zorg aan huis kan ik niet meepraten, want daar hoef ik gelukkig nog geen gebruik van te maken", zegt hij. "Maar ik kan mij voorstellen dat het niet fijn is als er steeds weer iemand anders in je huis komt. Wel word ik, zoals meer mensen, niet vrolijk van de klachten over de regiotaxi. Ook over de ta riefsverhoging was veel deining. Maar niet iedereen meldt zijn klacht, he laas. Een aantal mensen heeft zelfs de enquête niet ingevuld. En dat terwijl je zelf niet eens écht mondig hoeft te zijn. Met het zorgloket is de drempel zó laag gemaakt, dat ieder een er met zijn vraag terecht kan. Mijn advies: maak daar gebruik van. Want alleen als Wmo-klanten zelf hun wensen kenbaar maken, kan de gemeente ze honoreren." De gemeente Venray zoekt naar een nieuwe, onafhankelijke voorzitter voor de cliëntenraad Wet werk en bijstand (Wwb). Deze raad behartigt de belangen van inwoners van Venray met een laag inkomen. De huidige voorzitter heeft aangegeven zich vanaf 1 september niet herkiesbaar te stellen. De cliëntenraad bestaat uit vertegenwoordigers van Venrayse belangen organisaties die zich inzetten voor inwoners van Venray met een laag inkomen. De cliëntenraad adviseert het college van B en W gevraagd en ongevraagd over het beleid op het terrein van de Wwb en andere regelingen die de gemeente uitvoert voor mensen met een laag inkomen. Onafhankelijk De voorzitter maakt deel uit van een team van vrijwilligers. Er wordt van u verwacht dat u ongeveer tien uur per maand beschikbaar bent, u ontvangt hiervoor een onkostenvergoeding. U dient onafhankelijk te kunnen werken. Dit betekent dat u in ieder geval geen deel uitmaakt van de gemeentelijke organisatie en dat u geen lid bent van het bestuur van een van de deelnemende organisaties aan de cliëntenraad. Taken De voorzitter van de cliëntenraad zit de vergaderingen voor en stelt met de secretaris de agenda samen. U hebt beslissingsbevoegdheid als het gaat om mondelinge inspraak van individuele cliënten. Ook ziet u toe op de stemming, stelt u samen met de secretaris het advies op en fungeert u als spreekbuis richting ambtelijk apparaat en politiek. Voor meer informatie over deze vacature kunt u contact opnemen met Annette Visser, telefoon (0478) 52 33 33. Uw reactie en CV kunt u voor 9 juni sturen aan de gemeente Venray, ter attentie van Annette Visser. 1. Tot half juni: vervangen gasleiding Grotestraat 2. Tot half juni: aanleg afslag naar industrieterrein De Blakt op de Deurneseweg 3. Tot 15 juni: grootschalig wegonderhoud wijk Zuid (bomenbuurt) 4. Vanaf 1 juni: reconstructie Langstraat tussen Zuidsingel en Langeweg 5. Vanaf 1 juni: asfaltwerkzaamheden door de provincie op de Deurneseweg (tussen Witte Vennenweg en Langstraat), volledige afsluiting in een aantal weekenden. De gemeente Venray werkt, samen met Maessen project ontwikkeling, volop aan de aanleg van industrieterrein De Blakt, gelegen tussen de Deur neseweg en de A73. Er worden wegen en groen aangelegd. maar ook ondergrondse voorzie ningen zoals riolering, gas, water en elektriciteit. Vorige week heeft Essent in een halve dag een groot schakelverdeel station geplaatst voor de elektri citeitsvoorziening op De Blakt. Het grote schakelverdeelstation is een prefab betonnen gebouw van 85 ton. Daar komt de nodige apparatuur in voor de verdeling van elektriciteit in het hele gebied. Het verdeelstation wordt de komen de tijd door middel van elf kilometer kabel aangesloten op het hoofdstation van Essent op Keizersveld. Dat station is op zijn beurt weer aangesloten op de hoogspanningskabels. Tijdwinst Normaal duurt de bouw van een schakelverdeelstation enkele maanden, maar in dit geval heeft Essent gekozen voor een prefab gebouw. Dit levert veel tijdwinst op. Zo is het gehele gebied snel voorzien van de benodigde elektriciteit. Het transport, ophijsen en plaatsen van het gevaarte is wel een operatie die een goede voorbereiding en planning vereist. Het college van B en W heeft ingestemd met het concept voor de ontwerp-structuurvisie voor het bedrijventerrein De Brier aan de Leunseweg. Hierin staan de gewenste richtingen voor de toekomstige ontwikkeling van De Brier. Het zuidelijke deel van De Brier is onlangs herontwikkeld tot woonboulevard (WoonMax). Het noordelijke deel van De Brier is nu nog een kleinschalig bedrijventerrein met zeer uiteenlopende typen bedrijven en ook enkele woningen. Revitaliseren De gemeente heeft in het verleden aangegeven het hele bedrijventerrein De Brier te willen revitaliseren. De visie die nu in concept is opgesteld, geeft hiervoor de randvoorwaarden. De gemeente ziet vooral kansen in de verdere ontwikkeling van kantoren en volumineuze detailhandel op De Brier. Overleg De komende weken vindt intensief overleg plaats met alle betrokken partijen en wordt de visie verder aangescherpt. Zo is er op 20 mei een informatieavond waar de gemeente de conceptvisie presenteert aan de ondernemers en omwonenden van De Brier. Op diezelfde avond worden ook de resultaten van de verkeersstudie Leunseweg en omgeving gepresenteerd. Vanaf half mei: grootschalig asfaltonderhoud door de gehele gemeente, o.a. Daland, Drabbelsweg, Ossendijk, Gunhoekweg, Horsterweg, Pauw- weg, Spurkterdijk, Venraysbroek en Weverslo. makterheide I Keizersveld MOORDSINGEL Burggraaf STATIONSWEG STATIONSWEG De Hulst MERSELOSEWEG HENRI DUN AN De Hulst

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17