VVD en Samenwerking tegen hogere bijdrage Regio Venlo Veelzijdigheid troef aan Prins Bernhardstraat a mm Gemeente wil Albert Heijn in centrum houden 20% 40,- Julicher Meijer Kurstjens Advocaten <a~ korting dutnler duiten 2 voor DUTA/LER SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 8 mei 2008 - Pagina 3 Hobby- en creativiteitscentrum een en al activiteit VAN DER PUTT Ons kantoor bestaat al 35 jaar! arbeid en ontslag bouwrecht echtscheiding faillissement letselschade milieurecht onrechtmatige daad overeenkomsten Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Vervolg voorpagina SV Venray wil eigen sporthal contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 Van Home nieuwe pastoor alle rokken en jurken zomerblouses www.duthler.com Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Politie bedankt Venraynaar PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken De bijdrage aan de Regio Venlo wordt met ingang van dit jaar verviervoudigd. Van één euro naar vier euro per inwoner. Voor Venray betekent het een extra kostenpost van 117.000 euro. Dit geld is nodig om de organisatie van Floria- de-projecten zoals Klavertje 4, een Research en Businesscam- pus en een toeristisch-recrea- tief project. Samenwerking en WD stemden dinsdag in de gemeenteraad tegen het voor stel. In de Regio Venlo werken de vijf Noord-Limburgse gemeenten (Gennep, Venray, Horst aan de Maas, Helden en Venlo) samen die in 2012 de Floriade gaan organi seren. Het doel is Noord-Limburg economisch zo veel mogelijk te laten meeprofiteren van de wereldtuinbouwtentoonstelling. De resultaten zijn tot nu toe niet denderend. De Regio Venlo werkt dit jaar met een begroting van 786.000 euro. "De economische spin-off is nog zeer onduidelijk", vindt Frans van der Kruijf (WD) die eraan toevoegt dat zijn partij voor regionale samenwerking is. "Want wat goed is voor de regio, is ook goed voor Venray." Het WD- raadslid meent dat de Floriade-pro- jecten echter te weinig opleveren voor Venray. "We hebben dan ook grote moeite met deze verhoging." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktiel) stoort zich aan de 'dikverdieners van drie ton' in de Regio-top. "Het is een vorstelijke beloning voor veel vergaderzucht. Wij willen voor eind 2008 concrete resulta ten zien. Anders moet er een wis seling van de wacht plaatsvinden", aldus Lemmens die vindt dat het Rijk en de provincie ook over de brug moeten komen. De SP is tegen de komst van de Floriade. "Maar wij weten ook wel dat we het niet kunnen tegen houden", zei Jolanda Dijkema die ervoor pleit dat kleinschalige tuin derijen of varkensbedrijven er ook van kunnen profiteren. CDA, PvdA en inVENtief vin den het een forse, maar wel een verantwoorde verhoging van de bijdrage. De drie partijen ver wachten dat Venray er straks zijn voordeel mee zal doen. Samen werking heeft zijn bedenkingen over de komst van een Research en Businesscampus op het Flori- ade-terrein. Theo Mulders ziet dit als een directe concurrent van het Venrayse bedrijventerrein De Hulst n. Samenwerking vindt niet dat Venray de campus moet finan cieren. "Dan zouden we alleen Venlo stimuleren", zei Mulders die het voorstel deed De Hulst II toe te voegen aan de Research en Businesscampus. "Zodat ook Venray deelt in de revenuen.'Toon Loonen (CDA) hield hetzelfde pleidooi voor het Zandmaas-pro ject waaronder ook het Nieuwe Wanssum valt. Wethouder Heidens (CDA) ver klaarde dat er momenteel veel initiatieven in de regio zijn. "Het is welhaast een luxeprobleem. De kunst is nu alle energie te bunde len. Daarvoor is meer coördinatie en daadkracht nodig. Willen we de kansen benutten, dan heeft dat financiële consequenties." Heidens is het niet eens met Samenwerking dat De Hulst II een concurrent zou zijn van de Research en Businesscampus. "We moeten niet lokaal maar regio naal denken. Het bijt elkaar niet, het zal juist aanvullend werken omdat het om verschillende the ma's gaat." Volgens de wethouder zal Venray juist profiteren van de campus Greenport omdat deelne mende bedrijven op zoek zullen gaan naar een vestigingsplaats in de regio. Lokaal Aktief en SP konden ondanks hun bedenkingen instem men met het extra geld. WD en Samenwerking raakten daarente gen niet overtuigd. Zij keurden de verviervoudiging van de bijdrage af. Maandagochtend half tien. Ook 'ouder' Venray begint aan de nieuwe week. Niet meer met werken, maar beslist ook niet in ledigheid. Zoals aan de Prins Bernhardstraat 12a waar het hobby- en creativiteiten- centrum gevestigd is. Verslag gever Jan Leijsten ging een kijkje nemen. Verscholen achter het snooker café en met de ingang tegenover het busstation. Heel onopvallend doch bruisend van levenslust. Dat geldt zeker voor de bestuursle den Wiel Stoffels en Jo Mertens. In 1991 werd gestart in het pand aan de Marktstraat 8. Daar was Jo Mertens, die al vele jaren voorzit ter is, een van de mannen van het eerste uur. "Bij de oprichting werd de naam 'senior service gilde'. Die bleek echter niet zo populair. Het accent lag teveel op ouderen. Zodat in 1994 onze naam officieel gewijzigd is in hobby- en creativi- teitencentrum met seniorservice daaronder." Mertens vervolgt: "We zijn een vereniging waar zo'n zestig vrij willigers met kennis, kunde en ervaring hun hobby's presenteren aan zo'n vijfhonderd bezoekers per week.Vorige week kwamen er nog 483 mensen om hun hobby bedrijven." De vrijwilligers zijn de leden en tevens het kader dat zorgt voor de begeleiding van de honderden bezoekers die voor 12,50 euro er een heel jaar terecht kunnen. "Dankzij de subsidie van de gemeente kunnen we het laag- In deze lange periode hebben we ons ontwikkeld tot een advocatenkantoor met gespecialiseerde, juridische kennis. Ieder van de negen advocaten van ons kantoor houdt zich met één of slechts enkele rechtsgebieden bezig om u juridisch advies of processuele bijstand van hoge kwaliteit te bieden. U bent (agrarisch) ondernemer of particulier? U procedeert voor eigen rekening of hebt recht op kosteloze rechtsbijstand? Wii staan u graag bii in zaken over: telefoon 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen drempelig houden." Er is ook een afasiegroep voor mensen die door een ongeluk, her senbloeding of welke oorzaak dan ook een spraakstoornis hebben opgelopen. Het is een gespreks groep waar veel met computers gewerkt wordt. "Het is voor jong en oud. Hier hebben we geen leeftijdsgrens getrokken", vertelt Mertens. "Tot 2006 kwam hier een groep brugklassers die we banden leer den plakken, andere fietsrepa- raties zoals met elektriciteit en schakelaars of hout bewerken. Het was een enthousiaste groep meiden. Nu doen ze dat op school maar wij waren de voorlopers." Er is verrassend veel te doen zo blijkt uit de rondleiding van Wiel Stof fels. Bij de entree vallen de kaarten (gelukwens, geboorte, rouw en trouw) in alle soorten en maten op. In de vitrinekasten staan hout werk en sieraden uitgestald. Er is een ruimte voor boekbinders en er is een computerlokaal waarin een tiental computers voor de leerlingen gereed staan. De fotoka mer voor digitale fotografie is zeer in trek gezien de wachtlijst die hiervoor bestaat. Je kunt er ook glas graveren, etsen of kaarten maken met mooie borduursels. Annie Jans-Beken beleeft er veel plezier aan. "Ik ben hier drie och tenden per week. Het is fijn om te doen. We praten wat af, het is altijd gezellig aldus de 67-jarige Venrayse die zich in gezelschap bevindt van wel vijftien kaar- tenmaaksters. Een andere groep maakt kleurrijke Mandela tekenin gen die later van een mooi lijstje worden voorzien. Het zijn echte staaltjes huisvlijt. Er is een timmer- hoek voor houtbewerking. Bij de dag voor de ouderen verzorgden zij een prachtig voorportaal bij de schouwburg. Ook is er de metaa lafdeling waar een wao-groep onderdak heeft gevonden. En er is een zelfgebouwde 'rooksalon', die tegenwoordig nergens ontbreekt. Apart zijn de Sanskriet cirkels, veel kleurige tekeningen. "Dit is de oudste vorm van communi catie", legt teamleidster Christel Creemers uit. Samen met acht dames levert zij prachtig werk af. "Ons centrum is uniek in deze regio", weet Wiel Stoffels. "Wij zijn de enige in Noord-Limburg die aangesloten is bij Gilde Neder land. Het zijn er in totaal 72, waar van zeven in Zuid-Limburg. Maar niemand heeft zo'n unieke locatie als wij in Venray. Andere gildes werken veelal met thuisprojecten. Onze diversiteit is echt uniek in Nederland." Jo Mertens onderstreept nog maar eens het belang van de steun van de gemeente. "Burge meester en wethouders hadden we vorig jaar nog op bezoek. Dat hebben we zeer op prijs gesteld. Zo hebben we twee vrouwelijke beroepskrachten kunnen aantrek ken voor twintig uur per week. Er zullen toch huishoudelijke taken als schoonmaken, koffie zetten gedaan moeten worden. En dat doen ondermeer deze gastvrou wen." Sinds het hobby- en crea- tiviteitencentrum tien jaar gele den naar de Prins Bernhardstraat Gratis kennismakingsgesprek verhuisde, is er de altijd gezellige nieuwjaarsreceptie. "Ónze doel stelling is in alles kwaliteit halen", besluit de voorzitter. "En daar wil len we de bezoekersaantallen bij blijven halen. Met de vijfhonderd van nu zitten we aan het plafond." Keijzers: "Terwijl we straks één vereniging zijn en het van belang is dat de leden eikaars cultuur leren kennen." Keijzers spreekt nog van een 'toekomstdroom'. Hij weet dat de gemeente een derde sporthal gaat bouwen naast De Wetteling op een steenworp afstand van sportpark De Wieën. Deze hal zal in september 2009 in gebruik worden genomen. Toch vindt het bestuur dit niet ideaal voor de fusieclub. Bij de gemeente is het voornemen voor een sporthal op eigen terrein al aangekondigd. "De gemeente begrijpt dat we graag naar één sportcomplex toe willen. Ze juichen ons initiatief toe. Maar we zijn nog niet zover. Financi eel is het nog niet onderbouwd", geeft Keijzers toe. SV Venray wil straks op drie fronten op het allerhoogste lande lijke niveau actief zijn.Veldvoetbal in de nieuwe topklasse, zaalvoet bal in de topliga en damesvoetbal in de hoofdklasse. "We zouden dan uniek zijn in Nederland. Want nog geen enkele vereniging biedt dit onder één vlag aan. De KNVB en de gemeente zijn eveneens enthousiast. Het allermooiste zou zijn als dit allemaal op één sport complex kan" Huub van Horne wordt de nieu we pastoor van de parochies Cas- tenray, Blitterswijck en Wanssum. Dat is zondag in de drie dorpsker ken bekendgemaakt. Van Horne is 51 jaar, geboren in Panningen en is momenteel pastoor in de Zuid- Limburgse dorpen Mechelen en Epen. Eerder was hij onder meer kapelaan in Gennep en pastoor in Grevenbicht en de Heerlense wijk Weiten. "Hij is al 24 jaar actief als priester in ons bisdom en wilde graag terug naar het noorden van de provincie", vertelt deken Harrie Smeets, die Van Horne omschrijft als 'een nuchtere man met een rechtuit mentaliteit'. Pastoor Van Horne gaat op 1 juli aan de slag in de drie dorpen. De parochies zijn met de benoeming van Van Horne snel voorzien van een nieuwe pas toor. "Gelukkig wel, daar zijn we erg blij mee", zegt deken Smeets, die verwacht dat Van Horne eind augustus officieel wordt geïnstal leerd in de drie dorpen. De bedoe ling is dat Van Horne in de paro chiewoning in Blitterswijck gaat wonen. Van Horne is de opvolger van pastoor Hans te Boekhorst, die begin februari vertrok naar het Midden-Limburgse Heythuysen. September Bic Patersstraat 5, Venray Tel. 0478-588198 De verhuizing van Albert Heijn naar De Brier staat op losse schroeven. De gemeente is in gesprek met Ahold om de supermarkt voor het Venrayse centrum te behouden. Moge lijk kan het worden ingepast in het bouwplan De Gouden Leeuw. De verhuizing naar bedrijventerrein De Brier, aan de zuidkant van Venray, is alleen mogelijk indien er in het winkelcentrum geen geschikte locatie voorhanden is. Het college wenst in ieder geval geen megasupermarkt op bedrij venterrein De Brier. Dit zou te groot zijn voor de Venrayse maat. Albert Heijn heeft zijn oog laten vallen op de locatie van Auto Arena. Over vijf jaar zou een ver huizing aan de orde zijn. Indien De Brier toch de enige oplossing is, dan mag de supermarkt niet groter worden dan de huidige omvang aan het Schouwburgplein. Albert Heijn heeft nog steeds het voor nemen om tijdelijk te verplaatsen naar het leegstaande winkelpand van LeenBakker in het plan De Gouden Leeuw. De supermarkt heeft hinder van teruglopende klandizie vanwege het verdwijnen van de grote parkeerplaats in De Gouden Leeuw. Na de maatregelen op de Leunseweg vormt het verkeer geen belemmering meer voor de komst van een supermarkt. De verwachte concurrentie voor de supermarkten in Brukske, zal met de komst van het nieuwe wijk winkelcentrum wel meevallen. Door de uitbreiding zal het sterk genoeg zijn om te kunnen concur reren met Albert Heijn. Bovendien trekken Cl000 en Aldi groten deels een andere doelgroep dan Albert Heijn. Hetzelfde geldt voor het wijkwinkelcentrum van Vel- tum. Uit onderzoek blijkt dat naast de locatie de omvang en de kwa liteit (assortiment en uitstraling) van een supermarkt doorslagge vend zijn. Voor bedrijventerrein De Brier bestaan grootse plannen. Met de komst van woonboule vard WoonMax heeft het gebied al een impuls gekregen. Maar de uitstraling van de gebouwen van De Brier is nog altijd ondermaats. Vooral aan de kant van de Zuidsin- gel. Er is een grote diversiteit met weinig samenhang. Het is slecht toegankelijk voor voetgangers en fietsers. Tijdens piektijden is De Brier ook slecht bereikbaar voor het autoverkeer vanwege de druk te op de rotondes van de Leunse weg. Toch ziet de gemeente enorme kansen in De Brier voor heront wikkeling. Vooral nu enkele auto bedrijven uit het noordelijke deel willen vertrekken. De ligging van het terrein is gunstig ten opzichte van het centrum van Venray en van belangrijke regionale wegen zoals de A73 en Deurneseweg. De komst van WoonMax heeft de zui delijke entree van Venray al flink opgewaardeerd. De gemeente wil nu ook in het gehele middenge bied van De Brier - tussen Woon Max en de Zuidsingel - grootscha lige detailhandel toestaan. VULPUNT WEG Een grote belemmering voor de herontwikkeling is het lpg-vul- punt aan de Acaciastraat dat zal moeten verdwijnen. De provincie Limburg heeft De Brier aangewe zen als stedelijk dienstenterrein. Dit betekent kantoren en groot schalige detailhandel. Detailhan del is toegestaan als het valt onder de thema's wonen, vervoer en outdoor (tuin-, kampeer- en sport artikelen). Tevens is een megasu permarkt toegestaan als die elders niet inpasbaar is. Venray heeft geen locatiebeleid voor kantoren. Op twee plekken in De Brier, het zuidelijke deel van de Leunseweg (Synthese/Rein- tjes) en het oostelijke deel van de Plataanstraat (Wonen Venray), is een concentratie van kantoren. De gemeente heeft nu een struc- dames en kinderen dames Deze aanbiedingen zijn geldig tot en met zaterdag 10 mei 2008 U vindt een Duthler winkel in het centrum van: Venray mode voor het hele gezin t>ejuiste weg In de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching tuurvisie voor De Brier opgesteld. Het vormt de basis voor de ont wikkeling op de lange termijn. Naast grootschalige detailhandel, als aansluiting op WoonMax, is er aan de randen ruimte voor kanto ren. De woonhuizen aan de Leun seweg kunnen blijven staan. Maar de gemeente heeft de voorkeur voor ombouw tot kantoren. Op het weiland in de hoek Leunse- weg-Deurneseweg kan een mooie entree van Venray komen. Het kan een representatief kantoor gebouw zijn of een bijzondere winkel. Dit zal de ruimtelijke uit straling van De Brier sterk verbe teren. Op woensdag 14 mei wordt de visie gepresenteerd aan de gemeenteraad. Op dinsdag 20 mei is er een informatiebijeenkomst voor ondernemers en omwonen den. Dan komt tevens de verkeers- studie van de Leunseweg aan de orde. Een 48-jarige man uit Ven ray heeft zaterdagmiddag zijn steentje bijgedragen aan een vei lige samenleving. De man zag omstreeks 16.00 uur een 48-jarige man uit het Engelse Chelmsford op de Merseloseweg in Venray in zijn auto stappen. De man uit Venray zag dat de Engelsman in dronken toestand zijn auto achter uit het parkeervak uitreed. Hierop besloot hij de dronken bestuurder aan te spreken. Hij sommeerde de bestuurder zijn auto terug in het vak te zetten en zijn autosleutels in te leveren. De bestuurder vol deed aan zijn opdracht en over handigde de sleutels. De man belde vervolgens de politie die de bestuurder kort daarna aanhield. De man bleek inderdaad sterk onder invloed van alcohol te zijn. Hij kreeg een rijverbod voor twaalf uur. De man uit Venray werd door de politie hartelijk bedankt voor zijn prima optreden. Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3