Kleurtje voor bushaltes Opluchting bij 'molenfamilie' Wijnhoven Fieke Reijntjes uit Meerlo verdedigt titel Voetbalclub Juliana Museum Tienray weer open Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 8 mei 2008 - Pagina 25 Passanten complimenteren SOS-jeugd Akkoord met bank over sloop oude pand Met veel enthousiasme is de SOS-jongerengroep Meerlo- Wanssum zaterdag in een stra lend zonnetje gestart met het opfleuren van vier abri's in Swolgen, Tienray en Meerlo. Onder aanvoering van Ilse Grob werd in Meerlo de bushalte in de dorpskern aan de Hoofdstraat het eerste aangepakt. De ontwer pen voor de Meerlose abri zijn gemaakt door kinderen en jonge ren met een beperking van het Logeerhuis Meerlo van't Raayke in Tienray.Te bewonderen zijn onder meer kleurrijke dieren, vrouwen en andere afbeeldingen. En wie goed naar boven kijkt, ziet onder het dak van de halte een blauwe hemel met twee rode ganzen van de bevriende organisatie Wilde Ganzen, die SOS onder meer helpt bij het verdubbelen van het inge zamelde geld voor het scholen project in Zambia. Het was een aardigheid om de Van 8 t/m 11 mei gaat Fieke Reijntjes uit Meerlo met het Revolution Rafting Team de kampioenstitel verdedigen tijdens het Nederlands kampi oenschap rafting in Chateau- roux Les Alpes, Frankrijk. De voorbereidingen zijn gestart in november vorig jaar. Ook dit jaar is er alles aan gedaan om de concurrentie een stapje voor te blijven. Zo trainden de dames één keer in de week fanatiek de slalom en sprint bij Dutch Water Dreams in Zoeter- rneer. Behalve het wilde water jongeren aan het werk te zien. Op de grond stonden tientallen pot ten en pannetjes met alle soorten verf en veel penselen en borstels in allerlei maten en kleuren. En in heel korte tijd fleurde de eens zo smerige bushalte op tot een parel tje van het dorp. Felle kleuren,Afri kaanse symbolen, het 'wij bouwen een school in Zambia'-symbool en het embleem van SOS fleuren de halte in Meerlo op.Veel Pieterpat- ters en andere voorbijgangers foto grafeerden de schilderende jeugd en complimenteerden ze met het opschilderen van de abri's. Vooral nadat de schilders hadden uitge legd waarom ze dit doen. Door de smerige met affiches beplakte en vaak vernielde haltes een fris kleurtje geven doet de jeugd iets aan de leefomgeving in het eigen dorp en tegelijk wordt de bood schap van SOS uitgedragen. Jonge ren zijn actief bezig met de omge ving én met de derde wereld. "En zo dragen we een klein beetje bij was ook de wekelijkse vlakwa tertraining erg belangrijk. "Het start met spieren opbouwen op vlakwater", vertelt Fieke Reijntjes. "Er hebben waarschijnlijk heel wat mensen raar opgekeken toen wij met ons raft op verschillende kanalen en meertjes peddelden." Als de dames zich dit jaar weer Nederlands kampioen mogen noe men, mogen ze een deelnemen aan het wereldkampioenschap raften 2009 in Bosnië. "We heb ben er alles aan gedaan om een zo sterk mogelijk team te vormen. Naast de gezamenlijke trainingen is iedereen individueel ook aan de aan een betere wereld. Dat is ook de doelstelling van onze SOS-jon gerengroep", zegt Judith Bruijsten. Het project is mogelijk gemaakt dankzij subsidies van de gemeente Meerlo-Wanssum en de provincie Limburg. SOS heeft ook bij Veolia een verzoek ingediend om een bijdrage, maar daar nog geen ant woord op gekregen. Buschauffeurs van Veolia staken de duimen omhoog om de jonge ren eveneens te complementeren. Een van de chauffeuses noemde het een van de beste acties rond om de bushaltes die ze ooit had meegemaakt. "Overal is het een ellende en zijn de haltes kapot. Hier laat de jeugd zien hoe het ook kan", aldus de Veolia-chauf- feuse. Pastoor Ruud Verheggen van de Joannes de Doperparochie Meerlo, die tegenover de abri in de pastorie woont, kwam de jon geren een schouderklopje geven voor de wijze waarop zij hun crea tiviteit en gevoelens omzetten in slag gegaan met krachttraining. Ik hoop dat we dit jaar de titel weer binnen kunnen halen. We moeten pieken op het juiste moment!" Behalve de Nederlandse titel staat er in mei meer op het spel. Meteen na het NK van 12 t/m 18 mei neemt het Revolution Rafting Team ook deel aan het Europees kampioenschap rafting in Wildal- pen, Oostenrijk. De eerste drie weken van mei hebben de dames dus een zwaar programma."We hopen ook op het EK hoge ogen te kunnen gooien. Na onze achtste plek op het WK in Korea hebben we gemerkt dat het als De Meerlose je ugd van de SOS- jongerengroep in actie bij een van de bushaltes. positieve energie.Vrienden van SOS en familieleden van de schil ders zorgden voor vlaai, koffie, chocolademelk en andere versna peringen. Afgelopen maandag zijn de schilders verder aan het werk gegaan in Swolgen. Daar worden de symbolen van de millennium doeleinden op een van de huisjes geschilderd. En zaterdag worden de haltes in Tienray (Swolgense- weg) en nog eentje in Swolgen (Mgr. Aertsstraat/kermisplein) onder handen genomen. Daarop komen ontwerpen gemaakt door Zuid-Afrikaanse jongeren en een ontwerp gemaakt door leerlingen van het Raayland College in Ven- ray. "Jongeren in die dorpen die zin hebben om mee te helpen, zijn van harte welkom", aldus Ilse Grob. Fieke Reijntjes uit Meerlo. links in het midden, is klaar voor het NK rafting. vlakwaterlandje toch mogelijk is om ons te meten met grote wild- waterlanden." Heeft u interesse om deze dames te steunen of wilt u een keer meevaren met het team? Kijk dan op de website www.revolu- tionrafting.nl om te zien hoe dat mogelijk is! Op deze website kunt u de belevenissen van de dames tijdens het NK en EK op de voet volgen. Twan Wijnhoven, eigenaar van forellenkwekerij Keijzers- berg aan de Boltweg in Blit- terswijck, kan sinds enkele weken weer rustig slapen. De ondernemer is namelijk tot een akkoord gekomen met de Rabobank en dat betekent kort samengevat dat het erop lijkt dat de familie in de molen kan blijven wonen. "De opluch ting is groot, want we hebben toch enkele maanden in grote onzekerheid geleefd", vertelt Twan Wijnhoven. "Nu kunnen we tenminste weer vooruitkij ken, als gezin en als bedrijf." Wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte) is op de hoogte van het feit dat Wijnhoven het financiële geschil met de Rabobank heeft opgelost. "Hij kan met de sloop van het pand aan de gang, maar moet nu wel zorgen voor een aanvraag voor wijziging van het bestemmingsplan buitengebied. Bovendien moet hij nog een aan vraag indienen voor een bouw vergunning van de woning in de molen. Formeel is de zaak dus nog niet afgehandeld." Zoals bekend tekende de bank enkele maanden terug bezwaar aan tegen het besluit van het col lege van B en W om een sloop vergunning te verlenen aan Wijnhoven voor een door hem aangekochte woning aan de Ooijenseweg 20. In ruil voor het Nieuw bedrijf in Wanssum Wanssum krijgt een auto- schadeherstelbedrijf aan de Stayerhofweg 25. Het college van B en W is bereid vrijstel ling te verlenen voor de ves tiging van het bedrijf in het bestemmingsplan 'Haven en industrieterrein Wanssum'. Burgemeester en wethouders vinden dat er geen planologische bezwaren zijn tegen het plan, en wijzen erop dat vestiging van een autoschadeherstelbedrijf in dit pand ook uit milieuhygië nisch oogpunt aanvaardbaar is. Weliswaar zijn de panden met de bestemming 'Industrie' bedoeld voor zwaardere industrie, bedrij ven die vallen in de categorieën 4, 5 of 6, maar als deze plekken niet op te vullen zijn met dergelijke bedrijven, dan is de vestiging van een zogeheten categorie 3-bedrijf op deze locatie ook mogelijk. De initiatiefnemers Lindner en Klein Overmeen willen zo snel mogelijk van start gaan met hun bedrijf. De gemeente gaat daarmee akkoord, omdat de activiteiten volgens haar op korte termijn te legaliseren zijn. Dit gebeurt uiteraard wel op eigen risico van de initiatiefne mers, aldus de gemeente Meerlo- Wanssum. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in slopen van dit leegstaande pand zou de ondernemer een woon bestemming op de molen krijgen. Het protest van de bank, die ook beslag legde op de woning, bete kende echter een fikse streep door de rekening van de onder nemer. De bank wilde met de beslaglegging voorkomen dat de oude boerderij werd gesloopt, ter wijl er nog een hypotheekschuld op rustte. Nu de plooien tussen Wijnhoven en de bank zijn gladge streken, komt de oude 'deal' die de gemeente, de provincie en Twan Wijnhoven maakten om bewo ning van de molen aan de Bol tweg mogelijk te maken, weer op tafel. En die luidt kort gezegd dat Wijnhoven in ruil voor het slopen van het oude pand aan de Ooijen seweg een woonbestemming op de molen krijgt. EIND AAN KWESTIE Er lijkt dus bijna een einde te komen aan de kwestie, die jaren terug begon toen Wijnhoven samen met zijn gezin tegen de regels in ging wonen in de molen. De provincie weigerde aanvan kelijk een woonbestemming op de molen te geven omdat ze niet meer woningen in het buitenge bied wil en er al een bedrijfswo ning bij de forellenkwekerij is. Een tweede bedrijfswoning op het perceel is niet toegestaan. Wijnhoven bouwde de molen bij forellenkwekerij Keijzersberg Museum Sorghvliet in Tienray heeft zijn deuren weer geopend. Iedereen die geïnteresseerd is in de leef- en werkwijze van mensen tussen 1850 en 1950, is welkom. In het privémuseum worden aller lei gebruiksvoorwerpen van oude ambachten tentoongesteld.Tevens kunnen de bezoekers in Sorgh vliet historische voorwerpen uit het klooster en de kerk bekijken. Het museum laat veel van het oude leven zien, zoals de teelt van vlas, tabak, serradel, klaver, spurrie en boekweit waarmee vroeger balkenbrij werd gemaakt. Mensen kunnen zien hoe hun (overgrootouders hebben geleefd. Museum Sorghvliet laat bijvoor beeld zien hoe mensen vroeger moesten ploeteren met handge reedschap. Voor iedereen is er wat in het museum dat boeit. Vanuit Meerlo en Horst staan er borden langs de weg die naar het muse um verwijzen. Museum Sorghvliet is gelegen aan Over de Beek 23 in Tienray. De wandelroute langs de meanders van de Molenbeek en de fietsroute van het land van Peel en Maas ter hoogte van knoop punt 50 komen langs het museum. Museum Sorghvliet is geopend op dinsdag- en donderdagmiddag van 13-00 tot 17.00 uur. Groepen kun nen ook buiten de openingstijden het museum bezoeken. Zij dienen Een oud plaatje van enkele voetballers van voetbalclub Juli ana, opgericht op 18 maart 1927 in Wanssum. Op de foto staan Man Beterams (links onder), Harry Franssen en Piet Deenen, in het midden Toen Arts (links), Piet met de bedoeling er groepen te mogen ontvangen en presentaties over het forellenvissen te geven. Gaandeweg bleek echter dat het gebouw aan te veel veiligheids eisen moest voldoen om er groe pen te mogen ontvangen, waarop Wijnhoven besloot er een woning van te maken. Het college kneep een hele poos een oogje dicht, in afwachting van het definitieve oordeel van de provincie over de woonbestemming. De provincie kwam daarop met het voorstel om in ruil voor het slopen van de bur gerwoning aan de Ooijenseweg de wijziging van bestemming van de molen, van bedrijfswoning in burgerwoning, toe te staan. Zou de ondernemer er echter niet uit zijn gekomen met de bank, dan zou de oude eis van de provincie weer op tafel zijn gekomen en dan had de familie Wijnhoven de molen moeten verlaten. Maar gelukkig voor Twan Wijn hoven en zijn gezin lijkt het zover niet te komen, want ze willen maar wat graag in de molen blij ven wonen. "Nu de wieken nog", klinkt het vrolijk uit de mond van Wijnhoven. "En we zijn van plan om na de sloop van het gebouw een grote, nieuwe visvijver aan te leggen in het weiland achter het pand. Dat wordt de volgende stap. Die vijver wordt net zo groot als de huidige vier vijvers samen. Daarover ben ik in gesprek met de gemeente." dan wel van tevoren een afspraak te maken. Voor meer informatie, familie Nabben, Over de Beek 23, 5865 AD in Tienray, telefoon: 0478- 691468. Uitwisseling met Wasosz De werkgroep Vrienden van Wasosz houdt van 8 tot 12 mei weer een uitwisseling met Poolse kinderen en hun begeleiders en hun leeftijdgenoten uit de gemeen te Meerlo-Wanssum. Dit jaar is de werkgroep versterkt met twee nieuwe leden: Laura Bukkems (17 jaar) en Karei Goumans (18 jaar). Donderdag 8 mei om circa 11.00 uur wordt de Poolse delegatie in het gemeentehuis ontvangen door de gastgezinnen en burgemeester Joep Hahn. Na de middag worden de kinderen (van 11 tot 18 jaar), in groepjes van twee, verdeeld over de gastgezinnen. De voertaal is Engels. Dit jaar is het motto: 'Vriendschap is meer dan een leuk weekend'. Vrijdag is er een sportdag met aansluitend een bar becue, zaterdag een discoavond in de schuur bij Henk Lomrne, zon dags gaan de Poolse ouders naar de gastgezinnen van hun kinderen en om 18.00 uur wordt er weer afscheid genomen van de Poolse delegatie. Noten en Leo Francken en boven Louis Litjens (links), Piet Wijnho ven, Piet Geurts, Rinus Francken en Grad Rutten. Foto uit het archief van Heemkundevereniging Meerlo- Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel.0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. NK rafting in Frankrijk AQUA Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 25