Gemeente Venray Nieuw middel tegen woninginbraken Informatieavond over Wro en De Brier Hondencontrole binnenkort weer van start Masterplan Brukske verder geoptimaliseerd 12 mei gesloten Kijk ook op www.venray.nl Jaarrekening 2007 toont positief resultaat Extra open voor rij- en reisdocumenten Uitbreiding en onderhoud sporthal De Wetteling PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray houdt op donderdag 14 mei vanaf 19.30 uur een openbare informatieavond in de raadzaal van het gemeentehuis. De onderwerpen van deze avond zijn de wijzigingen in de Wro en de concept visie voor De Brier. Deze avond is in eerste instantie bedoeld voor de raads- en commissieleden. Maar ook u als inwoner van de gemeente Venray bent welkom. Op deze avond geldt echter geen spreekrecht voor het publiek. Eerst krijgt u een presentatie over de inhoudelijke wijzigingen in de Wet ruimtelijke ordening, zoals het ontstaan van nieuwe juridische instrumenten en daaraan gekoppelde gewijzigde procedures. Wat zijn de consequenties voor de gemeente, zowel beleidsmatig als organisatorisch? Vervolgens krijgt u informatie over de conceptvisie voor De Brier. In de raadsvergadering van 8 mei 2007 is besloten een integrale visie voor De Brier op te stellen waarbij infrastructuur prioriteit krijgt. De visie die nu in concept is opgesteld, geeft de randvoorwaarden voor toekomstige ontwikkelingen op De Brier. In verband met tweede pinksterdag is het gemeentehuis op maandag 12 mei gesloten. Venray in cijfers Het gemeentehuis is op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten. Deze extra openstelling geldt tot en met 2 juli 2008. Voor het aanvragen van deze documenten moet u wel eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. Voor het afhalen van een aangevraagd document op woensdagmiddag hoeft u geen afspraak te maken. -V> Venray, focus op mensen Donderdag 8 mei 2008 - Pagina 23 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 19 honden houdt, hondenbelasting betalen. De houder van deze hond(en) is wettelijk verplicht daarvan zelf aangifte te doen. Helaas doet niet iedereen dat. Om tot een goede uitvoering van de hondenbelasting te komen is het daarom nodig regelmatig een hondencontrole te houden. De gemeente Venray heeft aan het bedrijf DI.OV.IN. opdracht gegeven binnenkort weer de jaarlijkse honden controle namens de gemeente uit te voeren. Aan de hand van gegevens van de gemeente controleert een aantal hondencontroleurs op de aan wezigheid van honden. De honden controleur kan dus bij u aanbellen en enkele vragen stellen over het al dan niet hebben van een hond. Vanzelfsprekend kunnen de honden controleurs zich legitimeren door het tonen van een door de gemeente verstrekt legitimatiebewijs. Niet thuis Bent u niet thuis? Dan maakt de hondencontroleur ter plaatse een beoordeling over het wel of niet aanwezig zijn van één of meerdere honden. Heeft hij het vermoeden dat u op uw adres één of meerdere honden houdt, dan laat hij een informatiebrief met een aangifte biljet hondenbelasting achter in uw brievenbus. Tarief Volgens de Verordening Honden belasting 2008 bedraagt het tarief voor de eerste hond 42,60 en voor de tweede en volgende hond telkens 64,08. Het kenneltarief bedraagt 171,60. Misschien heeft u sinds kort één of meerdere honden en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Dit is in bepaalde gevallen best begrijpelijk. U krijgt het advies in dat geval alsnog schriftelijk aangifte te doen bij de gemeente Venray, afdeling Middelen. Het adres vindt u bovenaan deze pagina. Wettelijk bent u verplicht binnen twee weken aangifte te doen. Geen hond meer Als u geen hond meer heeft of het aantal honden dat u houdt is verminderd, dan kunt u dit tevens schriftelijk melden. Hiermee voor komt u dat u ten onrechte een (te hoge) aanslag hondenbelasting krijgt opgelegd. Afgelopen zaterdag hebben ruim honderd politieagenten in opleiding gratis pakketjes met SelectaDNA verstrekt aan de inwoners van 't Brukske. SelectaDNA is een nieuw middel tegen woninginbraken dat in Nederland nog nergens wordt ingezet. SelectaDNA is een vloeistof met een uniek DNA waarmee burgers hun waardevolle spullen kunnen markeren. Door het gebruik van SelectaDNA zijn gemerkte bezittingen snel te herkennen voor de politie en eenvoudig te herleiden tot de eigenaar. Succes Het gebruik van SelectaDNA leidt ertoe dat gestolen goederen slecht doorverkocht kunnen worden. De politie in Engeland, waar dit middel goede resultaten heeft gehaald, bezoekt periodiek helers met UV- lampen. De helers weten dit en kopen geen goederen met Selecta DNA meer. Naar verwachting werkt dit middel in Nederland ook zeer preventief tegen woninginbraken. Er zal weinig animo zijn om in te breken in plaatsen of wijken waar SelectaDNA wordt toegepast. Korting Het zijn niet alleen de inwoners van 't Brukske die profiteren van deze actie. Ook alle inwoners van de zeven deelnemende gemeenten aan het project Waak voor inbraak kunnen dit jaar profiteren van een aanzienlijke korting op de normale prijs. Zij kunnen het pakket voor 89 kopen bij de diverse verkoop punten. Meer informatie vindt u op www.selecta-dna.nl. Waak voor inbraak Gezamenlijk het aantal woning inbraken terugdringen; dat is wat de zeven gemeenten in het politie district Venray samen met de politie, het Openbaar Ministerie, de woningbouwcorporaties en vertegen woordigers uit de bouwwereld willen bereiken met het project Waak voor inbraak. Zij hebben een actieplan samengesteld bestaande uit een aantal acties om dit te realiseren. Het uitdelen van SelectaDNA is één van deze acties. De gemeente en Wonen Venray gebruiken de zomerperiode om het Masterplan Brukske nog verder te optimaliseren. Na het door rekenen van de kosten van het plan, blijkt dat er een tekort is van enkele tientallen miljoenen. Na de zomervakantie stelt de raad het definitieve plan vast. Het masterplan is een richtinggevend document dat gestalte geeft aan een integrale aanpak van de wijk Brukske. De gemeente en Wonen Venray hebben afgesproken de komende weken te gebruiken om het plan verder te optimaliseren. Optimaliseren Door zaken slimmer te organiseren, anders uit te voeren en in sommige gevallen misschien zelfs achterwege te laten, ontstaat een plan dat kwalita tief aan de maat blijft, maar wel lagere kosten voor beide partijen met zich meebrengt. De extra tijd die nodig is voor de optimalisatie van het plan leidt ertoe dat de besluitvorming na de zomervakantie plaatsvindt. Tekort De gemeente en Wonen Venray hebben de afgelopen maanden de financiële gevolgen in beeld gebracht, omdat hierover nog onvoldoende duidelijkheid was. Het financieel resultaat is een tekort van enkele tientallen miljoenen op het totale plan, exclusief de kosten van de sociale agenda en exclusief de interne organisatiekosten van Wonen Venray en de gemeente. Op basis van de systematiek'kosten in beeld, kosten verdeeld' en de stand van de onder handelingen op dit moment zal het grootste gedeelte daarvan voor rekening van Wonen Venray komen en het restant voor rekening van de gemeente. Het college van B en w heeft het programma van eisen vastgesteld om de bestaande sporthal De Wetteling te onderhouden en uit te breiden met een nieuwe hal. Hierin is vastgelegd wat de voorwaarden zijn om de bestaande en de nieuwe hal te laten voldoen aan de normen van NOC*NSF. Sporthal De Wetteling is sinds 1974 een gezichtsbepalend beeld aan de Zuidsingel. De hal wordt intensief gebruikt door diverse verenigingen, het Raayland College en soms door bezoekers van een evenement. Voor de totstandkoming van het programma van eisen heeft de gemeente onder andere overlegd met ISA-Sport als adviseur van NOC*NSF en de gebruikersraad. Gebruikersraad In de gebruikersraad zijn afgevaar digden van de verschillende binnen sportverenigingen en het Raayland College vertegenwoordigd. Aan de leden van deze raad is het programma van eisen voorgelegd en gevraagd vanuit hun ervaring een reactie te geven. Deze groep heeft naast technische opmerkingen ook praktische zaken onder de aandacht gebracht. Een goede bijdrage die noodzakelijk is om de balans te houden tussen maker en gebruiker. Nu het programma van eisen is vastgesteld kan het aanbestedings traject van start gaan. Uitwerking De architect kan het programma van eisen verder uitwerken, rekening houdend met de indeling en de loop routes. Voor de beoordeling hiervan zal de gemeente ook weer nauw samenwerken met de gebruikers raad, zodat met de bouw eind dit jaar kan worden gestart. De onder houden bestaande hal en de nieuwe hal kunnen dan bij aanvang van het schooljaar 2009-2010 in gebruik worden genomen. Het college van B en W heeft de jaarrekening 2007 vastgesteld. Dankzij een sober en betrouw baar financieel beleid van ge meenteraad, college en ambte lijke organisatie is 2007 met een positief resultaat afgesloten. De gemeenteraad neemt tijdens de vergadering van 17 juni een besluit over de jaarrekening. De jaarrekening 2007 sluit met een positief resultaat van 2,28 miljoen. Oorzaken van het positieve resultaat zijn posten als een extra dividenduitkering van Essent, een hogere algemene uitkering van het rijk en een bijdrage die de gemeente achteraf heeft gekregen voor de uitvoering van de Wet Woz in voor gaande jaren. Prestaties 2007 Naast het financiële resultaat is de beantwoording van de vraag 'Is gedaan wat is afgesproken?' het meest interessant. Het antwoord is overwegend positief. Er zijn in 2007 diverse aansprekende presta ties neergezet. Dat geldt zowel op het terrein van projecten (zoals de bedrijventerreinen, voorbereidingen Centrum op de schop, De Gouden Leeuw) als op het terrein van visie- en beleidsontwikkeling (zoals sport beleid en de ruimtelijke visie van de kerkdorpen). Daarnaast zijn er binnen de eigen organisatie tal van stappen gezet om de bedrijfsvoering te verbeteren. Belastingdruk Voor de inwoners van Venray is het prettig dat de gemeente de voor genomen prestaties heeft geleverd zonder dat zij daarvoor fors meer moesten gaan betalen. Uit onder staande tabel blijkt dat Venray, wat belastingdruk betreft, gunstig afsteekt bij het gemiddelde in de provincie Limburg en bij de gemeen ten in de regio. Overigens leven er over de gemeen telijke inkomsten nogal wat misver standen. Uit het volgende diagram blijkt dat de gemeente slechts 19% van haar inkomsten rechtstreeks via haar inwoners ontvangt (alge mene belastingen zoals de Onroe rend Zaak Belasting) of in rekening brengt (kosten ophalen huisvuil of de kosten van een paspoort). Inkomsten 2007 Rijksbijdragen dl Lokale heffingen Reserves Andere bronnen 32% 3 47% Omschrijving Helden Meerlo- Wanssum Horst Venray Maasbree Sevenum Venlo OZB 178,73 187,50 254,58 185,58 210,02 234,28 214,45 Rioolrechten 200,00 183,97 130,00 164,64 203,00 263,00 167,16 Afva 1 stoffe n h effi n g 228,60 193,91 231,50 205,92 258,00 202,85 293,16 Totaal 607,33 573,88 C 616,08 C 556,14 C 671,02 e 700,13 C 674,77 (bron: Belastingoverzicht 2008 Limburgse gemeenten uitgegeven door provincie Limburg)

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23