Investeren in SV Venray zeker de moeite waard Gary Roumimper aanwinst voor Venray PEEL EN MAAS Donderdag 8 mei 2008 - Pagina 19 Carel Fijen, voorzitter van de businessclub Samenvoeging gaat komend seizoen in Sponsors niet meer weg te denken in top amateurvoetbal a Als ondernemer ben je telkens op zoek naar nieuwe mogelijkheden om de naamsbekendheid te vergro ten. Sponsoring is een mogelijkheid om de communicatiedoelstelling van je onderneming te bereiken. Uit onderzoek is gebleken, dat ver uit de meeste bedrijven slechts een zeer beperkt doel nastreven met het sponsoren van sportevenementen of kunstmanifestaties. In alle objecti viteit kan ik u meedelen dat dit niet van toepassing is voor de business club van SV Venray. De ondernemers die lid zijn geworden van de businessclub, die SV Venray ondersteunt, kunnen erva ren dat er sprake is van een intensie ve interactie. Het netwerken vindt niet alleen plaats tijdens de wedstrij den van het eerste team maar ook via bedrijfspresentaties georgani seerd door aangesloten leden of het bezoeken van aansprekende sport evenementen. De wederkerigheid tussen de financiële steun en het netwerken is groot. Daarnaast her kennen onze leden zich in de doel stellingen die de vereniging heeft gedefinieerd rondom het vrijwil ligerswerk, het project normen en waarden, de buitenschoolse opvang en het G-voetbal. Het bovenstaande is een korte schets van de sociale en maatschappelijke activiteiten bin nen de grootste vereniging van Lim burg, die zeer uitzonderlijk zijn in het amateurvoetbal. Op 1 mei was het voor iedereen een dag vol spanning. Wij mochten 's middags heel wat ondernemers begroeten op het sportpark De Wieën. Nadat de donkere wolken met hagel voorbij waren getrokken, begon het spektakel om het kampi oenschap en de promotie naar de hoofdklasse. De wedstrijd was nog geen half uur oud of er verscheen weer een donkere wolk die de rest van de wedstrijd boven het veld bleef hangen. Een van onze toppers, Khalid Hlimi, werd ten onrechte van het veld gestuurd. Daar waar in Heerlen een scheidsrechterlijke dwaling op mentaal vlak verkeerd uitpakte,bleek duidelijk dat het team gegroeid is. Professioneel werden de handen uit de mouwen gestoken en werd de thriller winnend afgesloten. Niet alleen het kampioenschap van ons vaandel team maar ook van de twee damesteams en verschillen de jeugdteams levert extra aandacht op voor de vereniging. De onderne mers die de vereniging steunen heb ben het bijna afgelopen voetbalsei zoen waar voor hun geld gekregen. Het vertrouwen dat de bijna 150 ondernemers hebben uitgesproken in de club wordt beloond met de promotie naar de hoofdklasse en de verschillende kampioenschappen. Spelen op een hoger niveau levert meer aandacht op van de media en van het publiek, het gemiddelde aantal toeschouwers zal zeker toe nemen. Spelen op een hoger niveau betekent tevens dat wij naast Lim burgse en Brabantse verenigingen wellicht kennis gaan maken met verenigingen uit de provincies Zee land en Zuid Holland. De naamsbe kendheid van SV Venray krijgt een enorme impuls. Wij willen het bestuur, spelers, begeleiders en vrijwilligers felici teren met de geleverde prestaties. De organisatie van de vereniging verdient meer dan een pluim. Wij vertrouwen in de uitgesproken visie van Sjef Keijzers en zijn bestuur met name voor de aandacht voor de jeugd en de kwaliteit van de Fusie SV Venray en TV/Sportijn De ledenvergadering van SWen- ray heeft zich maandagavond in grote meerderheid (85 procent) uitgesproken voor een fusie met TV/Sportijn. Als de leden van de zaalvoetbalvereniging op 13 mei eveneens instemmen met de samenvoeging, dan gaat de fusie al komend seizoen in. De naam TV/Sportijn verdwijnt. De zaal voetbalclub, die onlangs naar de eredivisie promoveerde, gaat ver der onder de naam SV Venray. Door Henk Willemssen Beide Venrayse voetbalclubs zijn al jarenlang in gesprek over een samen smelting. Twee jaar geleden werd de fusie op de lange baan geschoven. De twee verenigingen bleken er, vooral op organisatorisch vlak, nog niet klaar voor te zijn. Door de ontwikkelingen van de laatste maanden is het in een stroomversnelling gekomen. Zowel TV/Sportijn als Venray pakte het kam pioenschap. TV/Sportijn (160 leden) gaat de landelijke eredivisie in en Ven ray (1.300 leden) heroverde zijn plek in de hoofdklasse. Bij de zaalvoetbalvereniging loopt het driejarige contract met Sportijn af. De hoofdsponsor wordt overgeno men door een ander bedrijf dat niet van plan is de sponsoring over te nemen. Daardoor ontstaat er komend seizoen een flink gat op de begroting. Het contract met subsponsor Taxi Ver- straaten loopt nog wel door. OTTO, de hoofdsponsor van SV Venray, heeft er wel oren na de zaalvoetbaltak onder zijn hoede te nemen. Frank van Gooi, directeur van de uitzendorganisatie, vindt het voor al aantrekkelijk dat de zaalvoetballers nu eredivisie gaan spelen. OTTO kan daardoor landelijke naamsbekendheid verwerven. De vergadering, bezocht door 35 leden, kwam maandag stroef op gang. Formeel moet de uitnodiging voor een algemene ledenvergadering twee weken van tevoren de deur uitgaan. Het bestuur van Venray was twee dagen te laat (woensdag in plaats van maandag) waardoor de vergadering volgens de statuten niet rechtsgeldig is. Enkele leden tilden hier zwaar aan 'de statuten zijn er om nageleefd te worden' en 'dit is toch een belangrij ke zaak'. Temeer daar de uitnodiging alleen op de website is geplaatst en veel mensen nu op vakantie zijn. "Ik geef toe dat we het beter ook schrifte lijk hadden kunnen doen", zei voorzit ter Sjef Keijzers. "Maar bij een leden vergadering komen er nooit meer leden dan die er nu zijn. We kunnen best formeel gaan doen en dit heel belangrijk maken. Ik betreur dit, ik wil vanavond liever een inhoudelijke dis cussie voeren." Toen een paar leden bleven dwars liggen opperde Keijzers het plan de vergadering af te blazen en over veer tien dagen een nieuwe ledenverga dering uit te schrijven. Dit was weer tegen het zere been van de overgrote meerderheid ('we zijn vanavond niet voor niets gekomen'). Uiteindelijk werd een compromis gevonden dat leden, die maandag verhinderd waren, binnen veertien dagen de kans krijgen nog een bezwaar in te dienen tegen het fusiebesluit. Er zit ook tijdsdruk op want de aanvraag had al voor 1 mei 2008 bij de KNVB moeten zijn ingediend. De voetbalbond is op de hoogte van het voornemen. "De beide besturen zijn er voor honderd procent uit", aldus Keijzers. "Maar de KNVB begrijpt dat het fusievoorstel door de twee leden vergaderingen bekrachtigd moet wor den. De KNVB juicht onze plannen toe en we hebben uitstel gekregen tot 19 mei." Afgesproken is dat het huidige vijf koppige Sportijn-bestuur aanblijft. Zij gaan een commissie vormen binnen SV Venray en een bestuurslid neemt deel in het hoofdbestuur. Andersom zal Sjef Keijzers als bestuursafgevaar- digde een jaar zitting nemen in de zaalvoetbalcommissie. "Zo kunnen we elkaar het beste leren kennen. Boven dien willen we voorkomen dat de zaalvoetbalkennis van TV/Sportijn ver loren gaat. Het is toch een specifieke tak van sport waarmee wij als SV Ven ray minder ervaring hebben." De contributies ontlopen elkaar niet veel en worden gelijk getrokken. Een seniorlid van TV/Sportijn betaalt nu 105 euro per jaar. Bij SV Venray ligt dit bedrag op 96 euro. Het was al de bedoeling de contributie te verhogen naar 102 euro. Keijzers weersprak dat SVVenray de financiële perikelen van TV/Sportijn nu moet oplossen. "OTTO wil graag zaalvoetbal sponsoren. Zij gaan ook aanzienlijk meer betalen dan Sportijn. Het weggevallen bedrag wordt meer dan goed gemaakt. We schieten er zeker niet bij in. De opzet is juist dat we er voordeel uithalen." Het SW-bestuur ziet als pluspunt een grotere naamsbekendheid van de club. "We kunnen onze merknaam versterken omdat we nu ook landelijk meer in het nieuws komen. Dit heeft een grotere aantrekkingskracht op leden, vrijwilligers, trainers en sponso ren", aldus Keijzers die op drie fron ten naar de absolute top wil: op het veld, in de zaal en met damesvoetbal. "Daarbij hoort een sterke en grote jeugdafdeling met een ambitieuze opleiding. Ons doel is dat de standaard jeugdteams straks allemaal in de twee de divisie spelen." Ook het G-voetbal is een belangrijke tak en daarnaast wil SV Venray het dameszaalvoetbal opstarten. "Dan bieden wij als vereni ging alle mogelijke vormen aan." Een jaar of vijf geleden was een fusie tussen veld- en zaalvoetbal nog ondenkbaar. Beide disciplines beten elkaar en zaalvoetbal was lange tijd taboe voor selectiespelers. De tijden zijn veranderd. De beide trainers Jan Poels (veld) en Jos van Gerven (zaal) overleggen nu regelmatig met elkaar. Toch doen zich botsende sportieve belangen voor. Dit zal in de toekomst toenemen als de topliga in het zaal voetbal op zaterdag gaat spelen ter wijl de topklasse in het veldvoetbal ook grotendeels op zaterdag afge werkt wordt. Sjef Keijzers haalde als voorbeeld Freek Thoone aan die op beide fronten actief is. Hij zal in zo'n weekeinde een keuze moeten maken. "Dat wordt gemakkelijker als wij één vereniging zijn", meent Keijzers. "Want dan hebben we een gezamen lijk belang. Als Freek bij twee aparte verenigingen speelt, dan is het veel lastiger hierover afspraken te maken. Wij proberen het straks zo te regelen dat de belangen elkaar zo min moge lijk raken." "Voetbalcultuur Venray blijven behouden" Het lijkt dondermiddag wel op een reünie. De grote supporters- schare uit de jaren tachtig heeft op Hemelvaartsdag 1 mei 2008 de weg weer gevonden naar sport park De Wieën. Na de 2-1 zege op Groene Ster barst de euforie los. Achter de schermen is Limburgs grootste voetbalclub al helemaal klaar voor de hoofdklasse. De vele sponsors vormen daarin een belangrijke schakel. Want zonder financiële ondersteuning is het onmogelijk een hoofdklasser op de been te brengen. De budgetten in de top van de hoofdklasse doen niet veel onder voor die van een modale profclub uit de eerste divisie. Veel hoofdklassers zijn al vanaf januari druk in de weer om zich te versterken voor het komende seizoen. Venray wil aan die gekte niet meedoen. De club is nooit een dui ventil geweest, en zal het ook nooit worden als het aan het bestuur ligt. De basis zijn de eigen jeugdspelers of voetballers uit de directe omgeving. Carel Fijen bekijkt de hossende massa van een afstandje. De Venrayse makelaar is voorzitter van de succes volle businessclub. Hij glundert van oor tot oor. "Een toonbeeld van inzet. De voetballers zijn onze vaandeldra gers. Zij zorgen voor de uitstraling van SVVenray. De kracht van het hele seizoen komt er nu uit", stelt Fijen tevreden vast. "In het laatste anderhalf jaar is het aantal sponsors bijna ver dubbeld. We zijn van tachtig naar hon derdvijftig gegaan. En dit is nog lang niet het einde. Er komen nog enkele grote sponsors bij. Nu we kampioen zijn, zal het nog beter lukken om aan sprekende bedrijven over de streep te trekken. Wij als sponsors zijn klaar voor de hoofdklasse." Norbert van Haren is naast sponsor ook een echte SW-man. Als speler behoorde hij tot de gouden lichting die in 1989 de titel in de hoofdklasse greep. "Dit is super. Ik gun het ieder een die erbij betrokken is van harte. Dit verdient de club en dit is ook wat Venray nodig heeft.'Van Haren speelde zelf jarenlang in de hoofdklasse. "Het is een goed collectief. Dat hebben ze vandaag wel weer bewezen.Als je met tien man zo'n prestatie neerzet, dan ben je de terechte kampioen." Met de terugkeer van doelman Niels Nielen (JVC Cuijk) heeft Venray alvast een versterking binnen. Daar tegenover staat het wegvallen van de routiniers Rob Scholten en Marcel Seijkens. "Er zullen enkele versterkin gen bijkomen", weet Van Haren die het betreurt dat Scholten stopt. "Ja, dat is heel jammer. Hij speelde vandaag een dijk van een wedstrijd. Voorin heeft Venray een paar creatieve voet ballers. Ik zie het wel goed komen in de hoofdklasse" Net als Norbert van Haren is ook oud-speler Jack Lens- sen als sponsor actief bij SV Venray. Lenssen vormde met de broers Wim en John Vievermans een ijzerstrek middenveld in de jaren tachtig. Bij de kampioenschappen in de eerste klasse in 1982 en 1986 was Lenssen erbij. Alhoewel het aandeel in 1986 niet zo groot was, omdat hij toen net terugkeerde van een profavontuur bij VW "Ja, ik zie zeker overeenkom sten tussen onze generatie en het huidige elftal. Het zit 'm vooral in de aanvalskracht met jonge, talentvolle voetballers. In onze tijd moesten wij ook altijd naar voren. En dat zie je bij deze groep weer terug. Zelfs vandaag met tien man zetten ze vol druk naar voren. Terwijl er zo'n grote spanning op staat. Dit is superknap", compli menteert Lenssen die voormalig elftalleider en A-jeugdtrainer is. Toch ziet hij ook een groot verschil met de Prestaties en gezelligheid moeten ook de komende jaren hand in hand gaan bij SVVenray jaren tachtig. "Er is nu veel meer zake lijke ondersteuning. Er zijn niet alleen veel meer sponsors, maar de beleving is ook heel anders geworden." Jack Lenssen pleit bovenal voor het behoud van de Venrayse voetbalcul tuur. "Dit betekent aanvallend voetbal met zoveel mogelijk eigen talenten. Natuurlijk heb je aanvulling van bui tenaf nodig. In onze tijd stond er ook in iedere linie een ex-prof. Met enkele aanwinsten erbij kan Venray mee in de top van de hoofdklasse. Ze hebben erg goede spitsen." Lenssen had als jeugdtrainer Rob Scholten nog onder zijn hoede. "Een klasse voetballer. Doodzonde dat hij stopt", vindt Lenssen. "Rob is in bijna al die moeilijke jaren in de tweede en eerste klasse de club trouw gebleven. Terwijl hij de afgelopen dertien jaar ergens in de hoofdklasse had kunnen voetballen. Op dat niveau hoort hij thuis. Als Rob in onze tijd erbij was geweest, dan was het een dominante hoofdklassespeler geworden. Toch kan hij terugzien op een geweldige loopbaan." Gary Roumimper is de nieuw ste aanwinst van de kersverse hoofdklasser Venray. De 27-jari- ge voetballer uit Blerick komt over van eersteklasser Pan- ningen waarvoor hij twee jaar uitkwam. Roumimper is van oorsprong een vleugelaanvaller maar hij komt ook als centrale verdediger of aanvallende mid denvelder goed uit de voeten. Door Henk Willemssen "Dit seizoen ben ik bij Panningen als libero begonnen. Na de winter stop werd ik aanvallende midden velder. Het maakt me niet zoveel uit waar ik speel. Of het nu achterin is, op het middenveld of in de voor hoede. De laatste jaren ben ik steeds meer multifunctioneel inzetbaar geworden", vertelt Gary Roumim per die geboren is in Purmerend. Op zijn zevende verhuisde hij met zijn ouders naar Blerick waar hij ging voetballen bij de pupillen van VCH. In de C-jeugd stapte hij over naar Blerick. Het talent van de bui tenspeler werd al snel ontdekt door VW Na de Al speelde hij in het tweede elftal van de Venlose prof club die toen een goede lichting had. Hij speelde samen met onder meer Sjors Verdellen, Edwin Linssen, Ahmed Ammi en Bernard Hofstede. Na een verblijf van vijf jaar in De Koel, keerde hij in 2001 terug naar zijn oude club Blerick. Blerick was toen een stabiele tweedeklasser die getraind werd door John Versleeuwen. In 2004 zocht Roumimper het hogerop bij Straelen in de Oberliga, dat niveau is vergelijkbaar met de Nederlandse hoofdklasse. Hij verbleef twee jaar in Duitsland waar hij nog samen speelde met Venraynaar Hicham Hlimi. "Ik heb twee mooie jaren gehad in Straelen. We zijn tweede en kampioen geworden. Ik was ook van plan in Duitsland te blijven. Maar na het tweede seizoen kwam Straelen zijn afspraken niet meer na. Het was jammer, maar toen hoefde het voor mij niet meer. Omdat ik over de grens voetbalde, was ik in Nederland wat buiten beeld geraakt. Ik besloot toen met de Venlose spe lers Ruud Cordang, Dave Elmir en Zafer Akbal over te stappen naar Panningen. Bovendien kende ik trai ner John Versleeuwen nog uit mijn periode bij Blerick." Panningen handhaafde zich in het seizoen 2006/07 in de eerste klasse en Roumimper ontwikkelde zich tot een bepalende speler. Bij de ex-hoofdklasser werd de geldkraan echter dicht gedraaid waardoor een jaar geleden bijna alle buitendorp- sen vertrokken. Het Venlose kwartet maakte de overstap naar derdeklas ser VOS. Na een maand hield Rou mimper het aan de Merelweg al voor gezien. "In de voorbereiding viel me vooral het niveau tegen. VOS was toch een behoorlijke stap terug terwijl ik als voetballer juist omhoog wilde. Ik vond het wel een leuke club maar het was niets voor mij." Gary Roumimper keerde vlak voor de competitiestart terug bij het afgeroomde Panningen."Dat maakte me niet zoveel uit. Ik wilde graag op het niveau van de eerste klasse spelen. Ik heb er het beste van pro beren te maken." Roumimper werd aanvoerder en moest het zwalken de team op sleeptouw nemen. De degradatie naar de tweede klasse bleek niet te voorkomen. De Bleric- kenaar werd benaderd door hoofd klasser Dijkse Boys en hij had con tacten met enkele lager spelende clubs in de regio.Totdat Venray zich meldde. "Ik heb een paar gesprek ken gehad met Venray. De club spreekt me aan. Er staat een goede organisatie en Venray heeft ambi ties. Als voetballer wil ik zelf ook op een zo hoog mogelijk niveau pres teren. Ik heb met Panningen tegen ze gespeeld. Het is een aantrekkelijk elftal. Ja, ik ben blij met deze club." Toch ging het afscheid bij Pan ningen niet van harte. "Ik heb toch twee jaar met plezier bij Panningen gespeeld. Als buitenstaander ben ik er goed opgevangen. John Versleeu wen vindt het jammer dat ik wegga. Maar hij gunt me deze stap omhoog wel. Hij had al rekening gehouden met mijn vertrek."

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19