a Aan alles komt een eind Marcel Seijkens stopt op hoogtepunt èl 1 ii ff PEEL EN MAAS Donderdag 8 mei 2008 - Pagina 17 Boegbeeld Rob Scholten (32) stopt Na afloop staat Rob Scholten tegen de buitenmuur van het kleedlokaal een sigaret te roken. Op de achtergrond klinkt het feestgedruis uit het kleedlokaal. Hij heeft zijn shirt al uitgetrokken, zijn voetballoopbaan zit erop. "Ach, aan alles komt een einde", zegt hij uiterlijk onbewogen. Net na de winterstop heeft hij samen met zijn vrouw Monique het besluit geno men. Een drukke baan en de thuissitu atie met drie kleine kinderen vergen ook de nodige aandacht. Na vijftien jaar voetballen in het eerste elftal zal Venray verder moeten zonder zijn boegbeeld Rob Scholten. In het sei zoen 1993/94 maakte hij zijn debuut. De linkspoot maakte de degradatie uit de hoofdklasse in 1995 mee. Daarna volgde sportief een moeilijke peri ode. Venray daalde af naar de tweede klasse. Na de promotie in 1999 degra deerde de club met trainer Hans Ver geer een jaar later opnieuw naar de tweede klasse. Dat seizoen werd afge sloten met de dramatische nacompeti- tiewedstrijden tegen RIOS. Rob Schol ten nam afscheid met een rode kaart. Hij keerde Venray de rug toe en ging zijn geluk beproeven bij aartsrivaal Panningen. Een jaar later keerde hij weer terug op De Wieën. Scholten is nog de enige speler die de vorige periode in de hoofd klasse meemaakte. "Na vijftien jaar is het mooi geweest. Ik ben begonnen in de hoofdklasse en ik heb de club nu weer terug kunnen brengen. De teloorgang heb ik van dichtbij mee gemaakt. Het is nu een goed moment om te stoppen." WAARDERING De laatste jaren oogstte Scholten steeds meer waardering voor zijn spel. Hij begon ooit als linkshalf en werd later linksachter. In de beginja ren was hij nogal opvliegerig en hij liep regelmatig tegen een rode kaart Rob Scholten: "Het wordt nu tijd voor andere dingen." op. De laatste jaren is hij een meer dan betrouwbare centrumverdedi ger geworden die beschikt over een prachtige traptechniek. Hij zou op die positie nog jarenlang meekunnen. "Fysiek gaat het inderdaad nog goed. Maar het wordt nu tijd voor andere dingen. Ik ga komend seizoen in een lager elftal voetballen. Het vierde of het vijfde, ik zie wel welk team het wordt. Het is fantastisch om met dit kampioenschap afscheid te nemen. Ik ben er trots op dat ik er op deze manier een punt achter kan zetten." Marcel Seijkens (37) hangt zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Na twintig jaar in de top vindt de Deurnese rasvoetballer het beha len van de titel een mooi moment om te stoppen. Hij heeft zijn besluit al veel eerder genomen, maar pas een paar dagen voor de beslissende wedstrijd tegen Groene Ster maakte Seijkens zijn beslissing bekend aan trainer Jan Poels. "Want ik wilde vooral geen onrust veroorzaken", zegt Marcel Seijkens, die drie jaar geleden overkwam van hoofdklasser UDI. Bij Venray kende hij drie uitstekende seizoenen. Het vertrek van de linkshalf betekent een behoorlijke aderlating. Dat vindt ook Jan Poels. "Marcel heeft een geweldig seizoen gespeeld. Ik het diep respect voor hem." De Deurnenaar wil dat zijn gezin nu op de eerste plaats komt. "Ik heb twintig jaar voor de sport geleefd. Dan ben je nogal egocentrisch bezig. Stap pen deed ik nooit en als we naar een feestje gingen, dan moesten we altijd weer op tijd naar huis. Er ook met eten moest er altijd met mij rekening worden gehouden. Ik vind dat het nu tijd wordt wat terug te doen voor mijn vrouw en twee zoontjes." Marcel Seijkens is een pure liefheb ber én een echte winnaar. Hij ziet het dan ook niet zitten om in een lager elftal 'voor de lol' af te bouwen. "Nee, dat is niets voor mij. Daarvoor ben ik veel te fanatiek. Ik ga wel met een stel vrienden in de zaal voetballen." Als jeugdtrainer bij Deurne blijft hij bij het voetbal betrokken. Hij over weegt om trainer te worden. "Eerst wil ik een jaar rust houden en afstand nemen van de voetballerij. Ik weet nu al dat het niet gemakkelijk zal zijn." Seijkens heeft een drukke baan als werkvoorbereider. Zijn zoontje Pablo (11) voetbalt bij Deurne El, zijn vader is zijn trainer. "Ja, ik vind het wel leuk dat papa stopt. Dan heeft hij zondag tenminste tijd voor ons", zegt Pablo, die graag profvoetballer worden. "Bij PSV" Marcel moet erom lachen. Het voetballen zit de familie Seijkens in het bloed. "In juli word ik 38 jaar. Het einde komt steeds dichterbij. Fysiek kan ik het nog goed aan, maar men taal is het toch zwaar. Het beste kun je op het hoogtepunt stoppen. Zoals nu bij dit kampioenschap. Je moet niet te lang doorgaan. Volgend jaar in de hoofdklasse kan ik een mindere periode op de bank terechtkomen. Je moet op het juiste moment de keuze maken. Hoe moeilijk het ook is." Tot het allerlaatste moment heeft Seijkens genoten van het spelletje. "Dan ik zo lang ben meegegaan, komt omdat ik alles voor het voetballen heb gelaten. Ik vind het prachtig om Marcel Seijkens geniet van de champagne... te doen. Ik train ook ontzettend graag. En ik zal het enorm gaan missen." GOEDE SFEER In zijn eerste twee Venrayse jaren was de nacompetitie telkens het eindstation. "Vooral vorig jaar was de teleurstelling groot. In mijn eerste seizoen heb ik wel moeten wennen aan de club en de mensen. Dit jaar hadden we vooral een sterk collectief. En de sfeer is ook heel goed. Daarmee kom je vaak verder dan met alleen een verzameling goede voetballers. Kwaliteit alleen is niet genoeg. Na het 3-1 verlies tegen Vinkenslag heb ben we het goed opgepakt. De druk was de laatste weken toch groot. Mijn complimenten aan Jan Poels en de hele technische staf hoe ze ermee zijn omgegaan."

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17