Muziek lenen bij BiblioNu Kinderspelen rondom Beukenrode Koningschieten schutterij i Connected in Maashees Koninginnenacht Rooy Hollands Glorie in Vierlingsbeek Gangsta's Paradise gJ0 PEEL EN MAAS Donderdag 24 april 2008 - Pagina 33 Programma Schouwburg Venray Het orkest Anüna Sensation, winnaar van drie Grammy Awards, de broers Raf en Mich Walschaerts met hun nieuwe cabaretvoorstelling Kommil Foo Wolf en Tante Jewel's Talentenshow zijn komende week te gast in Schouwburg Venray. Het orkest Anüna Sensation, winnaar van drie Grammy Awards, komt op vrijdag 25 april naar de schouwburg in Venray. Subtiel en krachtig als engelenzang. Glashel der, ragfijn, harmonieus en sfeervol. Anüna, het Ierse koor van compo nist, koorleider en tenor Michael McGlynn, put uit rijke bronnen. De muziek is geïnspireerd door oude Keltische liederen, middel eeuwse volksliedjes en religieuze zang maar wordt nergens zwaar op de hand. Humor en tederheid, diepgang en vrolijkheid wisselen elkaar af. In een opgewekte, ont spannen sfeer en met een oogstre lende presentatie wisselt het koor moeiteloos van Engels naar Iers, Latijn en Oud-Spaans, van de mid deleeuwen naar nu. Anüna is een koor van wereldklasse en staat garant voor enthousiaste reacties van pers en publiek. In de jaren negentig maakte Anüna deel uit van de legendarische productie Riverdance. Ook het intermezzo tijdens het Eurovisie Songfestival in Ierland droeg bij aan de wereld wijde bekendheid.Anüna won drie Grammy Awards, was te gast bij de eerste Irish Proms in de Royal Albert Hall en verzorgde optre dens met grootheden als Barry Manilow, The Chieftains, Sinéad O'Connor en Elvis Costello. In 2007 vierde Anüna haar twin tigjarig bestaan met het bijzonde re project 'Celtic Origins'. Maan den werkte het koor intensief aan nieuwe liederen. Het leidde tot een nieuw album, een dvd- registratie en een serie optredens in de Verenigde Staten. In 2006 kwam Anüna voor het eerst naar Nederland. Ook de nieuwe serie optredens van Anüna wordt onge twijfeld even plezierig als indruk- wekkend.Aanvang 20.00 uur. KOMMIL FOO De broers Raf en Mich Kommil Foo Walschaerts diepen in de nieuwe cabaretvoorstelling Kommil Foo Wolf op zaterdag 26 april in de schouwburg hun unieke en per soonlijke stijl verder uit: heftig en compromisloos, hilarisch en ont roerend tegelijk. Virtuoos gemusi ceerd, loepzuiver gezongen, fysiek en stomend verteld. Over de mens en zijn alledaagse tragiek. En dat die mens voor zijn medemens een wolf is. Hun vorige voorstelling Spaak werd bekroond met de Poe- lifinario als meest indrukwekken de cabaretvoorstelling van 2005! De lat voor deze nieuwe worp ligt dus hoog.Aanvang 20.00 uur. TALENTENSHOW Op zondag 27 april vanaf 20.00 uur is het in Schouwburg Venray de beurt aan Tante Jewel's Talen tenshow. De flamboyante Antilli aanse Tante Jewel is de tante van Wijnand Stomp, vertelt altijd vro lijke verhalenverzinsels. Ze heeft de krulspelden nog in het haar en is druk in de weer in haar kleur rijke flatje. Tante Jewel is net bezig met Chinese kip, het lievelingseten van haar neef Wijnand, als de telefoon gaat. "Hallo! Wie spreekt mij Ben jij het neef Wijnand! Wat zoek je? Jonge talenten voor een kindersoep? Oooh, een soap, op televisie! Dat regelt Tante Jewel wel, komt voor de kapper!" met haar eigen camera test Tante Jewel of ze talent hebben voor de televi sie. Via een groot scherm kan de hele zaal meegenieten van Tante's spontane talentenshow. Kinderen kunnen zich van tevoren aan melden voor deelname aan deze talentenshow. Bereid een leuke act voor en meld je per e-mail aan bij de schouwburg. De directrice kiest wie er mag optreden tijdens de grote Tante Jewels Talenten show. Voor iedereen vanaf vier jaar. Men krijgt de uitnodiging voor de auditie thuisgestuurd. Voor vragen of reserveringen kan men contact opnemen met Schouwburg Venray via tele foon (0478)530999 of via www. schouwburgvenray. nl Wandelsportvereniging De Natuurvrienden uit Merselo houdt op zaterdag 26 april een landelijke jubileumtocht bij gelegenheid van het 100- jarige bestaan van de KNBLO- NL. Start en finish zijn bij het startlokaal gelegen aan De Hees in Merselo. Men kan kiezen uit acht afstan den: 3,9 km rollatorroute (start 07.00 tot 14.00 uur), 7,5 km rol stoelroute (start 07.00 tot 14.00 uur), 5-10 km (start 07.00 tot 14.00 uur), 15-20 (start 07.00 tot 12.00 uur), 30-40 km (start 07.00 tot 10.00 uur).Alle afstanden zijn geschikt voor Nordic-walking. Om 10.00 uur is de feestelijke opening, waarna gestart kan worden men de 5 km puzzeltocht. Aan deze afstand zijn prijsjes verbonden. Voor de kinderen zijn er diverse activiteiten zoals een springkus sen, clowns, schminken en een ballonnenwedstrijd. Speciaal voor dit jubileum zijn er unieke afwis selende routes samengesteld. Deze lopen overwegend door de bos sen en passeren historische plaat sen. In het routeboekje zijn deze plaatsen omschreven. Ook voor de minder mobielen zijn twee goed begaanbare routes uitgezet. Merselo wordt omringd door veel bos en is bij uitstek zeer geschikt om te wandelen. De 5,10 en 30 km afstanden gaan door het cen trum van Merselo om via karak teristieke boerderijen en andere bezienswaardigheden in het bui tengebied de bossen in te gaan, de 5 km buigt op een gegeven moment af om de weg terug te vervolgen. De 10 en 30 km afstan den komen na ca. 6 km bij de eer ste rustpost. De 10 km afstand ver volgt na de rust zijn weg terug, en de 30 km afstand voegt zich hier bij de 40 km afstand, om samen door de peel te wandelen, de route loopt langs de peelraamstel- ling, een overblijfsel uit de tweede wereldoorlog. Door de ongerepte natuur voert de route naar Yssel- steyn waar een boerderijrust is ingericht. Vanuit de boerderijrust voert de tocht door het centrum van Ysselsteyn naar de Rouwkui- len bossen en via omzwervin gen loopt de tocht terug naar de finish. De 15, 20 en 40 km route gaan via het Dalland naar de bal- lonzuilbossen. Dit is het gebied waar een luchtvaartmonument staat opgesteld. Door de ballon- zuilbossen loopt de tocht naar de Vredepeel waar op ca. 9 km een boerderijrust is ingericht. Na de rust vervolgen zij de route door een verland vennengebied, en splitsen de 15 en 40 km afstand zich van de 20 km route. De 20 km route wandelt langs het dorp Vredepeel richting vliegbasis De Peel. Op dit moment bevindt zich hier de Groep Geleide Wapens. Via deze prachtige bossen voegen de 15,30 en 40 km zich bij de 20 km afstand, en komen uiteindelijk bij de rustpost in de bossen aan de Bakelsedijk aan. De 40 km afstand gaat met de 30 km afstand verder door de peel, terwijl de overige afstanden hun terugweg vervol gen. Op alle rustplaatsen zijn eten en drinken te koop. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Conny Franssen via telefoon (0478)546496 of bij Huub Loozen via telefoon (0478)586206. Voor de tiende keer wordt op Koninginnedag in De Evenaar in Venray Koninginnepop gehouden. Om 16.00 uur opent de band El Bandito het festival. Deze jonge band doet de laatste tijd veel podia aan en staat voor het eerste op Koninginnepop. Daarna is het de beurt aan Don't Lose It, dat bestaat uit Bas,Thijs, Marijn en Johan. Zij brengen blues, rock, Americana stijl en covers van onder meer Omar Howlers en Billy Joe Shaber. De volgende band is No Cause for Concern en bestaat uit Stijn, Lizzy, Etan en Koen. Ze timmeren al vier jaar aan de weg en een cd met allemaal eigen nummers zit eraan te komen. Ze brengen naar eigen zeggen Accaustische Britpop. Daarna wordt het podium betre den door What's Left, een uit vijf personen bestaande formatie die eigentijdse rock- en popnummers speelt. Ze brengen eigen nummers en covers van Joe Cocker en Katie Melua.De vijfde band zijnThe Ima- gineers.The Imagineers bestaat uit Etan, Ivo en Job. Dit dynamische trio maakt rocknummers met onverwachte wendingen. Rustige luisterstukken worden afgewis seld met ruige en heftige passages. Inspiratiebronnen zijn onder meer Porky Pinetree en Red Hot Chili Peppers. Hierna is het de beurt aan Pilot Flame. Deze band ont stond in het jaar 2002. Pilot Flame noemt zich een rock- en lolband. De afsluiter op dit festival is Zen- zation. Deze jaren '90 coverband speelt muziek van onder meer U2, Live, Red Hot Chili Peppers, Bush en The Cure. Het krachtige stem geluid van Ramon en het gitaar spel van Peter, ondersteund door de ritmesectie van Noël en Rob, maken het geheel zeer krachtig. De grootste muziekbibliotheek van Nederland is de Centrale Dis cotheek Rotterdam met meer dan 300.000 cd's, zo'n 10.000 muziek- dvd's en 300.000 lp's! Het groot ste gedeelte van deze muziekcol lectie kan direct geleend worden met de dienst Leendirect via BiblioNu. Men kan de gewenste materialen 24 uur per dag, zeven dagen per week aanvragen. Ver volgens wordt de gevraagde cd, lp of muziekdvd verstuurd naar de eigen bibliotheek. Er wordt automatisch een e-mail verzonden zodra het materiaal daar klaar ligt. LeenDirect is in samenwerking met de landelijke website Biblio theek.nl. ontwikkeld. Leden van BiblioNu Venray kunnen nadat ze zich bij de eigen bibliotheek heb ben aangemeld voor LeenDirect de gewenste materialen via www. MuziekWeb.nl. aanvragen. Leden van BiblioNu Horst aan de Maas kunnen inloggen in de catalogus via de optie Mijn Menu en ver volgens via de optie Mijn Muziek- Web. Men wordt op die manier automatisch ingelogd in de catalo gus van Muziekweb. Behalve aan vragen van muziek geeft Muziek web.nl. tips over de muziekkeuze. BiblioNu Venray gaat in december over op hetzelfde nieuwe Bicat systeem. Tot die tijd moeten de leden van Venray zich eerst aan melden voor Leendirect van de Centrale Discotheek Rotterdam. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de medewerkers van de inlichtingenbureaus van de bibliotheken. Uitgebreide informa tie is te vinden op www.biblionu. nl. Op Koninginnedag 30 april, Hemelvaartsdag 1 mei en tweede Pinksterdag 12 mei zijn alle ves tigingen van BiblioNu gesloten. Broekhuizenvorst is tevens geslo ten op 2 mei, Lottum op 7 mei, America van 28 april tot en met 2 mei en de steunpunten in Meerlo- Wanssum zijn gesloten van 28 april tot en met 12 mei. In de tuin van Verpleeghuis Beukenrode in Venray worden op Koninginnedag 30 april kinder spelen gespeeld. Vroeger werd dat in het centrum van Venray gedaan voor alle basisschoolleerlingen. In het kader van nostalgie en het jubileum van Beukenrode worden de kinderspelen nieuw leven in geblazen. Alle kinderen van de basisschool kunnen meedoen. De spelen vinden plaats van 14.00 tot 16.00 uur. De kinderen krijgen een speelkaart, waarmee ze kun nen deelnemen aan de middag.Als alle spellen gedaan zijn, mogen ze een prijsje uitzoeken. Verder kunnen de kinderen deze mid dag geschminkt worden en is er een springkussen. Verder is er een ballonnenwedstrijd en muziek. Er pendelt een speciale paarden- koets van het centrum naar Venay en weer terug. De organisatie is in handen van Verpleeghuis Beukenrode, met medewerking van de Wijkraad Zuid en de gemeente Venray. Bij slecht weer vinden de activiteiten binnen plaats. Het jaarlijkse koningschieten van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray wordt gehou den op zondag 27 april. Dit jaar belooft het wederom een span nende strijd te worden, temeer omdat deze schutterij dit jaar de eer heeft om het tweede bonds- schuttersfeest van de schut- tersbond Juliana te gaan vieren. De schutterij haalt om 9 00 uur koningspaar Henk en Ria de Klein-Peters af aan hun woning, gelegen aan de Gasstraat in Venray. Om 9-30 uur wordt de eucharis tie bijgewoond in de Grote Kerk, waar gildepriester deken Smeets gaat de eucharistie gaat opgedra gen. Nadat de schutterij zich heeft teruggetrokken begint om 13.45 uur het officiële programma, wan neer de schutterij in vol ornaat de schuttersweide op zal trekken om zich te presenteren aan het publiek en natuurlijk ook aan de vertegenwoordigers van het Ker- Koninginnefeest in De Koets Feestcafé De Koets is ook dit jaar weer de place to be om Konin ginnedag te vieren. Dinsdagavond, koninginnenacht, starten ze met de 80's en 90's party. Ze komen echt allemaal nog een keer voorbij, de beste meezingers uit die tijd, net zoals vorig jaar gaat iedereen weer uit z'n dak op die lekkere muziek met dj Leon. Op Koninginnedag zijn alle dames voor even koningin op de Lady's Night. Dat wil niet zeggen dat de heren niet welkom zijn, maar de dames worden deze avond extra verwend. Elke dame die voor twaalf uur 's nachts bin nen is, krijgt een gratis heerlijke cocktail. Ook zullen er de gehele avond diverse lekkere drankjes zijn die voor de dames goedkoper zullen zijn. En daarnaast is er nog een ooh la la verrassing voor de dames. kelijk en Wereldlijk gezag. De ere- koning, Jan Zanders, zal worden bedankt voor zijn bewezen dien sten en daarna zal Henk de Klein door de wethouder worden ont daan van zijn koningsversierselen, waarna de koningstitel vacant is voor alle schietgerechtigde man nelijke leden. Natuurlijk kan het publiek ook deelnemen aan deze middag op de zogenaamde Vogel van Ere. Ook kan er geschoten worden op de comeokraam en is er voor de jeugd een springkus sen aanwezig, waardoor de ouders onder het genot van een hapje, een drankje en goed weer kunnen genieten van dit al oudste cultuur goed. Kom ook naar de schutters weide, gelegen aan de Loonsedijk in Merselo. Kunstexpositie In de Witte Hoeve in Venray vindt op zondag 27 april een grote regionale kunstexpositie plaats van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn vele disciplines aanwezig. Nelly Geurts uit Venray en Nelly Giesen uit Nieuw-Bergen tonen hun schilderijen. Anke van Gorp uit Boxmeer laat haar handge- weven vilten sjaals zien, terwijl Miram Meijboom uit Arcen zilve ren sieraden ten toon stelt. Theo- door Peters uit Goch is er met zijn houten en bronzen sculpturen en Ton en Thea Verstappen uit Venlo tonen hun schildermaterialen en inlijstwerk. Ben Vollenberg uit St. Anthonis tenslotte is aanwezig om zijn glasobjecten te laten zien. Foute avond Koninginnenacht 29 april staat in het teken van foute muziek in café De Tijd in Venray. Dj Shuut draait nummers uit de jaren '70 en '80 die echt fout waren! Dit zijn liedjes van onder meer Dolly Dots, Village People, Luv, Boney M en Racey. Bij Plein 27 in Maashees wordt op woensdag 30 april vanaf 20.30 uur een countryavond gehouden. De muziek wordt verzorgd door Connected uit Tegelen. De band bestaat uit twee zangeressen en twee zangers. Hierdoor ontstaat een meerstemmig en afwisselend repertoire dat geschikt is voor dansers en luisteraars. Connected is opgericht in 2001. Er worden liedjes gezongen van Lorrie Mor gan, Faith Hill, George Strait, Mark Knopfler en De Mavericks. De band brengt ook eigen nummers. In oktober won het gezelschap een Award voor de best geschre ven song. Op de avond voor Koningin nenacht, dinsdag 29 april, vindt in de foyer van Schouwburg Venray de derde editie plaats van Konin ginnenacht Rooy. Na The Rooyse Stones in 2006 en Rooy2U in 2007 is het dit jaar de beurt aan de 11-koppige soul, funk en disco band The B Machine uit Nijmegen, de meest swingende band van Zuid Nederland. Kaarten voor dit evenement zijn verkrijgbaar bij Theatercafé De Artiest. De foyer is geopend vanaf 20.30 uur. Dance, Disco and Soul...and a little bit of Rock and Roll. Zo is de muziek van The B Machine het beste te omschrijven. Deze band, die inmiddels 17 jaar aan de weg tim mert, is een begrip geworden in muziekland, in Nijmegen en verre omstreken! Een superstrakke bla zerssectie, een basis die staat als een huis en drie vocalen waarvan de dames het écht niet alleen van hun uiterlijk moeten hebben, wel leuk meegenomen. Met het motto Are you ready to get sweaty? zal deze elfkoppige band een drie uur durende dampende show verzor gen wat uiteindelijk zal resulteren in één groot discofeest. De kaartverkoop van Koningin nenacht Rooy 2008 vindt plaats bij Theatercafé de Artiest Kaar ten in de voorverkoop kosten 10 euro en aan de kassa 12 euro.Voor meer info, surf naar: www.rooytri- bute.nl. Zaterdag 26 april organiseert harmonie en slagwerkgroep de Herleving uit Vierlingsbeek voor de achtste keer in succes sie Hollands Glorie. In zalen centrum Concordia verzorgen lokale artiesten liveoptredens uit het heden en verleden. Dit jaar wordt u meegenomen naar de welbekende Amster damse Albert Cuyp-markt. De Nederlandstalige muziek blijft onveranderd centraal staan. Het podium in zalencentrum Con cordia is voor deze gelegenheid omgetoverd tot een kopie van de Albert Cuyp-markt vanAmsterdam. De optredens worden verzorgd vanaf deze markt. Verschillende bekende artiesten uit de vader landse muziekwereld brengen een bezoek aan deze markt en zingen uiteraard een nummer. Het geheel vindt plaats onder de sterke bege leiding van een band. Het publiek kan genieten van vertolkingen van bekende Nederlanders, zoals De Dijk, de Havenzangers en niet te vergeten Guus Meeuwis (speciaal optreden met complete fanfare). Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Plus Verbeeten voor het bedrag van 6 euro. De zaal is op 26 april open vanaf 20.00 uur. Het muziekspektakel barst los om 21.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas In de tijd dat hij coördinator was van de coffeeshopketen The Happy Family, maar ook in de jaren daarna, was Steve Brown veelvuldig op reis naar alle uithoeken van de wereld. Plekken waar gen toerist ook maar een teen zou zet ten. Gebieden die liggen in de schemerzone van de misdaad. Waar de wet van het dikke geld heerst en de mensen steenrijk worden. Maar vaker nog ver moord omdat men er slechts één straf kent: de genadeloze 'afrekening'. Hij liep rond in de gevaarlijke sloppenwijken van Lagos. Was te gast bij de maharadja van Balu- gistan, de warlords in Afghanistan en slumlord Mahadras van Bombay. Ging inTanger op stap met de poli tie als persoonlijke bodyguards. Stond in de Gouden Driehoek tussen de onafzienbare opium- velden die gek genoeg nog nooit door westerse agenten waren waargenomen. Was in Zagreb op het ministerie van Economische Zaken, waar een sticker op de deur aangeeft dat je je revolver niet mee naar binnen mag nemen. En was in eigen land kind aan huis bij de witwaskantoren van gere nommeerde banken. Kortom: een boek over verboden plekken op aarde bevolkt door 'freunden', de beau monde, moordenaars, drugs dealers, corrupte gezagsdragers, politieke intriganten, oogverblin dende babes en een enkele ver dwaalde en verdwaasde hippie. Met andere woorden: Gangsta's Paradise. In een nawoord gaat Brown in op de tv-uitzending van Peter R. de Vries over de verdwij ning van Natalee Holloway die wel veel beloofde maar weinig waarmaakte. Steve Brown (Cali- fornië, 1954) publiceerde eerder onder andere Drugsbaron in spij kerbroek (zesde druk) en Killing Fields Amsterdam (derde druk). Gangsta's Paradise is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 17,50 euro. Kommil Foo en Tante Jewel L V Jubileumwandeltocht 100 jaar KNBLO-NL Koninginnepop in De Evenaar Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 33