Ysselsteyn bakt er niks van Merselo verdiend gelijk Titel lonkt voor Holthees BVV'27 komt kwaliteit tekort mm Jubileum biljartclub BCY Spio overklast degradatiekandidaat PEEL EN MAAS Boek bestellen? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 24 april 2008 - Pagina 29 Jeugdbowlen Bowling Venray Manual MGC Venray Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Biljartbond Horst- Venray BV Halfweg Na een jaar afwezigheid terug in de vierde klasse BW SV Ysselsteyn www.vandenmunckhof.nl Kruudwis wint in Vierlingsbeek BALTUSSEN K ;en Pharmaceutical Services Venray is winnaar geworden van de uitwisseling met Boekei. Nadat de thuiswedstrijd al in een 191 pins voor sprong was geëindigd, ging de return in Boekei weliswaar met 31 pins ver loren, maar dat was ruim voldoende om de wisseltrofee weer naar Venray te halen, nadat Boekei vorig jaar deze trofee had gewonnen. Grote uitblin ker aan Venrayse zijde was Daisy Harms, die met scratchgames van 157 en 165 tweemaal haar PR wist te ver beteren en een totaal realiseerde van 690 pinfall. Roel Wolters werd tweede met 627 pins en Richard Addae ein digde als derde met 604 pins en ook Monya Kuysters was met 588 pins (vierde) in goeden doen. In de eerste games was het nog zoeken geblazen. De gastheren knabbelden achtereen volgens 39 en 88 pins van hun achter stand af en naderde de Venrayse ploeg tot 64 pins. Toen kwam de Venrayse machine op gang, waarbij o.a. Richard Addae met een scratch game van 190 verantwoordelijk was voor de hoog ste game van de dag. De derde game werd daarom winnend afgesloten met 63 pins en de vierde met 33 pins, zodat Venray deze ontmoeting met 160 pins voordeel (9305 - 9145) win nend afsloot. Zaterdag 26 april is er in verband met het Oranjetoernooi voor senioren geen bowlen. In de Huisleague le klasse scoorde Jaap Jongejan de hoogste serie bij de heren met totaal 724 pins, een gemid delde over drie games van ruim 241. Het was voor zijn Nuva Keukens niet genoeg voor de winst, want die ging met 15 - 13 naarWitlox-v.d. Boomen. Sigma's/Cornelco bleef royaal baas over Close Encounters, het werd 19 - 9, en dat had tot gevolg, dat de Sigma's nu met evenveel punten als Nuva Keukens de eerste plaats delen. Hekkensluiter GGZ blijft op het pad der overwinningen en nu moest het Scoresteam er met 18-10 aan gelo ven. Hoeijmakers boekte een grote zege op Catering de Buren, daar werd het 24 - 4. Bij de dames was Jeanne Swinkels met 210 in de game de beste, terwijl Inge Lenssen de hoog ste serie neerzette met 554. Haar broer Lars bracht met 264 de hoog ste herengame op zijn naam. In de 2e klasse gaat koploper Strikers/Groei- punt onverdroten voort met winnen, al ging het wat moeizaam tegen Plus van Dijck, maar de winst was met 16 - 12 toch binnen. De Pinhunters zetten hun inhaalrace voort en won nen gedecideerd met 24-4 van The Nitwits, waardoor de achterstand nu nog maar 3 hele puntjes bedraagt. Met nog vier speelronden te gaan is nog alles mogelijk. La Mousse moest diep buigen voor Red Arrows ,met Ria Latimer van laatstgenoemd team in de hoofdrol met haar bij de dames beste game en serie van respectievelijk 207 en 543; uitslag liefst 25 - 3. B.T. Noxon had, getuige de 19 - 9 uitslag niet veel moeite met Videotheek a la Carte. Bij de heren was Leo van Rijt de beste in de game met 222 en Robert Wijnhoven bracht met 556 de hoog ste serie op zijn naam. Fien Jenniskens evenaarde de prestatie van Ria Lati mer in de serie. In de Trioleague blijft Bokual/Mijling 2 de onbetwiste leider en ook B.T. Noxon was een maatje te klein; uitslag 13-8. Nummer twee, Sigma's/Cornelco, maakte ook geen fout en klopte B.T. Jamin duidelijk met 15-6. Proshop RBVenray is al een paar weken van slag en moest nu met 7 - 14 zijn meerdere erkennen in het lager geplaatste Crash. Nummer vier,Bokual/Mijling l.ging met 7-14 onderuit tegen Plus van Dijck, maar de vierde plaats kwam vooralsnog niet in gevaar. De Joepies, met Jo Magermans in een glansrol met zijn 247-game en 615-serie, lieten weinig heel van Nutrivisie, dat slechts drie puntjes kon veroveren tegen de Joepies acht tien. Middenmoter Pinhunters boek ten een regelmatige 15-6 zege op het slotlicht B.T. AWI Isolatie. Kim Pelzer scoorde met 184 de hoogste damesgame en Rosita .Jansen met 526 de hoogste serie. In de Dubbelleague blijft Strikezone zijn leidende positie handhaven, want met 13.5 - 4.5 werd de winst binnengehaald tegen Lucky Strikes. De naaste belager van die positie, D.O.K., liet zich niet verrassen door rode lantaarndrager Pinpoints en won met 13-5. Het Sigma-dub bel liet het gaatje verder groeien door een nederlaag tegen Wakers 2 met 13 - 5. E.M.S. was duidelijk zwakker dan Wakers 1 met als uitslag een 15-3 winst voor de Wakers. Klussers 1 wist, al was het met enige moeite, de winst met 11 - 7 de winst binnen te halen tegen Klussers 2. Bij de dames was Jolanda Achten met haar 203-game en 610-serie de beste; bij de heren zette Ger Hubbers met 243 de hoogste game en Bart van Rens met 813 de hoogste serie over vier games neer. Programma zaterdag 26 april Dames C Leudal 1-Manual 10.50 Heren C Loreal 1-Manual 10.45 Heren B Loreal 1-Manual 13.55 Programma zondag 27 april D j eugd Swalmen-Manual 12.00 Lottum-Ysselsteyn 2-0 (1-0) Ysselsteyn heeft in en tegen Lottum een verdiende nederlaag geleden: 2-0. De gasten begonnen nog redelijk maar naarmate de wedstrijd vorderde nam Lottum steeds meer het spel in han den. Toen de thuisploeg na een half uur spelen de leiding nam, was dat dan ook verdiend. Ysselsteyn bakte er deze middag weinig van en men snakt naar het einde van de competitie want er is niks meer te behalen. Met een 1- 0 voorsprong ging Lottum de rust in. Na de thee zette de thuisploeg alles op alles om deze kleine voorsprong te verdedigen en de frustaties van de Ysselsteynse ploeg namen ziender ogen toe. De gasten waren dan ook meer tegen zichzelf aan het voetballen dan tegen de tegenstander.Toen na 75 minuten ook nog een zuiver doelpunt werd afgekeurd, was er het besef dat winnen deze middag zeer moeilijk werd. Lottum liet vijf minuten voor tijd de 2-0 aantekenen en daarmee was de wedstrijd definitief gelopen. Ysselsteyn kon de wonden likken in misschien wel de slechtste wedstrijd van deze competitie. Zondag wacht thuis de confronta tie met America. RKDSO-Merselo 2-2 (1-1). Doel punten Merselo: Dirk de Brouwer en eigen doel RKDSO. Zesdeklasser Merselo heeft in de op een na laatste uitwedstrijd tegen RKDSO verdiend een puntje meegeno men uit Lomm: 2-2. Merselo nam twee keer een voorsprong en twee keer werd de voorsprong te niet gedaan. De thuisclub moest het meer hebben van inzet, van de duels wel aangaan, en wat feller spel, dan van combina tievoetbal. Merselo speelt vaak wel combinatiespel, al sterft dat veelal dan af in het te mooi willen doen, wat ten koste gaat van de effectiviteit. De gas ten kwamen in de 13e minuut op een 0-1 voorsprong door een eigen doel punt van RKDSO. Mark Maassen nam een vrije trap net over de middellijn, die werd door de laatste man knap over de uitkomende doelman heen gekopt. De bal viel precies onder de lat in het doel: 0-1. Johan Loonen, de Merselose doelman voorkwam in de 30e en de 38e minuut de gelijkmaker nog door een doorgebroken speler van het scoren te weerhouden. Maar ook hij was kansloos toen in de 42e minuut een diepe bal verkeerd werd beoordeeld door de Merselose ach terhoede, de bal lag ineens vrij en de attente blauw-witte spits rolde als het ware de bal tergend langzaam het lege doel binnen: 1-1. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft werden er over en weer kansjes afgedwongen, al waren de gastheren enkele keren gevaarlijk voor het Merselose doel, ze wisten het niet af te maken. Hoe het wel moest deed Dirk de Brouwer in de 68e minuut even voor, gebruik makend van zijn snelheid en over zicht, wist hij na een steekbal van Ashmat Quirishi zijn tegenstander uit kappen, en beheerst plaatse hij de bal precies in de linker benedenhoek aan de goede kant van de paal in het doel: 1-2. In het vervolg leek Merselo op zijn derde overwinning af te gaan maar in de 83e minuut kwam de thuisploeg door de snelle linksbuiten op gelijke hoogte. Na een snelle uitval kapte hij eenvoudig Wim vanTilburg uit en met een snoeihard schot verraste hij doel man Johan Loonen in de korte hoek. Loonen kreeg er nog wel een vuist tegen, maar door de snelheid van de bal verdween deze toch in het dak van het doel. Zondag speelt Merselo de laatste thuiswedstrijd tegen BW'27 uit Blit- terswijck. Hegelsom-Holthees 2-4 (1-2). Doelpunten Holthees: Martien Vermeulen, Jos van de Win kel, Hakan Sazak en Tim van de Bekerom. Bijzonderheid: Hakan Sazak miste een strafschop voor Holthees. Door een 2-4 zege op Hegelsom blijft Holthees de voornaamste titel kandidaat in de zesde klasse E. Hol thees begon sterk aan de wedstrijd en al in de derde minuut was het meteen raak. Een vrije trap werd door Loek Zegers laag ingeschoten en door Martien Vermeulen knap in het doel geschoten: 0-1. Twee minuten later bestrafte de goed leidende scheids rechter een handsbal van een Holthees verdediger en de thuisploeg wist wel raad met de toegekende penalty: 1-1. In de achtste minuut onderschepte Hakan Sazak de bal maar zijn schot ging op de kruising. Tot aan het half uur ging het duel vervolgens op en neer zonder noemenswaardige kan sen aan beide zijden. Daarna was het de beurt aan Jos van de Winkel om een hoofdrol op te eisen. Van de Win kel schoot een vrije trap vanaf bijna de middenlijn heel fraai binnen: 1-2. Ondanks enkele kleine kansjes voor beide ploegen kwam er in die stand voor de rust geen verandering meer. Na de pauze werd er van twee kan ten fel gestreden om de winst. Hegel som kreeg de eerste mogelijkheden op de gelijkmaker maar na een snelle uitval scoorde Holthees de 1-3. Hakan Sazak was opnieuw te snel voor de verdediging, omspeelde ook nog de keeper en liet de derde treffer aante kenen. De thuisploeg gaf zich echter niet gewonnen. Een vrije trap vanaf de linkerkant werd rechtstreeks in het doel geschoten en bracht Hegelsom weer helemaal terug in de wedstrijd: 2-3. Enkele minuten voor tijd kreeg top scorer Sazak de uitgelezen mogelijk heid om het duel op slot te gooien. De doelman van Hegelsom moest aan de noodrem trekken toen Martien Ver meulen alleen op hem af kwam. Rood voor de keeper, maar de stand-in van de doelman wist de inzet van Hakan Sazak te stoppen. In blessuretijd werd het duel alsnog beslist, Sazak bedien de Tim van de Bekerom op maat die vervolgens geen moeite had om de doelman te passeren. Na een grove overtreding op Sazak moest de aan voerder in de slotminuut ook nog met een rode kaart het veld verlaten. BW'27-Griendtsveen 0-3 (0-2). De wedstrijd van BW'27 tegen medekoploper Griendtsveen gaf wei nig aantrekkelijk voetbal te zien voor de supporters. In de eerste helft stelde Griendtsveen orde op zaken met twee doelpunten en halverwege de tweede helft werd met het derde doelpunt de zege definitief veilig gesteld. Het eerste half uur werd de strijd voornamelijk geleverd op het mid denveld waarbij de ploegen niet voor elkaar onderdeden. De bezoekers konden als medekoploper in de zesde klas E het spel niet naar hun hand zetten. De sporadische aanvallen van beide teams stranden vroegtijdig door goed ingrijpen van de defensies. De gasten kregen toch de beste kansen maar deze werden om zeep geholpen door veelvuldig balverlies op cruciale momenten. Er waren weinig schoten op doel waardoor beide keepers weinig in actie hoefden te komen. In de 42e minuut werd de score geopend door de bezoekers. Op het middenveld kwam de afgeslagen bal terecht bij de midhalf die vanaf der tig meter uithaalde. Doelman Rutten ging gestrekt naar de hoek maar vlak voor de keeper stuiterde de bal over hem heen en rolde tergend langzaam over de doellijn 0-1. Op slag van rust in blessuretijd verzuimde de laatste man van BW in te grijpen waardoor de bal doorgestift werd naar de spits van Griendtsveen die met een mooie beweging beheerst binnen schoot 0-2. Na de pauze speelden de gasten plichtmatig hun partijtje en gaven geen kansen weg. BW was niet in staat om de hechte verdedigingslinie van de bezoekers open te breken. Het leek erop dat Griendtsveen genoegen nam met deze stand en nam geen ini tiatief meer. In de 65e minuut werd het nog 0-3 met een mooi schot van de spits die ongehinderd mocht uitha len en vanaf twintig meter de afzwaai ende bal langs de paal in de beneden hoek schoot. Een bal tegen de paal voorkwam dat BW op nog grotere achterstand werd gezet. Hiermee was de wedstrijd gespeeld en werd de eindstand bepaald op 0-3. Zondag gaat BW op bezoek bij Merselo. De tweede wedstrijddag van de Bondscompetitie vond ditmaal op de banen van Zicht Nirve in Nuth plaats. Koploper Geldrop 3 kwam als beste uit de startblokken met 97 slagen, gevolgd door Zicht Nirve 1 (100) en Venray 1 met 107 slagen. In de twee de omloop had de thuisploeg haar draai gevonden met een uitstekende score van 93 slagen, Geldrop 3 volgde met 102 en Venray 1 werd opnieuw derde met 107 slagen. De derde ronde was weer voor Geldrop 3 met 95 sla gen, Zicht Nirve 1 werd tweede met 98 en Venray 1 was andermaal derde, nu met 103 slagen. De laatste tour was weer voor de gastheren met 101 slagen, Oirschot 1 verraste met loo slagen, Geldrop 3 had nu 106 slagen nodig en Venray 1 werd nu vierde met 111 slagen. Venray 2 was goed op dreef en scoorde driemaal 121 slagen en in de laatste zelfs 119 slagen, waar door dit team per ronde achtereen volgens op de vijfde, opnieuw vijfde, vervolgens gedeeld vierde en ten slotte als zesde eindigde. Bij Venray 1 was Henk van Leeuwen Venrays beste met 105 slagen en scoorde samen met Gerrit Janssen de laagste ronde (24). Bij Venray 2 hadden Jan van Dijk en sterk invallende Theo Litjens met 122 slagen het vizier het meest scherp staan. The Litjens zorgde met 24 sla gen ook voor de laagste ronde. In de stand had een en ander tot gevolg, dat Venray 1 nu een plaatsje klom en nu met 12 punten (866 slagen) op de tweede plaats staan achter lei der Geldrop 3 met 15 punten (778), maar voor Oirschot 1 met punten (874 slagen).Venray 2bezet weliswaar nog steeds de zevende plek met 6 punten (954), maar is Geldrop 4 (6,5 punten en 977 slagen dicht genaderd. Bij de onderlinge competitie heeft Jan Engels zich op de derde speeldag de sterkste getoond. Met 79 slagen bleef hij de concurrente voor, waarbij Huub Straatman 82 slagen de tweede plaats bezette. Verrassend sterk spel leverden Jan Litjens en Theo Litjens. Beiden hadden 86 slagen nodig en dat was goed voor de gedeelde derde plaats. Bij de dames had Miet Clevers ditmaal geen concurrentie en won zij met overmacht met een score van 91. Jan Engels (25 slagen) en Miet Cle vers (29) zorgden ook van de laagste ronden. Er waren vier spelers die de maximale 6-0 winst boekten. Dat waren Jan Engels in zijn partij tegen Leo Wilms, Huub Straatman tegen Truus van Dijk, Pierre Dean tegen Bets Wilms en tenslotte Miet Clevers tegen Karei van Ham. Jan van Dijk (96) wist tegen de degelijk en constant spelen de Jan Litjens (86) één ronde gelijk te spelen, maar daar bleef het bij, want Jan Litjens won met 5 - 1. Jan Litjens had in zijn inhaalwedstrijd tegen Bets Wilms ook al sterk spel laten zien door Bets Wilms met 6 - 0 te kloppen een prima score van 81 slagen met 25 als laagste ronde.Theo Litjens (86) verraste zichzelf door Henk van Leeu wen (88) met en 4 - 2 nederlaag naar huis te sturen, mede door zijn rondjes van 26 en 27, waarmee hij zijn beste seizoenprestatie ruimschoots ver beterde. Piet van der Eist wist tegen koploper Ton Hendriks twee rond jes gelijk te spelen en hem daarmee twee punten afhandig te maken, maar Ton wist de partij toch met 4-2 naar zich toe te trekken. Gerrit Janssen was deze keer niet op dreef en Annie Lit jens met een ronde ontsnappen, zodat Gerrit uiteindelijk met 4-2 aan goede kant van de score bleef. Het onder linge damesduel tussen Jo Litjens en Fieke van Ham leverde ook al een 4-2 uitslag en wel in het voordeel van Jo Litjens. Voor Fieke betekende het, dat zij de eerste punten binnen haalde, waarmee niemand meer nog puntloos is. De resultaten van deze speeldag leidde tot grote verschuivin gen in het klassement. Jan Litjens (4,5 punten) klom acht plaatsen en nam bij de heren daarmee de leiding over van Ton Hendriks, die met 5,5 punten naar de tweede plaats werd verwezen. Pierre Dean wist zich met 8,5 punten op de derde plek te handhaven. Gerrit Vermeulen (10,5 uit 2) staat nu vierde, gevolgd door Huub Straatman (10,5 uit 3) en Jan Engels bezet met 11,5 punten de zesde plaats. De leidende positie van Truus van Dijk werd over genomen door Miet Clevers (9,5 pun ten), waarmee al op flinke achterstand werd gezet: tweede met 16,5 punten. Jo Litjens kom twee plaatsen en steeg daarmee met 19 punten naar de derde plaats ten koste van Annie Litjens (vierde met 22) en Bets Wilms (vijfde met 31,5). Aanstaande zondag wordt in Eindhoven de derde wedstrijddag in de Bondscompetitie gespeeld. De finale van de le klasse drieban den van Biljartbond Horst-Venray is gespeeld in café De Oldtimer in Ven ray en werd georganiseerd door bil jartvereniging DOS uit Venray. Uitslag: 1. H. Peeters EV/ST. 2. G. Steeghs SNA. 3. C. de Bruijn DOS. 4. H. Lenssen SNA. 5. J. Litjens SNA. 6. H. Kamerman DOS. 7. J. Beekmans DOS. 8. W Kleuskens SNA. Na het behalen van het persoon lijk kampioenschap in 2007 heeft Carl de Bruijn van DOS zijn titel niet kunnen prolongeren. Hij moest dit jaar genoegen nemen met een derde plaats. Wel was er hier op de derde speeldag nog alles mogelijk, omdat na twee speeldagen de kansen nog voor iedereen open lagen, dus het was die gene die het beste met de druk om kon gaan, die als winnaar naar voren is gekomen. Hans Peeters lid van Eve naar/Steeg behaalde het kampioen schap in de eerste klasse driebanden van Biljartbond Horst-Venray. Kader bv Halfweg-Zwaantje 8-0. Eric Dericks 37.50; Piet Volleberg 28.57; René Dericks 13.46 en Her man Robins 17.00 gemiddeld zorgden voor deze ruime overwinning waar door het team als derde is geëindigd in hun poule en zich plaatsten voor de play-offs voor het nationaal kampi oenschap. Sportnieuws -info Swolgense Boys glansrijk kampioen na zevenklapper SVOC'Ol-Swolgense Boys 2-7 (2-5). Doelpunten: 1. Kevin Tissen 0- 1; 8. Michel Kleven (eigen doel) 1-1; 20. John Thijssen 1-2; 22. John Thijssen 1-3; 29. Bas Heijnen 1-4; 31. Martijn Christians 1-5; 38. Erwin Steeghs 2-5; 71. Bas Heijnen 2-6; 79. Bas Heijnen 2-7. Scheids rechter: Tielen (Hegelsom). Toe schouwers: 250. Gele kaart: Ivan Maes (SVOC'01) en Niek Lemmen (Swolgense Boys). SVOC'01: Freek Steeghs; Emonts, Maes, Hellegers en Clas sens; Van de Ven, Strijbos, Ver linden en Wismans; Dinghs en Erwin Steeghs. Swolgense Boys: De Swart (80. Custers); Kursten, Kerstjens, Christians en Kleven; Sander Thijssen, Lemmen (76. Niels Heij nen), Robin Tissen (52. Van Mier- lo) en Kevin Tissen; John Thijssen en Bas Heijnen. Door Jan Leijsten Inderdaad, een vreemde manier om kampioen te worden. Dinsdag kreeg Swolgense Boys bericht van de KNVB dat door de punten- straf van concurrent Quick Boys de titel binnen was in de vijfde klasse F. Diezelfde avond werd het kampioensfeest al beschei den gevierd. Maar een paar dagen blijkt Quick Boys in protest te zijn gegaan waardoor het kampioen schap nog niet helemaal definitief is. Tegen het reeds gedegradeerde SVOC'01 maakten de Swolgenaren De kampioenen van Swolgense Boys: het team was ongenaakbaar in de vijfde klasse F. zondag aan alle onzekerheid een einde (2-7) en de rood-zwarten keren na een jaar afwezigheid terug in de vierde klasse. Kevin Tissen zegt het een half uur voor de wedstrijd op zijn Cruyff's: 'Teder nadeel heeft zijn voordeel." Het Swolgense keurkorps liet zich niet gek maken. Zonder de balende doel man Gert Custers die vanwege een tegen DEV-Arcen opgelopen blessure niet in de basis kon starten. Hij werd vervangen door de andere 'oldtimer' Mare de Swart. Verder kende succes trainer Henk de Bijl geen personele problemen. Swolgense Boys kende een over donderende start. Vanaf de aftrap ging de scherpe Robin Tissen er vandoor en hij werd door een forse tackle van libero Ivan Maes gestuit. Geel voor Maes en een directe vrije trap die door Kevin Tissen nog binnen de zes tig seconden werd binnengekegeld: 0- 1Bij trainer Henk de Bijl viel een pak van zijn hart. Bijna de hele competitie staat zijn ploeg bovenaan maar juist in het zicht van de haven kwam de klad erin. Maar zondag kon het eigenlijk niet meer mis gaan met de prachtig rood-zwart versierde platte kar die gestald stond op sportpark De Heesak ker. Getooid met een levensgrote foto van de Swolgense trainer die bij zijn vorige clubs Baarlo, het Duitse Hins- beck enVCH al titels behaalde. In het voetbal is alles mogelijk. Dit demonstreerde Michel Kleven tegen wil en dank door een schot van Peter Verlinden zodanig van richting te ver anderen dat Mare de Swart kansloos was: 1-1. De kampioenen in spé zagen het even aan maar halverwege de eer ste helft werd het duel al vroegtijdig beslist. Uit een voorzet van Kevin Tissen hoefde John Thijssen maar in te knikken: 1-2. Twee minuten later deponeerde John Thijssen - met Bas Heijnen en de broers Tissen het fun dament van een sterk geheel - van dichtbij de 1-3 in het doel. Vervolgens verzuimde SVOC-grens- rechter Cor Sommers te vlaggen waar door Kevin Tissen kon terugleggen naar Bas Heijnen: 1-4. De Swolgenaren kregen de smaak helemaal te pakken en herhaalden het kunstje met dit maal Martijn Christians als afmaker: 1-5. Een debacle tekende zich af voor het sympathieke SVOC'01. Echter zeven minuten voor rust verkleinde Erwin Steeghs de achterstand door in een scrimmage met de punt van zijn schoen de 2-5 te scoren. Mocht de thuisploeg in de 43e minuut een strafschop hebben gekregen na de handsbal van Bas Heijnen, dan was weer wat hoop geweest. Arbiter Tie len wilde echter van niets weten. Na de thee een prachtig schot van Peter Verlinden dat Mare de Swart uit de kruising haalde. Verder geloofden de rood-zwarten het wel, zij het dat Bas Heijnen nog twee keer succesvol de trekker overhaalde: 2-7. Het eindsignaal had nauwelijks geklonken of het Swolgense legioen, vooral de spelersdames lieten zich niet onbetuigd, nam bezit van het speelveld. Aanvoerder Sjoerd Kerst jens kreeg een heuse kampioensbeker in zijn handen gedrukt. Op de tonen van Queen's 'We are the champions' werd een rood-zwart voetbalfeest in gang gezet. "Dit gaan we wel een paar dagen vieren", zegt assistent trainer Jan van Aken. Sander Thijssen wordt hartstochtelijk door zijn vrien din gelukgewenst. "Maandag gaan we met z'n allen naar Meerlose kermis. En over de vierde klasse maak ik me helemaal geen zorgen. We moeten in de middenmoot meekunnen en mis schien zit er wel een periodetitel in." Thijs van Mierlo speelt al zeven sei zoenen in de hoofdmacht van de Boys. "We hebben laten zien dat we goed kunnen voetballen. Onze trainer voelt de Swolgense sfeer perfect aan.Alleen jammer van die nederlaag tegen DEV Anders waren we ongeslagen kampi oen geworden." Robin Tissen is met z'n 23 jaar al een routinier. "Prachtig. Dit is pas genieten. Niets is fijner dan op het veld de bloemen te verdienen. Ik zie niet op tegen de vierde klasse. Heus, in de vijfde klasse win je niet zomaar de titel." Henk de Bijl is net zo blij als zijn spelers en is driftig met de rijkelijk aanwezige champagne in de weer. Waarna het feestende gezel schap de platte kar besteeg. De sfeer was beslist niet minder dan in Eind hoven bij landskampioen PSV Het zal in Swolgen nog lang onrustig zijn gebleven. De Ysselsteynse biljartclub BCY viert zaterdag 26 april het 60-jarige jubileum in het thuishonk van de club in café-restaurant Herberg De Peel. BCY werd in 1948 opgericht in het zelfde pand waar toen Har van Asten de kastelein. In die beginfase had de club twintig leden. Ben Camps was een van de oprichters en was van die oprichters het langst actief in de biljartsport. Mede daarvoor werd ter ere van hem het Ben Camps Toernooi gestart. In de jaren zeventig had de club een dipje en kende een jaar zelfs maar zeven leden. Har vanAsten door zag het probleem en organiseerde een toernooitje voor de jeugd en de club leefde weer op. Mede door toedoen van het Ben Camps toernooi groeide het leden bestand naar rond de vijftig en op een gegeven moment deden er vier teams mee in de Venrayse Biljart Bond. Maar het merendeel bleef kie zen voor de onderlinge competitie, een doorn in het oog voor de fanatie kelingen die liever in Venray speelden. Door de concurrentie van andere bil jartclubs in Ysselsteyn is het ledental de laatste jaren iets teruggelopen tot rond de dertig waarvan een team in Venray actief is. In Ysselsteyn draaien er in de wintermaanden twee onder linge competities en wel een libre en driebanden competitie. BCY houdt zaterdag 26 april een feestje in Herberg De Peel dat 's mid dags al begint voor de leden. Van 19 30 tot 21.00 uur wordt er een receptie waarbij iedereen welkom is. Na de receptie is er nog een gezellig samenzijn. Spio-Zeester Meerval 11-2. Doelpunten Spio: Erwin Streef- land en Geert Mommen (bei den 3x), Jeroen Bosch en Perry Brands (beiden 2x) en Gerrit-Jan Reurslag. De waterpoloërs van Spio beleef den afgelopen zondag een mooie avond. In zwembad de Sprank werd degradatiekandidaat Zeerster Meerval met veel overtuiging verslagen (11-2) waardoor Spio zich zeker kan stellen met een achtste positie in de vierde klasse bond. Vanaf het eerste fluitsignaal speel de Spio zeer aanvallend waterpolo. Binnen enkele minuten bracht Geert Mommen via een afstandschot de openingstreffer op het scorebord. Niet veel later liep Spio via een goed uitgespeelde veldgoal verder uit op de Brabantse formatie. Pas laat in de eer ste periode deed Zeester Meerval iets terug. Door tot tweemaal toe te sco ren uit een man meer situatie wisten de Udenaren zich terug in de wed strijd te vechten. Ook in de tweede periode bleef het spelbeeld van Spio onveranderd. Het tempo lag hoog en doordat de verdediging van Spio goed aansloot werd de druk op de Brabant se defensie opgevoerd. Dit resulteerde in een aantal mooi opgebouwde aanvalssituaties waaruit Spio zonder veel weerstand de score tot 6-2 wist uit te breiden. Al na twee periodes begonnen de heren uit Uden sporen van vermoeidheid te tonen. Hierdoor belandde vrijwel elke Brabantse aan val gemakkelijk in de handen van de sterk spelende Spio defensie.Via coun- terwaterpolo wist Spio in de resteren de twee periodes van de wedstrijd de score gemakkelijk uit te breiden tot 11-2. Door deze overwinning kan Spio zich, met nog één wedstrijd te spelen, zeker stellen met een achtste positie in de vierde klasse bond. Hopelijk kan Spio haar vorm vast houden want zaterdag 26 april staat in zwembad De Sprank de altijd beladen Limburgse derby tegen Horst op het programma. In deze laatste wedstrijd van de competitie waarin voor beide teams niets meer op het spel staat zal prestige de drijfveer zijn voor een mooie wedstrijd. Uitslagen BW 1-Griendtsveen 1 0-3 BW DA 1-Venhorst DA2 0-6 Programma zaterdag 26 april SV Venray vet-BW/United vet Programma zondag 27 april Merselo-BW 14.30 Oostrum 3-BW 2 10.00 De Zwaluw DA1-BW DA1 10.30 Programma donderdag 1 mei Merselo 3-BW 2 11.00 Uitslagen Lottum 1-Ysselsteyn 1 2-0 Meterik 2-Ysselsteyn 2 0-0 Volharding 4-Ysselsteyn 3 4-2 Ysselsteyn 4-Sparta'18 4 2-0 Ysselsteyn 5-Wittenhorst 9 4-1 Excellent-Veteranen 1-0 Programma zaterdag 26 april Veteranen-NWC (B) 16.00 Programma zondag 27 april Ysselsteyn-America 14.30 Ysselsteyn 2-Swolg. Boys 2 11.30 SVEB 3-Ysselsteyn 3 11.00 Ysselsteyn 4-Hegelsom 4 10.00 America 4-Ysselsteyn 5 10.30 Programma donderdag 1 mei Ysselsteyn 3-Olympia' 18 3 13.00 America 3-Ysselsteyn 4 11.00 Ysselsteyn 5-Volharding 6 10.15 Uitslagen YsselsteynAlG-SomerenA2 0-4 MULO Bl-Ysselsteyn BI 8-2 SSE Cl-Ysselsteyn Cl 1-2 Ysselsteyn C2G-Deurne C4 2-4 Ysselsteyn D1 G-Liessel Dl 3-5 MULO D2-Ysselsteyn D2G 1-2 Ysselsteyn El-NWC El 3-3 Milheezer Boys E2-Ysselsteyn E2 6-0 ZSV E7-Ysselsteyn E3 8-2 Ysselsteyn E4-RoodWit'62 E5 2-3 Someren E12-Ysselsteyn E5 6-4 ONDO Fl-Ysselsteyn F1 1-3 Mifano F3-Ysselsteyn F2 9-2 Ysselsteyn F3-Someren F8 0-4 Helmondia F5-Ysselsteyn F4 10-0 Ysselsteyn F5-Someren F10 2-0 Ysselsteyn MF1-2-FCV MF1-2 13-4 Liessel C2-Ysselsteyn C2 2-5 Programma vrijdag 25 april Ysselsteyn Fl-Milheezer Boys F119.00 Programma zaterdag 26 april Ysselsteyn Bl-Boskant BI 15.00 ZSV El-Ysselsteyn El 10.30 Ysselsteyn E2-Mifano E4 9.00 Ysselsteyn E3-Fiducia El 9.00 Ysselsteyn E4-NWC E6 9.00 NWC E10-Ysselsteyn E5 10.30 ONDO F2-Ysselsteyn F3 9.30 RoodWit'62 F15-Ysselsteyn F5 9 30 Hegelsom MF-Ysselsteyn MF1-2 12.00 Programma dinsdag 29 april SJW Cl-Ysselsteyn Cl 19.00 advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl De meiden van De Kruudwis heb ben ook het tweede voetbaltoernooi in Vierlingsbeek gewonnen. Ook deze keer hebben ze dat zeer overtuigend gedaan door alles te winnen. Ze mogen op 21 mei verder naar de vol gende ronde. bouwbedrijf tucaftfl 04&5 -3814:4

Peel en Maas | 2008 | | pagina 29