Kunstmanifestatie in Geijsteren Kunstmanifestatie in de startblokken Nieuwe kleding rolstoeldansgroep Inbraak in kerk Tienray Wie wil er geen koning zijn? Dag van Jeugd en Handicap geslaagd PEEL EN MAAS Het pittoreske kerkdorpje Geijsteren staat zondag 4 mei voor de negende keer weer in het teken van internationale kunst. Dan wordt namelijk van 11.00 tot 17.00 uur in de openlucht en deels overdekt de tweejaarlijkse internatio nale kunstmanifestatie gehou den. Meer dan vijftig kunstenaars uit Nederland, België, Duitsland en Lithouwen presenteren daar hun werken. Ze doen dat in de dorpsstraten van Geijsteren, op kleine pleinen en op binnen plaatsen. Een kleine greep uit het grote assortiment kunst: keramiek, batiks, metaalobjecten, brons, beeldhouwwerken, klankobjecten, schilderijen, bronzen sculpturen, edelsmeedkunst, acrylschilderijen, goudsmeedkunst, digitale kunst, viltcreaties en hout. In deWillibrorduskerk van Geijs teren is verder een expositie van de in juni 2006 overleden Noord- Limburgse kunstenaar Toon van de Ven uit Broekhuizen. "Het is een hommage aan deze zeer bijzon dere man én kunstenaar. Hij heeft ontzettend mooi en bijzonder werk gemaakt en had bovendien de gave om zijn enthousiasme over te brengen op amateurschil ders in de regio", vertelt keramiste Mieke van Uden uit Geijsteren, die ook voorzitter is van de Stichting Kunstmanifestatie Geijsteren. "We zijn als kunstmanifestatie erg blij dat we zijn werk aan een groot publiek kunnen tonen." De bijzon dere expositie van Toon van de Ven wordt muzikaal opgeluisterd door zijn zoon Georges van de Ven (dwarsfluit) en Loek Kleeven (piano). MUZIEK De kunstmanifestatie wordt de hele dag opgeluisterd door diverse muziekgroepen en een mimekunstenaar. Zo zijn ook deze keer de muzikanten van het bekende Skomorovsky Orchestra uit Hilvarenbeek van de partij, die twee jaar geleden de manifestatie op hun kop zetten. Uit Venlo is de dans- en percussiegroep Idon! aanwezig. Het Afrikaanse ritme van deze groep en de flitsende dansbewegingen zijn te horen en te zien in de buurt van de mobiele Afrikaanse hut van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. SOS presen teert in deze hut tijdens de kunst manifestatie haar schoolproject in Zambia en werft vrienden voor de SOS Vriendenclub. Kinderen van de St. Willibrordusschool van Geijsteren maken en tonen zelfge maakte kunstwerkjes die tijdens de manifestatie worden verkocht voor de scholenbouw in Zambia. De kunstmanifestatie in Geijste ren is zondag 4 mei van 11.00 tot 17.00 uur. Om half twaalf opent burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum deze manifesta tie. Speciaal voor de kunstmani festatie is de dorpskern autovrij en zijn er rondom het dorp gratis parkeerplaatsen. Meer informatie op de speciale site: www.kunstmanifestatiegeijs- teren.nl. Op Koninginnedag 30 april zal de rolstoeldansgroep Roll for Fun zich in de nieuwe vesten presen teren. Onlangs werd de rolstoel dansgroep verblijd met voor alle leden nieuwe vesten, voorzien van hun naam en nieuwe logo. De vesten werden gesponsord door een bedrijf uit Wanssum, dat jaarlijks een doelgroep binnen de gemeente Meerlo-Wanssum spon sort. Op Koninginnedag, tijdens een demonstratie rolstoeldansen in Meerlo, verschijnen de leden voor het eerst in hun vesten voor publiek. De groep is enorm trots op de vesten en dankbaar aan de gulle gever. De rolstoeldan sers presenteren zich met deze vesten duidelijk als groep en na inspanningen zal bij gebruik van de vesten de afkoeling van de spieren geen probleem meer zijn. Tijdens Koninginnedag geeft de rolstoeldansgroep een demonstra tie in muziekzaal de Speulplats, of bezoek de website van de groep: www. rollforfunswingtnl. Koninginnedag in Meerlo In Meerlo wordt op woensdag 30 april Koninginnedag gevierd met onder meer een kinderspeel- goedmarkt en een ballonnenwed- strijd.Verder is er voor de kinderen een springkussen opgesteld, maar ze kunnen natuurlijk ook een ritje maken op een pony. Net als vorig jaar is er een clown die weer gaat goochelen en ballonfiguren zal maken. Extra activiteiten dit jaar zijn een demonstratie rolstoeldan sen die wordt verzorgd door Roll for Fun in de muziekzaal en een concert van de jeugdfanfare. Om circa 13-30 uur begint de optocht bij het gemeentehuis en om 14.00 uur wordt het Oranjefeest offici eel geopend met het oplaten van de ballonnen en de start van de kindermarkt en het ponyrijden. De clown begint om 14.30 uur met zijn acts, de demonstratie rol stoeldansen start om 15-30 uur in de Speulplaats en om 16.00 uur begint het concert van het jeugd orkest onder leiding van Bas Clab bers. De sluiting is om 17.00 uur. Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray ver gadert op maandag 28 april in Dienstencentrum Zonnehof. Aanvang: 20.00 uur.Agenda: ope ning, notulen vorige vergadering, bespreking actielijst, inkomende stukken, herindeling, werkgroep DOP, kermis, website, werkgroep Tiensteen, werkgroep AED, ruim telijke ordening, leefbaarheid, nieuwe inwoners, uitgaande stuk ken, rondvraag, sluiting. Vogelmarkt in Meerlo Vogelvereniging de Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 27 april weer haar maandelijkse vogelmarkt in sport en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Op deze markt kunnen belangstellenden vogels kopen en verkopen en er zijn ook diverse vogelhandelaren aanwezig die naast een groot vogelaanbod ook de nodige vogelbenodigdheden te koop aanbieden. De markt wordt gehouden van 9-30 uur tot 12.00 uur. Op deze markt worden geen duiven en kwartels toegelaten. Voor verdere informatie, telefoon: 531221 Kleurwedstrijd voor kinderen Meerlo Voor de kinderen van basis school Megelsheim en de Meer- lose kinderen die elders basison derwijs volgen, organiseert het comité Glas in Nood uit Meerlo een kleurplaatwedstrijd. De kin deren worden op school geïnfor meerd dat de grote glas-in-loodra- men in de kerk versleten zijn. Er moeten dus nieuw ramen worden geplaatst. En dat kost veel geld. 'Daarom is in Meerlo een actie gestart om geld in te zame len. Daarvoor worden allemaal acties gehouden. Jullie ouders en opa's en oma's zijn gevraagd om de actie te steunen. En speciaal voor jullie hebben we een kleur wedstrijd georganiseerd', aldus het comité. Voor de kinderen van groep 1 t/m 4 is de kleurplaat met de twee ramen, twee kinderen en het poesje. Voor de kinderen van groep 5 t/m 8 is de kleurplaat van het grote raam. De kleurplaten worden op basisschool Megels heim uitgedeeld. De kleurplaten kunnen tot 21 mei gedeponeerd worden in de brievenbus van Piet Timmermans, Frisostraat 3, Jan Rutten, Dorpbroekstraat 10, of bij Marlies Janssen, Heesweg 9 in Meerlo. Zondag 25 mei is er een grote actie bij de kerk. Dan wor den om 14.00 uur de prijswin naars bekendgemaakt. The Smucks in Tienray OJC Gaellus in Tienray presen teert op vrijdag 25 april een aan tal bands uit de regio. De avond wordt geopend door de Horster The Smucks. Deze band ontstond in 2005 uit de bands Senseless en The Heavenly Smucks. Deze jonge band speelt eigen werk. De muzi kanten noemen hun stijl street- punk-'n-roll met hardcore- en speedrockinvloeden. Als tweede speelt ZOD, een Lottums cross over project als tribute aan SOD. Deze band bestaat uit leden van Remorse, Haraszment en Collision. Alle hits van de band, zoals Speak Englisch or die, Fistbanging mania en Fuck the middle east komen voorbij. Na ZOD is het de beurt aan de uit Tienray en Horst afkom stige Landlords and powerwhores. Deze in 2006 opgerichte band speelt alleen maar covers van Rage Agains The Machine, zoals Killing, In the name, Freedom, Bul- let in the head en Take the power back. OJC Gaellus is om 20.00 uur geopend en de band The Smucks begint rond 21.00 uur. De entree is 3 euro. Het begon allemaal toen kunstenares Mieke van Uden zich in 1991 vestigde in het dorpje Geijsteren. Dé parel van de Noord-Limburgse gemeente Meerlo-Wanssum, gelegen tegen de Noord-Bra bantse grens en langs de Maas. Al meteen het tweede jaar dat de kunstenares in Geijsteren woonde, lanceerde ze met suc ces het idee om een kunstma nifestatie op touw te zetten. Ze benaderde daarvoor Baron de Weiche de Wenne van Geijste ren en burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum. Die vonden het beiden een geweldig idee en ondersteunden het initiatief van de kunstenares van harte. Op bescheiden wijze ging Mieke op persoonlijke titel van start met een expositie in het dorp met enkele bevriende kunstenaars. De reacties op deze eerste manifesta tie waren zo positief dat besloten werd de manifestatie tweejaarlijks te houden. Mieke van Uden verza melde enthousiaste mensen uit het dorp om zich heen en de stichting Kunstmanifestatie Geijsteren was geboren. Vanaf dat moment ging het jaarlijks bergopwaarts. Zowel in kwaliteit van de kunstenaars als in kwantiteit van het aantal bezoe kers. Er exposeren telkens zo'n vijftig nationale en internationaal befaamde kunstenaars, terwijl dui zenden mensen de manifestatie bezoeken. De Kunstmanifestatie Geijste ren is inmiddels niet meer weg te denken uit de Zuid- Nederlandse culturele agenda. Nationale en internationale kunstenaars staan te dringen voor een plekje in een van de idyllische straten van het dorpje. Voor een dag, om de twee jaar, wordt de dorpskern namelijk afgesloten voor alle verkeer. Over al staan kraampjes en stands van de kunstenaars, lopen straatarties ten rond en is er muziek te beluis teren. In de Willibrorduskerk van Geijsteren is tegelijk met de kunst manifestatie altijd een bijzondere expositie en een concert. Het bijzondere is verder dat de kunstmanifestatie elke twee jaar een 'geschenk' achterlaat voor de dorpsgemeenschap. Zo schonk de organisatie enkele jaren geleden het dorp een bijzondere kapel en werd aan de oude school in het dorpscentrum een gildemeester in brons bevestigd. Bovendien heeft de kunstmanifestatie een sociale uitstraling doordat ze elke keer ruimte beschikbaar stelt aan de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. Deze mondiale vrijwilligersorganisatie mag daar dan haar project presen teren en mensen mobiliseren om ook in actie te komen voor men sen in de wereld die het niet zo getroffen hebben als wij. Organisator Mieke van Uden (links) en kunstsmid Juut Bal- tussen (een van de exposanten) zittend op de nieuwe tronen van Baltussen. Opening meimaand in Tienray Op donderdag 1 mei, Hemel vaartsdag, zal in Tienray de mei maand weer worden geopend met een Marialof om 15.00 uur. De meimaand is natuurlijk de Mariamaand bij uitstek. Veel men sen weten in deze maand de weg naar Tienray 'Klein-Lourdes' te vinden. Natuurlijk is het dit jaar voor Tienray vanwege het jubi leum van 150 jaar Lourdes een bijzonder jaar. Daarom vinden er gedurende de gehele meimaand allerlei extra activiteiten en bede vaarten plaats. Beginnend dus op Hemelvaartsdag 1 mei om 15.00 uur met het Marialof. De kerk in Tienray is iedere dag van 10.00 uur t/m 18.00 uur geopend voor gebed. Het complete programma van deze meimaand staat ook op de website ww.kleinlourdes.nl of op de poster in de kerk. De grote Lourdesviering met lichtproces sie als feestelijke afsluiting van de meimaand vindt plaats op zater dag 31 mei. Deze viering wordt voorgegaan door de 'erekapelaan van Lourdes', pastoor Janssen van de Limburgse Bedevaarten. Raadhuis dicht Van 30 april tot en met 5 mei is het gemeentehuis in Meerlo geslo ten. Voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden is het loket op vrijdag 2 mei geopend van 9-00 uur tot 10.00 uur.Telefo nisch bereikbaar via (0478) 69 92 30. De kerk van Tienray is in de nacht van zondag op maandag het doelwit geweest van inbrekers. De onbekende daders hebben met fors geweld de deur van de sacris tie geopend en met springstof geprobeerd de kluis te openen, maar dat is volgens een geschrok ken pastoor Ruud Verheggen niet gelukt. "De kluis is deels opengegaan, maar niet helemaal. Waarschijnlijk zijn de inbrekers alleen op geld uit geweest, want uit de kerk zelf is niks gestolen. Gelukkig maar. Ik heb het idee dat de inbrekers verwachten dat er na de dienst op zondag een enorm geldbedrag te halen is. Maar dat is helemaal niet het geval. Daarbij komt dat het geld vrijwel meteen wordt weg gebracht." Maar de braakschade is enorm. "Verschillende deuren zijn beschadigd, evenals de kluis. Er is bij deze inbraak gewoon heel veel geweld gebruikt." De kerk, die in het kader van het 150-jarig jubi leumjaar van Klein-Lourdes Tien ray extra geopend zou zijn, is de komende dagen gesloten vanwege het onderzoek van de technische recherche. Tevens moeten enkele deuren gerepareerd worden. "Dat is erg triest, een domper op de feestvreugde", zegt pastoor Ver heggen. "Ik hoop dat de kerk zo snel mogelijk weer open is." Volgens de politie hebben in Noord-Limburg de afgelopen drie weken drie kerkinbraken plaats gevonden. Op 7 april in Melder- slo, op 14 april in Hegelsom en op 21 april in Tienray. De inbre kersbende breekt met gebruik van explosieven in in de kerken, vooral om er geld te kunnen ste len. Aan diverse kerken is op die wijze voor tienduizenden euro's schade aangericht. Ook in de regio Brabant-Noord zijn twee inbraken gepleegd op kerkelijke gebouwen in Odiliapeel en Maashees. De werkwijze van de drie inbraken in de regio Limburg-Noord toont een aantal overeenkomsten; de politie houdt er dan ook rekening mee dat het om dezelfde daders gaat. De politie is extra alert en houdt kerkelijke gebouwen in de regio extra in de gaten tijdens de patrouilles. De politie is op zoek naar getuigen of tips omtrent deze inbraken en is bereikbaar via tele foonnummer 0900-8844. Tante en nicht exposeren samen "Koningen" is het thema van een expositie die op 26 en 27april te zien is in het Dien stencentrum Zonnehof aan de Zonnehof 45 in Tienray. De Tienrayse Anouk Cruysberg en haar tante Gerry Franken uit Boxmeer laten beide dagen tussen 11.00 en 17.00 uur zien wat zij op het gebied van schil derkunst en keramiek preste ren. Gerry (53) en Anouk (30) wer ken al acht jaar samen en staan geregeld op kunstmanifestaties en exposities, in galeries en op tuin- beurzen. Door schilderijen en kera miek te combineren, ontstaat er een driedimensionaal effect in hun tentoonstellingen. Hun werken zijn enerzijds uitbundig en fel van kleur, anderzijds ingetogen in aar den tinten. Het gebruik van lijnen, vlakken en verschillende struc turen spelen een belangrijke rol. Het keramiek, gemaakt van fijne chamotteklei, is volgens een oude Japanse techniek raku gestookt. Wie wil er nu geen koning zijn?, is Anouk Cruysberg en baar tante Gerry Franken exposeren i n Ti e n ray. het idee achter de nieuwe exposi tie in het Tienrayse Dienstencen trum Zonnehof. Anouk en Gerry laten zich in hun werk leiden door dingen van alledag, door de natuur, boeken, een stuk stof of zelfs recla me. Ze maken werk in opdracht en vervaardigen ook muurschilde ringen. Van 29 april tot en met 2 juli zijn hun werken te zien in De Maaspoort te Venlo. In het Dendron College in Horst vond vorige week de Dag van Jeugd en Handicap plaats, de afsluiting van een zeer goed verlopen project. Een project van het platform Gehandicapten Meerlo-Wans sum, samen met het Dendron College en met studenten Zorg en Welzijn, die in alle eerlijk heid een enorme omkeer kre gen in hun gevoel en begrip in hun jong-zijn, een ommekeer van soms wel 180 graden. Aan het project werken ook docenten en negen inleiders mee, met als doel: integratie met jonge ren met een beperking. Aan het woord kwamen onder meer Jan Troost van de Vereniging Cliënten Participatie (VCP), logopedist en spraak- en taalpatholoog Bert de Swart van de Universiteit St. Rad boud Nijmegen, fysiotherapeut Loek Perry uit Meerlo, Mia en Annie Verheijen van het Groene Kruis Thuiszorgwinkel Venlo en dichterschrijver met een beper king Luuk Claassens. Zij werkten samen aan dit pro ject, een gevoelsproject met een bijzondere uitslag: een bundeling van gedichten. Verder ontwierp beeldend kunstenaar Ruud van der Beele, samen met studenten en cliënten van Daelzicht, een kunstwerk dat een mooie plek zal krijgen op het Dendron Col lege. Filmmaker Jan Bruinen uit Sevenum werkte ook weer mee aan dit project. Tevens reisde foto graaf Hans van der Beele mee naar Werkenrode in Nijmegen om dit bezoek aan een school van voort gezet onderwijs voor jongeren met een lichamelijke beperking vast te leggen, met Win Hendrix, ambulant begeleider, als een steunende factor in het geheel. Deze dag werd met een grandi oos optreden afgesloten door de Boem Box Band onder leiding van Alex van Vliet. Donderdag 24 april 2008 - Pagina 15 Meerlo-Wanssum Modecentrum Frans Theelen St. Lambertusplein 12 Horst www.mooidemooistemode.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15