Gouden speld voor Overloons echtpaar De Hakkespits goede doel fietsvierdaagse Geweldige autoshow bij Lenders MGS Rolluikenstaat voor maatwerk en service Verbouwing De Meent en Petrus' Banden 15.000 euro voor restauratie Sint Jozefkapel Venray gaat auto's wegslepen GOED SLAPEN OP TEMPUR FRANSLEMMERS Etos drogist van het jaar Gunhoek ook voor üw tuin Nü tot €1600,- voordeel op een verstelbaar slaapsysteem van Tempur®! Tempur. De perfecte balans tussen comfort en drukverlaging PEEL EN MAAS Donderdag 24 april 2008 - Pagina 11 Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood in Overloon heeft de heer en mevrouw Van den Hoogenhof uit Overloon in het zonnetje gezet. Zij zijn namelijk al ruim twintig jaar actief voor de kledinginzame- ling. Guido Koelemij en Jan Trum, medewerkers van Sam's Kle dingactie, onderscheidden hen daarom met de speciale gouden erespeld. De heer en mevrouw Van den Hoogenhof zijn al sinds halverwege de jaren '80 actief als vrijwilliger bij de kledingin- zameling in Overloon. De eerste jaren als inzamellocatie voor de periodieke inzamelingsactie in Overloon die twee maal per jaar plaats vindt. Dit voorjaar wordt de actie gehouden van vrijdag 9 tot en met zaterdag 17 mei. Daar naast beheren zij sinds jaren ook een kledingdepot. Inwoners van Overloon en omgeving kunnen te allen tijde hun kleding brengen naar de schuur tegenover de Vier- lingbeekseweg 50. In 2007 werd er bijna 3-500 kilo kleding opge haald. De opbrengst van de inge zamelde kleding gaat momenteel naar een voedselzekerheidspro- ject van Cordaid Mensen in Nood in Congo. Binnen dit programma tracht men de ondervoeding van de lokale bevolking structureel te veranderen. Zo worden niet alleen noodzakelijke voedingssup plementen gegeven, maar worden mensen ook bekend gemaakt met het tijdig opsporen van ondervoe ding en krijgen ze onderricht om op oefenakkers diverse gewassen te verbouwen. Meer informatie over Sam's Kledingactie staat op www. samskledingac tienl Folkloristische dansgroep De Hakkespits is dit jaar het goede doel van de Stichting Fietsvier daagse Venray. De stichting biedt jaarlijks een stichting of vereni ging de mogelijkheid om tijdens het fletsevenement geld in te zamelen voor de eigen kas.Tijdens de fietsvierdaagse kan men het kansspelletje rad van avontuur laten draaien waarbij leuke prijzen te winnen zijn. De opbrengst van onder andere dit spel komt ten goede aan de kas van de stichting of vereniging die voor dit goede doel wordt uitgeloot. "Dit jaar was het aantal inzendingen onge kend groot, uit de ruim twintig inzendingen hebben wij in eerste instantie een voorselectie gemaakt en vervolgens het lot laten beslis sen", aldus Michel Thomassen, bestuurslid van de Fietsvierdaagse Venray. "De keuze is uiteindelijk gevallen op De Hakkespits." De Hakkespits is blij verrast dat de organisatie van de Venrayse Fietsvierdaagse er voor gekozen heeft haar podium ter beschik king te stellen aan de vereniging. Zij worden door de Venrayse Fietsvierdaagse in de gelegenheid gesteld om het goede doel dat zij als vereniging hebben te promo ten. Tevens worden er door hen mogelijkheden geschapen voor dat goede doel gelden binnen te halen middels het niet weg te denken rad van fortuin. De Hak kespits bestaat dit jaar namelijk 25 jaar. In die 25 jaar hebben zij altijd de intentie gehad om de Noord-Limburgse dans, muziek en dracht uit de periode van 1900 te bewaren, te bewaken en vooral te koesteren voor het nageslacht. Uiteraard willen zij dit juweeltje van cultuur laten zien middels optredens. Het dansen, het zingen en de muziek staan hierbij voor op. Uiteraard krijgt de authen tieke dracht, die enig is in zijn soort, hierbij de nodige aandacht. De vereniging heeft stilgestaan bij het feit dat ze 25 jaar jong is. Ze heeft omgekeken naar de ach terliggende episode maar ook de toekomst belicht. De Hakkespits is best tevreden over die afgelopen periode en zij heeft er alles aan gedaan om dit stukje geschiedenis verantwoord te waarborgen en uit te dragen.Toch zijn er ook nog verbeterpunten. Het is gebleken dat er in toenemende mate meer behoefte is aan informatie over de toen heersende gebruiken. Hierbij kan gedacht worden aan de gebruiken tijdens de trouw, de doop, de rouw of de slacht. Daar willen zij de aankomende periode de nodige aandacht aan schenken. Zij willen deze gebruiken kunnen laten zien aan het publiek dan hebben zij daarvoor andere mid delen en materialen nodig dan die zij nu ter beschikking hebben. Er zal passende authentieke kleding aangeschaft dienen te worden. Materialen zoals een spinnenwiel en vergelijkbare attributen om dit te accentueren willen zij graag in bezit krijgen. Tevens willen zij een en ander nader toelichten en uitbeelden middels moderne middelen zoals een beamer en het vastleggen op cd-rom. Omdat het een kleine vereniging is en op veel gebieden selfsupporting, kan het desondanks noodzakelijk blijken dat zij deskundigen dienen te raadplegen of zelfs in moeten huren. Dit vergt investeringen in mankracht, kennis, middelen en financiën als zij dit op een verant woorde wijze willen realiseren. Het doel van De Hakkespits is nog beter en vollediger in staat te zijn anderen kennis te laten nemen van een stukje historische cultuur. Zij willen dit uitdragen op een manier die het publiek aan spreekt, onderhoudend en met de nodige vrolijkheid. •!<- 'En Pierre, wat doe je nu weer?'. Met deze kreet laat Pierre Lenders weten dat hij de komende dagen uitpakt met een geweldige autoshow. Met meer dan 200 nieuwe en gebruikte auto's, die extra scherp geprijsd zijn. Van don derdag 24 april tot en met zon dag 27 april vindt dit giganti sche autospektakel plaats. Er is een ruime keuze aan nieu we auto's, demo's en betrouwbare topoccasions van alle bekende merken, die in uitstekende staat verkeren en voorzien zijn van de best denkbare garanties. Alleen gedurende deze vier dagen zijn deze auto's zeer scherp geprijsd, wat de koper al gauw duizenden euro's kan schelen. Tijdens deze show biedt Pierre bij aankoop uit dit zeer ruime aanbod hoge kortin gen, gegarandeerde inruilprijzen en bonussen bovenop de taxa tiewaarde van uw huidige auto. Vraag de aanwezige verkopers naar de voorwaarden. Kortom: een autoshow met de hoogste kortin gen, en dat niet alleen voor het duurdere segment, maar ook bij vriendelijke geprijsde auto's vanaf 2.500 euro. Bovendien biedt Auto Lenders aan het Keizersveld 12 te Venray de mogelijkheid gebruik te maken van zeer aantrekkelijke financieringsmogelijkheden. De autoshow wordt onder steund door een spetterende, muzikale presentatie van Ivo Franklin. De openingstijden van de show bij Auto Lenders zijn op donderdag van 09-00 -18.00, op vrijdag van 09-00 - 21.00, op zaterdag van 10.00 - 17.00 en op zondag van 11.00 -17.00 uur. Kijk....wat een keuze Vijf jaar geleden startte Frans Gommers in Ysselsteyn met MGS rolluiken. Gommers nam destijds MGS Helden over. Gommers verkoopt en mon teert rolluiken voor binnen en buiten. Alle denkbare vormen van zonwerking zijn bij MGS mogelijk. Daarnaast levert het Ysselsteyns bedrijf ook horren voor ramen en deuren van het merk Hamstra en verzorgt het de montage van Harol sectionaaldeuren, al dan niet met afstandsbediening. "Mijn uitgangspunt is het instal leren van kwaliteitsproducten teeen een betaalbare nriis". vertelt Frans Gommers. "Ter plekke wor den de mogelijkheden bekeken, waarna een advies volgt. Dat kan voor zowel woningen als bedrijfs panden. Daarbij staat maatwerk en service bij ons hoog in het vaandel." Behalve het leveren en monte ren van nieuwe rolluiken en zon weringen verzorgt MGS rolluiken ook de reparatie en het onder houd van alle merken rolluiken en zonweringen. Voor meer informatie, MGS rol luiken, Steegse Peelweg 100, Yssel steyn, tel. 0478-569092 of kijk op wwwmesrollniken nl Compaenen beste verkooppunt Staatsloterij In de provincie Limburg kochten de meeste consu menten in 2007 een staatslot bij Sigarenhuis Compaenen te Venray. Sigarenhuis Com paenen is daarmee het beste Staatsloterij verkooppunt van de provincie. Compaenen Hermans te Brunssum en Pri- mera Roermond te Roermond werden respectievelijk tweede en derde. Voor hun prestaties kregen de verkooppunten van de Staatsloterij een Award overhandigd. De award werd op magische wijze overhandigd aan de gelukki gen door niemand minder dan de nieuwe 'Uri Geiler', Ramana. Hij won 15 maart de spannende fina le van de 'Wie wordt de nieuwe Uri Geiler Show'. Iedere 10e van de maand spe len ruim 3 miljoen Nederlanders mee in de Staatsloterij. Ongeveer de helft van de Staatsloterijspe lers koopt een Staatslot bij één van de 3-200 door heel Nederland verspreide verkooppunten. De verkooppunten zijn mede verant woordelijk voor de aantrekkings kracht van Nederland s grootste loterij.In 2007 behaalde de Neder landse Staatsloterij een recordom zet. Reden voor de Staatsloterij om de beste landelijke en regionale verkooppunten in het zonnetje te zetten. EPA Label een feit Sinds het begin van dit jaar is het Energielabel bij verkoop van woningen verplicht. De invoering daarvan is niet zon der slag of stoot gegaan. Al in 2005 werden de eerste cursus sen gegeven waaraan Toon Peters heeft deelgenomen. Na 2 keer uitstellen is het er dan toch echt van gekomen. Er bestaat nog veel onduidelijk heid over de zin van het label. En eigenlijk is het net zo simpel als bij de aanschaf van een auto of witgoed. Bent u geïnteresseerd in een woning dan kunt u in één oogopslag zien wat de energie prestatie van die woning is. Vanaf 1992 moeten nieuwbouwwonin gen aan zeer strenge energiebe sparende eisen voldoen anders wordt de bouwvergunning niet verleend. Dat de bestaande bouw ook aan de beurt komt is onver mijdelijk. Alles is erop gericht om de energiebehoefte te beper ken. Uiteraard geldt dat, zowel bij nieuwbouw als bij bestaande bouw, de bewoner of eigenaar van een goed geïsoleerde woning, per saldo beter af is. Uiteindelijk zal de bewustwording van de aspirant koper of huurder er toe leiden dat een goed presterende woning beter scoort in de afweging om tot een transactie over te gaan. Door Peters Bouwkundig Adviesbureau worden de EPA labels opgesteld onder licentie van de Stichting de Bouwkeur- meesters. De Bouwkeurmeesters voldoen allemaal aan de strenge eisen van deskundigheid en een onvoorwaardelijke onafhankelijk heid. Toon Peters werkt niet voor een grote landelijke organisatie, maar is zelf samen met de andere Bouwkeurmeesters direct verant woordelijk voor het juiste label. De Bouwkeurmeesters nemen de tijd om de woning goed in beeld te krijgen. Peters Bouwkundig Adviesbureau is bovendien NEN- EN-ISO 9001 -2000 gecertificeerd, hetgeen een garantie is voor een hoge klantwaarde. De Bouwkeurmeesters zijn daarnaast gecertificeerd voor het opstellen van maatwerkadviezen. Hierbij gaat het om het optimali seren van de energieprestatie van de woning. Wilt u meer weten over het Energielabel of een Energie Pres tatie Advies? Voor een afspraak met Toon Peters kunt u tijdens het spreekuur (elke werkdag tussen 19 00 en 21.00 uur) bellen naar (0485) 516 775 of overdag naar 06 511 510 59. Het college van burgemees ter en wethouders van Ven ray heeft ingestemd met de verbouwingsplannen van de basisscholen De Meent en Petrus' Banden. De plannen waren ingediend door Stich ting Primair Onderwijs Venray (SPOV). Het gaat hierbij om interne verbouwingen. Door de aanpassingen voldoen beide scholen weer aan de laatste eisen op het gebied van onderwijskundige vernieu wingen. De Meent gaat twee bespreek- kamers, extra werkplekken voor leerlingen en drie speelzolders voor de onderbouw realiseren. De gemeente Venray stelt hier voor een bedrag van 82.896 euro beschikbaar. Ook bij basisschool Petrus' Banden gaat het om de realisatie van twee bespreekka- mers en extra werkplekken voor leerlingen. Verder worden in het kader van het zogeheten TOM- onderwijs schuifwanden geplaatst tussen lokalen en in de aula. In 2002/2003 heeft Petrus' Ban den al een keer verbouwd.Achter- af is gebleken dat na deze verbou wing de school nog niet voldeed aan de eisen van onderwijskun dige vernieuwingen. Voor deze verbouwingen stelt de gemeente een bedrag van 200.464 euro beschikbaar. De school draagt zelf een bedrag van 19.800 euro bij. Een aantal aanpassingen valt namelijk niet onder de noemer onderwijskundige vernieuwingen. Volgens afspraak komen deze kos ten voor rekening van de scholen zelf. De gemeente Venray betaalt de verbouwingen uit de ruim drie miljoen euro die de gemeenteraad in 2004 beschikbaar heeft gesteld om alle 21 basisscholen in Venray aan te laten passen aan de laatste ontwikkelingen op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen. Het SKaN Fonds uit Hilver sum heeft 15.000 euro toe gekend aan het bestuur van de Stichting Restauratie en Behoud Sint Jozefkapel Smakt als garantiebijdrage ten behoe ve van de restauratie van de kapel. De in de 17e eeuw gebouwde kapel, een belang rijk bedevaartsoord voor men sen die Sint Jozef vereren, is dringend aan restauratie toe. De kapel is erkend als rijksmo nument en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg had al eerder een subsidie toegezegd, waarmee een belangrijk deel van de kos ten van deze restauratie afgedekt was. Ook de gemeente Venray en de Provincie Limburg hadden een subsidie voor dit project al toege zegd. Toch waren alle kosten van de restauratie van de verbetering van de kapel daarmee nog lang niet afgedekt, en de bijdrage van het SKaN Fonds is dan ook meer dan welkom voor het bestuur van de stichting.Volgens plan wordt in mei met de restauratie begonnen. De restauratie betreft ondermeer het herstel van de muren door nieuw voegwerk en de dakcon structie moet geheel vernieuwd worden. Het torentje op de kapel moet vernieuwd worden en er zijn nog een aantal wensen met betrekking tot het interieur van de kapel. Al men al staat de Stichting Restauratie en Behoud Sint Jozef kapel voor een pittige opgave om de kapel weer in goede staat te brengen. Gelukkig kan de stich ting rekenen op veel steun vanuit het dorp en de vele pelgrims die de kapel bezoeken. De vele giften die voor de res tauratie binnen komen, gevoegd bij de subsidies en nu de bijdrage van het SKaN Fonds vergemakke lijken deze taak. De gemeente Venray moet in bepaalde gevallen auto's kunnen wegslepen. Dat vindt althans het college van B en W in Venray. De huidige weg- sleepregeling is niet meer rechtsgeldig, waardoor fout- geparkeerde voertuigen op dit moment niet kunnen worden verwijderd. Dit levert soms onveilige of onwenselijke situ aties op. Om wegslepen weer mogelijk te maken stelt de raad op 17 juni de Wegsleep- verordening Venray vast. Wethouder Patrick van der Broeck: "Er ontstaan vaak proble men tijdens de voorbereidingen van evenementen als de kermis of bij de opbouw van de markt. Er zijn dan vaak auto's die, ondanks tijdige vooraankondigingen, op het terrein parkeren waar de opbouw plaatsvindt."Andere voor beelden van onwenselijke situa ties zijn volgens Van der Broeck het parkeren op (individuele) gehandicaptenparkeerplaatsen, op voetgangersgebieden en voor in- en uitritten. "Het is uitdruk kelijk niet de bedoeling dat de gemeente met de nieuwe veror dening te pas en te onpas auto's wegsleept", aldus Van der Broeck. "Maar soms zorgen foutgeparkeer- de auto's voor zo'n hinderlijke of zelfs gevaarlijke situaties dat het nodig is om direct in te grijpen." KOSTEN De kosten voor het wegslepen van een voertuig moeten worden voldaan bij het parkeerbureau. Pas dan kan het weggesleepte voer tuig worden opgehaald. De kosten zijn opgebouwd uit de 90 euro voorrijkosten, 60 euro uitvoerings tarief en 20 euro bewaringskosten per half etmaal. Weggesleepte voertuigen worden overgebracht naar Takel-, berging- en autotrans portbedrijf De Driesprong, Briens- hoekweg 9 in Leunen. De nieuwe wegsleepverorde- ning is opgesteld volgens de lan delijk voorgeschreven richtlijnen, waardoor een juridisch correcte basis wordt gelegd voor de uitvoe ring van de wegsleepregeling. In de verordening wordt een aantal praktische zaken geregeld, zoals het aanwijzen van wegen en weg gedeelten, het aanwijzen van de bewaarplaats en de kosten. bezoek onze site: www.gunhock.nl Venrav De Hoveniers 0478-571800 Etos is dé beste drogist van Nederland. Dit blijkt uit het Voor jaarsrapport van Elsevier Retail en GFK Panel Services, dat afge lopen week is verschenen. In het jaarlijkse onderzoek spreken 2200 consumenten hun waardering uit over de landelijke dro gisterijketens. Klanten zijn de jarenlange inspanning van Etos op het gebied van service, keuze en lage prijzen gaan inzien én waarderen, waardoor de drogisterijketen na elf jaar het stokje van DA mag overnemen. De drogisterijketens zijn in het onderzoek beoordeeld op aspecten als deskundigheid en vriendelijkheid van personeel, de keuze van arti kelen, sfeer en netheid van de winkels, prijzen en aanbiedingen. Etos doet het op alle aspecten goed en weet zelfs als enige de score op alle punten te verbeteren; alle andere ketens scoren lager dan een jaar geleden. Etos heeft dit jaar een langverwachte sprong gemaakt naar de eerste plaats en scoort vooral beter in voordeel én service. DA en Dirx nemen de tweede en derde plaats in van de top drie, gevolgd door Schlecker, Kruidvat en Trekpleister. Etos van den Heuvel is in Venray gevestigd op het adres Grotestraat 62. TIP! Onze kussens en matrassen kunnen worden uitgeprobeerd WONINGINRICHTING m Modecentrum Frans Theelen St. Lambertusplein 12 Horst www.mooidemooistemode.nl Deze opmerkelijke matras bestaat uit een temperatuur- gevoelig Nasa-schuim met open celstructuur. Nooit te hard, nooit te zacht maar altijd meegevend en vooral druk- verlagend, uw lichaam kan totaal ontspannen. De TEMPUR bedbodem is er in vaste en verstelbare uitvoering. Vraag naar de voorwaarden PAT ERS STRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEM M ERS. N L WWW. FRANSLEMMERS.NL

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11