Jubilaris Ann Peetjens gehuldigd door Unicef Gemeenteraad schiet splitsingsvoorstel college af Politiek worstelt met mob-complex Gunhoek Kurstjens ook voor üw tuin SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Tijdens de jaarlijkse voorjaars vergadering van het Regionaal Comité Unicef Venray (waartoe ook Horst behoort) is jubilaris Ann Peetjens gehuldigd. Ann ont ving de bronzen speld voor haar 12,5-jarig jubileum bij UnicefVen- ray. De kersverse voorzitter Jos Valks vond het een eer om zijn eerste officiële handeling voor dit medebestuurslid te mogen ver richten. Zij begon in de jaren tach tig als vrijwilliger en hield zich (als oud-onderwijskracht), nadat zij met haar werk was gestopt, voornamelijk bezig met gastlessen en voorlichtingsactiviteiten op scholen in de regio Venray. Gaan deweg werden haar activiteiten uitgebreid met alle zaken op het gebied van pr. Met niet aflatende energie organiseerde zij ook enke le jaren bridgedrives ten bate van Unicef. In de loop der jaren heeft zij het onderwijs-/voorlichtings- team weten uit te breiden tot een team van zes personen waarvan zij de coördinator is. Unicef Ven ray hoopt nog lang van haar kwali teiten gebruik te mogen maken en bedankte haar naast de bronzen speld met een feestelijk boeket voor haar geweldige inzet. De Unicef-bijeenkomst kreeg nog een bijzonder karakter door een zeer interessante lezing van Monique Weijs over haar veldwerk in Congo. De plek waar zij zeven jaar had gewerkt en onlangs weer was teruggekeerd. Deze praktijk ervaring liet nogmaals het belang zien van een betere start en leef omstandigheden voor kinderen wereldwijd. Politiek in Meerlo-Wanssum erg verdeeld over fusie De gemeenteraad van Meer lo-Wanssum is tegen het split singsvoorstel van het college van B en W. Dat bleek maan dagavond tijdens een lange en drukbezochte gemeenteraads vergadering over de herinde ling. Het voorstel houdt in dat Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck bij de gemeente Venray worden gevoegd, en Tienray, Swolgen en Meerlo bij Horst aan de Maas. De raad is tegen dat voorstel, maar de partijen verschillen van mening over hoe de toekom stige fusie er dan wel moet uitzien. Komende maandag wordt het definitieve besluit hierover genomen. Er heerst grote politieke ver deeldheid over hoe de toekomst van de gemeente Meerlo-Wanssum eruit zou moeten zien. Duidelijk is wél dat alle fracties niets zien in het splitsingsvoorstel van het col lege van B en W Dat koos vorige week voor een splitsing van de gemeente. Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck komen bij Venray, terwijl de andere dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen bij Horst aan de Maas worden gevoegd. De grens voor die eventuele splitsing is gebaseerd op de grenzen van het winterbed van de Maasarm die over enkele jaren weer gereac tiveerd wordt. Het fusievoorstel van het col lege kreeg maandagavond echter totaal geen steun van de vier frac ties in de raad. De grootste coali tiepartij, PK Meerlo-Wanssum (vijf zetels), kiest unaniem voor een totale fusie met Venray. "Dat is de beste keuze voor de hele gemeen te. Splitsen is het slechtste wat ons kan overkomen"vindt fractievoor zitter Theo Francken. Die mening wordt unaniem gedeeld door zijn medefractiegenoten Jan van Dijk, Truus Knoops, Anne-Marie Berk hout en Hans Coenders. De PK ziet niets in splitsing en vindt dat die keuze louter nadelen kent. En als de PK moet kiezen tussen Ven ray en Horst aan de Maas, dan is Venray de net iets betere keuze. Vooral vanwege de werkgelegen- bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571m heid, de vele voorzieningen zoals een ziekenhuis, schouwburg en een bioscoop en (vooral) het feit dat Horst aan de Maas de komende periode te maken krijgt met een aantal zware opgaven zoals het opknappen van het centrum van Horst en het ontwikkelen van het Pact van America, de Floriade, het kassengebied Californië, Green- port en het toeristisch speerpunt park De Peelbergen. Kan daar een fusie met Sevenum én Horst aan de Maas en het reactiveren van de oude Maasarm tegelijkertijd met het realiseren van het haven- en leefbaarheidsproject Het Nieuwe Wanssum in Wanssum, al jarenlang hét speerpunt van de gemeente Meerlo-Wanssum, nog wel bij?, zo vraagt fractievoorzitter Theo Francken zich samen met zijn fractiegenoten af. De PK vindt dat er een keuze gemaakt moet wor den op basis van inhoudelijke, zakelijke argumenten en heeft meer vertrouwen in een geza menlijke toekomst met Venray. 'Venray maakt een solide indruk', aldus Jan van Dijk, die net als Hans Coenders wees op de vele samen werkingsverbanden (brandweer, milieu, afvalstoffen, commissie beroep en bezwaar, reconstructie, archief, Het Nieuwe Wanssum) die er tussen beide gemeenten al bestaan. Ook Truus Knoops kiest voor Venray vanwege 'de beste stabiele basis voor de toekomst'. Coalitiegenoot PvdA (twee zetels) geeft in tegenstelling tot de PK de voorkeur aan een com plete fusie met Horst aan de Maas, maar is als tweede optie ook bereid te gaan voor een splitsing. De partij vindt het belangrijk om de mening van de burgers mee te laten wegen bij het uiteindelijke besluit. "Wij zijn niet gelukkig met splitsing. De PvdA zou graag zien dat wij als totale gemeente naar Horst aan de Maas gaan. Een ande re optie zou kunnen zijn om toch te splitsen en dan de oude grens van de gemeente Meerlo te laten hanteren, zodat Blitterswijck ook bij Horst aan de Maas gevoegd kan worden. Ons definitieve besluit zullen wij op maandag 21 april kenbaar maken." Haar partij genoot Ben Minken is van mening dat het project Het Nieuwe Wans sum 'buiten proporties is meege nomen in de afweging voor het college. "Een heilig huisje, waar je niet aan mocht tornen." Hij vindt tevens dat de Maasbeveiliging, het behoud van 'het pittoreske karakter van onze Maasdorpen en de ontwikkeling van recreatie en toerisme bij Horst aan de Maas in betere handen zijn. Frans Kerstjens, fractieleider van oppositiepartij GP'94, begrijpt niets van het collegevoorstel. Net als collega-raadslid Jan Cox vindt hij dat de speerpunten van de gemeente Meerlo-Wanssum het best worden gewaarborgd bij een totale fusie met één, ongesplitste gemeente. Dan staat de gemeente het sterkste. En het liefst met Horst aan de Maas. "De kansen moeten we benutten en uitonderhandelen met één fusiepartner. Dit kunnen en moeten we niet in twee stuk ken hakken. Dit traject moeten we ingaan als één gemeente Meerlo- Wanssum met zes kernen, waarbij we een duidelijke opdracht van de burger mee hebben gekregen." Net als PK Meerlo-Wanssum blijft GP'94 bij haar standpunt dat split sen niet de juiste keuze is. "De afgelopen weken heeft niemand ons kunnen overtuigen, ook niet tijdens de burgeravonden van 1 en 2 april, om ons standpunt hierover te wijzigen." Dat het col lege dat wel heeft gedaan, snapt Kerstjens dan ook niet. "We had den splitsing allang afgeserveerd, omdat het alleen maar nadelen kent en nu komt dit college met dit voorstel.Volksverlakkerij noem ik dat, ongeloofwaardig, kontdraai erij." Het CDA (vier zetels) is en blijft voorstander van een split sing van de gemeente Meerlo- Wanssum. Maar niet op basis van de te reactiveren Oude Maas arm, maar op basis van de oude gemeentegrenzen van 1969: de voormalige gemeente Wanssum gericht op Venray en de voorma lige gemeente Meerlo gericht op Horst aan de Maas. In dat geval gaan Wanssum en Geijsteren naar Venray, en Blitterswijck, Tienray, Swolgen en Meerlo naar Horst aan de Maas. Met de keuze voor de oude gemeentegrenzen heeft de gemeenteraad volgens fractie voorzitter Rob van der Heijden 'oog voor de menselijke maat'. De CDA-fractie vindt het belangrijk dat er ook rekening wordt gehou den met de uitslag van de dorp speilingen. waaruit onder meer bleek dat inwoners van Meerlo en Blitterswijck kozen voor de gemeente Horst aan de Maas. ROL GP Maar hoe nu verder? De raad is hopeloos verdeeld. Duidelijk is dat er de komende week nog heel wat gewikt en gewogen zal wor den door de vier partijen. Zeker is dat, als de raadsfracties bij hun huidige standpunt blijven, een splitsing van de gemeente Meer lo-Wanssum van de baan is. PK, GP'94 en PvdA kiezen namelijk voor een complete fusievariant (PK met Venray, GP'94 en PvdA met Horst aan de Maas) en dat betekent een meerderheid tegen een opsplitsing van de gemeente (PK vijf, PvdA twee, GP'94 twee). In dat scenario zal ook het CDA, dat zijn splitsingsvariant van tafel geveegd ziet worden, moeten gaan kiezen tussen Horst aan de Maas en Venray. Gezien de samen stelling van de raadsfractie van het CDA (Ger Verstraelen uit Tienray, Rob van der Heijden uit Meerlo, Jan Kuijpers uit Wanssum en Jac Derikx uit Geijsteren) ligt een eer lijke verdeling van de CDA-stem- men (twee voor Venray, twee voor Horst aan de Maas) het meest voor de hand. Opgeteld bij de vijf stem men van PK Meerlo-Wanssum zou dat zeven stemmen voor een fusie met Venray en zes stemmen voor een fusie met Horst aan de Maas opleveren. Een ander scenario is dat GP'94, om te voorkomen dat het een totale fusie met Venray wordt en het maximale uit haar voorkeur voor Horst aan de Maas te halen, toch besluit te gaan kie zen voor splitsing van de gemeen te en zich aansluit bij de splitsings variant van het CDA: Geijsteren en Wanssum naar Venray en Meerlo, Blitterswijck, Tienray en Swolgen naar Horst aan de Maas. De vraag is echter of de fractiekeuze voor een totale fusie met Horst aan de Maas voor GP'94 en haar raadsle den Frans Kerstjens en Jan Cox zwaarder weegt dan de splitsings optie van het CDA. Samen heb ben die twee partijen overigens geen meerderheid (zes stemmen), waardoor de steun van de PvdA nodig is om een meerderheid van acht tegen vijf stemmen (PK) te krijgen. Dat lijkt echter niet het grote probleem, want fractievoor zitster Sylvia Gielens liet maandag avond tijdens de raadsvergadering al doorschemeren dat splitsen op basis van de oude gemeente grenzen, waarbij Blitterswijck in tegenstelling tot het huidige col legevoorstel ook bij Horst aan de Maas wordt gevoegd, 'een andere optie zou kunnen zijn'. PK VOOR VENRAY Blijft over de PK, die slechts twee medestanders nodig heeft om haar voorkeur, een fusie met Venray, te bereiken. Die fractie is ook niet van plan om voor een andere variant dan een complete fusie met Venray te gaan. Ondanks de druk op de raadsleden van de PK, die vanwege hun keuze voor Venray de afgelopen weken heel wat uit te leggen hadden. Dat was maandagavond ook wel te mer ken aan hun individuele betogen, waarin ze uitlegden waarom en hoe ze tot het besluit om voor een fusie met Venray te kiezen waren gekomen. En dat was en is niet gemakkelijk, zo blijkt onder meer uit de woorden van fractievoorzit ter Theo Francken. "Het doet me pijn dat sommige burgers denken dat hier een dictator zit die zijn eigen zin door wil drukken en geen respect zou hebben voor een andere mening." Ook Anne- Marie Berkhout heeft het er niet gemakkelijk mee. "Het Meerlo- Wanssum-gevoel is momenteel ver te zoeken. Ik voel me de pispaal van de gemeenschap." En Hans Coenders ligt letterlijk al dagen wakker van hét besluit. "Dit is nu de vijfde nacht dat ik amper heb geslapen. Het aftellen is begon nen." En ook Truus Knoops laat alle heisa van de laatste weken niet onberoerd. Ze is ook bang voor de invloed van de provincie en het Rijk. "De overheid maakt pionnen van ons, die ze verzet ten zoals zij dat willen en waar wij dat willen. Het gaat me na aan het hart het straks niet meer in eigen hand te hebben: onze korte lijnen doorgesneden, tussen onze vingers wegglijdend, gesplitst, verdeeld. Rijk en provincie die dit voor ons bedacht hebben. Demo cratie? Leefbaarheid is wat wij wil len, niet meer en niet minder." Burgemeester Hahn waarschuw de de fracties naar aanleiding van de grote verdeeldheid nog eens goed. "Als het collegevoorstel namelijk niet wordt opgevolgd, dan is de deal die wij als college met de provincie en de gemeen ten Venray en Horst aan de Maas na een lang en moeizaam beraad hebben gesloten, meteen weer van tafel." Hahn wilde daarmee aangeven dat de gemeenteraad de regie dan helemaal uit handen geeft. Hoe sterker de eenheid, hoe sterker het besluit. "Als er verdeeldheid is, loop je de kans dat anderen er een loopje mee gaan nemen. Als dat besluit niet geaccordeerd wordt, dan ligt alles weer open. Dat is geen dreige ment, maar zo staan de zaken er nu eenmaal voor." Fusiedebat live bij Omroep Venray Het beslissende debat van de gemeenteraad van Meerlo-Wans sum over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wanssum is maandag 21 april live te volgen via Omroep Venray. Wordt het een fusie met Venray, Meerlo-Wans sum of toch een splitsing van de gemeente? De uitzending begint om 20.00 uur en is live te volgen via de etherfrequentie 90.2 FM en de kabelfrequentie 87.5 FM. Groen licht voor grootschalige opvang in Ysselsteyn Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) heeft dins dag van de politiek voorlo pig groen licht gekregen om door te gaan met de plannen voor het mobilisatiecomplex in Ysselsteyn. Het college wil het militaire complex - dat op 31 december 2008 wordt afge stoten door Defensie - kopen en inrichten als grootschalige opvanglocatie voor vijfhon derd Oost-Europese arbeids krachten gedurende tien jaar.. Het is nog niet zeker of er voor de zomer een definitief besluit wordt genomen. De weerstand in Ysselsteyn is groot. Bovendien is er nog veel onduidelijkheid. De financiële paragraaf ontbreekt nog geheel. Teunissen zei dins dag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling dat hij nog hele maal niet weet hoeveel geld er voor het mob-complex gevraagd wordt. Daarnaast heeft de provin cie twee weken geleden de regels voor huisvesting van buitenland se werknemers versoepeld. Zo mogen er bij boerderijen voort aan honderd in plaats van maxi maal twintig werknemers worden ondergebracht. Dit biedt wellicht ook nieuwe perspectieven voor Venray. Teunissen krijgt van de politiek de tijd om alles op een rijtje te zetten. Daarnaast dringen de partijen erop aan om in over leg te blijven met de dorpsraad en de omwonenden in Ysselsteyn. De wethouder hoopt voor de zomer vakantie met een voorstel te komen. "Maar zorgvuldigheid gaat boven haast", aldus Teunissen. Vervolg voorpagina Sciencelink van de baan De actiegroep Anti Dierproeven Coalitie (ADC) keert zich fel tegen de komst van dierproevenlabora- toria en het Horster bedrijf Harlan. Op 8 december is er in Venray een demonstratie met driehonderd deelnemers. De fakkeltocht trekt vanaf het Henseniusplein naar de beoogde locatie langs de A73- Ook wordt onderweg een tussenstop gemaakt voor het woonhuis van wethouder Heidens in Antoni- usveld. De ADC spreekt van een 'gruwelproject' en zal niet rusten voordat het helemaal ten einde is. Het Dieren Bevrijdings Front, de Nederlandse tak van het Ani mal Liberation Front, bekladt met Kerstmis de huizen van project managers van Van der Looy in Weert. Ook wethouder Heidens wordt herhaaldelijk bedreigd en krijgt beveiliging toegezegd van minis ter Ter Horst van Binnenlandse Zaken. Onlangs stuurt Ter Horst echter een brief dat de landelijke overheid niet meer opdraait voor de lokale beveiligingskosten. Dit komt voortaan op het bordje van de gemeente zelf. Heidens is het er niet mee eens. "Ik had juist een steuntje in de rug verwacht." Hij vindt dat de landelijke overheid ook harder moet optreden tegen de dierenactivisten. "Ontwikke lingen als Sciencelink moeten in Nederland toch kunnen", aldus Heidens. "De dierenactivisten hebben de eerste slag gewonnen. Maar dit mag geen blijvende over winning zijn." De wethouder geeft toe dat ook persoonlijke bedrei gingen hebben bijgedragen aan het besluit. "Een dubbel gevoel. Het is ondoenlijk om in deze omstandigheden met Sciencelink door te gaan. Het duurt te lang want investeerders staan niet te springen." Dit staat wel in schril contrast met de 'overval' van eind febru ari. Toen werd bekend dat de gemeente het mob-complex snel wil kopen. Op 25 maart zou de raad al een besluit moeten nemen. Op aandrang van de inwoners van Ysselsteyn is het toen van de politieke agenda gehaald.Achteraf blijkt dit een wijs besluit. OPLOSSING Teunissen herhaalt dat de poli tiek al jarenlang aandringt om een oplossing te zoeken voor het steeds groter wordende probleem. Het college ziet in een grootscha lige opvang nog steeds de beste oplossing. "Want dan komt het in handen van een exploitant. En er is 24 uur per dag toezicht", ver klaart de wethouder. "Bij klein schalige opvang in buurten en dorpen is er veel overlast. Vooral omdat er niemand aanspreekbaar is. Het zijn vaak huisjesmelkers. We weten niet wie er allemaal woont, waar ze werken en wie er verantwoordelijk is." Frans van der Kruijf (WD) mist niet alleen de financiële cij fers maar hij wil ook weten om hoeveel buitenlandse arbeids krachten het nu daadwerkelijk gaat. De gemeente gaat ervan uit dat momenteel circa vijfhonderd werknemers ondermaats gehuis vest zijn."Maar dit zijn aannames", aldus Van der Kruijf. "De concrete getallen ontbreken." Dat moet Teunissen toegeven. Hij vermoedt dat er in de gemeente Venray tus sen de duizend en vierduizend buitenlandse werknemers actief zijn. "Waarvan de helft werk heeft via een reguliere werkgever of uitzendbureau. De andere helft bestaat uit gelukzoekers die hier een paar maanden komen. Ze gaan zelf bij werkgevers langs of ze komen via een bemiddelaar ergens aan de slag. We weten het niet. Het is een wirwar. De enige die de exacte cijfers heeft is de belastingdienst. Maar zij mogen die niet aan ons doorgeven." Volgens Teunissen dringen ook ondernemers er steeds meer op aan om er serieus werk van te maken. "We moeten daarom nog dit jaar met een oplossing komen. Anders worden we ingehaald door de markt. Want het is heel lucra tief. Werkgevers gaan dan zelf iets regelen bijvoorbeeld door huizen op te kopen. Ik zie in Ysselsteyn zo al twintig woningen te koop staan die daarvoor potentieel in aanmerking komen. Dat is niet wat we willen. In Oirlo zijn ook twee grootschalige opvangloca- ties. Daar valt de overlast ook best mee." Gerrit Verkoeijen (Samenwer king) vindt dat het college op de ingeslagen weg moet doorgaan. De PvdA pleit voor een betere dialoog met het dorp en de dorpsraad. De WD, inVENtief en SP vinden dat huisvesting vooral een taak van de werkgever en de werknemers zelf is. Frans van der Kruijf (WD) ziet wel iets in grootschalige opvang. "Dit kan veel problemen van slechte huisvesting opvangen." Eli- anne Sweelssen (SP) is tegen. Ze vindt een groep van vijfhonderd werknemers te groot voor een dorp als Ysselsteyn. "De werkge vers mogen dit probleem niet zo op de samenleving afwentelen. Zij moeten als eerste het probleem oplossen", vindt Sweelssen. Het college wil het mob-complex maximaal voor tien jaar in gebruik nemen. Daarna wordt het terrein in de hoek Timmermannsweg- Paardenkopweg teruggegeven aan de natuur. De SP is bang dat het veel langer gaat duren. "De Turken Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg en de Marokkanen zouden ook tij delijk hier blijven.We moeten niet met open ogen in dezelfde valkuil trappen." Teunissen vindt die ver gelijking niet opgaan. "Want de Polen zijn binnen tien uur terug in hun eigen land.Terwijl een Marok kaan dertig jaar geleden in tien uur niet verder kwam dan Luxem burg...". VERBOUWING De WD en de SP vrezen dat het mob-complex, dat flink verbouwd moet worden, te duur wordt. Waardoor de beoogde werkne mers wegblijven omdat ze de hoge huur niet willen opbrengen. Het CDA houdt zich op de vlakte. "Wij weten niet welke kant het opgaat", zegt Paul Litjens."De wet houder kan verder gaan maar we willen wel over iedere stap geïn formeerd worden." Victorine Derks (Lokaal Aktief) heeft begrip voor de zorgen van de inwoners van Ysselsteyn. Ze vraagt zich af of het wel beheers baar is. "Er is nog teveel onduide lijk. We houden nog alles open. Er is veel werk aan de winkel. Er moet aan draagvlak gewerkt wor den." Dat laatsts is volgens Tino Zandbergen (inVENtief) essenti eel. Want zonder draagvlak ziet hij de bui al hangen. "Door alle bezwaren en procedures zie ik het over twee jaar bij de Raad van State eindigen", vreest Zandber gen die aangeeft dat er veel kosten mee gemoeid zijn. "Die moet de gemeente wel terug kunnen halen via de exploitatie." Volgens Teunis sen is dit geen probleem omdat de exploitanten staan te dringen. "Het is voor hen zeer lucratief. Ze kunnen acht euro per overnach ting verdienen.Tel maar eens uit." Bert Linskens (PvdA) ziet het meest in een grootschalige opvang. "Want al die kleinscha lige locaties zijn uit oogpunt van beheer veel lastiger." Ook voor inVENtief mag Teunissen op de ingeslagen weg doorgaan. "Maar onderzoek ook andere moge lijkheden", aldus Zandbergen. Er hebben zich bij de gemeente al diverse initiatiefnemers gemeld. Tot nu toe zijn ze afgehouden omdat ze niet passen binnen het provinciale beleid. Dat kan straks anders zijn als Venray de versoe peling overneemt. Teunissen: "Het grote nadeel bij deze opvang is dat het beheer ontbreekt. Het is pas interessant om voorzieningen zoals horeca aan te brengen als er minimaal hondervijftig personen kunnen verblijven." Voor WD'er Van der Kruijf ('wij houden alle opties open') mag de wethouder full speed' verder gaan. Dit geldt niet voor de SP. "Als het draagvlak minder dan 70 procent is, dan moet het plan in de ijskast", vindt Sweelssen. Tino Zandbergen (inVENtief) doet de oproep dit lastige en ingewikkelde onderwerp boven de partijpolitieke belangen uit te tillen. "Want iedereen worstelt ermee." Bert Linskens (PvdA) is het er helemaal mee eens. "Het is toch een gezamenlijke verant woordelijkheid." contactlenzen PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Donderdag 17 april 2008 - Pagina 3 Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl t>ejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Noorderhof 20 Venray 0478-550630

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3