Gemeente Venray Archief Meerlo-Wanssum naar Venray Grensoverschrijdend muziekprogramma Openbare bekendmakingen Collectes aan de slag Bewoners samen 50 euro voor lege petfles Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden In september en oktober organiseert Kulturraum Niederrhein e.V. drie concerten in Venray. Deze worden mede mogelijk gemaakt door een subsidie van de gemeente Venray. De concerten vinden plaats in het kader van een tweejaarlijks muziekfestival dat een bijdrage wil leveren aan de beleving en het profiel van de grensoverschrijdende regio Niederrhein. Met de concerten maakt de organisatie duidelijk dat muziek niet bij de grens ophoudt. Het vier weken durende muziekfestival omvat dertig concerten in Nederland in onder andere Venlo, Ottersum en Venray en dertig concerten in Duitsland. De organisatie streeft ernaar de concerten zoveel mogelijk op een aansprekende locatie te laten plaatsvinden. De muziek die ten gehore wordt gebracht omvat een brede mix van alle denkbare muziekstijlen tussen klassiek, avant-garde, pop en jazz. Waar en wanneer de concerten precies plaatsvinden wordt te zijner tijd bekendgemaakt. Kijk ook op www.venray.nl Vergadering Verkeerszaken Gemeenschappelijke regeling Bouwplannen Uitwegvergunningen Monumenten Kapvergunningen Wet milieubeheer M i I ieueffectra pportage Donderdag 17 april 2008 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 16 Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. knappen. Zij gaven daarbij aan zelf mee te willen helpen om de plannen uit te voeren. Een mooi initiatief waar de gemeente graag aan mee werkt. Tegels en banken Zaterdagochtend om 9.00 uur stond al een groot aantal bewoners klaar om aan de slag te gaan. Er waren ook kinderen en zelfs enkele opa's en oma's die meehielpen. Met veel enthousiasme werden de tegels van het achterpad eruit gehaald en weer opnieuw gelegd. Ook zijn midden op het terrein twee zitbanken geplaatst. Tijdens de hevige regenbuien was het gezellig in de partytent onder het genot van een kopje koffie, vlaai en broodjes. De gemeente zaait nu eerst het gras nog opnieuw in. Vervolgens plaatst zij nog voor de zomer enkele nieuwe speeltoestellen. De historische archieven van de gemeente Meerlo-Wanssum zijn verhuisd naar het archief depot van de gemeente Venray. Met een verhuiswagen zijn op donderdag 10 april ongeveer ze venhonderd dozen overgebracht met daarin documenten over de geschiedenis van Blitterswijck, Geijsteren, Meerlo, Swolgen, Tienray en Wanssum tot 1990. Een echt topstuk is het kaartenboek van de heerlijkheid Meerlo, met fraaie kaarten van het dorp uit het midden van de 18e eeuw. Registers Uiteraard bevat het archief ook allerlei interessant materiaal voor stamboomonderzoekers, zoals de registers van de burgerlijke stand (voor zover openbaar) en het bevol- Vorig jaar vroegen de bewoners de gemeente het speelterrein op te kingsregister tot 1940. De archieven van de gemeente Meerlo-Wanssum kunnen door iedereen worden geraadpleegd in de studiezaal van het archief in de publiekshal van het gemeentehuis. De openingstijden staan bovenaan deze pagina. De bewoners van Bingelkruid, Aronskelk en Kruidenlaan hebben zaterdag 5 april het speelterrein achter hun woningen opgeknapt. Agenda voor de vergadering van het Raadspresidium op maandag 21 april, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis van Venray. 1. Opening en vaststelling van de agenda. 2. Vaststelling van het verslag van het raadspresidium van 11 maart 2008 3. Ingekomen stukken/mededelingen a. Lijst majeure projecten b. Buitenlandse dienstreis c. Verslag van de informatieavond d.d. 27 maart 2008 4. Evaluatie raadsvergadering d.d. 25 maart 2008 5. Vaststelling agenda raadsvergadering d.d. 6 mei 2008 6. Behandeling (procedureel) schetsontwerp herhuisvesting 7. Rondvraag en sluiting. Verkeersmaatregelen Besluiten - Brabander - instellen verkeersmaatregelen - Nieuwe Overloonseweg - openbaarvervoersvoorziening - Vullingsstraat Leunen - invalidenparkeervoorziening - Leunen-Veulen-Heide - instellen 60 km/h zone - Merselo-Vredepeel - instellen 60 km/h zone - Oirlo-Castenray - instellen 60 km/h zone - De Hulst I - instellen 30 km/h zone. U kunt de desbetreffende stukken van 18 april 2008 tot en met 29 mei 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Gewijzigd De gemeenteraden van de gemeenten Heiden, Kessel, Maasbree, Meijel, Sevenum, Horst a/d Maas, Meerlo-Wanssum en Venray hebben de volgende gemeenschappelijke regeling gewijzigd: - Werkvoorzieningschap Noord-Limburg West. De wijzigingen betreffen de artikelen 3 en 28 van de gemeenschappelijke regeling en hebben tot doei de gemeenschappelijke regeling in overeenstemming te brengen met de veranderde wet- en regelgeving op het terrein van de Wet sociale werkvoorziening per 1 januari 2008. De wijzigingen zijn in maart 2008 in werking getreden en liggen ter inzage. Aangevraagd Bouwvergunningen - Rondeveld 6 - vergroten van de woning (nr. ba080153) - Jerusalem (t.h.v. het voormalige bloemenkasje) - plaatsen van een Mariakapel (nr. ba080154) - Vloetweg 17 - tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba080155) - Dagoberthof 5 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba080156) - Van Broekhuizenstraat 30 - vernieuwen van de kozijnen (nr. ba080157) - Nicolaashof 22 - vergroten van de erfafscheiding t.b.v. een overkapping (nr. ba080158) - Patersstraat 1 - veranderen van een combi-lichtbak (nr. ba080159). Reclamevergunningen - Heuvelstraat 4 - plaatsen van reclame (nr. recl080009) - Schoolstraat 5 - het plaatsen van twee logo's (nr. recl080010) - Schoolstraat 1 - plaatsen van reclame (nr. recl080011). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 17 en 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Mastbos 3 - vergroten van de woning (nr. ba080088) - Veulenseweg 1 - bouwen van een serre (nr. ba080101) - Pastoor Verheggenstraat 4 - tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba070518) - Vloetweg 17 - tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba080155). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 18 april 2008 t/m 29 mei 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Stationsweg 67 - plaatsen van een stalen trap met balkon t.h.v. de achterdeur (nr. ba080118). U kunt de betreffende stukken van 18 april 2008 t/m 1 mei 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleende vergunningen en/of vrijstellingen Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Wagnerstraat 21 - bouwen van een berging (nr. ba080127, verzenddatum 11/04) - Zandhoek 8a - bouwen van een serre (nr. ba080120, verzenddatum 11/04) - Van Beurdenweg 6 - veranderen van de woning (nr. ba080130, verzenddatum 11/04) - Pelgrimslaan 2 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba070565, verzenddatum 11/04) - Eindstraat 41 - vergroten van de woning (nr. ba080097, verzenddatum 11/04) - De Zomp 4 - bouwen van een pluimveestal (nr. ba070179, verzenddatum 11/04) - Pastoor Verheggenstraat 6 - bouwen van een woning (nr. ba070448, verzenddatum 11/04) - Van Berlostraat 2a - bouwen van een woning met garage (nr. ba070141, verzenddatum 11/04). Sloopvergunningen - Zandhoek 17 - slopen van een dak met asbestplaten (nr. slp080015, verzenddatum 11/04). Reclamevergunningen -Schoolstraat 1 - plaatsen van gevelreclame (nr. recl080011, verzenddatum 11/04). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Verleend - Rouwkuilenweg 11 te Ysselsteyn - Horsterweg la te Leunen - Horsterweg 3 te Leunen -Twistweg 18 te Vredepeel. U kunt de desbetreffende stukken van 18 april 2008 tot en met 29 mei 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Verleende vergunning (art. 9 Monumentenverordening 2000) -Gemeentelijk monument Stationsweg 201, Oostrum - vernieuwen en veranderen dakpannen op het monumentale deel van het pand (mon08002). U kunt de desbetreffende stukken van 18 april 2008 t/m 29 mei 2008 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending van de vergunning - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Als gevolg daarvan blijft deze vergunning tijdens genoemde bezwaartermijn buiten werking. Indien gedurende deze termijn een bezwaarschrift wordt ingediend, blijft de vergunning buiten werking totdat op dat bezwaar en eventueel ingesteld beroep en hoger beroep is beslist. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Verleend - Biezenvenneke - voor een wilg, herplant een boom - Matterhornlaan 13 - voor twee dennen, herplant twee bomen - Pater Tulpstraat - voor een haagbeuk, herplant een boom - Keizer Karelweg - voor drie esdoorns, herplant vijf bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 18 april 2008 tot en met 29 mei 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Melding Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Kempkensberg lb te Ysselsteyn - dhr. P.K.M. van Ass, Kempkensberg 2 te Ysselsteyn, voor het bouwkundig afwijkend realiseren van stal 3 (Mell908003). De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 18 april 2008 tot en met 29 mei 2008 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 101 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J. Janssen, Deurneseweg 101 te Ysselsteyn voor melkrundveehouderij (Mila080001) - Kempkensberg 1 en la te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Van Dobbe Agrarische Bedrijven Ysselsteyn, Kempkensberg la te Ysselsteyn voor varkensfokkerij en vleesvarkenshouderij (Mila080009). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 18 april 2008 t/m 29 mei 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Loobeek 3/3b te Smakt - een revisievergunning te verlenen aan R.P.J. Poels, Loobeek 3/3b te Smakt voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (Mila070038) - Heidsepeelweg 48-50 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Fleurkens- Janssen vof, Heidsepeelweg 48 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij (Mila070039). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 18 april 2008 t/m 29 mei 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Aanmeldingsnotitie Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieueffectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Twistweg ongenummerd te Vredepeel - M.A.J.M. Cornelissen, Twistweg 7 te Vredepeel voor het oprichten van een vleesvarkenshouderij en biggenopfokbedrijf (Ink0707256) - Scheiweg 7 en 9 te Leunen - A.E.T. Claessens, Scheiweg 7 te Leunen voor het wijzigen van een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (Ink0800820). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaats vinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieueffectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 18 april 2008 t/m 29 mei 2008 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. 17 april 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 15 april gevallen op lotnummer 4014660 bij VIP Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. 20 apr. - Snuffelmarkt zangkoor Vivace Ysselsteyn t/m 19 apr. - Nederlandse Hartstichting 20 t/m 26 apr. - Kinderhulp, St. Nationaal Fonds Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20