Gemeente Venray Afvalscheiding: Venray doet het meer dan goed Extra open voor rij- en reisdocumenten Kijk ook op www.venray.nl Samenwerking Het Groene Goud succesvol Jeugdbeleid: veel werk verzet maar nog niet klaar Venray timmert aan de weg Wmo-cliënt positief over hulp Erfafscheiding 50.000 euro voor Zomerprogramma Brukske PEEL EN MAAS In de aanloop naar het vakantieseizoen is het vaak wat drukker met aanvragen voor nieuwe rij- en reisdocumenten. Vooral op de maandagavond kan de wachttijd dan wel eens oplopen. Om wachttijden zoveel mogelijk te voorkomen biedt de gemeente Venray haar inwoners daarom een extra mogelijkheid om rij- en reisdocumenten aan te vragen en af te halen. Het gemeentehuis is hiervoor nu ook op woensdagmiddag open, van 14.00 tot 16.30 uur. Deze extra openstelling geldt tot en met 2 juli 2008 (met uitzondering van 30 april, Koninginnedag). Voor het aanvragen van rij- en reisdocumenten op woensdagmiddag moet u wel eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. Het voordeel hiervan is dat u niet hoeft te wachten. Voor het afhalen van een aangevraagd document op woensdagmiddag hoeft u geen afspraak te maken. Openingstijden Week 16 Gemeentehuis -V> Venray, focus op mensen Donderdag 17 april 2008 - Pagina 19 In 2007 werden ruim 30.000 hennepplanten vernietigd, zijn er 46 personen strafrechtelijk vervolgd en zijn er vijftien huur woningen, na het aantreffen van méér dan vijf hennepplanten ontruimd. Jos Waals, burgemeester van Venray is erg tevreden over de resultaten van Het Groene Goud tot nu toe. "In het politiedistrict Venray was een aantal jaren geleden sprake van een toename van het aantal hennepplan tages. Mede door de samenwerking binnen Het Groene Goud hebben we dit op een praktische en daad krachtige wijze kunnen aanpakken en is het aantal kwekerijen drastisch afgenomen." Venray doet het goed als het gaat om afvalscheiding. Dat blijkt uit de afvalcijfers over 2007. Hieruit blijkt dat alle ver pakkingsstromen goed worden gescheiden. Venray voldoet met 68% zelfs ruimschoots aan de landelijke afvaldoelstelling van 60%. Sinds 2006 kunnen inwoners van Venray vrijwel al hun verpakkings afval inleveren bij de diverse milieu parken. Bij een groot aantal super markten kunnen inwoners ook nog blik en petflesjes inleveren. Wethou der Patrick van der Broeck is erg tevreden met de kwaliteit van de Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 afvalscheiding. "Het is goed om te zien dat inwoners van de gemeente Venray zo bewust bezig zijn met scheiden van afval", aldus Van der Broeck. "Dit is niet alleen goed voor het milieu, wij kunnen hierdoor ook de afvaltarieven laag houden voor Venray." Percentages Eind 2007 heeft de gemeente ook een zogeheten sorteeranalyse laten uitvoeren. Hierbij wordt onderzocht hoeveel procent van een bepaalde afvalstroom gescheiden wordt inge zameld. Koploper bij de gescheiden inzameling is glas; maar liefst 97% van deze stroom wordt gescheiden ingezameld. Bij oud papier en kar ton is dat 93%. Opvallend is ook de hoge respons bij de twee nieuwe gescheiden afvalstromen dranken kartons (73%) en kunststof flacons (64%). Ook minder zwerfafval Een andere positieve ontwikkeling is de afname van de hoeveelheid zwerfafval en illegale dumpingen. Deze stroom is ten opzichte van 2006 met 8% afgenomen tot 91 ton. "Dit is nog steeds te veel", vindt wethouder Van der Broeck. "Maar we zijn in Venray al een heel eind op de goede weg." Er is veel werk verzet, maar er moet ook nog het nodige gebeuren. Dit is de algemene conclusie uit de evaluatie van het jeugdbeleid in Venray over 2007. De uitkomsten van de evaluatie zijn vorige week gepresenteerd aan het college van B en w. Om de ontwikkelingen te stimuleren heeft de gemeente Venray in 2007 bewust gekozen voor een snelle, praktische en oplossingsgerichte aanpak. De gemeente heeft snel ingespeeld op nieuwe ontwikkelingen en op voor nemens die er lagen. Voorbeelden zijn het straathoekwerk, de oprichting en inrichting van een tijdelijke jongerenaccommodatie in 't Podium, het jonge renwerk binnen deze accommodatie en ondersteunende zorg binnen het onderwijs. Ook hebben jongeren zelf de jongerenwebsite Loqal opgezet met ondersteuning van de gemeente. Verder was het initiatief'Mijn idee is geld waard' erg succesvol, zo blijkt onder andere uit de positieve reacties van jongeren zelf. Vooral de jongerenaccommodatie 't Podium heeft in 2007 veel inzet gevergd, en vraagt nog steeds nadrukkelijk de aandacht. Realisatie jongerenaccommodatie "Door de pragmatische aanpak hebben we in 2007 samen met jongeren en partners binnen Venray veel kunnen bereiken," aldus wethouder Mathieu Emonts. "Er zijn echter ook zaken blijven liggen. Deze pakken we dit jaar nog voortvarend op." In 2008 staan onder andere zorgondersteuning en onderwijs, maatschappelijke stages en de lokale jeugdagenda op de plan ning. Daarnaast geeft de gemeente prioriteit aan de start van het realisatie traject jongerenaccommodaties. Dit thema is van groot belang aangezien de huidige accommodatie in 't Podium slechts als tijdelijke voorziening is aangemerkt voor de duur van vijfjaar. Dat betekent dat er in samenspraak met jongeren eind 2011 een structurele jongerenaccommodatie in Venray moet bestaan. Vóór 1 juli 2008 stelt de gemeente hiervoor een plan van aanpak op. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl imakterheide I Keizersveld NOORDSINGEL STATIONSWEG West Regiotaxi Naast de hulp bij het huishouden is onder andere ook onderzocht hoe cliën ten de regiotaxi beoordelen. Maar liefst 86% is tevreden over de prijs en 85% is tevreden over de behulpzaamheid van de chauffeur. Minder tevreden is men over de omrijdtijden en wachttijden van de Regiotaxi. Hierover geeft slechts de helft van de ondervraagden aan tevreden te zijn. Evaluatie Wmo Het klanttevredenheidsonderzoek maakt onderdeel uit van een evaluatie naar de uitvoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Deze wet is op 1 januari 2007 in werking getreden. Gemeentes zijn verplicht om de uitvoering ervan jaarlijks te evalueren. In de evaluatie kijkt de gemeente Venray enerzijds terug op de bereikte resultaten in 2007 en anderzijds vooruit naar de uitdagingen die er nog liggen. Dat zijn bijvoorbeeld de lokale ondersteuning bij mantelzorg door Match en de Zorgondersteuner, de maatschappelijke stages en het ontwikkelen van een centrum voor jeugd en gezin. De evaluatie beschrijft in totaal ruim vijftig aanbevelingen om tot en met 2010 op te pakken. Nog voor de zomer doet het college van B en W een voorstel aan de raad over hoe de gemeente Venray deze kan realiseren. Aanpak Het Groene Goud is een unieke samenwerking tussen de gemeenten in het politiedistrict Venray, politie, Openbaar Ministerie, Provincie Limburg, Essent, woningcorporaties, UWV en de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB). Het samen werkingsverband heeft in de afge lopen anderhalf jaar veel ervaring opgedaan in de bestrijding van hennepteelt in woningen, maïs velden, schuren en loodsen in het buitengebied. De samenwerking in Het Groene Goud moet leiden tot een daadkrachtige aanpak van hen nepteelt door de partners, zoals ver volging door de Officier van Justitie, het terugvorderen van de gestolen elektriciteit en het intrekken van vergunningen. Ontmanteld Vorige week woensdag heeft de politie via de aanpak van Het Groene Goud nog een zeer profes sionele hennepkwekerij ontmanteld in een loods bij een woning aan de Deurneseweg. In de loods troffen agenten in totaal ruim 2300 hennep planten aan die op het punt stonden geoogst te worden. Alle planten en benodigde apparatuur zoals assimi latielampen en ventilatoren zijn in beslag genomen en vernietigd. De Wmo-diënten in Venray zijn positief over de hulp die ze krijgen bij het huishouden. Met een rapportcijfer van 8.4 scoort Venray hoger dan het landelijke gemiddelde van 8.1. Dat blijkt uit een klanttevredenheidsonderzoek dat de gemeente Venray onlangs heeft uitgevoerd. 1. Tot half mei: aanleg rotonde Henri Dunantstraat-Oostsingel 2. Tot 1 mei: aanleg rotonde Hulstweg 3. Tot 15 juni: grootschalig wegonderhoud wijk Zuid (bomenbuurt) De cliënten zijn zeer tevreden over de wijze waarop zij worden benaderd. 94% vindt dat er snel en efficiënt wordt gewerkt, 92% is tevreden over de kennis en vaardigheden van de hulpaanbieders. Men wordt met respect behandeld, geeft 98% aan. 66% van de ondervraagden ontvangt twee tot vier uur per week hulp bij het huishouden. Over de keuzemogelijkheid van de aanbieders is 97% van de cliënten zeer tevreden. Het feit dat de mede werkers van de thuiszorg af en toe wisselen draagt eraan bij dat deze score met 79% wat lager uitvalt. Voor een erf- of tuinafscheiding bij een woning is in de regel geen bouwvergunning nodig. Een erfafscheiding tot maximaal 1 meter hoog is altijd vergun- ningvrij en achter de woning, tussen twee tuinen, mag een erfafscheiding tot 2 meter hoog zonder vergunning worden gebouwd. Voor een erfafscheiding hoger dan 1 meter die grenst aan de openbare ruimte, bijvoorbeeld de straat of het openbaar groen, of een erf afscheiding die hoger is dan 2 meter is wél een bouwvergunning nodig. Dit geldt voor gebouwde afscheidingen van steen, hekwerk, hout, vlechtwerk, metaal of andere materialen. Voor coniferen en hagen geldt geen vergunningplicht. Is het gebouw een monument of valt het onder beschermd dorps- of stadsgezicht dan gelden speciale regels. Neem voor meer informatie contact op met de gemeente of download de speciale folder over kleine bouwwerken op www.venray.nl. De gemeente Venray stelt 50.000 euro beschikbaar om nog voor de zomer van 2008 een aantal activiteiten en plannen in het Brukske mogelijk te maken en uit te voeren. In december is het Masterplan Brukske op hoofdlijnen vastgesteld in de gemeenteraad. De verdere uitwerking is midden 2008 gereed. De raad en het college waren het er destijds over eens dat niet zo lang gewacht kon worden met de start van de activiteiten. Initiatieven om de samenhang van en het samenleven in de wijk te vergroten en mensen zelf verantwoordelijk maken moeten namelijk zo snel mogelijk worden opgestart. Het college kondigde toen dan ook aan 50.000 euro te willen uittrekken om al op voorhand een aantal zaken mogelijk te maken. Invulling Het zomerprogramma, dat zijn de plannen waaraan dat bedrag kan worden besteed, is nu klaar. Er komt een informatiepunt voor de wijk op Kiosk 122. Daar en in de wijk zoekt de stuurgroep, waarin gemeente en andere partijen actief zijn, intensief contact met de bewoners. Het onderwijs krijgt financiële ondersteuning om activiteiten te ontplooien rondom de viering van de start van Estafette, de nieuwe wijkschool. Daarbij gaan de kinderen zelf kunst werken maken. Ook is een programma opgesteld om pesten tegen te gaan. Daarnaast organiseert de gemeente een zogenaamd 'kinderhuwelijk' tussen groepen die van de voormalige Flierefluit en de Foekepot afkomstig zijn. Voor de jeugd Onderdeel van het zomerprogramma is ook het opknappen van de openbare ruimte. Als vervolg op de geslaagde bewonersdag in de Cello- en Fagotstraat op 9 maart, legt de gemeente een speeltuintje aan op de groenstrook achter de woningen. Deze vervangt de huidige speeltuin. Die wordt ingericht als grasveld met enkele bomen. Om de band tussen de jongeren te verbeteren organiseert Synthese dansworkshops op het schoolplein en stelt de gemeente een pannakooi (voetbalkooi) beschikbaar.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19