Nieuw 10.000 euro voor Hospice Zenit Punkfestival V-kick Henri Camps juwelier in modern jasje Open Huizen Route Samenwerking diëtist en huidtherapeut Nieuwe leiding bij Otto auping "Foodrecy cling is groeimarkt" Nieuwe aanpak voor ontharing Uw hond fris en vakkundig Sjfil getrimd Kurstjens ELEKTROFIETS SPECIALIST FRANSLEMMERS WAARDECHEQUE Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl GOOSSENS Stationsweg 69, Venray Tel.: 0478-511053 www.joopgoossens.nl Hospice Zenit in Venray heeft onlangs een cheque van 10.000 euro mogen ontvangen van Lions Club Venray. Toen enkele jaren geleden de initiatiefnemers van het hospice een financiële bijdra ge aan de Lions Club Venray vroe gen werd dat positief beantwoord. Twintigduizend gulden, te betalen in enkele termijnen werd toege zegd. Van de plaatselijke Rotary- en Kiwanisclub mocht het hos pice eerder al bedragen van die omvang ontvangen. De Lions Club onderneemt activiteiten die geld opleveren zoals aspergeverkoop in de grote steden, Kerststolverkoop en het tweejaarlijkse ProminentenKunst- gala. De opbrengst wordt besteed aan goede doelen. Allereerst en grotendeels betreft dat het spier- dystrofleproject. Jaarlijks gaan jon geren die aan deze ziekte lijden een week op vakantie naar Texel. Ook steunt de LionsClub de Stich ting On Wheels, een stichting die vervoermiddelen zoals aangepaste campers te huur aanbiedt waar door het hele gezin op vakantie contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 Voorzitter Wim Weijs van Lions Club Venray overhandigt de cheque aan penningmeester Wilma Manders van Hospice Zenit. kan. En er wordt nog geld aan wetenschappelijk onderzoek besteed. Aan deze doelen heeft de club zich voor meerdere jaren voor een bepaald bedrag verplicht. Een klein deel van de opbrengs ten gaat naar incidentele projec ten zoals steun aan het hospice. Het hospice, gelegen aan de Hoen derstraat 95e in Venray is een huis voor palliatieve terminale zorg. (zie www.hospicezenit.nl). Als in de laatste levensdagen binnen de thuissituatie niet meer voldoende zorg kan worden gegeven, kan een beroep op het hospice wor den gedaan. In het hospice zijn 24 per dag gespecialiseerde verpleeg kundigen aanwezig om de gast te helpen en te begeleiden. Familie en mantelzorgers doen wat ze kunnen en aanvullend zijn er de vele vrijwilligers. De gast van het hospice dient een CIZ-indicatie te hebben om opgenomen te wor den. Verpleegkundige zorg wordt dan betaald door de AWBZ. Voor huishoudelijke diensten doet het hospice via de wet WMO een beroep op de gemeenten in de regio. En dan zijn er nog kosten waar geen overheidspotjes voor zijn en die moeten dan ook uit donaties betaald worden. Begin deze maand hebben Henri en Marly Camps hun totaal verbouwde juweliers zaak heropend. Een maand lang is er gebroken, getim merd, gemetseld en ingericht terwijl de verkoop aan de achterzijde van het winkel pand vanuit een chaletwoning gewoon doorging. Maar nu de verbouwing achter de rug is, heeft het ondernemer- spaar een winkel waar ze trots op kunnen zijn. Strak, modern maar toch nog met een klassiek tintje. "We hebben deze verbou wing rigoureus aangepakt", ver telt Henri. "In 1996 hebben we de zaak van mijn vader overgenomen en daarna nog wel iets met kleur en verlichting gedaan. Maar het interieur stamde uit 1978 en was aan vervanging toe. Bovendien wilden we de winkel nog iets uit breiden dus hebben we het met een goed aangepakt". Dat laatste was ook een noodzaak omdat bij een juwelierszaak beveiliging een belangrijke rol speelt. "Dan kun je niet zomaar kleine aanpassin gen doen." Volgens de Kamer van Koophandel bestaat Camps sinds 1915 als juwelier en horlogemaker. "Destijds is mijn grootvader daar mee begonnen maar voor die tijd was hier Camps-Delhougne geves tigd en werd gehandeld in onder andere koloniale waren. Toen han- Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. delde men ook al in gouden ket tingen en uurwerken".Tijdens het bombardement in 1944 werd de hele winkel platgebombardeerd. De grootmoeder van Henri kwam daarbij om het leven. Na de oorlog werd de zaak weer opgebouwd en droeg grootvader Henri de zaak over aan zoon Pierre, die de zaak dus in 1996 overdroeg aan zoon Henri. Anno 2008 wordt in het bedrijf nog steeds horloges gere pareerd. "Daar sta je versteld van hoeveel horloges nog ter repara tie worden aangeboden", vertelt Henri die zelf gediplomeerd hor logemaker/goudsmid is maar een uurwerkhersteller in vaste dienst heeft. "Daar is trouwens nog steeds een vakopleiding voor." Sieraden zijn niet alleen maar mooi maar tegenwoordig ook nog trendgevoelig. "Speciaal voor jon geren, die daar meer gevoelig voor zijn, hebben we het merk Fos sil in huis" vertelt Marly.Andere merken zijn onder andere Einile Pequignet, Lapponia, Monzario, Trollbeads, Frederique Contant. Binnen onze winkel hebben we ook R&C dat we als een speciale shop in shop hebben ingericht. Uiteraard hebben we ook een hele uitgebreide collectie trouw ringen". Daarnaast staat Camps na al die jaren nog altijd voor een hoge servicegraad en vakman schap. Loop gerust eens binnen bij Camps in de Grotestraat en maak kennis met hun collectie in een moderne ambiance. Dan kunt u ook kennis maken met de nieuwste horloges en sieraden die Henri en Marly deze week in Basel hebben gekocht. Kijk...wat fanjgstjsch Dorpsraad Ysselsteyn De Dorpsraad van Ysselsteyn houdt op maandag 14 april vanaf 20.00 uur een openbare verga dering in zaal Roelanzia. Op de agenda staat ondermeer spreek recht publiek naar aanleiding van de agendapunten en een voorstel van de gemeente Venray over inrichting wegen in het buitenge bied tot 60-km zone. Alzheimer Café Het Alzheimer Café Venray is op maandag 14 april weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrok kenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom.Alle gasten leren en profiteren van elkanders kennis en kunde. Het thema voor deze avond is: Wat is dementie? Gastspreker is de heer Arends, algemeen geri ater Zorggroep Noord-Limburg. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan in Ven ray. De inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten.Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Vernieling Jezusbeeld Een 36-jarige man uit Amster dam is dinsdagavond op de Albi- onstraat in Leunen aangehouden op verdenking van vernieling van een Jezusbeeld. De politie kreeg omstreeks 18:50 uur een melding dat een verwarde man het beeld aan het vernielen was. Agenten waren in de buurt en snel ter plaatse, waarna de verdachte op aanwijzing van omstanders werd gearresteerd. Hij is voor verder onderzoek in verzekering gesteld. De politie onderzoekt of hij ook in aanmerking komt voor enkele vernielingen die in Deurne, Nue- nen en Helmond zijn gepleegd aan religieuze beelden. Auto's vernield Een 16-jarige man uit Venray is in de nacht van zondag op maandag op de Schutroedeplein in Horst aangehouden op verdenking van vernieling aan auto's. Tijdens dit voorval waren er meerdere getui gen aanwezig. De politie kwam ter plekke naar aanleiding van een vechtpartij, die bij aankomst al was gesust. Getuigen verklaarde dat ze gezien hadden dat de man tegen auto's stond te schoppen. De man is aangehouden. De poli tie onderzoekt de zaak. Poppodium Venray houdt op zondag 13 april voor het eerst een punkfestival. Vijf bands komen deze zondag de rust verstoren in café t Podium in Venray! Om 14.00 uur gaan de deuren open en om 14.30 uur opent Sweet Candy Kills uit de Achterhoek deze dag. In eerste instantie maak ten ze pure punkrock maar tegen woordig ligt het accent meer op garagerock&roll. Deze band heeft onder meer gespeeld op toon aangevende podia en festivals zoals Atak (Enschede), Metropool (Hengelo), Paradiso (Amsterdam) en het bevrijdingsfestival Zwolle. Ook werden ze derde bij De oogst van Overijssel en werd er getoerd in het kader van De Ijssel stroomt Over. Ook zijn ze te zien op 3 voor 12. Hierna is het de beurt aan de een regionale band Schmucks uit Horst. The Schmucks is een streetpunk 'n roll band. Met jonge maar al ervaren leden, maken ze streetpunk met hardcore en speedrock invloeden. Na veel in de regio gespeeld te hebben, hadden ze eindelijk genoeg geld om een demo op te nemen. Dit gebeurde in december 2006, bij Klank Studio in Tegelen. The Schmucks staan vooral bekend om hun goede liveshow. Hierna is het tijd voor Gino's eyeball uit België. Sinds hun ontstaan in 1999 trad de band bijna dagelijks op.Wie houdt van een unieke punkervaring en niet bang is van een deftige dosis humor, mag deze band voor geen geld missen. De laatste twee bands zijn aan het toeren in Europa. Het zijn Action- men uit Italië en This is a standoff uit Canada. Actionmen kan wor den beschreven als melodische hardcore met funk, trash metal en garage rock invloeden. Ze staan ingeschreven bij Canadian label, Unicorn records en het word tijd dat wij ze ook gaan leren kennen. Deels ontstaan uit de veelbeteke nende punkrockband Belvedère, gaat This is a Standoff verder waar eerstgenoemde gebleven is. Meer volwassen is hun muziek niet geworden, wat echter geen slecht gegeven is. Het is te horen dat de bandleden ervaring hebben met het maken van goede muziek en in deze band hebben ze hun krach ten gebundeld. De mannen maken muziek in het genre 'dertien in een dozijn', maar tegelijkertijd ook wel veilig en gewoon goed. Een bak melodieuze herrie, niet in negatieve zin. De zang is vrij agres sief maar ook mooi, melodieus en gecontroleerd. Zonder grunts, met geschreeuw. De zanger klinkt ver kouden, heeft een rauwe stem en soms lijken de te zingen tonen buiten zijn bereik te liggen. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 Binnenlopen bij een huis dat te koop staat? En dat bij verschillende huizen op een dag? Het kan tijdens de Open Huizen Route van de Hypo theekshop op zaterdag 12 april in Venray en omgeving. Naast het snelle kijkje in de keu ken wat betreft uw woonwensen, maakt De Hypotheekshop het ook mogelijk direct een blik te werpen op de financiële mogelijkheden. Uw plaatselijke Hypotheekshop- adviseur is namelijk tijdens de Open Huizen Route beschikbaar om al uw financiële vragen over de eventuele aankoop van het betreffende huis te beantwoor den. "Het blijkt dat er op zo n dag enorme behoefte is aan het direct kunnen inwinnen van hypotheek advies. Logisch. Als je je zinnen hebt gezet op een huis, dan wil je ook zo snel mogelijk weten of je dat kan betalen. Wij beantwoor den direct al uw financiële vragen en geven persoonlijk en duidelijk hypotheekadvies", aldus Johan. Wilt u ook financieel advies bij het kopen van een huis? Kom naar De Hypotheekshop in Venray, Patersstraat 3 .Voor een afspraak of informatie: tel. (0478) 51 57 55, e- mail j.nijssen@hypotheekshopnl of bezoek de website: www.ven- ray.hypotheekshop.nl. Tijdens de Open Huizen Route is het kantoor open van 11.00 tot 15.00 uur. Peter Verlegh treedt terug als 'Chief Financial Officer' van het uitzendbureau Otto Work Force in Venray. Hij wordt opgevolgd door Ron Verhoeven, die al enige tijd aan de onderneming verbonden is.Daarnaast is Arjen Kuneman aangetreden als 'Chief Operations Officer'. Hiervoor bekleedde hij verschillende functies bij Geodis Vitesse. Samen met directeur Frank van Gooi hebben Ron Verhoeven en Arjen Kuneman de dagelijkse leiding over het snelgroeiende Otto Work Force. De registerac countant Peter Verlegh (1951) was als vennoot bij Deloitte nauw betrokken bij de oprichting van Otto in 2000 en werd in 2001 lid van de Raad van Bestuur. De orga nisatie groeide ongekend snel. In 2007 was de omzet ruim 80 mil joen en naar verwachting wordt dit jaar de grens van 100 miljoen gepasseerd. Met zijn grote kwa liteiten, zoals een heldere finan ciële visie, solide administratieve processen en een doortastende bestuursstijl heeft Peter Verlegh onmiskenbaar bijgedragen aan het succes van het bedrijf. Met de stap van de dagelijkse leiding naar de Raad van Commissarissen krijgt Peter Verlegh meer tijd voor zijn grote passie: het zeezeilen. Otto Work Force, waarvan het hoofdkantoor in Venray is geves tigd, is de grootste internationale arbeidsbemiddelaar van Neder land. Op jaarbasis werken er ruim 10.000 mensen via het uitzendbu reau in ons land, vooral uit Polen. In Midden- en Oost-Europa heeft Otto 30 kantoren. - Grondwerken - Erfverharding bestrating - Machineverhuur - Sierbestrating tuinaanleg - Ontgraven van - Aanleg riolering wadi's en sloten Slapen als een vorst Afscheid Pierre Nijsen bij Nijsen/Granico Vrijdagmiddag neemt Pierre Nijsen afscheid als algemeen directeur van Nijsen/Granico, het bedrijf dat hij in 1970 overnam van zijn vader en uitbouwde tot een van grotere spelers op het gebied van foodrecycling. "Mijn vader nam in 1938 het bedrijf over van Jeu Derks, de mul der van de Rosmolen. Het graan van de boeren werd gemalen met een molensteen door een diesel motor aangedreven. Pap had een knecht in dienst, in 1961, toen ik erbij kwam, waren dat er twee." Met de opkomst van de inten sieve veehouderij groeide het bedrijf Nijsen als leverancier van mengvoeders mee. "We hebben in die jaren fors uitgebreid maar toen begin jaren tachtig duidelijk werd dat we in Nederland niet onbeperkt konden doorgaan met de intensieve veehouderij zijn we onze horizon gaan verleggen. Ik reisde relatief veel en keek altijd goed om me heen wat er waar allemaal gebeurde. Toen een van mijn medewerkers ooit een mon ster bij zich had van bladerdeeg zijn we gaan kijken of wij dat konden gaan produceren. Omdat dit product voor 25% uit boter bestaat is het moeilijk te verwer ken. Uiteindelijk hebben we een machine gebouwd die de loopei genschap van boter veranderde en was de eerste stap op het gebied van foodrecycling gezet", aldus Nijsen die aangaf dat er ach- Pierre Nijsen en zijn opvolger Martin Derks. teraf veel makkelijkere manieren waren. "Maar daar hebben we veel van geleerd." Nijsen/Granico produceert jaar lijks 100.000 ton mengvoeders en verwerkt 50.000 ton voedingsaf- val waarvan grondstoffen worden vervaardigd voor diervoeders. Maar niet al het voedingsafval is geschikt voor diervoeders. Nijsen/Granico is dan ook steeds continu op zoek naar nieu we markten. Pierre Nijsen zal die ontwikkelingen van een iets gro tere afstand gaan bekijken. Zijn opvolger is Martin Derks uit Over- loon. Hij is al twaalf jaar werkzaam bij Nijsen/Granico. "Ik ben hier als controller binnengekomen en kreeg in de loop daar jaren een steeds uitgebreider takenpakket, mede omdat Pierre werkzaam heden overdroeg. De laatste drie jaar hebben we geleidelijk naar deze overgang toegewerkt. Dat proces is voor Pierre, mij en ook onze medewerkers goed en pret tig verlopen. Neemt niet weg dat Pierre regelmatig zal binnenlopen. Met zijn ervaring is het een ideaal klankbord. Bovendien heeft hij een goed netwerk en dat is voor Nijsen/Granico zeer belangrijk." Pierre kan zich in die ondersteu nende rol heel aardig vinden: "Maar ik zal hem zeker niet voor de voeten lopen". Schoonheidssalon Esthé in Oostrum Dat schoonheidssalon Esthé in Oostrum zich specialiseert in het effectief behandelen van huidpro blemen en helpt om veroudering zo lang mogelijk buiten de deur te houden, is in de regio inmid dels wel bekend. Maar bij Esthé bent u ook aan het goede adres voor het permanent verwijderen van ongewenste haren. Naast de lichtflitsbehandeling biedt Esthé nu ook de Apilus Junior, een apparaat waarmee ook blonde of grijze haren goed te verwijderen zijn. "Maak een afspraak voor een gratis proefbehandeling", stelt Mariëtte Lenssen, eigenaresse van Esthé, voor. "Vaak wordt gezichts behandeling nog vergoed door de verzekering ook.'Overbeharing is een kwaal waar veel Nederlanders last van hebben. Vrouwen met een donkere waas op de bovenlip, mannen met aan elkaar gegroeide wenkbrauwen, een bikinilijn die de zomer niet kan verdragen, het kan zo vervelend worden dat mensen er echt onder lijden. Tegenwoordig zijn er manieren om op permanente manieren van de ongewenste haargroei af te komen. Zo is er de lichtflits- behandeling, die met bepaalde tussenpozen moet worden her haald om elke keer de haren in de juiste groeifase met haarzakje en al te verwijderen. Het is een effectieve en pijnloze methode. "De lichtflitsbehandeling is ook in mijn salon heel populair gewor den", vertelt Mariëtte Lensen."Het is echter niet voor iedereen een goede oplossing. Haren met min der pigment, zoals blonde, grijze of rossige haren, zijn moeilijk weg te flitsen. En voor mensen met enkele hardnekkige haren is het flitsen een dure keuze." Sinds kort biedt Esthé naast de lichtflitskuur een behandeling met de Apilus Junior aan. Dit is een computergestuurd apparaat om elektrisch mee te ontharen. Behandeling op deze manier is vrijwel pijnloos, de haarverwijde- ring is permanent en vrijwel altijd effectief. Het apparaat is medisch getest en is compleet veilig in het gebruik. Bijwerkingen zijn er niet. "Nu ik beide behandelingen aan biedt, kan ik samen met de klant bepalen wat voor hem of haar de beste oplossing is", aldus Mariëtte. "In sommige gevallen is elektrisch ontharen nu eenmaal effectiever en goedkoper. De haren worden zo compleet mogelijk verwijderd om te voorkomen dat ze terugko men. Al met al is de Apilus Junior een mooie aanvulling op de moge lijkheden die ik mijn klanten al langer kon bieden. Nu kan ik mijn ontharingsbehandeling op maat nog beter op mijn klanten afstem men en dat geeft een goed gevoel." Meer informatie vindt u op www. esthe.nl of bel voor een gratis proefbehandeling 0478-582494. Endermologie is een behandel methode van huid, onderhuid en onderhuids bindweefsel. Er kun nen verscheidene aandoeningen op zowel therapeutisch als cosme tisch gebied uitgevoerd worden. Denk daarbij aan doorbloedings stoornissen, weefselverhardingen,1 ittekens (ook oude), lymfeoedeem, cellulitis, overmatig vetweefsel vetophopingen, verslapte huid en voor- en nabehandeling bij lipo- suctie. De behandeling is geba seerd op een diepe mechanische bindweefselmassage, die voor een sterke verbetering van de stofwis seling (in de huid) en bloedcircu latie zorgt. De huid wordt bewerkt door in- en uitrollende bewegin gen. Deze zuig- en drukkracht stimuleert de bloed- en lymfecir- culatie en bevordert de opname van voedingsstoffen en afvoer van afvalstoffen. Cellulitis is een over matige vetophoping in de diepere lagen van de huid. Door de behan deling wordt de circulatie hersteld waardoor er een verbetering in de voedingstoestand plaatsvindt. Onderhuidse structuren verbete ren waardoor de huid er beter gaat uit zien en zachter aanvoelt. Ook de elasticiteit van de huid verbe- Henriette Vievermans (l) Petra Kersten werken samen. en tert. Het resultaat van de behande ling met endermologie bij overma tige vetophopingen is succesvoller wanneer het gecombineerd wordt met een dieet en beweging. Zon der beweging en aangepaste voe ding is het resultaat minder en van kortere duur. Vooral suikers en ver zadigde vetten zorgen voor groei van vetcellen en verergeren daar door cellulitis. Bij het gebruik van een goede voeding is er minder groei van vetcellen. Wat u beter wel en niet kunt eten komt in een gesprek met de diëtist aan de orde. Het advies/dieet wordt afgestemd op uw persoonlijke situatie. Ook krijgt u adviezen hoe u op lange termijn het resultaat vast kunt houden. De ziektekostenverzeke raar vergoedt vier behandeluren per persoon per kalenderjaar wan neer u een verwijzing heeft van een arts bijvoorbeeld wanneer er sprake is van overgewicht. Wilt u meer weten over endermologie dan kunt u contact opnemen met Huidtherapie Henriette Viever mans, tel. 581352 of met dietiste Petra Kersten, tel. 511777. f Donderdag 10 april 2008 - Pagina 9 ook voor onderhoud en reparatie FIET (W RELD Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 Modecentrum Frans Theelen St. Lambertusplein 12 Horst www.mooidemooistemode.nl Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl PATERSSTRAAT 3I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@F RANS LEMMERS. NL WWW. F RANS LEMMERS. NL Dit is 'm: de Dublin MaxintUS. Een heerlijke warme boxspring met de kwaliteit van een echte Auping. En ongekend comfortabel. U kunt de matras aanpassen aan uw eigen kleurwensen en dankzij een extra topmatras ligt u als een vorst. Bovendien biedt de Dublin Maximus een hoge mate van verstelbaarheid, lekker zitten of liggen in elke houding die u maar wilt. Kortom, met de Dublin Maximus weet u zeker dat u beter slaapt - en elke ochtend veel fitter weer uit bed stapt. Vraag naar de voorwaarden T* I

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9