Ons Genoegen wint Venray-Cup i L Martijn Merken wint Open Belgische r -r i Zwemmers succesvol Boek bestellen? Drukwerk offerte? Printen? PEEL EN MAAS Donderdag 10 april 2008 - Pagina 28 Eerste schietwedstrijd Mudhunters van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl ATV Venray De Peelrunners Veldwedstrijd Ons Genoegen Nobel LR en PC St. Jan Merselo www.vandenmunckhof.nl Paardensport vereniging Ysselsteyn BC 2002 RV BC Doublet BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan BC Klavertje Vier NRBC Venray Overloonse Bridgeclub BC Venray www.vandenmunckhof.nl BC Common Sense Het Alvertje Computercursus EVA Gewonde mannen Aangehouden Expositie Maria Renkens Modelspoorweg Vereniging Pesten is niet cool! Wereldmode in de Wereldwinkel Thema-avond Korea Reünie Custers Machinefabriek BELGIAN sports teaming INFORMATION DESK Ons Genoegen uit Ysselsteyn is winnaar geworden van de Venray Cup, het onderonsje waarvoor alle Ven- rayse handboogverenigingen in Oirlo en Leunen aantraden. Deze wedstrijd, die dit jaar voor de veertiende keer werd verschoten, is een onderlinge strijd waarvoor de gemeente Venray een grote wisselbeker ter beschik king heeft gesteld. Bij de wedstrijd schieten de handboogverenigingen tegen hun eigen teamgemiddelde en de winnaar is de vereniging die het hoogste boven zijn eigen gemiddelde heeft geschoten. De uitslag: 1. Ons Genoegen Yssel steyn met 8,80%, 2. De Batavieren Cas- tenray 5.95% 3. St. Joris Leunen 4,03% 4. Diana Venray 3,76% 5. St. Hubertus Merselo 3.38% 6. St. Sebastiaan Heide 2,29% en 7.WillemTell Oirlo 0,83%. De eerste schietwedstrijd van Schutterscombinatie Noord-Limburg is gehouden bij schutterij Sint Jan Grubbenvorst. Gezien de milieupro blematiek van de vereniging uit Grub benvorst, is collega-vereniging Ons Genoegen uit Siebengewald bereid gevonden om hun locatie ter beschik king te stellen. Ondanks de slechte weersvoorspellingen, werd deze wed strijd geschoten onder goede weers omstandigheden. De resultaten waren over het algemeen goed te noemen en na de eerste wedstrijddag delen zeven teams de koppositie. In de A- klasse ging de eindzege naar de schut terijen Sint Lambertus Helden, Sint Lucia Horst, 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray en Sint Jan Grubbenvorst met 72 punten. Het dagklassement in de A-klasse: 1. Sint Lambertus Helden. 2. Sint Lucia Horst, 3. 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray. 4. Sint Jan Grubbenvorst, 72 punten. 5. Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo. 6. Sint Anna Maasbree. 7. Sint Hubertus Beringe 8. Sint Martinus Maasbree. 9. Sint Urbanus Grashoek, 71 punten. 10. Sint Sebastianus Seve- num. 11. Ons Genoegen Siebenge wald. 12. Sint Leonardus Panningen- Egchel, 68 punten. In de B-klasse ging de eindzege naar 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray, Sint Jan Grubbenvorst en Sint Lambertus Helden, die elkaar dus ook in deze klasse geen strobreed toegaven. Het dagklassement in de B-klasse: 1. 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray, Sint Jan Grubbenvorst, Sint Lambertus Helden, 72 punten. 4. Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo. 5. Sint Anna Maas bree, 70 punten. 6. Ons Genoegen Siebengewald, 69 punten. 7. Sint Lucia Horst. 8. Sint Leonardus Panningen- Egchel, 68 punten. 9. Sint Sebastianus Sevenum,67 punten. 10. Sint Hubertus Beringe, 66 punten. 11Sint Martinus Maasbree, 64 punten. 12. Sint Urbanus Grashoek, 54 punten. In de C-klasse was de eerste prijs eveneens weggelegd voor 't Zandak ker Gilde Sint Jan Venray met dien verstande dat zij nu alleen de nummer één waren met 70 punten, de tweede prijs was weggelegd voor Sint Huber tus Beringe Cl met 69 punten. Het dagklassement in de C-klasse: 1. 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray C2,70 punten. 2. Sint Hubertus Berin ge, 69 punten. 3. Sint Jan Grubben vorst C2, 68 punten. 4. 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Cl. 5. Sint Jan Grubbenvorst Cl6. Sint Jan Grubben vorst C3, 67 punten. 7. Sint Martinus Maasbree, 65 punten. 8. Ons Genoe gen Siebengewald, 60 punten. De tweede schietwedstrijd van de Schutterscombinatie Noord-Limburg staat gepland voor zondag 25 mei bij het schuttersgilde Sint Sebastianus uit Sevenum. Er waren acht dapperen die afge lopen zondag de slechte verwachtin gen trotseerden en een hele mooie ochtend hadden. Het zonnetje scheen en alleen wat modder links en rechts maakte het mooi mountainbiken. Komend weekend is er een dubbel programma. Met een vroege start kun nen de liefhebbers naar het Belgische Eupen alwaar een mooi tocht gereden kan worden. Voor de mensen die lie ver niet zo ver gaan kan er vanuit ven ray vertrokken worden. De kinderen vertrekken voor hun derde training in het kader van de Jeugd Sport Kennis making. Elke week is er een training op dinsdagavond. Mountainbike vereniging Mudhun ters is een recreatieve vereniging met fanatieke en heel fanatieke bikers. Iedereen kan een maand gratis mee- trainen en daarna beslissen of men lid wil worden. Ga voor informatie naar www.mudhunters.nl. Zondag 13 maart 7.30 uur vertrek voor Eupen, 9.00 uur vertrek ronde Venray en 10.00 uur vertrek voor de jeugd. Ver trek is bijna altijd vanaf de Sprank. Atletiek. De voorjaarsvergadering wordt gehouden op vrijdag 11 april vanaf 19.30 uur. Aan de orde komen onder meer de vaststelling van nieu we statuten en huishoudelijk regle ment en de onthulling van het nieu we verenigingslogo. Dit als gevolg van het opgaan van TV Regio Venray in ATV Venray. Ook vinden de jaarlijkse Prestatieprijs en Aanmoedigingsprij zen 2007 en de uitreiking van de Wiel Michiels Waarderingsprijs plaats. Ver der staan op de agenda de vaststelling van de jaarrekening 2007 en een ver slag van de kascontrolecommissie. In Helmond is de eerste baanatletiekwed- strijd van het seizoen 2008 gehouden. Traditioneel is dat de Quattro-meeting tussen de vier regioverenigingen uit Deurne, Helmond, Gennep en Ven ray. ATV Venray behaalde vier van de tien meerkampoverwinningen. Jacob Pütz (IPC), Femke Riensema (MPA), Sandra Kleuskens (MD) en Suzan Ste vens (MC) traden als overwinnaars te voorschijn. Mijke Gijsen (MPA) werd tweede op de meerkamp terwijl Jes- perVrouwenvelder op het erepodium verscheen voor een bronzen plak. Goed presteerde ook Auke Michiels door het kogelstoten te winnen met haar worp over 9,32 meter. Zondag 13 april is tijdens de training een bijeen komst over de competitieploeg A/B junioren jongens. Op zaterdag 19 april vervalt de training voor de pupillen wegens de c/d competitiewedstrijd in Venray. De openstelling van en het toezicht op de papiercontainer is van 9.00 tot 12.00 uur. De papiercontainer is geplaatst aan de Weg in den Berg en is iedere zaterdag geopend van 9.00 van 12.00 uur. De trainingen zijn als volgt: Pupil len: Woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 11.00-12.15 uur. C/D junioren: Maandag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00 -20.30 uur. A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Don derdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donder dag 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark DeWieën). Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Zie ook www.atletiek- venray.nl Agenda: 13-4 Rotterdam marathon 13-4 Deurne Uurloop en uurloop 13-4 Venray Zwemloop 16-4 Heythuysen Avondloopcriterium 19-4 Venray le competitie c/d junio ren Triatlon Trainingen: Donderdag: Lopen Atle tiekbaan Venray: 19.00-20.45 uur: seni oren 18.30- 19.45 uur jeugd. Zaterdag 15.00 uur: jeugd en senioren Lopen: vertrek bij Peter Scheres (Gasten- donkstr 19, Horst). Zondag: 9.00 uur Zwemmen Sprank: 10.15 uur Fietsen: duurtocht op ATB vanaf de Sprank. Dinsdag 19.15-20.15 uur zwemmen Sprank. Programma: 13-4 Zwemloop Venray (www.twen- ray.nl) l6-4 avondloopcriterium Heythuysen (www. avheythuysen.nl) 19-4 Horster Nightrun 20-4 Powerman Holland in Horst. 26-4 avondloopcriterium Beesel Nieuws doorgeven via E-mail: info@passion4sport.nl of telefoon (077)3985235 of 06-54283879. Infor matie over ATV Venray via e-mail info@ twenray.nl. of telefoon (0478)511545 of info@atletiekvenray.nl. Zie ook www.atletiekvenray.nl. of www.twen- ray.nl. De uitslag van de Venloop: Piet Aarts, Wanssum, 21,1 km, 1:43:03, Wilbert Classens, Castenray, 21,1, km, 1:42:55, Wiel Dinghs, Cas tenray, 21,1 km, 1:34:04, Frits Gös- gens, Oostrum, 21,1 km, l:57:l6,Wim Jacobs, Merselo, 21,1 km, 1:27:39, John Weijs, Veulen, 21,1 km, 1:28:48, Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag avondtraining op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdagochtend dames training van 9.00 tot 10.00 uur, Kasti- else Baan. Zaterdagmiddag afwisse lende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Meer informatie over de Powerman en Night Run staat on www.Deelrunners.nl. Handboogvereniging Ons Genoe gen in Ysselsteyn staat komend week einde weer in het teken van hun jaarlijkse interne veldwedstrijd. Dit jaar voor het eerst met twee verschil lende parcoursen van 24 doelen. Was het voorheen zo dat het parcours na afloop de eerste dag veranderd en aangepast werd, dit jaar heeft de orga nisatie besloten om twee verschil lende parcoursen uit te zetten met in totaal 48 doelen. Mede door lovende commentaren van deelnemers voor de perfecte organisatie en goede parcoursbouwers kwamen er steeds meer inschrijvingen binnen waarvan een deel teleurgesteld moest worden doordat het maximaal aantal deelne mers was bereikt. Door de nieuwe wedstrijdopzet staan er daardoor geen 108 maar ruim 170 deelnemers om 10.00 uur zaterdagmorgen aan de meet om hun pijlen op afstanden van 5 tot 60 meter afstand in het doel te schieten. Zondag is de start om 9.00 uur. De wedstrijden duren tot onge veer 16.30 uur. De toegangsweg naar het parcours is gelegen aan de Tim- mermansweg even voor de Duitse Militaire begraafplaats. Er is een dressuurwedstrijd voor paarden in de Mortel gehouden. Loes Reijnders behaalde in de klasse B met haar paard Vidos een vierde prijs met 189 punten. In Maasbree is de eerste buitenwedstrijd gehouden. In de klas se B dressuur behaalde Loes Reijnders met Vidos een mooie derde prijs met 189 punten en Bianca Enders behaal de met Zolena een zevende plaats met 185 punten. Stephanie Muijsers reed met haar paard Withny voor de eerste keer in de klasse LI en ze behaalde een vijfde plaats met 194 punten. Wies Classens is naar een dressuur wedstrijd in De Mortel geweest. Ze startte daar haar paard My Way in de klasse M2 en behaalde met 182 punten een tweede prijs. In Overloon is een paardendressuurwedstrijd gehouden. Marissa Weemen startte Suerte-Clyo in de klasse B en behaalde een vijfde prijs met 185 punten. David Hermans startte zijn Worichta in de klasse L2 en na het rijden van een mooie proef behaalde hij een derde prijs met 193 punten. Brigitte Kreuzer reed met haar paard Tsarina in de klasse Z1 een schitterende proef waarmee ze maar liefst 452 punten verdiende. Dit was goed voor een eerste prijs. Verder was er een wedstrijd in Maasbree en ook hier deden een aantal leden van St.Jan het erg goed. Bij de dressuur startte Ellen van Dijck haar paard Pouwer in de klasse Z2 en behaalde met 210 en 215 punten een vierde prijs. Petra van Dijck startte bij het springen maar liefst met vier paarden. In de klasse L kwam zij aan de start met de paarden Tari, Santa Lucia en Webster en met alle drie de paarden nam ze prijzen mee naar huis. Met Tari behaalde ze de derde prijs. Santa Lucia was goed voor een vijfde prijs en met Webster behaalde ze de zesde prijs. Met Feiten startte Van Dijck in de klasse M en behaalde ze nog een derde prijs. De jaarlijkse clubkampioenschap pen zijn gehouden. Voor het eerst sinds jaren weer met ponyruiters erbij. Na een spannende dressuur springwedstrijd en voor de pony's een bixieproef waren dit de uitslagen: Dressuur pony's: 1. Elise Hermans met Iran LI. 2. Daphne Lenkes met Magic B. 3. Eline Lenkes met Fritske B. Bixieproef pony's: 1Eline Hermans met Iran. 2 Aimee Kommeren met Ranger. 3. IsaVermeule met Vita. Dressuur Paarden: 1Tamara Klaas- sen met Vencie B. 2. Sabine Franken met Zodiack B. 3. Jan Vlemmix met Tjan L2. Springen Paarden: 1. Natascha Men nen met Unymphet B. 2. IsaVermeule met Robin CL. 3. Tamara Klaassen met Vencie B. Clubkampioene werd Elise Her mans met haar nonv Iran De helft van de laatste clubcompe titie van dit seizoen zit er op. De win naars in de gele lijn waren de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 63.75 procent. De tweede plaats was voor de dames Clazien Baak en Annie van den Munckhof met 58.75 procent. Derde waren Corrie Hartong en Hein Tak met 55.21 procent. In de rode lijn bestonden de winnaars uit de dames Nellie Bexkens Nellie en Lia Beerens met maar liefst 69.43 procent. De twee plaats ging naar Kika van Nieu- wenhuijzen en Mieke Verstraelen met 65.16 procent,gevolgd door Rieki van Bree en Wies Burg met 55.10 procent. Donderdag is de vierde zitting van de derde clubcompetitie. De tweede zitting van blok 3 van de parencompetitie is afgewerkt. In de A- lijn was de beste score voor Ans van Hooft en Trudy Jeurissen met 60.76 procent. Tweede waren Rob en Trees v.d. Beele met 60.07 procent en de derde plaats was voor Ethel Hilhorst en Jeanne van Haren met 58.68 pro cent. De B-lijn werd aangevoerd door Jan en Tilly v.d. Heijden met 61.25 procent. Tweede met een score van 56.67 procent waren Ine Thielen en Nel Camps, gevolgd door Germaine de Ruyter en Marianne van Beek met 56.25 procent. De tweede zitting van de laatste ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. De hoogste zaalscore werd gescoord door Mien Kuenen en Toon Stiphout. In geel waren de winnaars Rob v.d. Beele en Jan Tiggeloven met 61.67 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Henk Penninx met 60 pro cent. Trees v.d. Beele en Wim Teunis- sen waren derde met 57,50 procent. In rood waren Mien Kuenen en Toon Stiphout met 62.85 procent de beste. Er was een gedeelde tweede plaats voor Jeanne van Haren met Antoi nette Schaeffers en Nellie en Pierre Wientjens met 57.99 procent. Met 53.47 procent ging de derde plaats naar Hermien Darmstadt en Caroline Wikkers. Donderdag wordt de derde zitting gespeeld. De twaalfde laddercompetitie is gespeeld. In oranje waren de winnaars met 69,17 procent Jan Janssen en Jeanne Korsmit, gevolgd door Gemma van Winkel en Corrie van de Mortel met 65,42 procent. Derde met 60 pro cent waren Toine en Jan Tiggeloven. In groen waren Miets Bisscheroux en Miem Limpens de beste met 63,33 procent, gevolgd door Josephine Phi- lipsen en Nelly van Vegchel met 57,08 procent. Greet je Koningstem en Zus Verschuiten bezetten de derde plaats met 54 procent. Volgende week begint de lentecom petitie. In de gele lijn was de eerste plaats voorTonny van Ham en Jeanne Korsmit met 63.65 procent. Tweede waren Francien Haegens en Jeu Steeghs met 56.25 procent, gevolgd door Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 56.15 procent. In groen eindigden Annie van Binsbergen en Leny van Klink met 61.46 procent als eerste. Nelly Frederix en IlseTummers bezetten de tweede plek met 56.25 procent. De derde plaats was voor Betty Janssen enYoos Smits met 55.63 procent. De eerste zitting van de vijfde, en laatste, competitieronde is gespeeld. In de gele lijn waren Joan Hinssen en Jan Stiphout eerste met 63,33 procent, gevolgd door Toon den Brok en Theo Jakobs met 61,67 procent. Als derde eindigden Mia Koopman en Annie Vis ser met 59,58 procent. In de rode lijn waren Ger Janssen en Mien Pijpers de beste met 62,08 procent. Wilhelmien van Dijk en Annet Timmer eindigden als tweede met 54,58 procent en Mar griet Mater en Hans Koopman bezet ten met 53,33 procent de derde plek. In de groene lijn waren Wies Appels en Marga Steemers de winnaars met 65,28 procent (hoogste score van de avond) en ondanks haar hoge leeftijd eindigde Lidia Thijssen samen met Jo Sijbers op de tweede plaats met 60,42 procent en op de derde plaats eindig den Frans Poels en Hanneke de Greef met 57,29 procent. De sterkste in de gele lijn waren Miny en Wiel Verhoeven met 60.94 procent. De tweede plaats was voor Jacqueline v.d. Slik en Toon den Brok met 58.33 procent. Derde waren Marijke v.d. Boom en Aike van Glab beek met 56.25 procent. In de rode lijn waren de hoogst geplaatsten Gerda en Mathieu Crooijmans met 56.25 procent, gevolgd door Maria Vloet en Hein Tak met 55.56 procent. De derde plaats was voor Nellie Jeu ken en Lucy Hendriks met 54.86 procent. De beste in de groene lijn waren Riet Aarts en Frieda Kalkman met 62.76 procent. Lucy en Jan Kroef bezetten met 58.59 procent de twee de plaats en derde waren Mia en Wim Henckens met 52.86 procent. De laatste avond van het competitie- blok is gespeeld. In de gele lijn waren de winnaars Agnes Bloemen en Jan Simons, gevolgd door Ans van Hooft met Jannie Jungslager en Ria Liebrand met Mientje Wester. In rood werd de top drie gevormd door Emelie Kuiper met Afko Schoonbeek, gevolgd door Tineke Meurs met Marga Steemers en Ton van Jaarsveld met Jan Voesten. In groen een echte uitschieter voor Irene Camps en Jaques Jeurissen met maar liefst 71.25 procent. Bijna 15 procent meer dan de nummer twee Herma Darmstad met Caroline Wikkers en Marij Pierey met Jan Roelof de Pijper. Donderdagavond is er een vrije avond waarin men in drie lijnen allemaal dezelfde spellen gaat spelen. Volgende week start het laatste competitieblok van dit seizoen. Sportnieuws -info De Venrayse taekwondoka Martijn Merken van Tong-Il heeft afgelopen weekend de Open Bel gische kampioenschappen 2008 in de klasse -84 kilogram op zijn naam geschreven. Merken maak te deel uit van het nationale mili taire team. Aan de Open Belgische deden 875 taekwondoka's (junioren en senio ren) uit verschillende landen mee. Zo waren de grote taekwondolanden Martijn Merken op de hoogste trede van het podium. Hij leverde een fan tastische prestatie met het winnen van de Open Belgische. zoals Turkije, Frankrijk, Rusland, Enge land, Spanje Kroatië en Polen aanwezig met hun nationale team. Voor Martijn Merken kwam het toernooi moeizaam op gang: "Het was een lange dag want we moesten al om 09.00 uur aanwezig zijn. Na loting bleek dat ik pas 's mid dags rond vier uur aan de beurt was in de eerste ronde. Mijn tegenstander uit Belgie kwam echter niet opdagen. Ik was net enorm opgeladen om te beginnen. Toen ik uiteindelijk klaar stond voor de tweede ronde werd er een pauze ingelast." Na deze tegenvallers volgden zijn partijen elkaar snel op. De tweede ronde won hij na een fel bevochten partij met 9-7. In de halve finale was Merken met 8-2 te sterk voor een lid van het Schotse nationale taekwondo- team. In de finale verraste hij vervol gens vriend en vijand door een zeer sterke tegenstander van het Pools nationaal team met 4-3 te verslaan en de Open Belgische titel voor zich op te eisen. Clubgenoot Emiel van de Burgt van Tong-Il deed op zondag mee in zijn gewichtsklasse -79 maar werd jammer genoeg door een dwaling van de jury in de eerst ronde uitgeschakeld. De eerste ronde van het clubkam pioenschap is afgewerkt. In geel was de eerste plaats met 61,46 procent voor Tiny Schaminee en Frans Ouden hoven. Tweede met 60,94 procent waren Jo Linders en Jeanne Korsmit, gevolgd door Jan Lagarde en Hugo van de Windt met 59,90 procent. In rood waren de winnaars met 63,19 procent Bets Bistervels en Nel Lagar de. Adele van Leuken en Piet Linders bezetten de tweede plaats met 61,81 procent. De derde plaats was met 53,47 procent voor Gert Claessens en Truus Michels. Er is vol goede moed begonnen aan de eerste wedstrijd om de lente koning voor lange hengels.Tijdens het opbouwen van het materiaal begon het te sneeuwen. De vangsten vielen nog wat tegen, hoewel toch maar twee van de veertien deelnemers helemaal niets vingen. De uitslag: 1. Henk Theeuwen, 2. Toon van Ooijen, 3. Ton Deenen. 4. Sjaak Theeuwen. 5. René Wijnhoven. Op zondag 13 april is de tweede wedstrijd om de lentekoning voor lange hengels. Er wordt gevist in vij ver 2. Bijeenkomst uiterlijk 7.00 uur en vissen van 8.00 tot 12.00 uur. Op woensdag 16 april is de eerste wed strijd uit de 50-plus competitie. De bijeenkomst daarvoor is om 11.00 uur en er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag 19 april is er een indi viduele wedstrijd in vijvercomplex het Wanssums Ven. Er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur en de nummers kunnen worden afgehaald vanaf 10.00 uur aan de vijver. De prijzen bestaan uit levensmiddelenpakketten. Bij het gebruik van twee vijvers wordt er ook in twee vakken gevist. Er is plaats voor maximaal zestig deelnemers. Aanmel ding voor deze wedstrijden, uiterlijk de donderdag voorafgaande, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. In het kasteelhaventje in Geijsteren zijn nog een aantal lig plaatsen beschikbaar voor visbootjes. Die zijn uitsluitend voor leden van Het Alvertje. De bootjes moeten aan bepaalde eisen voldoen: De lengte mag maximaal vijf meter zijn, de breedte maximaal 1,7 meter en het motorvermogen maximaal acht pk. Informatie is verkrijgbaar via telefoon (0478)531241. De vergunningen voor 2008 zijn verkrijgbaar bij de verkoop punten. Nieuwe leden zijn van harte wel- kom.Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Bij moedercentrum EVA in Venray start woensdag 16 april een compu tercursus voor beginners. De cursus is met name bedoeld voor die vrou wen die nog nooit met een computer gewerkt hebben. Tijdens de acht bij eenkomsten worden onder andere e- mailen, werken met internet en Word behandeld. De lestijden zijn van 9.00 tot 11.00 uur. Wie deel wil nemen aan de com putercursus kan zich opgeven bij het moedercentrum of via telefoon (0478)510035. Moedercentrum EVA is niet alleen voor moeders maar voor alle vrouwen, autochtoon en alloch toon uit de gemeente Venray en omge ving. In het centrum kunnen vrouwen activiteiten organiseren of er aan deelnemen. Hierdoor leert men van elkaar omdat ieder een eigen achter grond en cultuur heeft. Door samen te werken geven vrouwen de multicultu rele samenleving van vandaag en de toekomst vorm. Het moedercentrum kent geen lidmaatschap. Elke vrouw kan vrijblijvend binnenlopen. Zaterdagnacht rond 04.10 uur zijn in discotheek The Zenith in Oostrum twee mannen van 20 en 21 jaar uit Nijmegen gewond geraakt. Een 21- jarige man uit Venlo is aangehouden. De verdachte had een woordenwis seling met de slachtoffers waarna de verdachte het eerste slachtoffer een klap in zijn gezicht gaf en een glas in het gezicht van het andere slachtoffer duwde. De slachtoffers zijn vervol gens richting huisartsen post Venray gegaan alwaar bij een van de slachtof fers een snijwond in het hoofd werd gehecht. Bij het andere slachtoffer werd een gebroken kaak geconsta teerd en daarom werd hij naar het zie kenhuis overgebracht. Een 51-jarige man uit Nijmegen is woensdagavond omstreeks 21:30 uur op de Noordsingel in Venray aan gehouden op verdenking van vernie ling. De politie kreeg een melding dat de man zich in een gebouw aan de Noordsingel bevond en hierbij een raam had vernield. Ter plaatse bleek de man zich nog in het gebouw te bevinden. Op aanroepen van de agen ten kwam de man naar buiten. Hij bleek een slaapplaats in het gebouw te hebben gezocht. De man bleek onder invloed van alcohol te zijn. Hij is aangehouden en zit in afwachting van verder onderzoek vast. De zwemmers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. zijn naar het zwemtoernooi van Sportclub Werkenrode in Sportfondsenbad Dukenburg in Nijmegen geweest. Dit is het enige toernooi waaraan de zwemmers deelnemen, omdat zij alleen recreatief zwemmen. De vijf zwemmers en twee supporters hebben samen met acht andere teams gezorgd voor een sportieve ontmoeting. Dat de zwemmers in goede vorm waren bleek wel uit de derde plaats die het estafetteteam behaalde. Net als voorgaande jaren was John Jacobs op alle onderdelen de beste zwemmer van ISBV Op de 25 meter schoolslag werden de volgende tijden gezwommen: John Jacobs 25.02 sec.Marion Loeffen 31.22 sec, Germyjoosten 37.10 sec, Leo Reintjes 50.51 sec en Antoinette Rutten 54.47 sec. Óp de 25 meter rugslag was John Jacobs de enige deelnemer van ISBV met een tijd van 23.57 sec. Ook op de 25 meter vrijeslag was hij met 19.77 sec het snelste. Daarna volgden Marion Loeffen met 28.37 sec, Germyjoosten met 38.46 sec, Antoinette Rutten met 45.22 sec en Leo Reintjes met 48.39 sec. Maria Renkens-Lensen exposeert tot en met juni bij Synthese in Venray. Renkens is vanaf haar kindertijd al bezig met tekenen en schilderen. Ze is cursussen gaan volgen om zoveel mogelijk technieken te leren. Ze begin nen bij de vrije academie en later bij enkele professionele kunstenaars. Na de dood van haar echtgenoot is haar werk zich gaan verdiepen. Waren het eerst vooral werken met aquarel, pastel, acryl en gemengde technie ken, daarna werkte zij hoofdzakelijk in aquarel omdat dit paste bij haar rouwproces. Op dit moment werkt Renkens op grote linnen doeken met verf op waterbasis. Steeds opnieuw is ze op zoek naar haar innerlijke beel den. Kleuren zijn haar grootste pas sie. Daarmee spelen en tot een soort evenwicht komen. Dat is wat haar innerlijk boeit. Balans is datgene wat ze elke keer weer zoekt. Haar wer ken hebben vooral een futuristische uitstraling door haar interesse in het spirituele. Haar werk kan velen inspi reren om de innerlijke weg naar bin nen te vinden. Voor een eerste indruk zie www.schilderijenmarialensen.nl. Tijdens kantooruren is een gedeelte van de schilderijen te bezichtigen. Om de hele expositie te bezichtigen bestaat de mogelijkheid een afspraak te maken bij Synthese via telefoon (0478)517317 of e-mail unitvenray@ synthese.nl. De 25-jarige Noord Limburgse Modelspoorweg Vereniging houdt op zondag 13 april een open dag van 11.00 tot 16.00 uur. De open dag wordt gehouden in het clubgebouw op het terrein van de Zorggroep Noord-limburg nabij de Witte Steen in Venlo (voorheen Professor Dubois- stichting). Voor kinderen is er de mogelijkheid zelf een trein te bestu ren vanaf een originele stuurstand uit een oude Nederlandse trein. Er bestaat tevens de mogelijkheid hob bymateriaal en rijdend materiaal aan te schaffen of te koop aan te bieden. Voor informatie kan men terecht bij A. Verheijen via telefoon (077)3871355 (na 18.00 uur) of bij C. van Rijn via telefoon (077)3873724. MEE Noord en Midden Limburg houdt op donderdag 17 april weer een themacafé in Grand café Maag denberg in Venlo. Het themacafé is een café waar mensen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar komen om te praten over onderwer pen die hen bezighouden, deze keer is dat Pesten is niet cool! Wat is pes ten? En wat moet je doen als je wordt gepest? Dit zijn een paar vragen die aan bod komen. Er worden toneel stukjes opgevoerd om het thema in te leiden, maar bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Het themacafé, dat eens per twee maanden plaatsvindt, is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke handicap vanaf achttien jaar. Aanmelden is niet nodig. De bijeenkomst in grand/café Maag denberg in Venlo begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Manon Clarke van MEE Noord en Midden Limburg via telefoonnummer (077)3961515. De Themaruimte van Wereldwinkel Venray is de komende weken inge richt met kleding, tassen en sjaals. Mode met meerwaarde, van leveran cier Sari. Sari staat voor Samenwerken Aan Rechtvaardige Import. Producen ten en hun gezinnen worden onafhan kelijker door deze leveringen. Men ontvangt een rechtvaardige prijs en wordt gelet op verantwoorde arbeids omstandigheden. Er zijn artikelen beschikbaar uit onder meer Bangladesh, India, Kenia, Nepal en Madagaskar. Wie op zoek is naar originaliteit is welkom in de wereldwinkel aan de Henseniusstraat in Venray. De Bond Van Wapenbroeders Afde ling Venray en Omgeving houdt op dinsdag 15 april vanaf 20.00 uur de thema-avond Van Korea tot Afghani stan in zalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Het doel is jonge veteranen in contact te brengen met oudere wapenbroeders. Daarom worden alle veteranen in de regio Noord-Limburg uitgenodigd op deze speciale bijeen komst. Er zijn deze avond sprekers die uit eigen ervaring putten, filmbeelden uit de verschillende missies en er is een tentoonstelling met herinneringen van de uitgezonden Nederlandse mili tairen uit de periode 1950-2008. Aan melden kan bij het secretariaat Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. via telefoon (0485)521496. Rond de jaren '50 is in Venray de alom bekende machinefabriek en constructiewerkplaats Custers NV van start gegaan. Teng Custers was een van de grondleggers. De eerste activiteiten bestonden hoofdzakelijk uit het vervaardigen van roosters. In twee hallen vond de productie plaats. Het bleef echter niet bij roos ters. Het bedrijf groeide en groeide en er werden complete betoncen- trales gebouwd. Overal in Nederland werden deze giganten geplaatst door eigen montage ploegen. Het transport hiervoor werd verzorgd door trans portbedrijf Nabuurs. De diversiteit aan opdrachten werd steeds uitgebrei der en massaler. Het bedrijf blonk uit in transparantie naar het personeel. Via het bedrijfsblaadje Wel en Wee werd men op de hoogte gehouden. Wie kent nog de Stichting Katholieke Levensschool Venray. Ook daaraan werd door Custers NV deelgenomen. Bemetel opleidingen enzovoort. Het bedrijf deed er alles aan om goede vaklui op te leiden. Na een moeilijke periode is Custers NV in 1977 overgegaan in het huidige Custers Hydraulica By gevestigd op industrieterrein Smakterheide, waar een zestigtal mensen werken. Om nog eens wat herinneringen boven water te halen is het idee ontstaan een reünie te houden voor alle oud medewerkers van Custers Machinefa briek. Bij voldoende deelname vindt deze in de tweede helft van dit jaar plaats. Men kan zich opgeven voor 15 mei bij Toon Janssen via telefoon 06-54631369 of bij Toon van Soest via telefoon 06-22410831, e-mail a.van. soest@home.nl.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28