Op onze herenafdeling is het al volop voorjaar! 't PELGRIMSHUIS ZONDAG 13 APRIL u intratuin de graaf GEOPEND Gemeente Venray KOOPAVOND! en tqplwmiteiil mij ling ngen dé specialist oor sanitair 3SEES3- 'De slag om Blitterswijck' Karin, Annemarie en Renate naar Sarajevo TV/Sportijn naar eredivisie En verder: Bandoetere www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 HOTEL RECEPTIONST(E) ASSISTENT RESTAURANTMANAGER Venrayfocus op mensen c*o, ^Straat 5^ Honderdnegenentwintigste jaargang - week 15 - donderdag 10 april 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 15-18 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 21-28 Kerkelijke diensten 30 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Alleen Geijsteren spreekt voorkeur voor Venray uit De inwoners van Meerlo- Wanssum hebben zaterdag tij dens de dorpspeiling hun stem duidelijk laten horen. Liefst 77 procent kiest voor Horst aan de Maas en bijna 23 procent geeft de voorkeur aan Venray. De opkomst was ondanks het slechte weer met 48 procent redelijk goed. Ruim 60 procent van de inwoners is voor een opsplitsing van de gemeente. De opkomst was het hoogste in Tienray (64 procent) en het laagste in Wanssum (38 pro cent). Geijsteren is het enige dorp dat zich bij Venray (64 procent) wil aansluiten. In Wanssum was de stemming bijna fifty-fifty: 286 stemmen voor Venray en 287 voor Horst. In de andere vier dorpen komt Venray er nauwelijks aan te pas. In Blitterswijck haalt Venray nog 25 procent en in Meerlo 16 procent. In Tienray en Swolgen kiest respectievelijk slechts 4 en 5 procent voor een fusie met Ven ray. Zaterdagavond om zes uur wordt in het gemeentehuis in Meerlo de uitslag bekend gemaakt. De dorpspeling is georgani seerd door het dorpsradenplat form omdat de politiek niets voelde voor een volksraadpleging. De inwoners konden op de bur geravond van 1 en 2 april hun stem laten horen. Ook toen was een overgrote meerderheid voor Horst aan de Maas. De dorpspei ling bevestigt dit beeld. Opvallend is dat de gemeenteraad splitsing van Meerlo-Wanssum geen optie vond. De bewoners denken er anders over want 62 procent zegt voor een splitsing te zijn. Gezien de uitslag van de stemming zou de gemeente weer uit elkaar kunnen vallen zoals het voor 1969 was. Geijsteren en Wanssum samen en de andere vier dorpen bij elkaar. Anthony van Baal, voorzitter van het dorpsradenplatform, vindt dat de rivalen Venray en Horst aan de Maas te ver doorschieten in hun jacht op Meerlo-Wanssum. "Als we paarse lantaarnpalen met gele stippen willen, dan is het prima. Wij kunnen alles krijgen wat we willen. Daar zouden we eigenlijk misbruik van moeten maken." Van Baal spreekt van de slag om Meerlo-Wanssum'. "Het begon nog leuk met de vlaaien op Valen tijnsdag. Daarna is het helemaal losgebarsten. Het wordt nu grim miger en onvriendelijker. Horst en Venray beginnen met modder naar elkaar te gooien." Het dorpsradenplatform is blij met de geslaagde dorpspeiling. "De mensen moeten kunnen mee beslissen in welke gemeente ze willen wonen", vindt Van Baal. "Het kan toch niet zo zijn dat de gemeenteraad niet luistert naar de eigen inwoners. Ieder dorp moet zich kunnen aansluiten bij de gemeente waarbij het zich het prettigst voelt. Vandaar dat wij splitsing zeker niet uitsluiten", aldus Van Baal die voordat hij de uitslag bekend maakt nog even het stemformulier voorleest met een knipoog naar burgemeester Hahn. "Want u hebt vandaag in Oostrum het formulier niet onder ogen gekregen." Burgemeester Hahn krijgt als eerste de uitslag overhandigd. "Het verrast me niet", reageert hij. "Een kant van de gemeente heeft een duidelijke voorkeur voor Horst. Het is een zware taak hier uit conclusies te trekken", aldus Hahn die het dorpsradenplatform feliciteerde met de prima organi satie. "Dit is jullie feestje. De raad moet straks beslissen." De politiek is blij met de hoge opkomst. Ondanks dat de stem bureaus slechts zes uur geopend waren en dat het niet mogelijk was iemand te machtigen. LEESVERDER OP PAGINA 3- www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Splitsen Het wordt vermoedelijk toch splitsen. Joep Hahn en zijn wet houders zijn dus toch gezwicht voor de stem van het volk. Op zich begrijpelijk maar als oer-Ven- raynaar en chauvinist pur sang vind ik het eeuwig zonde. Want laten we eerlijk zijn. Op basis van argumenten is Venray de meest natuurlijke partner. Kijk alleen al naar al die abonnees van Peel en Maas. Meer dan de helft van de inwoners van Meerlo-Wanssum krijgt Peel en Maas in de bus. Op de sportpagina's is de fusie al een feit en ook de redactionele ver wevenheid wordt meer en meer zichtbaar. Mijn baas is dan ook niet blij dat het splitsen wordt. 'Van scheiden komt lijden' vertelde hij mij. En dat lijden is al begonnen. Onbegrip in Blitterswijck. Hoe gaat het met SV United? Mag die club in de toekomst wel meedoen aan de Venray Cup, mede gespon sord door deze krant? Hoe zit het met de verenigingen die door deze splitsing zich waarschijnlijk ook moeten gaan splitsen. Hoe moet onze Meerlo-Wanssum redacteur in de toekomst gaan functione ren. Moet hij Swolgen, Tienray en Meerlo links laten liggen. Dat zou dan zeer tegen zijn zin in zijn. Daar komt bij dat de gemeente Venray de afgelopen maanden heeft aan getoond een waardige partner te zijn die op basis van feiten zich aan de burgers van Meerlo-Wans sum heeft gepresenteerd. Dat kun je van Horst aan de Maas niet altijd zeggen. Voeg daar aan toe dat die gemeente in het begin van haar campagne zich ook nog eens de huisstijl van Meerlo-Wanssum toe eigende. Dan heb ik zo mijn bedenkingen. Ik wens de raad van Meerlo-Wanssum de komen de weken veel wijsheid toe. Ik zou zeggen, doe wat de Venrayse gemeenteraad ook deed, kiezen voor de natuurlijke partner en dat is in mijn ogen toch echt Venray. Hannes Merk zonnebri op sterkte vanaf (98, SPECIAAL OPTIEK Emoties lopen hoog op, burgemeester Hahn dreigde met opstappen Het college van Meerlo- Wanssum heeft gekozen voor een splitsing van de gemeente. Geijsteren, Wanssum en Blit terswijck komen bij Venray en de andere drie dorpen (Meerlo, Tienray en Swolgen) worden bij Horst aan de Maas gevoegd. Dat maakte burgemeester Joep Hahn dinsdagmiddag bekend tijdens een persbijeenkomst in het gemeentehuis van Meerlo. Alhoewel college en raad tegen een splitsing waren, is dit nu toch besloten. "We kunnen niet om de burgeravonden en de dorpspeiling heen. Dit is de beste oplossing alhoewel de nadelen van splitsing blijven", vindt Hahn. "Maar de wereld vergaat er niet door", relati veert hij. De burgemeesters van Horst aan de Maas en Venray zeggen zich te kunnen vinden in de verdeling van de buit. Alhoewel zaterdag bij de dorpspeiling 77 procent van de bevolking voor Horst koos. "Wij respecteren het besluit van het college van Meerlo-Wanssum. Het is geen gemakkelijk proces geweest", zegt burgemeester Kees van Rooij diplomatiek. Toch laat hij merken niet geheel tevreden te zijn. "Maar je krijgt in het leven niet alles wat je wilt." Het besluit is daarentegen bij Venray in goede aarde gevallen. "Wij zijn hier heel gelukkig mee", laat een opgewek te burgemeester Jos Waals weten. Het college heeft zich bij de keuze voor deze splitsing laten leiden door het megaproject het Nieuwe Wanssum plus de ont wikkeling van de Oude Maasarm. In Blitterswijck koos driekwart van de bevolking voor Horst. Dit geluid wordt niet gehoord. Hahn verklaarde dat Blitterswijck samen met Wanssum bij Venray hoort om het toch al complexe Maasproject bij één gemeente te houden. "Het winterbed van de Maas is als grens genomen", aldus Hahn. "Blitters wijck en Wanssum liggen er beide in. Dat geldt niet voor Meerlo, dat samen met Tienray en Swolgen naar Horst kan. En over Geijsteren, dat voor Venray koos, is evenmin discussie. Het lijkt een Salomons- oordeel. Het is zeker geen handje klap geweest. Ook de provincie is het ermee eens." De afgelopen weken is er veel gebeurd. De emotionele burge ravonden van dinsdag en woens dag. En zaterdag was de dorpspei ling die georganiseerd werd door het dorpsradenplatform. Zowel op de burgeravonden als bij de uitslag van de dorpspeiling sprong Horst er als beste uit. De gemeente Meerlo-Wansssum is in rep en roer. Niet alleen bij de dorpsraden, het college en de raadsleden neemt de fusiekoorts toe. Spontaan zijn allerlei actie groepen ontstaan. Zo is er in Tien ray een huis-aan-huis-actie geweest met een duidelijke oproep voor Horst te kiezen. Het zijn ook zware tijden voor burgemeester Hahn die zich vooral geërgerd heeft tijdens de burgeravonden. "Het kost allemaal zoveel energie, tijd en overleg. We zijn allemaal blij als het dadelijk 21 april is", verzucht hij. Op 21 april neemt de gemeenteraad het uiteindelijke besluit. De burgemeester zorgde afgelopen weekeinde voor heel wat commotie in Meerlo-Wanssum door voor de microfoon van radio Reindonk te dreigen met opstap pen. Aanleiding waren de burge ravonden. "Als dit de basis voor een besluit moet zijn, dan neem ik onmiddellijk ontslag", liet Hahn zich ontvallen. De burgemeester hekelt het opgefokte en ongenu anceerde gedrag en de anti-Ven- ray stemming. Hahn meent dat dit vooraf zo geregisseerd is. "Het kan toch niet dat een volle zaal met driehonderd mensen zo rea geert. De sfeer was heftig en inti miderend met al het geklap en boegeroep. Het moest een discus sieavond worden waarin mensen met elkaar in debat gingen. Er was geen enkele ruimte voor een dis cussie of zelfs een beetje humor. Alles was tegen Venray. Terwijl ikzelf in Oostrum woon en daar voel ik me zeker niet doodonge lukkig. Integendeel. Als ik het een zijdige beeld probeerde te nuan ceren of recht te zetten, dan werd ik nog voor leugenaar uitgemaakt ook", aldus de verongelijkte Hahn die het behoorlijk dwars zit. "Ik heb in mijn lange loopbaan al veel mee gemaakt. Maar dit nog nooit. Het ging echt te ver." LEESVERDER OP PAGINA 3- HETRUHL HAEGENS MOLENAAR EFFECT Rühl Haegens Molenaar Hotel Asteria Venray Hotel Asteria Venray Oplichting met nepsieraden De politie waarschuwt voor oplichting met nepsieraden. De oplichters hebben in de afgelopen dagen in het gebied rond Maas- bracht en Heythuysen geprobeerd gouden sieraden aan te bieden als onderpand aan mensen aan wie ze geld vroegen voor benzine. In de afgelopen dagen kwamen er bij de politie diverse meldingen binnen van mensen die op straat benaderd zijn maar niet ingingen op het voorstel om gouden siera den als onderpand voor geld in ontvangst te nemen. Eind maart berichtte de politie van een soort gelijke oplichtingstruc in het noor den van Limburg. Daarbij is toen een 42-jarige man uit Roemenië aangehouden, die tegen de lamp liep bij een parkeerplaats aan de A73 in Castenray. De politie sluit niet uit dat er verband is tussen de oplichtingszaken. woensdag, donderdag, vrijdag TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l ;V EL EN MAAS berden Burgers kiezen voor Horst aan de Maas RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E r ^Passage 5 5801 BR Venray j. T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl van 11.00-1 7.00 uur Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Toch splitsing Meerlo-Wanssum Succes als resultaat www.rhmweb.nl ACCOUNTANTS ADVISEURS is een goedlopend horecabedrijf aan de A73. Het hotel beschikt over 74 hotelkamers en 6 multifunctionele zalen, een nieuwe hotelbar, een nieuwe receptie en een geheel nieuw restaurant. In verband met aanhoudende drukte zijn wij ter versterking van ons team op zoek naar personen voor de volgende functies: 1 full-timer óf 2 part-timers Jouw taken bestaan uit het in- en uitchecken van gasten, het maken van kamer, zaal- en restaurantreserveringen, telefoonverkeer en het te woord staan van gasten. De werktijden zijn van 06.30 tot 15.00 uur óf 15.00 tot 23.00 uur. Wij vragen een afgeronde MBO-opleiding (horeca of toerisme heeft onze voorkeur), een gedegen talenkennis in woord en geschrift (NL, EN en DU) en beheersing over Word, Excel, Outlook (full-time) Jij bent allround en kunt leiding geven aan de gastheren en gastvrouwen in ons restaurant, en kunt ook grote partijen begeleiden zoals bruiloften, feesten, recepties, seminars, Dinnershows. Wij vinden het fijn als je beschikt over ervaring in leiding geven, en dat je gastgericht en represen tatief bent. Qua opleiding denken wij aan MHS of gelijkwaardig. Leeftijd vanaf 25 jaar. Ben jij de dame/heer met veel inzicht en inzet? Tevens zoeken wij ook nog enkele Bedieningsmedewerkers full-time en part-time Voor alle functies geldt: gastvriendelijk, representatief, stressbestendig gemotiveerd en goedgemutst zin in een baan voor langere tijd Interesse, mail, schrijf of bel: Restaurant: Jaco Nabuurs, Receptie: Rachelle ter Veen Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray, lnfo@asteria.nl, Tel. 0478-511466 Ons garantie bewijs blijft geldig VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1