Gemeente Aanpassingen verkeerssituatie Leunseweg Kunstwerk Het Gezin naar Brukske Noord-Limburg wil Special Olympics 2010 Verkeerd gebruik VIP leidt tot storing Bewoners knappen groenplein op Start woningbouw Aan den Heuvel cluster II PEEL EN MAAS Inzameling textiel Op woensdag 16 april zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. Het kunstwerk Het Gezin (De Knobbels) van Gussen Wie wordt teruggeplaatst in het Brukske. Het college van B en W moest een keuze maken tussen terugplaatsen in het Brukske en plaatsen in Leunen. Het kunstwerk stond lange tijd bij basisschool De Foekepot. Kinderen uit het Brukske speelden bij en op het kunstwerk. Door aanscherping van de regels voor speeltoestellen moest het worden verwijderd. Gussen Wie heeft jarenlang gewoond en gewerkt in Leunen. De dorpsraad van Leunen wil die band graag zichtbaar maken door kunst van Gussen Wie te plaatsen in Leunen. De wijkraad Brukske beklemtoonde de verbondenheid van de wijk en haar bevolking met het kunstwerk. Het college heeft er uiteindelijk voor gekozen de oorspronkelijke context te respecteren: het kunstwerk is gemaakt voor die plaats en dient binnen die samenhang ook weer terug te komen. Het college heeft ook besloten het kunstwerk Het Spelement van Gussen Wie te behouden voor het Brukske. Beide kunstwerken worden ingepast in de verdere uitwerking van het masterplan Brukske. Gemeentehuis Openingstijden •Vs Venrayfocus op mensen Donderdag 10 april 2008 - Pagina 19 Noord-Limburg hoort bij de laatste drie kandidaten voor de organisatie van de Special Olym pics 2010. De andere kandidaten zijn de gemeenten Alkmaar en Assen. Op 14 april komt de com missie van de Special Olympics naar Noord-Limburg om de diverse sportaccommodaties te bezoeken. Venray Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 15 Bewoners van Reigersbek hebben zaterdag 28 maart hun plein opgeknapt. De ovaalvormi ge grasheuvel in het midden van de ovaalvormige straat in Landweert werd onder handen genomen. Bewoners hielpen met het planten van nieuwe bomen en het aanleggen van een deco ratief ornament midden op de heuvel van het plein. Het ornament bestaat uit drie enorme zwerfkeien in een cirkel, die is opgevuld met bijpassend split. De gemeente zorgt er nog voor dat de grasmat wordt vernieuwd. Samen met medewerkers van de gemeente en NLW Bedrijven hebben de bewo ners met veel inzet en vooral veel plezier de klus geklaard. Bewoners De bewoners van Reigersbek had den een brief naar de gemeente geschreven met het verzoek of er wat gedaan kon worden aan de grasheuvel. Het gras was overwoe kerd door onkruid en de bomen waren uit model gegroeid. De gemeente organiseerde daarop een bewonersavond. Tijdens deze avond werd afgesproken dat het plein op korte termijn opgeknapt kon worden in het kader van een leefbaarheids project. Voorwaarde was dan wel dat de bewoners ook een bijdrage zouden leveren door zelf mee te helpen. Sfeervol Door zelf de handen uit de mouwen te steken, zijn de bewoners van Reigersbek erin geslaagd om hun toch al mooie straat op te fleuren met een sfeervol groenplein. Straatnamen Voor de straatnamen in cluster II is gekozen voor het thema vogelsoorten met namen als Tureluur, Haviklaan, Sperwerstraat, Boomvalk, Smelleken- laan, Buizerdlaan en Bosuil. Dit sluit goed aan bij de andere deelgebieden in Aan den Heuvel, want het hele gebied tussen de Loobeek en de Nieuwe Overloonseweg krijgt vogelnamen. Informatie De laatste informatie over deze jonge woonwijk kunt u nalezen op internet op de website www.aandenheuvel.nl. Op 10 april organiseert Loobeek in samenwerking met makelaars Hauzer en 2VM een informatieavond over de woningen in cluster II. Aan de hand van een maquette krijgt u een gedetail leerd beeld van deze nieuwe wijk. U bent van 18.00 tot 21.00 uur welkom in Janssen Dans Partycentrum aan de Raadhuisstraat 6. Elf Noord-Limburgse gemeenten, waaronder Venray, willen gezamen lijk de Special Olympics 2010 naar Noord-Limburg halen. De meeste gemeenten werken reeds samen in het project 'Iedereen kan sporten'. Gehandicapten De Special Olympics zijn de natio nale Olympische Spelen voor ver standelijk gehandicapten. Ze vinden elke twee jaar plaats. Rondom de Special Olympics vinden tal van nevenactiviteiten plaats, waaronder de openings- en sluitingsceremonie, een Olympisch dorp met feestavon den, clinics en demonstraties en een Olympische tour door de deelnemen de gemeenten. Sportbeleid Venray ziet de organisatie van de Special Olympics met vertrouwen tegemoet. "Het door de raad vast gestelde nieuwe sportbeleid maakt juist van deze sportbeoefening een speerpunt", aldus wethouder Patrick van der Broeck. "En in 2009 is de nieuwe sporthal van Venray gereed. Een hal waar wij de Special Olympic- sporters graag ontvangen!" Profilering De gemeenten en de provincie denken dat de organisatie van de Special Olympics een stevige impuls kan zijn voor de profilering van de regio Noord-Limburg. Bovendien zullen meer verstandelijk gehandi capten hierdoor gestimuleerd worden te gaan sporten. De provincie biedt financiële ondersteuning aan de organisatie van de Special Olympics 2010. Met de organisatie van het evenement is ongeveer 245.000 gemoeid. De deelnemen de gemeenten moeten, naast personele inzet en accommodaties, gezamenlijk in totaal 50.000 aan directe financiering inbrengen. Dit bedrag wordt naar inwoneraantal verdeeld over de deelnemende gemeenten en komt daarmee neer op een bijdrage van circa C 0,23 per inwoner. Sinds eind 2006 staan bij vijf supermarkten in de gemeente Venray inzamelvoorzieningen, de zogenaamde VIP's (Venrayse Inzamel Plekken). U kunt daar terecht voor het inleveren van al uw lege blikken en petflessen. De VIP maakt afval scheiden gemak kelijker en zorgt ervoor dat de ver werking van het afval beter en goed koper verloopt. Helaas wordt de VIP te vaak fout gebruikt. Drankblikjes en petflessen levert u aan de voor kant van de VIP in. Hiermee kunt u overigens leuke prijzen winnen. Kijk voor meer informatie hierover op www.venray.nl Direct naar VIP- loterij. De achterkant van de VIP is nieuw en bedoeld voor het inleveren van soep- en groenteblikken. Storingen Helaas wordt aan de achterkant van de VIP nogal eens ander metaalafval ingeleverd, zoals koekenpannen, gaas en verfblikken. Dat is niet de bedoeling. De kans is dan groot dat er een storing in de VIP ontstaat. Bij een storing moet het metaal er eerst uitgehaald worden, voordat anderen weer gebruik kunnen maken van de VIP. Dit brengt veel onnodig werk en kosten met zich mee. Afval scheiden Petflessen, drankblikjes, soep- en groenteblikken levert u dus in bij de VIP. Al het andere metaalafval kunt u gratis inleveren bij het milieu station aan de Metaalweg. Het milieustation is open van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Heeft u vragen over het scheiden van afval? Bel dan de gratis afvalinfolijn(0800) 023 33 99. Meer informatie over milieu en afval vindt u ook op www.venray.nl Wonen en leven Leefomgeving Milieu en afval. De gemeente Venray wil de verkeerssituatie op de Leunseweg drastisch aanpassen. Dit heeft het college van B en W vorige week besloten naar aanleiding van een verkeersstudie over de Leunse weg. Zonder aanpassingen verwacht de gemeente in de toekomst ernstige verkeersproblemen. De gemeente verwacht dat problemen zullen ontstaan door een combinatie van meer auto's en allerlei ruimtelijke ontwikkelingen, zoals nieuwe bedrijventerreinen, woningbouw en verdere uitbreiding van de Woonmax. Bij het opstellen van de Visie Wegenstructuur is al gebleken dat de toekomstige problemen niet zijn op te lossen door elders nieuwe wegen aan te leggen. Maatregelen op de Leunseweg zijn dus noodzakelijk. Meer verkeersruimte Op de rotonde Leunseweg/Zuidsingel komt een zogenaamde bypass. Verkeer dat vanaf de Deurneseweg over de Leunseweg in de richting van de Zuidsingel en Brukske rijdt, moet dan langs de rotonde. Op deze manier komt er meer ruimte voor het andere verkeer. Op de Leunseweg komt over vrijwel de gehele lengte een extra rijstrook aan de oostkant van de weg. Hierdoor kan het verkeer niet alleen de zijstraten goed bereiken maar ook de particuliere kavels. Op de Leunseweg komt verder een middenberm, zodat fietsers de weg goed kunnen oversteken. De circulatie van het fietsverkeer verandert niet. Uitvoering Als de gemeenteraad budget ter beschikking stelt, kan de herinrichting mogelijk al in 2010 worden uitgevoerd. Het ontwerp voor deze herinrichting moet nog gedetailleerd worden uitgewerkt. Uiteraard zal de gemeente tijdig met de aanwonenden overleggen. Vooruitlopend op deze herinrichting neemt de gemeente enkele maatregelen die op korte termijn al enige verlichting van de problemen geven. Er is grote belangstelling voor de nieuwbouwwijk Aan den Heuvel. Nadat vrijwel alle woningen in cluster I zijn gebouwd en bewoond, is het nu de beurt aan cluster II. Cluster II is geheel bouwrijp. Dat wil zeggen dat de riolering en nutsvoorzie ningen zijn aangelegd en de bouwwegen (in tijdelijk asfalt) er ook al liggen. Binnenkort wordt gestart met de bouw van de eerste woningen in dit gebied. Verscheidenheid Ook in cluster II is er sprake van een grote verscheidenheid aan woning typen: karakteristieke jaren 30-woningen, ruime gezinswoningen, riante half- vrijstaande woningen, vrijstaand geschakelde woningen en patiobungalows. Grote belangstelling In januari van dit jaar heeft een loting plaatsgevonden voor vier kavels in cluster I en tien kavels in cluster II. De belangstelling was met 38 inschrij vers groot en de meeste kavels zijn inmiddels verkocht. In de nabije toe komst worden op deze manier weer kavels in cluster II aangeboden.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19