Zoo Pare Overloon in Opa's Wondermachine Feestelijke afsluiting kinderkoorcursus Sing-stars Kinderkoor de Bandelieren Koninginnenacht Rooy gaat door Jux Junction op Jera on Air nieuw jasje Slagwerkles op de school PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 10 april 2008 - Pagina 18 In de aula van het Kunstencen trum Venray is de afsluiting van de cursus voor (aankomende) kinderkoordirigenten gehouden. Er waren uiteindelijk acht cursis ten die hun certificaat mochten ontvangen. De cursus was een ini tiatief van de Dekenale Koorkring Venray in samenwerking met Kun stencentrum Venray. Aanleiding was de vraag van kinderkoordiri genten om een cursus waar alle aspecten werden behandeld die nodig zijn bij het dirigeren van een kinderkoor. Zij waren in de praktijk enthousiast bezig, maar hadden behoefte aan een breder fundament. Tijdens de 25 lessen was er aandacht voor muziektheo rie, slagtechniek, repetitietechniek, repertoirekeuze, stemvorming en liturgie. De Nederlandse Gregori- usvereniging (NSGV) in het bis dom Roermond en de Vereniging Nederlandse Korenorganisaties (VNK)-Limburg ondersteunden het project. De cursisten moes ten op deze avond nog een prak tijkexamen doen, een kinderkoor dirigeren met een kerkelijk en een profaan lied. Daarvoor waren de kinderkoren Eige Wijsjes uitYssel- steyn, De Bandelieren uit Venray en KiKoJa uit Gennep uitgenodigd. Vicaris Mgr. R. Maesen feliciteerde de geslaagden en was zoals hij zei ontroerd door wat hij deze avond had gehoord aan kinderstemmen. Ook deken Smeets uit Venray en deken Merkx uit Horst waren enthousiast over het resultaat van deze avond en blij met de op deze wijze verhoogde kwaliteit van de dirigenten. de Artiest): "We hebben daarom gekozen om dit nu even los te laten en te kijken naar een professionele band waarvan we overtuigd zijn dat ze een feestje kunnen bouwen oftewel: The B Machine. Het top persproject wordt vooruit gescho ven naar volgend jaar. Janssen: "We hebben nu meer dan genoeg tijd om dit verhaal goed voor te kun nen bereiden. De voorbereidingen en repetities gaan, ook nu nog, gewoon door zodat we er ook vol gend jaar een knallend feest maar dan met de Rooyse Toppers, van kunnen maken. Het duurt wel even, maar dan heb je ook wat! Dat we met RTP niet stil zitten, blijkt ook uit het feit dat we ook een steentje bijdragen aan een groots muzikaal evenement dat zaterdag 7 juni a.s. gaat plaatsvinden op het schouw burgplein met BOB en Rooy2U! Dance, disco and soul..and a little bit of rock and roll. Zo is de muziek van The B Machine het beste te omschrijven. Deze band, die inmid dels zeventien jaar aan de weg tim mert, is een begrip geworden in muziekland, in Nijmegen en verre omstreken! Een superstrakke bla zerssectie, een basis die staat als een huis en drie vocalen waarvan de dames het écht niet alleen van hun uiterlijk moeten hebben, wel leuk meegenomen. Met het motto 'Are you ready to get sweaty?' zorgt deze band een drie uur durende show. De kaartverkoop van Konin ginnenacht Rooy vindt plaats bij Café de Artiest vanaf zaterdag 19 april om 12.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.rooytribute.nl. Demonstratie potten maken In Museum 't Freulekeshuus in Venray wordt op zondag 13 april een demonstratie prehistorische potten maken gehouden. Keramist Koos Swinkels gaat handgevorm- de potten maken zoals dat vroeger ook gedaan werd. Het publiek kan het zelf ook uitproberen op een van de werk plekken die hiervoor zijn inge richt. Deze demonstratie is de eerste in een serie van acht, die het museum houdt bij de tentoon stelling Oersurvival, die te zien is tot en met 21 september. Archeo logische vondsten uit Venray en omgeving leren de bezoekers over het leven en het overleven in de prehistorie. Soms lijkt dat leven verrassend anders en soms ook heel herkenbaar. Oersurvival gaat over het zorgen voor voedsel, voor een dak boven het hoofd en voor een lekker warm pak om aan te trekken. Het museum is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepsbe zoek of klassenbezoek is mogelijk op afspraak. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het museum op dinsdag, woens dag en donderdag via telefoon (0478)583880. Logeerkoffer De bibliotheek staat barstensvol boeken en andere materialen, ook voor de kleintjes. Dat is moeilijk kiezen. Daarom zijn de leukste materialen bij elkaar gezocht en in een koffertje gestopt. Speciaal voor logeetjes van drie tot acht jaar. Met Jip en Janneke is ieder een opgegroeid. Het unieke is dat opa's en oma's deze verhaaltjes nog steeds graag voorlezen. Maar ook de verhalen over Kikker die verliefd is of de kleine ezel die voor het eerst op stap gaat. Ver haaltjes waar peuters en kleuters vol aandacht naar zullen luisteren. Er zijn twee soorten koffertjes: een voor de peuters van 2 tot 4 jaar en een voor de kleuters vanaf 4 jaar. In elk koffertje zitten mooie pren tenboeken, een spannende cd met allerlei verhalen en een cd vol met liedjes, korte voorleesverhaaltjes en voor wie liever kijkt, een leuke kinderfilm. Kinderen zijn dol op cadeautjes daarom zitten er ook nog enkele verrassingen in het koffertje voor het logeetje en een gratis tijdschrift voor opa en oma. De koffertjes zijn kant en klaar te leen voor 5,00 per 3 weken bij de vestigingen Venray, Horst en Grubbenvorst. De koffertjes zijn verkrijgbaar bij de jeugdbiblio theek. Met een logeerkoffertje van de bibliotheek geniet men samen van het mooiste uit de bieb. Voor de jeugd zijn niet alleen boe ken te leen, maar ook stoffen en houten babyboekjes, puzzels en lotto's voor peuters en kleuters, kerspelen van Pico Piccolo voor groep 1 tot en met 8, cd-roms met informatie en spelletjes voor alle leeftijden, speelfdms op dvd, lied jes en verhalen op cd en kinder tijdschriften. Leden van BiblioNu kunnen bij alle vestigingen van BiblioNu materialen lenen. Voor uitgebreide informatie zie www. biblionu.nl. Kinderkoor De Bandelieren houdt op zondag 13 april vanaf 13-00 uur Sing-stars op de Petrus Bandenschool in Venray. Tijdens deze middag kan men in vier workshops kennismaken met het koor. Er wordt aandacht besteedt aan zang, presentatie, techniek en theorie. Na ongeveer anderhalf uur mag men zich presenteren op het podium. Sing-stars is een middag voor kinderen vanaf zes jaar. Van 15.00 tot 16.30 uur zijn ouders, broertjes, zusjes, familie en vrienden welkom om naar de optredens van de kinderen te komen kijken. Kinderkoor de Ban delieren en Jeugdkoor Tomorrow People gaan naast de groepsoptre- dens de middag verder muzikaal invullen. De Bandelieren is er voor jongens en meisjes van groep 3 tot en met groep 8. Naast liedjes van bijvoorbeeld Kinderen voor Kinderen, zingt het koor ook in andere talen en laat zich horen bij gezinsvieringen in de Grote kerk, bij verschillende zorginstellingen, in de schouwburg en bij kerstcon certen. Elk jaar staan ze ook op het podium bij de kindermök en het opstoekmatinee. Meer informatie is verkrijgbaar bij Carla Swinkels via telefoon (0478)584501 of e- mail carlaswinkels@home.nl. Het was even twijfelachtig of de derde editie van Koninginnenacht Rooy doorgang zou vinden. Vorige week kondigde de organisatie Rooy Tribute Projects (RTP) aan dat de geplande show met de Top pers wordt uitgesteld naar volgend jaar en even leek het er op dat er dit jaar geen geschikt programma zou zijn. De organisatie en Café de Artiest hebben met spoed de kop pen bij elkaar gestoken en gezorgd voor een geweldig alternatief met een elfkoppige soul/funk band uit Nijmegen: The B Machine! Na het bericht van vorige week over het niet doorgaan van de Rooyse Top pers, regende het bij RTP e-mailtjes en telefoontjes: Vragen over een eventueel alternatief programma of bands die zich spontaan aanmeldde en medewerking wilde verlenen aan het invullen van een alterna tief programma. "Teleurgestelde maar begripvolle reacties. Blijkbaar leeft het begrip Koninginnenacht Rooy in Venray en kijken mensen hier naar uit. Voor ons een extra stimulans om nog beter ons best te doen om te kijken naar ander mogelijkheden en dat is gelukkig gelukt!aldus John Janssen, mana ger van RTP. "Na twee keer een suc cesvolle koninginnacht te hebben georganiseerd, staat continuïteit hoog in het vaandel maar wel met een programma dat Koninginnen acht Rooy waardig is!" De organi satie van Koninginnenacht ligt dit jaar bij Café de Artiest en wordt ondersteund door RTP. Een alter natief met louter Venrayse artiesten die een tribute act doen, net zoals bij The Rooyse Stones (2006) en Rooy2U (2007) en waar RTP voor staat, was in die korte tijd niet meer te realiseren. Van Waaijenburg (Café Nog vijf namen zijn er aan de line-up van Jera on Air 2008 toe gevoegd. De eerste drie zijn het Venrayse The Jux Junction, het uit Sacramento afkomstige Hoods en het Amsterdamse Balkan Beatz. Daar Jera on Air dit jaar voor het eerst werkt met twee tenten, spelen er in plaats van de andere jaren gebruikelijke zeven bands, dit jaar maarliefst veertien bands op de twee podia van het festival. In een eerder stadium werden er reeds negen bands bekend gemaakt. Voor deze namen kan men terecht op www.jeraonair.nl. Allereerst The Jux Junction. De vijf muzikanten die deze band vormen zijn zeer gemotiveerd. Met een passie voor muziek in het alge meen en een liefde voor neopunk in het bijzonder. De muziekstijl is te omschrijven als melodieuze punkrock die zowel muzikaal als tekstueel goed is uitgewerkt. De energieke snelle ritmes en riffs worden aangevuld met meerstem mige zang en afgewisseld met uit stapjes naar andere muziekstijlen. The Jux Junction staat voor posi tieve energie, humor en een strak, uitgebalanceerd optreden. Ook de supportact van Agnostic Front, Hoods, gaat schitteren op een van de podia van Jera on Air. Meerdere malen al toerde deze energieke hardcoreband de wereld rond. In 2007 kwam het meest recente, en alom ere eoed ontvaneen. album uit van Hoods. Deze draagt de toepasselijke titel Ghettoblaster. Op Ghettoblaster verzorgt zo'n beetje elk bandlid een deel van de vocals. Dan Balkan Beatz. Voor wie iets verder kijkt dan de mini mal techno uit Berlijn, ziet dat er in Oost-Europa een ware rage ontstaan is. Het heet Balkan Beats en het is feestelijker en meder dansbaar dan welke dansstroming dan ook. Een complete mix van traditie en folklore aan de ene kant en moderne pop-, punk- en dance aan de andere kant. Etni sche invloeden zijn de rode draad. Balkan Beatz uiteenlopend van het Oostblok tot Arabische, Oosterse en zelfs Latino invloeden. Balkan Beatz is het concept van drie dj's, die al hoogtij vierden op Lowlands 2005 en 2006. Deze dj's gaan ervoor zorgen dat de bezoekers van Jera on Air hoe dan ook met een goed gevoel het festivalterrein zullen verlaten. Volgende week worden de laatste twee namen bekend gemaakt. Op de website van het festival is binnenkort het comple te tijdschema te vinden. e-mail: land Apulia. Zij geeft haar solda ten het bevel om bij alle mensen in Apulia hun bezittingen en geld op te halen om zo steeds weer nieuwe paleizen te bouwen en feesten te geven. Iedereen is wan hopig maar opa Kierewiet bouwt aan een echte wondermachine en hoopt dat hij de koningin hier mee een lesje kan leren om een goede koningin te zijn in plaats van een slechtemaar of dat gaat lukken. Kaartjes zijn aan de kassa te verkrijgen. tend houden in schuttersgebouw 't Trumke in Venray. Deze ochtend is iedereen welkom om kennis te kan maken met de drumband van de Venrayse schutterij 't Zan- dakker Gilde Sint Jan Venray. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Giel Krijnen via telefoonnummer (0478)516336. Zie ook www.zandakker.nl. Zoo Pare Overloon heeft de afgelopen weken diverse ver bouwingen ondergaan en is daarmee helemaal klaar voor lentekriebels en de daarmee gepaard gaande bezoekers stroom. Ook de dieren lijken al lente kriebels te krijgen. De afgelopen weken zijn in het park namelijk de eerste twee kamelen van dit jaar geboren en de roodpootse- riema's zijn al aan het nestelen. Dat voorspelt nog veel geboorte- nieuws dit voorjaar! De voorberei dende voorjaarswerkzaamheden in de tuinen zijn afgerond. De narcissen en krokussen staan in bloei en Zoo Pare is deels in een nieuw jasje gestoken. De afgelo pen maanden is namelijk hard gewerkt aan de entree, het Panda Paviljoen, de speeltuin en nieuwe biotopen. Het Panda Paviljoen en de souvenirwinkel zijn flink uit gebreid en de komende maanden wordt het Panda Paviljoen nog verder uitgebreid tot een over dekte accommodatie van wel 1900 m2. Er komen twee grote zalen bij waardoor er meer moge lijkheden ontstaan voor feesten en partijen. Deze zalen kunnen onderdak bieden aan groepen van zo'n 120 tot 190 personen. Ook de terrassen worden ver groot, vanwaar bezoekers uitzicht hebben op de Aziatische Maidan. Niet alleen het Panda Paviljoen is verbouwd, de speeltuin is tevens geheel vernieuwd en verplaatst. Naast de kinderboerderij is een biotoop voor reuzenmiereneters gerealiseerd zodat de dieren bij aankomst meteen in hun nieuwe onderkomen kunnen trekken. Ver der is de witte vallei bij de botani sche tuin getrokken en is de route in verschillende delen van het park verlegd zodat bezoekers zich, via de bijzondere uitkijkjes, nog dichterbij de dieren wanen. Ver der is er in de afgelopen periode een nieuwe diersoort geïntrodu ceerd, de Chinaparkiet. Na enige tijd achter de schermen te hebben doorgebracht, konden de zestien vogels hun volière gaan verken nen. Zoo Pare Overloon heeft de grootste groep Chinaparkieten in dierentuinen ter wereld! De par kieten verblijven in de voormalige volière van de Patagonische rots parkieten en lijken hun draai al helemaal te hebben gevonden. De lentespeurtocht Born to be Wild is van start gegaan. Tijdens deze bijzondere speurtocht komen de jonge deelnemers van alles te weten over pasgeboren dieren en hun opvoeding. Wie wordt na de geboorte direct aan zijn lot overgelaten en wie blijft nog jaren onder moeders vleugels? Op deze en andere vragen krijgen de jeugdige deelnemers van het park antwoord. De volledige opbrengt van Born to be Wild gaat naar een kraanvogelproject in Rusland. De natuurbehoudstichting Stichting Zodiac Nature Watch, waarmee Zoo Pare Overloon nauw samen werkt, steunt een project waarbij bevruchte kraanvogeleieren uit Europese en Amerikaanse dieren tuinen worden uitgebroed in een fokcentrum in Rusland. De jongen worden daar grootgebracht en vervolgens worden ze uitgezet in de natuur. De speurtochtformulie ren zijn tot en met 11 mei verkrijg baar aan de kassa. Zoo Pare Over loon aan de Stevensbeekseweg in Overloon is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zie ook www. overloonzoo.nl. Jeugdtoneelvereniging Maashees/Holthees houdt op zaterdag 19 april vanaf 19.00 uur en op zondag 20 april vanaf 13.00 uur in plein 27 te Maashees een toneelopvoering. Maandenlang is door de jeugd geoefend om het toneelstuk Opa's Wondermachi ne, geschreven door Harry Smits, op de planken te brengen. Het stuk gaat over koningin Arabella. Koningin Arabella is een slechte koningin van het mooie Om het enthousiasme onder de jeugd voor drumbands en het schutters- en gildenwezen te pro moten, zijn leerlingen van basis school De Hommel te gast geweest bij de drumband van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Ven ray. De Hommel is hiermee een van de scholen die haar medewer king heeft verleend, toen de schut terij verzocht om een muziekles van circa 1,5 uur te mogen ver zorgen. De school zei meteen haar medewerking toe en de leerlingen waren enthousiast over deze les sen. Volgend jaar worden de basis scholen opnieuw benaderd om deel te nemen aan dit project. Op zondag 25 mei gaat de drumband van de schutterij een inloopoch- Kunst Cultuur redactie: redactie@vandenmunckhof.nl ad vertenti e-af del i ng advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 18