Petje af voor Venray Vierde dag van Jeugd Handicap Jannes publiekstrekker kermis in Meerlo Voorjaarsconcert Moed en IJver Ingezonden Herindeling centraal €20,40 X Service rubriek ff ff PEEL EN MAAS Kerkramencomité past bij mentaliteit gemeente Het gemeentebestuur van Venray heeft de uitdaging van het Meerlose kerkramenco mité Glas in Nood zeer creatief beantwoord. Het comité had brieven gestuurd naar de om Meerlo-Wanssum strijdende gemeenten (Horst aan de Maas en Venray) om te kijken welke van de twee serieus met de vraag om gaan als het gaat om hulp bij de vervanging van de glas-in-loodramen van de Joan nes de Doperkerk in Meerlo. 'Wat slim van u om juist in deze fase van de herindeling aan Venray en Horst aan de Maas dit verzoek te doen", schrijft burgemeester Jos Waals namens het college van B en W van Venray. Waals meldt verder: 'We durven te stellen dat u daar mee blijkt geeft goed te passen bij de gemeente Venray. Ook in onze dorpen weet men het ijzer te sme den als het heet is en bedenken de mensen altijd weer creatieve oplossingen waarmee uitdagingen worden omgezet in kansen'. Als waardering voor deze Meerlo-Ven- rayse mentaliteit drukt het Venrays gemeentebestuur dat graag uit in klinkende munt voor de 'Glas in Noodbrief'. Bij de brief heeft het college een tegoedbon gevoegd van 500 euro, die het comité kan verzilveren zodra Meerlo-Wans- sum met de gemeente Venray is gefuseerd.Waals meldt verder in de brief aan het comité kerkramen Glas in Nood dat Venray voor pro jecten die de gemeente een warm hart toedraagt een extra potje heeft waaruit het college symbo lisch waarderingsbijdragen kan financieren. 'U kunt daar na de fusie met uw tegoedbon aanspraak op maken. Daarna kijken we graag met u of de Joannes de Doperkerk ook onder het monumentenbeleid van de nieuwe gemeente kan val len waardoor er extra mogelijkhe den ontstaan', besluit burgemees ter Waals van Venray.Het comité kerkramen is zeer verrast door de snelle reactie van het gemeente bestuur van Venray. 'Binnen twee weken een reactie en nog wel een tje met gevoel voor creativiteit en een concrete toezegging. Petje af voor Venray', reageert René Poels, lid van het comité kerkramen Glas in Nood. Of de cheque van 500 euro inderdaad naar Meerlo komt, ligt dus aan het besluit van de gemeenteraad van Meerlo-Wans sum die uiteindelijk beslist over de toekomst van de zes kerkdorpen van Meerlo-Wanssum. Overigens heeft de gemeente Horst aan de Maas nog niet gereageerd op het verzoek van het Meerlose comité. Voor de vierde keer wordt op het Dendron College in Horst op donderdag 17 april de Dag van Jeugd Handicap gehouden. Deze dag wordt gehouden door Platform Gehandicapten Meerlo- Wanssum en is bedoeld om jon geren bewust te maken: Hoe sta ik zelf in het leven en hoe is dat voor jongeren met een beperking en hoe kunnen we elkaar hierin aanvullen en begrijpen? Volgens Truus Knoops van het Platform Gehandicapten is dit een uniek project, een project dat je samen doet. Samen naar een atelier (Oet de Verf schilderen, samen drama, toneel beleven (de Fabriek in Maasbree), samen een school bezoeken (Werkenrode in Nijme gen), samen dichten en schrijven met een cabaretier (Jaap robben uit Nijmegen) en een kunstwerk maken met Ruud van der Beele (beeldend kunstenaar uit Arcen. Al deze projecten vormen samen de inhoud van deze dag. Knoops: "Een bijzondere warme ervaring voor ons als Platform en natuur lijk voor de studenten (VMB03, Zorg en Welzijn) van het Dendron College en voor hun docenten, 's Ochtends zijn er workshops over logopedie, fysiotherapie, Groene Kruis, politie, ergothera pie, audiologie, slechthorenden, journalistiek en mensen met een beperking. Alle inleiders gaan een bijdrage leveren om deze jonge mensen te inspireren en hoe ze om kunnen gaan met mensen met een beperking en om daardoor hun toekomstige keuze een extra impuls te geven. De namiddag staat in het teken van powerpoint presentaties, het onthullen van het kunstwerk, gedichten en verhalen. Tot slot sluit de BoemBoxBand deze dag af. Een dag die bol staat van begrip, ervaringen en uitdra gen van gevoelens van de studen ten van het Dendron College. Volkszanger op zondag 20 april in Meerlo Jannes is dit jaar dé publieks trekker van de kermis in Meer lo. De volkszanger staat op zondag 20 april in de feesttent bij sport- en feestzalencomplex 't Brugeind op de planken. De kermis begint op vrijdag 18 april met een optreden van Rat tles Snake Shake. Zaterdag 19 april staat de feestcoverband Lijn 7 op de planken en zondag 20 april staat in het teken van Nederlands talige smartlappen. Deze avond wordt verzorgd door de bekende Venrayse zanger Gert Janssen. Als tweede artiest verschijnt Crist Coppens op de planken, die tij dens deze avond twee keer zal optreden. De hoofdact is echter de bekende volkszanger Jannes. Jannes, de volkszanger uit Dren the, timmert de laatste jaren flink aan de weg. Jannes Wolters werd geboren in een woonwagenkamp in Emmen. Door muzikale fami lieleden kwam Jannes van jongs af aan in aanraking met muziek. Dit leidde in 1999 tot een eerste single, die in eigen beheer werd opgenomen. De single Ben Jij Bij Me werd dankzij piratenzenders enigszins succesvol. Door dit suc ces kwam Jannes in aanraking met tekstschrijver Martin Sterken uit Nieuw-Weerdinge. Met Sterken neemt Jannes zijn debuut-cd Belle Bianca op. De tweede cd van Jan nes van Casablanca naar Napoli (2001) betekende de landelijke doorbraak. Van deze cd, waaraan ook achtergrondzangeressen van Frans Bauer en de accordeonspeler van De Havenzangers meewerk ten, werden er 30.000 verkocht. Van de derde cd Van jou kan ik leven worden er 15.000 exempla ren verkocht. In 2004 deed Jannes mee aan het Concert des Levens ter ere van Johnny Hoes. Later dat jaar verscheen het album Gewoon Jannes, dat hoog in de albumlijs- ten terechtkwam. Vanaf half april 2005 verscheen van Jannes een realitysoap bij RTV Oost onder de titel Gewoon Jannes. SBS6 zond later dat jaar delen hiervan uit op de landelijke televisie. Onlangs verscheen zijn zevende cd Mijn naam is, waarop hij zijn vrolijke Jannes treedt op zondag 20 april in kermisvierend Meerlo op. Nederlandstalige meezingers en melancholische 'inhakers' heeft gebundeld. Het merendeel van de liedjes is wederom geschreven, en volledig geproduceerd, door het gouden duo van de Nederlandse muziek: Entile Hartkamp en Norus Padidar. Kaarten voor het optre den van Jannes kosten in de voor verkoop 15 euro en aan de kassa 17,50 euro. Voor meer informa tie en/of reserveren, 't Brugeind, telefoon 0478-691283-Tijdens het maandagmatinee kunnen de bezoekers genieten van de muziek van No Limmit. Muziekvereniging Moed en IJver houdt op zondag 13 april een voorjaarsconcert in het gemeenschapshuis gelegen aan het Plein in Blitterswijck. Het con cert begint om 10.30 uur. Als eerste is het de beurt aan Fanfare Sint Cornelius uit Vortum- Mullem. Zij staan onder leiding van dirigent Chris Cuppen. Deze fanfare is bezig met de voorberei dingen voor hun concoursdeelna me op 29 november in Veldhoven. Een deel van hun programma staat in het teken van deze voorberei- Worstkoning- schieten gilde Blitterswijck De schietcommissie van het St.Antonius Abt Gilde in Blitters wijck opent zaterdag 12 april het schietseizoen met het jaarlijkse worstkoningschieten. Deze ope ning vindt plaats op schietterrein de Mars aan de Maasweg in Blit terswijck. De aanvang is 16.00 uur en de inzet is vijf meter braadworst. Deelname staat open voor ieder een vanaf twaalf jaar en degene die het laatste stukje van het houtvar kentje van de schiethoorn schiet, mag zich worstkoning 2008 noe men. Vanaf zaterdag 12 april kan er weer iedere zaterdag van 18.00 tot 20.00 uur en zondag van 10.00 tot 12.00 uur geoefend worden op de wip.Tevens gaat de onder linge competitie weer van start. Het schietseizoen duurt tot de eerste zaterdag van oktober. Zon dag 20 april is er de deelname aan de gildedag in Neer. Woensdag 23 april huis aan huis collectie voor actie Kinderhulp! Maandag 28 april voorjaarsvergadering. Deze staat in het teken van het grote gildefeest dat het St.Antonius Abt Gilde in 2010 gaat organiseren. Op woensdag 30 april wordt de meiboom geplaatst. Hennepkwekerij in Wanssum In een loods aan de Oude Kerk straat in Wanssum is vorige week woensdagmiddag omstreeks 13:30 uur een professionele hen nepkwekerij opgerold. De loods werd in het kader van het project het groene goud gecontroleerd. In de loods troffen agenten een hennepkwekerij aan. In totaal waren ongeveer 1900 planten en de benodigde apparatuur aanwe zig. Daarnaast werd een gestolen vrachtwagen in de loods aange troffen. Na onderzoek bleek de stroom illegaal afgetapt te zijn. De planten en de apparatuur zijn in beslag genomen en vernietigd. De politie heeft geen aanhoudingen verricht. dingen. Daarna is het de beurt aan fanfare Moed en IJver. Zij komen uit in de derde divisie en hebben deelgenomen aan het bondscon- cours van de Limburgse Bond. Een eerste prijs was het resultaat. Onder leiding van Chris Derikx voert de fanfare de volgende wer ken uit: de concertmars Minerva van Jan van der Roost, het con- certwerk Call of the Cossacks van Peter Graham in een bewerking van Luc Vertommen, de Hymn tune Melting the Ice van Johan Evenepoel, De pasodoble Ampa- rito Roca van Jaime Texidor in een arrangement van Geert Giesbertz, het populaire werk Joy of Music van Jan Haderman en de mars Ceremony van Wim Laseroms. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Kort door de bocht Met verbazing las ik vorige week het artikel Niet naar Venray in de Peel en Maas. De verslagge ver concludeert, dat ik een fusie met Horst aan de Maas beter vind. Waar hij deze conclusie op baseert is mij niet duidelijk en veel te kort door de bocht. Mijn opmerking tijdens de burgeravond op 1 april ging over het volgende: Volgens de heer Van der Zwan, die op deze avond het gesprek leidde, stond in het rapport van Van Naem dat de agrarische wereld van Horst vooral bestond uit agri-business. Als reactie daarop vroeg ik hoe hij het agrarische gebied van Broekhuizenvorst, Broekhuizen, Lottum en Grubbenvorst zag met de rozenkwekerijen en sierteelt. Mijns inziens een gebied dat qua landbouw en toerisme naadloos aansluit bij Meerlo-Wanssum en dat met het oog op de Floriade als zodanig goed is te promoten. Uiteraard zijn wij ons bewust van het feit dat het hoofdstuk toe risme slechts een onderdeel van alle overwegingen zal zijn. Maar in veel gevallen zal natuur- en land schapsontwikkeling hand in hand moeten gaan met de toeristische ontwikkelingen. Toerisme is van wezenlijk belang voor de leefbaar heid en werkgelegenheid in onze regio. Het duidelijk dat het huidige toeristische beleid van Horst aan de Maas beter aansluit bij dat van Meerlo-Wanssum. Dit sluit echter niet uit dat Venray haar toeristi sche visie en beleid niet zou kun nen ontwikkelen in deze richting. Dus wat mij betreft maak ik geen directe keuze voor Horst, of Ven ray, en wens ik de gemeenteraad veel wijsheid toe. Jan Bartels Voorzitter Toeristisch Platform Meerlo-Wanssum die service In de gemeente Meerlo-Wans sum wordt op dit moment volop gediscussieerd over de herinde ling. De gemeente wil graag herin delen, maar de vraag is hoe. Gaat Meerlo-Wanssum fuseren met Venray, met Horst aan de Maas of wordt de gemeente opgesplitst en verdeeld tussen deze twee gemeenten? Afgelopen dinsdag heeft het college van B&W een voorstel gedaan tot splitsing. Maandag 14 april wordt er in de gemeenteraad verder gediscus sieerd over de toekomst van de gemeente. Radio Reindonk is hierbij live aanwezig.Vanaf 20.00 uur kunt u luisteren naar een live verslag van de gemeenteraadsver gadering in het gemeentehuis in Meerlo. Luister dus naar Radio Reindonk op maandag 14 april vanaf 20.00 uur. Ze zijn op de kabel te beluis teren via de frequentie 87.5. In de ether vanuit Horst via 107.1 MHz en vanuit Wanssum via 105.6 MHz. TV Reindonk is via de kabel te ontvangen in de gehele regio op kanaal 22+ ofwel 480.00 MHz. Een jaarabonnement kost u slechts Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 10 april 2008 - Pagina 11 rn Meerlo-Wanssum Modecentrum Frans Theelen St. Lambertusplein 12 Horst www.mooidemooistemode.nl Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Aloe- -Jacobs

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11