Nieuw 3 halen, 2 betalen Beschermd op vakantie Jeugdbridgers scoren goed Magazine voor jongeren breekt met Loqal Onderscheiding voor Piet Koning Uw hond fris en vakkundig getrimd Alle broeken Gunhoek =i BROE ook voor üw tuin DUTtfLER PEEL EN MAAS Meer informatie: www.vooralledierenhetbeste.nl Stationsweg 69, Venray Tel.: 0478-511053 GOOSSENS www.joopgoossens.nl ook geldig op alle rokken Wereld Natuur Fonds Het Wereld Natuur Fonds zoekt enthousiaste vrijwilligers in de regio Noord- en Midden Limburg die zich willen inzetten voor de natuur. Door het organiseren van activiteiten en het geven van voor lichting dragen vrijwilligers bij aan natuurbescherming wereldwijd. In de regio Noord- en Midden Limburg is al een aantal jaren een WNF-vrijwilligersteam actief. Het team bestaat momenteel uit een klein groepje enthousiastelingen die op zoek zijn natuurliefhebbers die het team willen komen ver sterken. Het Vrijwilligers Netwerk van het Wereld Natuur Fonds in Zeist biedt de vrijwilligers profes sionele ondersteuning. Zo volgen alle nieuwe vrijwilligers een intro ductiecursus. Zij maken dan ken nis met de werkwijze van deWNF- Regioteams. Ook leren ze er over de doelen en de aanpak van het Wereld Natuur Fonds. Daar blijft het niet bij.Vrijwilligers krijgen de mogelijkheid om deel te nemen aan vervolgcursussen, bijvoor beeld op het gebied van presenta tie en verkoop en onderhoud van de website. Ook vindt jaarlijks een WNF-vrijwilligersdag plaats met interessante workshops. Verder zijn alle WNF-vrijwilligers tijdens activiteiten verzekerd door het Wereld Natuur Fonds en worden de gemaakte onkosten vergoed. Voor meer informatie of aanmel den kan men contact opnemen met Jörgen van Beem, teamcoör dinator van het WNF-Regioteam Noord- en Midden Limburg via e- mail wnfnoordlimburg@hotmail. com. Meer informatie over het vrijwilligerswerk van WNF-Regi- oteam vindt men op www.wnf. nl/limburgnoordenmidden. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers wmjim Holistic pulsing Gerard van den Buijs van The Art of Touch and Healing verzorgt op woensdag 9 april een lezing over De kracht van Holistic Pul sing. Holistic Pulsing is een spe ciale massage waarbij men met kleding aan op de massagetafel zachtjes gewiegd wordt. Het is een innerlijke massage. Door zachtjes het lichaam in beweging te bren gen wordt elk deel van ons inner lijke zijn, aangeraakt en gestreeld. Holistic pulsing is een zachte mas- sagevorm die vooral toegepast kan worden bij mensen met gevoelige klachten zoals, whiplash, fibromy- algie, reuma, chronische hoofd nek schouder rug klachten, par- kinson, overmatige bewegingen, psycho- en neuroproblemen. De lezing wordt ingeleid met een uitleg over Holistic pulsing. Ver volgens is er een documentaire te zien die is gemaakt met een cliënt die een jaar Holistisch behandeld, begeleid en gefilmd is. Deze cliënt heeft Parkinson en laat op wonder baarlijke wijze zien hoe krachtig Holistic Pulsing werkt. De lezing gaat daarna dieper in over de vele toepassingen van Holistic Pulsing en laat zien hoe de mens in zijn innerlijke kracht komt, meestal gevolgd door zelfgenezing. Tevens is het mogelijk zich deze avond in te schrijven voor een cursus waar bij men leert Holistic Pulsing toe te passen op zichzelf en anderen. De lezing wordt gehouden in De Kemphaan in Venray en start om 20.00 uur. Match Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray-Match is op zoek naar vrij willigers voor Dichterbij-Noorder hof, een stichting voor mensen met een verstandelijke beperking. Het gaat om het begeleiden van mensen met een verstandelijke beperking bij diverse activiteiten, zoals kaarten, sport en spel, fitnes sen en wandelen. Eisen zijn affi niteit hebben met de doelgroep, geduldig zijn en creatief zijn in denken en doen. Voor meer infor matie Steunpunt Vrijwilligers werk Venray-Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray, telefoon (0478)516995, e-mail info@vrijwil- ligerswerkvenray.nl. Zie ook www. vrijwilligerswerkvenray.nl. - Grondwerken - Erfverharding bestrating - Machineverhuur - Sierbestrating tuinaanleg - Ontgraven van - Aanleg riolering wadi's en sloten Vijftien deskundigen uit Vlaams Brabant hebben een bezoek gebracht aan de Venrayse stichting Kruisen en Kapellen. In het kader van een euregionaal project over klein religieus erfgoed werden zij bijgepraat over de situatie in Limburg in het algemeen, en die Venray als voorbeeld van een vrijwilligersorganisatie in het bijzonder. In Vlaanderen kent men een dergelijke opzet niet, en de gasten lieten zich dan ook uitge breid voorlichten. Er was veel belangstelling voor de techniek van het kopiëren van beelden, en ook werd het nodige gevraagd over het rei len en zeilen van de groep. De Belgen gingen met een heleboel goede indrukken weer op weg naar Leuven. Eind mei worden de bevindingen van deze, en een aantal andere studiedagen, in een symposium van de Limburgse Monumentenwacht gepresenteerd. In de maanden april en mei houden de Limburgse GGD'en weer hun jaarlijkse hepatitis A en B vaccinatiecampagne voor kin deren van 1 tot en met 15 jaar. Zo betalen zij in die maanden voor de vaccinatie hepatitis A 25,50 euro (normaal 33,50 euro) en voor de combinatieprik Hepatitis A/B 39 euro (normaal 46,50 euro). Hepa titis A (besmettelijke geelzucht) is een infectie van de lever waarmee kinderen besmet kunnen raken tijdens een zomervakantie naar verre bestemmingen bijvoorbeeld Egypte, Turkije, Marokko, Algerije en Tunesië. Besmetting kan plaats vinden door het eten van besmet voedsel of het drinken van besmet water. Kinderen kunnen het virus op school of kinderdagverblijf verspreiden. Vandaar dat de GGD- en ook aandacht vragen voor deze campagne via onder andere de lokale basisscholen. Hepatitis B is net als hepatitis A een infectie van de lever. Het wordt voornamelijk opgelopen via bloed-bloedcontact (zoals bijvoorbeeld bij ziekenhuis contact in het buitenland, onvei lig tatoeëren, piercen of prikken aan een vuile naald) of onveilig seksueel contact. De hepatitis B vaccinatie is dus een verzekering voor de toekomst.Terwijl men van hepatitis A vrijwel altijd geneest geldt dit niet altijd voor hepatitis B. Hepatitis B is in veel Europese landen al een standaardvaccinatie bij kinderen. In Nederland is deze vaccinatie niet standaard opge nomen in het rijksvaccinatiepro gramma (RVP). Kinderen zijn na twee prikken (waar minimaal zes maanden tussen zit) ten minste 25 jaar en waarschijnlijk levens lang beschermd tegen hepatitis A en in geval van de combinatie- prik ook tegen hepatitis B. Voor de vaccinatie kan men terecht bij de GGD in Venray. Een afspraak maken voor vaccinatie kan tus sen 9 00 en 12.00 uur via telefoon (077)8504848. Kring voor Bewustwording De Kring voor Bewustwor ding in Venray houdt op dinsdag 8 april van 20.30 tot 22.30 uur een bijeenkomst. De Kring is er voor iedereen die bewust in het leven wil gaan staan en bereid is dit te verdiepen en te delen met anderen. Elke bijeenkomst heeft een eigen thema, zodat men de avonden los van elkaar kan bezoe ken. Het is mogelijk ervaringen en visies te delen om zodoende vooral te leren van elkaar. Er is een sfeer van veiligheid en ver trouwen. Voor meer informatie en aanmelden lia.kring@home.nl. of telefoon (0478)850237. Het open Apeldoornse kampi oenschap is voor de tweede maal in Apeldoorn gespeeld. Venray was met acht spelers goed verte genwoordigd in een veld van 98. In de minibridge 1 klasse was het voor Ties Verhagen de vuurdoop, hij heeft geen cursus gevolgd en zich met wat zelfstudie de begin selen van regels en speeltech- niek eigen gemaakt.Wegens ziekte van geplande partner Jesse Colin werd hij ter plaatse in Apeldoorn gekoppeld aan een voor hem onbekende speler uit Rotterdam. Een hele keurige dertiende plaats in een veld van achttien is een uitstekende prestatie. Felix van de Heijden en Boaz Kaarsemaker wer den ingedeeld in de minibridge tweede klasse ondanks dat ze nog maar sinds september les hebben omdat anders voor deze categorie te weinig aanmeldingen waren. Dat ze in het veld van acht paren de derde plaats wisten te bemach tigen is werkelijk een prestatie van topniveau omdat de meeste van de spelers in deze klasse al voor het tweede jaar bridgen en al twee cursussen hebben afgerond of daar bijna hun examen voor doen. Voor Van de Heijden is het al de tweede keer dat hij in de prijzen valt, in Alphen aan de rijn werd hij al tweede in de minibridge eerste klasse. In de pupillenklasse tot zes tien jaar lieten Luuk Ailards en Luc Tijssen al eerder van zich horen: Werden zij in Utrecht bij de NK als nieuwkomers in de pupillen- klasse dertiende met een goede middagscore, In Apeldoorn lieten zij het grootste deel van het veld achter zich en werden ze derde met een megascore van 63,19 pro cent. Jurgen Thinners werd met partner Veri Kiljan uit Hoofddorp heel keurig vierde. Marijn Schaef fers was ook niet fit zo bleek later op de dag en moest met partner Justin Gommans genoegen nemen met een zestiende plaats in een veld van negentiende. Jeugdnatuurwacht Ondanks de slechte weersvoor spellingen, was het lekker wan delweer op Paasmaandag. Het ene korte buitje weerhield de 81 wandelaars niet om een mooie puzzeltocht te maken in de Bal- lonzuilbossen. De opdrachten waren niet erg moeilijk. Onder de 29 Jeugdnatuurwachters werden de volgende prijswinnaars uitge loot: Maaike Grootjans en Leanne Verspaget, De Hommel, groep 7. Yme Raafs, Vlaswei, groep 7. Tho mas Smits, Toverbal, groep 7. De prijswinnaars mogen op zondag 20 april in de JNW caravan een natuurboek uitzoeken. De start van de volgende puzzelwandel tocht is aan de Zuiderbergweg. Piet Koning, dirigent van het Herenkoor Leunen, ontving zon dagmorgen tijdens de heilige mis in de kerk van Leunen uit handen van pastoor Müller de pauselijke onderscheiding pro ecclesia et pontifice. Koning is al meer dan zestig jaar lid van het koor.Tevens is hij sinds Piet Koning werd zondag in het zonnetje gezet. 1974 als dirigent nauw betrok ken bij het herenkoor in Leunen. Eerder leidde Piet Koning onder meer ook het dameskoor en het toenmalige jongerenkoor in Leu nen. De initiatiefnemers van het Venrayse jongerenmagazine hebben de samenwerking met Loqal, de lokale jongerenweb- site, opgezegd. Volgens Jimmy van Rijt van het jongerenma gazine verliep de samenwer king niet zoals de jongeren gehoopt hadden. "In het begin was er een goede en enthousiaste samenwerking. De laatste tijd kregen wij het gevoel dat wij sneller werkten dan zij wilden. Onze manier van wer ken paste schijnbaar niet in hun werkwijze". Bij Loqal is vooral verbaasd gereageerd op het besluit. "Twee weken geleden hebben we nog aan tafel gezeten en zijn een aan tal punten aan de orde gekomen. Daarop hebben wij wat zaken aangepast. Ik vind het maar een vreemd verhaal" aldus Gijs Scha pendonk van Loqal. Hij wenst de jongeren bij hun verdere activitei ten veel succes. "Mogelijk dat we elkaar in de toekomst weer tegen komen en er alsnog een samen werking ontstaat. Vooralsnog gaan wij verder op de door ons ingesla gen weg". Voor het jongerenmagazine betekent hun besluit een vertra ging bij het uitbrengen van het eerste magazine. "We moeten nu eerst een stichting op gaan rich ten die het blad gaat uitbrengen" vertelt Jimmy van Rijt. "Het is jam mer dat de plannen nu vertraging oplopen. Wel zijn we met Van den Munckhof, uitgever van Peel en Maas, overeengekomen dat we voortaan twee keer per maand een jongerenpagina gaan maken. Met die pagina zijn we begin dit jaar gestart en we hebben heel positieve reacties hierop gekre gen." Waimeer het eerste magazine nu uitgebracht gaat worden kon Van Rijt nog niet zeggen. Wel krijgt het blad een andere naam. De oude naam, Loqal magazine, is nu niet meer van toepassing. "We zijn ons nog aan het beraden over een nieuwe naam maar we willen ook de jongeren van Venray uitno digen om een passende naam te verzinnen. Die kunnen ze mailen naar jimmy.vanrijt@home.nl Voor degene wiens naam uiteindelijk gekozen wordt hebben wij een usb-stick klaarliggen" aldus Jimmy van Rijt. Bewust en Ontspannen De komende maanden worden er bij Praktijk Bewust-Helen in SintAnthonis weer diverse trainin gen en cursussen gehouden waar bij men door middel van onder andere ontspanning en bewust wording de kwaliteit van leven kan verbeteren. Zo start er op don derdag 17 april een nieuwe cyclus Zelfbewustwording. Deze cyclus bestaat uit vijf bijeenkomsten waarin men meer inzicht krijgt in zichzelf, leert hoe men om kan gaan met de eigen kwaliteiten en valkuilen. Ook start er een nieuwe cursus Ontspannen, bestaande uit drie bijeenkomsten waarbij men door meditatietechnieken, adem halingsoefeningen en massage technieken leert hoe men beter kan ontspannen en dit kan inte greren in het dagelijks bestaan. Naast deze cursussen is er op zaterdag 12 april een workshop Massagetechnieken waarin men een totale ontspannende lichaam smassage kan leren en worden er op 9 april en 14 mei losse thema avonden gehouden in het teken van Loslaten en Kennismaken met chakra's en hun werking. Voor meer informatie kan men kijken op www.bewust-helen.nl, tele foon 06-40193253 of stuur een e- mail naar info@bewust-helen.nl. Dorpsraad Oostrum De Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 8 april in D'n Oester ham een vergadering. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer een kennismaking met Willie Sassen, contactpersoon van de gemeente Venray en een presentatie inrichting buitenge bied door de heer Beukers. 2000 euro De Plusmarkten van Venlo,Tege- len en Reuver houden elk jaar een klantenactie voor Circus Renz. Dit jaar hebben zij de komst van het circus aangegrepen om de vrijwilligers van Toon Hermans Huis Venlo eens in het zonnetje te zetten door hen uit te nodigen het circus bij te wonen. Als klap op de vuurpijl mochten de men sen van Toon Hermans Huis Venlo na alle zes de voorstellingen col lecteren. Een groots gebaar dat in totaal 2.046,97 euro opbracht en besteed gaat worden aan de her inrichting van Toon Hermans Huis Venlo. EVA Bij moedercentrum EVA in Ven ray start op woensdag 16 april een computercursus voor beginners. De cursus is met name bedoeld voor die vrouwen die nog nooit met een computer gewerkt heb ben. Tijdens de acht bijeenkom sten worden onder andere e-mai- len, werken met internet en Word behandeld. De lestijden zijn van 9.00 tot 11.00 uur. Wie deel wil nemen aan de computercursus kan zich opgeven via telefoon nummer (0478)510035. Moeder centrum EVA is niet alleen voor moeders maar voor alle vrouwen, autochtoon en allochtoon uit de gemeente Venray en omgeving. In het centrum kunnen vrouwen activiteiten organiseren of er aan deelnemen. Hierdoor leert men van elkaar omdat ieder een eigen achtergrond en cultuur heeft. Door samen te werken geven vrouwen de multiculturele samen leving van vandaag en de toekomst vorm. Het moedercentrum kent geen lidmaatschap. Elke vrouw kan vrijblijvend binnenlopen. Tijdens de jaarvergadering heeft FNV Bouw Afdeling Venray een hul- jaar lid zijn van de vakbond. Ze werden toegesproken door voorzitter diging gehouden. Gehuldigd werden jubilarissen die 25,40,50,60 en 75 Carel Jeuken en districtsbestuurder Hans Weijers. Donderdag 3 april 2008 - Pagina 9 JF .,r.r U vindt een Duthler winkel in het centrum van: Venray Dierenkliniek de Oude Melkfabriek onderdeel van Dierenklinieken Horst e.o. Leunseweg 22A Venray-Leunen T 0478 - 58 26 90 E info@dierenkliniekdeoudemelkfabriek.nl Vlaams bezoek aan Kruisen en Kapellen Jubilarissen FNV Bouw mode voor het hele gezin www.duthler.com

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9