Raad beslist niet over herindeling Niet naar Venray! Fusiegemeenten november 2009 naar stembus 'Halt aan nieuw bedrijventerrein Venray' Piet Poels, een lang leven in de muziek Concert voor Piet Poels Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Provincie en Tweede Kamer kunnen raadsbesluit negeren Maandag 21 april is een belangrijke dag voor Meer lo-Wanssum. Dan beslist de gemeenteraad over de ophef fing en de toekomst van de gemeente. Maar het is niet zeker dat het raadsbesluit ook de uiteindelijke keuze wordt. Want Provinciale Staten en als allerlaatste de Tweede Kamer hebben de beslissende stem. Nog voor de zomervakantie spreekt de provincie zich uit over de herindeling van Meerlo-Wans- sum. Gedeputeerde Ger Driessen streeft naar vijf gemeenten in Noord-Limburg. Met Venlo en Ven- ray als grotere centrumgemeenten en daaromheen drie plattelands gemeenten. Stel dat Sevenum zich aansluit bij Horst aan de Maas en dat Meerlo-Wanssum eveneens voor Horst kiest. Dan blijft Venray met lege handen achter en wordt het in grootte voorbijgestreefd door de nieuwe 'supergemeente' met Horst als middelpunt. Het is de vraag of de provincie dit een gewenste ontwikkeling vindt. "Procedureel kan de provincie inderdaad anders beslissen dan de gemeenteraad", zegt CDA-Sta- tenlid Jan Loonen. "Bijvoorbeeld als het raadsbesluit leidt tot een onevenwichtige herindeling." Loonen weet uit ervaring in Mid den-Limburg dat zelfs de Tweede Kamer zich ermee kan bemoeien. "Het is vaak een grote politieke tombola. Er kan nog van alles gebeuren. Omdat de herinde ling een formele wetswijziging is, komt er nog een kabinetsbesluit en daarna is de Tweede Kamer als laatste aan zet. Dat zal wellicht in het najaar zijn." De provincie heeft steeds geroepen dat de herinde ling vooral een proces van onder op moest zijn. Ligt het dan niet voor de hand dat de provincie het raadsbesluit overneemt? In Meer lo-Wanssum draait momenteel het circus op volle toeren en gaat de gemeenteraad toch niet over een nacht ijs. "Het ligt inderdaad in de lijn dat de provincie de wens van de gemeenten overneemt", zegt Loonen. "Maar de provincie heeft een visie hoe Noord-Limburg er straks bestuurlijk komt uit te zien. Bovendien maakt het ook wat uit hoe de stemverhouding is. Kiest Meerlo-Wanssum met een krappe meerderheid van zeven tegen zes of wordt het een heel duidelijke keuze van dertien tegen nul. Ook dat speelt mee." Vervolg voorpagina Burgemeester Hahn was de enige die de sprekers af en toe van repliek diende, zeker als er onwaarheden of feitelijke onjuist heden werden verteld. Want natuurlijk heeft Venray zo zijn problemen, maar die heeft Horst aan de Maas ook. Hahn wees tij dens de bijeenkomst bijvoorbeeld meerdere malen op de harde, objectieve cijfers, waaruit blijkt de gemeente 'Venray er financieel echt niet minder voor staat dan de gemeente Horst aan de Maas'. Datzelfde geldt volgens Hahn voor de bestuurskracht. En ook op het gebied van woonlasten scoort Venray gemiddeld beter. "U zult nog raar opkijken welke gemeen te het goedkoopste is, Horst is de duurste. U moet wel objectief naar de cijfers kijken." En ook Horst aan de Maas heeft regels voor bou wen, aldus Hahn.' Ook daar maken ze ook beeldkwaliteitsplannen. Er zijn niet zo'n grote verschillen." Maar, dat waren de burgers niet met hem eens. Zij voelen zich vooral meer thuis bij het 'dorpse' Horst aan de Maas dan bij het 'stadse' Venray. Al verloren ze daarbij volgens Hahn wel uit het oog dat ook Venray tien kerkdor pen heeft en een groot agrarisch achterland. Maar echt overtuigen kon hij de aanwezigen niet. Want die vinden dat de kleine kernen in de gemeente Meerlo-Wanssum qua structuur en mentaliteit veel beter aansluiten op Maasdorpen als BroekhuizenCvorst), Lottum en Grubbenvorst in de gemeente Horst aan de Maas. Tevens komt de hele Maasbeveiliging dan in handen van een gemeente, wat voor Jac Rutten uitWanssum' een geruststellende gedachte zou zijn'. "Want je hebt dan geen getouw trek meer tussen twee gemeen ten." GEEN SPLITSING Dat veel burgers van Meerlo- Wanssum een voorkeur hebben voor Horst aan de Maas, is al lan ger bekend. Dat geldt zeker voor de inwoners van Tienray, Swolgen en Meerlo. Maar opvallend was dinsdagavond dat ook inwoners van dorpen als Wanssum, Blitters- wijck en Geijsteren, die toch meer gericht zijn op Venray, veel liever met Horst aan de Maas willen fuseren. "Laat het alsjeblieft geen splitsing worden. Want dat bete kent dat Wanssum naar Venray geschopt wordt Dan worden wij tot Venray verdoemd", aldus Roy Rutten. En dat wil hij net zo min als de mensen in Meerlo, Swolgen en Tienray. Ook andere inwoners van Wanssum voelen er weinig voor om 'veroordeeld' te worden tot Venray. Ook zij hebben een beter gevoel bij - het bestuur - van Horst aan de Maas en willen het liefst, samen met Geijsteren en de andere dorpen, als één geheel naar Horst aan de Maas. Wanssumer Henk Steenbekkers van de klankbordgroep WMO in de gemeente Meerlo-Wanssum geeft ook de voorkeur aan een fusie met Horst aan de Maas."Want Venray zet een hele categorie mensen buitenspel. De regelingen voor de WMO (Wet Maatschappe lijke Ondersteuning) zijn in Horst beter geregeld. Dat signaal wil ik de raad meegeven." Jan Bartels, eigenaar van Veer- huys Tante Jet in Blitterswijk en voorzitter van het toeristisch platform in de gemeente Meerlo- Wanssum, vindt een fusie voor Horst aan de Maas ook beter met het oog op het promoten van het toerisme in het Maasgebied. "In dorpen als Broekhuizen, Broekhui- zenvorst, Lottum en Grubbenvorst gaan toerisme en landbouw ook hand in hand, denk maar aan de rozenteelt in Lottum. En dat moet ook willen we dit mooie gebied behouden." Joep Hermans uit Swolgen kiest ook voor Horst aan de Maas. "Want dan komt hele gebied, van Venlo tot Wanssum, in één hand. Dat biedt veel mogelijkheden voor watersport, recreatie en het reguleren van de Maas. Het is veel beter en logischer om alle Maas dorpen bij elkaar te houden." Ger Janssen uit Blitterswijck is vooral bang voor een lastenver zwaring als voor Venray wordt gekozen. "Venray krijgt een nieuw gemeentehuis voor ruim dertig miljoen euro. Die lasten worden ook verdeeld over de Meerlo- Wanssumse inwoners." Jan van Lipzig uit Meerlo maakt vooral op gevoel een keuze. "Mag dat ook bepalend zijn? Mag het gevoel ook meetellen? Mijn gevoel zegt Horst aan de Maas." SPLITSING Voor velen blijft echter ook een opsplitsing van de gemeente een optie, al is die door de politiek aan de kant geschoven vanwege de vele nadelen die aan het opde len van de gemeente verbonden zijn. Belangrijk is volgens Anthony van Baal, voorzitter van het Plat form Dorpsraden in de gemeente Meerlo-Wanssum, dat de burgers De bevolking van Meerlo- Wanssum gaat medio novem ber 2009 vervroegd naar de stembus voor de gemeente raadsverkiezingen. Tenminste als de fusie op 1 januari 2010 ingaat. Meerlo-Wanssum zal kiezen voor Venray of Horst aan de Maas. De herinde ling moet altijd op 1 januari ingaan. De volgende raads verkiezingen zijn normaliter begin maart 2010. De verkiezingen voor de nieu we fusiegemeente zullen circa zes weken voor de ingangsdatum worden gehouden. Mocht de samenvoeging pas haalbaar zijn op 1 januari 2011, dan worden de raadsverkiezingen gehouden in november 2010. Dit betekent dat de huidige gemeenteraad dan bijna een jaar langer aanblijft dan de gebruikelijke termijn van vier jaar. CDA-Statenlid Jan Loonen is er een voorstander van de fusie zo snel mogelijk te beklinken. De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum neemt op 21 april een besluit. Naar verwachting zal Pro vinciale Staten zich in juni uitspre ken waarna de Tweede Kamer na de zomervakantie als laatste aan zet is. Dan is er nog ruim een jaar de tijd om de samensmelting op 1 januari 2010 rond te krijgen. "De organisaties moeten in elkaar wor den geschoven. Het gaat vooral om praktische zaken", aldus Loo nen. "Het is in het belang van de burgers maar ook van de werkne mers dat het proces zo snel moge lijk verloopt. We moeten streven naar 2010." Als Meerlo-Wanssum samengaat met Venray dan gaan de Venrayse kiezers eveneens in november 2009 naar de stembus. Mocht Meerlo-Wanssum zich geheel aan sluiten bij Horst aan de Maas, dan verandert er voor Venray niets en worden de volgende gemeen teraadsverkiezingen gewoon in maart 2010 gehouden. zaterdag tijdens de dorpspeiling aangeven dat splitsing ook een optie moet blijven om zo de raad te overtuigen. "De raad is gekozen door de burgers. Als die massaal roepen voor splitsing, dan kunnen de partijen niet bij hun standpunt blijven. Of ze moeten er niet voor de inwoners zitten." Maar hoe zwaar weegt de voor keur voor de burgers eigenlijk mee? Daar wilden de aanwezigen in de zaal ook graag helderheid over hebben. Wat doet de raad als uit de dorpspeiling blijkt dat de burgers massaal kiezen voor splitsing, Horst aan de Maas of, toch nog, Venray? En wat doen de provincie Limburg en het Rijk als Meerlo-Wanssum in hun ogen een verkeerde keuze maakt? Wordt Horst aan de Maas, na een mogelij ke fusie met Sevenum en Meerlo- Wanssum, niet te groot? Kan Horst aan de Maas dat wel aan? Of heb ben het college en de gemeente raad toch al heimelijk hun keuze gemaakt en wordt het, ondanks alle protesten, toch gewoon Ven ray? Nee, bezwoer burgemeester Hahn. Zowel het college als poli tieke partijen zijn er nog niet uit. "Er is nog geen raadsbesluit en er is nog geen collegebesluit. Vol gende week, na de dorpsenquête, komt het in het college." MENING BURGERS Maar hoe zwaar telt de mening van de burgers eigenlijk mee? Op die vraag kregen de aanwezigen in de zaal dinsdagavond geen ant woord, ondanks herhaaldelijke verzoeken aan de politiek om een signaal af te geven. Dat leidde tot luid gejoel en gemor in de zaal. Onderzoeken hebben geen duide lijkheid kunnen brengen over de beste fusiepartner voor Meerlo- Wanssum, de verschillen tussen Venray en Horst aan de Maas zijn erg klein, en dan wordt de stem van de bevolking des te belangrij ker, aldus een van de aanwezigen. Die riep iedereen op om zater dag tussen 09-00 en 15.00 uur te komen stemmen tijdens de dorps peiling. "Een opkomst van 75 tot 80 procent moet te halen zijn. Ik ben benieuwd wat de raadsleden dan doen en of er dan na het defi nitieve besluit veel met rode oren en een rode kop rondlopen." Horst: supergemeente met 19 dorpen? Als na Sevenum ook Meerlo- Wanssum zich bij Horst aan de Maas voegt, dan ontstaat er een 'supergemeente' van liefst negen tien dorpen. Op alle fronten wordt Venray dan als tweede centrumge meente in Noord-Limburg voorbij gestreefd. Venray bestaat uit elf kernen: Venray plus de tien dorpen. De gemeente Venray telt 39-100 inwoners die op een grondgebied van 14.616 hectare leven. De gemeente Horst aan de Maas bestaat momenteel uit tien dor pen: America, Broekhuizen, Broek- huizenvorst, Griendtsveen, Grub benvorst, Hegelsom, Horst, Lottum, Melderslo en Meterik. Samen tel len ze bijna 29.000 inwoners en Horst aan de Maas bestrijkt een oppervlakte van 12.193 hectare. Sevenum bestaat uit drie ker nen: Evertsoord, Kronenberg en Sevenum. De gemeente telt 7.600 inwoners en heeft een oppervlak te van 4.900 hectare. Het grond gebied van de gemeente Meerlo- Wanssum is met 3-940 hectare wat kleiner maar het telt wel zes dorpen: Blitterswijck, Geijsteren, Meerlo, Swolgen,Tienray en Wans sum. Qua inwoneraantal is Meerlo- Wanssum (7.670) net iets groter dan Sevenum. Met de twee gemeenten erbij groeit Horst aan de Maas naar 44.200 inwoners - ruim 5.000 meer dan Venray nu - en krijgt het een oppervlakte van ruim 21.000 hectare. CDA wil eerst oude industrieterreinen opknappen Het CDA is niet gerust op de komst van weer een nieuw bedrijventerrein in Venray. Vooral als dat opnieuw ten koste gaat van de mooie en schaarse natuur. De partij ziet andere mogelijkheden zoals het opknappen en opnieuw inrichten van verouderde industrieterreinen zoals de Hulst I en Smakterheide. Tijdens de begrotingsbehan deling in november werd een CDA-motie aangenomen, waarin het college zich verplicht vooraf de raad te informeren als er een nieuw bedrijventerrein in beeld komt. Het CDA wil niet meer, zoals in het verleden, hier achteraf mee geconfronteerd worden. Het aan trekken van bedrijven gebeurde vaak hapsnap. De gemeente ont beert nog altijd een economische visie. Daaraan wordt momenteel wel gewerkt. Komend najaar zal de politiek zich ervover buigen. Raadslid Toon Loonen heeft zich verdiept in de materie. Het college heeft als streven dat iedere hec tare industriegrond 35 arbeids plaatsen moet opleveren. Loonen maakt een simpele rekensom. De afgelopen vijf jaar is er 30 hectare verkocht. "Dan zou de werkgele genheid met duizend gestegen moeten zijn. Maar het is juist met tweehonderd personen gedaald. Dit komt doordat de Hulst I en Smakterheide minder goed bezet zijn. Je ziet 'oudere' werkgelegen heid verdwijnen zoals Flextronics. Dit is een normaal verschijnsel waarop we wel moeten inspelen." Op de nieuwe bedrijventerrei nen de Hulst II en de Blakt is nog ruim zestig hectare beschikbaar. Het CDA meent dat Venray hier voorlopig nog goed vooruit kan. Toon Loonen pleit ervoor een andere weg in te slaan. "We heb ben steeds nieuwe bedrijventer reinen aangelegd. Dat is ook het makkelijkste. Maar we zitten in een dichtbevolkt land. Het Rijk wil ook dat er efficiënter met de ruimte wordt omgesprongen. Dit betekent, net als bij woningbouw, dat we meer op zoek moeten naar inbreidingslocaties op bestaande terreinen. Deze zijn vaak verou derd en kunnen tevens opnieuw worden ingericht. Dit is lastiger maar wel de beste en meest duur zame weg." Fractieleider Gerda van Stel ten: "Je kunt wel blijven bouwen maar we willen eerst nut en nood zaak ervan inzien. We gaan geen natuurgebieden meer opofferen voor bedrijven die niets of weinig toevoegen." Provincie en Rijk waarschuwen de gemeenten steeds vaker voor de gevolgen van de afname van de bevolking. In de komende 25 jaar zal het aantal inwoners naar ver wachting met tien procent dalen. "Dit betekent mede door de ver grijzing dat het aantal beschikbare werknemers verder afneemt dan tien procent", voorspelt Loonen die eraan toevoegt er niet op uit te zijn de Poolse werknemers buiten de deur te houden. "Het is prima dat ze er nu zijn. Ze verrichten hier goed werk. Maar het is niet structureel. Verreweg de meesten zullen straks naar hun eigen land terugkeren." Het CDA-raadslid weet dat de provincie binnenkort met een visie komt op Noord-Limburg. "Kijk maar eens naar de ont wikkelingen met Klavertje 4 bij Venlo. En bij Haps komt een groot bedrijventerrein. De provincie wil dat de gemeenten een pas op de plaats maken. Gezien de afnemen de bevolking en de grote voorraad industriegrond. Er komt ook geld voor revitalisering van oudere terreinen. We kunnen niet meer doorgaan zoals we dat de laatste dertig jaar hebben gedaan." Van Stelten is blij dat de motie werd gesteund door een raad- smeerderheid. "Ook andere par tijen zien het in. De politiek heeft er altijd weinig invloed op gehad. We willen nu een stop op nieuwe bedrijventerreinen. Venray heeft een heel lage werkeloosheid. We moeten vooruitkijken.Als we hier mee in 2020 komen, zijn we te laat." Toon Loonen vult aan. "Mis schien moeten we ons juist meer richten op recreatie en toerisme." Het college heeft als voornemen ieder jaar vijf hectare industrie grond te verkopen. Loonen vindt dit een verkeerde benadering. "Het gaat niet alleen om de hecta res maar vooral of het voldoende werkgelegenheid oplevert. Er moet meer kwalitatief hoogwaar dige bedrijvigheid komen." De CDA'ers wijzen op de kwetsbaar heid van de Venrayse economie met een 'overdosis' aan logistieke bedrijven. "Stel dat de goederen stromen ooit anders gaan lopen. Dan worden wij met onze eenzij dige bedrijvigheid hard getroffen", waarschuwt Loonen. Van Stelten vindt dat er meer aandacht moet zijn voor acqui sitie. Niet ieder bedrijf dat zich meldt, kan zomaar naar Venray komen. Wethouder en partijge noot Heidens spreekt van kort zichtigheid. "Van de kritiek raken we niet onder de indruk", aldus Gerda van Stelten. "Het gaat ons helemaal niet om de Polen. Het gaat erom wat het beste is voor Venray en zijn omgeving. We vin den het daarom ook zo belangrijk dat het onderwerp nu op de poli tieke agenda staat." Boegbeeld neemt afscheid van harmonie Sub Matris Tutela "Als er iets verkeerd ging, sloeg ik meteen op de kist." Het is Piet Poels ten voeten uit. De geboren en getogen Wans sumer neemt zondag offici eel afscheid van harmonie en drumband Sub Matris Tutela, de rode draad door zijn muzi kale leven. Verslaggever Jan Leijsten had een interview met de gedreven muzikant. Op negenjarige leeftijd meldde Piet zich aan als slagwerker in opleiding bij fanfare Concordia. Niet zo verwonderlijk want al zijn zeven broers bewandelden dezelf de weg, maar zijn vijf zussen niet. De drumband, dat was het voor Piet die in Venray de mulo afrond de. Hij kon direct aan de slag bij de Boerenleenbank in Wanssum. Zijn ouders hadden een café-res taurant met een kruidenierswin kel, maar dit bestaan zag hij niet zitten. Piet Kingma, dirigent van het Venloos Symphonieorkest (VSO) en een autoriteit op muziekge bied in Noord-Limburg, kwam met ambtenaar Dammereaux, die hoog van Poels' kwaliteiten had opgege ven, naar hem luisteren. Kingma was al snel overtuigd en Piet werd paukenist bij het VSO en hij ging drie avonden in de week naar de muziekschool in Venlo. De familie Van der Grinten, net zo succesvol in de muziek als in het bedrijfsleven, spoorden Poels aan: 'jij moet verder'. De jonge Wanssumer had daar wel oren na. Hij deed in 1968 toelatings examen voor het conservatorium en ging fulltime in de muziek ver der als slagwerker. In 1973 deed hij eindexamen op de bok voor zijn bloedeigen Concordia. Het beroepsleven als bankbediende trok hem niet zo, dus een loop baan als muzikant lag voor de hand. Piet solliciteerde bij de lucht machtkapel en werd beroepsmi litair, wat hij 31 jaar zou blijven. Twee jaar woonden ze in Nijme gen waar zijn vrouw Anneke niet kon wennen. Zodat Poels daarna dagelijks op en neer moest rei zen. Toen de luchtmachtkapel in de negentiger jaren zijn domicilie vond in Amersfoort en Soester- berg, ging de lol er bij Piet een beetje vanaf. Niet vanwege het werk maar door het reizen. Wans sum was het paar lief en een ver huizing was dan ook uit den boze. Poels begon als korporaal en zwaaide in 2002 als adjudant af. Zoals veel van zijn beroepscolle ga's had ook Piet amateurorkes ten onder zijn leiding. Op 24 mei deed hij examen en een dag later las zijn zwager Frans Habets in de krant 'dirigent in Oostrum opge stapt'. Piet telefoneerde direct en voorzitter Wim Volleberg hoefde niet lang na te denken. "Morgen verwacht ik je op gesprek." Een dag later verscheen het voltal lige bestuur in de huiskamer bij Volleberg. Er werd niet moeilijk gedaan. Het bestuur zag het zitten en als 26-jarige leidde Piet Poels op 4 juni zijn eerste repetitie bij Sub Matris Tutela. Er zouden 27 jaar volgen totdat hij op 1 maart het stokje overgaf. Hij ging niet verloren voor de muziek. Want er was nog altijd de drumband waar Piet met slaande trom en vliegend vaandel zijn opwachting maakte. Instructeur Henk Martens stopte in het voor jaar van 1975. Piet nam het over en stond gelijk voor een zware opgave. Immers in juni was het bondsconcours in Grathem. Ziel en zaligheid legden de drummers en de nieuwe instructeur in het moeilijke karwei. En met succes: de eerste prijs met promotie. Het was een dusdanige stimulans om het daarna nog 33 jaar met elkaar vol te houden. JEUGDORKEST Tussendoor werd onder zijn impulsen in 1980 het jeugdor kest opgericht. En wie werd er dirigent? Juist ja, Piet die ook van 1984 tot 2001 dirigeerde bij de inmiddels ter ziele gegane Eiken- hofkapel. Hoe houd je het zo'n lange tijd vol? "Heel simpel, ik had er schik in", vertelt hij."EnAnneke stond er achter. Bij concerten of optredens ging ze altijd mee." Als er iets met de instrumenten was, dan nam Piet ze mee en ging tijdens zijn werkpauze naar de reparateur. Hoogtepunten waren het concours in Veldhoven in con certzaal De Schalm met een dikke eerste prijs. "En met de drumband het bondsconcours in 2001 waar we over twee dagen het hoogste aantal punten behaalden." En dan plots de gevoelsmens Piet Poels. "Indrukwekkend vind ik nog altijd als we bij de begra fenis van een lid de laatste eer bewijzen. Dan is de motivatie het hoogst." Ook het concours met de Eikenhofkapel in de Rodahal in Kerkrade zal hem altijd bijblij ven. Evenals de optredens met de Piet Poels neemt zondag offi cieel afscheid van harmonie en drumband Sub Matris Tutela, luchtmachtkapel voor koningen Beatrix. Om over de concertrei zen, die hem in vele landen bracht, maar te zwijgen. In Zwitserland, Ierland, Zweden en zelfs in Cana da musiceerde hij. Soms mochten de dames mee zoals naar Valencia. Dat was heel mooi, aldus Anneke. De bescheiden Piet doceerde ook nog op de vermaarde Kreato in 'muziekmekka' Thorn, leidde negentien jaar fanfare Wilora uit Helenaveen en van 1998 tot nu de Echo van de Peel uit Venhorst. Zin gen doet hij in zijn woonplaats bij het gemengd koor en hij dirigeert nog steeds de 'koperen' groep in Wanssum. En hij heeft ook nog accordeon gespeeld bij Elders- home en Dichterbij. Zondag is het zijn afscheids feest in gemeenschapshuis De Oesterham. Emotioneel? "Och, ik ben al drie maanden aan het idee gewend. Het waren 33 prachtige jaren waarin ik gelukkig nooit ziek was." Hij hoefde in al die tijd slechts één repetitie, vanwege een arm in het gips, te missen. Piet Poels is sinds 1974 verbonden aan harmonie Sub Matris Tutela in Oostrum. Nadat hij in 2001 gestopt is als dirigent van het orkest, is hij per 31 december 2007 gestopt als instructeur van het tam boerkorps. Hoewel er geen definitief afscheid wordt genomen van Poels, wil men het feit dat hij gestopt is met zijn actieve loopbaan binnen de vereniging niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom is er op zondag 6 april een concert ter ere van Poels, waaraan zowel het orkest als het tamboerkorps deelneemt. Het gemeenschapshuis is open vanaf 17.30 uur en het concert met medewerking van het orkest en het tamboerkorps begint om 18.00 uur. Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 3 april 2008 - Pagina 5 Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5