berden de graaf 't PELGRIMSHUIS ËteaaanzzraHa CD VENRAY Lijfrente en pensioen? 'Rongen) cté specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! Meerlo-Wanssum Venray, vanzelfsprekend! Gemeente Venray KOOPAVOND! De nieuwe is binnen! sterk in schadewerk I a Bandoetere www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 kijk op pagina 28 mijUrig Expositie Lizeth Honig Hakkespits 25 jaar Oostrum en Leunen spelen gelijk En verder: MrWIMBKlia- Honderdnegenentwintigste jaargang - week 14 - donderdag 3 april 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 14-16 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Sport 23-31 Kerkelijke diensten 34 m o e VERKOOPSTER DAMES TREND MEDEWERKSTER ADMINISTRATIE CREDITEUREN ADMINISTRATIE Voor 25-30 uur per week Voor elk wat wils! Wachtlijst loopt op, woningbouwprojecten komen niet van grond Deserteur Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl €55,-r-p Hotel asteria SPECIAAL OPTIEK CAMPS OPTIEK Zonnebril op sterkte Met leesgedeelte woensdag, donderdag, vrijdag n Voor meer informatie: www.tapijtcentrum.nl Julianasingel 7 Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray tól fo o O Clp MAAS Met een zeer volledig en uitgebreid mode assortiment voor dames, heren en lingerie zijn wij één van de grootste modewinkels van Venray. Een leuk en divers team zorgt voor de gezellige sfeer en het deskundige advies bij de verkoop van krachtige fashion labels in onze winkel. Wij zijn op zoek naar een: Voor 20-25 uur per week Ben jij dol op mode? Ben je enthousiast, representatief en vind je het leuk om klanten in onze winkel goed te adviseren? Dan pas jij perfect in ons team. Wij zoeken iemand tussen de 20 en 40 jaar die bereid is om op flexibele tijden te werken. Voor deze functie moet je bijzonder nauwkeurig en accuraat kunnen werken. Je weet van aanpakken en je bent bovendien stressbestendig. Heb je een MBO-opleiding en/of relevante werkervaring en ben je tussen de 20 en 45 jaar dan zien we graag je sollicitatie tegemoet. Belangstelling? Stuur dan je schriftelijke sollicitatie voor 9 april naar: Berden Mode Venray T.a.v. Roland Bloemen Grotestraat 23 5801 BE Venray Telefoon 0478 - 58 1 5 26 Wonen Venray: roer om Marcel Meulen, de nieuwe directeur van Wonen Venray, heeft geen vrolijk verhaal te vertellen. In 2007 heeft de woningstichting geen enkele huurwoning kunnen bouwen. Het gevolg is dan ook dat de wachtlijst - die al onaccep tabel lang was - opnieuw is opgelopen: van 2,5 naar 2,8 jaar. Terwijl met de gemeente Venray juist is afgesproken dat de wachtlijst in 2010 moet zijn teruggebracht tot hooguit anderhalf jaar. Om de negatieve spiraal te doorbreken, gooit de woning corporatie het roer om. Er is een taskforce opgericht bestaande uit drie personen: Marcel Meulen en de wethouders Lei Heidens en Hans Teunissen. "We gaan een half jaar lang alles op alles zetten. Alle grondposities en bouwlocaties in Venray nemen we onder de loep. De markt zit op slot. De onderste steen moet boven komen. Het grote probleem is dat we in Ven ray geen bouwlocaties hebben. De grondposities zijn spaarzaam en bovendien in bezit van projectont wikkelaars. Die zullen we aanspre ken op hun verantwoordelijkheid. Daarnaast gaan we vastgelopen bouwprojecten vlot trekken", ver telde Meulen donderdag in een bijeenkomst met de politiek. De woningcorporatie treft maat regelen om de wachtlijsten niet nog verder te laten oplopen. Zo is er per direct een stop op de ver koop van huurwoningen. Wonen Venray telt momenteel 4.229 inge schreven woningzoekenden. Op een vrijgekomen woning komen gemiddeld 77 reacties. Marty van Dam, manager wonen, legt uit dat een toegewezen woning in twee van de drie gevallen wordt gewei gerd. Daar wil Wonen Venray een einde aan maken. "Mensen wei geren omdat ze denken kans te maken op een woning die nog beter naar de zin is. Ze komen vaak bij een intake niet eens opdagen. We willen daarom meer maatwerk leveren, het huidige aanbodsysteem werkt niet meer goed. Nog dit jaar kiezen we voor een andere opzet. Zodat de men sen die reageren het aanbod ook daadwerkelijk accepteren." Directeur Meulen kondigt nog een omslag aan. Wonen Venray gaat zich actiever op de markt begeven om de concurrentie aan te gaan met projectontwikkelaars. De woningstichting wil zelf grond posities verwerven. Hoe lastig dat ook zal zijn tussen alle com merciële marktpartijen. Maar het blijkt de enige mogelijkheid om uit de impasse te komen. "We zullen nog meer maatschappelijk kapi taal moeten inzetten voor grond verwerving. Wij moeten helaas wel meer betalen om de wacht lijsten in te korten", aldus Meulen, die niet van harte het commerci ële pad opgaat.'Persoonlijk heb ik er ook moeite mee." Een voorbeeld is het circus terrein in Landweert dat al vele jaren braak ligt. Samen met Zorg groep Noord-Limburg zouden er 78 woningen, waarvan 52 huur, gebouwd worden. Eind vorig jaar trok de Zorggroep zich terug uit het plan. De politiek reageert teleurgesteld. "De belofte was dat de wachtlijst korter zou worden", zei Gerrit Verkoeijen (Samenwer king). "En nu krijgen we te horen dat ie zelfs langer is. Waarom moe ten al die bouwprojecten acht tot tien jaar duren? Kijk eens hoelang het na de sloop van de lts heeft geduurd voordat het Ambachts kwartier er stond. En op het cir custerrein staat na tien jaar nog steeds niks. Terwijl de grondprijs nu dubbel zo hoog is. Dat moeten de bewoners toch betalen. Wat is er aan de hand?", vroeg Verkoeijen zich af. Marcel Meulen kon het raads lid alleen maar gelijk geven. "Het stoort me ook. Dit is heel frus trerend. We zijn inderdaad vaak zes tot acht jaar bezig met een bouwplan. Het komt omdat er veel partijen bij betrokken zijn en de wetgeving en de planscha deprocedures vergen tijd. Daarom zetten we juist de taskforce in om daadkrachtiger aan de slag te gaan." Marty van Dam moest bekennen dat de plannen voor het circusterrein weer terug zijn bij af. "Door het wegvallen van de Zorg groep is er weer veel vertraging opgelopen. We zijn nu opnieuw in de ontwikkelingsfase beland." Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) merkte op dat Wonen Ven ray nog meer ijzers in het vuur heeft. "Zoals in Veltum en in Bra bander. Daar kunt u toch begin nen." Meulen reageerde: "We zijn daar ook volop mee bezig. Het liefst zouden we er morgen star ten met bouwen." De wachtlijst is mede opgelopen door de sloop van de twee flats in Veltum waardoor 96 huurapparte- menten verdwenen. "Dat krijg als je niets bouwt maar wel sloopt", berustte Van Dam, die vertelde dat er grote belangstelling is voor de nieuwbouw in Veltum. "Wij willen meer doorstroming. Dit kan alleen door woningen toe te voegen en ook te verkopen." Marty van Dam geeft aan dat er nauwelijks aanbod is van koopwoningen tussen een en twee ton. "En die groep bedie nen wij juist met onze verkoop. Zestig procent van de kopers van onze huurwoningen zit onder het brutoloon van 2500 euro." Beste Hassan, Allereerst natuurlijk gefeliciteerd met je aanstelling als directeur van Wonen Horst. Een mooie baan, die je toch ook te danken hebt aan ons, kiezers. Want zonder ons had de Venrayse PvdA nooit zo goed gescoord tijdens de gemeente raadsverkiezingen en was je nooit wethouder geworden. De eerste Marokkaanse wethouder in Lim burg: de regionale en landelijke pers smulde ervan en je was als 'knuffelmarokkaan' een hele tijd niet uit het nieuws te houden. Zelf Prent Radhakishun wist je als brug genbouwer tussen twee culturen te vinden voor zijn populaire tv- programma PREMtime. Deze Suri naamse schreeuwlelijk reisde je zelfs achterna voor een kijkbuisver- slag in je geboorteland en je werkte in die reportage goed aan je imago. Want inderdaad: je bent vriendelijk, goed opgeleid, maatschappelijk betrokken en ook niet op je mond je gevallen. Maar, of je een miljoe nen verslindende klus als de reno vatie van het gemeentehuis tot een goed eind had gebracht? Je hebt je een zwaar en tijdrovend takenpak ket in je maag laten splitsen en dat viel je, ook als vader, lang niet altijd mee. De eerste motie van afkeuring had je al aan je broek, de politiek morde en ook binnen je eigen par tij botste je nog wel eens stevig. Niet erg, dat hoort bij het vak wet houder, waarvoor je een olifanten huid moet hebben en af en toe met de vuist op tafel moet slaan. Maar jij bent meer iemand van het com promis, meer een type dat ieder een te vriend wil houden en via communicatie zijn doel wil berei ken. Natuurlijk, die spiegel namens de Marokkanen voor oud-minister Rita Verdonk bracht de boodschap goed over, maar ik betwijfel of je als wethouder over twee jaar de eindstreep had gehaald. Ik denk het niet, vandaar ook dat ik je ver rassende 'move' naar Wonen Horst maar omschrijf als 'slim'. Je hebt gebruikgemaakt van de mogelijk heden, je cv opgekrikt en kwam als wethouder in beeld voor de func tie in Horst. Horst? Ga je als bestuurder naar een gemeente waarmee we op 'oorlogspad' zijn? Het is jam mer dat je nu deserteert naar die in Meerlo-Wanssum zo populaire gemeente, die Venray lijkt te gaan verslaan in de fusiestrijd. Met de nadruk op lijkt, want de politiek is net zo onvoorspelbaar als het weer in Nederland en 'hogere machten' kunnen nog altijd een streep zet ten door het fusiebesluit van de raad. Hoe dat zit? Dat leest u in deze Peel en Maas, een Venrays- Meerlo-Wanssumse product. Laten we dat zo houden, zou ik tegen al die slimme, mooie en hardwerken de inwoners van 'het parelsnoer aan de Maas' willen zeggen en zet zaterdag tijdens de dorpspeilingen toch een rood kruisje achter de optie Venray. Want wat heeft Horst nou meer dan Venray? Geen hon denbelasting? Tja, als dat dé reden is om voor Horst te kiezen. Hannes Niet naar Venray! De gemeente Venray moet hard aan haar imago gaan werken. Want als je de inwo ners van de gemeente Meerlo- Wanssum moet geloven, is er in Venray veel mis. Zeker in vergelijking met de gemeente Horst aan de Maas, die onder de burgers van de kleine Maas gemeente veel populairder is. De enige die dinsdagavond tijdens de eerste burgeravond over de herindeling regelma tig in de bres sprong voor de gemeente Venray, was burge meester Joep Hahn van Meer lo-Wanssum, die de pro-Horst houding van de burgers af en toe wat probeerde te nuance ren. Zonder veel succes, want de mening van de inwoners van Meerlo-Wanssum is over duidelijk: ze willen niet fuse ren met Venray! Venray is de slechtste keuze, aldus de circa driehonderd aanwe zigen in de bomvolle Vossenzaal van 't Brugeind. Fuseren is prima, maar niet met Venray. Venray is te stads, past niet bij Meerlo-Wans sum, int hondenbelasting, heeft te veel bouwregels, is slordig met het uitgeven van geld, failliet geweest, minder sociaal, veel minder op toerisme gericht en weet te wei nig over het beveiligen van de Maas. En, niet onbelangrijk, Venray bouwt een veel te duur gemeen tehuis. Het is slechts een kleine greep uit de anti-Venray-argumen- ten die tijdens de burgeravond door de inwoners van Meerlo- Wanssum voor het voetlicht wer den gebracht. In Horst aan de Maas daarentegen is volgens hen alles hosanna. Die gemeente denkt tenminste mee, is klantvriendelijk, meer op dorpen, burgers en de agrarische sector gericht, goedkoper voor gezinnen met kinderen en hon den, veel meer bezig met toeris- Gespreksleider Hans van der Zwan (links) laat Henk Steenbek kers uit Wanssum aan het woord tijdens de massaal bezochte burge ravond, dinsdag in zaal 't Brugeind. me en recreatie, zorgzamer voor de zwakkeren in de samenleving en financieel gezonder dan Ven ray. De ene na de andere spreker meldde zich om de loftrompet uit te steken over de gemeente Horst aan de Maas, maar tijdens het ruim 2,5 uur durende debat' stond niemand op om de belan gen van Venray te verdedigen. LEESVERDER OP PAGINA 5. RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. il voor alle kinderen tijdens 1 branch ejifamiliArffe Rjnaldo'sjeugdshow DlNNERSHOWl 19 april, 3 en 24 mei ,aMcndtoer, incl.consumphesl VENRAY Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 www.asteria.nl Moederdag-brunch 5 °P eerS'e Pinksterdag bent u van harte welkom op onze Moederdag- brunch van 11 tot 14 u €19 QT hinderen: 1 en 2jr. gratis 3 1/111 5 Ir 8'95 6 Um 12 jr. 12,95 Moederdag-Familiebuffet verrukkelijk dessertbuffet €26 56 kinderen: 1 en 2jr. gratis Vpp 3 1/111 5 ir' 8>93 6 t/m 12 jr. 12,95 De toekomst, dat doen we samen Passage 5 5801 BR Venray T. 0478 - 583440 www.mijlingoptiek.nl EDWIN S. BIANCA v.a. 59.- v.a. €179.- Elke laatste maandag van de maand gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 cv* r** i 3 1 A .(3 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl ^^jsterkinschadewerk^^

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1