Gouden Avond vierdaagse Giant Tribute Programma TEMA 2008 4 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 3 april 2008 - Pagina 16 De zevende editie van TEMA in de Maaspoort in Venlo wordt gehouden op zaterdag 5 en zon dag 6 april. Dit toernooi daagt hafa-orkesten uit om in competi tieverband hedendaags muzikaal entertainment van hoogstaande kwaliteit te bieden aan een breed publiek. De programma's zijn ver rassend. In 1996 werd de eerste editie van het TEMA Toernooi gehouden in de Mèrthal in Elorst. De organisatie was in handen van Muziekvereniging Concordia uit Meterik.TEMA, dit staat voorTie- len Entertainment en MusicAward, moet de vernieuwing binnen de blaasmuziek een stevige impuls geven. TEMA combineert name lijk, in tegenstelling tot de voor deze orkesten gebruikelijke con coursen, blaasmuziek met ander entertainment. Aan het klassieke harmonie- of fanfareorkest wordt een combo toegevoegd. De optre dens worden aangevuld met zang, solisten en andere kunstvormen zoals dans. Op een professioneel podium presenteren de orkesten een volledig programma, compleet met lichtshow, aan een enthousi ast publiek. Het was op TEMA dat Tonny Eyk Suzanne Seegers (Evita) ontdekte toen zij met Harmonie Concordia Melick een stuk uit Cats vertolkte. René van Wegberg uit Horst zette twee jaar geleden met Fanfare Philharmonie Leende De Maaspoort op zijn kop. TEMA is voor publiek te vergelijken met een reeks promsconcerten van elk een half uur, maar dan in een theateromgeving en in competi tieverband. Voor het publiek, dat telkens weer wordt verrast, is het een leuke dag theater.Tijdens deze zevende editie maken maar liefst twintig blaasorkesten uit binnen- én buitenland hun opwachting. Uit de regio Noord-Lintburg doen fan fares en harmonieën uit Leunen, Merselo,Venray en Blerick mee. De orkesten werken maanden aan een gedegen voorbereiding onder aan voering van hun eigen regisseur. De organisatie van TEMA, die intus sen is ondergebracht in een stich ting, zorgt voor professionele mid delen. Zo kunnen de orkesten een kwalitatief hoogwaardige muzikale én artistieke performance neerzet ten. Die performance wordt door een vakkundige jury (waarin in het verleden reeds onder ande re Tonny Eyk en Barry Stevens zaten) beoordeeld. Direct na het optreden maakt de jury de pun ten bekend. Bovendien krijgt het orkest tevens commentaar over zijn prestatie op het gebied van het geboden entertainment. Dat maakt het extra spannend. De jury bestaat onder andere uit Jos Pont- nier, chef dirigent van het orkest van de Koninklijke Luchtmacht, Koos Mark, orkestleider, onder meer van het orkest van Dancing with the Stars en Brigitte Nijntan, zangers en musical (onder andere Jeans, Evita, Grease). De presenta tie is in handen van Mart Hermans en Lex Uiting (Vara Kassa 3)-TEMA draagt bij aan behoud van een belangrijk stukje Noord-Limburgs cultuurgoed. Harmonies en fanfa res zijn niet weg te denken uit de samenleving. TEMA slaat met haar formule een brug tussen de HaFa en het hedendaagse publiek, Het toernooi staat voor vernieuwing, voor passie en overtreft alle ver wachtingen. TEMA werkt hard aan verdere professionalisering en werkt toe naar een wervelend toer- Dansgroep TEMA (fotoHub Vermeeren). nooi op de Floriade in 2012.TEMA wil in samenwerking met de spon soren Noord-Lintburg op de kaart zetten als podium voor de licht populaire blaasmuziek. Voor meer informatie zie www.TEMA2008. nl. Zaterdag duurt TEMA van 13.00 tot 21.30 uur en zondag van 11.00 tot 21.00 uur. Programma zaterdag 5 april Aanvangstijd Klasse Orkest Plaats 13 00 H2 Streekharmonie Concordia Balk 14.15 H2 Instrumentalverein Karken 1910 Karken 15.30 H2 Harmonie St. Catharina Leunen 16.00 pauze 17.00 F3 Fanfare St.WillibrordusWintelre 18.00 pauze 19-30 Hl Harmonie St.Agnes Bunde 20.30 F1 Christelijke Muziekvereniging Wilhelmina Easterein 21.30 F1 Fanfare St. Oda Merselo Programma zondag 6 april Aanvangstijd Klasse Orkest Plaats 11.00 H3 MMSK St. Petrus Banden Venray 12.00 H3 Harmonie Wilhelmina Pannerden 13 00 H3 Harmonie TerheijdenTerheijden 14.00 Hl Jeugdorkest Jong Excelsior Amsterdam 14.30 pauze 15.30 F1 Fanfare Muziekvereniging Wilhelmina Numansdorp 16.30 H2 Harmonie Philomena Haelen 17.30 Hl Musicband OdysseyTessenderlo 18.00 pauze 19 00 Hl Harmonie St. Caecilia Blerick 20.00 Hl Kon. Erkende Harmonie St. Cecilia Maasbracht 21.00 Hl Harmonie Juliana Someren-eind De jongerencultuur in Venray ligt al jaren op z'n gat. Er zijn wei nig activiteiten; jongeren kunnen nergens hun creatieve ei kwijt en er is al helemaal geen centraal honk. De stichting PopPodium Venray heeft zich ten doel gesteld daar verandering in te gaan bren gen. Sinds 2007 is café 't Podium eigendom van de gemeente Ven ray. De gemeente heeft het pand aangekocht met het doel hier de jongeren van Venray een plek te geven waar zij zelf activiteiten kunnen bedenken en organiseren. Ewout Wiedemeijer en Karlijn Ver- steegen hebben namens Synthese Jongerenwerk de opdracht gekre gen om de jongeren te ondersteu nen bij het opzetten en runnen van het jongerencentrum. Nadat er een aantal enthousiaste jonge ren gevonden waren, is in okto ber 2007 de eerste vergadering gehouden. Hierin werd al vastge steld dat Robert Timmermans de voorzitter zou worden. Joep Gie- lens bood aan om de rol van pen ningmeester op zich te nemen. Na deze eerste vergadering werden de overige leden van het bestuur van V-Kick, waar Gielens ook deel van uitmaakte, ook enthousi ast om in deze nieuw te vormen stichting te stappen. Tijdens een gezamenlijke vergadering van V- Kick en de nieuwe stichting werd het bestuur aangevuld met Stefan Minten die de rol van secretaris op zich neemt. Verder bestaat het bestuur uit de leden Maarten Lucassen,Teun van Daal, Joris Lamers en Dave van Tilborg. Als naam voor de stichting is PopPodium Venray bedacht. Gekozen voor deze naam is omdat het een link met 't Podi um heeft en om een van de de doelstellingen van de stichting te laten horen: het stimuleren van de popmuziekcultuur in Venray door het realiseren van een poppodi um waarbij alle lokale bandjes de kans moeten krijgen om op te tre den. Robert Timmermans: "Bands moeten kunnen zeggen dat ze hier zijn begonnen en niet buiten het dorp. Er is nu momenteel een beginnende metalband actief in Venray. Die heeft al op verschil lende plekken opgetreden, maar nog nooit in Venray. Dat is treurig." Het nieuwe jongerencentrum is er voor alle jongeren van Venray. Wat je levensstijl of muziekvoorkeur ook is. PopPodium Venray wil dat bereiken door een zo breed mogelijk programma te brengen. Zowel op het gebied van muziek als op het gebied van overige acti viteiten als film, sport en recreatie. Deels willen ze zelf activiteiten organiseren, maar deels moet dat ook komen van de jongeren zelf. Joep Gielens: "Er wordt nogal veel geklaagd door jongeren die vinden dat hun muziekstijl te weinig aan bod komt. Hierin hebben ze gelijk. Op dit moment hebben we veel mensen in de stichting die vooral op pop, rock en metal gericht zijn. Vandaar dat we hierbij jongeren die van andere muziekstijlen hou den willen uitdagen om de energie die zij normaal verspillen met kla gen dat er niets te doen is steken in het organiseren van hun eigen activiteiten. Hierbij willen wij graag ondersteunen." De stichting wil een bijna vol weekprogramma gaan bieden. Met uitzondering van de vrijdagavond wanneer exploi tant Gijs Schapendonk de zaak runt en de maandagavond wan neer er vergaderd wordt door het bestuur en de diverse commissies. Ideeën zijn er te over. Van film- en dartavonden tot een heuse raj- avond. Een vol weekprogramma is een pittige doelstelling, realiseert Timmermans zich ook. "Zelfs de betere sozen in de regio hebben niet zo'n vol programma, maar ik denk dat we in een plaats als Ven ray dat wel kunnen neerzetten. Misschien niet meteen. Wat dat betreft hebben we ook nog veel te leren en is ons vrijwilligersleger nog niet zo groot, maar we gaan er wel voor." Het vrijwilligersbestand van Stichting PopPodium Venray bestaat op dit moment uit zo'n twintig personen. Lang niet vol doende om op dit moment al een vol weekprogramma te draaien. Jongeren die zich geroepen voe len te helpen met bijvoorbeeld het draaien van een bardienst kunnen zich aanmelden het e- mailadres vrijwilligers@poppodi- umvenray.nl. De meeste leden van PopPodium Venray komen net kij ken in het sooswereldje. Met het runnen van een jongerencentrum had bijna niemand überhaupt al enige ervaring. "Er komt een hele hoop bij kijken. We hebben op dit moment al verschillende cursus sen, zijn 'op werkbezoek' gegaan bij andere sozen en hebben ook al proefgedraaid met activiteiten in 't Podium. Het valt zeker niet mee waar je overal aan moet denken", vertelt penningmeester Joep Gie lens. Toch zien alle leden het zit ten. "Het vergt veel tijd en inspan ning, maar het is het allemaal waard. We doen dit zeker uit idea lisme. Iets neerzetten voor de jon geren van Venray. Maar daarnaast: hoe tof is het om straks te kunnen zeggen dat je aan de wieg hebt gestaan van het nieuwe jonge rencentrum in Venray", lacht Tim mermans. En wat gebeurt er met V-Kick? Die stichting is opgegaan in PopPodium Venray maar blijft wel als aparte stichting bestaan. Activiteiten van V-Kick die bui ten 't Podium plaatsvonden, zoals het V-Kick Festival, blijven ook in de toekomst onder die naam terugkeren. "Daarmee is een naam opgebouwd. Het zou zonde zijn om die zomaar weg te gooien", aldus Gielens. PopPodium Venray gaat op zaterdag 5 april officieel van start met een concert van de progressieve rockbands Voyager uit Australië en Dust Connection. Verder zit het programma voor de komende tijd ook al aardig vol met een punkrock festival op zon dag 13 april met als hoofdact This is a Standoff (voorheen Belvedere) uit Canada, een metal concert op zaterdag 26 april met als hoofdact het Belgische Crimson Falls, nog een metal concert op woensdag 21 mei met als hoofdact Torture Squad uit Brazilië en een Pinkpop Pre Party op zaterdag 24 mei. De website van PopPodium Venray, www.poppodiumvenray.nl, wordt over twee weken gelanceerd. De stichting heeft verder al een Hyves- http://poppodiumvenray. hyves.nl. en een MySpace-pagina www.myspace.com/poppodium. Angststoornissen Het Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid houdt een informatieavond met als thema Angststoornissen op dinsdag 8 april vanaf 19-30 uur in BiblioNu Venray aan de Merseloseweg 59- Gastsprekers zijn Marga Muris, psychotherapeut GGZ Noord en Midden-Limburg, Michaela Lousee psychologe/preventie werker GGZ NML en een erva ringsdeskundige. Aanmelden via telefoon (0478)527066, ejacobs@ biblionu.nl. of via telefoon (077) 3662598. Voor meer informatie: Franca v.d. Munckhof via telefoon (0478)527066. Museum GGZ open tijdens museumweekend Het museum van GGZ Noord en Midden- Limburg opent tijdens het landelijke museumweekend op zaterdag 5 en zondag 6 april aanstaande zijn deuren. Beide dagen is het museum open tus sen 14.00 en 17.00 uur. De open stelling vindt plaats in het kader van de 27e editie van het muse umweekend op 5 en 6 april. Het Museumweekend is het grootste culturele evenement van Neder land. Meer dan 500 musea in heel Nederland doen mee. Na voor gaande jaren waarin genieten, verzamelen, bewaren, vertellen en weten centraal stonden, is het thema De Kunst van de Waarheid. Het museum van GGZ NML is ondergebracht in de breviergan- gen rondom de kapel, in de bak kerij, de keuken en de kelders. Hierin komt de stichtingstijd van St. Servatius en St. Anna door mid del van akten, foto's, tekeningen, brieven e.d. uitvoerig aan bod. Evenals de oorlogs- en bevrij- dingstijd (1940-1945). In nissen wordt de toestand van vroeger weergegeven met betrekking tot de verpleeg-, woon- en arbeids- therapiesituatie.Alles is uitgebeeld met als patiënten, broederreligieu zen en verplegers, aangeklede eta lagepoppen, en met meubilair en andere gebruiksvoorwerpen. Op 14 mei 1977 opende toen malig staatsecretaris Hendriks van het Ministerie voor Volksgezond heid en Milieuhygiëne het Muse um en documentatiecentrum in de breviergangen rond de kapel op het toenmalige St. Servatiuster- rein. Het museum van GGZ NML is gelegen in het monumentale kapelcomplex in Servaashof aan de Stationsweg 46 in Venray. Meer informatie staat op www.venrays- museum.nl. St. Catharina naar TEMA Na maandenlang repeteren is het bijna zover. Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide gaat deelnemen aan de zevende editie van het Tielen Entertain ment en Music Award toernooi, kortweg TEMA-toernooi, dat in het weekend van 5 en 6 april plaats vindt in De Maaspoort in Venlo. Zaterdag 5 april vanaf 15-30 uur treedt de harmonie op en brengt onder leiding van dirigent Geert Jacobs een grote verscheiden heid aan muziekstijlen ten geho re brengen in een spetterend, half uur durend, programma. Dit doen zij echter niet alleen. Met medewerking van Don Mulders, Marjolijn Kuenen, Henk Deters, leden van Close Harmony Group Confetti, het combo, dansgroep Impulz en talloze vrijwilligers voor geluid, licht en beeld staat dit garant voor een wervelende show. Voordat de harmonie in De Maas poort haar programma ten gehore brengt, vindt er een generale repe titie plaats op vrijdag 4 april om 19-30 uur in de oude showroom van Ford-garage Van Haren aan de Raadhuisstraat in Venray. Voor meer info over TEMA zie www.tema2008.nl. Bezoek ook http://harmonie.leunen.nl voor de laatste informatie omtrent het TEMA-toernooi. Reuma, verleden, heden en toekomst De jubilerende Reumapatiën tenvereniging Venray en omstre ken, (RW e.o.) heeft reumatoloog Dr. M. Franssen, en reumaconsu lent Mara Buné, beiden verbonden aan De Sint Maartenskliniek, uitge nodigd op de maandelijkse thema avond. Deze avond wordt gehou den op maandag 7 april van 19-30 tot 22.30 uur in De Kemphaan in Venray. Dr. Franssen is onder andere opleider Reumatologie en medisch coördinator van de poli kliniek en van de reumachirurgie. Buné is verpleegkundig reumacon sulent van de kliniek. Zij is voor de regio een aanspreekpunt voor reumapatiënten en wordt verbon den aan het Maasziekenhuis in Boxmeer. De gastsprekers houden een voordracht genaamd Reuma, verleden, heden en toekomst. Daarmee gaan zij in op vragen als: "Ik heb reuma; dus geregeld pijn!" Maar, welke verschijnselen kan ik zoal verwachten, wanneer moet ik aan de bel trekken bij pijn? Moet ik dan naar mijn huisarts of juist snel naar de reumatoloog? Mag enkel een huisarts doorverwijzen naar een reumatoloog? Of kan ikzelf een consult bij een specia list aanvragen? Wat kan een reu matoloog voor reumapatiënten betekenen? e-mail: V: De Duitse kunstenaar Joseph Beuys (1921-1986) wilde met zijn werk de harmonie her stellen die in onze wereld naar zijn mening verstoord is. Kunst is in staat om alles tot een hogere orde te transfor meren, tot een harmonie tus sen mens en aarde, tussen de mens en het leven. Leven is kunst en kunst is leven. 'Tedere mens is een kunstenaar", luidt een veel aangehaalde uit spraak. Deze stelling typeert zijn enorme vertrouwen in het crea tieve potentieel van de mens. Als Beuys zegt dat elk mens een kun stenaar is dan bedoelt hij daarmee niet dat elk mens een schilder of beeldhouwer is, maar dat elk mens creatieve mogelijkheden bezit die herkend en ontwikkeld moeten worden. Voor de Documenta 7 in Kassei in 1982 bedacht Joseph Beuys de actie 7000 eiken. Hij vond dat er te weinig groen was in de stad en wilde Kassei leef baarder maken. Voor de tentoon stelling maakte hij een bergketen van 7000 op elkaar en naast elkaar gelegde basaltkeien. Deze keien konden gekocht worden voor 500 DM. Van dit geld werden eiken en andere bomen geplant in de stad. In 1987 voltooide zijn zoon Wen- zei het project. Naar aanleiding van de ideeën van Joseph Beuys en de foto's van journalist Koos van Zomeren in zijn wekelijkse column: Boom voor boom in de NRC is op initiatief van de kunste naar Jeanny van Lieshout het idee ontstaan voor het 'bomenproject'. Deze serie foto's in de NRC laat bomen van Nederland zien, de vorm van de foto's is vierkant. De cursisten van Kunstencentrum Jerusalem, Kunstencentrum Venlo en de Kunstwerkplaats werden uitgenodigd om een vierkant schil derij van 50x50 cm te maken met het thema boom als uitgangspunt. Wat begon als een opdracht om abstract te werken naar een thema groeide uit tot een megasucces. Schilderijen in de meest uiteen- Sunday Jazz in De Artiest Zondag 6 april wordt vanaf 15-30 uur weer een Sunday Jazz gehouden met Monic Kersten en haar band in Theatercafé De Artiest in Venray. De verrassende debuut cd van zangeres Monic Kersten (1965) Land of Dreams is op 12 november gepresen teerd in het Musis Sacrum in Arn hem. Monic Kersten en producer Andreas Kretschmeier voeren de luisteraar mee in een wondere wereld van gekende maar ook zelfgeschreven songs. Van de rock- ballad Love Changes (Mothers Finest) via jazzstandaard Round Midnight (o.a. Miles Davis) meege voerd naar de eigen titelsong Land of Dreams blijkt Kersten zich moeiteloos in veel stijlen thuis te voelen. Het bijzondere van deze cd is dat producer Kretchmeier er een pakkend geheel van heeft weten te maken. Zelf is hij ook actief op de keyboards, de con certvleugel en zelfs een kerkorgel. Gastmuzikant is verder trompetist Angelo Verploegen die Munich Records nadrukkelijk op het grote talent van Kersten opmerkzaam maakte. Dit resulteerde in een platencontract voor dit album en hopelijk in de toekomst nog meer klankjuwelen. Land of Dreams zal zich (net als de cd van de inmid dels alsnog als een komeet naar voren geschoten Norah Jones uit de VS) ook uitstekend thuis voe len in de schappen met de betere (jazzy)popmuziek. Op het podium wordt het avontuurlijke gevoel van dit album vertolkt door Monic's Band Of Dreams: Monic Kersten (vocals),Angelo Verploegen (trom pet/bugel), Andreas Kretschmeier (piano/synthesizer), Norbert Leurs (bas) en Peter van Schadewijk (drums). Meer informatie staat op www.monic-kersten.nl. lopende technieken: olieverf, inkt, collageassemblagekeramiek. Niet alleen abstract maar ook figuratief, surrealistisch, expressionistisch en symbolistisch. Intussen zijn er meer dan honderd schilderijen gemaakt en het einde is nog niet in zicht. Het bewijs voor de stel ling van Beuys is met dit project geleverd. De aftrap van de reeks presentaties van het project is nu te zien in de galerie van de Kunst werkplaats in Venray. Daar is een wand van plafond tot plint volge hangen met veertig schilderijen, en dat levert één prachtig nieuw beeld op van bomen, van de vin dingrijkheid en fantasie van de deelnemers. Het ziet er echt fan tastisch uit en iedereen is dan ook van harte welkom om te komen kijken. De tweede presentatie is te zien vanaf de open dag op 13 april in het Kunstencentrum Jerusalem, www.kunstencentrumjerusalem. nl. en de derde vanaf 20 april in het Kunstencentrum Venlo, www. kunstencentrumvenlo.nl. Uitein delijk is het de bedoeling dat het gezamenlijk werk van de kunst werkplaats, het kunstencentrum Jerusalem en het kunstencentrum Venlo als één nieuw totaal kunst werk op één plek geëxposeerd gaat worden, waarmee het pro ject voltooid is. De galerie van de Kunstwerkplaats is geopend voor bezoekers op maandag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, Noordsingel 39, Waranda 4 in Venray. Zie ook www.kunstwerkplaatsvenray.nl. De jaarlijkse Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden op 5,6,7, en 8 juni. De afstanden zijn 3,5,10 en 15 kilometer per dag. En voor dit vijftigjarig jubileum op speci aal verzoek op zondag 8 juni de 20 kilometer.Alle deelnemers ontvan gen elke dag op de rustplaats een traktatie. Bovendien ontvangen alle deelnemers een herinnerings medaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en de finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein in Venray. Op zondag 8 juni doen alle deelnemers mee aan het défi lé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Start défilé om 12.45 uur. Wie wil deelnemen met een school of een vereniging is welkom op een informatiebij eenkomst in zaalThielen in Venray op maandag 14 april vanaf 20.00 uur. Op deze avond worden de informatieboekjes, de affiches en de strooifolders uitgedeeld.Tevens worden er nadere mededelingen over de jubileumviering gedaan. Voor meer informatie kan men terecht bij G. Frederix via telefoon (0478)583765 of bij D. Frederiks-Deijkers via telefoon (0478)580572. Zaterdag 5 april gaan om 20.00 uur de deuren van de Merthal open voor alweer de vierde editie van de Giant Tribute. Ook deze keer zullen drie top tribute bands garant staan voor een daverend succes en wordt het wederom een zinderende muzikale avond, die al bij velen op de agenda staat. Vanaf 20.30 uur beginnen de optredens en de volgorde laten we nog even een verrassing.Tribute optredens zullen er zijn van Bryan Adams, Creedence Clearwater Revival en Queen. Met hun fantastische live shows zijn zij een absoluut eer betoon aan de grootheden die ze vertolken.Zij nemen u mee naar de 'goeie ouwe tijd' en zullen de roerige jaren '60, '70 en'80 op deze avond doen herleven. Neem alvast een voorproefje en bekijk de live video's op de websites van deze fantastische bands. (www. reneinnemee.com, www.thebry- anadamsexperience.co.uk, www. queenre vivalbandde) Kaarten voor de Giant Tri bute zijn tot zaterdagavond voor 16,50 euro in de voorverkoop verkrijgbaar bij: Mikro Shop, Horst, telefoon 077-3970050 of Hans van Bree, Venray, telefoon 0478-586246. Het is vanaf heden niet meer mogelijk kaarten te bestellen via het internet. Daar naast kunnen kaarten ook voor 19,00 euro worden gekocht aan de dagkassa. Kijk voor meer informatie op: www.merthal.nl, www.gianttributenl TEMA de vernieuwing in de blaasmuziek PopPodium Venray daagt jongeren uit Kunst Cultuur redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Bomen als Bakens

Peel en Maas | 2008 | | pagina 16