Ereboog van waterstralen Boekenbeurs Venlo steunt SOS-project Thuiszorg "Peiling is geen officiële verkiezing' Reindonk-tv in het teken van fusie Gaellus presenteert System Pilot Kom in de Kas j| Ingezonden Cheque PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 3 april 2008 - Pagina 13 Zondag beleefden driehon derd mensen met een beper king de dag van hun leven tijdens de negende editie van de succesvolle Truckrun. Maar niet alleen de kinderen, jonge ren en ouderen die mochten instappen in de grote trucks hadden plezier. Ook de drie honderd chauffeurs die belan geloos meededen aan dit jaar lijks evenement genoten met volle teugen van dit spektakel. De gezichtsuitdrukkingen van de mensen met een beperking spraken boekdelen. Het was hun feest. Weer of geen weer. Zondagmorgen verzamelden zich de driehonderd truckers op het industrieterrein in Horst en druppelden ook de passagiers en hun begeleiders en familie een van de grote hallen binnen. Rond twaalf uur verzorgde fanfare Een dracht Wanssum ("De Wanssumse muziek klinkt goed in Horst aan de Maas", liet burgemeester Kees van Rooij lachend weten) een concert en een half uurtje later gaf voorzitter Jan Poels uit Meerlo de Horster burgemeester het woord. Hij complimenteerde de organisa tie, de vele vrijwilligers, chauffeurs en de tachtig motorrijders. Nadat de burgemeester enkele schoten had afgevuurd, zette de colonne zich in beweging en begon het te regen. Maar dat deerde de pas sagiers in de droge en verwarmde cabines niet. Onder oorverdovend getoeter gleed de kilometerslange karavaan het industrieterrein af richting Sevenum. Rond twee uur arriveerden de auto's in Broek huizen en om drie uur kregen de driehonderd trucks een bijzonder onthaal in Meerlo. Bij de brug in de buurtschap Brugeind hadden de vrijwilligers van de Meerlo- Wanssumse brandweer een ere boog van waterstralen gemaakt. Met een ereboog van water stralen zorgde de brandweer van de gemeente Meerlo-Wanssum voor een bijzondere ontvangst in Meerlo. Hoewel het ook regende, zorgde deze metershoge waterfonteinen voor een extra dimensie aan de warme ontvangst in Meerlo. Via Blitterswijck, Wanssum, Oirlo en Castenray reed de colonne rich ting Horst, waar de chauffeurs en hun passagiers samen met fami lie en begeleiders nog konden nagenieten van deze succesvolle Truckrun 2008. De bekende Venlose boeken beurs van de Stichting Boeken Steunen Mensen heeft aan het scholenproject in Zambia van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum een gift van 18.000 euro gege ven. Dat is een deel van de opbrengst van deze beurs die in de het tweede weekend van januari in het Blariacumcolle- ge in Blerick werd gehouden. De cheque werd in hotel Wil- helmina te Venlo door voor zitter Theo van Asten over handigd aan penningmeester Chris Cuppen van SOS Meerlo- Wanssum. Ook de heer Jan van de Kerkhof van de Stichting Ayubowan-Yaluva uit Helden kreeg een dergelijke cheque voor zijn scholenproject in Sri Lanka. De boekenbeurs is een initiatief van de Vincentiusvereniging Venlo en de Rotary Venlo-Maas en Peel. Al meer dan twintig jaar wordt deze beurs gehouden, die inmid dels is uitgegroeid tot een van de grootste boekenbeurzen van ons land. SOS krijgt dit jaar een deel van de winst omdat de organisatie van de boekenbeurs het Meerlo- Wanssumse scholenproject een warm hart toedraagt. "Jullie bou wen een basisschool in een van de armste dorpjes in het arme land Zambia. Onderwijs is heel belang rijk voor kinderen. Wij weten dat zo'n project bij SOS Meerlo-Wans sum in goede handen is", aldus Van Asten. Zoals bekend wordt in het dorpje Kalundu View volop gebouwd aan de basisschool en is de verwachting dat deze school binnenkort gereed is. Daarna wor den drie lerarenhuisjes gebouwd en wordt er nog een waterput op het schoolplein geslagen. In totaal is voor het hele project 91-000 euro nodig. Omdat SOS Meerlo-Wanssum nauw samenwerkt met Wilde Gan zen en de landelijke NCDO-com- missie worden de ingezamelde gelden voor dit scholenproject meer dan verdubbeld. Na de uitrei king van de cheque complimen teerde SOS-voorzitter René Poels de vrijwilligers van Boeken Steu nen Mensen voor hun jaarlijkse inzet om de boekenbeurs tot een succes te maken. Vervolgens ging in Hotel Wilhelmina de videodo cumentaire 'Uitgelezen kansen.... voor bibliofielen en kinderen in arme landen' van Marijn Poels vanAWA-films in première. Poels filmde tijdens de jongste boeken beurs voor en achter de schermen en liet ook woordvoerders van de goede doelen aan het woord die in de winst delen van deze beurs. Voorzitter Theo van Asten reikt de cheque uit aan penningmees ter Chris Cuppen van SOS Meer lo-Wanssum terwijl voorzitter René Poels toekijkt. De documentaire wordt overigens 150 keer uitgezonden door de landelijke digitale televisiezender GoedTV Vanwege de grote belangstelling voor de themabijeenkomsten over actuele thuiszorgthema's komt Proteion Thuiszorg Noord-Lim burg (voorheen Thuiszorg Noord- Limburg) nu met een vernieuwd presentatieaanbod. De presenta ties zijn kosteloos en zijn bedoeld voor onder meer vrouwenvereni gingen, ouderenbonden, Zonnen- bloem verenigingen, Algemene Hulpdiensten en andere vrijwil ligersorganisaties in Noord-Lint burg. Proteion Thuiszorg Noord- Limburg verzorgt presentaties over actuele thuiszorgthema's zoals Wmo, dementie en gezond ouder worden. Vele KBO's, vrou wenverenigingen en andere ver engingen maakten hier afgelopen jaren gebruik van. Om deze reden besloot Proteion om ook in 2008 deze service aan te bieden en haar aanbod te vernieuwen. Verenigin gen die interesse hebben in een themabijeenkomst door Proteion of meer informatie willen over de themabijeenkomsten of de gratis gezondheidscontrole, kun nen contact opnemen met Bep Holla-Crienen van Proteion Thuis zorg Noord-Limburg via telefoon (0478)526262. Zie ook www. thuiszorgnoordlimburgnl PvdA: voorkeur voor Horst De PvdA-afdeling in de gemeen te Meerlo-Wanssum geeft de voorkeur aan een fusie met de gemeente Horst aan de Maas. Doorslaggevend voor de keuze van de partij is volgens voorzitter Marcel de Groot de invulling van het sociaal beleid van Horst aan de Maas. De Groot geeft wel aan dat het een voorlopig standpunt van de PvdA-leden is. 'Uiteraard zullen wij goed luisteren naar de burgers van Meerlo-Wanssum. Als zal blijken dat er vanuit de twee burgeravonden en vanuit de enquêtes een overtuigend ander signaal komt van de burgers, dan zal de PvdA zich daarbij aanslui ten'. Fractievoorzitster Sylvia Gie- lens benadrukte dinsdagavond na de eerste burgeravond in zaal 't Brugeind in Meerlo overigens dat dit het voorlopig standpunt van de leden is. "Als fractie hebben we nog geen definitief standpunt over de fusie." Maar het lijkt erg onwaarschijnlijk dat de fractie de keuze van de afdeling niet volgt. De Pvda is met haar keuze voor Horst aan de Maas de eerste partij die kleur heeft bekend. De PvdA vormt momenteel samen met de grootste fractie PK Meerlo-Wanssum de coalitie in Meerlo-Wanssum. Dinsdagavond en woensdagavond vonden in 't Brugeind in Meerlo twee burge ravonden plaats en zaterdag wordt in alle dorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum een dorpspei ling gehouden. De raad buigt zich op maandag 14 april onder meer over het fusievoorstel van het col lege van B en W. Op maandag 21 april wordt het definitieve besluit genomen. Zoals bekend heeft de meerderheid van de gemeente raad besloten om splitsing uit te sluiten en alleen te gaan voor fusie met Horst aan de Maas of Venray. Oppositiepartij CDA wil de mogelijkheid van splitsing nog openlaten. een abonnement waard Dorpsraden rekenen op opkomstpercentage van 50 procent De dorpsraden in de gemeen te Meerlo-Wanssum rekenen zaterdag tijdens de dorpspei ling in alle zes de dorpen op een opkomstpercentage van ongeveer vijftig procent. Dat zegt voorzitter Anthony van Baal van het Platform Dorps raden, die wijst op de relatief korte stemmogelijkheid van 09.00 tot 15.00 uur. Ook is het niet mogelijk om iemand te machtigen, wat het opkomst percentage ook zal drukken. "Het is en blijft een peiling en geen officiële verkiezing of refe rendum. We vinden het echter van groot belang dat zoveel moge lijk mensen komen stemmen om deze peiling voldoende gewicht te geven." Bent u voor aansluiting bij de gemeente Horst aan de Maas of de gemeente Venray? Vindt u dat splitsing van de gemeente Meer lo-Wanssum mogelijk moet zijn? Dat zijn de twee vragen die de inwoners van de gemeente Meer lo-Wanssum op zaterdag 5 april van 09-00 tot 15.00 uur tijdens de dorpspeiling over de herinde ling van Meerlo-Wanssum krijgen voorgelegd. Het Platform Dorps raden besloot onlangs om in elk dorp van de gemeente een dorp speiling op touw te zetten om zodoende te weten te komen bij welke fusiegemeente de inwoners het liefst willen komen na de her indeling. Met de uitkomsten van het onderzoek hopen de dorpsra den de politiek een handvat aan te reiken voor hun definitieve besluitvorming.Aan de dorpspei- ling mogen alle inwoners vanaf 18 jaar deelnemen. Iedereen moet zelf komen om de vragenlijst in te vullen, het is dus niet mogelijk om iemand te machtigen. Ook moeten de 'kiezers' een identiteitsbewijs meenemen. In Meerlo vindt de peiling plaats in café Oud Meerlo, in Tienray in Dienstencentrum Zonnehof, in Blitterswijck in het gemeenschapshuis, in Wanssum in partycentrum De Zandhoek, in Geijsteren in gemeenschapshuis de Aide Schol en in Swolgen in het Pastoërsweike. Om 18.00 uur wordt de uitslag van de dorpspei ling in het gemeentehuis bekend gemaakt aan de gemeenteraad en het college van B en W De televisieploeg van Radio Reindonk heeft in Wanssum en Meerlo twee discussieavon den gehad over de aanstaande fusie van Meerlo-Wanssum. De uitzending is donderdag 3 april en vrijdagavond 4 april, aan de vooravond van de dorpspeilingen, vanaf 20.30 uur en 22.00 uur te volgen via de kabelkrant van Streekom- roep Reindonk. De discussies werden gevoerd met ondernemers, verenigings mensen en leden van dorpsraden uit Wanssum, Tienray, Swolgen en Meerlo. Ook waren er 'ervarings- deskunigen' van de voetbalclub van Broekhuizen en de dorpsraad van Hegelsom. In Meerlo gebeur de dat onder leiding van Servaas Huijs, oud-Tweede Kamerlid van de PvdA, en in Wanssum onder lei ding van Ger van Rens. Uitvoerig werd gesproken over de fusie en alle aanverwante zaken. Er werd open gediscussieerd over de toe komst van de voetbalverenigin gen, de carnavalsverenigingen, de ondernemers, de voorzieningen in de dorpen en SOS Meerlo-Wans sum. Duidelijk is dat de debaters willen kiezen uit drie mogelijkhe den: fusie met Horst aan de Maas, fusie met Venray of een split sing van Meerlo-Wanssum. Zoals bekend heeft de meerderheid van de gemeenteraad besloten om splitsing uit te sluiten en alleen te gaan voor fusie met Horst aan de Maas of Venray. Oppositiepartij CDA wil de mogelijkheid van split sing nog openlaten. De debaters begrepen niet dat de raad split sing nu al heeft afgewezen. Tij dens de discussie kwam duidelijk naar voren dat de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum straks de uitslag van de peilingen in de zes kerkdorpen moet accepteren. Hoe de uitslag ook is. Op donderdag 3 april is de 'Wanssumse' uitzending te zien om 20.30 uur en om 22.00 op Reindonk, op vrijdag 4 april op dezelfde tijden de 'Meerlose' uit zending. De coverband System Pilot treedt zaterdag 5 april op in OJC Gaellus in Tienray. Deze band bestaat uit gitarist Marcel Coenen, Franck Faber (toetsen, gitaar, zang), Jos Seve- rens (zang), Aram Vincent Rogal- ski (bas) en Roel van Helden (Sun Caged). De bandleden zijn alle maal bekwame muzikanten die jarenlange podiumervaring heb ben met bands als Up The Irons, Sustain, Sun Caged, Lemur Voice, System Pilot. Delphian en Stormrider. System Pilot speelt onder andere covers van Uriah Heep,Whitesnake, Rain bow, Deep Purple, Kansas, Dream Theater, Journey, Queensrijche, Gary Moore, Yngwie Malmsteen, Led Zeppelin, Ozzy Osbourne en UFO. OJC Gaellus is om 20.00 uur geopend en System Pilot staat rond 21.30 uur op de planken. Entree: vijf euro. Kassen met prachtige rozen, tro pische planten, lekkere aardbeien, sappige trostomaten, knapperige komkommers en oranje paprika's. Wie de gevarieerdheid en al het goede dat de Limburgse glastuin bouw te bieden heeft, wil beleven komt op zondag 6 april naar Horst- America en Sevenum. Daar staan tussen 11.00 en 17.00 uur bij vijf bedrijven gastvrij de kasdeuren open vanwege Kom in de Kas. De bedrijven liggen aan de Reindon- kerweg, de Nieuwe Peeldijk en de Zeesweg.Wie gezond wil doen, komt op de fiets. Het 'rondje kas' loont, want glastuinbouw is een mooi spel van natuur en techniek. Wat deze evenwichtskunst aan prachtproducten brengt, is onder andere te zien bij kwekerij Felix M. Evenwicht in de energiebalans is bij het opengestelde bedrijf Geuijen-Peeters Kwekerijen een van de redenen om én aardbeien én tomaten te telen. De combina tie zorgt bovendien voor een bete re arbeidsverdeling, waardoor er voor meer medewerkers jaarrond voldoende werk is. Wie wil genie ten van de vruchten van 'werk in de tropen' kan terecht bij Jo Heij- nen. To kweekt bijzondere soorten tropische potplanten, bloemen en bomen. Bij kwekerij Felix M., bij potplantenkwekerij Heijnen en bij het paprikabedrijf van Kwekerij Hermans-Walter komt de bezoeker daarover alles te weten. Bij dit laat ste bedrijf worden oranje snack- en gewone paprika's geteeld. Het thema van deze 31ste Kom in de Kas is Arbeid en scholing. Bezoe kers kunnen kennismaken met de carrièremogelijkheden binnen de glastuinbouw, waar steeds meer vraag is naar hoger opgeleide medewerkers. Kom in de Kas zou Kom in de Kas niet zijn als er niet ook gezond gesmuld zou kunnen worden. Bij Geuijen-Peeters zijn er tomaten. Bij van der Coelen- Derks kan men zich komkommer laten smaken.Voor smulpaprika's (snack, gekookt, gebakken) moet men bij Hermans-Walter wezen. Verder zijn er gezellige terrassen waar hapjes en drankjes worden geserveerd. Er zijn bloemschikde monstraties en workshops. Voor kinderen zijn er tal van activitei ten. Zoals een quiz, schminken, een kleurplatenwedstrijd, spring kussens en andere kinderattrac ties. Kijk ook op www.kominde- kas.nl. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. De slag om Meerlo-Wanssum De heerschappij over stad en land ging vroeger meestal geheel buiten medeweten en inspraak van de gewone burger om. De ene graaf eigende zich moedwil lig ergens een stuk land toe en elders werden landerijen (inclu sief bewoners) net zo gemakkelijk geruild als een paar kaarten met kwartetten. Zolang het volk maar haar aardappels kon verbouwen en genoeg te eten had was het goed. Tegenwoordig is alles iets com plexer. Het volk kent medewe ten, betrokkenheid en inspraak en mengt zich in grote en kleine maatschappelijke thema's. Zo is er het thema herindeling dat hier in de regio de mensen in vervoering brengt. De gemeente Meerlo-Wanssum wil graag haar bewoners betrekken bij een ingrijpende keuze die gemaakt moet gaan worden. In de praktijk blijkt dat echter maar een wan kele belofte. Na maandenlange gesprekken, analyses en onder handelingen over mogelijke toe komstige ontwikkelingen (achter gesloten deuren) komen er pas op 27 maart informerende gegevens in de publiciteit, volgen er op 1 en 2 april burgeravonden maar wordt er op 21 april al een definitieve keuze gemaakt voor Horst aan de Maas of Venray. Maar herindeling is in feite aan de orde van de dag. Doorlopend zijn wij bezig met het herindelen van ruimte en tijd. Als Ikea bij voorbeeld een leuke aanbieding voor keukenkastjes heeft zijn we niet te beroerd om onze keuken een metamorfose te laten onder gaan en onze keuken eens te her ordenen. Het bestek komt in een nieuwe la met ruimere sorteer- mogelijkheid terecht waardoor bepaalde automatismen op de proef worden gesteld. Na verloop van tijd zijn we gewend aan de nieuwe indeling van de ruimte en zijn we de oude indeling al lang weer vergeten. Zal dat straks met de gemeente Meerlo-Wanssum ook niet zo zijn? Hoe zeer nu ook er op dit moment stellingen worden ingenomen op het strijdtoneel dat Meerlo-Wans sum heet, over tien jaar zijn we dat waarschijnlijk weer vergeten en zijn we als inwoners van net zo gelukkig als we dat nu zijn. Ik denk wel te weten hoe het er dan uit zal zien. Immers Bert Albers schreef al in juni 2005 in Dagblad De Limburger over de slag om Meerlo-Wanssum die begon achter de kerk in Tienray. Véronique Jakobs,Tienray GP'94 Op 17 maart heeft de fractie van GP '94 duidelijk en helder kenbaar gemaakt waarom de par tij tegen een fusie is op basis van splitsing. Dit principebesluit is onder anderen genomen op basis van de destijds voorhanden zijnde informatie uit het rapport van van Naem Partners en de informatie die afkomstig is van het college Horst aan de Maas en het college van de gemeente Venray. GP '94 zal de opmerkingen en menin gen die tijdens de burgeravonden door de inwoners van Meerlo- Wanssum naar voren zijn gebracht zeker meenemen in de uiteindelij ke keuze van de fusiepartner. Wij hebben als fractie zeker nog geen keuze gemaakt, daar is het op dit moment nog te vroeg voor. Naast de inbreng en uitkomsten van de burgeravonden zal de uitslag van de enquête die de dorpsraden zaterdag a.s. zullen gaan houden eveneens onze keuze mede gaan bepalen. Derhalve is een massale opkomst uitermate belangrijk om de stem van de burger mee te kunnen laten wegen in de uit eindelijke keuze. Ik kan op dit moment niet vooruitlopen op het stemgedrag van GP '94.Tijdens het eerstkomende fractieoverleg zal alle informatie op de weegschaal worden gelegd en dan kijken we naar welke kant de weegschaal door zal slaan. Hoewel we binnen de partij met raadslid Jan Cox uit Wanssum en ikzelf uit Swolgen voor de buitenwereld wellicht ver deeld zouden kunnen gaan stem men, proberen we er alles aan te doen om eenzelfde keuze te gaan maken, een keuze die uiteindelijk voor alle inwoners, verenigingen, instellingen en bedrijven van Meerlo-Wanssum de beste is. Fractievoorzitter Frans Kerstjens niet ontvangen? Bel 582877! Meerlo-Wanssum vrijdag tussen 9.00-17.00 uur 1(9000.00 Sf. ONTJjiKKELJNtó JflmÊNUERKINS AT boekên STeuwew mesjsew m clout aooa 70s and 80s CLASSIC P ROG ROCK and HARDROCK COVERBAND

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13