St. Catharina naar TEMA 2008 Innovatief brillenglas voor autobestuurder Knus 1 jaar \\2deV? Bij ons is het vooral gezellig Ger de Groot krijgt er geen genoeg van Van videograaf naar mediamaker Grupo Seis Caminos in de Evenaar Lintje voor Toon van Hoof ff PEEL EN MAAS Donderdag 27 maart 2008 - Pagina 9 Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide gaat deelnemen aan de zevende editie van het Tielen Entertainment en Music Award toernooi, kortweg TEMA-toernooi, dat in het weekend van 5 en 6 april wordt gehouden in De Maas poort in Venlo. Op zaterdag 5 april om 15-30 uur treedt de harmonie op en onder leiding van dirigent Geert Jacobs wordt een grote ver scheidenheid aan muziekstijlen ten gehore gebracht in een spette rend, half uur durend, programma. Dit doen zij echter niet alleen. Met medewerking van Don Mulders, Marjolijn Kuenen, Henk Deters, leden van Close Harmony Group Confetti, het combo, dansgroep Irnpulz en talloze vrijwilligers voor geluid, licht en beeld staat dit garant voor een wervelende show. Voordat de harmonie in De Maaspoort haar programma ten gehore gaat brengen, vindt er een generale repetitie plaats op vrij dag 4 april om 19-30 uur in de oude showroom van Fordgarage Van Haren aan de Raadhuisstraat in Venray. Meer informatie over TEMA staat op www.tema2008.nl. Mijling Speciaal Optiek, de optiekspecialist uit Venray, intro duceert een doorbraak in de opti sche brillenglazenindustrie. Een revolutionaire brillenglas voor autorijdend Nederland. De wegen worden voller en voller en steeds meer eisen worden gesteld aan het zicht van de bestuurder. Het brillenglas dat door Mijling Speci aal optiek geïntroduceerd wordt heeft de toepasselijke naam Drive- wear™ Het is een brillenglas dat zich aanpast aan elke type lichtom- standigheid (behalve 's avonds). In tegenstelling tot de conventionele nteekleurende brillenglazen, kleu ren DriveWear™ brillenglazen wel op achter de voorruit van de auto. Daarnaast bevat het glas een polarisatiefilter om de hinderlijke schitteringen te elimineren. DriveWear™ is leverbaar in mono- en multifocale uitvoering. Bovendien past het glas zich aan aan de lichtomstandigheden en wordt het geel bij grijs weer en bij zonnig/helder weer rood-bruin wat contrastverhogend werkt. Het glas is momenteel in kunststof leverbaar. De achterkant van het glas is ontspiegeld voor nog meer optische prestaties. Mijling Speci aal Optiek, Passage 5 in Venray. Op 1 april vorig jaar gingen de deuren van Knus open, een wel heel bijzondere kinder winkel. 'Naar je kamer' is geen straf als je deze vrolijke win kel binnenstapt! De leukste baby- en kinderkameracces- soires zijn in deze winkel te verkrijgen op twee etages, van brocante en trendy barokke meubelen, eigenwijze en lieve lampen, zachtste en kleur rijkste beddengoed tot bijzon der hippe kinderkamerkunst. Ook voor een kraampakket en cadeautjes bent u bij Knus aan het juiste adres. "De tijd vliegt en het is iedere dag volop genieten in mijn win keltje", vertelt eigenaresse Linda Bombeeck (30). "Bij mij in de win kel komen alleen maar vrolijke klanten. Aanstaande papa's en mama's of trotse opa's en oma's die een speciaal cadeau zoeken voor hun kleinkinderen. Dat is voor mij reden genoeg om iedere dag met een glimlach naar mijn werk te gaan." Linda vindt het belangrijk om klanten te blijven verrassen en zorgt er steevast voor dat de col lectie steeds vernieuwd wordt. Ook maakt ze regelmatig nieu we combinaties om klanten te inspireren. Zo zie je de ene keer bijvoorbeeld een piratenhoek in de winkel en de andere keer een cowboyhoek. Met de ruime keuze aan hippe en originele accessoi res vindt de klant bij Knus steeds weer iets nieuws. "Kinderen zijn vaak trots op hun kamertje en willen hem graag aan hun vriendjes en vriendin netjes laten zien! Met dit in mijn gedachten en met mijn dochter tjes van drie en zes jaar als voor beeld, ga ik regelmatig op inkoop in binnen- en buitenland en haal daar de krenten uit de pap." Knus heeft ondertussen wel 45 merken, het ene om z'n kwaliteit en de andere om z'n originaliteit. "Maar de merken moeten wel in het concept passen! We ver kopen onder meer Cottonbaby, Hiccubs, Taftan, Koeka, Bambam, Pluisje,Souza, Missnl ,Hip holland hip, Pakhuis oost,Wheely bug en onze topper Lief! Baby wear lifestyle. En binnenkort krijgen we Kitsch kitchen I-catchers én Pip studio. Tevens komt er een website en een webwinkel om zo bepaalde unieke producten aan het licht te brengen en de online shoppers hiervan te laten meege nieten op www.knusvenray.nl." Ook wil Linda haar 'oude' beroep als fotografe combineren. "Daarom komt er op 2 april alvast een leuke actie! Kinderen kunnen op die dag in hun hipste feest- of verkleedoutfit een gratis foto laten maken en er als toetje ook nog eens een cadeaubon mee winnen!. Fotograferen is mijn passie en dat wordt dus ook een onderdeel van Knus", zegt de trotse eigenaresse. Op dit moment is het Schouten straatje één grote bouwput door de renovatie van het centrum. "Maar desondanks gaan we er in de hele maand april een gezellig feestje van maken. Overigens zijn we altijd wel bereikbaar via de Schoolstraat tijdens werkzaamhe den." Op 1 april krijgen klanten 10% korting op het hele assorti ment (m.u.v. acties) en meubels. En als de wekker afgaat terwijl men geholpen wordt, geven we een feestelijk cadeau weg ter waarde van 15 euro. Natuurlijk staat er ook iets lekkers klaar." Knus kinder lifestyle vindt u in het Schoutenstraatje 16 te Venray en is open op: di, wo., do, vrij. van 10.00 - 11.45 en 13.00 - 17.30 uur (vrijdag koopavond tot 20.30 uur). Op zaterdag open van 10.00 -17.00 uur. Vroegevogels korting Intratuin Venray geeft op zaterdag 29 maart een vroegevo- gelskorting van 20 procent op planten, tuinmeubels, barbecues, tuingereedschap, dierenproduc- ten en nog meer. Klanten die tus sen 8.00 en 10.00 uur binnenko men ontvangen een kortingskaart die op vertoon bij de kassa recht geeft op 20 procent korting op het gehele assortiment. Het vroe ge opstaan wordt ook nog eens beloond met een gratis kop koffie en een croissantje. Ook kunnen klanaten sparen voor de koffer- bakzak. Bovendien maken ze kans op een fiets of een tuinreis naar Normandië. (jtYsï® De Aide Smidse heeft het beste team Ff Het team van De Aide Smid se, het tankstation in Leunen, kreeg donderdag de prijs voor het beste tankstationteam in Nederland. Voor eigenares se Martha Lucassen en haar dochter Lydie, die de prijs in ontvangst mocht nemen, een aangename verrassing. "Er is bij ons de afgelopen jaren veel gebeurd. Van een tankstation in een dorp zijn we uitgegroeid naar een multifunctioneel bedrijf waar niet alleen getankt wordt, maar ook boodschappen worden gedaan. En die boodschappen variëren van voedingsmiddelen tot lectuur, van snacks tot brood, vlaai en belegde broodjes. Voor ons en onze medewerkers was dat een forse omschakeling. Eerst verkochten we brandstof en wat erbij. Het is nu een totaal andere winkel geworden met een volle dige bakkerij", aldus Martha. Dat heeft volgens haar ook grote gevolgen gehad voor haar personeel. "Zij hebben moeten omschakelen naar een nog klant vriendelijkere instelling dan voor heen. Want dat is in een zaak zoals wij die nu hebben zeer belangrijk. Door die veranderingen is het ook veel drukker geworden. We wer ken nu met ongeveer 17 perso neelsleden. Ook dat was een grote verandering, want voorheen werd het tankstation gerund met vijf mensen." Het team van De Aide Smidse dat zich het beste team van Nederland mag noemen. Omdat Martha ook wilde weten hoe haar bedrijf ervoor stond, schreef zij De Aide Smidse in voor deze wedstrijd. "Eerst hoor je dat je bij de beste zestig zit, vervolgens krijg je bericht dat je bij de laatste drie zit. Mystery guests bezoeken daarna nog eens het bedrijf en dan is het mooi dat ons team als beste van Nederland uit de bus komt. Maar laat het duidelijk zijn, het is een prestatie van het hele team. Zij staan continu paraat om de mensen zo goed mogelijk te helpen. Zo hadden we laatst een probleem met het betalingssy steem. Onze medewerkers waar schuwen de mensen dan voor het tanken dat ze niet kunnen pinnen en alleen contant kunnen betalen. En als mensen veel boodschap pen hebben, helpen we ze mee de spullen naar de auto te brengen. Dat zijn net die extra dingen. Maar daarnaast is het bij ons vooral gezellig. En ook dat is iets waar onze klanten voor komen." Wie denkt dat na 41 jaar bestuurlid zijn, iemand geen nieu we ideeën meer heeft, dan heeft men het mis. Bij de Xerox Perso neelsvereniging is Ger de Groot al zoveel jaar in touw om alles in goede banen te leiden. In de win ter trekt Ger zich terug op zijn zol derkamertje en bedenkt de leuk ste dingen voor weer een nieuwe activiteit voor de Personeelsver eniging van Xerox. Dit keer ging het om de activiteit 'paaseieren zoeken' voor de kinderen en klein kinderen van de Xerox PV leden. Ger zal Ger niet zijn, om alles tot in de puntjes te hebben geregeld. In de bestuursvergadering van de personeelvereniging ontvouwt hij zijn ideeën en met verbazing luisteren de overige leden wat hij zoal bedacht heeft. Niet alleen het script bedenkt Ger maar ook het hele decor is ontworpen en door hem gemaakt. Maanden is hij daar mee bezig. Fantastische toch. Leuke bijkomstigheid bij deze acti viteit is dat de opa's en oma's met trots hun kleinkinderen mee kon den brengen. Vaak zijn het oud medewerkers die het leuk vinden om een praatje te kunnen maken met andere oud-collega's en de nog actieve medewerkers. Waar een kinderactiviteit niet toe kan leiden. De personeelsvereniging is nog altijd springlevend en orga niseert tweeëntwintig activiteiten per jaar. Van beursbezoeken, ste dentrips en een weekendje weg tot creatief bezig zijn met Kerstmis en Pasen, fiets- en wandeltochten, kienavonden en kinderreisjes naar de verschillende pretparken. 25 jaar Sinvid Dit jaar is het 25 jaar gele den dat Sinvid Video van start ging. In de eerste jaren was het pionieren op een nieuwe markt met veel trouwrepor tages. Tegenwoordig is Sinvid een modern bedrijf met alle digitale technieken om de toe komst als mediamaker met vertrouwen tegemoet te zien. Reden om de naam Sinvid Video vaarwel te zeggen en te wijzigen in Sinvid Mediama kers. "Ik ben toen gestart als video- graaf" vertelt Jacques van Sinten. "Er was eigenlijk nog geen woord voor en aangezien iemand die fotografeerde een fotograaf was noemde ik mezelf maar video- graaf." In die jaren was het ook echt oionieren. Videofilmen was iets totaal nieuws en Jacques van Sin ten, later met zijn zoon Rudy, pro beerden er het beste van te maken. "Vooraf had je een scenario in het hoofd en op basis daarvan ging je filmen. Monteren was er in de eer ste jaren nog niet bij." Het montagewerk werd later steeds belangrijker. "Voor ons werd het filmen van bruiloften e.d. steeds minder interessant omdat mensen steeds vaker een eigen camera hadden en iemand wel bereid was om te filmen. We zijn ons toen meer toe gaan leg gen op de zakelijke markt"vertelt Rudy.Voor het maken van bedrijfs films kwam echter veel meer bij kijken. "Vooral kwaliteit en vorm geving", aldus Rudy. Die kwaliteits slag heeft Sinvid kunnen maken met de productie van De Vergeten Slaa.een videofilm over de Slaa bii Overloon in de herfst van 1944. "Al snel kwamen we er achter dat onze apparatuur daarvoor niet vol deed. Vervolgens hebben we eerst betere apparatuur ingehuurd en uiteindelijk ook zelf aangeschaft", aldus Jacques. Het project duurde in totaal vier jaar maar daarmee maakte Sinvid uiteindelijk wel naam in de regio. "Door die kwaliteitsslag werd het ook gemakkelijker om bedrijven een goed product aan te bieden" zegt Rudy van Sinten. "Voor veel bedrijven in de regio hebben wij inmiddels tal van filmproducties gemaakt. Bedenk daarbij dat wij in principe autodidactisch zijn bezig geweest maar wel vanuit een pro fessionele benadering. Zo hebben we altijd bij het inspreken van teksten gebruikgemaakt van zoge noemde. A-snrekers die als kwali tatief goed bekendstaan." Maar de videomarkt bleef in beweging en de dvd maakte haar intrede. Deze digitalisering bete kende voor Sinvid opnieuw mee gaan met de techniek. "Wij zijn daar vrij snel op ingesprongen. Het was een forse maar verant woorde investering. Onze appa ratuur is kwalitatief een van de betere en daar komt bij dat we als onderneming ontzettend flexibel zijn. Het komt regelmatig voor dat een klant een film voor een beurs nodig heeft maar dat het net iets anders moet zijn als vorige keer. En wel morgen klaar uiteraard." Met de digitalisering van de bran che heeft Sinvid die flexibiliteit en zijn Jacques en Rudy klaar voor de toekomst. Voor meer informatie kunt u terecht on www.sinvid.nl GRONDWERKEN Stationsweg 69, Venray Tel.: 0478-511053 G00SSENS www.joopgoossens.nl Grondwerken Machineverhuur Ontgraven van wadi's en sloten - Erfverharding bestrating - Sierbestrating tuinaanleg - Aanleg riolering Grupo Seis Caminos is een rela tief nieuwe elfmans Latin-band van Limburgse bodem. Met een vijfmans blazerssectie, drie per cussionisten, piano, bass en Pablo Oblitas on vocals staat deze band garant voor een spetterend optre den. De band is zaterdag 5 april te gast in café De Evenaar in Venray. Het optreden begint om 21.00 uur. Salsa, bolero's, latin jazz en de Afro-Cuban style worden in ver schillende maatsoorten up-tempo maar ook romantisch en sfeer vol ten gehore gebracht, zoals ze zelf omschrijven als 'Latin in Bet- ween'. De band omschrijft zich zelf dan ook als een formatie die redelijk allround is en alle kanten op kan. Zuid-Amerikaanse invloe den vanuit de 40' en 50' jaren zijn de basis voor Grupo Seis Caminos, gecombineerd met de klanken van oa Frankie Ruiz, Afro-Cuban AllStars, Poncho Sanchez, Tito Puente, Dizzy Gillespie, Spanish Harlem Orchestra en anderen. Na diverse optredens willen ze zich nu richten op het geven van meer concerten in schouwburgen en festivals, om zo de Latino muziek toegankelijker temaken voor een breed publiek. Voor verdere info zie: http:// www.myspace.com/seiscaminos- nl Toon van Hoof is donderdag avond, tijdens de jaarvergadering van de LLTB Venray in zaal Roe- lenzia in Ysselsteyn, benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Van Hoof nam tijdens de jaarver gadering afscheid als voorzitter Spreekuur ABVAKABO FNV De afdeling Noord Limburg van de vakbond ABVAKABO FNV Noord Limburg beschikt vanaf donderdag 3 april over een inloopspreekuur. Leden kunnen tijdens dit spreekuur terecht bij Jan Leneman en Ed Groenendaal met problemen op het gebied van werk, uitkering of inkomen. In eerste instantie wordt tijdens het spreekuur een oplossing voor het probleem gezocht. Als het voor gelegde probleem niet meteen opgelost kan worden, wordt via specialisten hulp geboden. Het spreekuur wordt altijd gehouden op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. Men kan op 3 april, 24 april, 8 mei, 22 mei en 5 juni terecht op het kantoor van de ABVAKABO FNV aan de Burgemeester van de Loostraat in Venray. Na 5 juni vindt er een evaluatie plaats.Afhankelijk van deze evaluatie wordt beslist of het zinvol is hier mee door te gaan. Tijdens het spreekuur kun nen leden ook informatie verkrij gen via telefoon (0478)541644. Meer informatie staat op www. abvakabofnvnl van de LLTB-afdeling Venray. Toon van Hoof was van 1982 tot 2008 bestuurslid en sinds 2001 voorzit ter van de LLTB-afdeling Venray e.o.Tevens is hij vanaf 1986 vice- voorzitter van het kerkbestuur in Vredepeel. Daarnaast vervulde hij van 1988 tot 2006 diverse bestuurs- en adviesfuncties bij de Rabobank Merselo en Venray. Van 1984 tot 1997 was hij tevens voor zitter van de varkensstudieclub Merselo-Vredepeel. Vanaf 2005 is hij bovendien lid van de werk groep Historie Vredepeel. Toon van Hoof kreeg de onderscheiding opgespeld door burgemeester Jos Waals. Open huis De Peelspeurders Scouting Nederland is de groot ste jeugd- en jongerenorganisatie van het land met 90.000 jeugdle den en 30.000 kaderleden. Er zijn in Nederland 1300 lokale Scou tinggroepen, waaronder scouting De Peelspeurders in Venray. Scou ting biedt kinderen en jongeren een plezierige vrijetijdsbesteding. Samenwerken, avontuur, respect voor elkaar én de leefomgeving, zelfstandigheid en ontplooiing zijn hierbij centrale thema's. Op zaterdag 29 maart van 13-30 tot 16.30 uur is er open huis bij De Peelspeurders in het scoutingge- bouw aan de Oostsingel 41. TalentPlus Op vrijdag 4 april organiseert TalentPlus Venlo-Venray een informatiebijeenkomst. Stichting TalentPlus is een landelijke net werkorganisatie, vóór en dóór werkzoekende hoger opgeleide 40-plussers, onafhankelijk en niet- commercieel. Tijdens de informatiebijeen komst zal worden ingegaan op de werkwijze en zal een aantal ex-deelnemers, waaronder het collectief Kunstmest Venlo, zijn verhaal vertellen. De bijeenkomst zal plaatsvinden op vrijdagmiddag 4 april in het UWV/CWI-gebouw, Prinsessensingel 10 te Venlo, van 14.00-16.30 uur. Vanaf 13-30 staat de koffie klaar. Voor algemene informatie zie www talentnlus nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9