Uitbreiding St. Odaschool Meting geluid helikopters 'Kies voor Hart en Sport' Julicher Meijer LETSELSCHADE? VAN DER PUTT lil ADVOCATEN SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 27 maart 2008 - Pagina 3 Raadsmeerderheid ziet oprichting stichting niet meer zitten De stichting Stimulerings fonds Maatschappelijke Doe len is drie jaar na het raadsbe sluit nog steeds niet opgericht. De gemeente Venray en GGZ Noord- en Midden-Limburg zouden een fonds van 350.000 euro samen beheren en beste den aan maatschappelijke doe len in Venray. Omdat er nog altijd geen voorzitter is gevon den, kon er nog geen enkel project gehonoreerd worden. Sterker nog, de stichting is officieel niet eens opgericht. Het college stelde dinsdag de raad voor de statuten te wijzigen omdat ze onwerkbaar zijn. Dit is ook het grote knelpunt bij de zoektocht naar een voorzitter. Het CDA kwam met een tegen voorstel om helemaal van de beoogde stichting af te zien. "We vragen ons af of er dan wel schot in de zaak komt?", zei Toon Loo- nen die het idee opperde om de 350.000 euro te besteden aan het nieuwe Venrayse museum. Dit is een fusie tussen 't Freulekeshuus en het instituutsmuseum van de GGZ dat straks onderdak krijgt op Servaashof. "Het voordeel is dat we geen stichting meer nodig hebben met alle bureaucratie van dien", aldus Loonen. "Op deze manier komt het geld ten goede aan de Venrayse burgers. Want het is ons cultureel erfgoed wat daar bewaard wordt." Het CDA stelt wel als eis dat de drieënhalve ton wordt besteed aan de accom modatie of aan de collectie. Het mag niet worden ingezet voor de exploitatie. Het CDA diende een motie in die wethouder Emonts (PvdA) opdraagt om met de GGZ- directie hierover in gesprek te gaan. Voor het zomerreces moet Emonts rapport uitbrengen. De motie werd aangenomen met vijftien stemmen voor en negen tegen. CDA, PvdA, inVEN- tief en Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) steunden de motie.Terwijl Samenwerking, SP, WD en Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief) tegen stemden. Er kwam wel kritiek op de rol van wethouder Emonts. Hij kreeg vooral het verwijt dat hij nu pas naar de raad komt. "Waarom heeft de wethouder dit niet eerder aan gegeven? Dan hadden we eerder kunnen ingrijpen", zei Toon Loo nen. Theo Mulders (Samenwerking) haalde aan dat zijn partij destijds al had gewaarschuwd voor de onwerkbare situatie die nu is ont staan. Zo drong Samenwerking tevergeefs aan op een einddatum. "Zodat het niet in de vergetelheid zou raken", aldus Mulders die vindt dat Emonts wel wat actiever naar een voorzitter had kunnen zoeken. "Het is toch belachelijk dat die na drie jaar nog niet is gevonden." Bert Linskens (PvdA) omarmde het initiatief van het CDA. "Zo kunnen we het probleem tacke len. Het is nu een onwerkbaar monster. Het geld ligt op de plank maar er zit geen enkel schot in", aldus Linskens die zich net als Samenwerking, WD, SP en Lokaal Aktief afvroeg of er geen andere doelen zijn dan alleen het Venrays museum. Ingeborg de Barbanson (WD) vond het vreemd dat er al die tijd niets met het geld is gebeurd. "We zijn er zeer ontstemd over dat er met zulke bedragen zo wordt omgegaan." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) kon zich er wel in vinden. "Het museum is een breed maatschap pelijk doel. Er komt zo ook een einde aan de langdurige onzeker heid "Ook Gerard Thijssen (inVEN- tief) omhelsde het CDA-voorstel. "Het is een charmante oplossing van het dilemma. Dit zal tot tevre denheid van beide partijen zijn." Emonts legde uit waarom de twee beoogde voorzitters uitein delijk toch afhaakten. Volgens de statuten moeten de gemeente en de GGZ zich in een gelijke verhou ding vinden in de projecten. "Dit is arbitrair. Het was een behoor lijke worsteling. Ik geef toe dat als ik er meer druk op had gezet, het zolang niet had hoeven duren", aldus Emonts die zei dat het Stimu leringsfonds in een impasse raakte door de overgang van de afdeling Projecten naar Maatschappelijke Diensten en bovendien werkten er vier ambtenaren aan die allen weer snel vertrokken waren. Volgens de wethouder is de kin derboerderij op Servaashof een ander mogelijk doel.'Maar het col lege kan zich vinden in de beste ding voor het museum. Ik zal dit met alle genoegen bespreken met de GGZ." Ike Busser (Samenwer king) opperde het Stadspark als alternatief. Het CDA had er geen enkele trek in om, ondanks het bezwaar van veel partijen, nog andere maatschappelijke doelen te laten meedelen in de buit. "Want dan moeten we toch weer een stich ting oprichten. Het is al vaker gebleken hoe moeizaam dat werkt", verklaarde Toon Loonen. "We hebben een goed doel dat past. Nu kunnen we de vicieuze cirkel doorbreken en de discussie beëindigen." Gerard Thijssen vroeg zich af wat er nog over is van de drie ënhalve ton. Emonts garandeerde dat het volledige bedrag er nog is. Het Stimuleringsfonds is in 2005 noodgedwongen opgericht. Het toenmalige Vincent Van Gogh Instituut lag in de clinch met de gemeente over de ambtelijke kosten die gemaakt zijn voor de ontwikkeling van Servaashof. De GGZ weigerde alle plankosten te vergoeden. Over een bedrag van 350.000 euro werden beide partijen het niet eens. Er is toen een compromis bedacht om de 350.000 euro in een fonds te stor ten zodat het gemeenschapsgeld niet voor de Venrayse samenleving verloren zou gaan. Laco Sportcentrum De Sprank pakt uit tijdens Nationale Sportweek Van vrijdag 28 maart tot en met zaterdag 5 april staat Nederland in het teken van de Nationale Sportweek. Ieder een kan zelf zien en ervaren wat er allemaal mogelijk is op sportief gebied, hoe leuk het is om te sporten en dat er altijd een sport is die bij je past en die je bij jou in de buurt kunt beoefenen. Iedereen kan meedoen aan proeflessen, cli nics, sportdagen en heel veel andere sportactiviteiten in het hele land. Elke dag staat een bepaalde tak van sport centraal en organiseren de betrokken sportbonden een groot landelijk evenement om hun sport in de schijnwerpers te zetten. Bovendien zullen tientallen ambassadeurs hun favoriete sport onder de aan dacht brengen. Met als motto 'Scoor een sportdate' pakt ook Laco De Sprank in Venray de komende week uit met ver schillende activiteiten in en rond het sportcentrum. Laco De Sprank timmert steeds nadrukkelijker aan de weg als het gaat om activiteiten naast het gebruikelijke aanbod.Arna van Ooi en Ingrid Driessen van de nieuwe afdeling verkoop en advies zijn de drijvende krachten achter de filosofie om naast vooral fitness en zwemmen veel meer te bieden. "We zijn in juni van het vorig jaar Binnenkort start de bouw van twee lokalen voor de St. Odaschool in Ysselsteyn. Er zou ook een tijdelijk noodlo- kaal bijkomen, maar dit blijkt achteraf niet nodig. Want het leerlingenaantal en het geboortecijfer in Ysselsteyn lopen sterk terug. De basisschool telt momenteel tien lokalen. De gemeenteraad heeft in het huisvestingsprogram ma 2007 al toestemming gegeven voor de bouw van een elfde en twaalfde leslokaal. De kosten van de uitbreiding bedragen 413.162 euro. Vier bedrijven hebben op de aanbesteding ingeschreven. Kwalitatief waren er weinig ver schillen. De gemeente heeft de opdracht verstrekt aan de laagste inschrijvers die beide uit Yssel steyn komen. Bouwbedrijf Teunis- sen neemt de verbouwing voor zijn rekening en Keijsers Manders voert de technische installaties uit. Momenteel zijn nog drie groepen tijdelijk gehuisvest in het leeg staande gebouw van de Rabobank aan het Lovinckplein. De drie noodlokalen bij de St. Odaschool zijn inmiddels gesloopt. Volgens het gemeentelijke huisvestings programma zouden ze nog tot 2013 dienst kunnen doen. Uit arbo-onderzoek is echter gebleken dat de units in zeer slechte staat verkeerden waardoor het onver antwoord was ze nog langer te gebruiken voor onderwijs. Behal ve de aanbouw van twee lokalen, vindt er ook een interne verbou wing plaats. De nieuwe lokalen worden gebouwd op de plek waar voorheen de noodlokalen stonden. De bestaande speelzaal in de school wordt verschoven, zodat de nieuwbouw gemakkelijk toegankelijk is vanuit de school. gestart met het ontplooien van nieuwe activiteiten. Het begint nu echt te lopen", aldusArna van Ooi. "De opzet is om steeds nieuwe doelgroepen te activeren om te gaan sporten. Dat kan door vooral nieuwe activiteiten aan te bie den. De Nationale Sportweek is een uitstekende gelegenheid om ook andere mensen die normaal gesproken niet bij ons sporten, te bereiken", vult Ingrid Driessen aan. Laco De Sprank heeft op de Nationale Sportweek ingehaakt door een negen dagen durend programma aan te bieden. Op vrij dag 28 maart wordt het startschot gegeven wanneer de medewer kers van het sportcentrum Venray ingaan om de Nationale Sport week te promoten. Het winkelend publiek wordt geattendeerd op activiteiten zoals de wandeltocht en fietstocht, aquajoggen en aero bic en krijgen gratis proeflessen aangeboden. Een dag later, zater dag 29 maart, gaat het spektakel echt van start. Stagiaire Entile Cox uit Wanssum, een bijzonder geta lenteerd motorcrosser van Motor club Horst, geeft in het kader van de 'Dag van de motorsport' in het sportcentrum lessen krachttrai ning. Zondag 30 maart is de 'Dag van de fietssport'.Vanaf De Sprank staat een recreatieve fietstocht op het programma. "Het gaat niet om snelheid maar om een mooie fietstocht in de omgeving van Ven ray", aldus Hans Litjens. "Leden, maar ook familieleden en kinde ren vanaf 12 jaar zijn van harte welkom om mee te fietsen. Bij erg slecht weer zijn er drie sportieve alternatieven. Het gaat dus altijd door." DAG VAN DE 30 MINUTEN Voor de 'Dag van de racketsport' op dinsdag 1 april heeft Sportcen trum De Sprank groepen leerlin gen van Gilde Opleidingen uitge nodigd om gebruik te maken van vier squashbanen. De jongeren van die school gaan in groepsver band squashen. Weer een dag later is het de 'Dag van de watersport'. Kinderen van alle basisscholen zijn uitgenodigd om tegen een gereduceerd tarief te komen zwemmen. In de avonduren kun nen leden van het sportcentrum een introducee meenemen om in het wedstrijdbad deel te nemen aan activiteiten zoals aquajoggen. Op donderdag 3 april staat een bijzondere activiteit op het pro gramma:'Dag van de 30 minuten'. Het gegeven ligt er, de jeugd sport minder en kinderen hebben vaak al op jonge leeftijd te maken met overgewicht en de daarbij beho rende problemen. Hans Litjens: "Met het oog hierop hebben we 300 tot 350 kinderen van basis school De Keg uitgenodigd om deel te nemen aan deze activiteit. In verschillende sessies krijgen de Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Ingrid Driessen (Jinks) en Arna van Ooi bieden samen met de medewerkers van De Sprank een sportief programma aan tij dens de Nationale Sportweek. kinderen een eenvoudige aero- bicles om ze aan het bewegen te krijgen. In de lessen zit een stuk conditietraining maar ook coördi natie en balans zijn elementen die terugkomen. Alle kinderen krijgen na afloop een tas met informatie over sportactiviteiten en leuke hebbedingetjes." Vrijdag 4 april is er een actieve wandeltocht en clinic nordic-wal- king. Hiervoor zijn de dames van ZijActief Oostrum uitgenodigd. Vanaf het sportcentrum gaat het richting Vlakwater waar deze acti viteiten op het programma staan. Opvallend in het programma is dat verschillende groepen men sen op uitnodiging van Laco De Sprank deelnemen aan de acti viteiten. "Dat is ook juist onze opzet", legt Arna van Ooi uit. "We gaan steeds meer actief naar de mensen toe in plaats van te wach ten dat ze naar ons toekomen. En de doelgroepen zijn heel breed, van de jeugd tot zoals nu ook de dames van ZijActief in Oostrum. Voor iedereen liggen er binnen ons sportcentrum mogelijkheden om te sporten. Met name ook bedrijfsfitness krijgt steeds meer aandacht. We geven hier bedrijven de mogelijkheid om hun werkne mers bij ons te laten sporten. Met laagdrempelige activiteiten en een persoonlijke begeleiding wil len we de mensen aan het sporten krijgen." Voor meer informatie over de activiteiten kunt u contact opne men met de afdeling verkoop en advies van De Sprank (Ingrid Driessen of Arna van Ooi), tele foon 0478-512888, of kijken op de website www.laco.eu. vervolg voorpagina Rattenplaag in wijk Tienray Rongen heeft inmiddels tussen de 35 en 40 ratten gedood. "Grote en kleine, maar het worden er niet minder. Integendeel, er komen steeds meer meldingen vanuit de buurt en ook de voetbalclub heeft de rattenplaag gemeld bij de gemeente. Maar de beesten zijn ook al gezien bij een openbaar speelterrein in de buurt, dus het wordt hoog tijd dat de gemeente maatregelen neemt. Ratten plan ten zich namelijk erg snel voort en je moet er toch niet aan den ken dat de kinderen in de holen gaan graven? Want ratten leven vooral op vochtige, donkere plaat sen", weet Rongen inmiddels. Voorzitter Kees van Lijssel van TOP'27 bevestigt het verhaal van Rongen. "We hebben enkele weken terug inderdaad ratten gehad in een bijgebouw van onze accommodatie. Maar we hebben klemmen gezet en ook enkele ratten gevangen. Nee, daarvoor hebben we geen gespecialiseerd bedrijf nodig. Als agrariër kun je me een ervaringsdeskundige noe men en ik ben ook bij Stefan gaan kijken. We hopen het probleem nu zelf opgelost te hebben." ACTIE GEMEENTE De gemeente Meerlo-Wanssum kreeg de laatste tijd steeds meer meldingen over de rattenplaag, weet een woordvoerder. "We voe ren als gemeente een actief beleid als het gaat om de bestrijding van ratten. Maar als er af en toe een melding wordt gedaan, dan komen we niet meteen in actie. In buurten waar kippen en andere dieren worden gehouden, zijn voedingsbronnen genoeg voor de rat. Daar kan altijd een keer een rat gezien worden. In dat geval worden de burgers doorverwezen naar Vink Bedrijfshygiëne in Geijs- teren voor advies. Vaak kunnen ze dan zelf maatregelen nemen tegen de rat." Maar omdat de rat ziektes kan overbrengen op mensen en dieren en het nu gaat om grotere aantallen, besloot de gemeente Meerlo-Wanssum vorige week om het onder meer in rattenbestrij ding gespecialiseerde bedrijf uit Geijsteren in te schakelen. "Om de volksgezondheid niet in gevaar te brengen. Want als iemand veertig ratten vangt in korte tijd, dan is er toch wel iets meer aan de hand." Rongen en andere buurtbewo ners vermoeden dat een illegale stortplaats in de buurt van de wijk de bron voor de rattenplaag is. Maar daarover zal het buurton derzoek dat begin deze week is gestart, meer duidelijkheid moe ten verschaffen. Venraynaar in Eindhoven aangehouden De politie heeft maandagmor gen omstreeks 4.15 uur twee mannen van 20 en 21 jaar (uit Eindhoven en Venray) aangehou den in Eindhoven. De twee wor den verdacht van betrokkenheid bij een vechtpartij. De oudste van de twee, een Eindhovenaar, zou daarbij het 21-jarige slachtoffer uit Eindhoven tegen het hoofd hebben geschopt. Het slachtof fer raakte door het geweld even buiten westen en is overgebracht naar het ziekenhuis met onder andere een verwonding aan een oor. Toen de 21-jarige verdachte werd aangehouden, probeerde de 20-jarige man uit Venray, die op enige afstand stond, dat te verhin deren. Vervolgens stormde hij op de agenten af, daarbij omstanders wegduwend. Twee agenten kon den hem tegenhouden maar een van hen liep daarbij een spier- scheuring in de bovenarm op. Het slachtoffer van de zware mishan deling heeft inmiddels aangifte gedaan. De verdachten zijn voor verder onderzoek ingesloten. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gra tis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium voert tot en met 29 maart in opdracht van de Koninklijke Luchtmacht geluidsmetingen uit bij helikopters. De metingen worden verricht met de helikoptertypes Chinook, Cougar en Apache. De metingen zijn bedoeld om een beter inzicht te krijgen in het geluid dat de heli kopters produceren en de manier waarop dit wordt verspreid. Voor de meting wordt op Luchtmacht basis De Peel in Vredepeel een tijdelijke mast opgesteld. Een deel van de microfoons waarmee het geluid wordt gemeten, zal in deze mast worden geplaatst. De heli kopters vliegen tijdens de geluids metingen verschillende patronen langs en over de mast. De deelne mende helikopters vliegen boven en rondom de Luchtmachtbasis De Peel op lage hoogte. De vlieg bewegingen vinden plaatst van dinsdag 25 t/m donderdag 27 maart van 11.00 tot 19-30 uur en op vrijdag 29 maart van 08.30 tot 15.00 uur. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte. De helikopters starten en landen niet van de Luchtmachtbasis De Peel. Het project 'Kies voor Hart en Sport' maakt kinderen van de basisschool van groep 6, 7 en 8 ervan bewust dat er altijd een sport is die bij ze past. De kinderen leren dat tijdens spe ciale lessen op school, maar ze ervaren het ook in de praktijk. Na afloop beslissen de leerlin gen dan weloverwogen of de gekozen tak van sport bij ze past. Een bewuste keuze hou je makkelijker vol! De 23 deelnemende basis scholen van de gemeente Ven ray en de Sport 3-gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum hebben in een viertal theoretische lessen en een viertal praktijklessen stil gestaan bij de werking van het hart, de relatie tussen gezondheid en bewegen en het belang van een gezonde leefstijl. Vanaf donderdag 24 januari hebben de leerlingen van alle deelnemende scholen vier weken lang genoten van een verse groente- of fruitlevering als ondersteuning van het project. In februari en begin maart hebben de leerlingen van groep 6, 7 en 8 van twaalf basisscholen in de gemeente Venray en elf basis scholen in de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum gastlessen gehad van diëtistes van Zorggroep Noord Limburg. Tijdens deze lessen heb ben zij met spelletjes én een quiz veel geleerd over de vitamines die in groente en fruit zitten en over de voedingswaarde van bijvoor beeld fruitsappen. Vanaf de laat ste week van februari kregen alle groepen gastlessen van een vak leerkracht lichamelijke opvoeding (LO). Deze vakleerkracht heeft in drie lessen verschillende sporten behandeld waarin zowel team sporten als individuele sporten aan bod kwamen. Tijdens de laat ste les verzorgden de leerlingen zelf een aantal demonstraties. Een groot aantal leerlingen heeft zich inmiddels ingeschreven voor een sportcursus. Hiervoor hebben zij op school een programmaboek je ontvangen. De sportkennisma kingscursussen vinden plaats van 31 maart tot 28 april (week 14 t/m 17). Meer weten? Neem contact op met de GGD Noord- en Midden- Limburg, telefoon: 077 8504848. Of stuur een email naar ggd@ ggdnml.nl. Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Geld Stimuleringsfonds naar Venrays museum 'Scoor een sportdate' Gratis kennismakingsgesprek 1' t>ejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3