Wielrenner Wout Poels met nationale selectie naar Portugal Matthias Deul koning Diana Venray Succesvolle open dag Aan de Singel TC Venray wacht loodzware opgave Stockcars strijden om Europese titel Aardbeienland bestaat tien jaar uwHU.acfvenfure renf.nl PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 27 maart 2008 - Pagina 31 Set Up een abonnement waard Modeshow Borstkanker- Vereniging De twintigjarige Blitterswij- ckse wielrenner Wout Poels staat vrijdag aan de start van een drie daagse internationale bergwed- strijd in Portugal. Meer dan twin tig ploegen met de beste beloften (renners onder de 23 jaar) treffen elkaar daar. Poels verschijnt aan de start samen met vijf andere Nederlandse beloften onder leiding van bondscoach Egon van Kessel. De bondscoach heeft de jonge Blitterswijckse belofte geselec- Wout Poels is geselecteerd voor de nationale beloftenselectie. teerd vanwege zijn goede prestaties de afgelopen tijd. Wout Poels, die deel uitmaakt van de continentale ploeg Cycling Team P3Transfer Batavus, heeft de afgelopen tijd goed gekoerst. In het paasweekend eindigde hij als vierde in het criterium te Etten-Leur en enkele dagen daarvoor werd hij derde bij een wedstrijd in Woens- drecht. De uitzending naar Portugal ziet hij als een beloning voor de gesta ge groei."Het is in Portugal een echte klimwedstrijd en daar ligt mijn speci aliteit. Het feit dat de bondscoach je selecteert betekent dat je bij de beste beloften van het land hoort. En dat is een mooie ervaring", aldus de Blit terswijckse sportman. De wedstrijd is voor Wout Poels een opsteker. Daar kan hij de sportwereld laten zien waar hij staat. "Ik heb naar deze wedstrijd toe geleefd en getraind. De derde dag is de zwaarste rit met de finish boven op een berg. Dar wil ik graag bij de eersten over de kalklijn komen." Volgende week is Wout Poels en zien in de beroemde webstrijd Hel van het Mergelland in Zuid-Limburg, waar hij met de beste beloften en profs door het heuvellandschap koerst. De week daarna koerst hij enkele dagen in Frankrijk. Meer informatie over de talentvolle wielrenner uit Blitterswij- ck is te vinden op zijn website: www. woutpoels.nl Matthias Deul is tijdens het traditionele koningsehieten op paaszaterdag koning van hand boogsportvereniging Diana Ven ray geworden. De eerste wedstrijd begon met vijf entwintig pijlen, voorafgegaan door vijf proefschoten. Er was al een dui delijke afscheiding: Matthias Deul had 229 punten Wendy Deul en Robert Thijssen beide 228 punten. Na een pauze was het begin van de tweede vijfentwintig pijlen voor de senioren, voor de junioren begon nu ook de wedstrijd, zei schoten elk vijfentwin tig maal twee pijlen met het volgende resultaat: 1Nathalie Linssen. 2. Michiel Franken. 3. Stijn Graste. 4. Vito Meijer. 5. Benny van de Staak. De zes hoogste senioren schoten nog eens twaalf pijlen om de einduit slag te bepalen. Hoogste schutter en koning van Diana werd Matthias Deul met 580 punten. Wendy Deul werd tweede met 567 punten en prinses, en Mari Thijssen wist met een goede serie van twaalf pijlen nog een derde plaats te behalen met 557 punten. Vierde met 555 punten was Robert Thijssen, vijfde met 526 punten Ger- rit Jacobs en als zesde Lambert van de Hoogenhof met 520 punten. Aanstaande zaterdag is het Bata- vierentoernooi in Castenray. Aanvang 19.00 uur. Uitslagen Summa Peelpush 3-Set Up Dl 3-1 VC Montagnards 2-Set Up D4 1-3 Set Up MB-VCP MB1 0-4 Set Up DRl-Touch '80 1 4-0 Programma donderdag 27 maart Dames Set Up 1-VCYsselsteyn 120.30 Programma zaterdag 29 maart Flamingo's '56 4-Set Up Hl 19.00 Tivoc 1-SetUp Dl 17.00 VCP 1-Set Up D2 17.00 MVC '64 2-Set Up 3 19.00 VC Meterik 3-Set Up D4 17.45 Programma zondag 30 maart Set Up MC-Grashoek 2 12.30 VC Pansign-Grashoek 2 13.15 Set Up MC-VC Pansign 14.00 Set Up Nivo 6-1 Venlo 10.30 Set Up Nivo 5-2 Arcen 10.30 Set Up N4-1 Grubbenvorst 10.00 Set Up HR1-Anti AktiTeam 10.00 Set Up 5-Meuleveld 10.00 Programma donderdag 3 april Dames Set Up 3-VC Peelpush 3 20.30 De belangstelling tijdens de open dag en hobbymarkt bij Dagvoorzie ning Aan de Singel in Venray was bij zonder groot. Veel belangstellenden kwamen langs op de hobbymarkt om een kaart, bloemstukje, sieraad of een ander door de deelnemers gemaakt product te kopen. Activiteitenbege leidster Olga Pannekoek-Drabbels: "Het was verrassend druk op onze open dag. Er was een constante stroom aan bezoekers. De hobbymarkt gaf een goed beeld van waar de men sen bij ons op de dagvoorziening mee bezig zijn: van het breien van sjaals en sokken tot het maken van sieraden en kaarten tot bloemschikken en schilde ren. Je merkte dat mensen dit erg leuk vonden. Ook was er veel interesse voor deelname aan onze dagvoorzie ning. Die mensen hebben we uitgeno digd nog eens terug te komen op een doordeweekse dag. Op die manier kunnen ze echt zien hoe het bij ons gaat en kunnen ze de sfeer proe ven." Dagvoorziening Aan de Singel is gevestigd aan de Westsingel in Venray. Welzijnsinstelling Synthese en Protei- on Thuiszorg Noord-Limburg bieden aan zelfstandig wonende senioren de mogelijkheid om samen gezellig de dag door te brengen. De dagvoorzie ning voor ouderen combineert dagop vang met dagverzorging. Senioren die nog zelfstandig wonen en behoefte hebben aan gezelschap, structuur en activiteiten, kunnen hiervoor dus bij Aan de Singel terecht. Het aanbod van activiteiten is zeer divers. Denk aan creatief bezig zijn, bewegen, spellen doen, geheugentraining, wandelen of een boodschap doen. Voor meer infor matie: telefoon 06-52669381. pe- Lekker 'tAt&Jd carenrg s ponyceniFum Sportnieuws -info De landelijke tenniseompetitie gaat op zondag 6 april weer van start en voor het eerste gemengde tennisteam van TC Venray bete kent dit een jaar waarin men op zoek gaat naar eerherstel. In 2006 degradeerde de ploeg op ongelukkige wijze van de tweede naar de derde klasse en de wran ge nasmaak die daar van over is gebleven wil men graag wegspoe len. Vorig jaar werd de ploeg van trai ner/coach Twan Lensen kampioen en promoveerde daardoor direct terug naar de tweede klasse. Het team krijgt dus zeer snel kans op eerher stel, alhoewel de opgave hiertoe niet makkelijk zal zijn. Met grote clubs als ELTV uit Eindhoven, Hatulek/GTR uit Geleen, Geldrop Banen uit Geldrop en Bastion Baselaar uit Den Bosch als tegenstander staat Venray een lood zwaar programma te wachten. Tevens staat het moeilijke uitduel tegen lokale concurrent TC Venlo op het programma, eveneens promovendus in de tweede klasse. TC Venray zal in een ongewijzigde samenstelling het nieuwe seizoen tegemoet gaan, wat betekent dat het team wederom bestaat uit Marleen Custers, Carmen Ebus, Rob Luyben, Ruud Geurts en Michiel Boers. Trai ner/coach Lensen heeft geprobeerd het team te versterken met een dame, dit is echter niet gelukt. "We zullen heel hard moeten wer ken voor de punten. Hoewel wij op papier misschien niet het sterkste team zijn, hebben wij wel een hele hechte teamgeest. Ik hoop dat we hier ons voordeel mee kunnen doen", aldus Lensen. TC Venray speelt haar wedstrijden op Sportpark Vlakwater in Venray. Het programma is als volgt: 6 april TOS Bergeijk-Venray, 13 april Venray- Bastion Baselaar, 20 april Venlo-Venray, 27 april Venray-Rapiditas, 18 meiVen- ray-Geldrop Banen, 25 mei Hatulek/ GTR-Venray, 1 juni Venray-ELTV De wedstrijden starten telkens om 10.00 uur. Voor Marleen Custers en haar teamgenoten wacht het komende seizoen een zware taak. In De Mèrthal in Horst vindt op zaterdag 29 en zondag 30 maart voor de veertiende maal het Euro pees indoorkampioenschap voor modelstockcars plaats. De orga nisatie is opnieuw in handen van Modelstockclub De Peeldrivers. Twee dagen staat De Mèrthal in het teken van het radio controlled model stockcarracing. Deze radiogra- fich bestuurbare stockcars zijn nage bouwd van de grote stockcars (schaal 1:8). Na de verbouwing van de Mèrt hal in 2005 is gebleken dat de com putertelling meer dan optimaal werkt daar er speciaal voor deze wedstrijd een elektronische tellus in de vloer is verwerkt. Ook de snelheid waarmee gereden kan worden is aanzienlijk hoger komen te liggen dan in de jaren daarvoor. De model stockcars hebben namelijk veel meer grip op de nieuwe vloer. Vorig jaar lag de snelheid tijdens de finale race boven de 80 km per uur. Ook de afzuiging van de hal is aange past op dit evenement en de hal is tijdens de wedstrijd vrijwel rookvrij tussen de races door. Voor dit evene ment gaan De Peeldrivers De Mèrthal weer omtoveren tot een heus racecir cuit waar deelnemers uit Nederland, België, Duitsland, Engeland en Schot land zullen gaan strijden om de titel Europees Indoor Kampioen 2008. Er hebben zich inmiddels al ruim tach tig deelnemers ingeschreven waar van maar liefst 31 uit Engeland en Schotland. Titelverdediger Rob Toms (34, afkomstig uit Engeland) won de indoor in 2007. Maar het racingteam van Café de Lange uit Horst met als top coureurs Jeroen Janssen (28) en Dennis van Asten (18) beide uit Horst hebben alle twee laten weten dat zij er alles aan zullen doen om de titel van Europees Indoor Kampioen weer in eigen land te houden. Hoewel Enge land jarenlang op kop heeft gelegen bij internationale wedstrijden komt de Nederlandse concurrentie steeds dichterbij en zullen zeker dit jaar weer hoge ogen gooien tijdens het indoor- spektakel in De Mèrthal. Zoals Ruud Verheijen (40) uit Hegelsom welke met z'n jarenlange ervaring zeker tot een van de kanshebbers behoort. Verder aan de start staat natuurlijk de wereldkampioen outdoor 2007 Marco Schouten uit Rosmalen en Europees outdoor Kampioen Jody Foster uit Engeland. Al met al staan er veel kampioenen en ex-kampioenen aan de start in de Mèrthal. Er zullen dus erg mooie en spannende races te zien zijn. Bij de Junioren die om de Promowebde sign Wisseltrofee strijden hebben de Peeldrivers ook een kanshebber in Chris Sijmons (15) uit Venray. Deze heeft het afgelopen jaar erg veel ervaring opgedaan tijdens diverse Het Aardbeienland is in 2008 in een extra feestelijke stemming, want Het Aardbeienland bestaat 10 jaar. Er worden in het seizoen veel fees telijke acties georganiseerd. Bijvoor beeld op zondag 30 maart aanstaande is het Lambada- dag. De lambada-aard- bei staat voor zoet, gelukzalig, sen sueel, sprankelend, aromatisch en natuurlijk gezonde smaak. Lambada rondleidingen, introductie van Lam bada- jam met sinaasappel, Lambada muziek en uiteraard Lambada drank jes en hapjes. Het Aardbeienland is een uniek en sfeervol themapark, gelegen in het Bourgondische Noord- Limburg. Het is een land waar gezinnen en groe pen zich kostelijk kunnen amuseren, omringd door het zoetige aroma van de vrolijke zomerkoninkjes. Overal in het park, in de kassen, op de velden en in het bos ruik en beleef je de zoete smaken in vele vormen. Ja, ...een lekkerder en heel speciaal dagje uit kun je haast niet voorstellen. De zoektocht naar de zoete, sappige en smaakvolle aardbeiensoort wordt met passie gedaan. De smaak speelt uiteraard een heel belangrijke grote rol bij de keuze voor een ras, zowel in de kassen als op de vele uitgestrekte velden van Het Aardbeienland. Naast de heerlijke smaak van de vele soorten aardbeien is er nog veel meer te beleven.Bezoek bijvoorbeeld het snoezige museum, het speelse aardbeienbos, het knusse aardbeien paviljoen in een Anton-Pieck- achtige stijl, verder de aardbeienburcht of het Provencaals dorpje, niet met lavendel, maar met bakken en potten vol aard- beienweelde. Vele hoge pittoreske gevels zijn in warme kleuren geverfd, eveneens de nostalgische torens, karakteristieke boogjes, raampjes en doorkijkjes, waarbij ook allerlei aan aardbeien verwante producten te zien zijn. In Het Aardbeienland is de sfeer en het buitenlevengevoel even belangrijk als de aardbeien. Het park wil mensen het ultieme vakan tie gevoel laten (her)beleven. Er zijn ook speciale aardbeienactiviteiten, waaronder het aardbeienpicknic ken, speur- en ontdekkingstochten. De meest populaire activiteit is het weidse roodgekleurde grote aardbei enveld, waar iedereen zelf de aard beien kan plukken. Je kunt kinderen geen groter genoegen doen, dan ze zelf de mooiste zomer koninkjes laten zoeken om die vervolgens triomfan telijk omhoog te houden. Plukkers en plukkertjes zijn in het zomerse seizoen welkom op de plukvelden van dinsdag tot en met zondag vanaf 13-30 uur. Jaarlijks wordt er 150.000 kilo aardbeien geoogst. Van de eigen productie worden onder andere jams, siroop, sauzen, smoothies, shakes, bieren en sappen gemaakt. Ook hier geldt op de eerste plaats versheid, smaak en dus kwaliteit. Het spreekt voor zich dat je aardbeien kunt proe ven in de winkel en op het aardbeien terras: puur, met ijs, chocolade, op de echte Limburgse vlaai en gedurende de aardbeienpicknick. Voor vereni gingen, families, scholen en bedrijven bestaan er speciale arrangementen met rondleidingen en excursies, waar de aardbeienboer je alles laat zien en vertelt over het aardbeienambacht, de aardbei, de vele soorten, teeltme thodes, de oogst en de zorg voor het milieu. Ook voor scholen is een kijkje achter de schermen aan te bevelen en leerzaam. Het Aardbeienland heet u van harte welkom vanaf 23 maart tot en met 31 oktober. Van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur is er héél veel te beleven. Kijken, speuren, ruiken, plukken, proeven en vooral genieten. Actief eropuit en pro fiteren van de vele gezonde activitei ten. Kinderen krijgen de aandacht die zij verdienen. Het jubilerendAardbeienland hoopt een ieder komend seizoen te mogen begroeten in het land vol zoete aard beien. nationale en internationale wedstrij den. Alvorens de deelnemers zich aan elkaar kunnen gaan meten op zondag 30 maart, krijgen ze de gelegenheid om hun bolides optimaal af te stellen op zaterdag 29 maart. Dit zal overi gens bij de meeste niet zonder slag of stoot gaan op de nieuwe vloer.Alle afstellingen van voorgaande jaren tel len namelijk niet meer en men moet met de afstellingen bij nul beginnen. De model stockcars worden meestal zelf gebouwd en kunnen in de Mèrt hal snelheden behalen van rond de 80 a 90 km/u. Het is dus noodzaak om bij zo'n hoge snelheden de stockcar dus danig af te stellen dat deze zo stabiel mogelijk over de ovaal aangelegde racebaan kan denderen. Het programma van dit stockcar weekend ziet er als volgt uit: zaterdag 29 maart beginnen de trainingen om 13.00 uur en duren tot 17.00 uur; zon dag 30 maart beginnen de voorrondes om 10.00 uur waarna de kwartfinales volgen om 14.00 uur. In de pauzes is er livemuziek er zijn er diverse demonstraties. De junior finale is gepland om 14.30 uur. De grote finale met als inzet de Maasdal Wisseltrofee zal om 17.30 uur van start gaan. Na deze finale zullen we weten wie zich Europees Kampioen Indoor 2008 mag noemen en de grote Maasdal Wissel trofee voor een jaar in zijn prijzenkast mag laten schitteren. Tevens is er een grote tombola met prijzen. Meer informatie staat op www. peeldriversnl De vrijwilligers van Borstkanker- VerenigingNederland, afdeling Venlo/ Venray, houden een modeshow op woensdag 9 april. Tijdens deze avond toont Lingeriezaak Pieternel nieuwe lingerie en badmode helemaal toege spitst op de vrouw die een borstpro- these draagt. Er is ook een stand met allerlei soorten en modellen prothe ses en bh's. Deze zaak is ook gespeci aliseerd in deelprotheses en hierover kunnen de vrouwen deskundig advies inwinnen. Verder is er een hoekje ingericht met allerlei soorten kettin gen en sjaals. De modeshow wordt gehouden in het personeelsrestau- rant van ziekenhuis Vie Curi in Venray en begint om 20.00 uur. De inloop is vanaf 19.30 uur. Opgeven kan via de telefoonnummers (0478)571683, (0478)532620, (0478)581562 of via e- mail km.franssen@hetnet.nl.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 31