UITGAANSTIPS ©D^QILOK EERSTE 16+ AVOND IN ZENITH LOQALUMN ALBUM TOP 5 VERNIEUWING SKATE BAAN BIJ GE KWIK-FIT RINGTONE scriptie printen? Maart PEEL EN MAAS i. tSU K 28 Stevie Ann in de Schouwburg 28 t/m 30 Fame (musical) in de Maaspoort Venlo 30 Koopzondag 4 Idols finalisten in Time-Out 4 Glitter&Glamour party (Podium) 5 PSV-Heracles Almelo in Eindhoven 5 Voyager (Aus.) The Dust Connection (Progrock) 10 Cameretten Finaletournee (cabaret) in de Schouwburg 13 Punkfestival; This is a Standoff (Can.) Actionmen (Ita.) Gino's Eyeball (Bel) Sweet Candy Kills The Schmucks (Punkrock) 16+17 Concours Hippique op de Hermkus Hof in Merselo 19 Hollywood in Concert in Schouwburg Venray 19 5 year Excessum met o.a. Excessum, these seats are taken, noisy kids, 2late (Podium) 26 Crimson Falls (Bel.) Anxiety more (metal/metalcore) 27 NICK&SIMON - feestje bouw je hier - (Podium) 1 Jera on Air - Ysselsteyn 21 Torture Squad (Bra.) Celice (Trashmetal) 24 Pinkpop preparty (bands TBC) (rock/pop) 21 Blind Sight 12Gauge more (metal/metalcore) Vrijdag 29 februari was het dan eindelijk zover, de eerste 16+ avond in de Zenith. Het begon om negen uur, maar toen was er nog bijna niemand. Veel zestien- en zeventienjarigen lieten meteen bij binnenkomst een membercard aanmaken. Hiermee hoefde je maar 6 euro entree te betalen in plaats van 8 euro. Binnen was het wachten op degene die het lef had om als eerste op de dansvloer te gaan staan, maar toen er eenmaal een paar mensen aan het 10.000 B.C. In de trailer die ik zag trokken prachtige land schappen voorbij en renden grote mammoe ten rond. Deze grootse beelden waren voor mij reden genoeg om dit 'filmspektakel' te gaan bekijken. Het eerste wat me opviel, is hoe verzorgd alle acteurs lijken. Keurig witte tanden en bijge houden kringbaartjes waren voor deze jagers kennelijk geen probleem en zij konden zich zelfs behelpen met Engels. Niet veel overi gens, want de acteurs hebben nog minder tekst dan Rambo. Doodzonde, aangezien Mel Gibson met Apocalypto al heeft laten zien dat Engels niet nodig is. In plaats van acteurs krijgen we nu een monoloog van de vertel ler voor onze kiezen. Het einde van de film bleek een cliché te zijn, zelfs toen er net een interessante plotwending was geweest. Helaas echter blijft een 'happy end' voor het Amerikaanse publiek noodzaak. Als laatste minpunt is er dan nog het acteerwerk. Ik wil de acteurs echter niet te veel kwalijk nemen, want met zo weinig tekst moet je verdomd goed zijn om er iets van te bakken. Hier heeft de regisseur dan ook een grote fout begaan. Hij heeft er voor gekozen om geen enkele bekende acteur in de film te stoppen, terwijl hij echt een ster had kunnen gebruiken om zijn film uit het slop te trekken. Voor het verhaal of het acteerwerk hoef je dus niet naar deze film te gaan. Wil je gewoon rustig achterover hangen met een doos pop corn, door een verteller aan het handje worden genomen naar een fictief 10.000 voor Chnstus en genieten van spectaculaire beelden, dan heb je waarschijnlijk toch nog een leuke avond. Maar van mij krijgt de film slechts een dikke 5. 1. Racoon - Before You Leave 2. Alain Clark - Live It Out 3. Amy Winehouse - Back To Black 4. Room Eleven - Mmm... Gumbo 5. Adele -19 In Nederland werken meer dan 200.000 professionals samen om.... Rellen in Venray na de vertoning van Fitna, de anti-Koranfilm van Wilders? Zoals vorige week in de Peel en Maas te lezen was, voorspelde burgemeester Waals dat jonge moslims de film zouden aangrijpen om de straat op te gaan en om rellen te schoppen. Hoewel dat soort geweld uiteraard af te keuren is, wil ik onze burgemeester namens een heleboel jongeren uit Venray ergens op wijzen. Er bestaat een kans dat er jongen in Venray zijn die de voorspelling van Waals doen uitkomen. Besef echter wel dat uitlatingen zoals 'jonge mos lims grijpen de film aan voor rellen', juist eerder olie op het vuur gooien dan dat zij het vuur doven. Dergelijke uitlatingen van een burgemeester brengen verkeerde ideeën tot leven, en doen ernstig vermoeden dat Waals niet tot de 200.000 professionals in Nederland behoort die 'samenwerken tegen terrorisme'. Gek, want volgens de folder speelt ook de burgemeester een sleutelrol bij terrorismebestrijding en -voorkoming. Klopt de folder van de overheid dan niet, of ligt de fout bij Waals? Maar ja, misschien bedoelt Waals het zo slecht nog niet. Het is vast een of andere giga mediastunt. Loqalette Deze maand niet zomaar iets onzinnigs of iets grappigs, maar een serieuze boodschap tot oplettendheid. Er is afgelopen maand namelijk eindelijk een wet in Duitsland aangenomen, die de internetbloedhonden van de overheid aan banden moet leggen als het gaat om het rondsnuffelen in de privébenchten en bestanden van zijn burgers. Nu hoor ik jullie allemaal al zeggen: "Haha, dat is in Duitsland. Dat is toch niet in Nederland het geval?" Dat is het gelukkig ook nietmaar het geeft wel aan hoe licht er voorheen werd omgegaan met per soonsgegevens op het Internet, door zowel bedrijven als de staat zelf. Als we ook maar eventjes niet opletten met onze gegevens krijgen we daar direct een zware afstraffing aan virussen of spam. Ook hoefje niet veel fout te doen of een of andere scriptkiddie zit in je pc rond te snuffelen en krijgt de kans om je af te persen voor die paar gedownloadde muziek- of filmbestanden die op je pc staan, met het gevolg datje die carrière als rechter, die je altijd gewild had, op je buik kunt schrijven. Om al deze zware en pijnlijke gedachten te verlichten, toch nog maar even een paar grappige sites. www. robandelliot. com www. mastermovies. nl dansen waren volgde de rest snel en stond de dansvloer binnen no time vol. De muziek varieerde van grote hits tot minder populaire, maar wel goed dansbare, liedjes. Rond een uur of één kwamen The Opposites. Zij traden op met nummers als 'Me nikes', 'Geen klasse, geen stijl' en 'Slaap'. Helaas was het feest om vier uur alweer afgelopen, maar 28 maart is de vol gende 16+ avond. 'Er scheelt van alles aan de skatebaan bij de Kwik-Fit in Venray', vertellen skaters Tom van Rijt en Daan Boerenboom ons. Zo is het asfalt slecht, zijn de toestellen ingezakt, zodat je de randen voelt als je indropt (naar beneden rijdt) en is er bovendien veel verroest. Kortom, het park is aan vernieuwing toe. Dat was de reden waarom Michiel Cloudt een e-mail stuurde naar het gemeentehuis. Twee weken later nam Gerrit Linders, ambtenaar openbare werken, een kijkje bij de skatebaan. Michiel legde hem uit wat er allemaal mis was en Linders gaf hem groot gelijk. Hij vroeg een subsidie aan van 10.000 euro, die zij mochten gebruiken om de baan op te knappen. Daan Boerenboom, Michiel Cloudt, Keye Kooien, Matthew Sabajo en Tom van Rijt mogen hun ideeën inbrengen. Ze willen in ieder geval nieuwe toestellen, zoals een grindrail en een nieuwe funbox, en natuurlijk moet ook het asfalt vernieuwd worden, hoewel de asfaltkosten los staan van de gekregen subsidie. Binnenkort komt de groep bijeen om hun plannen te bespreken. De gemeente op haar beurt zal deze ideeën uitvoeren. Skaters van Venray staan ondertussen enthousiast te wachten op de toekomstige verbeteringen. i.s.m. SMScity 1. Wiebel Konijntje - Mobieltjedoe maar nagelen 2. Nikki (Idols) - Hello world 3. Nick Simon - Rosanne 4. Smurfen - Pak 'em nou es op 5. Mark Ronson Amy Winehouse - Valerie bij ons ben je aan het juiste adres JEANS MODE CASUALS www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray COLOFON De jongerenpagina is een initiatief van de redactie van Peel en Maas in samenwerking met Loqal Magazine. Redactie: Loes van Els, Femke Hendriks, Nathalie Minten, Alan Moss, Jimmy van Rijt, Martijn Willemse. Begeleiding: Ron Koenen en Christ van den Munckhof Donderdag 27 maart 2008 - Pagina 23 O IoOqI tomorrow TO CHANG{ THE WORiD, 03.07.08An van den munckhof bv tel. 0478-582727 drukwerk@vandenmunckhof.nl keizersveld 19 én grotestraat 68 Venray woLrr

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23