Gemeente Venray Venray werkt mee aan herstel historische grenspalen untje Openbare bekendmakingen Verbouwing basisschool Ysselsteyn Vacature Onteigening gronden Laagheide definitief toegestaan Kijk ook op www.venray.nl Koopzondag gratis parkeren 50 euro voor voor petfles 4 PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Het college van Burgemeester en Wethouders heeft ingestemd met de verbouwings- en uitbreidingsplannen van basisschool St. Oda in Ysselsteyn. De school krijgt er twee permanente leslokalen bij. De gemeente stelt hiervoor 413.162 euro beschikbaar. Basisschool St. Oda heeft gezien het huidige leerlingenaantal recht op deze permanente uitbreiding met twee leslokalen. Om dit te realiseren wordt er zowel gebouwd als verbouwd. De twee nieuwe lokalen komen op de plaats waar voorheen de noodlokalen stonden. De bestaande speelzaal in de school komt op een andere plek, zodat de nieuwe lokalen makkelijk toegankelijk zijn vanuit de school. Week 13 Bouwplannen Kapvergunningen Wet milieubeheer Donderdag 27 maart 2007 - Pagina 22 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. De gemeente Venray heeft een bedrag van 12.000 euro beschik baar gesteld voor het herstel van de historische grensmarkeringen tussen de gemeente en de provincie Noord-Brabant. Dit herstel maakt onderdeel uit van een groter project waarin alle markeringen op de Limburgs- Brabantse grens in de Peel worden opgeknapt. De gemeente Deurne coördineert het project. Op vier plekken op de grens tussen de gemeente Venray en Noord- Brabant zijn van oudsher grenspalen aanwezig. Het gaat hierbij om de Vredepaal (grens met St. Anthonis en Gemert-Bakel), de Lange Rijser (grens met Gemert-Bakel en Deurne), de Grotenberg (grens met Deurne), en de Vossenholen (grens met Deurne en Horst). Werkzaamheden De concrete werkzaamheden be staan niet alleen uit het opknappen van de grensmarkeringen zelf. De palen worden ook beter ingepast in het landschap. Verder wordt de ontsluiting ervan verbeterd via wandel- en fietsroutes en informatie borden. De uitvoering van het project start dit jaar nog. Medewerking Venray Venray doet mee met dit project omdat het past in de visie van de gemeente op de gewenste toeristi sche ontwikkeling. In het buiten gebied stimuleert de gemeente Venray de kleinschalige recreatie. Zij legt daarbij zoveel mogelijk de koppeling met andere vormen van toerisme, zoals cultuurtoerisme. Het opknappen en beter toegankelijk maken van de historische grens markeringen past hier prima bij. Bijdragen De totale projectkosten bedragen bijna 204.000 euro. Behalve de gemeente Venray dragen ook de andere grensgemeenten bij aan het project. Daarnaast betalen beide provincies, het waterschap, de ANWB en de Europese Unie eraan mee. De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe medewerker: - Beleidsmedewerker GBA Burgerlijke stand Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. Bij gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de LLTB afdeling Venray is Toon van Hoof uit Vredepeel koninklijk onderscheiden. De uitreiking door burgemeester Waals vond plaats tijdens de jaarvergadering van de LLTB Venray in Zaal Roelanzia in Ysselsteyn. Toon van Hoof was van 1982 tot 2008 bestuurslid en sinds 2001 voorzitter van de Limburgse land en tuinbouwbond (LLTB), afdeling Venray e.o. Verder is hij sinds 1986 vice-voorzitter van het Kerkbestuur Vredepeel. Tevens is hij sinds 2005 lid van de werkgroep Historie Vredepeel. Daarnaast vervulde hij van 1988 tot 2006 diverse bestuurs- en adviesfuncties bij de Rabobank Merselo en Venray. Van 1984 tot 1997 was hij voorzitter van de var kensstudieclub Merselo-Vredepeel. Voor zijn inzet is Toon van Hoof benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 De Hoge Raad heeft de gemeente Venray in het gelijk gesteld inzake de onteigening van de gronden van de familie Dercxk. Deze gronden zijn gelegen in het bestemmingsplan Brabander, Laagheide. Deze gronden zijn nodig voor de aanleg van de Nieuwe Overloonseweg en de bouw van 23 woningen in particulier opdrachtgeverschap. In de onteigeningsprocedure beriep de familie Derckx zich op zelfrealisatie. Op 6 mei 2004 heeft de Kroon bij Koninklijk Besluit de onteigening van de gronden goedgekeurd en het beroep van Derckx op zelfrealisatie afgewezen. Op basis van dit besluit heeft de gemeente de rechtbank Roermond gevraagd de onteigening van de gronden uit te spreken. De rechtbank was echter van mening dat de Kroon het onteigeningsbesluit van de gemeente niet goed had mogen keuren en wees de vordering van de gemeente af. Die zag op haar beurt in het vonnis voldoende aanleiding om hoger beroep in te stellen. Op 25 juli 2006 heeft het gerechtshof in Den Bosch het vonnis van de rechtbank vernietigd en de onteigening uitgesproken. De wederpartij heeft cassatie bij de Hoge Raad ingesteld. De Hoge Raad heeft op 15 februari 2008 de gemeente in het gelijk gesteld. Door deze uitspraak is realisatie van Laagheide mogelijk volgens het bestemmingsplan, zowel op het gebied van woningbouw als op het gebied van een zorgvuldige verkeersafwikkeling. Bouwkavels Voordat inschrijving van de kavels mogelijk wordt, dient de gemeente eigenaar van de grond te zijn. Na inschrijving van de percelen in het kadas ter kunnen vervolgens verschillende activiteiten en werkzaamheden starten. Dit zijn onder andere de onderzoeken naar niet gesprongen explosieven uit de Tweede Wereldoorlog, het vaststellen van bestekstekeningen voor de wegen en dergelijke, de aanbesteding en het aanleggen van de bouwwegen. De uitspraak van de Hoge Raad geeft op termijn weer de mogelijkheid om aan de grote vraag naar bouwkavels te kunnen voldoen. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Zandhoek 8a - bouwen serre (nr. ba080120) - Veulenseweg 49a - verbouwen pand (nr. ba080121) - Veltumse Kleffen ongenummerd - plaatsen van een bouwbord (nr. ba080122) - Veltumse Kleffen ongenummerd - plaatsen van een winkelunit (nr. ba080123) - Gildestraat 4 - vergroten woning (nr. ba080124) - B.P. Aan den Heuvel - bouwen 12 huurwoningen (nr. ba080125) - Agrobaan ongenummerd - bouwen bedrijfspand (nr. ba080126) - Wagnerstraat 21 - bouwen berging (nr. ba080127). Sloopvergunningen - Maasheseweg 67 - verwijderen dak (nr. slp080017). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Den Tiel 4 - oprichten minicamping (nr. MC625). Voorgenomen bouwvergunningen - Vredeweg 7 en 9 - bouwen rundveestal-/melkstal (nr. ba080092) - Lollebeekweg 49 - verbouwen-/uitbreiden woning (nr. ba080041). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 28 maart 2008 t/m 8 mei 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Bouwvergunningen - Randenrade 39 - vernieuwen erker (nr. ba080096, verzenddatum 19/03) - Zilverschoon 6 - carport (nr. ba080065, verzenddatum 19/03) - Keizersveld 47b - 12 bedrijfsunits FASE 2 (nr. ba080020, verzenddatum 19/03) - Pastoor Jacobspeel 2 - Plaatsen centraal luchtkanaal tegen vleesvarkensstal (nr. ba080054, verzenddatum 19/03) - Puttenweg 110 - bouwen rundveestal (nr. ba080067, verzenddatum 19/03) - Oostsingel 34 - verbouwen woning (nr. ba080049, verzenddatum 19/03) - Hoogriebroekseweg 3 - paardenstal voor 7 paarden en 6 opfokpaarden (nr. ba070473, verzenddatum 19/03) - Wanssumseweg 12a - verlenging met 2 jaar van verleende vergunning (plaatsen vervangende huisvesting) (nr. ba050337, verzenddatum 19/03). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Verleend - Horsterweg - voor 2 eiken i.v.m. bedrijfsuitrit, herplant 2 bomen elders. U kunt de desbetreffende stukken zes weken van 28 maart 2008 tot en met 8 mei 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Meldingen Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - De Zomp 4 te Oostrum - Rievershof bv, Molenhoek 14 te Oirlo, voor het realiseren van een tijdelijke eieropslagruimte aan de noordzijde van gebouw 2 (Mell908002). De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 28 maart 2008 tot en met 8 mei 2008 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 126 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan dhr. A.J.C.M. Romme, Puttenweg 60 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij (Mila070043). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 28 maart 2008 t/m 8 mei 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voorde inrichting gelegen aan: - Boddenbroek 3 te Oirlo - vergunningvoorschriften aan te passen van Mts. Classens Tax, Boddenbroek 3 te Oirlo, voor een pluimveehouderij (op verzoek vergunninghouder) (Mila070013). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 28 maart 2008 t/m 8 mei 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 27 maart 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Tijdens de koopzondag op 30 maart kunt u gratis parkeren op plaatsen waar u normaal moet betalen. Het blijft echter ook dan verboden om te parkeren op vergunninghouders plaatsen, invalidenparkeerplaatsen, het trottoir en bij parkeerverboden. De parkeerpolitie controleert! Laat uw gezellige koopzondag niet beder ven door een onnodige bekeuring. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 25 maart gevallen op lotnummer 3023985 bij VIP Kruidenlaan (Plus). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Plus. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Foto Hoedemaekers Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 22