STUDIO -1 WIJ STOPPEN - TOTALE LEEGVERKOOP CJI 0 /O KORTING 1 q g RMAN SPatersstraat 355801 AT Venray "PAoto- <z*td /4%t ART POSTERS, LIJSTEN EN ALBUMS PEEL EN MAAS HUIS AANKOPEN??? HULP NODIG!!! KOOPZONDAG Na twee fantastische repri ses van de musical Jesus Christ Superstar heeft Popkoor Ven rode definitief een punt gezet achter de jubileumvoorstelling die in 2007 al vier volle zalen trok in Schouwburg Venray. In het paasweekend werd de musical van het illustere duo Andrew Lloyd Webber en Tim Rice nog twee keer opgevoerd voor nagenoeg uitverkochte zalen. Het betekende het einde van een musicalsprookje. "Het was weer twee avonden enorm kicken, aldus koorlid Esther Weijers. Nog een keer een diepe buiging voor het publiek en dan gaat het gordijn dicht. De dames van Ven rode vallen elkaar achter de cou lissen in de armen. Er wordt volop geknuffeld, zelfs een traantje wordt links en rechts weggepinkt. Zaterdagavond heeft Popkoor Venrode een mijlpaal afgesloten in het 51-jarig bestaan van de Venrayse zangvereniging. Na vier volle zalen en een laaiend enthou siast publiek in het jubileumjaar 2007 was het publiek afgelopen weekend mogelijk nog enthousi aster over de twee voorstellingen. Een minutenlang applaus van een dankbaar publiek onderstreepte dat Venrode 'a hell of a job' cum laude had doorstaan. In vergelijking met een jaar eerder stond de voorstelling nog vaster dan een huis. De twee solisten Joep Hoebers uit Horst (in de rol van Judas) en vooral Venraynaar Rik Alofs (Jesus) trok ken de kar op een fantastische wijze. Indringend, met geweldige vocale uithalen, maar ook inge togen in de sfeer van het lijdens verhaal van Jesus Christus. Esther Weijers, in de musical een van de 'liefjes' van Jezus, had zelfs op de bühne met volle teugen genoten. "Rik heeft het fantastisch gedaan. Als je bedenkt dat het hele ver- Esther Weijers (jinks) en Jacqueline Verrijth genoten afgelopen weekend met volle teugen tijdens de laatste twee voorstellingen van Jesus Christ Superstar. haal, de hele voorstelling, om jou draait, dan heeft hij zijn rol perfect gespeeld. Ik heb genoten van zijn zang." De 26-jarige blonde zange res uit Venray vindt het spijtig dat er nu een eind is gekomen aan dit project. Maar berust ook: "Het is jammer dat het is afgelopen, maar het is ook goed zo. We hebben nog twee fantastische voorstellin gen neergezet. Nu is het tijd voor iets anders." Dat wordt onderstreept door Jacqueline Verrijth uit Oostrum. De 40-jarige zangeres viel twee jaar geleden met de neus in de boter toen zij zich aanmeldde bij Venrode. "Het eerste wat op het programma stond was de jubile umvoorstelling Jesus Christ Super star. Leuker kun je niet beginnen als nieuw koorlid." Ook Verrijth was enthousiast over de twee uit voeringen van afgelopen weekend. "Vorig jaar was alles nieuw. Nu merkte je dat iedereen was losser was, vrijer in zijn doen en laten. De spanning was er af. Doordat je weet wat je te wachten staat, de teksten kent en de plaatsing weet, kun je meer aan andere din gen werken. Zo vond ik met name de mimiek en het spel beter dan vorig jaar. Het sprankelde meer." Ze krijgt bijval van Esther Weijers: "Er waren wel een aantal dames minder en de setting was iets anders, maar tijdens de voor stelling was iedereen heel relaxed. Je weet waar je aan toe bent, wat je te wachten staat. Dan is het tij dens de laatste voorstelling nog een keer alles geven. En dat droop er ook wel af. Ja, de ontlading was na afloop gigantisch. En ja, het is heel laat geworden in het arties tencafé. En gezellig." De laatste opvoering van Jesus Christ Superstar betekent niet dat Popkoor Venrode op zijn lauwe Schoolstraat 24. Venray Tel. 0478-512567 ren gaat rusten. De plannen voor de komende jaren liggen al weer klaar. "In mei 2009 staat onze diri gent Max Smeets twee keer met zijn eigen strijkorkest Maxemil- lecorde en samen met zanger Bill van Dijk op de planken van de schouwburg. In die eigen produc tie zullen we als popkoor zes of zeven musicalnummers brengen. Een hele leuke, nieuwe uitdaging", aldus Wendy Arts, die het secretari aat van Venrode voert. "Daarnaast zijn we al bezig met de repetities van de musical die we in 2012, bij ons volgend jubileum, gaan opvoeren. Dat wordt opnieuw een musical van Andrew Lloyd Webber en Tim Rice, Joseph and the Amazing Technicolor Dream- coat. Voor Jesus Christ Superstar hebben we 3,5 jaar uitgetrokken, voor deze nieuwe musical hebben we dus ongeveer dezelfde tijd om alles perfect in te studeren. Met heel veel zin zijn we al driftig aan het instuderen, zodat we in 2012 opnieuw iets goeds neer kunnen zetten." Ook Esther Weijers en Jacqueli ne Verrijth verheugen zich enorm op de twee nieuwe projecten. "Onze dirigent is een perfectio nist. Dus je kunt je voorstellen dat hij ons voor de twee voorstel lingen met zijn eigen strijkorkest op scherp zet. Tijdens zijn eigen muziekshow mogen we niet afgaan. En dat zal ook heus niet gebeuren", kijkt Esther vooruit naar de muziekshow in mei 2009. Verrijth heeft ook enorm veel zin in de musical die in 2012 op het programma staat. "We hebben nu de sfeer mogen proeven hoe het is om avonden voor een volle zaal te mogen zingen. Hoe het voelt om in een schouwburg te spelen. Dat smaakt naar meer. Zeker omdat we alleen maar positieve reacties heb ben gehad. Dat stimuleert enorm voor de nieuwe projecten die we gaan doen." Popkoor Venrode kan overi gens nog altijd zingende dames gebruiken. Dames in de leeftijd van 18 tot 40 jaar kunnen vrijblij vend een kijkje nemen of mee doen tijdens een repetitie. Voor meer informatie kunnen zij zich wenden tot Wendy Arts, telefoon (0478)851322, of kijken op de website van het koor: www.ven- rode.nl VASTGOED Bel voor een vrijblijvend adviesgesprek. Jac en Nellie Philipsen-Mooren zestig jaar getrouwd Juni 1945, de oorlog was net voorbij. Ontreddering en armoede ten spijt, het vrij heidsgevoel keerde terug in Nederland. Overal vonden bevrijdingsfeesten plaats. Zo ook in Vierlingsbeek op de elfde juni waar in de dans tent van Van Bracht de been tjes van de vloer gingen. Nel lie Mooren, twintig jaar jong, was in het laatste oorlogsjaar geëvacueerd in het Maasdorp bij oud-wethouder en bakker Thei Wintels. Ze geraakte die avond aan de dans met Jac Philipsen van 'den Handrik' uit Merselo, het dorp waar hij zijn schooljaren doorliep. Op 6 april vieren ze hun zestigja rig huwelijksfeest. Verslagger Jan Leijsten zocht het diaman ten paar in de Prinses Beatrix- straat op. Jac mocht die mooie zomer avond Nellie tot aan het pontveer begeleiden. Zij woonde in Heu- kelom (tussen Bergen en Affer- den) waar haar ouders een café en een vrachtrijderbedrijf run den. Ofschoon de vonk oversloeg, kwam van verkering nog niet veel terecht. Nellie was intern bij Bastiaans in Mill. Zij mocht, zoals destijds heel gewoon was, één dag per twee weken naar huis. Wel vier wederzijdse brieven per week wakkerden het liefdesvuur aan. Ook bij Jac die al als twaalf jarige lid werd van fanfare St. Oda en als aanvoerder van het eerste elftal van Merselo een geducht balletje trapte. Na ruim twee jaar verkering werd in Bergen voor de wet getrouwd, waarna op 6 april 1948 de kerkelijke inzegening plaatsvond. De vastentijd met al zijn onthoudingen zat er toen tussen. Naast de gebruikelijke cadeaus ontving het paar nog een verrassing die het zeer op prijs stelde. Uitgerekend op zijn trouw dag kreeg de bruidegom, die hulp besteller bij de PTT was, zijn vaste aanstelling. Venray had toentertijd vijftien postbestellers. In hetzelfde jaar, na een test in Den Haag, werd Jac aeschikt bevonden om zich via zijn werkgever bij een rijschool in Nijmegen te bekwamen voor het rijbewijs. Jac was een van de drie chauffeurs die onder meer de regio Wanssum bediende. Met zijn veertigjarig dienstjubileum mocht hij op zestigjarige leeftijd met ver vroegd pensioen. "Wij rentenieren al 25 jaar", glimlacht Jac. Dit doen ze echter niet in ledig heid. Jarenlang was het echtpaar vrijwilliger bij de Venrayse fiets vierdaagse. Nellie in de sporthal, terwijl haar man een controlepost bezette. Bij de sociëteit van oud- PTT medewerkers was hij secre taris. Deze club is twee jaar gele den bij gebrek aan leden ter ziele gegaan. Nellie heeft zich niet enkel met het huishouden beziggehouden. Buiten haar drukke bezigheden in het gezin was zij zestien jaar inte rieurverzorgster bij de apotheek St. Oda. Enige dochter Coby:"Mam heeft altijd hard gewerkt. Ze maak- Jac en Nellie Philipsen-Mooren zijn zestig jaar getrouwd. te ook bijna alle kleren voor ons." Hobby's waren er ook. Zo ging Nellie 25 jaar lang wekelijks zwemmen in het bad van Servaas. Terwijl kaarten en het maken van fietstochten een liefhebberij van beiden was. In 1951, toen zoon Wil zich aan diende, werd het te klein in Mer selo. De eerste drie jaar van hun huwelijk woonden ze in enkele kamertjes bij de familie Arts aan Kleindorp. Merselo werd toen ver ruild voor Wit Desselke in Venray. Hier zouden ze vijf jaar wonen tot in 1956 hun huidige zelfge bouwde woning in de Prinses Beatrixstraat betrokken werd."We hebben er nooit spijt van gehad. Het is hier mooi en rustig en toch dichtbij het centrum", zegt Nel lie. Dochter Coby: "Voor ons als kinderen was het een paradijs. Er was geen verkeer en dus konden we vrij rolschaatsen. Zelfs in de Julianasingel. Onze straat was de eerste van de Oranjebuurt." Van de vier kinderen verdienen de oudste drie, Toine, Coby en Wil, hun boterham in het onder wijs, terwijl 'benjamin' Geert in het ziekenhuis van Weert werkt. Hij belt steevast iedere avond met zijn ouders. Graag komen de kinderen nog naar huis en dat is moeder Nellie's grote plezier. Ook de kleinkinderen zijn graag bij opa en oma. Zij geven als geen ander het gevoel welkom te zijn, vooral 's zomers op het terras in de ruime tuin. Nellie leest graag romans en bezoekt op z'n tijd de bibliotheek. Op maandagochtend heeft ze hulp in de huishouding. Ze kookt nog iedere dag zelf terwijl de bood schappen met de fiets gehaald worden. De diamanten bruid heeft nog veel contact met haar zussen, ze puzzelt graag terwijl uit Peel en Maas voor haar man wordt voor gelezen. Jac was in vroeger tijden met zijn broer Sjeng een fervent SV Venray-supporter, ook bij de uit wedstrijden. Hij heeft zijn sport- hart nog meer aan het volleybal len verpand. Als bestuurslid van VC Rooy was hij belast met de sporthalzaken. Op zaterdag volgde hij steevast de thuiswedstrijden. Na de fusie tussen VC Rooy en Lyceum ontving hij nog een fraaie medaille. De kinderen namen vaders sportieve aard over. Zij doen aan turnen, volleybal en tafeltennis. Zondag 6 april is het groot feest. Na de heilige mis wordt er met de kinderen en de tien kleinkinde ren, vrienden en naaste buren in het Pelgrimshuis in Smakt het glas Geheven. Popkoor Venrode kijkt al vooruit naar nieuwe projecten De foto toont een landelijk gele gen boerderij aan de Pelgrimslaan 11 in Smakt aan de spoorlijn. Het draagt de naam Hoeve St. Jozef en ligt tegenover het rijksmonumen tale Jozef kapelletje en vroegere klooster van de carmelieten Het heeft hier waarschijnlijk in vroege jaren een binding mee gehad. De architectuur is typisch voor de jaren dertig van de vorige eeuw, vooroorlogse bouw. Men ziet een mansardekap boerderij en de bedrijfsvoering is aangepast aan de latere eisen. In de eindgevel is een detonerende garagepoort aan gebracht op een plaats waarboven een verkleuring de indruk wekt dat er een grote lange deelpoort was. De bruinrode gevels zijn voor zien van een donkerkleurige plint. Het woongedeelte heeft een vier deling, dit wil zeggen dat twee van de vier wanden balkdragend in het woongedeelte opgenomen zijn. Eén van de wanden loopt in de gang achter de voordeur, en een in het verlegde daarvan, twee van de wanden staan tussen de ruimten aan de straatgevel en achtergevel. Het woongedeelte heeft links en rechts van de voordeur een woon- huisraam met kalf. De voordeur is onder een grote ver overkragende luifel geplaatst, boven deze luifel is een bovenlicht. Op de verdie ping is een grote dakkapel waarbij het dakvlak van het bovenschild over de dakkapel is doorgetrok ken. Het bedrijfsgedeelte heeft naast zes betonnen stalramen een voergangdeur met bovenlicht. Het lijkt erop dat de voorgevel van het bedrijfsgedeelte geheel vernieuwd is. Bron architect en bouwhistori- cus de heer W. Beelen. Namens Stichting Venray Monu mentaal, Koester Uw Monument. Reageren kan via koesteruwmo- nument@kpnplanet.nl.p.a. Jerusa lem 7,5801 ML in Venray. Honderdnegenentwintigste jaargang - week 13 - donderdag 27 maart 2008 EL EN MAAS een abonnement waard AANKOOPBEGELEIDING ADVIES IN ONROEREND GOED E info@holtermans-vastgoed.nl T 0478-511800 of 06-53331412 Aanstaande zondag van 12.00 -17.00 uur Pastoor Vullinghsplein 12 5975 DJ Sevenum Tel. 077-4B78065 Eerste diamanten paar in de Oranjebuurt "Het is nu tijd voor iets anders" Koester uw Monument

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19