i Roll for Fun in de prijzen Merlinpop 2008 druk en geslaagd f Kindervakantieweek niet in gevaar Comité kerkramen doet beroep op alle parochianen Meerlo Peter Winnen bij Tante Jet Boerderij Meerlo Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 27 maart 2008 - Pagina 11 Camping 't Karrewiel timmert aan de toeristische weg Een eigen jachthaven. Daar mee zouden Jan-Willem en Marianka Sibering, eigenaren van 't Karrewiel, hun cam ping in Meerlo in de toekomst maar wat graag willen uitbrei den. Een ambitieus plan, weet het ondernemersechtpaar, maar zeker de moeite van het onderzoeken waard. "Als de oude Maasarm wordt gereac tiveerd, komt onze camping aan het water te liggen. Daar willen we graag gebruik van maken door op eigen terrein een jachthaven aan te leggen. We hopen dat de jachthaven in de planvorming rondom de oude Maasarm kan wor den meegenomen, want dat zou 't Karrewiel en de nieuwe gemeente natuurlijk een enor me toeristische impuls geven", zegt Jan-Willem Sibering. Ja, ze zijn ambitieus en zien eerder kansen dan bedreigingen. Jan-Willem en Marianka Sibering, die begin januari 2007 camping 't Karrewiel overnamen van de familie Verhoogt, zijn echte onder nemers. Beiden steken graag de handen uit de mouwen en beiden willen van 't Karrewiel een kwa liteitscamping maken. "Service en gemak, dat is wat de huidige consumenten willen op vakantie. En dat willen wij ze graag bieden, vandaar dat we de laatste vijftien maanden flink hebben geïnves teerd in de camping. De hele cam ping heeft een inhaalslag gemaakt en we merken dat onze gasten dat erg waarderen. We krijgen alleen maar positieve reacties", aldus Jan- Willem Sibering. Het echtpaar heeft een erg druk jaar achter de rug, een jaar dat vooral in het teken stond van het opknappen van de camping en het leren kennen van de gasten, vertelt Marianka Sibering. "We hebben bijvoorbeeld het receptie gebouw helemaal vernieuwd, er is nieuw groen aangelegd op het terrein en de paden en wegen op de camping zijn verbeterd. Vooral het opknappen van de receptie was hard nodig, want dat is toch de plek waar de gasten als eerste binnenkomen en waar ze regelma tig moeten zijn voor allerhande vragen. Daarnaast hebben we op het terrein ruimte gemaakt voor een uitbreiding van het aantal toeristische plaatsen van 32 naar 50 en drie zespersoons chalets gekocht die mensen bij ons kun nen huren." Het echtpaar wil dit jaar nog het hele horecagedeelte van de camping in Meerlo een facelift geven. 'Op de seizoens plaatsen krijgen alle gasten tevens een eigen water- en stroomvoor ziening bij hun standplaats", legt Jan Willem Sibering uit. RECLAME 't Karrewiel is geen kleine cam ping. Met 430 vaste standplaatsen en 50 toeristische plaatsen, een zwembad met een veertig meter lange glijbaan en een peuterbad, tennisbanen, een speeltuin, vis water, café-restaurant, cafetaria, dierenweide, diverse zalen en ruim opgezette standplaatsen in het groen, is het een recreatieoord dat jaarlijks duizenden bezoekers trekt, 't Karrewiel biedt in de zomer aan meer gasten 'onderdak' dan het dorp Meerlo aan eigen inwoners heeft, weet Jan-Willem Sibering. "Alleen kennen de men sen uit de omgeving de camping niet goed, want er is eigenlijk nooit veel reclame voor gemaakt. Dat is een uitdaging voor ons: het onder de aandacht brengen van de faciliteiten en mogelijkheden die 't Karrewiel biedt. Mensen uit de regio en toeristen die Noord- Limburg bezoeken kunnen hier ook terecht voor een middagje zwemmen, het nuttigen van een maaltijd of het drinken van een biertje op het terras." JACHTHAVEN Een overdekt zwembad, een Wifi-netwerk voor gasten die op de camping willen internetten en, het meest ambitieuze plan, een eigen jachthaven: het is duidelijk dat Jan Willem en Marianka Sibe ring 't Karrewiel nieuw leven wil len inblazen. Stap voor stap willen ze komen tot die camping waar jong en oud zich prima kan ver maken en kan kiezen uit een scala van mogelijkheden. Wie rust wil, krijgt rust. Maar wie af en toe eens mee wil doen aan een activiteit, kan voortaan ook op de camping terecht. Buikschuif- en glijbaan wedstrijden, forelvissen, casino- en grillavonden, spellen, kinder bingo en dansmiddagen voor de kinderen: er is voor ieder wat wils. "Een uitgebreid activiteitenpro gramma is enorm belangrijk, zeker gezinnen kijken toch vaak of er ook voor de kinderen iets leuks te doen is op de camping. Want hebben de kinderen het naar hun zin, dan hebben hun ouders dat ook", weet Marianka Sibering."In het verleden werd er wel eens iets Jan-Willem en Marianka Sibe ring: "Service en gemakdat is wat de huidige consumenten willen op vakantie." georganiseerd, maar er is nu een echte recreatiecommissie in het leven geroepen. Samen met ons hebben die een groot aantal acti viteiten bedacht en opgezet. In de maanden juni, juli en augustus is er elke dag wel iets te doen op onze camping." De camping was jarenlang een overwegend door Duitse gasten bewoonde kampeerplaats. Door de uitbreiding van de camping met een ruimte voor toeristen en trekkers logeren ook steeds meer andere nationaliteiten op de Meer- lose camping. "We hebben dit jaar voor het eerst met 't Karrewiel geadverteerd in de bekende cam- pinggids ACSI, waaraan ook een kortingsactie verbonden is. Dat werkt, dat merk je wel. Wij zijn blij dat steeds meer Nederlanders de camping weten te vinden. Een leuke mix van verschillende natio naliteiten is goed voor de sfeer en de rust op de camping.We hebben geen specifieke doelgroep. Onze camping trekt gasten van alle leef tijden, van 0 tot 80 jaar. De cam ping is een familiecamping, maar ook de oudere jeugd is hier van harte welkom", besluit Jan-Willem Sibering. Camping 't Karrewiel, Pesche- weg 8, 5864 CZ Meerlo, telefoon camping 0478-698062, telefoon horeca 0478-692391-Voor meer informatie: www.campinghetkar- rewiel@planet.nl, e-mail: karre- wiel@planet.nl Afgelopen paasweekend vond in Cuijk het jaarlijks terugkerende Holland Dansspektakel plaats.Tij dens deze tweedaagse wedstrijd waarin verschillende dansstijlen aan bod komen, vond ook de wed strijd voor rolstoeldansers plaats. Twee dagen lang barste de sportieve strijd los tussen rolstoel dansers uit maar liefst 19 verschil lende landen. Ook rolstoeldans groep Roll for Fun uit Meerlo - Blitterswijck was tijdens deze twee dagen goed vertegenwoor digd en niet zonder resultaat. Tij- Ten foto van de winnaars. dens deze wedstrijd mocht deze groep maar liefst elf medailles in ontvangst nemen en werd één paar zelfs Nederlands kampioen, Kim Beerkens en Jessie Jacobs. Rolstoeldansgroep Roll for Fun danst iedere donderdagavond van 19-30 tot 21.30 in het gemeen schapshuis van Blitterswijck. Wilt u meer weten over deze rolstoel dansgroep en over het rolstoel- dansen, breng dan een bezoekje aan de website www.rollforfun. nl.ae of www.stichtingbes.nl.ae. Merlinpop 2008 gaat de boeken in als zeer geslaagd festival. Mer linpop is het jaarlijkse festival van het Meerlose jongerencentrum Merlin. Binnen treden de groepen op en buiten is een grote overdek te ruimte gecreëerd. Rond 16:00 startte het muziekfeest met de winnaar van Knokke om te Rok- kuh, Reckles pilots. Deze band opende het festival en de muzi kanten lieten het publiek weder om horen waarom ze tot winnaars van dit festival werden gekroond. Daarna traden op bands als Acce lerators, The Skaranoids, OLD en The Heavens Devils. Als afsluiter Al meteen aan het begin van het festival was het druk en gezellig op Merlinpop. van Merlinpop stond het dj- duo The Ritz op het podium, dat ervoor zorgde dat de bezoekers helemaal uit hun dak gingen. Mede door het goede weer -ondanks de rampzalige voorstellingen bleef het droog- en de goede organisa tie met tientallen vrijwilligers, is het festival zonder problemen ver lopen. "We kunnen weer terugkij ken op een geslaagde en gezellige Merlinpop", zegt medeorganisator Sjoerd Koppes van Merlin. Vlooienmarkt KVW Wanssum/Geijsteren afgelast Ja, het was een moeilijk besluit. Over het afgelasten van de vlooienmarkt van Kin dervakantiewerk (KVW) Wans sum/Geijsteren op zondag 30 maart op sportpark De Broek- berg in Wanssum heeft het bestuur van KVW 'behoorlijk lang gedubd Dat zegt een teleurgestelde secretaris Marion van Hoof. "We hebben vorige week dinsdag een erg moeilijk besluit moeten nemen. Tot onze spijt gaat de vlooienmarkt niet door vanwege allerlei strengere regels en milieu- eisen voor wat betreft het afvoe ren van de overgebleven spullen. Ja, dat betekent een behoorlijk ver lies aan inkomsten, want met de vlooienmarkt konden we al jaren het grootste deel van de kosten van het kindervakantiewerk beta len." Hoe groot de financiële strop voor KVW is, zegt Van Hoof liever niet. "Maar we zijn er behoorlijk afhankelijk van, dat is duidelijk." De organisatie van KVW Wans sum/Geijsteren voerde in de afge lopen jaren de overgebleven spul len af naar een ouder echtpaar in Swolgen, dat ervoor voor zorgde dat ze naar Roemenie werden vervoerd. Een ander (groot) deel werd opgehaald door kringloop- bedrijf De Cirkel. "Maar vanwege de hoge verwerkingskosten is dat nu niet meer mogelijk en dus zitten we met een gigantisch probleem. Het afvoeren van de restspullen zou namelijk geheel voor rekening van het kinderva kantiewerk komen en dat brengt dermate hoge kosten met zich mee dat we helaas hebben moe ten besluiten om de vlooienmarkt dit jaar af te gelasten. Spijtig, maar we konden niet anders." Betekent het afgelasten van de vlooienmarkt dan ook dat het kin- dervakantiewerkweek in augustus 2008 niet doorgaat voor de jeugd uit Wanssum en Geijsteren? "Nee, want die wordt betaald met een deel van de opbrengst van de vlooienmarkt van vorig jaar. En wat we volgend jaar voor acti viteit gaan opzetten, weten we nog niet. Misschien dat de vlooi enmarkt op een andere manier toch terugkomt, of dat we een iets anders gaan organiseren voor het kindervakantiewerk. Daar hebben we het eigenlijk nog niet echt over gehad. Als bestuur waren we vorige week eigenlijk te 'down' om het daar al over te hebben." Het comité dat in Meerlo ijvert voor de totale vervan ging van de oude en versleten glas-in-loodramen heeft deze week alle parochianen bena derd. Dat gebeurde in de vorm van een brief waarin het comi té de inwoners vraag om een financieel handje mee te hel pen om het resterende bedrag van 50.000 euro bij elkaar te krijgen. Wat is er aan de hand? De kerk van Meerlo, zoals deze er nu staat, is oorspronkelijk gebouwd in 1935. In 1944 is deze zwaar beschadigd door bombardemen ten. Na de oorlog is de kerk weer opgebouwd en begin 1947 is deze opnieuw in gebruik geno men. Daarna is in 1954 de toren gebouwd en op Pasen 1955 in gebruik genomen. De ramen in de kerk zijn allemaal van 1947, behal ve drie gebrandschilderde ramen achter het altaar. Deze zijn in 1951 geplaatst. Deze ramen zijn nog in goede conditie, zij worden niet vervangen. De ramen uit 1947 zijn versleten. Zowel het glas als het lood is versleten. Verschillende ramen staan bol en op sommige plaatsen zijn er delen uitgewaaid. Het is hoog tijd voor de vervan ging ervan. Het kerkbestuur heeft daartoe besloten. De opzet bij het vervangen van de ramen is dat er overal rechthoekig, gekleurd glas wordt geplaatst. Een grote wens van het kerkbestuur is om de twee grote zijramen te voorzien van gebrand schilderd glas. De geschatte kosten daarvoor zijn in het totale bedrag opgenomen. Verleden jaar is er een werk groep in het leven geroepen, bestaande uit Meerlonaren, die het kerkbestuur wil helpen de benodigde geldmiddelen bijeen te krijgen. Zij organiseren in 2008 een aantal activiteiten waarmee zij hopen dat het benodigde bedrag bijeen gebracht zal worden. De totale kosten zullen 160.000 euro bedragen. Hiervan wordt door de parochie en het bisdom 110.000 euro opgebracht. De werkgroep wil de overige 50.000 euro bij eenbrengen door middel van verschillende acties in Meerlo, sponsoring en het aanschrijven van fondsen. De stand zal worden bijgehouden op de thermometer die aan de kerktoren is bevestigd. Met de persoonlijke brief aan de inwoners wil de werkgroep bij zondere aandacht vragen voor de actie 'Glas in nood'.Schenkingen aan dit doel zijn overigens aftrek baar van de belastingen. Het bank rekeningnummer is: 1165.09-457 ten name van Parochie Meerlo kerkramen. Op vrijdag 4 april vanaf 20.00 uur staat bij Veerhuys Tante Jet in Blitterswijck koken met bier centraal. Deze avond wordt mede verzorgd door meesterbrouwer Gerard van den Broek van de Hertog Jan Brouwerij en schrijver/ wielrenner Peter Winnen. De Arcense Brouwerij is zonder meer de meest gerenommeerde brouwerij van speciaalbieren in Nederland. De grote trots van Her tog Jan en brouwmeester Gerard van den Broek is de 'Grand Pres tige'. De smaak van dit bijzondere bier komt volgens de brouwmees ter het best tot zijn recht wanneer u er een half uurtje de tijd voor neemt. Speciaal voor dit halfuurtje gaf Hertog Jan aan vier Nederland se schrijvers de opdracht een '30- minutenboekje' te schrijven om de Grand Prestige te begeleiden. Naast Tommy Wieringa, Manon Uphof en Kluun heeft Peter Win nen hiervoor het boekje 'De Mis sie' geschreven Deze avond leest Peter Winnen voor uit zijn boek 'De Missie' en vertelt Gerard van den Broek over de speciaalbieren van Hertog Jan op de gezellige manier zoals alleen Gerard dat kan. Voor Tante Jet is dit een mooie gelegenheid u ken nis te laten maken met de nieuwe chef-kok Luc Schaeffers die voor u op deze avond een speciaal zes gangenmenu bereidt waarin bier een belangrijke rol vervult. Natuur lijk is er meer dan Grand Prestige. Nu de lente weer in aantocht is, kijkt de echte bierkenner alweer reikhalzend uit naar de HJ-Lente- bock die Jan Bartels van Veerhuys Tante Jet deze avond weer in huis heeft. Uiteraard is er voor de BOB een alternatief en wordt er ook een wijntje geschonken. Maasproject Rijkswaterstaat organiseert in april twee informatiebijeenkom sten over de bescherming tegen hoogwater langs de rivieren. Binnenkort starten twee proef projecten: Broekhuizenweerd in Broekhuizen en Arcen en Romei- nenweerd inVenlo (Hout-Blerick). Doel van deze proefprojecten is de groei van de vegetatie en het toekomstig beheer van de ter reinen langs de Maas opnieuw te beoordelen. De bescherming tegen hoogwater en de mate van natuurontwikkeling zullen meer evenwichtig worden beoordeeld waarbij ook de gevolgen van kli maatverandering meespelen. Het ongehinderd laten groeien van bosjes en ruigten kan op sommige plaatsen zeer welkom zijn terwijl het op andere plaatsen ongewenst is vanwege een goede afstroming van het Maaswater. De informatie avonden vinden plaats op: woens dag 16 april in zaal Zalzershaof, Zalzerskampweg 64, Hout-Ble- rick, en maandag 21 april in zaal 't Dorp, Broekhuizerweg 4, 5871 AC te Broekhuizenvorst, beide van 19.30 tot 22.30 uur. Een oud plaatje van de Meer lose boerderijtje 'In het Nieut', of "tNeejt', metTeuwsTienus in het midden en Mina en oma Thijssen- Nelissen. Foto: collectie Heemkun- devereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Jachthaven en overdekt zwembad? - Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11