Raayland College vliegt uit Van Korea tot Afghanistan Laco in top 50 Nederland Splash naam buitenschoolse opvang Oudste lener bibliotheek in het zonnetje De Hommel maakt mensen blij Eetcafé De Graaf opent zomerseizoen lOjaarCapretto 10 dagen 10% korting Conferentie over techniek op Raayland Vrijmarkt tijdens Caselse Bierfeesten PEEL EN MAAS op de hele voorjaarscollectie dames- en herenschoenen en tassen. PEEL EN MAAS Donderdag 20 maart 2008 - Pagina 9 Zo'n 190 Leerlingen van het Raayland College gaan in de week van 11 tot 18 april op uitwisseling of studiereis. De leerlingen kon den kiezen uit een studiereis naar Frankrijk of Italië, of een uitwisse ling met leerlingen uit Polen, Ita lië, Turkije, Portugal of Spanje. De meeste leerlingen kozen voor een uitwisseling. Bij een uitwisseling woont de leerling als het ware in een buitenlands gezin. Door het beleven van de dagelijkse gang van zaken in het gezin snuiven de jongeren de cultuur van het land op. Later dit schooljaar komt dan zijn of haar buitenlandse 'partner' naar Venray. De deelnemende leer lingen komen uit alle schooltypen van het Raayland College, van vmbo, havo tot vwo. Ze zwermen letterlijk over heel Europa uit.Van Bilbao in Spanje en Leiria in Portugal op de linkerkant van Europa, tot Cathania op Sici lië en Istanbul in Turkije langs de Middellandse zee. In Polen heeft het Raayland goede banden met twee scholen, in Rawicz en Kra- kau.Voor 130 vmbo- leerlingen is een reis naar York georganiseerd om hun Engels in praktijk te kun nen brengen. De leerlingen gaan zowel op de studiereis als tijdens de uitwisselingen veel leren. Na de succesvolle thema-avond in 2007 over Nieuw-Guinea houdt de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving een thema-avond met de titel Van Korea tot Afghanistan. Het doel is jonge veteranen in contact te brengen met oudere wapenbroe ders. Daarom worden alle vetera nen in de regio Noord-Limburg uitgenodigd op deze speciale bij eenkomst die gehouden wordt in zalencomplex 't Brugeind in Meer- lo op dinsdag 15 april vanaf 20.00 uur. In de media wordt dagelijks aandacht besteed aan de Neder landse militairen, uitgezonden naar Afghanistan. Doch hoe ervaren de militairen dit zeil? Een spreker, net teruggekeerd uit dit gebied zal zijn eigen ervaringen uitleg gen, aan een breed gezelschap van wapenbroeders, die zelf ooit wer den uitgezonden. Hoeveel mensen weten dat Nederland in 1950 650 militairen naar Korea zonden, die in een heuse oorlog geraakten. In een periode van 1950-1954 voch ten 3972 militairen zij aan zij met dertien verschillende nationalitei ten onder VN vlag. Hiervan sneu velden er 120, zijn er drie vermist en van de 645 gewonden zijn er 91 invaliden geworden. Wat weet men van de Libanon-gangers? Hoe dragen zij hun herinneringen met zich mee? Een Libanon veteraan komt het vertellen. Verder wor den er enige films vertoond en is er een tentoonstelling ingericht waarin de omvangrijkheid van de VN missies in beeld worden gebracht. Alle oud-militairen en belangstellenden zijn deze avond welkom. Aanmelden kan bij het secretariaat van de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. via telefoon (0485)521496. Laco sportcentrum De Sprank in Venray is winnaar geworden in de Deloitte competitie Building the Best en hoort tot de vijftig best geleide DGA-ondernemingen in Nederland. Deze bedrijven worden geleid door een directeur-grootaandeel- houder (DGA) en blinken uit in financieel management, talentma- nagement en inzet van technolo gie, zo blijkt uit het juryrapport. Vestigingsmanager John Thijssen: "Het is zeer bijzonder dat deze verkiezing juist Laco is toege kend. Sportcentrum De Sprank is onderdeel van Laco. Dit bedrijf is de laatste twintig jaar uitgegroeid tot een keten van 42 sport- en recreatieaccommodaties met ruim achthonderd medewerkers door heel Nederland. Samen met andere Laco sportcentra is er voor de klanten al jaren aandacht, ser vice en een prettige, sfeervolle, sportieve omgeving. De mede werkers leveren een fantastische prestatie!" De winnende bedrijven mogen een jaar lang de titel 'Net herlands 50 Best Managed Compa nies 2008' voeren. In tegenstelling tot veel andere ondernemersprij zen richt Building the Best zich op niet-beursgenoteerde bedrijven in alle industriële sectoren. Het gaat daarbij om bedrijven met meer dan vijftig werknemers en een omzet van meer dan tien miljoen euro. 'De waardering Best geleide Onderneming is een waardering voor de hele onderneming, en niet uitsluitend voor de onderne mer zelf. De jury kijkt in de beoor deling niet alleen naar omzet of groei, maar vooral ook naar strategie en uitvoering. Deloitte wil met het programma 'Building the Best' een impuls geven aan de erkenning van de best geleide DGA-bedrijven in Nederland. Laco was in 1987 een van de eerste organisaties die het aandurfde om voor eigen risico multifunctionele sport- en vrijetijdsaccommodaties te exploiteren. John Thijssen: "Die pioniersgeest van toen is er nog steeds. Wij zijn van plan niet stil te zitten bij Laco. Wij blijven werken aan kwaliteit, aan veiligheid en aan nieuwe producten. Want onze succesformule is in beweging blij ven!" De nieuwe naam voor de buitenschoolse opvang (BSO) voor 10-plussers is Splash! In het Venrayse sportcentrum De Sprank onthulden de BSO-kin- deren vorige week tijdens het wekelijkse discozwemmen de nieuwe naam. Sinds 1 december vorig jaar is kinderopvangorganisatie SSK een locatie voor BSO gestart bij sport centrum De Sprank te Venray. Deze BSO is bedoeld voor alle kin deren van tien jaar en ouder. De ervaring leert namelijk dat kinde ren vanaf een jaar of tien vragen om een andere benadering door de leidsters, behoefte hebben aan een ander activiteitenaanbod en het niet meer zo leuk vinden om in dezelfde groep te zitten als kin deren die een stuk jonger zijn dan zijzelf. In het verleden was dit de reden waarom veel kinderen rond deze leeftijd afhaakten. Met als gevolg dat hun ouders een andere oplossing zochten voor de opvang of dat kinderen, bij gebrek aan een goed alternatief, mochten gaan oefenen met het alleen thuis zijn. Door echter goed te kijken en te luisteren naar de kinderen en hun ouders ontstond het idee voor de 10-plus-locatie. In de zoektocht naar een geschikte locatie kwam SSK terecht bij sportcentrum De Sprank. Hier kon een prachtige eigen groepsruimte ingericht wor den. Daarnaast mogen de kinde ren hier gebruik maken van een kleine tv- annex computerruimte en van één van de squashbanen. Op dit moment zijn de plannen voor het buitenterrein nog in ont wikkeling, maar ook de inrichting daarvan zal geheel op de leeftijd van de kinderen afgestemd wor den. De begeleiding vindt plaatst door twee ervaren BSO-leidsters die het zelf als een leuke uitda ging beschouwen om deze groep kinderen te begeleiden. Wie meer wil weten over BSO Splash, kan contact opnemen met Hilde Jen- niskens van SSK via telefoon (0478)517747. Albanië snakt naar hulp Venraynaar Harrie Fijneman zet zich al jaren in voor de armen in Albanië. Hij richt zijn pijlen nu op een meisjesinternaat in het noorden van het armste land, dat wordt gerund door de Zusters Franciscanessen. "Het is een verblijfplaats voor meisjes uit de bergen", weet Fij neman. "In de dunbevolkte arme bergstreken in het noorden komen met name meisjes nauwe lijks verder dan de lagere school. Voor middelbare en hogere studies zijn ze aangewezen op de stad. De zusters in de stad Schkoder bou wen speciaal voor deze doelgroep momenteel in Schkoder een inter naat voor 120 personen." Voor de inrichting van dit tehuis zoeken ze steun, en die wil Harry Fijneman ze graag geven. Mensen die Harry Fijneman willen helpen, kunnen contact met hem opnemen via telefoonnummer 584578. De 97-jarige L. Weys is in het zonnetje gezet. In het kader van het thema van de Boeken week Van Oude menschen (De derde leeftijd en de letteren) ging de bibliotheek op zoek naar het oudste nog actieve lid van de bibliotheek in Venray. Weys is geboren in Horst. Op de lagere school heeft hij al boeken geleend van de schoolbibliotheek. Meester Van Bommel heeft het lezen erg gestimuleerd. Dit heeft grote indruk gemaakt op Weys. Hij las met veel plezier zijn vader voor uit de boeken die hij meenam van school. Dit was het begin van levenslang leesplezier. In 1939 is Weys getrouwd en is in Oostrum gaan wonen. Vanaf het bestaan van de bibliotheek in Venray is Weys al lid.Tot 2002 is hij (dan 92 jaar) met de fiets naar de biblio theek gekomen. Sinds 2002 maakt hij gebruik van de Bibliotheek aan Huisdienst. Vrijwilligster Joke van Hengstum bezoekt hem een maal per vijf weken en brengt dan ongeveer tien grootletterboeken van de bibliotheek mee. Een voorkeur voor schrijvers of genres heeft Weys niet; hij is heel breed geïnteresseerd. Lezen is een heel belangrijke tijdinvulling voor hem. Na het overlijden van zijn vrouw in 2006 verhuisde hij naar Venray en naast lezen diende een nieuwe grote hobby zich aan: schilderen. Weys is al die jaren heel tevreden geweest over de bibliotheek. Woensdag ontving hij een bos bloemen en een jaarabon nement uit handen van vestigings- hoofd Juul de Bont (foto rechts) en Bibliotheek aan Huis-vrijwillig ster Joke van Hengstum. De leerlingen van groep 8 van basisschool De Hommel gingen er dinsdag op uit om andere mensen een plezier te doen. Dit naar aan leiding van de paasviering op de Venrayse basisschool. De kinderen bedachten zelf activiteiten, zoals spellen spelen en wandelen met de bewoners van Beukenrode, bloemetjes uitdelen, ramen was sen, boodschappen doen, honden uitlaten, activiteiten voor peuters en kleuters en voorlezen en knut selen met zieke kinderen. De kin deren voerden met veel enthou siasme hun bedachte activiteit uit en maakten zo een heleboel mensen blij. Een mooie gedachte richting het paasfeest. Eetcafé De Graaf in Venray opent op maandag 24 maart, tweede paasdag, het zomer seizoen. Op die dag wordt het terras in gebruik genomen, komen de heerlijke lounge- stoelen weer tevoorschijn en is er vanaf 16.00 uur muziek door dj Goofst'r. Vorig zomerseizoen vielen de lichtblauwe loungestoelen meteen op als je voorbij het eetcafé aan de Stationsweg 1 in Venray reed. "Het was dan ook een gigantisch succes", aldus Wendy Dakkus van De Graaf. "We zijn nog steeds het enige eetcafé in Venray dat op deze wijze het loungen promoot. Het creëert toch een stedelijk sfeertje en het is gewoon heel gezellig om in een luie stoel een borreltje te pakken, al dan niet met een hapje. Vorig seizoen waren er mensen die met het bord op schoot heerlijk genoten in de stoelen." Loungen is dan ook nog steeds hot èn cool. Je in een sfeervolle uitgaansgelegen heid heerlijk neervlijen op een makkelijke bank met een glaasje martini in de hand. Het oorspron kelijke beeld van loungen heeft zich echter verder uitgebreid. Een glaasje champagne of gewoon een biertje, heerlijke hapjes op de salontafel, jazzy of anderszins rustgevend muziekje op de ach tergrond, beetje socializen, beetje bijpraten met je vrienden. Lekker relaxed. Op de zestien gerieflijke loungestoelen bij De Graaf is het in de zomermaanden dan ook goed toeven. Tot en met begin augustus, als in Venray de kermis op het programma staat, heeft de Graaf diverse activiteiten op de kalender staan. Zo zijn er onder andere een aspergeproeverij, een knutselmiddag voor de kinderen terwijl de ouders heerlijk tafelen, een tapasavond/proeverij, een loungeproeverij, cocktailavond, de viering van het negenjarig bestaan en een loungeavond met lekkere muziek, cocktail en hapjes. Kort om, het wordt weer een prachtig zomerseizoen bij De Graaf. Wie meer wil weten over het pro gramma kan kijken op de website www.eetcafedegraaf.nl e-mail: Wij willen al onze klanten bedanken voor het vertrouwen dat ze al 10 jaar hebben in CAPRETT0. Zowel voor onze uitgesproken collectie's als goede service en advies. Wij belonen dit met Geldig van 20 t/m 30 maart ffyarfe- c>c6cenetp Ta&fesp De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Het Raayland College in Venray houdt op woensdag 26 maart de startconferentie Techniek naar de Toekomst. Deelnemers aan de conferentie zijn vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven, onder wijs en lokale overheid. Doel van de bijeenkomst is te komen tot een meer optimale regie in de regio Venray met betrekking tot het op elkaar afstemmen van het technische onderwijs, doorlo pende leerlijnen en technische arbeidsmarkt. Diverse factoren vormen de aanleiding tot de conferentie. De meest in het oog springende daar van zijn voorgenomen investerin gen in de techniekvleugel van het Raayland College, het te geringe aantal leerlingen dat techniekon- derwijs volgt, de noodzaak om op een meer tot de verbeelding sprekend onderwijsconcept over te stappen, het te verwachten groeiend tekort aan technisch personeel bij de bedrijven en de op de arbeidsmarkt gerichte sti muleringsmogelijkheden van de lokale overheid. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De elfde editie van de Caselse Bierfeesten wordt op zondag 29 juni gehouden. Vorig jaar won het Comité Bierfeesten Castenray de Vrijwilligersprijs 2007. Een van de doorslaggevende elementen daar bij was het feit dat het comité bij voortduring vernieuwend bezig is. En dat is ook het komende jaar weer het geval. De creativiteits- markt, die gedurende een reeks van jaren onderdeel uitmaakte van het programma, gaat plaats maken voor een vrijmarkt. Een vrijmarkt waar iedereen, onder nemer en particulier, artikelen te koop kan aanbieden. De markt wordt dus veel ruimer van opzet dan in het verleden. In principe kan alles te koop worden aange boden, mits het qua ruimte past binnen het feestterrein. Maar er is natuurlijk ook plaats voor mensen die iets willen tentoonstellen of demonstreren. Hoe meer variatie hoe beter het is. Onderdeel van de vrijmarkt is ook een kindermarkt. Kinderen van alle leeftijden, met of zonder hulp van hun ouders, kunnen daarop het speelgoed wat ze niet meer gebruiken of andere overtollige spullen verkopen. Alle deelnemers aan de vrijmarkt die nen zelf voor een kraampje of een tafel te zorgen, waarop zij hun spullen kunnen uitstallen. Meer informatie en aanmel den als deelnemer kan door con tact op te nemen met Gerd van der Sterren-Gerats via telefoon (0478)571073 of e-mail b-g@ home.nl. Kijk ook eens op http:// castenray.dorpenvenray.nl/bier- feesten. Inschrijven 't Rommelhöfke Peuters kunnen op zaterdag 29 maart van 9-30 tot 10.30 uur worden ingeschreven in peuter speelzaal 't Rommelhöfke aan de Valkenkampstraat. Uitsluitend kinderen die tussen 1 juli 2006 en 1 juli 2007 geboren zijn, komen hiervoor in aanmerking. Na inde ling van de Oostrumse peuters worden de open plaatsen in de groepen ingevuld door peuters van buiten Oostrum. Inschrijven peuterspeelzalen Men kan zijn peuter voor de peuterspeelzaal aanmelden op donderdag 27 maart op het kan toor van de Stichting, Bergweg 4 (gebouw Clockert). Men is welkom tussen 8.30 en 16.30 uur. Deze inschrijving is voor de peuterspeelzalen: Blokkendoos (Kruidenlaan 161). Speelhuis (bij basisschool de Flierefluit). Hum- meltjeshoek (Bachstraat 14a). Speeldoos (bij basisschool de Foe- kepot). Mierenhoop (Hubenhof 67). Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal). Paddestoel (Wil genlaan 10). Inschrijfformulieren kan men aanvragen via telefoon (0478)586498, via peuterspeelza- lenvenray@hetnet.nl. of downloa den via www.peuterspeelzalen- venray.nl. Peuter kunnen worden ingeschreven vanaf de leeftijd van 18 maanden. Vanaf twee jaar wor den de peuters, mits er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal en de groep naar keuze. Voor sommi ge groepen bestaat een wachtlijst. Inschrijven is telkens de laatste donderdag van de maand. De vol gende inschrijfdatum is 24 april. Weidevogels Weidevogels als kievit, wulp, grutto en scholekster hebben het in het voorjaar niet gemakkelijk in het boerenland. De vogels pro beren hun nest te leggen in, een voor de boeren erg drukke peri ode. Gelukkig zijn er in de weide- vogelgebieden tal van mensen die beschermende maatregelen treffen voor de vogels. Op woensdag 26 maart en zaterdag 29 maart houdt de stichting Instandhouding Klei ne Landschapselementen (IKL) in Limburg een praktijkcursus vrij willige weidevogelbescherming in Roermond. De cursus is bedoeld voor vrijwilligers en boeren die in hun omgeving weidevogelnesten willen beschermen. Tijdens twee lessen (waarvan een buitenles) wordt de deelnemers geleerd hoe ze het gedrag van weidevogels kunnen begrijpen en uiteindelijk de nesten kunnen vinden. Ook het werk van boeren op het land en de praktijk van het beschermen komt aan bod. De theorieles op woens dag vindt plaats in het GroenHuis aan de Godsweerderstraat in Roer mond .Aanmelding kan bij de stich ting IKL via telefoon (0475)386444 of via j.kluskens@ikl-limburg.nl. Jaarvergadering FNV Bouw De FNV Bouw afdeling Venray houdt op dinsdag 25 maart vanaf 20.00 uur een jaarvergadering in wijkgebouw 't Schopke in de wijk Veltum. Na de vergadering is er de huldiging van de jubilarissen die 24, 40, 50, 60, 75 lid zijn van de vakbond. De huldiging wordt verzorgd door districtsbestuur Hans Weijers en voorzitter Carel Jeuken. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9