De Schijnwerper op: Vijf over twaalf voor Volharding Swolgen neemt voorschot oo titel Venray op zijn paasbest Slaat Venray dubbelslag met Pasen SVVenray 1 EX G> Summa Topschutters] Klassement Boek bestellen? FLE> TRONICS PEEL EN MAAS Donderdag 20 maart 2008 - Pagina 26 top inn town SV Venray Jeugdvoetbaldagen Afgelaste duels naar Pasen www.vandenmunckhof.nl Supportersbus Zwaarbevochten 1-0 zege in slijtageslag met Montagnards 1 Arbiter Cremers last afkoelingsperiode in na twee keer rood EHC-leiding Topper Leunen-HW Helmond op paaszaterdag Hoofdsponsors: Kledingsponsors: 'PORT 2000 De redactie van Peel en Maas zet ook in het voeiï>aj|eizoen2tt8?;2008 weS lijks een speler, trainer of ander 'voetbaldier' valleen an^eurveremgïiie uit gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum in de schijnwerperS*Dok spele^vj SSS'18, Volharding en Holthees wordeinde rubriek 'De srhiïïTfrierner iV aan de tand gevoeld. De gastspeler jjdorspelt net als de voetbalkenners het Venrayse nieuwsblad ook nu wrer de uitslagen van tien amateurduels dat weekend gespeeld wordem^fjn de voorspellingen van de gastspeler b( dan wint hij of zij een bal «dor de jeugdafdeling van zijn voetbalverenig ng, die beschikbaar wordt gesnéld door Sport-Inn aan het Henseniusplein inVet Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige zen. De redactie varkeel en Maas doet mee om de eer. Deze week vanwege beperkte inhaatocdgramma geen schijnwerper. 'an die ter, ray. irij- het Gijs Jeuk^ï van Leunen behaalde met zijn voorspellingen voor afgelohen weekendraiaar liefst acht punten. En dit uit slechts zes duels, want vier t 'ed- strijden werden vanwege het slechte weer afgelast. Jeuken heeft dus nog v lop kans om de nieuwe koploper te worden in deze rubriek. Met slechts een pi ïtje minder dan ranglijstaanvoerder Patrick van Kempen (Volharding, 9 pun en) hoeft Jeuken uit die vier duels maar twee puntjes te pakken om de nie koploper te worden. De stand: 1) Patrick van Kempen (Volharding) 2) Gijs Jeuken (Leunen) 3)Tim van Rijswick (TOP'27) 4) Maikel Wismans (SVOC'Ol) 6 5) Wout Janssen (SSS'18), Paul Jeurissen (Ysselsteyn) Mark Blenckers (Vc (har ding) en Marcel Rooijmans 5 9) Coen Wijenberg (Holthees),Tom Hendriks (Leunen), Paul Kursten (Swolgen- se Boys), Ruud Keijzers (Venray) Arjan Kempen (Oostrum) en Sander Lomme (BW 27) 4 15) Ivo van der Weerden (SV Venray), Martijn Wilms (Merselo) en Willem Voes- ten (SV United) 3 Paul Jeurissen (Ysselsteyn) heeft de uitslag van de wedstrijd BW'27-Ame- rica nog te goed. Ruud Keijzers (Venray) heeft de uitslagen van drie afgelaste duels van het programma van 16 december te goed. Gijs Jeuken (Leunen) heeft de uitslagen van vier afgelaste duels van het programma van 16 maart nog te goed. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het grote aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2007-2008. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2007-2008. U wordt verzocht de namen van de topscorers doorgeven via het email adres manuelc@summa.nl. In het teamklassement blijven SSS'18 en Swolgense Boys de rang lijst aanvoeren met beide 46 treffers. In het individueel klassement deed Hakan Sazak goede zaken met zijn twee doelpunten tegen RKDSO. Hij staat nu alleen aan kop met achttien doelpunten voor nummer twee, Tom Hendrix (Leunen) met zestien goals. Teamklassement I) SSS'18 en Swolgense Boys 46 3) Holthees 43 4)Leunen 39 5) Venray 31 6) Volharding 26 7) Ysselsteyn 25 8) SV United 21 9) Merselo 20 10) BW'27 19 II) TOP'27 14 12) Oostrum 13 13) SVOC'Ol 10 Individueel klassement: 1) Hakan Sazak (Holthees) 18 2) Tom Hendrix (Leunen) 16 3) Bas Joosten (SSS '18) 15 4) Robin Tissen (Swolgense Boys) 14 5) Wout Janssen (SSS'18) en Kevin Tis sen (Swolgense Boys) 11 7) Freek Thoone (Venray) 10 8) Bas Heijnen (Swolgense Boys), Frits Lucassen (Leunen) en Luc Janssen (SSS'18) 9. Programma vrijdag 21 maart SVVenray C6-Venlosche B C4 a. 19.00 Volharding D1 -SV Venray Dl v. 1800 Hegelsom Dl-SVVenray D2 v. 18.00 Programma zaterdag 22 maart SVVenray A3 toern. Milsbeek v. 13.00 SVVenray Bl-Helden BI a. 16.15 SVVenray B3 toern. Gennep v. 13.00 SVVenray Cl toernooi Venray a. 10.00 SVVenray C4 toernooi Oploo v. 13.00 SVVenray C6 toern. Landhorstv. 13.00 SVVenray C8M toernooi Mill v.8.45 SVVenray Dl toern. Venray a. 10.00 SVVenray D2 toern. Milsbeek v. 9.30 SVVenray D3 toernooi Oploo v. 8.45 SVVenray D4 toernooi Gennep v. 8.45 SVVenray D5 toernooi Beugen v. 8.00 D1 OM toern. Langeboom v. 1230 El toern. Wilbertoord v. 12.30 SVVenray E2 toernooi Oploo v. 13.15 E3 toernooi Wilbertoort v.8.00 SVVenray F1 toernooi Oploo v.8.45 SVVenray F2 toernooi Beugen v. 8.00 RKDSO Fl-SWenray F4 v. 8.00 SV Lottum Fl-SWenray F6 v. 9.00 SVVenray F7 toernooiWanroyv. 13.15 Sc. Irene F6-SWenray F9 v. 9.45 SVVenray Mini F wedstrijden a12.00 Programma maandag 24 maart SVVenray Bl-Luncarty Boys B a. 12.00 SVVenray C2-Luncarty Boys Ca. 12.00 Programma dinsdag 25 maart Vitesse'08 D2-SVVenray D2 v. 18.00 Programma woensdag 26 maart MVC'19 C1M-SVVenray C8M v. 18.30 Blerick D2-SVVenray D4 v. 18.00 Venlosche B. Fl-SVVenray F1 v. 18.00 Uitslagen Mierlo HoutAl-SVVenrayAl 4-2 HeldenAl-SVVenrayA2 3-1 VenlBoys A2-S V Venray A3 1-3 SVVenray A4-IVOA2 1-5 S V Venray B1 -Volharding B1 4-0 SVVenray B2-NWC BI 0-4 Melderslo Bl-SVVenray B3 3-1 SVVenray B4-Sc. Irene B3 3-1 SVVenray B5-HBSVB4 5-1 TOP C2-SVVenray Cl 2-0 SVVenray C2-RKMSV Cl 1-1 Sc. Irene C2-SVVenray C3 1-2 SVVenray C4-Melderslo Cl 1-5 SVVenray C5-Baarlo C3G 1-2 SVVenray C6-LeunenC2 2-5 Venl. Boys C5-SVVenrayC7 1-1 HBSV C3-SV Venray C8M 6-0 Scharn Dl-SVVenray Dl 7-2 Blerick D2-SVVenray D3 1-0 SVVenray D4-Baarlo D2 4-1 IVO D3-SV Venray D5 4-3 VOS Dl-SVVenray D7 5-2 SVVenray D8-RKSVFCVD2 1-4 RESIA D3CO-SV Venray D9 5-0 SV Venray D10M-Blerick D3 4-8 SVVenray E1 -Neerkandia El 3-4 RESIA E1CO-SV Venray E2 1-6 SVVenray E3-MVC19 E2 6-1 HBSV El-SVVenray E4 4-2 SV Venray E5-BW' 27 E1 7-3 S V Venray E6-Montagnards El 2-5 SVVenray E8-SV Venray E7 1-3 SVVenray E9-WV03 E3 1-7 VW'03 E4-SV Venray E10 1-2 Kronenberg E2-SV Venray E11 12-2 Stormvogels'28E3G-SVVenray E12 4-0 SV Venray E13-SV United E4 3-1 SVVenray E14-SSST8 E3 3-9 VCH E2-SV Venray El5 17-0 SV Lierop Fl-SVVenray F1 2-4 SVVenray F2-TSC04 F1 6-0 SVVenray F3-Venl. Boys F3 6-0 Belfeldia Fl-SVVenray F4 2-4 SV Venray F5-Blerick F3 3-2 SVVenray F6-IVOF3 1-3 VW'03 F2-SV Venray F7 0-6 Belfeldia F2-SV Venray F8 3-9 TOP'27 E1GCO-SVVenray F9 6-2 Blerick F4-SVVenray F10 3-7 SVVenray Fll-RK SV FCV F4 6-2 SVEB F2-SV Venray F12 2-7 SV Venray F13-Sparta' 18 F5 0-2 SVVenray F14-SV United F3 1-2 Programma zaterdag 22 maart Panningen 1-SVVenray 1 16.30 Helmondia 2-SV Venray 3 15.30 Dames Varsseveld 1-SVVenray 1 17.00 Programma maandag 24 maart RIOS 31 1-SVVenray 1 14.30 SV Venray 2-Margriet 2 12.00 Dames 2-Cranendonck 1 12.00 Programma dinsdag 25 maart DamesVIOS'38 1-SVVenray 4 19.30 De stichting Jeugdvoetbaldagen houdt een voetbalweek van 11 tot en met 15 augustus voor kinderen die geboren zijn tussen 1 januari 1994 en 1 juli 2000. De voetbalweek wordt gehouden op de voetbalvel den in Horst en in Hegelsom. Het is een week waarin voetballen centraal staat: dagelijks wordt er op techniek getraind, de jeugd van PSV komt mogelijk een demonstratietraining geven en er komt weer een deel van de selectie van VW op bezoek. Uiter aard worden er ook veel voetbalwed strijden gespeeld: 4 tegen 4,7 tegen 7 en uiteraard een aantal ludieke voet- balvormen, waaronder boardingvoet- bal en voetvolleybal. Soccerpall (op ritme voetballen met een bal in een netje) is ook een onderdeel van de voetbaldagen. Voor de keepers wor den er enkele speciale keeperstrainin gen gehouden en ook dit jaar krijgen ze een apart keeperstenue. Met de voetbalvarianten zijn persoonlijk pun ten te verdienen en aan het einde van de week is er per leeftijdscategorie een koning voetbal. Ook met penalty schieten kun je een beker winnen. Bij de finale van de penaltybokaal staat er een regionaal bekende keeper onder de lat. Er zijn in Hegelsom en Horst nog enkele plaatsen vrij, dus reageer snel en bezoek de site www.jeugd- voetbaldaaen.nl. Volharding-Venlosche Boys (0- 0) 0-2 De derde klasse komt angstig dicht bij voor Volharding. Het is voor de roodwitten inmiddels geen vijf voor maar vijf over twaalf. Afgelopen zon dag werd op eigen veld met 0-2 ver loren van Venlosche Boys, dat na de winterstop aan een indrukwekkende reeks bezig is. Uit de laatste zes duels behaalden de Venlonaren maar liefst veertien punten, resulterend in plaats vijf op de ranglijst. En dat is heel wat beter dan Volharding dat qua verlies- punten inmiddels voorlaatste staat. Toch was de nederlaag van Volhar ding compleet onnodig. In de eerste helft verzuimde met name Chris van Duijnhoven tot twee keer toe alleen voor Venlo-keeper Rob Keulen om de goed spelende roodwitten op voorsprong te zetten en na rust ging Volharding-goalie Daan de Bruin even- zovele keren in de fout waardoor de Vierlingsbekenaren voor de zoveelste keer dit seizoen met lege handen ble ven. De personele problemen voor Volharding worden ook weer steeds groter. Na het duel van vorige week in en tegen Venlo moesten Rob Branje en Erik Ermers geschorst toekijken en Jaap de Vlam bleek niet fit genoeg om in de basiself te starten. Tot overmaat van ramp liep rechtsback Hendrik Ermers vanmiddag ook nog tegen een rode kaart op (tweemaal geel, red.) waardoor ook hij komende weken zal ontbreken. Lichtpuntje voor Vol harding was het debuut van mid- De voetbalduels die afgelopen zon dag vanwege de overvloedige regen zijn afgelast, worden zoveel mogelijk in het komende paasweekeinde inge haald. De KNVB had met Pasen een klein inhaalprogramma gepland. Deze wed strijden blijven staan. De afgelaste duels van 16 maart gaan in eerste instantie naar paaszaterdag 22 maart (16.30). Indien dit niet kan, naar paas maandag 24 maart (14.30). Enkele clubs hebben bij de voetbal bond verzocht met Pasen vrij te zijn. De achterstallige wedstrijden zou den nog kunnen worden ingehaald op zondag 13 april. Maar de KNVB heeft deze verzoeken afgewezen en het paasweekeinde zo vol mogelijk gepland. Gezien de weersvooruitzich ten ('een witte Pasen') wil de KNVB zondag 13 april op voorhand zoveel mogelijk vrij houden. Deze zondag is de laatste uitwijkmogelijkheid. Daarna zijn er nog drie volledige speelron des. Voor een sportief verloop van de beslissende fase moeten alle clubs na 13 april op een gelijk aantal wedstrij den staan. denvelder Huseyin Tokat die onlangs overschrijving kreeg vanaf SV Venray en in amper vijfentwintig minuten liet zien een versterking te kunnen zijn voor de Bekenaren in de bittere strijd tegen degradatie. De eerste helft was helemaal voor de thuisclub. Een zeer hard werkend Volharding bleek voor rust het beste met de zware omstandigheden om te kunnen gaan. Chris van Duijnhoven had Volharding al na een kwartier op voorsprong moeten zetten, maar de Oploonaar in Vierlingsbeekse dienst faalde helemaal alleen voor Venlo- doelman Rob Keulen. Door de gestaag neervallende regen werd het veld als maar moeilijker bespeelbaar. Zeven minuten voor rust verscheen Chris van Duijnhoven opnieuw oog-in-oog met Keulen, maar weer blokkeerde de spits totaal. Op slag van rust waren ook Sander Oudenhoven en JohanVul- lings nog kansrijk voor de thuisclub, maar ook zij vonden het net niet. Na rust een compleet ander spel- beeld, al had opnieuw Sander Ouden hoven in de 48e minuut de 1-0 nog op zijn schoen voor de gastheren, maar hij schoot huizenhoog over. Volharding gaf het initiatief weg en liep viel te ver achteruit. De eerste de beste echte kans van Venlosche Boys in de wedstrijd leverde na een klein uur spelen direct een treffer op. Bij een indraaiende vrije trap van Damon Evans werd Kay Heunen vrij gelaten en keeper Daan de Bruin bleef op de doellijn staan waardoor Heunen onge dekt binnen kon koppen: 0-1. Even later knikte Dennis Steegh net naast en maakte Daan de Bruin een schot van Joep Beckers onschadelijk. Toen Hendrik Ermers een kwartier voor tijd werd weggestuurd na zijn tweede gele kaart werd het helemaal moeilijk voor Volharding en nadat Daan de Bruin in de 83e minuut opzichtig blunderde en opnieuw Kay Heunen scoorde voor de gasten (0-2) was het helemaal bekeken voor de roodwitten. De supportersbus van SV Venray gaat op zaterdag 22 maart naar de wedstrijd Panningen tegen SVVenray. De bus vertrekt om 15.30 uur en de wedstrijd begint om 16.30 uur. Op maandag 24 maart gaat de suppor tersbus naar de wedstrijd RIOS'31 tegen SV Venray. De bus vertrekt om 12.45 uur en de wedstrijd begint om 14.30 uur. Inschrijven voor de bus kan in de kantine van SV Venray of via info@swenray.nl. Sportnieuws -info -i Swolgense Boys-Montagnards 1-0 (1-0). Doelpunt: 45. Kevin Tissen 1-0. Scheidsrechter: Vrenken (Haelen). Toeschouwers: 150. Gele kaart: Niels Heijnen (Swolgense Boys) en Gijs Custers (Montagnards). Swolgense Boys: Custers; Kle ven, Kerstjens, Kursten en Lem- men (26. John Thijssen); Sander Thijssen, Niels Heijnen (89. Rut ten), Kevin Tissen en Van Mierlo; Robin Tissen (82. Martens) en Bas Heijnen. Door Henk Willemssen Waterballet in Swolgen. De sterk spelende Michel Kleven (midden) laat Montagnards-aanvoerder Bart van Mil niet aan de bal komen.. Het kampioenschap komt steeds dichterbij voor Swolgense Boys. Uit de resterende vijf duels hoeven de nog altijd ongeslagen Swolgenaren slechts vijf punten te halen. Binnen een jaar maken de rood-zwarten het verloren gegane terrein alweer goed en keren met vlag en wimpel terug in de vier de klasse. "We hebben vandaag inderdaad een goede stap gezet", zegt de winnende trainer Henk de Bijl die duidelijk opgelucht is na Venray-EHC 3-0(2-0). Doelpunten: 10. Freek Thoone 1-0; 15- Bob Crooij 2-0, 85. Luuk Snijders 3-0. Scheidsrechter: Cre mers (Geleen). Toeschouwers: 600. Rode kaart: 29. EHC-trainer Roger Knarren en elftalleider Marcel Dibbets vanwege grof commentaar op de leiding. Gele kaart: Ron Starmans, Joost Vol ders, Rick Heijne en Stephan 't Hart (allen EHC). Bijzonderheid: arbiter Cremers last na een half uur een afkoelingsperiode van tien minuten in. SVVenray: Nabbe; Keijzers, Gee- nen, Scholten en Ooms; Snijders, Gommers, Crooij en Seijkens (88. Custers); Hlimi (89. Van Bergen) en Thoone. Door Henk Willemssen Het gaat goed met SV Venray. Veel publiek, een uitpuilende businessruimte en langs het hoofdveld duiken steeds meer, én steeds grotere, reclame-uitingen op. Ook de prestaties op het veld mogen er zijn. Zaterdagavond blijft de koploper van de eerste klasse D kaarsrecht overeind tegen EHC. De Venraynaren star ten stormachtig en leggen binnen een kwartier de basis voor de 3-0 zege. Vanaf de aftrap raakt EHC, toch met diverse ex-profs in de gelederen, flink in de verdrukking. Na zestig secon den verschijnt de razendsnelle Khalid Hlimi vrij voor doelman Van der Loo. De paal staat de heel vroege ope ningstreffer in de weg. Venray blijft de Hoensbroekers in een wurggreep houden. Na tien minuten begaat ex- MW'er Rodney Falix een overtreding op Khalid Hlimi vlak buiten de zestien. Alle EHC'ers trekken zich terug voor het eigen doel. De muur telt liefst acht pionnen. En toch slaagt Freek Thoone erin de vrije trap in de hoek te schie ten: 1-0. Vier minuten later pakt Peter Nabbe zijn eerste bal. De doelman trapt snel uit naar Freek Thoone die zich op volle snelheid in een kansrij ke positie manoeuvreert. De Zuid-Lim burgers weten er op het nippertje een corner uit te slepen. Specialist Marcel Seijkens legt de bal op het hoofd van de opgekomen libero Daan Geenen. In het drukke doelgebied promoveert Bob Crooij de inzet tot doelpunt: 2-0 EHC lijkt te bezwijken onder de Venrayse stormloop. De Hoensbroe kers komen handen en voeten te kort en Cremers trekt binnen een kwar tier liefst vier keer geel. De irritaties langs de kant nemen toe. Als eerste bij Jan Poels die een verkeerde beslis sing luidkeels aanvecht. Als door een wesp gestoken snelt de leidsman naar de Venrayse bank. "Ik snap jou en jij snapt mij", zegt de ervaren arbiter waarna beide kemphanen elkaar de hand schudden. Zo kan het dus ook. Vijf minuten later is de EHC-bank aan de beurt. Daar is het taalgebruik blijkbaar wat grover. Want Cremers trekt eerst rood voor leider Marcel Dibbets en vervolgens kan ook trai ner Roger Knarren vertrekken. Het spel gaat verder. De eerste overtre ding volgt snel en gebeurt pal voor de hoofdtribune. Er ontstaat tumult zowel binnen als buiten de lijnen. Voor Herman Cremers is dan de maat vol. Hij besluit de aftocht te blazen en last een afkoelingsperiode van tien minuten in. De time-out heeft zijn werk gedaan want het vuur is uit de wedstrijd ver dwenen. EHC is tot bezinning geko men en begint plotseling goed te voetballen. Venray is even zoekende maar de roodwitten nemen weldra het duel weer in stevige handen. Khalid Hlimi ontfutselt de bal bij Jeroen van Staveren maar hij stuit op de EHC-doelman. Uit een vrije trap van Freek Thoone kan Bob Crooij de sluitpost evenmin verrassen. Het gevaarlijkste moment voor EHC is een vrije trap van Jeroen van Staveren die Peter Nabbe subliem over de lat tikt. Vijf minuten voor tijd kan De Wieën opnieuw juichen. Freek Thoone rom melt wat in de zestien waarna de bal voor de voeten ploft van Luuk Snij ders. De jonge middenvelder, die zich steeds beter manifesteert, bedenkt zich niet en haalt doeltreffend uit: 3-0. "Behalve een korte periode na de onderbreking, zijn we geen moment in gevaar geweest", stelt Jan Poels tevreden vast. EHC is een van de wei nige Zuid-Limburgse clubs waartegen Venray graag speelt. "Omdat EHC ook durft te voetballen. Daar kan het publiek van genieten. Ze geven zo wel veel ruimte weg waarvan wij kunnen profiteren." "De zege is volkomen verdiend", vindt Poels. "We beginnen zeer agres sief en je ziet bij de tegenstander het geloof al snel wegzakken. Onze wedstrijdinstelling was perfect. Ach terin staat het goed. We hebben het middenveld in handen omdat we alle duels winnen. Dan kun je zo'n wed strijd alleen nog maar winnen." Acht van de dertien regionale voetbalclubs komen dit paas weekeinde in actie. Venray (1D) en SVOC'Ol (5F) werken als enige een dubbelprogramma af. De belangen voor beide ploegen zijn groot. Venray verdedigt uit bij Panningen (zaterdag) en RIOS (maandag) zijn koppositie. Hek kensluiter SVOC'Ol zal dit week einde punten moeten pakken tegen de directe concurrenten VCH (zaterdag, uit) en SV United (maandag, thuis). Volharding, Oostrum,TOP'27, Swol gense Boys en Holthees kunnen - na het geploeter van afgelopen zondag in de regen - genieten van een vrij week end. Venray lijkt stevig in het zadel te zitten in de eerste klasse D.Trainer Jan Poels kijkt niet graag terug. Maar een jaar geleden voerde Venray ook de ranglijst aan. En juist tegen de clubs die de rood-witten dit weekeinde tref fen, ging het in 2007 mis. De derby uit bij Panningen eindigde op 10 maart in een teleurstellende 1-1. Op paaszater dag 7 april maakte RIOS op sportpark De Wieën een einde aan de ongesla gen serie van elf duels. Venray verloor niet alleen met 0-1 maar verspeelde ook zijn koppositie. Die slag kwamen de manschappen van Jan Poels niet meer te boven. Er werd daarna niets meer gewonnen. Na de vierde plek in de eindstand ging Venray in de nacom- petitie roemloos af tegen Best Vooruit. Jan Poels spreekt van 'twee lastige wedstrijden'.Toch kijkt hij na de 3-0 winst op EHC vol vertrouwen uit naar het paasweekeinde. "Gezien de rang lijst moeten we zes punten pakken. Maar in de wedstrijd tegen Panningen spelen altijd die derbysentimenten", weet hij. Hekkensluiter Panningen staat al met een been in de tweede klasse. Terwijl nummer elf RIOS, dat zich tijdens de winterstop versterkte met de broers Imad en Mazin Kara- goli (overgekomen van het Belgische Hamont), in acuut degradatiegevaar verkeert. Thuis won Venray op 14 oktober met minimale cijfers (1-0) van de club uit Pey-Echt. Trainer Poels zegt geen van beide te vrezen. "Waar om? Zij moeten maar angst voor ons hebben. Wij gaan puur uit van eigen kracht. Zoals we nu spelen zie ik die twee duels met veel vertrouwen tegemoet. Tegen EHC stond het goed en we hebben geen gele kaarten of blessures opgelopen." Venray speelt nu vier weken in een vaste opstel ling. Na het wegvallen van Ivo van der Weerden kwam het team in een dip terecht. Het was een tijd zoeken naar de juiste formatie. Die lijkt Jan Poels nu gevonden te hebben. Rob Schol ten keerde na een kwakkel halfjaar ijzersterk terug in het centrum van de defensie waar hij met de solide Daan Geenen een prima duo vormt. Op de flanken zijn Ruud Keijzers en Koen Ooms de vaste waarden. Luuk Snijders vult nu de vacante rechts- halfpositie in. En dat gaat hem steeds beter af. Oud-speler Jack Lenssen, de rechtermiddenvelder uit de Venrayse gloriejaren, roemde tegen EHC het uitstekende spel van Snijders. Door de comeback van Scholten kon aanvoer der Wout Gommers naar de middenli nie opschuiven, alhoewel hij daarin de meest verdedigende positie bekleedt. Met zijn dynamiek zou Gommers 'op tien' wellicht nog beter renderen maar daar speelt nu Bob Crooij die na veel blessureleed eindelijk weer volledig fit is. Linkshalf Marcel Seijkens is met zijn 37 jaar nog altijd van onschatbare waarde. Het is onbegrijpelijk dat de Deurnese ijzervreter drie jaar geleden overbodig was bij UDI'19. Hans Cus ters valt nu als twaalde man net bui ten de boot. De Oostrumse kanthalf mocht alleen in de basis opdraven toen Koen Ooms en Marcel Seijkens onlangs waren geschorst. Hetzelfde geldt voor nieuwkomer Tom van Ber gen die meer op de bank zit dan hem lief is. Custers en Van Bergen hebben ook de 'pech' dat Venray kampt met een overschot aan linkspoten. Met de voormalige topscorer Farid Idrissi zit nog een teleurgestelde speler op de bank. Idrissi begon geblesseerd aan het seizoen en kwam tot dusver niet verder dan acht invalbeurten. Voor Jan Poels is er momenteel weinig reden het succesvolle aanvalskoppel Khalid Hlimi-Freek Thoone te wisselen. "Ik begrijp het dat het voor die jongens nu heel moeilijk is. Maar met elf man red je het nooit. Je wordt met zijn zes tienen kampioen." Lijstaanvoerder Leunen speelt zater dag (16.30) in de vierde klasse F voor eigen publiek de onbetwiste topper tegen HVV Helmond. SSS'18 gaat in de derde klasse C op bezoek bij Budel. In de zesde klasse E ontvangt Merselo maandag GFC'33. Dan staan ook de duels BW'27-America en Griendts- veen-Ysselsteyn op het programma. de 1-0 zege in de slijtageslag met Montagnards. "Er is afgerekend met een directe concurrent. Mon tagnards is nu gezien." De Swolgense koploper van de vijfde klasse F moet alleen nog zien af te rekenen met Quick Boys. De Ven lonaren volgen op elf punten. Toch waakt Henk de Bijl voor grootspraak. In zijn lange voetbalcarrière heeft hij al vaker gezien dat in de beslissende fase het balletje soms raar kan rollen. De succesvolle trainer stelt dat zijn ploeg niets heeft aan de gewonnen periodetitel. "Als we deze voorsprong nu nog weggeven, dan krijgen we zon enorme klap. Dat de nacompetitie op niets uitdraait. Daarom, we hebben nu nog helemaal niks." Het hoofdterrein van sportpark Kerkebos is gewoonlijk uitstekend bespeelbaar. Maar de stortbui die rond half drie over Swolgen trekt, is de grasmat toch de machtig. Iedere voetstap en elke bal, die de drasssige bodem raakt, doet het water decime ters opspatten. Het lijkt wel waterbal let in plaats van een voetbalpartij. Het eerste gevaarlijke moment komt van Montagnards als topschutter Dick Kleeven uit een vrije trap de paal raakt. Het antwoord van de thuisclub volgt snel. RobinTissen duikt voor het doel op maar hij kan de Bergense kee per van dichtbij niet verschalken. De Swolgenaren zijn sterker en krijgen ook de beste kansen. Na een goedlopende aanval kapt RobinTissen twee tegenstanders maar hij schuift de bal rakelings langs het doel. Een afstandsknal van Sander Thijssen vliegt een halve meter over. Op slag van rust krijgt Swolgense Boys toch zijn beloning. Na een mooie aanval belandt de bal op links bij Bas Heij nen die het overzicht behoudt. Hij zet loepzuiver voor naar Kevin Tissen die koppend voor 1-0 zorgt. Na de pauze heeft Montagnards zijn doorweekte gele shirts ingewis seld voor het witte reservetenue. De Bergenaren doen er een schepje bovenop. De roodzwarten worden onder druk gezet. De Swolgense defensie blijkt niet voor niets de minst gepas seerde te zijn van 5F. De uitstekende voorstopper Paul Kursten speelt spits Dick Kleeven uit de wedstrijd.Achter in valt ook het goede spel op van de jonge Michel Kleven. Met stofzuiger Niels Heijnen voor de defensie is er voor Montagnards geen doorkomen aan.Want als slot op de deur staat daar libero Sjoerd Kerstjens die zich in de rug gedekt weet door niemand min der dan Gert Custers. De tegenstander moet dan ook van heel goede huize komen om het Swolgense bastion te ontmantelen. Pas in de slotfase moet Custers twee keer alles uit de kast halen om doelpogingen van Jan Eisen berg en Thijs Loock te verijdelen. De prima leidende arbiter Vrenken is het aanhoudende gezeur van Mon- tagnards-trainer Marco Bennehey beu. Twaalf minuten voor tijd stuurt hij de coach achter de omheining. Aanval lend komen de Swolgenaren er soms nog wel uit maar veel gevaar levert het niet meer op. De handen gaan de lucht als het laatste, verlossende eind signaal heeft geklonken. "De moei lijk bespeelbare grasmat was in ons nadeel. De bal liep niet", verklaart De Bijl. "We wisten dat we het moeilijk zouden krijgen. Daarom hadden we voor rust op 2-0 moeten staan. Na de pauze kwamen we er voetballend niet meer uit. Zij lieten ons niet in ons spel komen. Het was inderdaad spannend maar ik denk dat de zege toch terecht is. We hebben de beste kansen gehad." SPORT \200ÓJ J SPECIAL MEMBER: SUMMA Advies Groep B.V. AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray; Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heidens GOLDEN MEMBERS: Art.com Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Eu rosh utters Flextronics GGZ Groep van Haren Autobedrijven B.V. Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. Muermans Projectontwikkeling Management B.V. McDonald's Venray Van den Munckhof B.V. Nelipak B.V. Numac Nederland B.V. OTTO Work Force B.V. Peka Kroef B.V. Personato Werving Selectie Rabobank, Venray Vie Curi Vitaal MEMBERS: De Aanpak Bouwservice B.V. ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.VVTraiIer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs B|A|S Research Technology Bax Financieel Advies B.V. Bol Accountants, Venray Boomers Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees Ten Brinke Hekwerken BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Cocosoft Communicatiehuis Centennial Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Fortis Bank, Venray Gamma, Venray Van Gansewinkel B.V. Gilde BT van Grinsven Drukkers, Venlo Healthcare Group, Venlo Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING Bank, Venray Interstyling B.V. Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Jacobs Dakbedekkingen Janssen Venray Stucadoors B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicheren Meijer Advocaten Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn K- Rental Nijmegen, Harm en Karei Leenders Kronenberg Collega's, Loopbaanadviesbureau De Lekkernij-'tAnker, Merselo Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Mari, Wanssum Martin Cu ij pers Meidon Plastics B.V., Bergen Ib. Mister Kool's, Wanssum NLW Groep Notariskantoren Venray Verkeersschool Nottelman Pansign Communicatie PDS Products Van der Putt Advocaten Peelrand Makelaardij B.V. PROF NORM, Jan van Dijck Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels,Sanitair en Tegelwerken V.o.f. Rooijerie Uitmarkt Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren SO Expo Sport 2000 Steenhandel Kusters De Swing B.V. Restaurant, America Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Tandartsenpraktijk Venray Thuijls Beheer B.V. Toverland Tempo-Team Uitzendbureau Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Turning Technic B.V. Taxi Touringcar Gee rets, Wanssum Taxi Twan Peeters Uitzendburo Mondial VB&C Verstraaten Business Travel 2VM Make laars/2Cou nt Verspreidingsburo Periodiek Volantis - Hollman Adviseurs Websdesign Wejebe Blitterswijck B.V. Wellness and Sports Partycentrum "De Witte Hoeve" WIK0 Investments Wiertz Personeelsdiensten Wonen Venray Vrienden SV Venray Addit BV Feestcafé de Koets Golfcomplex De Golfhorst Manders Verhuur Munckhof reizen, Horst Nachtcafé Allabonneur Sport Lavit Taxatiebureau Dirkx van Soest Van Heyster Relatiegeschenken B.V. Van Neerbos Bouwmaterialen Group Wijnhuis Venray Maatwerk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2008 | | pagina 26