Gemeente Venray Meerlo-Wanssum en Venray: gemeenten waarin zorg centraal staat Vierde activiteit Wensgeld Venray timmert aan de weg Bewoners, gebruikers en ondernemers geven voorkeur voor bestrating Geen toegang Circuit de Peel Eén zorgloket bij gemeente Venray Minder vaak kapvergunning nodig Bewoners Brukske knappen eigen straat op Informatiebijeenkomst waterschapsverkiezingen Aanbesteding leerlingen vervoer PEEL EN MAAS Centrum op de schop Zorg nodig? Het zorgloket helpt u verder. Op Goede Vrijdag 21 maart en tweede paasdag 24 maart is het gemeentehuis gesloten. Gemeentehuis Openingstijden Een feestje bouw je Hier. Zo heet de vierde activiteit die met behulp van Wensgeld wordt gerealiseerd. Het is een openluchtconcert op 27 juni met optredens van onder andere Nick Simon. De opbrengst gaat naar de milieustichting Hier. De kaartverkoop start 25 maart. Een jaar geleden heeft de gemeente subsidie beschikbaar gesteld voor activiteiten die door jongeren zelf zijn bedacht en worden uitgevoerd. Zo wil de gemeente jongeren aansporen om hun eigen ideeën zelf te realiseren. Dat is niet alleen erg leerzaam voor de jongeren. Er komen zo ook nieuwe activiteiten in Venray bij waar zij zelf behoefte aan hebben. In augustus vorig jaar organiseerde een aantal jongeren Funk the System, een dance-event bij 't Podium. Dit jaar worden er met behulp van Wensgeld nog een dance- event en een jongerenmagazine gerealiseerd. De gemeente is enthousiast over de organisatie van de evenementen. Zij hoopt dat door deze activiteiten ook andere jongeren gemotiveerd worden om met nieuwe en originele ideeën naar de gemeente te stappen. *V> Venrayfocus op mensen Donderdag 20 maart 2008 - Pagina 21 Keizersveld NOORDSINGEL Burggraaf STATIONSWEG STATIONSWEG West merseloseweg Donderdagavond 13 maart hield de gemeente een discussieavond in De Witte Hoeve over de nieuwe bestrating voor het centrum. De proefstroken in de Grotestraat met een aantal variaties in kleur en afmeting van gebakken straatstenen en natuursteen zijn uitgebreid besproken door bewoners, gebruikers en ondernemers. De wat donkerdere granietsoort en een nostalgisch bruinige straatsteen bleken favoriet. De adviesgroepen van bewoners, gebruikers en ondernemers kwamen bijeen en gaven hun meningen en ideeën. Niet alleen de kleur kwam aan de orde, maar ook de functionaliteit en het gebruikersgemak van de bestrating. De architect van MTD uit Den Bosch gaf nog aanvullende adviezen over gebruik en uitstraling van de materialen. Favoriete keuze Via de website van de gemeente konden inwoners van de gemeente Venray hun mening kenbaar maken. De uitslag hiervan werd tijdens de discussie avond ook gepresenteerd. Deze kwam overeen met de mening van de adviesgroepen. Gedurende de avond ontstond een duidelijke richting van een keuze die breed gedragen wordt en die recht doet aan alle aspecten die belangrijk zijn. Een wat donkerdere granietsoort en een nostalgisch bruinige straatsteen bleken favoriet. De afmetingen van de materialen mogen van de aanwezigen wat groter worden dan hoe ze in de proefstroken liggen. Uitkomsten bespreken Ten slotte gaf de architect nog een aantal voorstellen mee voor het nieuwe meubilair zoals banken, afvalbakken en lichtmasten. Deze worden in de adviesgroepen nog besproken. De uitkomsten van de discussieavond worden de komende dagen ook in de afzonderlijke adviesgroepen besproken. Dit zal leiden tot een advies aan de gemeenteraad. Die neemt de uiteindelijke beslissing. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 12 De gemeente heeft maatregelen genomen rondom Circuit de Peel. Dit om te voorkomen dat de openbare orde op en rond het gesloten circuit wordt verstoord. Door deze maatregelen is het circuit niet meer bereikbaar. De Bakelsedijk, het bospad en de ingangen van het circuit zijn vanaf maandag 17 maart tot nader order gesloten. De politie en de afdeling Veiligheid en Handhaving van de gemeente werken hierin nauw samen. Mensen van alle leeftijden moeten zelfstandig kunnen leven en wonen, ondanks hun beperking of handicap. Daarom is per 1 januari 2007 de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) ingevoerd. Sindsdien regelt de gemeente alles wat met ondersteuning te maken heeft, van rolstoel tot bijvoorbeeld hulp bij het huishouden. Mensen met deze of andere zorgvragen komen nog steeds pas na lang zoeken bij de instantie terecht waar ze geholpen kunnen worden. U kunt echter met al uw vragen terecht bij het zorgloket in het gemeentehuis. De openingstijden en telefonische bereikbaarheid staan bovenaan deze pagina onder Publieksdiensten. 1. Tot en met 1 april: reconstructie Langstraat tussen Blauwververstraat en Weg in den Berg. 2. Tot en met 15 april: wegwerkzaamheden Hulstweg ter hoogte van Cordstrap. 3. Tot en met 15 mei: aanleg rotonde ter hoogte van kruising Oostsingel-Henri Dunantstraat. 4. Toten met 15 mei: aanleg ondergrondse infrastructuur Schoutenstraatje en Grotestraat (gas, water en rioolleidingen). Aandachtsgebieden Tevens zijn bij de inventarisatie gebieden binnen de bebouwde kom aangewezen waarvan de gemeente het karakter wil beschermen en/of behouden. Molenklef en Bergkwartier zijn voorbeelden daarvan. Dat betekent dat voor het verwijderen van deze bomen ook altijd een kapvergunning vereist is. De kapvergunning kan alleen worden aangevraagd door de eigenaar van het betreffende perceel. De gemeente gaat op korte termijn onderzoeken of zij een bijdrage kan leveren in het onderhoud van de monumentale en waardevolle bomen. Vergunning Voor alle overige bomen binnen de bebouwde kom is geen kapvergunning meer vereist. Alle bomen buiten de bebouwde kom blijven wel onder de huidige kapverordening vallen. Het college van B en W heeft ingestemd met het vereenvoudigen van het kapvergunningenstelsel. Daarvoor heeft een inventarisatie van monumentale en waardevolle bomen plaatsgevonden. De inventarisatie heeft geleid tot een lijst van ongeveer 700 monumentale en waardevolle bomen binnen de bebouwde kom van Venray en de kerkdorpen. Voor de bomen op deze lijst is altijd een kapvergunning vereist. Om vast te stellen of een boom monumentaal of waardevol is zijn de criteria van de Bomenstichting gebruikt, afgestemd op de Venrayse situatie. Eigenaren van monumentale of waardevolle bomen zijn aangeschreven. Zij hebben gedurende vier weken hun zienswijzen bekend kunnen maken. Daarna is de definitieve lijst opgesteld en is elke boom via een situatieschets vastgelegd. Deze lijst kunt u in het gemeentehuis inzien. Bewoners van de Cello- en Fagot straat hebben zaterdag 9 maart hun straat grondig opgeknapt. Ondersteund door Kan wel! en met hulp van de gemeente Venray en NLW Buitenbeheer hebben bewoners de hele dag gewerkt aan hun straat. De bewoners legden parkeerplaat sen aan, bestraatten plantvakken en plaatsten knikkerkuiltjes. Daarnaast werd er flink gesnoeid en is de hele straat opgeruimd. De opknapbeurt van de straten was een langgekoes terde wens van de bewoners Mandy Noya en Nathalie Salarbux. Zij benaderden de projectorganisatie Kan wel! met hun idee. De gemeente Venray was enthousiast en werkte er graag aan mee. Bewoners De bewoners wilden graag zelfde handen uit de mouwen steken. Ook was het een goede gelegenheid om met elkaar in contact te komen. Mandy en Nathalie verwachten dat door de medewerking van de hele buurt de straat in de toekomst veel netter zal blijven. Vervolg Als vervolg op deze geslaagde dag versiert de gemeente binnen enkele weken de nieuwe bestrating met kleurige pleinplakkers: een hinkel- baan en een lieveheersbeestje met cijfers. Ook legt de gemeente een speeltuintje aan op de groenstrook achter de woningen. Deze vervangt de huidige speeltuin. Die wordt ingericht als grasveld met enkele bomen. Venray heeft veel te bieden op het gebied van zorg. In het verleden waren het de kloosters die van Venray het zorgcentrum van de regio maakten. De huidige zorginstellingen bouwen nog altijd voort op de stevige fundamenten die door de kloos terlingen in Venray zijn gelegd. De zorgsector is één van de grootste werkgevers in Venray en de regio. De kwaliteit die Venray te bieden heeft, komt van deze instellingen en van de vele vrijwilligers en mantelzorgers die op dit gebied 'het cement' van de samenleving zijn. Zorg zit Venray in de genen. Mensen, daar gaat het om De gemeente werkt er hard aan deze kwaliteit op het gebied van zorg te behouden en uit te breiden. Dat doet zij vooral bij de uitwerking en uitvoering van de Wet maat schappelijke ondersteuning. Venray stelt daarbij de mens centraal. Iedereen moet zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven functio neren. Het beleid van de gemeente Venray is erop gericht om dat mogelijk te maken en om een vang net te bieden voor de mensen voor wie dat echt niet meer mogelijk is. Zorgzame partner Als Meerlo-Wanssum en Venray samengaan, kunnen zij elkaar versterken. Er ontstaat dan een gemeente die nog meer voor haar inwoners kan betekenen en die haar regionale rol verder kan versterken. Op de extra pagina van de gemeente leest u meer over Venray als zorgzame partner. Waterschap Peel en Maasvallei houdt een informatieavond voor mensen die zich namens partijen of belangengroeperingen kandidaat willen stellen voor het waterschapsbestuur. De bijeen komst is op maandag 14 april om 20.00 uur in het hoofdkantoor van Waterschap Roer en Overmaas, Parklaan 10 in Sittard. Van 13 tot en met 25 november 2008 houden alle 26 waterschappen in Nederland gelijktijdig verkiezingen. Inwoners van Noord- en Midden-Limburg kiezen bij deze verkiezingen het Algemeen Bestuur van het Waterschap Peel en Maasvallei. Dit bestuur telt 25 zetels. Negen daarvan worden ingenomen door LLTB, het Bosschap en de Kamer van Koophandel. De overige zestien zetels verdelen de stemgerechtigde inwoners van het werkgebied. Tijdens de informatieavond informeert het waterschap de aanwezigen over het werk van waterschap, de bestuurlijke organisatie, het verloop van de verkiezingen en de procedure rondom de kandidaatstelling. Iedereen die over weegt om mee te doen aan de waterschapsverkiezingen is van harte welkom. Het huidige contract voor het leerlin genvervoer in de gemeente Venray loopt aan het einde van het school jaar 2007/2008 af. Door middel van een Europese aanbesteding wordt geïnteresseerde partijen gevraagd om een offerte aan te bieden. Deze aanbestedingsprocedure wordt begeleid door een extern advies bureau: Forseti Tender Management. Alle aanbestedingsdocumenten zijn te downloaden vanaf de website www.forseti.nl.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21