Wagyu WmMMMlS 10 KORTING STUDIO - WIJ STOPPEN - TOTALE LEEGVERKOOP Koester uw Monument 2e PAASDAG OPEN! EIICIMIA in JM0S Peter Nellen r boutPQ/< groep Verkoopplannen?? Bel voor een gratis waardebepaling! Proeverij op spogt Specialist Grote Schoenmaten Dames t/m maat 46 Heren t/m maat 51 'P&oto* ART POSTERS, LIJSTEN EN ALBUMS Prettige paasdagen. vrijdag 4 april vanaf 19.00 uur. mode U) Bij inlevering van deze bon ontvangt u* op uw eerste aankoop (ook in sport- en wandelschoenen) Zuid Nederlandse grootste sedert 1975 www.groteschoenmaten.nl Schoolstraat 24. Venray Tel. 0478-512567 Journalistieke duizendpoot René Poels neemt afscheid van 'zijn' krant Ghanese dag in Brukske Televisie gestolen 11.00-17.00 uur Spijkerbroeken, bekende merken voor redelijke prijzen Vierlingsbeekseweg 16, Overloon Telefoon 0478-649166 Boerderijstij BEKIJK ONZE NIEUWSTE KEUKENS! De nieuwste keukens staan voor u opgesteld. Ill St. Joseph Hoeve Op deze geheel verzorgde avond kan men kennismaken met een zevental Wagyu produc ten die ontwikkeld zijn in samenwerking met oud-chefkok Bertus Liefting van De Hamert. Verder krijgt u informatie over de geschiedenis en de ontwikkeling van dit keizerlijke rundras en over de culinaire mogelijkheden van dit vlees. Kosten voor deze geheel verzorgde avond €50,- incl. wijnarrangement. Uitsluitend via reservering. Voor meer informatie: Tel. 0478-541257 Eykenhofweg 7 5814 AM Veulen-Venray tel. +31 (0)478-541257 fax. +31 (0)478-541787 info@wagyufarm.nl www. wa gy uf a r mn I Tijdens zijn laatste werkdag op de redactie van Dagblad De Limburger in Venlo kreeg hij het heuglijke nieuws te horen. Hij was op schrikkeldag vrij dag 29 februari voor de eerste keer opa geworden, van een prachtige kleindochter met de mooie naam Sophia Dora van zijn oudste zoon Floris. René Poels (60) lacht trots als hij de verslaggever van Peel en Maas in huize Poels in Meerlo trak teert op koffie met het traditi onele beschuit met roze muis jes. En het toeval wil dat zeer binnenkort een tweede klein kind wordt geboren bij de jongste zoon Simon. "Man, ik begin aan een nieuw leven." Dagblad De Limburger neemt vrijdag afscheid van een van zijn meest gezichtsbepalende jour nalisten in de voorbij decennia, zoals hoofdredacteur Huub Paulis- sen het op de uitnodiging schrijft. Schrijver, redacteur, redactiechef in Venray en Venlo, initiatiefnemer van het alom geprezen project Journalist in de Wijk, bedenker van voltreffers als de column Funske en de kerstpakkettenactie van lezers voor lezers. Het is slechts een greep uit het levenswerk van een journalistieke duizendpoot, die ruim 35 jaar aan 'zijn' krant werkte. Eerst voor het Dagblad voor Noord-Limburg, later voor Dagblad De Limburger. Met veel plezier, zegt Poels."Ik ben elke dag fluitend naar mijn werk gegaan. Als journalist heb je het mooiste vak van de wereld. Waarom ik dan niet doorga? Omdat ik al mijn energie wil gaan storten in mijn andere passie: ontwikkelingssa menwerking. Het is mooi geweest zo, het is tijd voor andere missies zoals bijvoorbeeld het realiseren van een Wereldpaviljoen op de Floriade in 2012. Zoals de plannen er nu voorstaan, komt er een pavil joen waar mensen uit de derde wereld zich presenteren en waar muziek-, dans- en theatergroepen gaan optreden. Het idee van SOS Meerlo-Wanssum is om de wereld tuinbouwtentoonstelling te benut ten als een platform voor ontwik kelingssamenwerking." BANKWERKER Maar even terug naar het begin. Want hoe is hij eigenlijk in de journalistiek terechtgekomen? Toevallig, zo blijkt. Want Poels is 'slechts' in het bezit van het lts- diploma bankwerker en ging als vijftienjarige leeftijd al in een brandkastenfabriek in Venray aan de slag. Ook werkte hij een tijdje bij de gemeente Meerlo- Wanssum. Pas op 25-jarige leeftijd schreef hij zijn eerste artikel voor het Dagblad voor Noord-Limburg, maar al veel langer scoorde hij de ene na de andere primeur in het maandblad Vraagteken van jon- gerensoos Merlin, waarvan hij de medeoprichter is. "Senator Robert Kennedy, bisschop Gijssen, Joop den Uyl, boer Koekoek en andere Nederlandse politieke leiders van destijds: ze hebben allemaal hun verhaal verteld in Vraagteken. Dat viel toenmalig chef Wim Aerts van Dagblad voor Noord-Limburg in Venlo blijkbaar ook op. Hij nodigde me uit voor een gesprek en vroeg of ik zin had om journa list te worden. Natuurlijk zei ik 'ja', want wie wil nou niet van zijn hobby zijn beroep maken? Nee, ik heb nooit spijt gehad van mijn beslissing. Ik heb ontzettend veel tijd in de krant gestopt en er onge looflijk voor teruggekregen, zowel in de vorm van dankbaarheid als respect." De energieke Poels begon in 1973 op de destijds een- mansredactie van het Dagblad voor Noord-Limburg in Venray, bij Paul Reiniers. "Van hem leerde ik de fijne kneepjes van het vak. Later kwam Jacques Penris erbij. We waren echte journalistieke vrienden die dag en nacht in de weer waren voor onze krant." Hij vindt zijn vak het mooiste beroep van de wereld. "Het is voor mij altijd een passie geweest", zegt de Meerlonaar. SAMENWERKING René Poels kun je met recht een man van de regio noemen. Gebo ren in de Oirlo, maar zijn hele leven lang woonachtig in Meerlo. Hij is verknocht aan de regio en zijn dorp, waar hij onder meer jongerensoos Merlin mee opricht te, het legendarische, driedaagse popfestival Midsummerpop in de jaren 1970-1974 tot een succes maakte, voorzitter van de dorps raad was en nog altijd actief is in tal van plaatselijke werkgroepen en stichtingen. Als er iets voor het dorp moet gebeuren, dan is René Poels er in 99 procent van de gevallen bij. Maar hij preekt niet alleen voor zijn eigen parochie. Want de sociaal bevlogen Meerlo naar was bijvoorbeeld ook mede oprichter en jarenlang bestuurslid van het Literair Café Venray-regio en de succesvolle serie Klassiek op Locatie, en zet hij zich tevens al jaren in voor zijn medemens als bestuurslid van Stichting Mar- tinus, die hulp biedt aan straat kinderen in Rio de Janeiro. Ook is hij oprichter en voorzitter van de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. Waar haalt hij in godsnaam alle ener gie vandaan? "Dat weet ik soms zelf ook niet", reageert Poels, die vanwege zijn vele verdiensten in 2006 werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met een lach. "Ik voel het niet als een last, maar als een lust. Ik ben iemand die snel kansen ziet en graag samenwerkt met mensen. Ik ben geen bankzitter." ENORM NETWERK De watersnoodramp in Noord- Limburg in 1993, het vliegtuigon geluk in Faro waarbij de Meerlose familie Rutten in 1992 betrokken was, het stormachtige debuut van wielrenner Peter Winnen in de Tour de France van 1981, de mys terieuze ziekte die de koeien van boer Van Dijck in 1983 trof: het is slechts een heel kleine greep uit het indrukwekkende rijtje artike len dat René Poels in de afgelopen 35 jaar als journalist maakte. Maar ook de primeur over het vroeg tijdig overlijden van de Zangeres zonder Naam uit Stramproy is van zijn hand. "Wat mijn geheim als journalist is? Ik vind het belang rijk om het vertrouwen van men sen niet te beschadigen. Ik heb bijvoorbeeld nog altijd erg veel contact met mensen die ik ooit heb geïnterviewd. Natuurlijk is flair belangrijk voor een journalist, maar je moet ook de gave hebben om in de huid van mensen te krui pen. En belangrijk: je moet met respect over de mensen schrijven. Zo heb ik in de loop der jaren een enorm netwerk aan vrienden en René Poels slaat de deur dicht van zijn Café du Chevalier, dat zijn petekind Karlijn Surmin- ski in zijn achtertuin schilderde nadat hij in 2006 werd geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. kennissen opgebouwd." PEEL EN MAAS Zo ook met Peel en Maas, dat tij dens een zittingsavond in Meerlo - vanwege de vele keren dat de naam Poels (paardensport, wiel rennen, basketbal, filmmaker, jour nalist e.d., red.) in het nieuwsblad voorkomt - al eens gekscherend de 'Poels en Maas' werd genoemd. René Poels grijnst. "Peel en Maas vind ik een voorbeeld voor veel krantenmakers. Dat nieuwsblad staat dicht bij de mensen en dat is de kracht van een lokale krant. Ik heb altijd met respect gekeken naar mijn collega's van Peel en Maas en dat doe ik nog altijd. Con currentie is niet erg, de redacties van het dagblad en Peel en Maas houden elkaar juist scherp. De regionale krant heeft ondanks alle nieuwe media toekomst, dat meen ik serieus. Maar dan moeten de burgers in hun krant wel kunnen lezen wat er in hun eigen straat, buurt en dorp gebeurt." Poels is vrijdag ook een van de deelne mers aan de (besloten) forumdis cussie met als titel 'De regionale krant? Geen reden tot bezorgd heid', dat ter gelegenheid van zijn afscheid wordt gehouden in Hotel Asteria in Venray. Gespreksleider Maurice Ambaum legt deze vraag voor aan burgemeester Jos Waals, media-ethicus en lector journalis tiek Huub Evers, hoofdredacteur Huub Paulissen van Dagblad De Limburger en Limburgs Dagblad en Sef Derkx, regionaal cultuur kenner en columnist. 6 dagen per week geopend. Do. koopavond tot 21.00 uur www.meeuwis-meijel.nl Heldensedijk 32, Meijel, tel. (077) 466 17 17 Kortingen uitsluitend geldig op grote schoenmaten (heren 47 t/m 51 en dames 42 t/m 46) Geldig t/m 10 mei 2008 -50% KORTING HOLTERMANS makelaardij Patersstraat 33 - 5801 AT Venray T 0478 - 51 18 00 E info@bouten-groep.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 12 - donderdag 20 maart 2008 EL EN MAAS "Mooiste vak van de wereld" Peter-Paul van Keijsteren houdt op zaterdag 5 april een Ghanese dag voor de wijk Brukske. Deze dag, ondersteund door het leef baarheidsproject Kan wél!, staat in het teken van kennismaking met Ghana en de Ghanese cultuur. De hele dag is er een aantrekkelijk programma. Kinderen en volwasse nen kunnen terecht voor een cur sus djembé, creatieve workshops en een workshop Ghanese dans. Daarnaast wordt de hele dag Gha nese muziek gedraaid door een dj en presenteren enkele bij Ghana betrokken organisaties zich. Men kan vanaf 14.00 uur terecht in wijkcentrum de Kiosk in Venray. Zelf is de initiatiefnemer betrok ken bij de Stichting Aandacht voor Speciale Kinderen (ASK) Ghana. ASK ondersteunt het Spe cial attention Project in Accra. In dit project worden straatkinderen begeleid die vanwege hun diverse problemen niet in staat zijn om via bestaande interventies te integre ren in de samenleving. Het special attention project heeft als doel om deze kinderen onderwijs en bege leiding in gedrag te geven, evenals emotionele zorg. Het project is deels afhankelijk van particuliere giften. De opbrengsten van deze dag gaan dan ook naar de straat kinderen inAccra. Vanaf 17.00 uur kan men aanschuiven voor een Ghanese maaltijd. Aansluitend aan de maaltijd wordt de dag afgeslo ten met een feestavond. Iedereen is welkom om onder begeleiding van de muziek van Maame Jose deze Ghanese dag feestelijk af te sluiten. Voor meer informatie of aanmelden voor de maaltijd kan men contact opnemen met Van Keijsteren via e-mail Ghanesedag- venray@gmail.com of telefoon 06-48954721. Opgeven voor de maaltijd kan ook door de bijdra ge aan de maaltijd te storten op 41.36.39.568 t.n.v. St. ASK Ghana Amersfoort. De politie onderzoekt een inbraak die tussen woensdagmor gen en de nacht van donderdag op vrijdag werd gepleegd in een woning aan de Hubertusstraat in Venray. De inbrekers zijn vermoe delijk via een raam binnengeko men, waarna ze de televisie mee namen. De waarde van de buit is nog onbekend. Deze keer een glas in lood raam uit de Matthias kerk in Castenray. Een rijksmonument. In de zeer oude apsis van het historische priesterkoor! eind 15e eeuw) ziet u drie kunstvolle gebrandschil derde ramen .Het linker en rech ter raam zijn van H.Truyen, al eer der geplaatst in deze wekelijkse rubriek. Het raam in het midden is van Charles Eyck. Hier worden het lij den en de dood van Christus uit gebeeld. Elk raam is duidelijk en laat zien wat het is. Dit raam is een geschenk van de parochie aan pastoor Rieter, met zijn 25 jarig priesterfeest in 1951. In Castenray waren in de oorlog diverse inwo ners die onderduikers herbergden een groot aantal hiervan hebben ook een steentje aan bij gedragen na de herbouwde kerk. Van Eyck is geboren in Meerssen in 1897 als vijfde uit een gezin van 14 kin deren. Hij werd doofstom toen hij op 11 jarige leeftijd roodvonk en tyfus had opgelopen. Hij ging werken bij Ceramique te Maas tricht als decorateur en schilderde versieringen op het serviesgoed. Via de schrijfster Maria Vola een schrijfster in NRC handelsblad kwam hij op de kunstacademie terecht in Rotterdam .Na de oor log ging hij naar de Rijksacade mie in Amsterdam, en maakte hij als kunstenaar een goede ontwik keling door. Wonend in de Jordaan ondervond hij bittere armoede.Via vrienden die een expositie organi seerden in Parijs, waarbij al zijn werken werden verkocht ging het wat beter. Na enkele exposities in Amsterdam kwamen er meer opdrachten binnen, zoals muur schilderingen in kerken. Hij kwam hij in contact met J. Nicholas de glazenier. Langzamerhand maakte hij ook furore als glazenier, en ontwierp hij gebrandschilderde ramen, in binnen en buitenland, plafond en muurschilderingen, etsen, kruiswegstaties etc. Ook voor deze kerk in Castenray kreeg hij de opdracht. Charles Eyck is heel figuratief te werk gegaan en heeft gebruik gemaakt van gloed volle en krachtige kleuren, diep rood en diepblauw. Hij is in 1983 overleden en begraven in de St. Josephkerk te Meerssen die hij zelf ontworpen had. Bron: Stichting Heemkundig Genootschap Castenray, J. Strijbos Namens SVM Koester uw Monu ment. Reageren kan naar koesteruw- monument@kpnplanet.nl De Hulst 9a Oostrum (Venray) Tel. 0478 - 569328 www.peternellenkeukens.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19