Sjonnies, Cabarestafette en Beenhouwerij Pilot Flame in de Tijd Born to be Wild SRV Mannen bij OJC Jera'70 Concerten En Bloc en Syrinx Do or Die op Jera on Air 2008 Concert Kris Delmhorst Sixtiesnight Brug der zuchten PEEL EN MAAS Donderdag 20 maart 2008 - Pagina 15 Programma Schouwburg Venray Shakespeare met een knipoog Frank de Gruyter brengt don derdag 20 maart zijn vertelvoor stelling William, de Shakespeare verhalen Hamlet, King Lear en Macbeth op een luchtige manier. De voorstelling vindt plaats op Kasteelboerderij in Horst. Rasver teller Degruyter neemt de luiste raar op onnavolgbare wijze mee naar de wereld van Shakespeare. De historie met een Belgische knipoog. Shakespeare wordt plots helder en zijn teksten krijgen door een aanstekelijke acteerprestatie een mooie dynamiek in een func tioneel decor. Degruyter vertelt en speelt Shakespeare. Hamlet, King Lear, MacBeth, hier en daar een getemde feeks; ze passeren alle maal de revue. Men leert persona ges kennen alsof ze naast de deur wonen. De personages worden als het ware herkenbare personen van vlees en bloed! Theaterteksten worden spannende verhalen. De voorstelling begint om 20.15 uur. Voor meer informatie en reser veren zie www.detiendschuur. nl/joomla. Kunstgalerie In De Witte Hoeve in Venray houdt kunstgalerie Kleinkunst Holland op maandag 24 maart van 11.00 tot 17.00 uur een schilderij ententoonstelling met de moge lijkheid tot aankoop. De doeken zijn afkomstig van zowel binnen- als buitenlandse kunstenaars en zijn allen opgespannen en voor zien van lijst. Waar galerie Klein kunst zich mee onderscheid van anderen is het feit dat lijsten ter plekke naar keuze kunnen worden omgezet en ook dat het mogelijk is om verschillende doeken mee naar huis te nemen om te kijken of de maat, kleur of afbeelding wel in het interieur past. Er staan gemiddeld vijfhonderd schilde rijen uitgestald met onderwerpen variërend van landschap tot stil leven en van hedendaags modern tot krachtig gekleurde abstracten. Ook veel klassieke werken uit de 17e eeuw die alleen in musea hangen en dus niet te koop zijn worden op deze dag perfect nage schilderd aangeboden, al dan niet in gouden ornamentlijsten. Omdat Kleinkunst bij de kunstenaars mooie kortingen bedingt en groot inkoopt kunnen zij de doeken zeer laaggeprijsd aanbieden op deze tentoonstelling. Pasen in De Locht Op eerste en tweede paasdag zijn er jonge kuikentjes te zien in streekmuseum De Locht in Mel- derslo. Natuurlijk is het ook de moeite waard om de rest van het museum te bekijken met onder meer de ouderwetse woonkeu ken, het ambachtenstraatje en de wisselexpositie Juweeltjes in Tex tiel! Museum De Locht is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. Zie ook www. delocht.nl. Mozartmis Tijdens de hoogmis op tweede paasdag in de Paterskerk in Venray wordt de Missa Brevis in G, KV 140 van Wolfgang Amadeus Mozart, uitgevoerd door de Zangers van Sint Frans. Ze worden begeleid door een orkest. De strijkers en blazers zijn voor het grootste deel lid van het Helmonds-Venray's Symfonieorkest. Ook het bekende Sancta Maria, Mater Dei KV 273 van Mozart wordt door koor en orkest gezamenlijk uitgevoerd. Het geheel staat onder leiding van Vincent Las, de nieuwe dirigent van de Zangers van St. Frans. Aan vang is om 11.00 uur. Café de Tijd in Venray presen teert op zondag 23 maart, eerste paasdag, een gevarieerd muzikaal programma aan. Vanaf 21.00 uur staat op het podium klaar de Ven- rayse band Pilot Flame. Omstreeks 2002 begonnen percussionist Jop Janssen uit Leunen en Giel Claes- sens uit Veltum een band. Via gitaarleraar Ad Weiten vonden ze een gitarist/zanger genaamd Freek Crienen uit Ysselsteyn. Deze erva ren muzikant (Lynn's theatershow) bracht muziek maar vooral ook de sfeer naar een hoger niveau. In 2003 kwam bassist Mark Born uit Veltum bij de groep om de muzi kanten te ondersteunen. Tijdens een bijeenkomst in Ysselsteyn werd op originele wijze de naam gekozen waar zij mee verder wil den. Ook met oog op het eerste officiële optreden van de band moest er een naam gekozen wor den. En dat werd Pilot Flame. De band steekt het publiek aan met hun wervelend programma en 'de vonk slaat snel over'. Deze zin nen duiden ook wel op de grote kracht van Pilot Flame: De inter actie met het publiek. Pilot Flame geeft een mooi optreden weg, waarin de show en ook de kwali teit van muziek het publiek reden geven tot een feestje. Podiumer varing is dan ook al ruimschoots aanwezig bij deze nog jonge band. Elke keer weer is Pilot Flame dé sensatie waar het publiek mee los komt. Het repertoire van Pilot Flame is heel variërend en gaat van feestmuziek en meezingers tot serieuze rustige en knallende rock. Denk hier aan nummers van onder andere Blof, De Dijk, Di rect, Kane, Live en niet te vergeten Marco Borsato.Voor meer infor matie: www.pilotflame.nl Naast Pilot Flame is dj Pex vs. ADHDJ te gast in café de Tijd. De lente breekt aan en dat zorgt voor broedende vogels, bijzondere geboortes en spannende activitei ten; Zoo Pare Overloon is helemaal klaar voor het voorjaar! Tijdens het Paasweekend is er genoeg te beleven voor jong en oud: de nieuwe voorjaarsspeurtocht Born to be Wild gaat van start, de Beestenboelkar zal bezoekers de gelegenheid geven om vachtjes en schedels te bekijken, specta culaire roofvogeldemonstraties vinden plaats en de Paashaas hup pelt vrolijk door het park. Het is een drukte van belang in Zoo Pare Overloon! Zo zijn de ooievaars druk in de weer met hun nesten, zijn er inmiddels al drie Indische antilopen geboren, wordt er hard gewerkt aan het nieuwe verblijf voor de Maleise tapir en worden voorbereidingen getroffen voor de komst van de reuzenmiereneter. Ook kunnen bezoekers een nieuwe diersoort verwachten: Chinaparkieten. In Zoo Pare wordt op dit moment hard gewerkt aan de uitbreiding van het pavil joen. Het Panda Paviljoen wordt met zo'n 1450 m? uitgebreid. De entree wordt hierdoor aanzienlijk vergroot en overdekt. Een grote souvenirshop met een ruim assor timent aan knuffels, posters en ansichtkaarten zal deel uitmaken van het paviljoen. Ook komen er twee grote zalen bij waardoor er meer mogelijkheden ontstaan voor feesten en partijen. Voor de kinderen is de speeltuin nog gro ter en spannender gemaakt met nieuwe speeltoestellen, waar bij ook aan de allerkleinsten is gedacht. Tijdens Pasen start Born to be Wild. Door deze speurtocht te maken komen deelnemers tus sen de zes en twaalf jaar oud van alles te weten over pasgeboren dieren en hun opvoeding. Wie wordt na de geboorte direct aan zijn lot overgelaten en wie blijft nog jaren onder moeders vleu gels? Wie is er bang voor zijn eer ste zwemles en wie weegt bij de geboorte al 6 kilo? Op deze en andere vragen krij gen de deelnemers antwoord. De volledige opbrengt van Born to be Wild gaat naar een kraanvogelpro ject in Rusland. Speurtochtformu lieren zijn van 23 maart tot en met 11 mei verkrijgbaar aan de kassa. In de Magic Zoo Show beleven de theaterdieren de raarste avontu ren. Tijdens deze theatervoorstel ling leven bezoekers met de vro lijke Ollie en de ietwat humeurige Dizzie mee, worden verrast door de grote wisseltruc en mag zelfs iemand uit het publiek de thea terdieren meehelpen! Bezoekers voelen de wind langs hun gezicht strijken als de roofvogels vlak over hun hoofd suizen tijdens de spec taculaire roofvogeldemonstraties. Op tweede paasdag vinden de roofvogeldemonstraties plaats om 13-00, 14.30 en 16.00 uur. In de bijenstal is ook volop bedrijvig heid; de Imkervereniging Venray is tussen 13-30 en 16.00 uur aan wezig om uitleg te geven over het leven van bijen. Voor de jonge bezoekers is het extra feest tijdens Pasen. Zoo Pare Overloon aan de Stevensbeekseweg in Overloon is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.overloon- zoo.nl. Jera'70 biedt op zondag 23 maart de mogelijkheid om flink uit je dak te gaan. Om dit te bewerkstelligen zijn er twee feest dj's van naam gestrikt. Dj Izzy en dj Leon van De SRV-Mannen. Dj Leon bracht reeds onder verschil lende namen cd's uit en heeft jarenlange ervaring als dj in een feestcafé.Als zanger en entertainer zorgt hij iedere keer weer voor een waanzinnig feest. Dj Izzy is een diskjockey, die geheid iedere tent op z'n kop krijgt. Hij begon zijn carrière als hardstyle dj, maar is uitgegroeid tot een allround dj die moeiteloos alle stijlen in de mix gooit. Het feestende tweetal heeft al ruime ervaring opgedaan tijdens enkele grote evenemen ten en op vele feesten in cafés en feesttenten. Ze staan er dan ook garant voor om op elke locatie Kaartverkoop benefietconcert De gemeente Venray heeft een subsidie van 2000 euro gegeven aan Claire Schlüter, Laura Swin- kels, Fenne van den Broek, Kelly Baarslag en Huyen Nguyen voor de organisatie van een benefiet concert. Op vrijdag 4 april begint de kaarverkoop van dit benefiet concert met artiesten zoals Nick Simon, 2-Late, Pilot Flame, Dj Stef e.a. Het feest vindt plaats in 't Podium in Venray op 27 juni en is voor alle leeftijden toegankelijk. Kaartjes voor dit benefietconcert zijn in Venray af te halen bij bak kerij Gommans, D-Company en 't Podium. Men kan ook nog kaartjes halen op de dag van het concert bij de toegangspoort. De leer lingen van het Raayland College hebben voorrang op de verkoop, en kunnen al op 25 maart kaartjes kopen. De opbrengst van het con cert gaat naar milieustichting Hier. een superfeest te bouwen. De SRV Mannen scoorden de afgelopen jaren diverse hits als Jetzt Kom men Die Kanonen en Ritsiebee, hun laatste single Bier en Tieten was ongetwijfeld één van de grote knallers in de feestcafés de afge lopen jaren. Bij wijze van uitzon dering treden de heren ook nog op als team. Een vier uur durende show waarin de heren als zingend optreden. Een feest der herken ning, met hits van toen tot nu. De deuren gaan om 20.00 uur open. Voor meer informatie kan men kij ken op www.jera70.nl. D'accorD in De Evenaar In café de Evenaar kan men op maandag 24 maart, tweede paas dag, vanaf 16.00 uur genieten van een optreden door D'accorD. D'accorD speelt composities die ze persoonlijk mooi vinden en die in uitvoering niet verder kwamen dan ieder in hun eigen keuken. Het repertoire bestaat uit covers en eigen composi ties. Dit wordt doorweven met jazz-, gipsy- en bluesinvloeden, gebruikmakend van verschillende talen, waaronder het dialect. De liedjes en composities worden puur gebracht, alsmede bewerkt en samengesmeed in driestem mige zang. Hierdoor ontstaat een nieuw soort spanning waarbij de luisteraar te maken krijgt met ver rassende wendingen. Het geheel blijft integer, fris en uitnodigend. De muziek van D'accorD is swin gend en voor een breed publiek geschikt, van huiskamerconcert tot buitenfestival en van kroeg tot podia en intieme tafelzit. D'accord bestaat uit Peter Verberne (lead vocals, rythmguitar, harmonica), Gerard Schütte (bass) en Jeffrey Meijer (lead guitar). De Sjonnies hadden in 1995 hun landelijke doorbraak met het nummer Dans je de hele nacht met Mij, drie jonge talenten op één avond, thea termakers die een deel uit hun programma gaan etaleren in Cabarestafette en De Beenhou werij combineert de strakste ritmes en grooves met humo ristische acts. Schouwburg Venray presenteert komende week drie voorstellingen. De Sjonnies bezoeken op dins dag 25 maart de schouwburg. Ze hadden in 1995 hun landelijke doorbraak met het nummer Dans je de hele nacht met Mij. Vanaf dat moment kreeg Nederland te maken met een nieuw fenomeen: Een vader met twee zonen die overal iedere tent op stelten wis ten te zetten. Met aanstekelijke muziek, maar ook met een geraf fineerde show vol hilariteit en verrassingen, werden De Sjonnies verkozen tot Populairste Feest band van Nederland. Om hun optredens nog toegankelijker te maken, zijn De Sjonnies het the ater in gegaan. Uiteraard wordt men tijdens zo'n avondje theater getrakteerd op de grote krakers van De Sjonnies, zoals Blauw van de sangria, Zwemmen zonder slip en Roos in je blonde haren. Ook de wat rustigere nummers zoals Twee armen om me heen, Anne - marie en Kom bij me terug ont breken niet. Wat zij precies gaan doen blijft een verrassing, dat het een hilarische avond wordt, staat bij voorbaat vast. Aanvang 20.00 uur. CABARESTAFETTE Op woensdag 26 maart vanaf 20.00 uur is er Cabarestafette in Schouwburg Venray. Drie jonge talenten op één avond. Theater makers die een deel uit hun pro gramma gaan etaleren. Dankzij sterke finales van de cabaretfestivals, staat er voor deze 22ste editie een ijzersterke nieuwe groep. Enkele namen van vele cabaretiers die nu succesvol zijn en in het verleden deelnamen aan Cabarestafette zijn Brigitte Kaandorp, Bert Visscher, Hans Teeuwen,Theo Maassen, Lenette van Dongen, Jeroen van Merwijk, Kees Torn, Sanne Wallis de Vries, Sara Kroos, Jochem Myjer en Wim Helsen. DE BEENHOUWERIJ Wat begon als een persiflage op het Nederlandse percussiegezel schap Slagerij van Kampen groei de uit tot één van de vaste waar den binnen het theatercircuit. Na een kleine reeks optredens in jeugdhuizen werd De Been houwerij in 1997 geselecteerd voor Trappelend talent. Ze bezoe ken op donderdag 27 maart de schouwburg in Venray. Na de pro ducties Filet Américain Préparé, Delicatesse, Koel bewaren en Sla gen en Verwonderingen staat er een nieuwe voorstelling voor de deur: 't is energiek, 't is verassend, 't is compleet getikt, 't isToktok. Is het een kip? Zacht getokt, hard getokt! Twee is meer dan één! Het maakt geluid en het is geen stok TOKTOKWant ritme is meer dan drummen alleen! De Beenhouwe rij combineert de strakste ritmes grooves met humoristische acts, verbazingwekkende projecties en hilarische 3D-animaties.Aanvang 20.00 uur. Voor reserveringen kan men contact opnemen met Schouwburg Venray via tele foon (0478)530999 of via www. schouwburgvenray. nl De blokfluitensembles En Bloc uit Venray en Syrinx uit Horst geven twee gezamenlijke concer ten. En Bloc bestaat uit acht perso nen en staat onder leiding vanAns Thijssen. Syrinx bestaat uit tien personen en staat onder leiding van Al Jacobs. Op het programma staan werken uit de tijd van de renaissance tot aan de twintigste eeuw en enkele werken worden gezamenlijk gespeeld. De leden van beide ensembles bespelen meerdere fluiten, van de sopra- nino tot de bas. Het eerste con cert vindt plaats op zondag 30 maart om 15.00 uur in de basis school De Vlaswei in Venray. Het tweede concert is zondag 18 mei om 15.00 uur in het Gasthoes in Horst. Met trots presenteert de stich ting Jera on Air het Belgische Do or Die. Sinds begin 1999, toen de band werd opgericht door zan ger Chris, hebben de mannen van Do or Die zich meer dan thuis gevoeld op het podium. Of ze nu moeten openen voor bands als Hatebreed, Agnostic Front en Bio- hazard, ze spelen altijd met dezelf de enorme hoeveelheid energie. De eerste twee albums kwamen al snel tot stand. Hierop volgde een lange internationale toer en volgden er, helaas, wat mindere tijden voor de band. Door enkele privéproblemen werd de helft van de band in 2003 gedwongen te stoppen. In 2004 was de band echter terug als nooit tevoren en maakte een comeback toen ze in één weekend optraden op zowel Pressure Fest, Graspop en Fury Fest. De laatste jaren is de band bezig geweest hun laatste plaat Tradition te promoten in Europa en de VS. Begin 2008 produceerde de hardcoreband haar nieuwste album, dat op 23 mei wordt uitge bracht. Met dit album, dat de titel Pray For Them meekrijgt, in hun bagage gaan de leden van Do Or Die non-stop toeren om de kroon van Europese hardcore op te eisen. Do or Die staat op het Jera on Air festival met Madball, Agnos tic Front en Strike Anywhere. Kaartjes zijn online te bestellen via www.jeraonair.nl. De gerenommeerde Amerikaan se singer/songwriter Kris Delm horst bestijgt zondag 23 maart het podium van Cambrinus in Horst. Na een optreden met haar band op het Blue Highways Festival 2007 in Vredenburg Utrecht doet Delmhorst in maart 2008 Neder land voor zes concerten aan. Eind jaren '90 maakt Delmhorst de overstap van jazz en klassiek naar het (new)folk genre. Voor haar meest recente cd Strange Con versation vormden gedichten van anderen het uitgangspunt. Het leverde prachtige, kleine en afwis selende nummers op die voor een breed publiek toegankelijk zijn. De goedlachse diva die al veel poëzie in haar liedjes verwerkte vóórdat ze in 2007 haar voorlopig laatste cd uitbracht vergast het publiek ongetwijfeld op een onderhou dend concert. Een innemende en bij tijd en wijle indrukwekkende podiumpersoonlijkheid, die wordt begeleid door gitarist Dennis Crommett. Het concert begint om 16.00 uur en reserveren is aan te bevelen. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of via www.cambrinusconcerten.nl. De Witte Hoeve in Venray is op zaterdag 19 april is het middelpunt van muziek- en dansliefhebbers van muziek uit de jaren '50 ,'60 en '70 tijdens de Sixtiesnight. Deze avond staat ook in het teken van 45 jaar Sparks, een band uit Horst en Venray met nog steeds drie ori ginele leden. Tevens zijn er optre dens van 57 Fairlane en mister Blue Diamond Riem De Wolff. De Sparks zijn nog steeds zeer geliefd. Dit getuige het groot aantal fans die deze band nog steeds heeft. Nadat de zonen van Ben de zang op zich namen is de groep aanhangers, vooral bij de jongere generatie, alleen maar gestegen. Deze avond spelen er ook wat gastartiesten met de Sparks mee. Het repertoire bestaat uit beat, Rock&Roll, en -six- ties en seventiesmuziek. De twee de band deze avond is 57 Fairlane uit de regio Eindhoven. De band is ontstaan uit de Lucky Devils. Na een aantal wisselingen bij de Lucky Devils werd besloten om een nieuwe start te maken en de naam te veranderen in 57 Fairlane. In korte tijd heeft deze band al een naam opgebouwd in het R&Roll circuit in Nederland. In 2007 werd er ook een fanclub opgericht en de leden hiervan vergezellen de band bij veel optredens. Met een repertoire van R&Roll, rockabilly en instrumentaal komt men sterk voor de dag, ook de dansliefheb bers komen volledig aan hun trek ken. De derde artiest is mister Blue Diamond himself Riem De Wolff. The Blue Diamond waren met onder meer The Tielman Brothers, Black Dynamites en Crazy Rockers de grondleggers van de Nederland se popmuziek. The Blue Diamonds hadden een wereldhit met Rarno- na en sinds die tijd zijn ze altijd op toer geweest over de aardbol. Na het overlijden van broer Ruud een aantal jaren geleden ging Riem De Wolff solo. Deze avond komen er een aantal hits voorbij als Ramona, Litle Ship en Carol. Kaar ten zijn te reserveren via telefoon (0478)580624, (0478)581626 of via e-mail l-linders@home.nl. In de voorverkoop zijn de kaarten af te halen bij sigarenhuis v/h Janssen en bij De Witte Hoeve in Venray. Ook zijn er arrangementen moge lijk met overnachting en ontbijt. Informatie hierover is verkrijgbaar via telefoon (0478)581626. Boekrecensie in Peel en Maas Lou C. Lynch, bijnaam 'Lucy', woont al zijn hele leven in Thomaston, New York. Hij is veertig jaar getrouwd met Sarah en hun zoon is inmid dels een volwassen man die op het punt staat het familie bedrijf over te nemen. Lucy is een dromer en een echte opti mist, een karaktereigenschap die hij van zijn vader heeft geërfd. Zijn moeder, die nog steeds volop ontembaar in leven is, is de drijvende kracht achter zijn bestaan. Dankzij haar scherpe intelligentie, gecombineerd met het optimisme van de Lynches, heeft de familie zich ontworsteld aan haar lage sociale status. Nu bereiden Lucy en Sarah zich voor op hun - eerste en enige - reis naar Italië, waar Lucy's oudste vriend Noonan woont. Noonan verkoos, in tegenstelling tot Lucy, de vrijheid boven het beperkte, kleinsteedse milieu van Thomas- ton en is inmiddels een beroemd kunstenaar. vTer voorbereiding op hun reis besluit Lucy zijn geschiedenis toe te vertrouwen aan zijn dagboeken, in de hoop daarmee het mysterie van zijn en Sarah's vriendschap met Noonan te ontrafelen. Richard Russo Brug der zuchten In Brug der zuchten wisselen de geschiedenis van Lucy en die van Noonan elkaar af in een gestaag crescendo dat voortdurend ver rast. Brug der zuchten is Russo op z'n best: een verhaal over familie banden, het leven in 'small-town' Amerika, maar ook over de verbor gen klassenmaatschappij die Ame rika nog steeds is. Russo vergroot zijn thematiek op vorstelijke wijze met het leven van de verdwenen Noonan, wiens motieven en erva ringen resoneren in de intens ver schillende levens. Brug der zuch ten is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19-95 euro. Kunst Cultuur Winnaarvande Pulitzer prize voor Empire Falls ROMAN I SIGNATUUR [wwwTrud ysphotosTcoml

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15