'Splitsing gemeente moet optie blijven' 'Toerisme voor iedereen' Echte vriendenkring... NCDO steunt Wereldfestival Expositie Ingezonden Ruiterdub Meerlo Oude foto Service rubriek 9Ï PEEL EN MAAS Donderdag 20 maart 2008 - Pagina 13 Dorpsraden: raad spreekt voor zijn beurt Een gemeentelijke opsplit sing moet een optie blijven. Dat vinden de dorpsraden in de gemeente Meerlo-Wanssum, die maandagavond, na het eer ste openbare debat over de toekomst van de kleine Maas gemeente, hun boosheid en teleurstelling niet onder stoe len of banken staken. Zij vin den het onbegrijpelijk dat een ruime meerderheid van de politiek de optie splitsing nu al van tafel heeft geveegd. "De burgers hebben zich daar over nog niet uitgesproken. Laat die eerst hun zegje doen tijdens de burgeravonden en de dorp speiling. Tot het zover is, is het veel verstandiger om alle opties open te houden. Nu lijkt het net of de bevolking niks in te brengen heeft en dat er al lang een keuze is gemaakt", stelde voorzitter Anthony van Baal van het Dorps- radenoverleg Meerlo-Wanssum na afloop van het debat. De dorpsraden vinden dat de burgers eerst aan zet zijn en dat de gemeenteraad voor zijn beurt heeft gesproken door nu al de optie splitsing te schrappen. Vol gens de raadsfracties PK Meerlo- Wanssum, PvdA en GP'94 zitten aan splitsing namelijk te veel nade len. De dorpsraden zijn echter allerminst blij met het afschieten van de splitsingsvariant en zullen de burgers tijdens de dorpspeiling, ondanks het verzoek van GP'94, PK Meerlo-Wanssum en PvdA om deze vraag te schrappen, toch vra gen hoe ze tegen een eventuele splitsing van de gemeente Meerlo- Wanssum aankijken. De burgers krijgen dus twee vragen voorgelegd.Ten eerste naar welke gemeente hun voorkeur uit gaat: Venray of Horst aan de Maas. Ten tweede of ze voor- of tegen stander zijn van een splitsing van de gemeente.Als een grote meer derheid van de burgers de voor keur geeft aan splitsing, dan dient de gemeenteraad daar volgens de dorpsraden rekening mee te hou den in zijn besluitvorming. DORPSPEILING De dorpspeiling over de toe komst van de gemeente Meerlo- Wanssum is om praktische rede nen verzet van donderdag 3 april naar zaterdag 5 april van 9 00 tot 15.00 uur. De dorpsraden rich- Few bom volle raadzaal tijdens het eerste openbare debat over de fusie. ten stembureaus in, waar burgers met potlood hun keuze kunnen maken. Diezelfde dag nog wordt om 18.00 uur de uitslag van de peiling tijdens een openbare bij eenkomst bekendgemaakt in het gemeentehuis en overhandigd aan de raad. Met de uitkomsten van het onderzoek hopen de dorpsra den de politiek een handvat aan te reiken voor de definitieve besluit vorming op maandag 21 april. Op dinsdag 1 april en woensdag 2 april vanaf 20.00 uur worden in 't Brugeind in Meerlo burge ravonden gehouden voor burgers, ondernemers, verenigingen en andere belangstellenden. Project primeur in Limburg Dertien ondernemers hebben hun belangstelling kenbaar gemaakt voor het project 'Toerisme voor ieder een'. Zoals bekend gaan de gemeente Meerlo-Wanssum, het Toeristisch Platform Meer lo-Wanssum en het Platform Gehandicapten Meerlo-Wans sum samen de schouders zet ten onder het project. Doel van het project is om de toe ristische sector beter toegan kelijk te maken voor senioren en mensen met een beperking. Het project werd donderdag, tijdens de opening van het toe ristisch seizoen 2008 in zaal De Kei in Geijsteren, oficieel gepresenteerd. De gemeente Meerlo-Wanssum start als eerste gemeente in de provincie Limburg met het toeris tisch project, waarin ondernemers in de toeristische en recreatieve sector een driejarig traject aange boden krijgen. Drie jaar lang krij gen zij de gelegenheid en tijd om aanpassingen te doen ter verho ging van de gebruikskwaliteit van hun bedrijf. Vervolgens ontvangen ze een pakket aan verbeterpun- ten waarmee ze hun zaak kunnen veranderen en een officieel certi ficaat. Ook komt er een speciale web site waarop de toegankelijkheid van de toeristische bedrijven en het midden- en kleinbedrijf in Meerlo-Wanssum is te lezen. Ver der komen er voor de geabon neerde bedrijven periodiek ondernemersbijeenkomsten over toegankelijkheid en toerisme. De uitvoering van het project is in handen van Next Generation 4all. Ondernemers die niet in de gele genheid waren om de presentatie Wethouder Dickie Minken-Jan- sen op de foto met de rolstoel- dansers van de rolstoeldansver- eniging Roll for Fun. bij te wonen, kunnen hun belang stelling nog altijd kenbaar maken bij de gemeente Meerlo-Wanssum. Ja, het is een echte vriendenclub, hengelsportvereniging De Vrien denkring. En de (bestuurs)leden zijn ook niet te beroerd om zelf de handen uit de mouwen te ste ken voor 'hun' club. Weer, wind en modder trotserend begon een groepje handige vissers onlangs uit arren moede zelf maar met het aanleggen en herstellen van de oevers van hun visvijver in Tien- ray. Want het wil maar niet vlot ten, vertelt bestuurslid Jan Smits. "In maart zouden de oevers klaar zijn, maar die deadline is weer overschreden door de aannemer." En dus gingen de vissers van de circa 120 leden tellende hengel sportvereniging zelf maar aan de slag, want ze willen toch zo snel mogelijk fatsoenlijk kunnen vis sen in hun vijver aan de Nieuwe Baan. De bedoeling is dat bij de vijver een schuilhut komt en dat er her en der aan het water vis- steigers worden aangelegd, waar onder twee steigers voor invali den. "Deze maand worden een vijftiental graskarpers uitgezet die de waterpest opvreten en de bedoeling is dat we de vijver in 2010 in gebruik kunnen nemen. De gewone vis willen we volgend jaar uitzetten", aldus Smits. Maar dan moeten eerst de oevers klaar zijn, en dat is nog een hele klus voor de visvrienden. Bestuursleden en leden van De Vriendenkring zijn zelf begon nen met het aanleggen en her stellen van de oevers. Onthulling monument Meerlo Er komt aan de Heesweg in Meerlo een monument ter nage dachtenis aan zes bemannings leden die in de nacht van 12 op 13 juni 1944 sneuvelden toen hun bommenwerper neerstortte. Jack Trend, nu 87 jaar, is de enige overlevende van dit ongeval. Van hem is het idee om een eenvoudig monumentje op te zetten, waarna het plan verder werd uitgewerkt door een lokale initiatiefgroep van Arnold Holl en René Poels in samenwerking met de dorpsraad. In het monument wordt een ijzeren plaat van het vliegtuig ver werkt, die altijd op de boerderij van de familie Van de Winkel-Vis sers aan de Heesweg bewaard is gebleven. Het monument wordt op zaterdag 7 juni om 12.00 uur onthuld, in aanwezigheid van diverse Engelse gasten. Het wordt een feestelijke onthulling, met veel ceremonieel en bijvoorbeeld ook een parade van oude leger voertuigen uit de Tweede Wereld oorlog van de vereniging Santa Fé. De gemeente Meerlo-Wanssum steunt het initiatief met een waar- deringsbijdrage van 1000 euro. Vogelmarkt in Meerlo Vogelvereniging de Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op tweede paasdag maandag 24 maart weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze vogelmarkt kan iedereen vogels kopen en verkopen. Er zijn op de markt ook vogelhandelaren aanwezig. De vogelmarkt wordt gehouden in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo van 9-30 uur tot en met 12.00 uur. Op deze markt worden geen duiven en kwartels toegelaten. Voor verdere informatie, telefoon: 0478-531221 Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray ver gadert op dinsdag 25 maart in dienstencentrum Zonnehof. Aan vang: 20.00 uur. De agenda: ope ning, notulen vorige vergadering, bespreking actielijsten januari en februari, inkomende stukken januari en februari, herindeling, werkgroepje DOP, website, werk groep Tiensteen, werkgroep AED, ruimtelijke ordening, leefbaarheid, diverse voorstellen, nieuwe inwo ners, uitgaande stukken januari en februari, rondvraag, sluiting Reckless Pilots op Merlinpop Tijdens het festival Merlinpop op zondag 23 maart in Meerlo treden de bands Reckless Pilots, The Accelerators,The Skaranoids, Fold en The Heavens Devils op. Al afsluiter staan twee dj's op de planken van OJC MerlimThe Ritz. Het jaarlijks terugkerende festival begint om 16.00 uur en de entree bedraagt 8 euro. Het festivalter rein gaat om 14.30 uur open. Voor meer informatie over de bands en het festival Merlinpop: www.ojc- merlin.nl Voetveer weer in de vaart Het voet- en fietsveer Blitters- wijck-Wellerlooi gaat weer in de vaart. Vanaf vrijdag 21 maart zal het veer weer dagelijks van 10.00 uur tot 20.00 uur voetgangers en fietsers de Maas gaan over zetten. De veerboot gaat nu het zevende jaar in en de schippers verwachten in mei of juni 2008 de 250.000ste passagier over te zetten. Uiteraard zal het bereiken van deze mijlpaal weer met enig tromgeroffel worden gevierd. Het Wereldfestival Meerlo- Wanssum, dat op zondag 29 juni in Meerlo wordt gehou den, krijgt voor de organisatie van deze multiculturele mani festatie 7500 euro subsidie van de Nationale Commissie voor Internationale Samenwer king en Duurzame Ontwikke ling. Dat heeft deze landelijke commissie onlangs bekend gemaakt. Eerder maakten de Rabobanken van Horst aan de Maas en Venray bekend het festival te ondersteunen met 3500 euro. De NCDO is positief over dit Wereldfestival omdat de manifesta tie bijdraagt tot het vergroten van kennis en actieve betrokkenheid van de Nederlandse bevolking bij vraagstukken over internationale samenwerking.Tijdens het festival komen diverse aspecten aan de orde zoals fair trade, millennium doelen en successen van ontwik kelingssamenwerking. Dat alle maal op een sympathieke wijze gepresenteerd in een wervelend programma met dans, muziek, workshops, films en theater. Ook het feit dat de zes basisscholen van Meerlo-Wanssum zo constructief meewerken aan de activiteiten van SOS Meerlo-Wanssum, noemt de NCDO van groot belang. De NCDO onderschrijft het idee van SOS dat door de grote diversiteit aan activiteiten tijdens het festival ook mensen die doorgaans niet zo geïnteresseerd zijn in ontwik kelingssamenwerking zeker de boodschap mee zullen krijgen. Enthousiast is de NCDO over het idee van de organisatie om op het festivalterrein een Afrikaans dorp na te bouwen met work shops en een speciale mode show met modellen van hier en uit het zuiden. Het Wereldfestival vindt plaats op zondag 29 juni in manage Megelsprong te Meerlo en op het daarbij gelegen evene mententerrein. Speciaal voor dit festival is een website geopend: www.wereldfestival2008.nl. In Bouwbureau De Kievit aan de Grotestraat 66 inTegelen waart van 25 maart tot en met 20 april de geest rond van bouwer WT.A. de Kievit. Bezoekers volgen een ontdekkingstocht door de won derlijke wereld van het bouwen. Ze maken kennis met het mysterie van een onvoltooid ontwerp en met experimentele bouwprojec ten van onder meer de Tienrayse kunstenaar Erik van Maarschalker- waard. In de dagelijkse praktijk van het bouwen staan doelma tigheid, degelijkheid en budget- Accordeontreffen in Meerlo In sport- en feestzalencom plex 't Brugeind in Meerlo vindt op tweede paasdag maandag 24 maart een accordeontreffen plaats. Het open podium begint om 13.00 uur en de zaal gaat open om 11.30 uur. De entree is gratis. Iedereen die accordeon speelt kan meedoen. De muzikanten kunnen zich 's morgens vanaf 11.30 uur aanmelden in de Vossezaal van 't Brugeind. taire afspraken doorgaans voorop. Bouwbureau De Kievit, daarente gen, werkt in de geest van archi tect WT.A. de Kievit, die altijd een bijzonder oog bleef houden voor de schoonheid en vrolijkheid van het bouwen. Het bureau is naar Tegelen gelokt door de enorme hoeveel heid aan bouwactiviteiten die in en rond deze plaats ophanden zijn. De tentoonstelling in het pand aan de Grotestraat 66 repre senteert de verbeelding van het bouwen. De tentoonstelling is vanaf 25 maart tot en met 20 april iedere zondag te bezichtigen tus sen 12.00 en 17.00 uur. Ook op afspraak zijn bezoeken mogelijk. Het bouwbureau is toegankelijk voor alle leeftijden. Geelen Beton Wil je altijd al wilde weten wat er in de fabriek en op het uitge strekte bedrijfsterrein van de grootste werkgever van Meerlo- Wanssum nou eigenlijk gebeurt, kijk dan op vrijdag 21 maart 2008 tussen 18.25 en 18.40 naar Neder land 3. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Gemeentelijke belastingdruk Na een uiterst ludieke en geheel overbodige Valentijnsactie van het college van de gemeente Venray richting het college en de raad van de mogelijk toekomstige fusiepart ner, de gemeente Meerlo-Wans sum, plaatst de gemeente Venray een advertentie op de voorpagina van Peel en Maas van donderdag 13 maart met een overzicht van de belastingdruk voor meerpersoons- huishoudens in de gemeenten Meerlo-Wanssum, Horst (aan de Maas), Venray, Sevenum en Venlo. Wederom een volstrekt overbodi ge actie van de gemeente Venray, immers de gepresenteerde bedra gen hebben alleen betrekking op het jaar 2008. Naar analogie van de door financiële instellingen gehanteerde stelregel bij het aan bieden van beleggingsfondsen, luidend: 'In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst'kan zeker ook voor gemeentelijke belastingen worden gesteld dat: "In het verle den gehanteerde gemeentelijke belastingen bieden voor de bur ger geen enkele garantie voor het gelijk blijven daarvan in de toe komst!'. De gemeente Venray had zich de kosten van het plaatsen van deze advertentie op de voor pagina van Peel en Maas daarom kunnen besparen! F.P.H.M. Koch, Meerlo Een karakteristiek plaatje van enkele ruiters van de Meerlose ruiterclub Rijdt met Beleid. Zo ging men vroeger (1938) naar de concoursen. Van links naar rechts: A. Rongen, J. Aerts, L. Kessels, L. Duikers, B. de Ruijter, J. de Rijter en commandant Sj. Poels. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13