Zomerhitte in Venray Overdracht ordearchief Geen Paniek Twintig jaar Trade Mark Corridor Mode vernieuwd Elektrofiets bij Dekkers Tweewielers Paasshow bij Mari Wanssum -K 1200 m2 kunstbeleving in Venray in het Annapark. Open elke zaterdag en zondag en extra opening op paasmaandag van 13.00 tot 17.00 uur PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 maart 2008 - Pagina 11 In Venray is vanaf donderdag 20 maart de spannende thriller Zomerhitte naar het gelijknamige boek van Jan Wolkers te zien in bioscoop Luxor. Monique van de Ven nam de regie voor haar rekening en Edwin de Vries bewerkte het boek tot een filmscript. Dit deed hij eerder voor films de Left Luggage en The Discovery of Heaven. De hoofdrol len worden vertolkt door televisie presentatrice Sophie Hilbrandt en Waldemar Torenstra.Andere rollen zijn er voor Johan Leysen, Cees Geel Jelka van Houten, Jeroen Wil- lems en Jochum ten Haaf. Iedere bezoeker die in Venray naar deze film gaat, krijgt tevens een vou cher voor drie hotelovernachtin gen in een Eletcher Hotel naar keuze. Tevens maakt men kans op de hoofdprijs, een driedaags ver wenarrangement op Texel waar de film is opgenomen. Verder zijn er nog vele andere prijzen te win nen. In het gemeentearchief van Ven ray vindt op donderdag 20 maart de overdracht plaats van het ordearchief aan de gemeente, en de voorwerpen aan het museum. De Venrayse afdeling van de Derde Orde werd opgericht in 1650 en is in 2003 opgeheven. Met name in de laatste honderd jaren van haar bestaan heeft de lekenorde naar franciscaans voor beeld veel goede werken gedaan. De Gezinszorg is door haar opge richt, net als de Openbare Leeszaal en bibliotheek. De leden droe gen veel bij om stille armoede te bestrijden, en steunden missiepro jecten in de halve wereld. Door het vertrek van de paters in 1995 en de doorgaande vergrijzing ver loor de organisatie de basis van haar bestaan. Na de opheffing kwam het overgebleven archief bij Carel Jeuken terecht, de zoon van de laatste prefect. Dat archief is door Koos Swinkels beschreven en geordend in tien archiefdozen. De laatste twee bestuursters, de dames Naus en Mobers, dragen het archief over aan gemeentear chivaris Paul van Meegeren. Het vaandel en de vlag worden in ont vangst genomen door Maria van Dorst, conservator van museum 't Lreulekeshuus. lederwijs De enige Iederwijsschool van Limburg, Iederwijsschool Hakuna Matata in Horst, houdt op zondag 30 maart een open dag van 14.00 tot 16.30 uur.Tijdens deze middag staat het tweejarig bestaan van de school centraal. In die twee jaar is de school bekostigd door het rijk en is het aantal kinderen met 300 procent gegroeid. Voor de bezoekers is er door de kinderen een speurtocht uitgezet, met als toepasselijk thema In de wolken. Natuurlijk is er ook de mogelijk heid om de school te bezichtigen en kennis te maken met de visie van de school. Er zijn deze middag presentaties te zien en het ieder- wij steam staat ter beschikking om vragen te beantwoorden. Voor meer informatie kan men kijken op www.iederwijs-noordlimburg. nl. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Elke zaterdag wordt er gewerkt op de schuttersweide. Er is werk voor iedereen. Vanaf 8.30 uur is men van harte welkom. Komende zaterdag wordt er aan de nieuwe keuken gewerkt en kunnen de schietharken definitief worden gevuld. Maandag 24 maart wordt het voorjaarskampioenschap vanaf 14.00 uur gehouden op de schuttersweide. Zondag 6 april wordt de eerste schietwedstrijd van Schutterscombinatie Noord- Limburg door schutterij Sint Jan Grubbenvorst op de accommoda tie van Ons Genoegen in Sieben- gewald gehouden. Vertrek is om 13.15 uur vanaf het Trurnke. Aan vang wedstrijd 14.00 uur. Zater dag 12 april wordt het persoonlijk bondskampioenschap gehouden van schuttersbond Juliana. Deze wedstrijd begint om 12.30 uur op de schuttersweide van Sint Huber- tus Kessel, georganiseerd door schutterij Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo. Vanuit St. Jan zijn schietgerechtigd: Henk de Klein, Giel Krijnen, Ron Linders (Allen A- Klasse), Bernie van Lierop, Patrick de Klein,Alex Lamers, Pierre Lens- sen (Allen B-klasse), Natascha de Klein-Hendrickx, Bianca van Dorrestein, Mary Stiphout-Graat, Bianca Krijnen-de Klein, Ria de Klein-Peters, Toos Linders-Ver- haeg (Allen C-Klasse),Jo Lenssen, Marian Henssen-Coersen, Piet van Lierop, Stefan van Lierop, Joop Lin ders, Annemie Nooijen en Geert Hendriks (Allen D-Klasse). Vertrek is om 11.30 uur vanaf het Trumke. Zaterdag 19 en zondag 20 april wordt er deelgenomen aan het eeuwfeest van de schuttersbond Juliana. Zaterdag 19 april kan men deelnemen aan de koffietafel om 17.00 uur en deelname aan de receptie en de feestavond. Opga ve voor deze koffietafel gaarne voor het einde van de komende week bij de voorzitter. Zondag 20 april wordt men om 12.00 uur verwacht in Neer. Vertrek is om uiterlijk 11.15 uur vanaf het Trumke. In de wedstrijdenreeks op de zondag heeft St. Jan num mer 7. Voor meer informatie kijk op www.100jaarjuliana.nl. Overgewicht bij kinderen Het aantal kinderen en jongeren met overgewicht is de afgelopen jaren sterk toegenomen. Op dit moment is één op de acht school kinderen te zwaar. Dat is twee keer zoveel als twintig jaar geleden. In maart organiseren de Limburgse GGD'en met een aantal partners in de regio een publiekscampagne Kind Overgewicht. Uitgebreide informatie over dit onderwerp vindt men in het gelijknamige informatiepakket, dat aan te vra gen is bij de Informatie Docu mentatie Service van de GGD Noord- en Midden-Limburg, via telefoon (077)8504848 of kijk op www.gezondlimburgnl Positief leven met kleuren Men staat er niet altijd zo bij stil, maar kleuren zijn niet weg te denken uit het leven. Men merkt dit aan kleding, interieur, de tuin, binnen de medische wereld en bij het tekenen en schilderen. En dit laatste is niet alleen voor diegenen weggelegd die daar aanleg voor hebben. Kleuren zijn een onder deel geworden van het dagelijkse leven. Vanaf 29 maart start op drie zaterdagochtenden een cur sus Positief leven met kleuren in Horst. Meer informatie is verkrijg baar bij Anna Maria van Gemert via telefoon (0478) 583272, via info@annamariavangemert.nl. of via www.annamariavangemert.nl. niet ontvangen? Bel 582877! Discussieavond CDA Versleten Nike's die weer sport schoenen worden, ijsverpakkin gen waar bloemen uit groeien: het cradle-to-cradleprincipe houdt in dat alles steeds opnieuw wordt gebruikt. Daar wil het CDA en de burger waarschijnlijk meer over weten en daarom houdt het CDA op woensdag 21 mei een infor matie- en discussieavond over het principe cradle-to-cradle. Stel je eens voor een leven zonder afval, immers het afval dient weer als grondstof voor een nieuw product. De cirkel is rond. Is dit een utopie of kan dit werkelijkheid worden? Van de paar honderd duizend hits die de zoekopdracht cradle-to- cradle bij Google oplevert komt bijna tien procent uit Nederland. Nederland is duidelijk heel erg aan de C2C. Een paar gemeentes hebben zich enthousiast op het concept gestort. Ook Venray heeft in deze een opdracht te vervul len. Het college van B en W van Venray is inmiddels gestart met dit thema. De prangende vraag is: 'hoe geven we dat in Venray met z'n allen gestalte?' Het CDA wil in Venray het voortouw nemen. De avond omvat een korte inleiding, de film Afval is Voedsel, twee spre kers, een discussie en conclusies. Aanmelden kan bij t.teeuwen-pee- ters@home.nl. De manifestatie Kies Techniek in Venray was ook dit jaar weer populair. Niet alleen de kinderen maar ook de ouders kregen afge lopen zaterdag een goede indruk van de vele mogelijkheden die techniek biedt, van installateur tot computerprogrammeur, van metaal bewerken tot automonteur. Zo'n 26 bedrijven presenteerden zich op Keizersveld bij Inther en Autobedrijf Van Haren. Er kwa men ongeveer 1500 mensen op de manifestatie af. Binnenkort worden de prijswinnaars van Kies Techniek bekendgemaakt. De mannen van Trade Mark vie ren op vrijdag 21 maart in manege Wieneshof in Hegelsom hun 20- jarig jubileum en tevens presente ren ze hun nieuwe cd Bier, Zweet Gebakkuh Schoap. De avond genaamd Verrekte Goede Vrijdag part 2 zit barstensvol met muziek. Naast Trade Mark maken De Richards met hun dialectrock uit de Achterhoek en Twente voor het eerst hun opwachting maken in deze provincie. De band rondom Richard 'Gorro' Janssen en Mongo (beiden Jovink) laat zien waarom ze terecht de nieuwe Jovink wordt genoemd. Damazoë gaat de zaal in een handomdraai laten zingen en schunkeln als waren ze op de Miin- chener Bierfeste. Tevens is er een keur aan gastmuzikanten, waar onder DJ Ron van de Beuken en het vermaarde contrabasduo The V-Brothers gaat Trade Mark deze avond ondersteunen en aanvullen. Verder is er deze avond ook nog een grote loterij. De mannen van Trade-Mark hebben namelijk de hand weten te leggen op de aller eerste caravan van het illustere duo Bassie en Adrianus. Na enkele maanden keihard onderhandelen met Bassie mochten ze dit relikwie meenemen, tegen betaling van een fles goedkope sherry, een doosje schmink en een handvol rode clownsneuzen. De caravan, een orginele Adriatic Lunatic Deluxe uit 1972, werd nog gebruikt in de tv-serie Bassie Adrianus en het geheim van de Plaaggeest. Na een grondige renovatie en een grote Pimp-beurt is deze caravan volledig geschikt gemaakt om er festivals mee langs te gaan. De bekleding van pluche zebrastof ademt nog de sfeer van het wilde circusleven, en met zijn strakke affentitt'ngeile uiterlijk maak je met deze sleurhut absoluut de blits op elke willekeu rige festivalcamping. De winnaar van de grote loterij op Verrekte Goede Vrijdag kan dus apetrots naar een festival deze zomer. Het programma begint om 21.00 uur en de zaal is open vanaf 20.00 uur. De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord en Midden-Limburg start op woensdag 16 april in Venray met de cursus Geen Paniek voor mensen met paniekklach ten. Zomaar het gevoel krijgen dat je het niet meer redt. Com pleet in paniek raken. Het kan gebeuren in de bios coop, op een druk plein of gewoon thuis op de bank. Ineens is er dan die angst om flauw te vallen, de controle te verliezen, of om dood te gaan. Het kenmer kende van paniekklachten is een plotseling en zonder aanleiding optredende intense angst of spanning. Een paniekaanval gaat meestal gepaard met verschillende lichamelijke verschijnselen zoals: hartkloppingen, trillen, zweten, ademnood of duizeligheid. Vaak ontwikkelen mensen met paniek klachten ook de angst om zich in het openbaar te begeven. Jaarlijks hebben rond 250.000 mensen in Nederland zodanig ernstige paniekklachten dat bij hen sprake is van een echte paniekstoornis. Daarnaast zijn er veel mensen die in mindere mate paniekklachten hebben maar daarvan wel hin der ondervinden in hun dagelijks leven. Zij lopen het risico om op termijn een paniekstoornis te ont wikkelen. De cursus Geen Paniek bestaat uit acht bijeenkomsten en is gebaseerd op inzichten uit de cognitieve gedragstherapie. Doelen van de cursus zijn; leren omgaan met paniekklachten, meer greep krijgen op gedachten die de paniek doen toenemen, opnieuw leren begeven in moeilijke situa ties. Door landelijk onderzoek is aangetoond, dat deelname aan de cursus helpt om klachten te ver minderen. Dit wordt ook beves tigd door de reacties van deelne mers uit de regio Noord-Limburg, waar de cursus sinds 2005 wordt uitgevoerd. De cursus is bestemd voor volwassenen die last hebben van paniekklachten, zonder dat er bepaalde andere problemen op de voorgrond staan. Voor meer informatie en aan melding kan men contact opne men met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tele foon (0478)527066 of e-mail igg@ ggznml.nl. Het pand van Corridor Mode aan de Grotestraat 32 in Ven ray heeft een zeer opvallende gedaanteverwisseling onder gaan. Zowel de binnen- als buitenkant is in een compleet nieuw eigentijds jasje gesto ken. Allereerst is de winkelpui aan gepakt. De luifel daterend uit de jaren zeventig werd afgebroken. Gekozen werd voor een strakke belijning die verder in de hele win kel terugkomt. Die strakke uitstra ling is gecombineerd met zachte interieurkleuren en een goede ver lichting, waardoor het assortiment in de winkel beter tot zijn recht komt. En ook het assortiment heeft een grondige metamorfose onder gaan. Het vroegere aanbod, tradi tioneel, klassiek, populair geprijsd en een ruime keuze zijn nu aan gepast aan de maatstaven van deze tijd. Modernere uitstraling, kleinere aantallen, goed op elkaar afgestemde kleding bij elkaar gepresenteerd, en een betere inde ling van de winkel in verschillende segmenten maken van Corridor Mode een aantrekkelijke en rus tige winkel waar het gezellig ver toeven is. Daarbij verliest Corridor zijn trouwe klanten uiteraard niet uit het oog. Met een ruime keuze, prettige bediening, service en een goede prij s-kwaliteitverhouding blijft de klant koning. Corridor Mode, Grotestraat 32 te Venray. De elektrofiets doet steeds meer haar intrede op de weg. Vooral ouderen ondervinden steeds meer het gemak van deze fiets, die met een accu wordt aangedreven en waarbij de bestuurder zelf de benen ook kan blijven gebruiken. Dekkers Tweewielers in Wans- sum is als rijwielhandel eveneens gespecialiseerd in elektrofiet- sen. Na het overlijden van Karei Dekkers heeft zoon Rob samen met zijn moeder Elly het bedrijf voortgezet. Dekkers Tweewielers is aangesloten bij Bike Totaal en heeft kwaliteit hoog in het vaan del staan. Als dealer van bekende merken groeit het bedrijf nog ieder jaar en hebben Rob en Elly drie vaste medewerkers in dienst. Alle monteurs hebben naast de opleiding als fletsmonteur/repa- rateur ook alle kennis over de elektrofietsen in huis. Door de groei hebben Rob en Elly Dekkers besloten de winkel te verbouwen. De showroom is met 80 m2 uit gebreid waardoor er nu ruimte is voor een collectie van twintig elektrofietsen. Ook de werkplaats is vernieuwd en aangepast aan de huidige normen. Op tweede paas dag houdt Dekkers Tweewielers open huis. Tussen 10.00 en 17.00 uur kunt u zelf een kijkje komen nemen in de vernieuwde zaak aan de Postbaan 14 te Wanssum. Behal ve een drankje en een hapje zal de middag ook worden opgeluisterd door een troubadour. Op paasmaandag 24 maart houdt Mari Wanssum weder om zijn jaarlijkse paasshow. Dit jaar echter voor het eerst op de nieuwe locatie, Stayer hofweg 2c te Wanssum. Tijdens de paasshow heeft Mari Wanssum diverse acties georgani seerd, zoals verkoop Infra Smart infraroodcabines showroommmo- dellen tegen sterk gereduceerde prijzen, 10% korting op een selec tie automatische bodemzuigers en en barbecue- en kookdemonstra tie van Patton. Ook staat er een luchtkussen voor de kinderen. In de regio Venlo-Eindhoven-Nijme- gen, maar ook daarbuiten, is Mari Wanssum dé specialist op het gebied van wellness leisure. Het assortiment is door de jaren heen sterk uitgebreid, waardoor Mari Wanssum is geworden tot hét adres voor vrijetijdsproducten in Zuidoost-Nederland. Mari Wans sum is op paasmaandag van 11.00 tot 16.00 uur geopend. Twintig jaar Trade Mark Het kan verkeren. Twintig jaar geleden waren de leden van Trade Mark nog broekies die door hun ouders naar de repetities gebracht werden, nu zijn het bijna allemaal papa's die midden in de communie voorbereidingen zitten. Neemt niet weg dat de vijf hun lus trum groot gaan vieren. Op 21 maart wordt het een 'Verrekte Goede Vrijdag' volgens Trade Mark. Lol hebben. Dat is waar het om draait bij Trade Mark. Het publiek moet lol hebben, net als de band en de rest van de crew. 'Wij zijn sterk in het op de kop zetten van de zaal,' lacht zanger en gitarist Ruud Leijssen. 'We zijn geen conservato riumstudenten die een mooi stuk je muziek maken. Bij ons draait het om de show, dat is nog belang rijker dan de muziek.' Hoe zou je Trade Mark dan het beste kunnen omschrijven? 'Een stoere feest band,' zegt Leijssen. 'We zijn geen vastelaovendband, het is rockmu ziek,' vult Bob Soberjé, orgel, aan. 'Rock lol, dat dekt eigenlijk wel de lading. Veel gitaar en vrolijk, het moet wel een feestje worden. Een optreden is voor ons gewoon een avondje stappen.' Naast Leijs sen en Soberjé bestaat de band uit Jeroen Schobbers,gitaar, Peter Hendrix, trommels en Jules Gee- len, basgitaar. Trade Mark vindt zijn oorsprong op het voormalige Boschveld College. Klasgenoten waren het, afkomstig uit de regio Horst, die het wel aardig leken om samen een bandje te beginnen. Niet dat ze allemaal een instrument kon den bespelen, laat staan muziek konden lezen. Leijssen: 'In het begin stuntelden we maar wat aan, repeteren deden we bijna niet. Na zes keer oefenen stonden we al op het podium. En nog steeds draait het bij ons om de optre dens.' Trade Mark speelt alleen covers, maar wel in een eigen jasje gestoken. Zelf muziek schrijven doen ze niet. 'We hebben het idee dat niemand zit te wachten op eigen liedjes. Een cover is iets her kenbaars,' zegt Bob Soberjé.'Al zijn we intussen niet echt meer een coverband te noemen. We spelen geen top 40 muziek, hebben we nooit gedaan. Die liedjes hoor je al genoeg op de radio. Het is voor namelijk jaren zestig en zeventig, soms tachtig wat we spelen.'Trade Mark is voornamelijk te vinden op kermissen en dorpsfeesten en alleen in het weekend. 'Dat is de enige eis die we stellen. We wer ken allemaal namelijk ook nog. We regelen alles zelf, het geluid, licht, we komen met het hele circus en als we geld over hebben dan wordt dat gebruikt voor de band.' 'Dat is denk ik ook het geheim van ons twintig jarig bestaan,' denkt Ruud Leijssen. 'We zijn allemaal vrienden van elkaar en niet com mercieel. Het draait niet om geld te verdienen. We spelen met veel enthousiasme en zolang dat nog gaat stoppen we er niet mee.' CARAVAN Twintig jaar Trade Mark, tijd voor een feestje vonden de vijf heren. Net als tijdens het 15-jarig bestaan wordt het gevierd op Goede Vrijdag, voor deze keer omgetoverd in Verrekte Goede Vrijdag. 'Tijdens ons eerste lus trum speelde de Heideroosjes in ons voorprogramma, dat was toen nog een beginnend bandje,' lacht Leijssen.'De eerste cd werd gepre senteerd toen we tien jaar beston den, vijf jaar geleden was de tweede en deze keer komt onze derde cd uit "Beer, ziét en gebakke schoap".' Soberjé: 'Daar draait het bij ons om, bier en zweet. En na een optreden gaan we 's avonds nog naar de shoarmatent.' Op de nieuwe cd staat onder andere een remix van dj Ron van den Beuken. Hij treedt eveneens op tijdens het lustrumfeestje, net als onder meer Da Ma Zoë. De traditie wil dat er tijdens jubileumoptreden iets wordt verloot onder het publiek. Zo zijn er al eens een gepimpte gitaar en auto van eigenaar gewis seld. Deze keer maakt het publiek kans op een festivalcaravan, die al te zien is geweest in de Horster carnavalsoptocht. 'Hij is helemaal opgeschilderd en bekleed in ons bekende zwart-wit patroon, de buiten- en binnenkant. En het ver haal gaat dat hij nog van Bassie en Adriaan is geweest!' De kaartverkoop is inmiddels gestart. Voor meer informatie en voorverkoopadressen: www.ver- rektegoedevrijdag.nl. AbrahamArt vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Kies Techniek populair "Sterk in het op de kop zetten van de zaal" AbrahamArt.com Galerie Kunstuitleen

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11