Floriade krijgt wereldpaviljoen 1 i Ontwikkelingswerker Fleurkens overleden Themacafé MEE in Venray 'Toerisme voor iedereen' ELEKTR0FIETS SPECIALIST PVyers Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 13 maart 2008 - Pagina 7 SOS plan krijgt steeds vastere vorm: Op het terrein van de wereldtuinbouwtentoonstel ling Floriade in Venlo komt wellicht een groot wereldpa viljoen. Daarin kunnen organi saties uit ontwikkelingslanden zich op allerlei manieren pre senteren en wordt aandacht geschonken aan tuinbouw als een belangrijke drager van lokale en nationale economie in die landen. Dat valt af te leiden uit de weblog van Erna van de Ven uit Molenhoek op de website van dagblad De Gelderlander. Erna van de Ven is commercieel directeur bij de Floriade. Zij coördineert en stimuleert initiatieven zoals het plan van SOS Meerlo-Wanssum om de Floriade te benutten als plat form voor ontwikkelingssamen werking. Dat idee wordt in brede kring gedragen door de mondiale groepen in Noord-Limburg en de provincie Limburg en sinds enige tijd geleid door het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking (COS Limburg) te Roermond. Ook de directie van de Floriade is enthousiast over dit plan. Erna van de Ven op haar weblog: "SOS Meerlo-Wanssum onder steunt ontwikkelingsprojecten. Een daarvan is het opzetten van een boerencoöperatie in Indone sië. René Poels van SOS was een van de eersten die zich - samen met Ronald Kohnen van het COS Limburg- bij ons meldde over een deelname aan de Floriade. Omdat de Floriade een wereldtentoon stelling is waar niet alleen mensen uit de hele wereld elkaar ontmoe ten, maar ook een plek is waar de wereld zich presenteert, kwamen we al gauw tot de conclusie dat er een paviljoen voor ontwikke lingslanden zou moeten komen. In veel landen is de tuinbouw een belangrijke drager van de -lokale- economie." Inmiddels is in klein verband al intensief overleg gepleegd tussen COS Limburg, een werkgroep van de Mondiale groepen uit de regio en de directie van de Floriade. Donderdag 6 maart bezocht Erna van de Ven samen met voorzitter René Poels van SOS Meerlo-Wanssum en directeur Ronald Kohnen van COS Limburg de "Nationale Commissie voor internationale en Duurzame Ont wikkeling" in Amsterdam. Deze organisatie is een belangrijke subsidiegever en brengt ontwik kelingssamenwerking onder de aandacht bij het puibliek. Daar werden het 'wereldpaviljoenplan en onderwijssuggesties' gepresen teerd. Ook de Millenniumdoelen komen in dat plan aan de orde. In 2000 hebben 189 landen afgespro ken dat zij de belangrijkste proble men op het gebied van armoede en het niet toegankelijk zijn van onderwijs zouden oplossen voor 2015. Erna van de Ven; "De Flori ade heeft in haar missie staan dat zij een bijdrage aan een duurzame wereld wil leveren dus thema's als fairtrade mogen niet ontbre ken. We stellen de Floriade en de ideeën van SOS Meerlo-Wanssum bij de NCDO voor. Men reageert enthousiast." De NCDO wil graag een groot publiek bereiken om ontwikke lingsprojecten onder de aandacht te brengen. Tijdens de meeting in Amsterdam met de NCDO worden ook de mogelijkheden besproken om voorafgaand aan de Floriade met scholieren en studenten al projecten te ontwikkelen of een congres te organiseren. De NCDO laat weten graag betrokken te wil len blijven. Zo wordt binnenkort in de raadszaal van het gemeen tehuis van Meerlo-Wanssum een zogeheten inspiratietafel gehou den. Met verschillende partijen wordt daar gebrainstormd over de inhoud van het wereldpaviljoen. Bovendien moet nog een plan ont wikkeld worden wie het paviljoen gaat bouwen en hoe een en ander bestuurlijk wordt aangestuurd. Verkiezingen waterschap Informatie over de waterschaps verkiezingen is beschikbaar op de websites van beide Limburgse waterschappen Peel en Maasvallei en Roer en Overmaas: www.wpm. nl en www.overmaas.nl. In de peri ode van 13 tot en met 25 novem ber 2008 zijn de verkiezingen voor de leden van het algemeen bestuur van Waterschap Peel en Maasvallei en van Waterschap Roer en Over maas. In dezelfde periode houden ook de overige waterschappen verkiezingen. Er wordt gekozen via een lijstenstelsel. Dit betekent dat op een lijst van een belangengroe pering wordt gestemd en binnen die lijst op een kandidaat. Beide Limburgse waterschappen orga niseren een informatieavond voor geïnteresseerden die zich, namens partijen of belangengroeperingen, kandidaat willen stellen voor het waterschapsbestuur. De bijeen komsten vinden plaats in het kan toorvan de waterschappen: Water schap Roer en Overmaas, maandag 14 april om 20.00 uur, Parklaan 10 in Sittard, telefoon (046)4205700. Waterschap Peel en Maasvallei, woensdag 16 april om 20.00 uur. Drie Decembersingel 46 in Blerick, telefoon (077)3891111. Alle inwo ners die op 16 september 2008 wonen in het werkgebied van het betreffende waterschap en op 25 november 2008 18 jaar of ouder zijn, mogen in november hun stem uitbrengen. De uitslag van de ver kiezingen bepaalt de verhouding tussen de belangengroeperingen over de zestien zetels. Open dag van de zorg Twee zorgcentra van Zorggroep Noord-Limburg in de Regio Horst- Venray doen mee aan de lande lijke Open Dag van de Zorg op zaterdag 15 maart. Medewerkers en vrijwilligers laten tijdens deze dag zien wat in de zorg allemaal mogelijk is binnen de muren van een zorgcentrum en in de thuis situatie (Groene Kruis Zorg aan Huis). De deuren van verzorgingshuis Berkele Heem in Horst en Service complex Maasduinen Staete in Bergen) zijn van 13-30 tot 15-30 uur voor het publiek geopend. Bezoekers krijgen antwoord op vragen als 'Met welke zorg wor den bewoners van verzorging- en verpleeghuizen omringd?' 'Wat gebeurt er achter de schermen van deze zorgcentra?' 'Hoe woon je er?' 'Wat heeft Groene Kruis Zorg aan Huis te bieden?"Wat kan Zorg op Afroep voor je beteke nen?' en 'Welke producten zijn in Thuiszorgwinkels te verkrijgen?'. Ook worden er rondleidingen gegeven zodat men met eigen ogen kan zien hoe mensen in zorgcentra wonen. Daarnaast kun nen mensen terecht voor informa tie over banen, opleidingen, stages en vrijwilligerswerk. Loterij Ons Genoegen Uitslag derde trekking van de jubileumloterij van Ons Genoe gen Oirlo: Hoofdprijs tuinmeubelset, lot nummer 673- 2e prijs weekendreis Barcelona, lotnummer 669- 3e prijs portable dvd-speler, lotnummer 529- 4e prijs elektrische houtklo- ver, lotnummer 325 5e prijs elek trische heggenschaar, lotnummer 454. 6e prijs brievenbus, lotnum mer 645, 7e prijs wokpan/skot- telbroj, lotnummer 554. 8e prijs boormachine, lotnummer 166. 9e prijs kappersbon, lotnummer 587. 10e prijs: tosti-ijzer, lotnummer 636. Alle prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Voor algeme ne informatie over de loterij kan men terecht bij Twan Peeters, De Leng 1 in Oirlo, De volgende trek king is op vrijdag 11 april. Beter omgaan met stress Bij het Dagactiviteitencentrum aan de Dr. Poelsstraat in Venray start op maandag 7 april een cur sus Aanpakken van stress: voor komen van burn-out. Dit is de tweede cursus die dit voorjaar gehouden wordt door de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Er zijn nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar! Wie werk wil maken van verbetering en een wending geven aan spannings- klachten is welkom bij de stress training. Het is een praktische cursus, vol met handige tips, om stress de baas te blijven. Boven dien ontvangt men een werkboek met daarin een duidelijke uitleg en veel informatie. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten en vindt plaats in de avonduren. Voor meer informatie of aanmelding kan men terecht bij Informatie centrum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Proeverij op Wagyu Farm De Wagyu Farm in Veulen houdt vrijdagavond 4 april vanaf 19.00 uur een proeverij. Op deze geheel verzorgde avond kan men kennis maken met een zevental Wagyu producten die ontwikkeld zijn in samenwerking met oud-chefkok Bertus Liefting van De Hamert. Op het menu staan naast typisch Japanse producten als shabu shabu en yakiniku. Verder zijn er onder meer carpaccio, pastrami en entrecote. Terwijl men geniet van de bijzondere smaak van wagyuvlees wordt men geïnfor meerd over de geschiedenis en ontwikkeling van dit keizerlijke rundras. Ook krijgt men aan de hand van recepten meer te horen over de culinaire mogelijkheden van dit vlees. De kosten voor deze geheel verzorgde avond bedragen vijftig euro per persoon. Een wijn arrangement is hierbij inbegrepen. Om thuis te experimenteren met een stukje wagyuvlees kan men deze na afloop kopen of bestellen. Omdat het aantal plaatsen beperkt is, kunnen slechts de eerst aan gemelde reserveringen worden gehonoreerd. Lotte en Lieke Jeuken deden in oktober bij boekhandel Van den Munckhof mee aan de wedstrijd die vermeld stond in de BLZ.-fol- der van de Kinderboekenweek. Hun oplossing werd met vele andere doorgestuurd naar het lan delijk BLZ.-hoofdkantoor. Omdat de boekhandel in december nog niets gehoord had, ging het perso neel ervan uit dat er geen lande lijke winnaar uit deze actie bij Van den Munckhof was gevallen. Ech ter, in januari, werd de Venrayse boekhandel gebeld met de mede deling dat de landelijke winnaar in Venray was gevallen en wel in boekhandel Van den Munckhof! De prijsuitreiking had echter zo lang op zich laten wachten omdat dit geheel nieuwe model van Bata- vus pas in januari werd gepresen teerd. Donderdag is deze zoge heten citybike- stepper rijklaar' Lotte en Lieke Jeuken zijn maar wat trots op hun nieuwe citybike-stepper. gemaakt bij fietshandel Frank Wel les aan de Eindstraat en vrijdag haalden de dames hun prijs op bij boekhandel Van den Munckhof. Patrick Verhoeven opent tweede restaurant in Amsterdam Patrick Verhoeven, eigenaar van het bekende restaurant de Vier Linden in Vierlings beek, begint binnenkort aan een nieuw horeca-avontuur. In de bruisende hoofdstad van Nederland, Amsterdam, opent de Vierlingsbeekse chef-kok over een kleine maand name lijk zijn tweede restaurant: Magnolia. Patrick Verhoeven had het plan om een restaurant inAmsterdam te beginnen al langer in zijn hoofd. Samen met zijn vriendin Anne Engels, die als gastvrouw in restau rant de Vier Linden werkt, bekeek hij tal van panden in Amsterdam. Maar of ze waren te duur, of te klein, of niet op de ideale locatie gelegen. In oktober 2007 liepen ze echter een 'buitenkansje' tegen het lijf, een pand aan de Hobbema- kade,in de chique buurt'oud zuid', op een steenworp afstand van bij voorbeeld de PC Hoofdstraat, het Rijksmuseum en het restaurant Le Garage van Joop Braakhekke. "Het restaurant ligt in een buurt waar veel tweeverdieners en BN' ers wonen. Tien jaar geleden zat in hetzelfde gebouw het met een Michelinster bekroonde restau rant De Trechter van de bekende kok Jan de Wit. We hebben het gebouw, waar sinds enkele jaren restaurant En Route in zat, over genomen, helemaal opgeknapt en compleet nieuw ingericht. Ja, voor mij komt met de aankoop van dit gebouw een droom in vervulling, want ik wilde al langer een twee de restaurant beginnen, het liefst inAmsterdam." Verhoeven, die onder meer bij het prestigieuze Hotel Pullitzer in Amsterdam werkte en onder meer bij Cas Spijkers drie jaar als sous chef werkte, blijft ook eigenaar van restaurant de Vier Linden in Vierlingsbeek. "Samen met Anne verhuis ik naar Amsterdam, maar we blijven op en neer reizen van Vierlingsbeek naar Amsterdam. In Amsterdam hebben we een chef-kok aangenomen en in Vier lingsbeek gaat Wouter Leurs uit Tegelen, samen met zijn vriendin Yvonne Tileen, de zaak regelen. Wouter leidt al een klein halfjaar in de keuken van de Vier Linden en heeft veel ervaring, bijvoor beeld bij restaurant-hotel Valuas in Venlo en restaurant Aubergine in Steijl. Ik heb Wouter begeleid om hem zo puur mogelijk en op dezelfde niveau te laten koken voor de gasten, Yvonne wordt de gastvrouw." De 'formule' van de Vier Linden wordt in Amsterdam voortgezet, vertelt Anne Engels. "Er is volgens ons in Amsterdam een markt voor een nieuw kwaliteitsrestau rant waar de mensen fatsoenlijk worden ontvangen en in alle rust kunen genieten van het eten", weet Anne Engels. "Dat hoor je ook van de mensen uit de buurt, die niet kunnen wachten tot Patrick Verhoeven (l), Anne EngelsWouter Leurs en Yvonne Tielen. Magnolia opengaat. En ook wij hebben er enorm veel zin in. Het is een uitdaging voor ons allebei om van Magnolia een succesvol restaurant te maken. Hoe we op de naam zijn gekomen? De mag nolia is een prachtige boom die ik in Rome heb gezien en die naam vonden we wel passen bij ons kwaliteitsrestaurant inAmsterdam. We hopen dat ons restaurant net als de boom uit gaat groeien tot iets moois." |H7 t Totaal onverwacht is maandag morgen op 42-jarige leeftijd Wiljo Fleurkens overleden. Fleurkens, geboren en getogen in Veulen, was sinds 1995 actief als ontwikke lingswerker in Ghana. Wiljo Fleur kens volgde na de middelbare agrarische opleiding en een aantal omzwervingen een opleiding tot ontwikkelingswerker in Cadier en Keer. Vervolgens vertrok hij in augustus 1995 naar Ghana, waar hij werkzaam was als ontwikke lingswerker, maar ook zelfstandig zaken ondernam. Na een aantal jaren kwam Wiljo in Bolgatanga terecht. Dit is een van de armste regio's van Ghana van waaruit hij tal van projecten heeft opge zet. Inmiddels had hij al een groot netwerk opgezet van contacten in Ghana, maar ook in Nederland. De projecten die hij realiseerde waren voornamelijk kleinschalig. Wiljo Fleurkens was vooral actief als initiator van de lokale bevol king. De projecten richtten zich onder meer op drinkwater, onder wijs, gezondheidszorg en activi teiten die inkomsten genereerden voor de lokale bevolking. Vorig jaar werd in Ghana de stichting Kalabash opgericht waardoor de werkzaamheden van Wiljo meer structuur kregen. In Venray is begin dit jaar de stichting Calebas opgericht met als doel Wiljo Fleur kens te faciliteren zodat hij zijn werkzaamheden op lange termijn goed kon blijven uitvoeren. Begin vorige week werd Wiljo ziek. In het ziekenhuis van Bolgatanga werd hem geadviseerd zich te laten onderzoeken in Nederland. Onderweg naar Nederland, in de hoofdstad Accra, is hij in het zie kenhuis overleden. MEE Noord- en Midden- Lim burg start op donderdag 20 maart met een themacafé in De Evenaar in Venray. Het themacafé is een café waar mensen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar komen om te praten over onder werpen die hen bezighouden, deze keer is dat 'Ik kom op voor mezelf. Vragen die deze avond besproken worden zijn bijvoor beeld 'wat gebeurt er als ik niet zeg wat ik wil?','wat gebeurt er als ik niet zeg wat ik kan?' en 'hoe zeg ik wat ik wil en wat ik kan?'. Er worden toneelstukjes opgevoerd om het thema in te leiden, maar bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Zij kunnen vragen stel len aan een deskundige, iemand die veel over het onderwerp weet. Het themacafé, dat eens per twee maanden plaatsvindt, is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke handicap vanaf achttien jaar. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Manon Clarke van MEE Noord- en Midden- Limburg via telefoonnum mer (077)3961515. Het themacafé is een initiatief van MEE Noord- en Midden- Limburg. MEE is een onaf hankelijke cliëntondersteuner voor iedereen met een beperking. De deskundigen van MEE informe ren, adviseren en ondersteunen, zodat men zo zelfstandig mogelijk kan leven. Ook ouders, hulpverle ners en andere belangstellenden kunnen bij MEE terecht. ook voor onderhoud en reparatie jFÏËTi (W) RE LD Fietswereld Frank Welles Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. Startschot project op 13 maart De gemeente Meerlo-Wans sum, het Toeristisch Plat form Meerlo-Wanssum en het Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum gaan samen de schouders zetten werken onder het project 'Toerisme voor iedereen'. Doel van het project is om de toeristische sector beter toegankelijk te maken voor senioren en men sen met een beperking. Binnen dit project worden ondernemers in de toeristische en recreatieve sector een driejarig traject aangeboden, waarbinnen zij de gelegenheid en tijd hebben om aanpassingen te doen ter ver hoging van de gebruikskwaliteit van hun bedrijf. Vervolgens krijgen ze een pakket aan verbeterpunten waarmee ze hun zaak kunnen ver anderen en een officieel certificaat. Ook komt er een speciale website waarop de toegankelijkheid van de toeristische bedrijven en het midden- en kleinbedrijf in Meerlo- Wanssum is te lezen.Verder komen er voor de geabonneerde bedrij ven periodiek ondernemersbij eenkomsten over toegankelijkheid en toerisme. De uitvoering van het project is in handen van Next Generation 4all. Wethouder Dickie Minken over het nieuwe project: "Om te bereiken dat we nog gast vrijer en toegankelijker worden, zoeken we de samenwerking met de ondernemers.We hopen dat alle ondernemers in de toeristische en recreatieve sector gaan meedoen en we stimuleren dit ook door 50% van de deelnemersbijdrage te financieren." Overigens kunnen alle bedrijven, die bezocht worden door dag- of verblijfsrecreanten deelnemen: horecabedrijven, ver- blijfsaccommodaties, lokale mid denstand, cultureel aanbod, etc. Wethouder Dickie Minken: "Dit heeft als bijkomend effect dat niet alleen toeristen, maar ook eigen inwoners met een beperking kun nen profiteren van het toegankelij ker worden van de voorzieningen in onze gemeente." Het project 'Toerisme voor Iedereen' wordt op donderdag 13 maart 2008 gepresenteerd tijdens een bijeenkomst die georganiseerd wordt door het Toeristisch Plat form als opening van het toeris tisch seizoen 2008. De bijeenkomst wordt gehouden in Zaal De Kei in Geijsteren en begint om 19-30 uur. Opening Rienties Koeken Tuinmachines Rienties Koeken Tuinmachines in Maashees houdt op 14, 15 en 16 maart een openingsshow. Na enkele weken intensief inrichten van het pand aan de mgr. Geurtsstraat in Maashees, is de showroom gevuld met de merken Stihl, Stiga, Honda, en John Deere. De werkplaats is geoutilleerd met hefbruggen en goed gereedschap en er staat personeel klaar om het nieuwe seizoen te beginnen. Tijdens de showdagen is men wel kom vrijdag van 9-00 tot 20.00, zaterdag van 9-00 tot 17.00 en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn dan extra veel machines en de koffie staat klaar. DierenDoeDag De leerlingen van de Mbo-oplei- ding dierenverzorging van het Citaverde College in Horst hou den op zondag 16 maart een Die renDoeDag. Op de DierenDoeDag worden er verschillende demon straties gegeven. Hierbij kan men denken aan demonstraties zoals een hondenshow. Ook zijn er stands aanwezig van verschillende bedrijven in de dierenbranche. Voor de kinderen is er een kin derdorp gemaakt. Hierin kunnen de kinderen geschminkt worden en er is ook een knuffelhoek. Bij verschillende activiteiten mogen honden meedoen! De DierenDoe Dag duurt van 10.00 en 15.00 uur. Voor meer informatie zie www. dierendoedag.nl.tt. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 Open dag melkveehouderij Op de Hazelbroek Hoeve, de bio logische melkveehouderij van de familie Janssen in Overloon, wordt op tweede paasdag 24 maart een open dag voor burgers en boeren gehouden. Deze dag duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Iedereen is welkom om een kijkje te nemen in de nieuwe zogenaamde serrestal. In de winter voelen koeien zich daar net zo lekker als 's zomers in de wei. De serrestal heeft in feite een doorzichtig dak en is aan de zijkanten heel open. Verder is er aandacht voor een revolutionaire verandering op het gebied van verlichting. Door het gebruik van LED-verlichting is er volop licht voor de koeien en voor de boer, maar kan er een significante ener giebesparing gerealiseerd wor den. Zorg voor dier en milieu, dat past allemaal bij de biologische bedrijfsvoering van de familie Janssen. De bezoekers kunnen deze dag diverse biologische pro ducten van Groene Koe proeven. Men vindt de Hazelbroek Hoeve aan de Rondweg in Overloon. Zie ook www.hazelbroekhoeve.nl. :oAe Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Lotte en Lieke Jeuken winnen citybike "Met Magnolia komt een droom uit" oofiic' 'nfernet Cott*"

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7