11.00 - 16.00 uur! Kies Techniek op zaterdag 15 maart Formule 1-auto bij Autobedrijf Van Haren' Ford van Haren: een Ven rays familiebedrijf Niet alleen processen, maar ook mensen! Zaterdag 15 maart 2008 - 11 tot 16 uur www.kiestechniek.nl ÜSSH PEEL EN MAAS Van Haren Autobedrijven Keizersveld 101 Venray 1 N T H E R INTHER Logistics Engineering Keizersveld 50 Venray Norbert van Haren Donderdag 13 maart 2008 - Pagina 17 Venray - Zaterdag 15 maart is het weer zover: de manifestatie Kies Techniek Venray Regio laat dan weer honderden kinderen kennismaken met techniek. Al jaren trekt deze manifestatie vele bezoekers, en niet alleen op zaterdag als de deelnemende bedrijven zich presenteren. De donderdag en vrijdag voorafgaand vinden weer de Doe-Dagen plaats, waar de leerlingen van groep 8 actief aan de slag gaan met allerhande soorten techniek. Onder het motto 'Spelen in Techniek, Techniek in Spelen' zijn de groepen 8 van de basisscholen al en kele weken bezig met de ontwerpen voor dit jaar. Zoals ieder jaar is aan Kies Techniek een ontwerp wedstrijd verbonden. Deze keer gaan de groepen aan de slag met een speeltoestel. Vrijdag 14 maart wor den de ingezonden werkstukken beoordeeld door een vakkundige jury bestaande uit Martin Kusters (Syntens en bestuurslid Stichting Kies Techniek) en vertegenwoordigers van de gastbedrijven van dit jaar, Norbert van Haren (directeur Autobedrijf Van Haren BV) en Paul Hermsen (directeur Automatiseringsbe drijf Inther). Op 10 april a.s. zullen de prijswinnaars bekend worden gemaakt. De gastbedrijven dit jaar zijn dus Autobedrijf van Ha ren en Automatiseringsbedrijf Inther. Autobedrijf Van Haren is al jaren bekend als dé Forddealer van Venray en omstreken. Het familiebedrijf wordt gerund door Norbert van Haren, inmiddels de derde generatie, en beschikt nu over twee prachtige bedrijfspanden in Venray en Boxmeer. De Venrayse vestiging is zaterdag 15 maart één van de twee lokaties van Kies Techniek. Op Keizersveld 101 kunnen bezoekers kennismaken met alle facetten van een autobedrijf. Daarnaast is als speciale attractie een heuse Formule 1-bolide aan wezig. Automatiseringsbedrijf Inther is gevestigd op Kei zersveld 50, het prachtige pand Keizerstaete dat on langs werd geopend. Inther werd opgericht door Paul Hermsen en Martijn Herder en is gespecialiseerd in het automatiseren van logistieke processen in onder andere de foodsector, kleding en automotive. Tien jaar gelden begonnen Paul en Martijn voor zichzelf, nadat zij al een aantal jaren hun sporen binnen deze bedrijfstak hadden verdiend. Inther telt momenteel dertig medewerkers met klanten in Europa en de Ver enigde Staten. Tijdens de manifestatie Kies Techniek presenteren de technische bedrijven zich aan het publiek, met name aan de leerlingen van groep 8. Het uiteindelijke doel is deze basisschoolleerlingen te interesseren voor de mooie aspecten van technische beroepen, zodat ze wellicht een technische opleiding gaan kiezen. Bij de twee gastbedrijven zijn stands aanwezig waar meer dan 25 bedrijven uit Venray Regio zich presenteren. Hetzij door middel van informatie, maar vaak ook met echte doe-activiteiten. Voor de kinderen (én hun ouders) is dit een mooie gelegenheid uit eerste hand te ervaren, hoe mooi en veelzijdig techniek werkelijk is. KIES TECHNIEK 2008 Autobedrijf van Haren BV is een begrip in Venray en inmiddels ook in Boxmeer. Van Haren, met officieel Forddealerschap, werd opge richt op 2 januari 1931 in Venray. Het Venrayse familiebedrijf begon oorspronkelijk op de Grote Markt. In 1994 werd het Forddealer schap in Boxmeer overgenomen. Inmiddels heeft de derde generatie, Norbert van Haren, de leiding overgenomen, in 1998 resulterend in een flinke investering in een nieuw pand in Boxmeer. In 2006 verrees het prachtige nieuwe pand op het Keizersveld in Venray. En daar zal de manifestatie Kies Techniek zich dit jaar deels afspelen, want Autobedrijf van Haren BV is één van de twee gastbedrijven. "Het is een must voor onze branche om deel te nemen aan Kies Techniek, want ook voor ons wordt het steeds moeilijker goed opge leide mensen aan te trekken", aldus Norbert van Haren, directeur van Autobedrijf van Haren Venray. Techniek steeds gecompliceerder De techniek in auto's wordt steeds specifie ker en ook gecompliceerder. Het beeld van een smerige werkplaats vol olie en vieze overalls is allang niet meer van deze tijd. Norbert: "Er zit steeds meer electronica in de auto's en het aandeel van diagnosetes- ten in de werkplaats wordt groter. Om hier goed mee overweg te kunnen, heb je al snel mensen met MTS- tot HTS-niveau nodig en die zijn steeds moeilijker te vinden. Daarom doen we mee aan Kies Techniek: laten zien welke techniek tegenwoordig in de werk plaats aanwezig is en wat wij voor technisch geschoolde mensen kunnen betekenen." Een goede sfeer is sleutel tot succes IJzer met handen breken kan ook Norbert niet, maar met kleine initiatieven probeert hij de zaak levendig en interessant te houden. Zo is vorig jaar Rapid Service ingesteld waar door klanten meteen terecht kunnen voor APK-keuringen. "Verder besteden we intern veel aandacht aan de communicatie tussen monteurs en receptie, wat heel belangrijk is. Maar bovenal is de sfeer bepalend voor het succes van je bedrijf, ledereen heeft bij ons het gevoel dat hij of zij erbij hoort, deel van een familie uitmaakt. Daardoor weet ieder een ook waarvoor hij of zij het doet. Vanuit Ford Europa hebben we vorig jaar de Chair man Award ontvangen voor de beste klant tevredenheid. Dat is een voorbeeld van onze betrokkenheid met de klant." Met een tevreden klant doorgaan op de ingeslagen weg Met die goede service is Autobedrijf van Ha ren de weg naar boven verder ingeslagen. "We zijn al één van de bekendste Forddea lers van Zuid-Nederland, maar hebben ook op ander gebied onze vleugels uitgeslagen. Met Autobedrijf Rutten, Volvodealer in Ven- lo en Boxmeer, zijn we een samenwerking aangegaan om in de regio Venray Volvo te verkopen. Daarnaast zijn we steeds actiever op de zakelijke markt, waarvoor we speciaal iemand aangetrokken hebben. Deze persoon vult de verkoop van bedrijfswagens in zoals de Ford Transit. En in samenwerking met Terberg Leasing, één van de grote spelers op de Nederlandse autoleasemarkt, hebben we Van Haren Autolease opgezet wat heel goed loopt. Kortom, we zijn met z'n allen trots op wat we doen en we hopen tijdens Kies Tech niek een kijkje in onze 'keuken' te geven aan de vele bezoekers." AUTOBEDRIJVEN Op vrijdag 18 januari opende burgemeester Waals op Keizersveld het nieuwe bedrij- venpand Keyserstaete. Keyserstaete is het fraaie pand langs de Maasheseweg en is een initiatief van Paul Hermsen en Martijn Herder. Beiden zijn directeur/eigenaar van het automatiseringsbedrijf Inther, het andere gastbedrijf van Kies Techniek 2008. in ons nieuwe Specialist in automatiseringsproces sen én mensen Inther is gespecialiseerd in het automatise ren van logistieke processen in onder an dere de foodsector, kleding en automotive. Tien jaar gelden begonnen Paul en Martijn voor zichzelf, nadat zij al een aantal jaren hun sporen binnen deze bedrijfstak had den verdiend. Inther telt momenteel dertig medewerkers met klanten in Europa en de Verenigde Staten. "Als klein bedrijf pakje alles aan. Onze ster ke kant is dat we niet alleen kijken naar het automatiseren van processen maar ook de mensen daar nauw bij betrekken", vertelt Paul. Daarbij is elk proces weer anders. Wij ontwikkelen voor en met de klant sa men een concept wat pas uitgevoerd wordt als alle partijen zich daar in kunnen vinden. Dat betekent voor ons vaak een stuk extra huiswerk" vervolgt Martijn. "Daarnaast is de service achteraf van essentieel belang. "Wij moeten ervoor zorgen dat systemen in de lucht blijven. Dat betekent pro-actief signaleren en oplossen. Wij staan dan ook zeven dagen per week, 24 uur per dag voor de klant klaar". Meegroeien met je klanten In de afgelopen tien jaar heeft Inther een goede naam binnen deze branche opge bouwd. "We krijgen steeds grotere klanten en dan moetje ook als bedrijf meegroeien" aldus Paul. "Het oude pand in Leunen was, behalve dat het te klein werd, niet repre sentatief. Al deze ontwikkelingen hebben uiteindelijk geresulteerd pand op Keizersveld." Vanaf die locatie werken Paul en Martijn aan de verdere groei van Inther. Momen teel wordt gewerkt aan een groot project bij een Foodbedrijf in het noorden van Fin land en worden er projecten in Duitsland en de Verenigde Staten opgestart. ?Sr;: wm it i _Jfel! - r

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17