Camps juweliers tijdelijk in chalet i KOPEN ZONDER DE NIEUWE NEW VELVETS GORDIJNEN de Binnenhuisadviseurs^ A I PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 8 Camps Juweliers is aan het verbouwen. De zaak van Henri en Marly Camps wordt grondig gerenoveerd. De winkel krijgt een totaal nieuwe inrichting, een eigentijdse voorgevel en wordt bovendien een stukje ruimer. Om de klanten van dienst te kunnen zijn, vindt de verkoop tij delijk plaats vanuit een chalet. Die staat op de binnenplaats achter de winkel en is bereikbaar vanaf de Schoolstraat (langs de Hema). Afgelopen week leverde Henri van Helmond van Timberhirsi Europe uit Ysselsteyn het chalet. Dit bedrijf levert en bouwt chalet woningen van dit bekende Finse merk. Als de verbouwing volgens planning verloopt, zal de nieuwe winkel op 30 maart heropend worden. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 10 maart weer open voor mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrok kenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom.Alle gasten leren en profiteren van elkanders kennis en kunde. Het thema voor deze avond is Hoe krijg ik hulp? Gast spreker is mevrouw T. van den Berg, ouderenadviseur Synthese. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan in Venray. De inloop is vanaf 19.00 uur en het programma begint om 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. Voor meer informatie kan men contact opne men met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tele foon (0478)527066. Geslaagd Aan de universiteit in Maas tricht in Alain de Klerk cum laude gestaagd als Master of Science in Artificial Intelligence. Vrijgezel-lig Vrijgezel-lig, een club voor alleengaanden gaat op zondag 9 maart wandelen. Om 11.00 uur wordt er gestart op het Raadhuis plein in Nieuw-Bergen. De tocht gaat door de bossen en over de hei, langs het Reindersmeer, naar restaurant De Wellse Hut. De lengte van deze route is ongeveer dertien kilometer lang. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (0485)341772 of (0485)514220, of kijk op www.uitinlimburg.nl. Helende verhalen schrijven Maurice Smolders uit Cuijk leert ouders en leerkrachten in één dag om helende metaforen te schrijven voor hun kinderen. Op zaterdag 8 maart verzorgt hij bij Carma in Venray deze workshop. Helende verhalen verminderen of verhelpen onder meer angsten, onzekerheid, bedplassen en aller gische reacties. De dag duurt van 10.15 tot 16.15 uur. Aanmelden kan via telefoon (0485)322054 of via www.inspi-ratio.nl. Het Historisch Platform Venray is uitgegroeid naar een recordaan tal van aangesloten verenigingen, stichtingen en organisaties. Met de toetreding van Expo '40-'45 en de Stichting De Rooyse Schans zijn dertig organisaties onder de vleu gels van het HPV neergestreken. Zij houden zich alle op enigerlei wijze bezig met het uitdragen en beschermen van het cultuurhis torisch erfgoed in de gemeente Venray. Tijdens een drukbezochte jaarvergadering van het HPV gaf voorzitter Jacques Larners van de Stichting De Rooyse Schans een korte toelichting op de doelstel ling van zijn organisatie. De stich ting is in de plaats gekomen van Stichting De Leunse Schans, omdat het terugbrengen van de boeren- schans op de historische plek in Leunen niet mogelijk bleek. Dat is namelijk wat de stichting voor ogen heeft: het reconstrueren van een boerenschans om een aspect uit onze lokale historie aan de hui dige bewoners te laten zien. De locatie voor de reconstructie van de boerenschans ligt in de buurt van het oorlogsmonument aan de Overloonseweg. Met deze locatie wil de stichting twee vliegen in één klap slaan, want in het stroom- dal van de Loobeek ten oosten van de Overloonseweg stond vroeger een volmolen, waar schapenwol tot vilt bewerkt werd. Ook deze volmolen wil de stichting weer laten terugkeren in het landschap. Expo '40-'45 is een particulier oorlogsmuseum dat geleid wordt door de Venraynaren Harrie Lin- ders en Wint Weijs. Het werd in 1984, veertig jaar na de bevrijding, geopend in Blitterswijck in een oude boerderij die tijdens de oor logsjaren in het frontgebied aan de Maas lag. Na museum 't Freule- keshuus in Venray en museum De Peelstreek in Ysselsteyn is dit het derde museum dat zich bij het His torisch Platform Venray aansluit. De bijna vijftig vertegenwoordi gers van de verschillende orga nisaties behandelden naast het gebruikelijke jaarverslag, de jaarre kening en de begroting tijdens de jaarvergadering ook een aanvraag voor financiële ondersteuning van de folkloristische dansgroep De Hakkespits. De dansgroep wil ter gelegenheid van het 25-jarig jubile um een boek uitgeven met als titel 'Trouw aan Dans en Dracht'. Het geeft onder meer een beschrijving van de streekdracht in Noord-Lint burg rond 1900; het maken van de witte, kanten muts; het maken van de toer; de elf oudste dansen en muziek, liedteksten en achter grond van deze dansen. De presen tatie van het boek vindt plaats op 20 april. De vergadering honoreer de het verzoek van De Hakkespits met een subsidie van 500 euro en een garantiesubsidie van 1000 euro bij een eventueel tekort. Een aanvraag van heemkundestich- ting 't Raokeliezer uit Merselo werd eveneens beloond met een bedrag van 500 euro. De heern- kundestichting wil rond de molen Nooit Gedacht in Merselo veldjes aanleggen met diverse oude graan soorten en daarbij informatie ver strekken over bestaande en bijna verdwenen graanrassen. Dit ten behoeve van scholen, wandelaars en bezoekers van de molen. Muse umconservator Maria van Dorst van 't Freulekeshuus hield een korte presentatie over de restau ratie van de fotocollectie van de Venrayse fotograaf Peter Swenker. Al eerder werd door het Historisch Platform 500 euro beschikbaar gesteld voor de restauratie van de uit 146 foto's bestaande collectie. Daarvan hebben 83 foto's betrek king op Venray, waarvan 30 op het in- en exterieur van het gemeente huis. In de maand maart worden twintig foto's geëxposeerd in de Openbare Bibliotheek Venray. De aanwezigen konden verder tijdens de jaarvergadering kijken en luis teren naar een presentatie van projectleider Maikel van der Meer over de renovatie van het gemeen tehuis. Een belangrijk gegeven was daarbij dat het uiterlijk van het historische gebouw onaangetast zal blijven. Oorspronkelijk werd het gemeentehuis in de 19e eeuw gebouwd als klooster. Nadat het in de Tweede Wereldoorlog vrijwel geheel verwoest werd, vond in de jaren 1949 tot 1951 herbouw plaats op de oorspronkelijke fun dering. In het begin van de zeven tiger jaren van de vorige eeuw werd de kloosterfunctie opgehe ven en werd het gebouw in 1974 door de gemeente aangekocht en ingericht als gemeentehuis. Wil het gebouw deze bestemming kunnen behouden, dan is om diverse goede redenen een gron dige renovatie nodig. Uitgangs punt daarbij is dat het oorspron kelijke karakter van het exterieur van het gebouw behouden blijft. Hiermee wordt tegemoet geko men aan een van de wensen van het Platform.Toon Kateman gaf als vertegenwoordiger van het Plat form in het gemeentelijk project 'Centrum op de Schop' een hel dere toelichting over de herinrich ting van het kern-winkelgebied in het centrum van Venray. Na een korte pauze mocht bestuurslid en lid van de projectgroep RooyNet, Pol Hustings, enkele mededelin gen doen ten aanzien van de ont wikkelingen rond de website en vervolgens kwam het aftreden van de bestuursleden Stan Storms en Twan van Els aan de orde. De eerste zat sinds februari 2003 namens het LGOG Kring Venray in het bestuur. Voorzitter Peter Teeuwen prees Stan Storms om zijn trouwe aanwezigheid bij de bestuursvergaderingen, zijn alert heid bij allerlei bestuurszaken en als bestuursvertegenwoordiger bij tal van gelegenheden. Namens het HPV regelde Storms ook de orga nisatie van de stand bij de jaarlijk se boekenmarkt op het schouw burgplein. "Een rustige man die liever op de achtergrond zijn ding doet. Wij noemen dat ook wel een stille kracht", aldus de voorzitter. Twan van Els, wiens verdiensten al eerder uitgebreid belicht zijn, werd evenals oud-voorzitter Koos Swinkels benoemd tot erelid van het Historisch Platform Venray. Beiden ontvingen een oorkonde en een gouden draagspeld met het HPV-logo. Na de rondvraag met onder meer een oproep van Maria van Dorst om artikelen aan te leveren voor Venrays Verleden IV kon voorzitter Peter Teeuwen deze zeer geanimeerde en goed bezochte jaarvergadering van het Historisch Platform Venray afslui ten. Dorpsraad Oostrum Dorpsraad Oostrum houdt op donderdag 13 maart een openba re vergadering in D'n Oesterham. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer een mondeling verslag van het dorpsradenover- leg. Ook wordt er gesproken over het financieel overzicht van de Stichting Gemeenschapshuis. Dorpsraad Ysselsteyn Dorpsraad Ysselsteyn verga dert op maandag 10 maart in zaal Roelanzia. De vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Op de agenda staat onder andere informatie door de gemeente Venray over de inrichting van de wegen in het buitengebied tot 60 km-zone. Ook de huisvesting van buitenlandse werknemers op het MOB-complex komt aan de orde. Vrouwendag EVA Moedercentrum EVA in Ven ray viert op zaterdag 8 maart van 13-30 tot 16.30 uur de Internatio nale Vrouwendag in de foyer van de schouwburg in Venray. Interna tionale Vrouwendag stond en staat voor solidariteit en strijdbaarheid van vrouwen overal ter wereld. Sinds 1978 wordt deze dag door veel vrouwengroepen in Neder land gezamenlijk gevierd. In Venray tekent moedercentrum EVA voor de organisatie. Op het programma staan onder andere mantrazingen, buikdans en latindance, zang door Harriëtte en Marij, de Bandelieren en Tomorrow People en de middag wordt afgesloten met een optre den van Hakuna Matata. Speciaal voor de kleintjes is er een ballon nenclown en tevens kan er onder begeleiding gekleurd worden. Alle vrouwen uit Venray en omgeving zijn van harte welkom de feeste lijke middag bij te wonen. Kring voor Bewustwording Er wordt op dinsdag 11 maart in Venray een bijeenkomst van de Kring voor Bewustwording gehou den. De Kring is er voor iedereen die bewust in het leven wil gaan staan en bereid is dit te verdie pen en te delen met anderen. Elke bijeenkomst heeft een eigen thema, zodat men de avonden los van elkaar kan bezoeken. Het is mogelijk ervaringen en visies te delen om zodoende vooral te leren van elkaar. Er is een sfeer van veiligheid en vertrouwen. De bijeenkomst duurt van 20.30 tot 22.30 uur. Aanmelden kan via lia.kring@home.nl. of telefoon (0478)850237. De Peelspeurders Scouting De Peelspeurders heeft de jaarlijkse algemene ledenverga dering gehouden in clubgebouw 't Peppelshuus in Venray. De ver gadering stond in het teken van een bijzondere gebeurtenis. Zo is besloten dat Scouting De Peel speurders voortaan verder gaat als vereniging in plaats van stich ting. Verder is er van een drietal vrijwilligers afscheid genomen, te weten Suzanne ter Weele, Hanny Pingen en Eddie Tanis. Verder zijn een aantal mensen in het zonnetje gezet. Zo zijn Jan Parren en Hans Vermeulen al 25 jaar kaderlid. Patrick Franssen en Arie Jacobs hebben een onderscheiding ont vangen voor twintig jaar inzet en Eelke van Dijk, Carina Plass en Wim Clephas hebben met hun vijf jaar inzet de eerste onderschei ding gehad. Ruilbeurs Plus "Heeft u nog voetbalkaartjes?" Een veelgestelde vraag bij Plus G. van Dijck. Men is weer volop Eredivisie voetbalkaartjes aan het verzamelen. Tot en met zaterdag 8 maart kunnen er nog voetbalkaart jes gespaard worden. Om iedereen de kans te geven het Eredivisie spelersalbum helemaal compleet te krijgen, houdt Plus G. van Dijck op zaterdag 8 maart een ruilbeurs in wijkcentrum 't Stekske. De mid dag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Dit is een mooie kans om dubbele kaarten te ruilen voor de nog ont brekende kaartjes van de verschil lende clubs. Tevens krijgt men bij vertoning van een vol speler salbum een voetbalcadeau. Daar naast is er nabij het wijkcentrum nog een wedstrijd winkelwagen schieten. Met dit spel zijn leuke prijzen te winnen, waaronder een mp3 speler. Anders Sterk De Stichting Anders Sterk is een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problema- tiek, zoals AD(H)D, autisme en aan autisme verwante stoornissen. Op woensdag 12 maart is er weer een oudercontactavond. Dit keer is er een minivakantiebeurs. Tevens is er volop gelegenheid voor ouders om met elkaar nog andere ervarin gen uitwisselen. Er zijn informatie stands aanwezig voor de Vereni ging Balans en Informatiecentrum MEE. De avond duurt van 19-30 tot 21.30 uur wordt gehouden in restaurant De Tambourin in Ven ray. Meer informatie is verkrijg baar via telefoon (0485)517271 of (0478)512520. Zie ook www. anderssterk.nl. TAPIJT KOM DAN NAAR BOXMEERS TAPIJTHUIS! \~S Artelux Sepia HOUTEN VLOEREN VLAKKE VLOEREN Boxmeers Tapijthuis Sint Anthonisweg 6 Boxmeer 1. 0485-573112 www.boxmeerstapijthuis.nl ZONWERING Groei Historisch Platform Venray Wij voorzien u graag van een persoonlijk advies op maat. Of het nu gaat om totaalinrichting, bijzonder maatwerk, projectinrichting of om een enkel tapijt of gordijn. U vindt bij ons diverse woonstijlen, woonsferen en prachtige totaalplaatjes én de betere merken! Wij hebben de primeur: de nieuwste luxe velourskwaliteit Sepia (59,95 per meter, 140 cm breed) uit de New Velvets collectie van Artelux. Gecombineerd met de Artelux Lucebert in-between (39,95 per meter, kamerhoog) op een dubbele roede met bijpassende zeilringen. De New Velvets Sepia heb ben wij hier gevoerd, waardoor het veel mooier valt en mooier blijft. En nóg veel beter warmte en geluid isoleert. Naast deze voordelen bieden wij tot eind mei 50% korting op een bijpassende kleur voering voor al onze New Velvets stoffen.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 8