www.makelaardiivansummeren.nl Amnesty: actie voor vrouwen Brazilië Autorijschool Ven-Rij Galaconcert hoogtepunt jubilaris Ons Genoegen Vrijwilligersprijs Erkend adviseur Energielabel Ysselsteyn Leeft 2008 Open dag 't Ukkennest HET GROOTSTE RISICO OM EIGENAAR TE WORDEN PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS FAUNALAND VAN GROOTEL Zaterdag 8 maart is het Inter nationale Vrouwendag. Dit jaar voeren Amnestygroepen in Nederland op en rond deze dag actie voor de bescherming van vrouwen in Burundi, Iran en Brazilië. Moedercentrum EVA houdt ter gelegenheid van Internationale Vrouwen dag in de foyer van de Ven- rayse schouwburg een viering. De viering 'Kracht door zang en dans' duurt van 13.30 uur tot 16.30 uur en er is speciale aandacht voor de rechten van vrouwen in Brazilië. Amnesty vraagt de bezoekers om soli- dariteitskaarten te schrijven naar vrouwen in Brazilië. In de volkswijken van grote ste den in Brazilië heerst veel geweld. Vrouwen zijn regelmatig slachtof fer van verkrachtingen en mishan delingen. De vuurgevechten tus sen rivaliserende (drugs)bendes onderling of met de politie zorgen voor veel slachtoffers. Het geweld in de volkswijken heeft ook soci ale consequenties voor vrouwen. Wanneer de man wordt gear resteerd of vermoord, draagt zij alleen de zorg voor het gezin en is zij nog kwetsbaarder voor aan vallen. Politie en overheid bieden geen bescherming. Integendeel, door het harde ingrijpen van de politie en het regelmatig 'schoon vegen' van de straten verergert de situatie.Aan een structurele oplos sing en bescherming van de bewo ners wordt niet gewerkt. Amnesty International vraagt aandacht voor het werk van Ser Muiher en SOS Corpo. Beide organisaties zetten zich in voor de rechten van de vrouwen in de achterstandswij ken. Hun werk is vaak zwaar en ze ondervinden veel weerstand. Door het sturen van een groetenkaart geeft Amnesty de medewerksters van deze organisaties een steun in de rug. Ook in Burundi en Iran is het slecht gesteld met de rechten van vrouwen. In Burundi worden volgens Amnesty zeer vaak vrouwen ver kracht, maar doet de overheid nauwelijks iets om dit tegen te gaan. In Iran is de wetgeving zeer discriminerend ten aanzien van vrouwen. Op de website van Amnesty International www. amnesty.nl meer informatie. Ook kunnen belangstellenden digitaal petities en kaarten tekenen. Nieuw in Venray Venray is sinds deze maand een autorijschool rijker. Ven- raynaar Peter Barents is gestart met Ven-Rij, een rijschool die gespecialiseerd is in het beha len van het rijbewijs B. Maar bij Ven-Rij kunnen mensen ook terecht voor een opfriscursus. Bijvoorbeeld als ze lang niet meer gereden hebben of willen over schakelen van een schakelauto naar automaat. Met ingang van september zal Peter ook starten met de opleiding voor bestuurders van een brommobiel, een voertuig dat steeds populairder wordt bij ouderen en jongeren. Bovendien is met ingang van dit jaar een rij bewijscertificaat verplicht. Peter geeft zelf instructie zodat de klan ten altijd met dezelfde persoon te maken hebben en de lijnen kort zijn. De theorie wordt bij Ven-Rij aan huis gegeven, maar dit kan ook bij de mensen thuis in kleine groe pen. Peter Barents is al vele jaren Uitbreiding danscentrum Janssen Dans- en Partycentrum Jans sen aan de Raadhuisstraat staat in Venray staat aan de vooravond van een forse verbouwing. Daarbij ligt het accent met name op het horecagedeelte. De brede moge lijkheden die Janssen als party centrum heeft worden daarmee nog verder versterkt. Dans- en Partycentrum Janssen vestigde zich 25 jaar gelden op de huidige locatie aan de Raadhuisstraat. Het centrum staat vooral bekend als dansschool, maar ook als locatie voor bruiloften, feesten, recepties etc. Jeanne Janssen wil, samen met haar dochter Joriamte en in samenwerking met Erik Wijnho ven, die horecamogelijkheden uitbreiden. "Denk daarbij aan cate ring, brunches, communie-, thema- en bedrijfsfeesten. Ook willen we ruimte scheppen voor diner- en dansworkshops, kookclubs en kunnen we zelfs thuis komen koken", aldus Jeanne. Om dit mogelijk te maken zal er een volledig nieuwe moderne keuken worden gebouwd. "Daar hebben we nog ruimte voor over binnen ons pand. De huidige keu ken blijft nog operationeel tot de verbouwing, in mei of juni, voltooid is." Erik Wijnhoven is enthousiast over de plannen. Hij is als kok vele jaren actief geweest bij onder meer Des Werelds in Mill, de Zwaan, Groenewoud en Ooijen. "Voor mij is dit weer een nieuwe uitdaging", vertelt Erik. In mei zal Dans- en Partycentrum Janssen een reünie houden. Ieder een die ooit dansles heeft gevolgd, is welkom. Meer informatie hier over volgt binnenkort. actief als rij-instructeur en heeft trainingen gevolgd die aan de laat ste eisen van een rij-instructeur voldoen. "Klanten moeten zich bij mij in de auto ontspannen kunnen voelen. Daar leg ik veel nadruk op", aldus Peter Barents. Lesuren kunnen overdag gepland worden, maar op afspraak ook in de avond uren. Voor meer informatie kunt u kijken op www.ven-rij.nl Vergadering SPO De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio houdt op maan dag 10 maart vanaf 10.15 uur een vergadering op het kantoor van SPO Venray aan de Eindstraat in Venray. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de ver gadering bezoeken. Aanmelden kan via telefoon (0478)516215. De Springplank Donderdag 6 maart schim menspel voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Van 18.30 tot 20.00 uur gaat men in groepjes een sprookje instuderen. Met behulp van geknipte vormen wordt dit sprookje dan op een wit laken geprojecteerd door een bouwlamp. Maandag 10 maart van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van groep 3- Op het programma staat knutselen voor Pasen. Aan sluitend is er programmavergade ring voor de leiding van de maan- daggroep. Eveneens op maandag, teamvergadering voor leiding en bestuur. Aanvang 20.15 uur in het clubgebouw aan de Beukenlaan. Dinsdag 11 maart clubavond voor de jeugd van de groepen 6,7,8 en de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur gaat men strijden om de titel sterkste jongen/meisje. Dit met behulp van een aantal spelletjes waarbij het aankomt op kracht, behendigheid en slimheid. Donderdag 13 maart Ren je Rot voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Inbraak winkel in Venray De politie onderzoekt de inbraak in een winkel aan de Wilhelminastraat in Venray, in de nacht van maandag op dinsdag. Bij de inbraak werd voor duizenden euro's aan kleding ontvreemd. De inbrekers hebben vermoedelijk toegang tot de winkel gekregen door een deur te forceren. De ver dachten zijn waarschijnlijk met een auto in de richting van de Juli- anasingel weggereden. De politie is op zoek naar getuigen, telefoon: 0900-8844. Muziekvereniging Oirlo bestaat honderd jaar Muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo bestaat in 2008 honderd jaar. In dit jubi leumjaar worden er allerlei activiteiten georganiseerd. Het muzikale hoogtepunt wordt het galaconcert op 14 en 15 maart in de schouwburg van Venray. Dirigent Geert Jacobs heeft daarvoor een heel geva rieerd programma met ruim 200 deelnemers opgezet. De fanfare vormt tijdens het gehele concert de basis. Maar aan het programma verlenen ook veel andere deelnemers hun medewerking. In het eerste deel van het con cert overheerst de fanfareklank. Dat is meteen hoorbaar als de fan fare opent met 'Bugler's Dream' en 'Symfonie Marches'. Daarna komt het Venray's Man nenkoor zijn medewerking verle nen. Het eerste werk van het koor onder begeleiding van de fanfare is 'IlTrionfo di Bacco', een ode aan het bier. Verder wordt 'Bohemian Rhapsody' van Queen gezamen lijk gebracht, met als solist Ron Barents. Het Venray's Mannenkoor brengt verder nog twee stukken ten gehore: Joshua fit the Battle of Jericho' en 'When the Saints go marching in'. De fanfare neemt het weer over met 'Music for a Movie Picture' van Kees Vlak. Speciaal voor dit concert is een film opgenomen die op deze muziek is geïnspi reerd. De film speelt zich af op diverse locaties in Oirlo en bij het kasteeltje van Meerlo. De produc tie van deze film was in handen van Frank van Zwamen en Marijn Poels van AWA-films. Verschillende leden van Ons Genoegen debute ren erin als volleerde filmsterren. Na de aftiteling komt de drum band de fanfare versterken in een variatie op het bekende nummer van de Slagerij van Kampen: 'de Slagerij van Oeldere' Een heel andere sfeer wordt opgeroepen in 'Pequena Czarda' met een indruk wekkende solo op altsaxofoon van fanfarelid Loes Hellegers. Het laatste nummer voor de pauze is een sfeervolle en meeslepende uitvoering van'Lord of the Dance' Violiste Eva Traa neemt daarbij de solo voor haar rekening en Marie ke Trienekens zorgt voor de typi sche Ierse dans. BIGBAND Na de pauze musiceert de fan fare meer in bigbandstijl. Daar voor wordt de fanfare uitgebreid met een speciaal combo van twee gitaristen en een keyboardspeler, aangevuld met een background- koor. Dan is er ook meer solozang te horen en zal er verschillende malen een dansgroep actief zijn. De toon wordt meteen gezet met een medley van nummers van Elvis Presley, Deep Purple, John Miles en Robbie Williams. Daarbij wordt gezongen door Don Mul ders. Hierna volgt 'De Bestem ming' van Marco Borsato, deze keer gezongen door Ron Barents. De fanfare gaat daarna verder met muziek uit de bekende musicalf ilm West Side Story van Bernstein. De drumband voegt zich daarna geheel in stijl bij de fanfare voor de vertolking van 'Two Worlds', een nummer van Elton John uit de musical Tarzan. Vervolgens zal Henk Jacobs de 'Oelderse' versie zingen van 'Brabant' van Guus Meeuwis. Accordeoniste Mariëlle Kruithof zal daarbij de sfeer ver sterken. Tijdens dat nummer wor den beelden getoond van Oirlo, samengesteld door Jan Peeters. Het concert wordt met een spet terend slot beëindigd. Dat wordt ingeluid door I've got the Music in Me', gezongen door Auke Clas sens. De finale bestaat uit 'A Brand Violiste Eva Traa en dirigent Geert Jacobs. new Day' en 'Hey Jude'met mede werking van verschillende arties ten. KAARTEN De voorbereidingen voor dit concert nemen al bijna een jaar in beslag. Geen wonder dat de belangstelling erg groot is: zater dag 15 maart is uitverkocht en voor vrijdag 14 maart is nog maar een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Tijdens kantooruren kan men voor kaarten terecht bij SEP Peeters BV Uitzendorga nisatie, Hoofdstraat 25c in Oirlo. Voor meer info zie ook www. onsgenoegenoirlo.nl. Op de site is ook meer informatie te vinden over het jubileumweekeinde van 29 mei tot en met 1 juni, in een feestpaviljoen aan de Rosakker te Oirlo. Op het programma staan dan onder andere op 29 mei een groot regionaal seniorentreffen en op 30 mei een optreden van de bekende Nederlandse popband Krezip. Op 31 mei is er een grote Oelderse avond en op 1 juni de receptie van de jubilerende ver eniging en de presentatie van haar nieuwe uniformen. Peuterspeelzaal 't Ukkennest in Leunen houdt op zaterdag 15 maart van 10.00 tot 13.00 uur een open dag.Tevens is dit de jaarlijkse moge lijkheid tot inschrijving van peuters. Het Ukkennest is een gezellige peuterspeelzaal met een dorps karak ter, aantrekkelijk in prijs en met veel speelruimte. Vanaf de leeftijd van twee jaar kunnen peuters geplaatst worden. Het is wenselijk om peu ters met de leeftijd van een jaar al in te schrijven. Ook heeft men de mogelijkheid om peuters in te laten schrijven voor de woensdagoch tend, de vrije inloopochtend. Meer informatie is verkrijgbaar via tele foon (0478)515740. Italiaan vernielt woning De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 40-jarige man uit Italië op de Sint Jozefweg in Venray aangehouden op verdenking van vernieling. De politie kreeg een melding dat de man op straat stond te schreeu wen en met een steen op auto's aan het slaan was. Ter plaatse bleek dat de man vernielingen had aangericht in een woning aan de Bevrijdingsweg. Hierna was hij naar buiten gegaan en had daar enkele auto's beschadigd. De man werd op de Sint Jozefweg aange troffen en aangehouden. Hij zit in afwachting van verder onderzoek vast. De aanleiding voor de vernie lingen is nog onbekend. De provincie Limburg reikt op 29 mei voor de derde keer de pro vinciale vrijwilligersprijs uit. De prijs is bestemd voor een organi satie, project of groep vrijwilligers die het verdient om eens extra in het zonnetje te worden gezet. Vrijwilligersorganisaties zich voor deze prijs inschrijven.Wie een pro ject kent dat in aanmerking moet komen voor de provinciale vrijwilli gersprijs kan dit via www.limburg. nl/vrijwilligerswerk melden. Zon der vrijwilligers zou het grootste deel van het sociale, culturele en sportieve maatschappelijk leven, zoniet onmogelijk dan toch wel onbetaalbaar worden. Desondanks is het werk dat de vele vrijwilligers in Limburg doen vaak onderbelicht en ondergewaardeerd. Met het uit reiken van een provinciale vrijwilli gersprijs wil de provincie Limburg haar waardering uitdrukken die zij voor het vrijwilligerswerk heeft. Aan de prijs is een geldbedrag van 2.500 euro verbonden. Projecten en organisaties die in aanmerking willen komen voor deze vrijwilli gersprijs treffen op www.limburg. nl/vrijwilligerswerk. een aanmel dingsformulier aan. Een onafhan kelijke jury selecteert uit alle aan meldingen minimaal 3, maximaal 5 genomineerden. Het Limburgse publiek bepaalt door het uitbren gen van haar stem uiteindelijk wie de winnaar is. Dat kan vanaf 7 mei via de website. In 2007 is de vrijwilligersprijs gewonnen door Basissport Limburg. Zij houden op diverse plaatsen in Limburg weke lijkse sport-, spel- en bewegingsac tiviteiten voor verstandelijke- en meervoudig gehandicapten. Bij al deze activiteiten zorgt een groot aantal vrijwilligers voor die extra begeleiding die het mogelijk maakt dat ook deze doelgroep in staat gesteld wordt om deel te nemen aan bewegingsactiviteiten. Sinds kort is Gebr. Janssen uit Beugen gecertificeerd voor het toekennen van het Ener gielabel voor woningen. Alleen erkende adviseurs mogen een Energielabel toekennen. Het label is verplicht bij het verko pen van een woning en geeft aan of een woning al of niet zuinig is in energiegebruik. Gebr. Janssen is als eerste installatiebedrijf in de regio hiervoor gecertificeerd. "Iedereen verbruikt energie in huis. Sterker, woonlasten bestaan voor een belangrijk deel uit ener giekosten", zegt Roel van de Kerk hof van Gebr. Janssen. "De over heid heeft daarom bepaald dat mensen bij het kopen of huren van een nieuwe woning betrouw bare informatie dienen te hebben over de energiekwaliteit van de woning. Het Energielabel wonin gen laat in één oogopslag zien of een woning zuinig of niet zui nig is. Men verwacht dat zuinige woningen makkelijker verkocht of verhuurd worden, en dat ze dus meer waard zijn." Het Energielabel woningen lijkt op het al bekende label voor huis houdelijke apparaten. Het geeft met letters en kleuren aan hoe energiezuinig of -onzuinig een huis is. Klasse A (donkergroen) is zuinig, klasse G (rood) is niet zuinig. Op de achterkant van het Energielabel woningen staan maatregelen om uw huis energie zuiniger te maken, zoals een zui nige cv-ketel of HR++ glas. "Maar mensen kunnen vaak ook al zonder of met slechts een klei ne investering energie besparen", stelt Roel van de Kerkhof. "Moet er tóch geïnvesteerd worden, dan verdient ook deze zich op wat lan gere termijn terug in de vorm van een lagere energierekening. Onze adviseur komt uw woning bekij ken en geeft advies welke maatre gelen bij u toegepast kunnen wor den. Zo n adviseur heeft daar een speciale opleiding voor gehad." Verkopers en verhuurders zijn sinds 1 januari 2008 verplicht om een Energielabel te laten zien. Zo kunnen belangstellenden de energiekwaliteit van een woning meenemen in hun beslissing om die woning te huren of te kopen. Het label is tien jaar geldig.Voor huizen jonger dan tien jaar is geen Energielabel vereist. Deze zijn al energiezuinig gebouwd. Anders dan bij een groot, lande lijk werkend bedrijf blijkt het per soonlijk contact van een regionale onderneming voor veel mensen een belangrijke reden om voor de adviseur van Gebr. Janssen te kie zen. Het bedrijf heeft bovendien diverse disciplines (zoals daken, installatiewerk, sanitair, cv en riool techniek) in huis die elkaar ver sterken en aanvullen. "De kosten van een Energielabel zijn afhan kelijk van het huis. Zijn er bouw tekeningen, dan scheelt dat onze adviseur ook tijd. Voor meer infor matie of een offerte kunnen men sen onze adviseur bellen", besluit Roel. Telefoon: 0485 369696 of e- mail: epa@janssenbeugen.nl. De VZO houdt voor de zesde keer op 13 en 14 september Ysselsteyn Leeft. Dit evenement vindt plaats in het centrum van Ysselsteyn op het terrein van de Jera, aan de Peter Janssenweg voor Vitelia (voorheen de Boeren bond), op het terrein van Vitelia, in de loods van Vitelia, op het parkeerterrein achter Roelanzia en in de zaal de Houtwerf van Roelanzia en in de zaal Forest. In 1978 werd Ysselsteyn Leeft voor het eerst gehouden. Op zondag 19 november van dat jaar presen teerden zestien ondernemers en zeventien verenigingen zich in gemeenschapshuis De Smelehof'. Ysselsteyn Leeft vindt iedere zes a tien jaar plaats. In 1999 is suc cesvol de laatste editie van het evenement georganiseerd. Het werd toen gehouden op het plaat selijke MOB-complex waarbij ook de Koninklijke Landmacht en een afdeling van de Koninklijke Lucht macht zich presenteerden. Bij dit laatste evenement mochten we meer dan 3000 betalende bezoe kers ontvangen.Tijdens Ysselsteyn Leeft 2008 presenteren bedrijven die lid zijn van de VZO gevestigd Metamorfose Intratuin Venray De afgelopen weken heeft het team van Intratuin Venray gewerkt aan een complete meta morfose. Bij binnenkomst op de overdekte tuinafdeling zie je direct dat de afdeling compleet opnieuw is ingericht en dat het assortiment is omgeruild voor een compleet nieuw voorjaarsassor timent volgens de laatste trends en noviteiten. Ook de prachtige collectie buitenpotterie, impo sante 'capital ornaments'-collectie, sfeervolle ornamenten en tuinac- cessoires mag je niet missen. Zon dag 16 maart vindt bij Intratuin een demonstratie paas-/voorjaars- bloemwerk plaats. Intratuin Venray is dagelijks geopend van maandag t/m donderdag van 9 uur - 18 uur. Op vrijdag van 9 uur - 21 uur, op zaterdag van 9 uur - 17 uur. Extra geopend van 11 uur - 17 uur op 16 maart, 24 maart, 30 maart, 13 april, 30 april, 1 mei, 4 mei, 11 mei, 12 mei, 30 november, 7 december, 14 december, 21 december Speciale acties zijn er op zater dag 29 maart van 8 uur - 10 uur: 'De Intratuin vroege vogel actie' boordevol extra voordeel. Dit voorjaar zal Intratuin Venray ook voor de allerkleinste klanten weer enkele leuke workshops organise ren. (inschrijven kan via de klan tenservice). Zo is er op woensdag middag 19 maart tussen 14 uur en 16 uur gratis paaseitjes verven. Intratuin Venray, Langstraat 133, 5801 AC Venray, www.intratuin.nl. zijn in Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn alsook bedrijven die geen lid zijn van de VZO. Ook zullen alle organisaties en verenigingen uit Ysselsteyn uitgenodigd worden zich te presenteren aan het grote publiek. Er zijn zowel binnen als buiten stands. Naast de stands van de bedrijven en verenigingen is er een divers activiteitenprogramma. Bijzondere deelnemers zijn de Groep Geleide Wapens van de Koninklijke Luchtmacht en het Commando Luchtdoelartillerie van de Koninklijke Landmacht dat sinds kort ook op Luchtmachtba sis De Peel gevestigd is. Zij zul len verschillende demonstraties geven waaronder het inzetten van honden bij bewakingsactiviteiten en oefeningen met een klimwand en een hindernisbaan. Er worden ook enkele luchtverdedigingssy stemen zoals de Patriot en de Stin ger gepresenteerd..Ook de politie en de brandweer zijn aanwezig. De Ysselsteynse afdeling van Vite lia Voeders geven de bezoeker de kans een kijkje te nemen in de mengvoederfabriek nu het nog kan. Er wordt nog onderzocht of het mogelijk is om een tok kel baan te installeren vanaf de boerenbond. Indien dit mogelijk is kunnen bezoekers met sterke zenuwen hiervan gebruik maken. Zowel de dans- en zangverenigin gen als de individuele dans- en zangtalenten kunnen op het podi um hun kunsten vertonen.. Voor zaterdagavond wordt nog een spectaculair optreden gezocht. Voor ondernemers is er op dinsdag 11 maart vanaf 19-30 bij Roelanzia in Ysselsteyn een informatieavond over Ysselsteyn Leeft. Alle onder nemers uit het werkgebied van de VZO Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn zijn welkom. De informatieavond voor verenigingen vindt op 8 april plaats. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Jeu de Wit via telefoon (0478)541945, met Serve Keijsers via telefoon (0478)544200 of met Lei Potten via telefoon (0478)541539- Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 7 DIERENSPECIAALZAAK VENRAY-HORST een abonnement waard

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7