WIE JARIG IS TRAKTEERT! Verhuur laatste woning Eijckenhof MAN WOMAN SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Opsplitsing Meerlo-Wanssum Het regende dinsdag vragen in het vragenuurtje van de commissie Stedelijke Ontwik keling. De politiek is geschrok ken en verbaasd over de actie van Harry Maessen om op bedrijventerrein De Blakt een asfaltbaan aan te leggen. Bur gemeester Waals en het col lege kregen lof toegezwaaid over het kordate optreden. De gemeente heeft dinsdag tevens besloten geen vergunning voor autoraces te verlenen. De politiek zit met veel vragen en geruchten. Wat is de rol van gedeputeerde Ger Driessen en komt Maessen nu nog wel zijn afspraken na over de ontmante ling van het oude circuit? En trekt hij zich terug uit het nieuwe cir cuit? Elders in deze krant geeft Maessen de antwoorden. De poli tieke partijen reageren uiteenlo pend. Paul Litjens (CDA) is vooral blij dat er geen races komen op De Blakt. "Maar we vinden het erg jammer dat met Pasen en Pinkste ren de races op circuit De Peel niet kunnen doorgaan. We zijn er altijd voorstander van geweest om het oude circuit te legaliseren." Elianne Sweelsen (SP) is boos en spreekt van pure waanzin. "Het kan toch niet dat er op een zand vlakte in Oirlo, waar verder niets is, tienduizend toeschouwers naar autoraces gaan kijken", zei Sweels- sen, die zich verbaasde over de lauwe reactie van Teunissen. De wethouder weersprak dit. "Ik was zelfs witheet. In de drie jaar dat ik wethouder ben, ben ik dat nog nooit geweest. Maar we moeten tot tien tellen. En eerst goed kij ken wat er echt aan de hand is." Sweelssen vindt het ongeloof lijk wat Maessen heeft gedaan. "Het kan toch niet dat inwoners van Venray de wet aan hun laars lappen? Dan is het hek van de dam. We zijn dan ook heel blij dat het feest niet doorgaat." De SP heeft vernomen dat er 's avonds nog steeds activiteiten zijn op het gesloten Peelcircuit. Waals: "Er zijn in ieder geval geen races meer. Wel is Maessen bezig de tribunes deels af te breken en ze op een trailer te leggen. Hij wilde ze gebruiken voor De Blakt." De SP en de WD vragen zich af of Maessen nog wel een betrouw bare partner kan zijn. "Want de gemeente is gewoon te kijk gezet", aldus Sweelssen. Frans van der Kruijf (WD): "Maessen en Venray hebben een zakelijke relatie. Dan moet je respectvol met elkaar omgaan. Is er een vertrouwens breuk?", wilde de WD'er weten. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) vindt het niet verlenen van de ver gunning vooral jammer voor de autosportliefhebbers die massaal op de races afkomen. Tino Zand bergen (Lokaal Aktief) hekelt de gang van zaken rond het oude cir cuit. "Het is een knullig dossier. Nu verschuilt de gemeente zich weer achter justitie", aldus Zandbergen, die het optreden tegen de baan op De Blakt wél kan waarderen. Gerrit Verkoeijen (Samenwer king) meent dat Maessen al toe stemming zou hebben voor de Paasraces op De Peel. "Hij heeft de posters al laten drukken. Waarom houden partijen zich niet aan de afspraken? "Waals reageerde direct dat de gemeente hierbij niet betrokken is. Bert Linskens (PvdA) sprak zijn waardering uit over het 'daadkrachtige optreden van het college'. "Want dit bezorgde ons geen goed gevoel." Burgemeester Waals zegt dat er door de gemeente geen toezeg gingen zijn gedaan voor een eve nementenvergunning voor circuit De Peel. "Uit commercieel belang voor Maessen wilden we wel mee werken. Zoals ook de carjump in Veulen jaarlijks een vergunning krijgt. Ook dat is in strijd met het bestemmingsplan. Het zou geen probleem hoeven zijn. Maar vlak voor carnaval kregen we die brief van de officier van justitie. De rechter heeft beslist dat het cir cuit dichtmoet. Voortzetting van strijdig gebruik is een delict. Dan moet je de zaak niet op scherp zetten. Ook de provincie wilde niet langer gedogen." Waals spreekt van een incident en verwacht niet dat deze con frontatie met Maessen nadelige gevolgen heeft voor de toekomsti ge samenwerking."We hebben het als volwassen mensen uitgespro ken. Het heeft geen gevolgen voor het nieuwe circuit, noch voor De Blakt en noch voor andere pro jecten in Venray. We gaan vol door voor het nieuwe circuit. Ik heb Maessen hoog en ik hoop nog veel samen met hem te realiseren. Maar we laten niet over ons heen lopen. PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg PEEL EN MAAS Teleurgestelde Maessen weigert asfaltbaan af te breken Harry Maessen is hevig teleurgesteld in het besluit van de gemeente om hem geen evenementenvergunning te verlenen voor de Paas- en Pinksterraces. "Het betekent een flinke strop. Dit zijn de twee belangrijkste autoraces van het jaar waarvoor ik de licenties heb. Die zullen nu naar iemand anders gaan. Het zal moeilijk zijn ze weer terug te krijgen." Maessen had zijn hoop geves tigd op de gemeente Venray om nog twee keer te mogen racen op circuit De Peel. Het leek de goede kant op te gaan totdat de officier van justitie ging dreigen met straf rechtelijke gevolgen. Burgemees ter Waals heeft daarop ambtshalve besloten de vergunning te wei geren. "Hij zal er zijn reden voor hebben. Daarom heb ik juist die racebaan in De Blakt aangelegd. Het was mijn enige alternatief. De omwonenden en de dorpsraad hadden er totaal geen problemen mee. De verenigingen uit Oirlo zouden zelfs meehelpen. Helaas heeft het niet zo mogen zijn", berust Maessen, die volhoudt dat de asfaltbaan in De Blakt niet illegaal is. "Wij mogen daar asfalt storten om de infrastructuur aan te leggen. Dit strookt met het gel dende bestemmingsplan." De ondernemer heeft de gemeente de garantie gegeven dat er dit jaar zowel op De Blakt als op De Peel niet geracet zal wor den. "Nee, vanuit onze organisatie zal dat niet gebeuren. Maar ik sluit niet dat uit anderen het toch pro beren." Maessen is niet van plan de asfaltbaan voor 12 maart te ver wijderen, zoals de gemeente hem heeft opgedragen. "Daar is geen enkele reden voor. Ik gebruik het asfalt als fundering voor een nieuwe hal. Nog deze week dien ik daarvoor de bouwaanvraag in. Waarom zou ik het asfalt verwij deren als ik het over een paar weken weer moet storten?", zo vraagt hij zich af. Maessen ergert zich aan berichten in de media als zou gedeputeerde Ger Driessen betrokken zijn bij het illegale cir cuit in De Blakt. "Het stond dins dag in de krant. Er is niets van waar. Driessen wist er net als de politiek in Venray helemaal niets van. Ik heb nooit met hem over De Blakt gesproken", weerlegt Maessen, die ook de geruchten tegenspreekt dat hij zich zou terugtrekken uit het nieuwe circuit en tevens zou weigeren het oude circuit te saneren. "Er is een overeenkomst gesloten en daar houd ik me aan. Er is verder niets aan de hand", verzekert Maessen. Hij kan het echter moeilijk verkroppen dat er in 2008 in Venray geen races zul len zijn."Er was een overeenkomst met de gemeente, de provincie en VROM. Het oude circuit zou tot in 2009 openblijven. Totdat het nieu we circuit opengaat. Die afspra ken zijn geschonden. Niet door de gemeente, maar door een slechte communicatie met VROM. Ik heb er al 2 miljoen euro ingestoken om twee agrarische bedrijven uit te kopen. Dat was het wisselgeld. Het is toch te betreuren dat de overheid de gemaakte afspraken niet nakomt." Het plan om in een leeg staande loods aan de Nijver heidsstraat in Venray een ontmoetingsplek te maken voor militairen, kan niet op goedkeuring rekenen van de gemeente. De aanvraag van eigenaar H. Siebert uit Maashees is afgewezen omdat de activiteit niet zou passen bij de locatie en de bosrijke omge ving. Een groep van twintig tot dertig (ex)-militairen is op zoek naar een plaats waar ze elkaar wekelijks kunnen ontmoeten. Het zijn sol daten die gediend hebben in het voormalige Joegoslavië en Afgha nistan. Velen kampen met psy chische problemen en ze willen met elkaar de ervaringen delen, zo meldt eigenaar Siebert. De ont moetingen zijn op vrijdag en soms op zaterdag. De nog nieuwe loods, van 14 bij 48 meter, ligt ten oosten van deA73 aan een bospad achter McDonald's. Naast de loods ligt een onbebouwd terrein van 13 bij 55 meters dat als parkeergelegenheid dienst kan doen. Er zouden zo'n 25 parkeervakken moeten komen. Sie bert heeft binnenkort een gesprek met de gemeente om te kijken wat nu nog de mogelijkheden zijn. De Maashesenaar kocht de voor malige kippenschuur in 2001. De stal hoorde bij de boerderij van de familie Tacken die vanwege de komst van de A73 is gesloopt. Sie bert gebruikte de kippenschuur als opslag voor circa dertig caravans. In 2003 werd de loods door brand verwoest. "Hangjongeren hebben het gebouw in brand gestoken", vermoedt de eigenaar, die daarna onderhandelde met de gemeente over verkoop. "Ik had liever dat de gemeente toen het perceel zo dicht bij het bos had gekocht. Dan had het terrein kunnen worden teruggegeven aan de natuur", ver telt hij. Omdat de gemeente afzag van aankoop besloot Siebert in 2005 de loods toch te herbouwen. Sindsdien staat het pand leeg. "Ik heb er zelf wat spullen instaan, maar het brengt nu niets meer op. Het verhuren als caravanstalling is vanwege de hoge verzekeringskos ten niet meer mogelijk." Siebert zegt dat er voldoende belangstelling is om het gebouw te huren. "Maar het is heel moeilijk fatsoenlijke huurders te vinden.Als je die mensen natrekt dan komen ze bijna allemaal uit het criminele circuit. Het zijn vooral wiettelers", zegt Siebert, die dacht met de groep militairen een goede oplos sing gevonden te hebben. Het college ziet echter niet zit ten. De loods heeft een agrarische bestemming en ligt ingeklemd tus sen deA73 en een bos dat behoort tot de Ecologische Hoofdstructuur (EHS). Het perceel zelf heeft de status van Provinciale Ontwikke lingszone Groen (POG). Behoud en ontwikkeling van natuur- en landschapswaarden staan voorop. Nieuwe ontwikkelingen, zoals Hannes maakte vorige week een fout in zijn column. Onze doorgaans goed geïnformeerde columnist schreef in 'Bandoetere' dat een opsplit sing van de gemeente Meerlo-Wanssum uniek zou zijn in Nederland, maar dat is niet zo. Een lezer van Peel en Maas wees de redactie er fijn tjes op dat bijvoorbeeld de gemeente Beers in 1994 werd opgeheven, waarna de hoofdkerk Beers werd toegevoegd aan de gemeente Cuijk en de kern Gassel aan de gemeente Grave. Eveneens in 1994 werd de gemeente Wanroy opgeheven, waarna de hoofdkern Wanroy werd toe gevoegd aan de gemeente St.Anthonis en de kern Rijkevoort aan de gemeente Boxmeer. de beoogde ontmoetingsplek, zijn alleen mogelijk als ze aansluiten bij bestaande activiteiten in de omgeving. Dit is niet het geval. Het zou ook een verkeersaantrekken- de werking hebben en niet pas sen bij de locatie en de omgeving. Het gebouw is ook nooit bedoeld geweest om onderdak te bieden aan personen. De gemeente wijst erop dat er waarschijnlijk aanpas singen aan het gebouw moeten worden gedaan om het verblijf van mensen mogelijk te maken. Dit zou dan weer ruimte bieden aan andere bijeenkomsten en dat is onwenselijk, vindt de gemeente die de loods alleen geschikt vindt voor 'statische' opslag. Dit is de opslag van goederen die langere tijd op één plek aan wezig blijven. Er is geen handel en bewerking of verwerking van pro ducten toegestaan. De bereikbaar heid voor vrachtverkeer is beperkt is vanwege de smalle zandweg en de oprit bij McDonald's. Tijdens de algemene ledenver gadering van vogelvereniging De Huisvriend kreeg dr. Wiel Kre mer de gouden verenigingsspeld opgestoken door voorzitter Hans Schwachofer. Kremer is al veer tig jaar lid én beschermheer van deze vereniging. Kremer stond en staat altijd met raad en daad klaar voor de vogelvereniging, wat tij dens het korte officiële gedeelte door de voorzitter nogmaals werd onderstreept. Ook dr.Kremer zelf haalde in zijn dankwoord het verleden nog eens aan. Hij dacht met veel genoegen terug aan de voorbije jaren en een aantal markante per sonen die de vereniging mede gemaakt hebben tot wat ze nu is. Voorzitter Hans Schwachofer speldt dr. Wiel Kremer de gouden verenigingsspeld op. Ondanks afhaken vijf grote nationale fondsen in Merselo nu tien in plaats van twaalf fondsen. Weijers: "Als het zo doorgaat, dan zijn het er volgend jaar nog maar acht." Toch blijven de dorpen vastbe raden tegen de stroom in roeien. Als binnenkort van alle dorpen de opbrengsten bekend zijn, wil Theo Zegers met de uitkomst in de hand de publiciteit opzoeken. "Als wij onze goede resultaten laten zien, dan zal dat toch wat losmaken." Indien de afhakende fondsen op hun schreden terug keren, worden ze niet direct met open armen ontvangen. "Ze zullen toch aan onze voorwaarden moe ten voldoen", aldus Zegers. De laatste twee woningen aan de Eijckenhof in Oostrum worden binnenkort toch bewoond. Hurks Bouw en Vastgoed heeft veel moeite gehad deze woningtypes in het nieuwbouwplan van Oostrum te verkopen. Hurks heeft daar om bij de gemeente ontheffing aangevraagd én gekregen om de laatste woning te mogen verhuren. In september 2005 heeft de gemeente bouwgrond verkocht aan de projectontwikkelaar voor de bouw van 37 woningen in het uitbreidingsplan van Oostrum. Alle woningen zijn inmiddels gebouwd en op twee na zijn ze verkocht en opgeleverd. Volgens de algemene grondverkoopvoorwaarden van de gemeente Venray is de koper verplicht de woning de eerste drie jaar zelf te bewonen. Op 22 januari 2008 heeft Hurks de gemeente schriftelijk verzocht om ontheffing te krijgen van deze bewoningsplicht. Hurks heeft een koper gevonden die bereid is om beide leegstaande woningen aan Eickenhof te kopen. Eén woning om zelf in te gaan wonen en de andere woning aan Eijckenhof 3 wil de koper gaan verhuren. Alhoewel de gemeente beseft dat er een precedent geschapen wordt, heeft het college toch ingestemd met het verzoek. In december 2006 zijn al de eerste woningen opgeleverd. Langdurige leegstand tast de leefbaarheid van de woonomgeving aan terwijl het risico bestaat dat de woningen gekraakt worden. Bovendien lig gen de voortuintjes er nu onver zorgd bij. De koper heeft toe gezegd de voortuinen ze zullen aanleggen waardoor het aanzicht van de straat wordt verbeterd. De gemeente geeft op voor hand aan dat de andere kopers van Hurks niet op een ontheffing hoeven te rekenen. Hurks heeft een aanzienlijke korting aan de laatste koper moeten geven. mensen snappen er helemaal niets van", zegt Rob Janssen, die collec tant is in Ysselsteyn. "Wij vinden het ver gaan dat goede doelen afhaken. We hopen dat ze nog tot inkeer komen. Deze fondsen horen gewoon in de collecteweek thuis." In Ysselsteyn deed 86 pro cent van de huishoudens mee. Op de lijst stonden tien fondsen, vorig jaar waren dat er nog twaalf. De totale opbrengst bleef ongeveer gelijk. Maar de negen fondsen, die ook in 2007 deelnamen, konden nu op 21 procent méér rekenen. Theo Zegers, voorzitter van het dorpsradenoverleg, hekelt vooral de houding van het Koningin Wilhelminafonds. Een vertegen woordiger van dit fonds heeft in het gemeentehuis alles nauwlet tend gecontroleerd. "Het lijkt wel een heksenjacht. Dit is zeer kwa lijk", vindt Zegers. "Het lijkt of het eigenbelang vooropstaat, terwijl we toch met goede doelen bezig zijn." Ook andere dorpsraadleden hekelden de bestuurders en pro fessionals van de diverse fondsen die over de rug van vrijwillige collectanten zo de strijd uitvech ten. In geen enkel dorp willen de collectanten nog apart met de bus rondgaan. "Want dan stoppen ze ermee." RienTheunissen (Leunen) waar schuwt ervoor dat de animo bij de vrijwilligers zal afnemen als nog meer nationale fondsen niet meer meedoen. In Merselo lag de deel name op 85 procent. De opbrengst was precies 25 euro hoger dan vorig jaar. Maar de individuele fondsen konden zelfs twintig pro cent plussen, aldus Wil Weijers. Omdat de lijst al eerder klaar was, deed in Merselo de Hartstichting toch mee. "Ze haalden 30 procent meer dan vorig jaar." De lijst telde Eind februari werd de Week van de Goede Doelen gehou den. Ook in de Venrayse kerk dorpen gingen onlangs col lectanten weer langs iedere deur. De voorlopige opbrengst laat een bevredigend resultaat zien. Ondanks dat vijf grote nationale fondsen (KWF, Nier stichting, Hartstichting, Reu mafonds en Prins Bernard- fonds) weigeren mee te doen aan de collectieve geldinzame ling- Sinds twee jaar wordt in de Ven rayse dorpen niet meer met de collectebus rondgegaan. Het dorp Vredepeel had enkele jaren gele den de primeur van de collectieve inzameling. Er zijn steeds minder vrijwilligers die in het uitgestrekte buitengebied voor zo'n twaalf verschillende fondsen ieder apart langs de deur willen gaan. De bewoners krijgen nu van tevoren een lijst met alle deelne mende fondsen. Ze kunnen hun voorkeur aankruisen en het geld anoniem in een envelop stoppen die later aan huis wordt opge haald. Elders in het land is er veel belangstelling voor deze Venrayse werkwijze. Maar een aantal grote fondsen zijn faliekant tegen deze manier van collecteren en eisen dat voor hun fonds apart gecollecteerd wordt. Dat zijn de dorpsraden, en zeker de collectanten, niet (meer) van plan. Ze willen in geen geval terug aan de oude situatie. De opbrengst ligt met de nieuwe methode zelfs tien tot vijftien pro cent hoger. Vorige maand vond in het gemeentehuis een gesprek plaats met de dorpsraden en de stichting Collecteplan. De dorpen voldoen aan het vereiste protocol, maar dit blijkt niet voldoende te zijn. Maan dag in het dorpsradenoverleg betreurden de dorpen het afhaken van de vijf fondsen. Het worden er wellicht zes omdat ook Jantje Beton twijfelt over deelname. "De Politiek tumult over illegale asfaltbaan Gehele nieuwe Pierre Cardin jeans collectie nu van 59^5 voor 79,95 WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY £>ejuiste weg At de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 3 "De Blakt was het enige alternatief" Dr. Kremer in het zonnetje Gemeente: geen militairen in opslagloods Dorpen tevreden over opbrengst collecteweek Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3