Klinte de Rijck reservekampioen Bokskampioen Joval in Venray Motorcrossers Regio Venray Innovatieticket voor Litjens ISBV Venray e.o. Autorijschool Ven-Rij PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 27 BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie Bridgeclub Venray Bridgedrive Bridgeclub Klavertje Vier Overloonse Bridgeclub Bridgesoos De Kemphaan Mountainbike vereniging St. Christoffel De Roerdomp Nobel Ponyclub Nobel Oostrum Paardensport Ysselsteyn Het Alvertje Avondvierdaagse Borstvoeding Dementie voor lotgenoten Open dag Dagvoorziening Woongroep 50+ zoekt mensen Amnesty Peel Maas Activerend huisbezoek Wijkplatform Venray Centrum VVB Venray y#' www.ven-rij.nl of tel.: 0478-584340 De laatste zitting van de tweede clubcompetitieronde is afgewerkt. In de gele lijn waren Frans Smits en Gerard de Beijer de best met 63.80 procent, gevolgd door Nel Houben en Toon Stiphout met 56.41 procent. Derde waren Mieke Verstraelen en Bram van Nieuwenhuijzen met 56.15 procent. In de rode lijn was de eerste plaats voor Rieky Cremers en Annie Selder met 55 procent.Tweede waren Rieki van Bree en Wies Burg met 54.86 procent en met 54.17 procent bezetten Riet Dobbe en Annie Arts de derde plek. De vierde ronde van de tweede competitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 56,25 procent voor Wil Tacken en Martien Verheijen. Met 54,69 procent ging de tweede plek naar Riet Dobbe en Cor van Elzakker en als derde eindigdenTiny Schaminee en Frans Oudenhoven met 53,65 pro cent. In rood waren de winnaars met 75,83 procent voor Annie en Onnik Karagozyan, gevolgd door Sari Hordijk en Ilse Tummers met 61,65 procent. Derde met 49,30 procent waren Ger Claessens en Tonny Wijnhoven. Tijdens de vijfde zitting van blok 2 van de parencompetitie was de opkomst weer hoog. De A-lijn wordt aangevoerd door Corrie Hartong en Jan Heinekamp met 62.29 procent. Tweede waren Hanneke Martens en Mary Reinhoud. Zij behaalden 62 pro cent. De derde score was voor Annie Clermonts en Mia Koopman met 61.01 procent. In de B-lijn was de winst voor Greetje Koningstem en Rieneke de Weert met een percentage van 58.33. Antoinette Schaeffers en Clazien Baak bezetten de tweede plek met 55.21 procent en derde waren Mariet Volleberg en Nelly Jenneskens met een score van 54.86 procent. De parencompetitie wordt vervolgd op woensdag 12 maart. Dit is de week van het Ruitenboer- toernooi. In heel Nederland worden er door diverse clubs een voorronde gespeeld. Wie doorgaat naar de halve finale hangt af van het aantal paren dat zich heeft ingeschreven. Bij Harten Drie heeft een gedeelte hieraan mee gedaan, terwijl de anderen een vrije lijn gespeeld hebben. Bij het Ruiten- boer waren Sjef Fiers en Wim Manders de beste met 61.11 procent, gevolgd door Trees v.d. Beele en Wim Teunis- sen met 59.03 procent. Derde waren Rob v.d. Beele en Jan Tiggeloven met 52.78 procent. In de vrije lijn bezetten Peter Kooien en Jeu Steeghs de eerste plaats met 59.03 procent. Tweede waren Aike van Glabbeek en Jacque line v.d. Slik met 58.33 procent. Derde met 55.90 procent waren Jeanne van Haren en Antoinette Schaeffers. Don derdag wordt de laatste ronde om het clubkampioenschap gespeeld. Op de tweede avond van het vierde competitieblok was de derde plaats van het gelegenheidkoppel Ilona Orosz en Joop Corzilius op zijn minst verrassend. Knap gedaan en maar een paar procent achter Edith Ottenheim met Ron van Gaal en Annie Boekholt met Jan Steinvoort. In de rode lijn waren de topplaatsen voor Marie Kersten met Frans van den Heuvel en Tineke Meurs met Marga Steemers. In groen lieten Frieda Rongen met Jan Voesten zien dat ze graag weer terug willen naar de rode lijn. Zij werden gevolgd door Irene Camps met Jaques Jeurissen en Gerrit Boekholt met Herman Verheijen. Donderdagavond wordt in een lijn gespeeld in de voor ronde van het Nederlands kampioen schap parenbridge. De overige paren spelen in twee vrije lijnen. Op golfcomplex De Golfhorst in America wordt op zondag 30 maart een bridgedrive gehouden. Vanaf 12.00 uur is de ontvangst met een koffie en vlaai. Het bridgen start om 13.00 uur. In totaal worden er 28 spel len gespeeld; zeven ronden van vier spellen. Er kunnen maximaal veertig paren deelnemen. Inschrijven kan tot donderdag 20 maart via telefoon (077)4649070. Men kan eventueel ook deelnemen aan het diner na afloop. De derde paascompetitieavond is afgewerkt. In de gele lijn was de eer ste plaats voor Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 61.98 procent. Tweede waren Miny en Wiel Verhoe ven met 55.73 procent, gevolgd door Martien Verheyen en Jan Versieyen met 53.13 procent. In groen waren Frieda en Tom Kalkman de beste met 58.33 procent, gevolgd door Betty Janssen enToos Smits met 57.81 pro cent. De derde plaats was voor Ria en Kees van Son met 55.73 procent. De sterkste in de gele lijn waren Bert en Nelly Vloet met 60.94 procent. Riet Dobbe en Mien Kuenen bezetten de tweede plaats met 56.77 procent. Derde waren Jan en Thera van Gaal met 55.73 procent. De hoogst geplaat sten in de rode lijn waren Harry en Riet Willems met 71.35 procent. Jan Steijnvoort en Jeanne Derks bezetten de tweede plaats met 62.50 procent, gevolgd door Sef en Mia Lommen met 60 procent. In de groene lijn was het beste paar Koos Bongers en Toon Coopmans met 65.63 procent. Met 60.94 procent was de tweede plek voor Lucy en Jan Kroef. Derde waren Hanny Verstraaten en Mien Spreeu- wenberg met 52.60 procent. De zevende laddercompetitie is gespeeld. In oranje waren de win naars met 62,50 procent Frieda Kalkman enThea Peters. Tweede met 59,58 procent waren Toine en Jan Tig geloven, gevolgd door Wil Tacken en Jeanne Korsmit met 54,58 procent. In groen waren de beste met 68,33 pro cent Josephine Philipsen en Nelly van Vegchel. De tweede plaats werd bezet door Annie Arts en Gert Claessens met 62,08 procent en de derde plaats was met 60 procent voor Rinie Mommen enAnny Selder. In Venray gingen zowel de senio ren als de jeugd op pad. Voor komend weekend staat er een klassieke kilo metervreters tocht op het program ma. In Mill kan tot 100 km gereden worden. Over ruim een week is de tweede bijeenkomst van het JSK. Mountainbikevereniging Mudhunters is een recreatieve vereniging met fanatieke en heel fanatieke bikers. In deze periode rijden de mudhunters regelmatig toertochten in de regio. Vanaf april worden dat er veel minder en blijven de mudhunters meer in de buurt van Venray. Als je een keer mee wilt doen, dan is dat geen enkel pro bleem. Iedereen kan een maand gratis meetrainen. Ga voor informatie naar www.mudhunters.nl Agenda: Zondag 9 maart vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Mill afstan den, 40,60,80, 100 km. Zondag 9 maart vertrek 9.00 uur voor een training rond Venray. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. In Horn zijn de halve finales om het Limburgs Kampioenschap gehouden. Verschillende dames van gymnas tiekvereniging St. Chrisfottel hadden zich eerder al geplaatst voor deze halve finale. De volgende resultaten werden behaald: Instap 11: 11) AshlyArts en 6) Misty Derickx. Pupil 1 verplicht niv. 10: 17) Fleur Caris en 14)Anne-Fleur Lemmen. Instap 13:24) Milou Swinkels. 2Junior niv.9:15)Tamara van Broek hoven en 19) Floor Neervoort. Jeugd niv 10:39) Babs Neervoort, senior niv 10:19) Sara Naus senior niv 8: 11) Lisanne v. Vegchel en 6) Celine Hendriks senior niv 6:4) Kim Verstappen senior niv 7:8) Lynn van Kessel Jeugd niv.9: 4) Iisa Esveldt en 11) Bette Hebben Door de resultaten hebben Misty Derickx, Celine Hendriks, Kim Ver stappen, Lynn van Kessel en Lisa Esveldt de finale LK gehaald in Weert. De vereniging heeft sinds de alge mene ledenvergadering van dit jaar een nieuwe voorzitter. De heer Wee gels had te kennen gegeven niet meer herkiesbaar te zijn voor een nieuwe periode van het voorzitterschap. Na enkele gespekken vooraf met de nieuwe kandidaat werd de heer Krou- wel voorgesteld op de vergadering als kandidaat voorzitter, naar eerst te zijn gekozen als bestuurslid werd hij daarna gekozen als voorzitter. Ook het dagelijkse bestuur moest aangevuld worden met enkele nieu we mensen, wat niet zo best lukte, want er waren geen kandidaten aan gemeld als nieuwe bestuursleden. De secretaris maakte dit duidelijk op de vergadering in zijn pleidooi om het bestuur compleet te krijgen. Dat de toespraak indruk maakte blijkt wel uit het gegeven dat er nu twee leden bereid waren om zich kandidaat te stellen voor een bestuursfunctie. Het bestuur bestaat nu weer uit zeven mensen. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Jaar-, dag- en weekvergun- ningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secreta ris Hendriks aan de Pastoor v.d. Gaet- straat 48 in Venray. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via telefoonnummer (0478)582994, 06- 23140989, of e-mail info@hsvderoer- domp.nl. Zie ook www.hsvderoer- domp.nl. Voor inlichtingen over wedstrijden kan men contact opne men met de heerA.de Klein van de wedstrijdcommissie via telefoon (0478) 581066, 06-13617597 of via toondeklein@home.nl. Loes Reijnders heeft met haar paard Vidos deelgenomen aan een wedstrijd in Neerbosch. Zij heeft twee mooie proeven neergezet die goed waren voor tweemaal een tweede prijs met 191 punten. Tijdens de KNHS kampioenschap pen dressuur in Wanroy voor pony's klasse Zl, heeft Klinte de Rijck uit Oostrum een tweede plaats behaald met haar pony Omira. Ze mag zich voor een jaar Nederlands reservekam pioen noemen. InAsten is een tweedaags concours gehouden. Tamara Klaassen behaalde tijdens dit concours met haar paard Vanesa in de klasse L-springen na een spannende barrage een eerste plaats. In het Hippisch Centrum in Wan- roij is het Nederlands kampioenschap voor pony's verreden. Klinte de Rijck en haar D-pony Omira hadden zich geselecteerd voor de klasse DE-Z1 na het behalen van de kampioenstitel op de Limburgse kampioenschappen. De Rijck reed als tweede van de twintig deelnemers. Omira liep de proef opge wekt en met veel power. De zijgangen en galopstukken waren erg goed. Tijdens de eenvoudige wissels en het achterwaarts bouwden ze net iets teveel spanning op, waardoor deze oefeningen niet optimaal werden uitgevoerd. Voor de proef werden ze beloond met een puntentotaal van 666 punten. Nadat alle deelnemers waren gestart en de uitslagen waren verwerkt, waren deze 666 punten goed voor de titel reservekampioen van Nederland in de klasse DE-Z1. Bianca Enders reed een wedstrijd op haar paard Zolena in Neerbos. Ze wonnen een eerste prijs met 196 pun ten. De algemene ledenvergadering 2008 wordt gehouden op maandag 17 maart vanaf 20.00 uur in clubhuis café/zaal Back in Time in Oostrum. Alle leden zijn van harte welkom. Voor meer informatie zie www.hsvhe- talvertje.nl. De vergunningen voor 2008 zijn verkrijgbaar bij de verkoop punten. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergun ningen kan men zich in verbinding stellen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Voor overige zaken kan men contact opnemen met secre taris/penningmeester Ton Deenen via telefoon (0478)532927 of e-mail naar info @hsvhetalvert jenl. Voor VISpassen en dag- en weektoestemmingen kan men ook terecht bij Faunaland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht in Wanssum. Dagtoestemmin gen zijn verder verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedragen 2008 www. hsvhetalvert je. nl De 50e Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden op 5,6,7 en 8 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 kilome ter per dag. Op zondag 8 juni is er ook de 20 kilometer. Alle deelnemers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie. Bovendien ontvangen alle deelnemers een herinneringsme daille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. Start en finish zijn op het Schouwburgplein. Op zon dag 8 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Start défilé om 12.45 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij mevrouw G. Frede- rix via telefoon (0478)583765 of bij mevrouw D. Frederiks-Deijkers via telefoon (0478)580572. De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk start binnenkort in de regio Venray weer met een serie informa tiebijeenkomsten over borstvoeding. Tijdens drie avonden worden aan staande ouders uitgebreid geïnfor meerd over het geven van borstvoe ding. Hierin komen onder meer de volgende onderwerpen aan bod: voor bereiding op borstvoeding, aanleggen, hoe werkt borstvoeding, hoe weet je of je kindje genoeg krijgt, hoe kun je problemen voorkomen/oplossen, de combinatie borstvoeding en een baan, kolven. De cursus wordt gehouden op de donderdagen 20 en 27 maart van 20.00 tot 22.00 uur. De datum voor de derde avond wordt in onderling over leg vastgesteld. Voor meer informatie en opgave kan men contact opnemen met Monique Hendriks via telefoon (0478)585895. Zorgen voor een dementerende is een zware opgave. Wie bij deze zorg betrokken is kent waarschijnlijk momenten van machteloosheid, ver driet en onzekerheid. Ook heeft men ongetwijfeld vragen. Ter ondersteu ning in de zorg voor een dementeren de houdt Alzheimer Nederland afde ling Noord-Limburg de gespreksgroep Dementie voor lotgenoten. Deze is bedoeld voor partners, kinderen, fami lieleden of vrienden van dementeren den en wordt tweemaal per maand gehouden op de maandagmorgen in Wijkcentrum Veltum in Venray. Voor informatie kan men contact opne men met Joke Halmans via telefoon (0478)583806 of met Gertie van Kruijssen via telefoon (0478)586685. De deuren van de Dagvoorziening Aan de Singel in Venray staan op zater dag 15 maart open voor iedereen die kennis wil maken met de dagvoorzie ning voor ouderen. Dagvoorziening Aan de Singel biedt aan zelfstandig wonende ouderen de mogelijkheid om samen gezellig de dag door te brengen. De dagvoorziening voor ouderen combineert dagopvang met dagverzorging. Ouderen die nog zelf standig wonen en zich alleen voelen, vinden hier gezelschap van leeftijds genoten. De ouderen leggen sociale contacten en hebben een zinvolle dag besteding. Het aanbod van activiteiten is zeer divers en varieert van creatief bezig zijn, bewegen, spellen spelen, een quiz of geheugentraining tot een gezellige wandeling of een boodschap doen. De ouderen kunnen op vier doordeweekse dagen, te weten op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag en sinds kort ook op zondag van 10.00 tot 16.00 uur deelnemen aan de dagvoorziening. Tijdens de open dag is er volop gelegenheid om rond te kijken en vragen te stellen: de aanwezige activiteitenbegeleidsters beantwoorden de vragen. Tevens is er deze dag een hobbymarkt, waarbij men spullen die door de ouderen zelf zijn vervaardigd kan kopen. De dag duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Woongroep 50+ Venray is op zoek naar mensen die in de groep willen komen wonen. De woongroep is gele gen aan de Kloosterhof. In 1997 is een appartementengebouw is gebouwd, speciaal voor de leden van deze groep. Het gebouw telt onder meer 26 appartementen, een woonstudio en een groepsruimte. Het ligt op loop afstand van het centrum van Venray. Het groepswonen is bedoeld voor mensen vanaf de leeftijd van 50 jaar die het een aantrekkelijk idee vinden om vanuit een gemeenschappelijk doel samen met anderen te wonen, terwijl men toch zelfstandig blijft. Wanneer men in een groep woont, hoort men ergens bij. Men profiteert van elkanders levenservaring, kennis, bekwaamheden, hulp en vriendschap. De bewoners inspireren elkaar om ook maatschappelijk actief te blijven. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Herman Eibers via tele foon (0478)587199, e-mail hermanel- bers@home.nl. Sportnieuws -info Boksclub Venray vierde zaterdag het 25-jarig jubileum op een grootse wijze. Niemand minder dan oud-wereldkampioen boksen Raymond Joval was te gast om voor de bijna twintig leden van de jubilerende vereniging een anderhalf uur durende clinic te verzorgen. De Venrayse boksers genoten met volle teugen en snoven de technische en tactische tips van een groot kampioen maar al te graag op. Door de zware regenval en een stormachtige nacht voor de wedstrijd heeft MC Boekei moeten besluiten om de openingswedstrijd voor de jeugd af te gelasten. MC Boekei zal alles in het werk stellen om te zor gen dat de nationale wedstrijd wel doorgang kan vinden. Zodat de eer ste jeugdwedstrijd een week later zal plaatsvinden in Lottum. Even zag er naar uit de nationale wedstrijd van afgelopen zondag geen doorgang kon vinden, na het stormachtige weer en de zware regenbuien die in de nacht van vrijdag en zaterdag over het cir cuit dreven. Maar de clubleden staken hun handen flink uit de mouwen en er kon zondags gecrost worden. De baan was nog wel modderig, maar de vooruitzichten waren goed en als de weergoden MC Boekei ook nog goed gezind waren dan zat het goed. Naar mate de trainingen vorderde werd de baan beter en ook de weergoden lieten zich van hun beste kant zien. Na de donkere wolken brak de lucht open en werd het aangenaam voor jaarsweer. Voor deze wedstrijd hadden zich 202 rijders aangemeld onder wie enkele Duitse rijders. De damesklasse maakte haar debuut tijdens deze wed strijd en het aantal deelnemers viel niet tegen. Bij de MX 1 Inters eiste Ruud Pij pers een 22e plek op door in de manches een 24e en een 20e plek voor zich veilig te stellen en kwam de 26e plaats op naam te staan van Marc Josephs die op een 31e en een 21e plek werd afgevlagd. Bij de MX 2 Inters sloot Emile Cox de manches op een 12e en een 13e positie af wat hem in het dagklassement op een prachtige 12e plaats deed belanden. Bij de MX 1 Nationalen kwam de 14e plaats op naam te staan van Werner Kuenen door een 16e en een 15e plek veilig te stellen na het rijden van de manches en eiste broer Bernie een 27e plaats op door als 33e en als 18e man de streep te passeren. Een 15e stek bij de MX 1 Junioren werd vei liggesteld door Koen Heidens, in de le manche ging hij na een verbeten strijd als 3e over de meet en in de 2e manche had hij een slechte start, maar wist op te klimmen naar een 37e posi tie. Door in de manches beslag te leg gen op een 26e en een 28e plek was de 29e plaats in het algemene klasse ment voor Luuk Simons weggelegd en stelde Emile Litjens een 33e plek veilig door in de le manche op een 19e stek te worden afgevlagd en in de 2e manche de strijd moest staken. Koen Pijpers moest genoegen nemen met een 35e plek door de eindstreep als 36 en 32e te passeren. Komende zaterdag gaat de jeugd voor het eerst dit seizoen aantreden in Lottum en zijn de nationale wedstrijden op zon dag in Lottum en Boekel. Venkelproductiebedrijf Litjens uit Leunen is tijdens de Bedrijven Kontact Dagen (BKD) Noord-Lim burg beloond met het zogeheten Innovatieticket ter waarde van 1000 euro van de provincie Lim burg. Het bedrijf viel vorige week woensdag in de prijzen in de categorie AgroFood/Greenport. Litjens gaat venkel als halfpro- duct en basisproduct ook aan de industriële voedingsproducenten aanbieden. Export wordt daarbij zeker niet geschuwd. Het bedrijf kreeg het advies om de liefde en de kennis van venkel in de con sumentenmarkt verhoogde aan dacht te geven. Het ticket is een blijk van waarde ring en ondersteuning en is bedoeld om de door de ondernemers bedach te innovatie marketingtechnische gezien verder op te pakken. Het ticket kan verzilverd worden bij Marketing- Cirkel Limburg (MCL). Gedeputeerde Herman Vrehen: "Het initiatief van MCL past perfect binnen het provin ciale beleid omtrent innoveren. Ver nieuwing van producten en diensten is nodig om de Limburgse economie aan te jagen."Vier ondernemers wer den door gedeputeerde Herman Vre hen verrast met een'Innovatieticket'. Gekozen is voor een ondernemer, één uit elk cluster van het programma 'Innoveren in Limburg' (Greenport, Leisure, Healthcare en Energy, Mate rials Systems), de vier belangrijke aandachtsvelden van succes en inno vatie voor Limburg. In de cluster Leisure won Mondo Verde te Landgraaf, in de sector 'Healthcare' Treepack te Buchten en in de cluster EMS Volantis te Venlo. Daarnaast heeft de provincie Limburg Innoveerpunt onder de aandacht gebracht bij het bezoekende beurspu- bliek via het uitdelen van USB-sticks. Hierop staat een korte flash-presenta- tie over Innoveerpunt. Innoveerpunt is dé centrale ingang voor innovatie- vragen van het MKB. Op de website staan de diverse innovatie-stimule ringsinstrumenten en de betrokken instanties/projectleiders. Onder de button 'ondernemers aan het woord' kunnen cases en filmpjes worden gedownload die een voorbeeld en trigger zijn voor ondernemers die ook willen innoveren. Voor meer informatie zie www. innoveerpunt.nl De collecte van Amnesty Interna tional groep Peel Maas, die van 10 februari tot en met 16 februari in de regio werd gehouden, heeft dankzij de medewerking van 82 vrijwilligers in totaal 5662 euro opgebracht. In 2007 werd 4971 euro door 65 collec tanten opgehaald. In Bergen, Meerlo- Wanssum, Grubbenvorst en Horst aan de Maas werd dit jaar gezamen lijk 2730 euro door 37 collectanten opgehaald. In Horst werd vooral in het winkelcentrum bij supermarkten gecollecteerd. Met twaalf vrijwilligers leverde de collecte in St. Anthonis 834 euro op en in Venray centrum en wijken hebben 33 collectanten in totaal 2098 euro opgehaald. Het was de zesde keer dat mensenrechtenor ganisatie Amnesty International een landelijke collecte hield. De collecte is voor Amnesty van groot belang. De mensenrechtenorganisatie is volstrekt onafhankelijk, ontvangt geen over heidssubsidies en is voor haar werk grotendeels afhankelijk van giften van particulieren. De Nederlandse kampioenschap pen sjoelen worden op 12 april in Barneveld gehouden. De laatste voor ronde voor deze kampioenschappen vond in Dieteren plaats. Een ploeg van elf sjoelers van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. streed met de andere deelnemers om de plaatsingsbewijzen. Allereerst werden de dagprijzen verdeeld. Daarin wer den maar liefst acht medailles behaald. In de klasse E wist Marjo Manders met een gemiddelde van 123,50 een twee de plaats te behalen. Helaas kwam Koen Heideveld niet verder dan een vijfde plaats met 116,15 gemiddeld. Zoals vaker dit seizoen waren Wilma Wismans en Martien Manders in klasse G aan elkaar gewaagd. Wismans werd tweede met 113,80 gemiddeld en Manders werd derde met 111,25 gemiddeld. Bas Pastors werd slechts zevende met 105,15 gemiddeld. In de klasse I was er een spannende strijd tussen Frans van Soest, Leo Reintjes en Jan Pijpers. Zij werden tweede, derde en vierde met gemiddelden van 99,85, 97,75 en 96,35. Piet Hermans behaal de in de klasse J een tweede plaats met een gemiddelde van 98,30. Germy Joosten was deze keer in de klasse K te sterk voor Linda Buis. Zij werden knap eerste en derde met gemiddel den van 99,75 en 95,75. Het eindklas sement na drie wedstrijden toonde de zeer goede prestaties van de sjoelers. Maar liefst negen van de twaalf sjoe lers gingen met een beker naar huis door twee eerste plaatsen, vijf tweede plaatsen en twee derde plaatsen. Dit waren hun klasseringen in het totaalklassement: 2e plaats Mat Klaassens in de klasse D met 130,25 gemiddeld. 2e plaats Marjo Manders in de klas se E met 122,15 gemiddeld. 6e plaats Koen Heideveld in de klasse E met 116,8 gemiddeld. 2e plaats Wilma Wismans in de klas se G met 113,30 gemiddeld. 4e plaats Martien Manders in de klasse G met 111,47 gemiddeld. 8e plaats Bas Pastors in de klasse G met 104,30 gemiddeld. le plaats Jan Pijpers in de klasse I met 101,53 gemiddeld. 2e plaats Frans van Soest in de klas se I met 101,10 gemiddeld. 3e plaats Leo Reintjes in de klasse I met 97,03 gemiddeld. 2e plaats Piet Hermans in de klasse J met 99,43 gemiddeld. le plaats Linda Buis in de klasse K met 96,47 gemiddeld. 3e plaats Germy Joosten in de klas se K met 95,38 gemiddeld. Jan Pijpers en Linda Buis werden uiteindelijk allebei le in hun klasse en Limburgs Kampioen. Zij plaatsten zich rechtstreeks voor deelname aan de Nederlandse kampioenschappen in Barneveld. Daarnaast plaatsten zich nog: Klasse D Mat Klaassen. Klasse G Wilma Wismans. Klasse I Frans van Soest (hoog ste dagscore). Klasse J Piet Hermans (hoogste dagscore). Klasse K Germy Joosten (hoogste dagscore). Bij Synthese in Venray gaat bin nenkort het project Activerend huis bezoek bij Synthese van start. Het project richt zich op ouderen die zich eenzaam voelen. Er wordt gezocht naar mensen die bereid zijn om oude ren tijdelijk te begeleiden en te acti veren. Vrijwilligers die eenzame mensen een steuntje in de rug kunnen geven, zodat de oudere zelf het heft weer in handen kan nemen. Bij Activerend huisbezoek bezoekt de vrijwilliger de oudere gedurende een bepaalde peri ode. De ondersteuning is gericht op activering van mensen die zich een zaam voelen. De oudere wordt gesti muleerd sociale contacten te leggen, activiteiten op te pakken en gebruik te maken van regelingen en voorzie ningen. De vrijwilliger stimuleert de oudere tot het zetten van stappen die het leven plezieriger maken en die nieuwe vooruitzichten bieden. Het gaat er om dat ouderen die door omstandigheden tijdelijk "uit het lood zijn geslagen", weer greep krijgen op hun leven. De begeleiding is tijdelijk van aard en duurt maximaal één jaar. De projectperiode van het Activerend huisbezoek is twee jaar. Er wordt gezocht naar gemotiveerde vrouwen en mannen die gedurende het pro ject ouderen thuis willen bezoeken. Het activeren en motiveren staat tij dens de huisbezoeken centraal. De tijdsinvestering die gevraagd wordt is minimaal twee uur per week. De vrijwilliger krijgt voordat hij of zij op huisbezoek gaat, een cursus aan geboden. Tijdens deze cursus wordt aandacht besteed aan kennis, inzicht en vaardigheden die nodig zijn om activerend huisbezoek bij ouderen te kunnen doen. Wie geïnteresseerd is in het werk als vrijwillige huisbezoe ker voor het project Activerend huis bezoek kan contact opnemen met Anja Damhuis, Ouderenadviseur van Synthese. Het telefoonnummer van Synthese is (0478)517317. Het Wijkplatform Venray Centrum heeft een informatiecentrum. Men kan hier terecht voor vragen, opmer kingen en ideeën over de leefbaar heid (wonen, werken en vrijetijdsbe steding) in het centrum van Venray. Iedereen die in het centrum woont of het centrum bezoekt is van harte wel kom om zijn vraag of mening bij ons neer te leggen. Men vindt het platform in de Openbare Bibliotheek in Venray op maandag en vrijdag van 14.00 tot 15.30 uur. Tijdens de openingstijden is het platform ook bereikbaar via telefoonnummer 06-30887446. Het e-mailadres is wpfcentrum@kpn-offi- cedsl.nl. Het jaarlijkse reisje op dinsdag 22 april gaat jaar naarWuppertal-Vohwin- kel in Duitsland. Vertrek is om 8.00 uur bij de Witte Hoeve. Men gaat in Wuppertal in de zweefbaan voor een tocht naar Oberbamen en daarna weer terug. Na een hapje eten is er een mooie tocht door het Bergisch land onder leiding van een gids. Daar na volgt het diner. Rond 21.00 uur is men weer terug. De opgave stroken inleveren voor zondag 23 maart bij L. van Osch aan de Fr. Michelssstraat 6. Rijbewijs nodig? Kijk voor speciale aanbieding op:

Peel en Maas | 2008 | | pagina 27