De Schijnw op: Wout (SSS'1 Volharding dieper in de zorgen w Hattrick Bas Joosten Oostrum pakt periodetitel uHuur.advenfure renf.nl DEB Kledingsponsors: Summa Topschutters] Klassement Sufnma G> PEEL EN MAAS Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 23 and geteeld. I e niejiwsblad gespeeld woi Ó-2 2-1 top inn town Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Lekker^ Hoofdsponsors: FLE> TRONICS 5i Kledingsponsors: ÏPORT2000 SSS'18 niet te stoppen: 0-5 Ook zege op derde Brabantse opponent voor eigen publiek Veldvoetballers beginnen aan derde periode tie van Peel afiMaas eler, trainprof ander Vcnray'fn Meerlo-tX De redactie van Peel affMaas zet ook in het voetbalseizoen 2007-2008 w ke- lijks een speler,trainprof ander'voetbaldier' van een amateurvereniging ui de gemeenten Venrajj^n Meerlo-Wanssum in de schijnwerpers. Ook spelers ran SSST8,Volhardji<g en Holthees worden in de rubriek'De schijnwerper op...' aan de tand geveld. De gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners van het ën- rayse niejiwsblad ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat w :ek- end gespeeld worden. Zijn de voorspel lingen van de gastspeler beter, dan wint hij of zij een bal voor de jeugdaf deling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport- Inn aan het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week in de schijnwerper: middenvelder Wout Janssen van SSS'18. Naam: Wout Janssen Leeftijd: 23 jaar Geboren in: Overloon Woonplaats: Overloon Partner: mijn vriendin Lise Kinderen: geen Studie: maatschappelijk werk en dienstverlening aan de HAN Club: SSS'18 Positie: centrale middenvelder Hoogtepunt: het kampioenschap vorig jaar Dieptepunt: de rode kaart enkele jaren geleden in de nacompetitie tegen Her- pinia Vorige clubs: geen Beste trainer: mijn vader Karei Slechtste trainer: ik heb niet echt een slechte trainer gehad Grootste ergernis: slechte inzet en weinig discipline met voetballen Beste boek/tijdschrift: Donald Duck Beste film: Hotel Rwanda Andere hobby's: zaalvoetballen Lievelingseten: lasagna Drank: biertje Mooiste vrouw: Lise natuurlijk Opwindend: de 2-0 die ik maakte in de kampioenswedstrijd tegen SVEB Favoriete tv-programma: De Gouden Kooi Favoriete club: SSS'18 enAjax Favoriete speler: Robin van Persie Favoriete vakantieland: Spanje Wie wordt kampioen in jullie klasse?: SSS' 18 Wie wordt laatste in jullie klasse?: RKVB W Schaesberg-Venray Venlo-Volharding TOP'27-ZSV Oostrum-MVC'19 Sparta'18-Leunen EMS-SSS'18 SV United-DEVArcen Resia-Swolgense Boys Montagnards-SVOC'Ol America-Holthees Wout Janssen 0-2 1-1 2-1 0-2 1-3 1-4 2-0 1-3 redactie 1-2 1-1 1-1 2-1 1-1 1-3 1-1 0-2 2-1 0-2 Een nieuwe koploper in onze rubriek De Schijnwerper op. Patrick van Kempen (Volharding) scoorde met zijn voorspellingen maar liefst negen punten. Peel en Maas-redacteur Ron Koenen bleef steken op slechts twee puntjes waardoor Van Kempen ook nog een bal verdient voor de jeugdafdeling van Volharding. Patrick van Kempen lost Tim van Rijswick (TOP'27) af als koploper die met zeven pun ten nu tweede staat. De stand: 1) Patrick van Kempen (Volharding) 9 2)Tim van Rijswick (TOP'27) 3) Maikel Wismans (SVOC'01) 6 4) Paul Jeurissen (Ysselsteyn) ***,Mark Blenckers (Volharding) en Marcel Rooijmans 5 7) CoenWijenberg (Holthees),Tom Hendriks (Leunen), Paul Kursten (Swolgense Boys), Ruud Keijzers (Venray) Arjan Kempen (Oostrum)en Sander Lomme (BW'27) 4 13) Ivo van der Weerden (SV Venray), Martijn Wilms (Merselo) en Willem Voes- ten (SV United) 3 Paul Jeurissen (Ysselsteyn) heeft de uitslag van de wedstrijd BW'27-America nog te goed. Ruud Keijzers (Venray) heeft de uitslagen van drie afgelaste duels van het programma van 16 december te goed. Ook dit jaar kunnen de topschutters van alle ploegen uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het grote aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2007-2008. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2007-2008. U wordt verzocht de namen van de topscorers doorgeven via het email adres manuelc@summa.nl. In het teamklassement heeft SSS'18 de koppositie overgenomen van Swol gense Boys. Door een vijfklapper afge lopen weekend staat SSS'18 nu op 43 treffers. SSS-speler Bas Joosten deed in het individuele klassement goede zaken. Joosten scoorde drie keer en staat nu tweede met vijftien goals. Hakan Sazak (Holthees) blijft nog eerste met zestien doelpunten. Teamklassement 1) SSS'18 43 2) Swolgense Boys 40 3) Holthees 37 4) Leunen 36 5) Volharding en Venray 26 7) Ysselsteyn 22 8) SV United 20 9) Merselo 19 10) BW'27 17 11) TOP'27 14 12) Oostrum 13 13) SVOC'01 10 Individueel klassement: 1) Hakan Sazak (Holthees) 16 2) Bas Joosten (SSS '18) 15 3) Tom Hendrix (Leunen) 14 4) Robin Tissen (Swolgense Boys) 12 5) Wout Janssen (SSS'18) 10 6) Bas Fleijnen en Kevin Tissen (bei den Swolgense Boys) en Freek Thoone (Venray) 9 9) Frits Lucassen (Leunen) en Luc Janssen (SSS' 18) 8 'tAnktf catering partycentrum Volharding-RKOSV Achates 1-6 (0-3). Doelpunt Volharding: Erik Ermers. Bijzonderheid: 52. rode kaart Ali Tavassoli (RKOSV Acha tes) (2x geel). Volharding werd zondag in eigen huis in de derby tegen RKOSV Acha tes fiks te kijk gezet. De roodwitten verloren met maar liefst 1-6. Eerder dit seizoen was Achates in Ottersum ook al te sterk geweest voor het team van trainer André Cornelissen (3-1). Op zo'n pak slaag had bij Volhar ding niemand gerekend. De zeer wis selvallige Vierlingsbekenaren leken de zaak na de winst van vorige week op SVC 2000 weer aardig op de rails te hebben en Achates was alles behalve bezig aan een goede reeks. Dat voet bal geen optelsom is bleek vanmiddag maar weer. Vooraf was Volharding zich terdege bewust van het belang van de wedstrijd tegen de ploeg uit Otter sum: winnen zou aanhaken beteke nen met de bovenste teams, verliezen zou weer richting staart van de rang lijst kijken betekenen. In de praktijk kwam van alle goede bedoelingen bij de thuisclub helemaal niets terecht. Zelfs een waslijst aan afwezigen bij Achates kon een steeds completer wordend Volharding niet afdoende inspireren. Integendeel, de invallers bij de bezoekers waren enorm gretig. De gasten waren veel en veel scherper dan Volharding en wonnen vrijwel elk duel. In het eerste kwartier was Acha tes al tot drie keer toe dicht bij een treffer. Paul Toonen verscheen twee maal oog-in-oog met Volharding-goa lie Daan de Bruin, maar beide keren redde De Bruin. Jan Pouwels schoot via de lat over. In de 16e minuut trap te Achates-keeper te gehaast uit waar na de bal via het hoofd van Chris van Duijnhoven gedragen door de sterke wind bijna binnen viel, maar Noy kon zijn fout nog repareren door de bal net voor de lijn weg te trappen. Vier minuten later had Volharding op voor sprong moeten komen. Johan Vullings werd binnen de zestien neergehaald door Tim Basten. De uitstekend lei dende scheidsrechter Frank Franssen uit Brunssum gaf terecht een penalty. Johan Vullings nam zelf de strafschop, maar de middenvelder schoot de bal te zacht in waardoor Noy simpel kon redden. De gemiste pingel bleek ach teraf het breekpunt in de wedstrijd. Een minuut later lag de bal er uit de rechtstreekse tegenaanval namelijk aan de andere kant wel in. Ali Tavas soli was de man van de openingstref fer: 0-1. Nog voor rust liep Achates vervolgens doodleuk uit naar 0-3. Na een half uur spelen betekende een zondagsschot in de kruising van Paul Toonen 0-2 en na een eigen doelpunt van Rob Branje zeven minuten voor rust speelde Volharding helemaal een kansloze wedstrijd. Vrij snel na de thee pakte Ali Tavas soli een domme tweede gele kaart, maar zelfs tegen tien man kon Vol harding geen vuist maken. Sterker nog, met die speler minder liepen de gasten vrij snel verder uit. Coen de Jager zorgde na een lange ren voor 0-4 en Jan Pouwels schatte een per fecte uittrap van Gerwin Noy prima in en alleen voor Daan de Bruin was ook hij trefzeker: 0-5. Vijf minuten voor tijd kon topscorer Erik Ermers zowaar nog iets terug doen voor Vol harding -dat als team een collectieve offday had-: 1-5. Ver in de extra tijd maakte aanvoerder Coen de Jager met een schitterende vrije trap stijf in het kruis het half dozijn voor Achates ook nog vol: 1-6. Komende zondag is het voor Vol harding erop of eronder. Om uit de onderste regionen weg te geraken is een overwinning noodzakelijk. De roodwitten -nummer acht op de rang- lijst- gaan op bezoek bij de nieuwe hekkensluiter Venlo, dat maar vier punten minder heeft dan de Beke- naren. Eerder dit seizoen had Volhar ding -dat na de grootste nederlaag van het seizoen inmiddels de meeste tegengoals heeft van alle clubs uit de tweede klasse H- op eigen veld enorm veel moeite met de Venlonaren. Toen zorgde Jaap de Vlam pas twee minu ten voor tijd voor de winnende 2-1 "Ven ray SPORT 2000 J SPECIAL MEMBER: JDS Bedrijfsautomatisering B.V. SUMMA Advies Groep B.V. Jenniskens Installatie B.V. AMBASSADOR MEMBER: Jewagas B.V., Wanssum Gemeente Venray; Julicher en Meijer Advocaten Burgemeester J. Waals Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Wethouder L. Heidens K- Rental Nijmegen, Harm en Karei Leenders GOLDEN MEMBERS: Kronenberg Collega's, Loopbaanadviesbureau Art.com De Lekkernij-'tAnker, Merselo Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Euroshutters Maessen Bedrijven Flextronics Makelaardij Carel Fijen GGZ Groep Manders Automation van Haren Autobedrijven B.V. Mari, Wanssum Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. Martin Cuijpers Meidon Plastics B.V., Bergen Ib. Muermans Projectontwikkeling Management B.V. Mister Kool's, Wanssum McDonald's Venray NLW Groep Van den Munckhof B.V. Notariskantoren Venray Nelipak B.V. Verkeersschool Nottelman Numac Nederland B.V. Pansign Communicatie OTTO Work Force B.V. PDS Products Peka Kroef B.V. Van der Putt Advocaten Personato Werving Selectie Peelrand Makelaardij B.V. Rabobank, Venray PROF NORM, Jan van Dijck Venray Vie Curi Vitaal Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Ricor Damesmode en Herenmode MEMBERS: Rocom Telecommunicatie B.V. De Aanpak Bouwservice B.V. Rongen Tegels,Sanitair en Tegelwerken V.o.f. ABN/AMRO Bank Rooijerie Uitmarkt Adecco Riihl Haegens, Molenaar, Accountants Administratiekantoor Van Dijck Lenders Saarloos Automotive Equipment, Venray Argowil B.V Salarispoint, Oirlo Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren Auto Arena Venray B.V. SO Expo Autowijk Keizersveld Sport 2000 Autoschade Venray Steenhandel Kusters Avydo accountants en belastingadviseurs De Swing B.V. Restaurant, America B|A|S Research Technology Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Bax Financieel Advies B.V. Tandartsenpraktijk Venray Bol Accountants, Venray Thuijls Beheer B.V. Boomers Toverland Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees Tempo-Team Uitzendbureau Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Thomassen Interieurs BV Cocosoft Turning Technic B.V. Communicatiehuis Centennial Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Contour, Accountants en Belastingadviseurs Taxi Twan Peeters Cornelco Safety Uitzendburo Mondial Culinair Creatief Ruud Welbers VB&C DatZitt Horeca Projectmeubilair Verstraaten Business Travel Deloitte,Venlo 2VM Makelaars/2Count Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Verspreidingsburo Periodiek Derksen Dienstverlening Volantis - Hollman Adviseurs Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Websdesign Electro Martens Installatie B.V. Wejebe Blitterswijck B.V. Wellness and Sports Partycentrum "De Witte Hoeve" WIK0 Investments Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Wiertz Personeelsdiensten Fortis Bank, Venray Wonen Venray Gamma, Venray Van Gansewinkel B.V. Vrienden SV Venray Gilde BT Addit BV van Grinsven Drukkers, Venlo Feestcafé de Koets Healthcare Group, Venlo Golfcomplex De Golfhorst Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Manders Verhuur Hotel Asteria Munckhof reizen, Horst ING Bank, Venray Nachtcafé Allabonneur Interstyling B.V. Sport Lavit Intratuin, Venray Taxatiebureau Dirkx van Soest Invent Personeel en Organisatie Van Heyster Relatiegeschenken B.V. Jacobs Dakbedekkingen Van Neerbos Bouwmaterialen Group Janssen Venray Stucadoors B.V. Wijnhuis Venray RKVB-SSS'18 0-5 (0-2). Doel punten SSS'18: Bas Joosten (3x), Luc Janssen en eigen doelpunt RKVB. Het was stormachtig op het hob belige terrein van RKVB in Baexem. Beide ploegen wilden wel maar goed voetbal viel deze middag niet te bewonderen. Toch ging de meer derheid van de toeschouwers -die uit Overloon kwamen- tevreden naar huis. Zelf won SSS'18 met 0-5 en de achtervolgers lieten punten liggen. De eerste helft werd met 0-2 afge sloten. De Overloonse doelpunten waren geen gevolg van vloeiend aan- valsspel, maar ontstonden uit twee corners. SSS'18 was de gevaarlijkere ploeg maar de stormachtige wind had een zeer nadelige invloed op het spel. De eerste kans was voor Bas Joos ten die een voorzet van Luc Janssen hoog overschoot. Twee minuten later had Teun van Bree een mooie lob in gedachten maar Baexem-doelman Aan de Boom kon de bal makkelijk onderscheppen. Weer een minuut later dacht Rob Janssen de bal mooi in de verste hoek te deponeren maar de bal verdween contimeters naast. Er was een corner van Coen Janssen nodig om de 0-1 op het scorebord te brengen. De Baexem doelman werkte de bal ongelukkig in eigen doel. De thuisploeg wist in de eerste helft geen echte kans te creëren. Wederom een corner van Coen Janssen besliste eigenlijk de wedstrijd in de 41ste minuut. Luc Janssen verlengde diens voorzet en Bas Joosten kon de bal simpel tot doelpunt promoveren: 0-2. De tweede helft was niet veel beter dan de eerste maar de gasten waren nu duidelijk de bovenliggende ploeg en creëerden diverse mogelijkheden. Het duurde tot de 65e minuut voor de score werd opgevoerd. Luc Janssen schoof een voorzet van Teun van Bree droog in het Baexem-doel. Een minuut later moest doelman Claes voor het eerst handelend optreden toen hij een van richting veranderde vrije trap uit de hoek moest halen. De spelers van Baexem raakten gefrustreerd door het eigen onvermogen en de goed leiden de scheidsrechter Van Dreumel gaf twee gele kaarten vanwege mekkeren en te hard inkomen aan RKVB spelers. In de 72e minuut scoorde Bas Joosten zijn tweede en SSS's vierde treffer op aangeven van Luc Janssen. Weer vijf minuten later was het wederom Bas Joosten die de 0-5 eindstand -na mis sers in de Baexem achterhoede- op bepaalde. Zondag mag SSS'18 opnieuw naar Midden-Limburg en is het Roermond- se EMS de tegenstander. Sportnieuws -info SV Venray weer in winnend ritme Venray-Blauw Geel 2-1 (0-0). Doelpunten: 52. Wout Gom- mers 1-0; 71. Khalid Hlimi 2-0; 91. Ronnie Hoevenaars 2-1. Scheids rechter: Maas (Roermond). Toe schouwers: 500. Gele kaart: Hans Custers, Khalid Hlimi (Venray) en Ronnie Hoevenaars (Blauw Geel). SV Venray: Nabbe; Keijzers, Geenen, Scholten en Ooms; Snij ders, Gommers, Crooij en Custers; Hlimi en Thoone. Door Jan Leijsten Andermaal moest een sterke Brabantse eersteklasser buigen op sportpark De Wieën. Na Someren werd ook ex-hoofdklasser Blauw Geel aan de kant geschoven: 2-1. De club uit Veghel zag de tweede periodetitel in rook opgaan. Na een doelpuntloze eerste helft zette koploper Venray na rust orde op zaken. De ploeg van trainer Harry Blokhuis verscheen boordevol vertrouwen aan de start. Begrijpelijk met vijf achter eenvolgende zeges in de bagage. Maar uiteindelijk dropen de Brabanders met lege handen af, want Vinkenslag ging met de periode aan de haal. Beide elftallen opereerden aan vankelijk voorzichtig en toonden Venray-aanvaller Khalid Hlimi zet met een technisch hoogstandje de Blauw Geel-defensie op het verkeerde been. het nodige respect voor elkaar. Trai ner Jan Poels kon niet beschikken over de geschorste Marcel Seijkens. Daartegenover stond de terugkeer van linksachter Koen Ooms. Na wat plaagstootjes voor beide doelen, luid de de thuisclub het meer serieuzere werk in. Uit een aanval van achteruit via Ruud Keijzers en Bob Crooij kon Khalid Hlimi inschieten maar doel man Jurgen Pinckers bracht redding. Blauw Geel kon niet veel afdwingen en toonde weinig offensieve moed. Luuk Snijders onderscheidde zich met zijn directe vrije trap waarmee Pinckers in de bovenhoek de grootste moeite had. De jongelingen Snijders en zeker Ruud Keijzers speelden zich enkele malen knap vrij en zij waren de meest opvallende Venraynaren. Vlak voor rust 'keek' Peter Nabbe een vrije trap van Enic Gene vlak naast.Terwijl Freek Thoone zelden los kwam van zijn fel bewakende cipiers. Zijn maatje Khalid Hlimi stuurde zichzelf met een fraaie passeerbeweging de ruimte in, maar hij schoot te zacht in. Dit was een van de sporadische mogelijkhe den. Hans Custers incasseerde op het middenveld een onnodige gele kaart die ontstond uit een van de vele slor digheidjes bij de rood-witten. Na rust toonde Venray een heel ander gezicht. Vanaf de aftrap was het slagvaardigheid troef. Oud-prof Geof frey Prommayon (die uitkwam voor PSV, Willem II en Eindhoven) wist Freek Thoone op pittige wijze te stui ten. Na zeven minuten was het toch raak. Khalid Hlimi kwam met de bal aan de voet op en legde buiten de zes tien aan. Onderweg toucheerde Wout Gommers licht de bal die via eenVeg- helse verdediger en de keeper in het doel verdween: 1-0. Blauw Geel zat niet bij de pak ken neer. Hoevenaars tackelde Luuk Snijders en kreeg geel. De aanval van Gene op Mehmet Gurbuz, die profi teerde van Snijders' enige slippertje, werd door de soevereine Daan Gee nen onschadelijk gemaakt. Er viel zo veel meer te beleven dan in het eerste bedrijf. Doelman Pinckers redde op een inzet van Bob Crooij. Met nog twintig minuten op de 'stadionklok' eindelijk de bevlieging waar Freek Thoone patent op heeft. Vanaf links vertrokken, vormden twee tegenstanders geen enkele hindernis om vervolgens de meegesnelde Kha lid Hlimi de bal voor het intikken te geven: 2-0. Khalid is even ongrijpbaar als bescheiden in zijn commentaar na afloop. "Het ging wel goed ja, Ik heb lekker gespeeld." Vlak na de 2-0 werd Hlimi in kansrijke positie ten val gebracht: strafschop. Wout Gommers schoot de bal niet al te zuiver in waar door Pinckers de 3-0 kon voorkomen. Het is overigens niet de eerste penalty die Venray dit seizoen onbenut laat. Geen nood, want even later een pass van Rob Scholten op Thoone die zelf in goede positie onbaatzuchtig was en teruglegde op Hlimi. De sterke ingrijpende doelman Pinckers voor kwam de treffer. In de blessuretijd zag Peter Nabbe zijn niet klemvaste ingreep door Ron nie Hoevenaars direct uitgebuit: 2-1. Dat was het sein voor een enerveren de slotfase waarin Thoone verzuimde de 3-1 in te schieten. Er ontstond nog een opstootje nadat aanvoerder Mer- tin van Katwijk genadeloos Hans Cus ters neerschopte. Het incident werd snel in de kiem gesmoord en deed weinig afbreuk aan het duel dat enkel op papier een topper was. Het kreeg met Venray wel een terechte winnaar. "Er lag best wel druk bij ons. Daar zijn we goed mee omgegaan", vindt de sterke Bob Crooij. "Dat we na de sterke seizoenstart met 21 punten uit zeven een terugval zouden krijgen, dat was logisch. Dit zijn we nu te boven. We zitten weer in de winning mood." TOP'27 voor cruciaal degradatieduel De veldvoetballers beginnen aan de derde en laatste periode van de competitie. Niet alle clubs hebben nu al vijftien wedstrijden gespeeld. De KNVB heeft het paas weekeinde (zaterdag 22 en maan dag 24 maart) vrijgehouden voor het inhalen van de achterstallige duels. Zondag 4 mei is de slotdag van de voetbalcompetitie. Dat geldt niet voorVenray. De eerste klasse D is al een week eerder (op 27 april) afgewerkt. Dit komt omdat de periodewinnaars van ID in de nacom petitie gekoppeld zijn aan die van de eerste klasse C. Deze klasse behoort tot het district Zuid I dat een week voorloopt op Zuid II. De nacompetitie van de eerste klasse begint al op zon dag 4 mei. Dit betekent dat op tweede paasdag 24 maart in 1D een volledig programma wordt afgewerkt. Venray, in het bezit van de eerste periodetitel, gaat als koploper de laat ste en beslissende fase in. De drie ach tereenvolgende thuisduels tegen Bra bantse clubs waren goed voor negen punten. Zondag duiken de rood-witten het zuiden van de provincie Limburg in voor de ontmoeting met Schaes- berg. In het 'donkere' zuiden is Venray meestal niet zo succesvol. De laatste drie uitduels met Heerlen, Groene Ster en GSV'28 leverden geen enkele zege op. Dit seizoen werd alleen uit bij EHC gewonnen (0-1). Schaesberg is zo'n typische, stugge Zuid-Limburgse ploeg die heel weinig scoort, maar die ook weinig treffers tegen krijgt.Alhoe- wel Venray thuis op 30 september vrij gemakkelijk met 3-0 won. In de tweede klasse H blijft het kwakkelen met Volharding. Grote zeges en forse nederlagen wisselen elkaar af. De wisselvallige Vierlingsbe kers slagen er niet in om los te komen van de bedreigde zone. Zondag wacht het belangrijke uitduel met hekken sluiter Venlo dat vier punten minder heeft. SSS'18 heeft in het nieuwe jaar de koppositie in de derde klasse C weten te verstevigen. Terwijl de concurrenten Helden en Wittenhorst punten verspelen, blijven de Overlo- ners aan de winnende hand. Dit week einde speelt SSS'18 in Roermond tegen EMS, dat in acuut degradatiege vaar verkeert. In de vierde klasse F heeft Oostrum een indrukwekkende serie bekroond met de tweede periodetitel. De rood witten hebben nu ook een gaatje geslagen met de bedreigde plaatsen. Thuis tegen MVC'19 kan Oostrum bij winst zelfs de sprong naar de subtop maken. Voor TOP'27 wordt de situatie steeds nijpender. De Tienrayse hek kensluiter heeft een achterstand van zes punten op de veilige tiende plaats die bezet wordt door ZSV Zondag zijn de Zeilbergers te gast in Tienray. De oranje-zwarten moeten dit kelderduel winnen om niet in een helemaal kans loze positie te geraken. Leunen is met HW Helmond in een kampioensstrijd gewikkeld. De Leunse ploeg reist af naar Sevenum voor de ontmoeting met Sparta'18 dat voorlaatste staat. Het is een slechts een kwestie van tijd totdat Swolgense Boys de titel grijpt in de vijfde klasse F. De ploeg van trainer Henk de Bijl heeft in de resterende zeven duels maximaal elf punten nodig. De Swolgenaren zijn nog altijd ongeslagen en gaan zondag op bezoek bij laagvlieger Resia dat de punten nog hard nodig heeft. Dat geldt ook voor SV United dat ondanks de 3-0 zege op EWC nog altijd niet uit de degradatiezorgen is. Zondag speelt de fusieclub op sportpark Bergsbos in Meerlo tegen DEV Arcen en kan dan weer een stap in de goede richting zetten. SVOC'01 moet nu heel drin gend punten gaan pakken om degra datie nog te ontlopen. De hekkenslui ter gaat proberen te stunten bij de nummer drie Montagnards. De titelrace in de zesde klasse ligt helemaal open en gaat tussen vier clubs (Holthees, AC VWj Meterik en Griendtsveen) die elkaar weinig ont lopen. Holthees heeft in elk geval vast een periodetitel op zak. De blauw- witten verdedigen in America de pas verworven koppositie. Middenmoter Ysselsteyn krijgt AC VW op bezoek. In Venlo werden deYsselsteyners eer der met 6-0 afgedroogd. Merselo gaat bij Lottum op jacht naar de tweede zege. BW'27 pakte in de laatste acht duels geen enkel punt meer. Ook thuis tegen Meterik zal het weer heel lastig worden. ZSV-Oostrum 1-2. Doelpunten Oostrum: Ruud Custers (2x). Oostrum versloeg afgelopen zon dag in Zeilberg directe degradatie concurrent ZSV en werd door dit resultaat ook winnaar van de tweede periodetitel. In een meer spannende dan goede wedstrijd kreeg Oostrum de tegenstander pas in de slotfase op de knieën: 1-2. Oostrum startte de eerste helft met de wind in de rug en plukte hier al in de 5e minuut de vruchten van. Een vrije trap op ruime afstand van het ZSV-doel werd door Ruud Custers hard en hoog in de touwen geschoten: 0-1. De vroege voorsprong had een gunstige uitwer king op de Oostrumse ploeg want ondanks de harde wind legde de ploeg geregeld mooie aanvallen op de mat. Zo knikte Jelle van Tilburg nipt naast na een soepel lopende aanval over de rechterflank. Ook aanvoerder Bas Kessels was dicht bij een tweede Oostrumse treffer nadat hij door Arjan Kempen vrij voor de keeper werd gezet. Het Oostrumse publiek veerde al op maar de lob van Kessels ver dween rakelings langs de verkeerde kant van de paal. De Zeilbergse gast heren kwamen mede door de harde tegenwind nauwelijks van de eigen helft af en creëerden in de eerste helft dan ook nauwelijks kansen. Na de thee had Oostrum de wind tegen en nu waren het de gasten die grote moeite hadden om van de eigen helft af te komen. ZSV werd ook steeds fel ler in de duels en langzaam leek de wedstrijd te kantelen in het voordeel van de thuisploeg. Oostrum moest het initiatief aan de tegenstander laten maar wist door snel om te schakelen nog een paar keer zeer gevaarlijk te worden. Allereerst rolde een inzet van Bastian Bouwsema tergend lang zaam over de doellijn nadat hij knap de Zeilbergse doelman had omspeeld en vanuit een moeilijke hoek op doel moest schieten. Een paar minuten later ontstond de volgende Oostrum se kans toen de bal uit een onver valste scrimmage voor de voeten van Jelle van Tilburg terechtkwam. De Oostrumse spits haalde vanaf de rand van het zestienmetergebied hard uit maar zag zijn schot hoog over gaan. Doordat Oostrum verzuimde de wed strijd in het slot te gooien bleef ZSV doorstrijden voor een beter resultaat. Deze opvatting had succes want een kwartier voor tijd viel de gelijkmaker. Een harde, lage voorzet van de rechts back van ZSV werd door Hans Ver baarschot al vallend langs Oostrum- keeper Ralph Kessels geschoten: 1-1. Ondanks deze tegenslag liet Oostrum zich niet van de wijs brengen en kwam het vijf minuten later, met enig fortuin, weer op voorsprong. Na een overtreding op Chris Wilschut aan de linkerkant van het veld zette Ruud Custers zich weer achter de bal. De indraaiende voorzet kwam ongeluk kig op het hoofd van ZSV-speler Luuk Keijzers terecht die zo zijn eigen doel man in de korte hoek passeerde: 1-2. Met nog tien minuten op de klok leek het beste eraf bij de thuisploeg en trok Oostrum zonder al teveel proble men de zege over de streep. Door de overwinning heeft Oostrum dus zeer verrassend de tweede periode bin nengehaald. Komende zondag staat de thuiswedstrijd tegen MVC'19 uit Maasbree op het programma.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23