Gemeente Ven ray Wat leeft er in Meerlo-Wanssum en Venray? Subsidie voor Castenrays kunstwerk Kritiek op plannen MOB-complex Apart katern over herindeling Gemeente subsidieert 'Een kamer op het kerkhof' Op naar een fraay centrum Kijk ook op www.venray.nl onder Centrum op de schop Inzameling grof huishoudelijk afval Venrays Museum krijgt voorbereidingskrediet PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Centrum op de schop k -AU,.*. Castenray krijgt van de gemeente Venray €1.000 subsidie voor het kunstwerk'De Schansenmaker'. Dit kunstwerk wil Castenray plaatsen als afronding van een groot aantal werkzaamheden in het dorp. Castenray heeft de afgelopen jaren onder andere het dorpsplein gerenoveerd, de omringende wegen vernieuwd, woonwijken heringericht en de school en het gemeenschapshuis aangepast. De afronding van deze werkzaamheden wil het dorp bezegelen met het plaatsen van een kunstwerk op het dorpsplein. Er is gekozen voor 'De Schansenmaker'vanwege de relatie met de Castenrayse historie: van Schanseknuppels voor Schanseknuppels... Het beeld kost in totaal €15.000. Dit bedrag is al grotendeels op eigen kracht verworven. Het college van B en W heeft vooral veel waardering voor de eigen inbreng en ondersteunt een dergelijk staaltje van saamhorigheid en gemeenschapszin graag. Venrayfocus op mensen Donderdag 6 maart 2008 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 10 'ërïïr^an'eéVi Fraay centrum Wethouder Hans Teunissen heeft maandag 25 februari de inwoners van Ysselsteyn en andere belangstellenden ge ïnformeerd over de plannen van het college van B en W voor het MOB-complex. Het college wil hier een campus ontwikkelen voor de huisvesting van 500 buitenlandse werknemers, met name uit Midden- en Oost- Europeselanden. Woordvoerders van omwonenden aan de Timmermansweg, het buurt- comité Moosdijk en de dorpsraad gaven hun mening over de plannen van het college. Belangrijkste pun ten van kritiek waren met name de grootschaligheid, de mogelijke sociale overlast en de verkeers veiligheid op de Timmermansweg. Vragen Daarnaast was de vraag van veel mensen waarom een klein dorp als Ysselsteyn dit probleem moet oplossen. Ook kwamen onderwerpen als criminaliteit, alcoholmisbruik, handhaving en het beheer van de campus aan de orde. Wethouder Teunissen: "Wij nemen alle vragen en gevoelens van mensen zeer seri eus. Wij zullen de komende tijd met de verschillende belangengroepen in gesprek gaan. Ook zullen we rea geren op alle vragen die zijn gesteld en opmerkingen die zijn gemaakt." Uitstel Veel mensen voelden zich overval len door de plannen. Op verzoek van de aanwezige fractievoorzitters heeft wethouder Teunissen aan gegeven het voorstel later aan de gemeenteraad voor te leggen dan gepland. "Dit biedt belangengroepen de mogelijkheid om zich beter voor te bereiden op de besluitvorming", aldus Teunissen. "Daarnaast biedt het ons de ruimte om nog eens met verschillende partijen van gedachten te wisselen." Meer informatie over de plannen vindt u op www.venray.nl/mob. In deze Peel Maas besteedt de gemeente Venray in een apart katern aandacht aan de gewenste fusie met Meerlo-Wanssum. Dinsdag 12 februari heeft de gemeenteraad van Venray zich uitgesproken voor een fusie met Meerlo-Wanssum. Twee dagen later, op Valentijnsdag, heeft Venray het 'aanzoek' gedaan. Burgemeester Waals overhandigde naast het raadsvoorstel een grote taart om duidelijk te maken dat Venray graag fuseert met Meerlo-Wanssum. Het is nu aan de gemeente Meerlo-Wanssum om aan te geven of de liefde wederzijds is. Redenen voor samengaan Het raadsvoorstel van de gemeente Venray kunt u terugvinden op onze website www.venray.nl onder de button 'herindeling'. In het raadsvoorstel zijn onze argumenten voor een samengaan met Meerlo-Wanssum uitgebreid Afgelopen vrijdag, op schrikkel dag 29 februari, gaf de gemeente Venray de officiële aftrap voor de werkzaamheden in het project 'Centrum op de schop'. In de schouwburg kwamen de genodigden bijeen om dit te vieren. Leden van de adviesgroepen, raads- en commissieleden en betrokken ambtenaren waren aanwezig. Wethouder Patrick van der Broeck en de voorzitters van de drie advies groepen gaven een kort interview. Van der Broeck: "Ik ben er hartstik ke blij mee dat het een groen plan is geworden, met kunst, water en mooie verlichting. Het stadse, maar ook het gezellige komt terug in het nieuwe centrum." Activiteiten Diverse activiteiten in het centrum vormden de zichtbare start van ver schillende aspecten van het project. Er werd een boom uitgegraven, de eerste stenen zijn opgebroken en er is een stuk gasleiding aangelegd. Wethouder Van der Broeck nam drie bomen in ontvangst van de heer Van Asperen van de Floriade. Van Asperen benadrukte het belang van groen in het centrum: "Venray doet het anders. Venray begint met het planten van bomen, het is gelukkig niet iets wat achteraf wordt inge past." Door het vervangen van de reclame aan de gevel van Zowyzo werd zichtbaar wat de gemeente wil bereiken met haar reclamebeleid. Reclames moet ingetogen en rustig zijn, en bovendien passen bij de uitstraling van het pand. Stilettoloop Hoogtepunt van de middag was het optreden van Dizzy Jazzdance, dat gevolgd werd door de Stilettoloop op de Grotestraat. De stilettoloop was een ludieke actie om de bestrating op de proefstroken te testen. Over het algemeen werden alle tegels en stenen goed beoor deeld. "Wel moet er goed nagedacht worden over de afwateringsgootjes", aldus één van de loopsters. beschreven. Naast het raadsvoorstel vindt u hier ook meer informatie over de herindeling. Luisteren naar wat er leeft Het is niet niks als twee gemeenten besluiten zichzelf op te heffen om samen een nieuwe gemeente te vormen. Zo'n besluit neem je niet alleen met je verstand, maar ook met je gevoel. Daarom willen we de achtergronden van ons aanzoek belichten door inwoners van Meerlo-Wanssum én Venray zelf aan het woord te laten. U leest in de aparte katern wat er bij hen leeft. Hoe kijken inwoners van Meerlo-Wanssum tegen Venray aan en wat is belangrijk voor hen? Hoe zien Venraynaren dat en wat kunnen beide gemeenten voor elkaar betekenen? Eén ding staat in elk geval vast. Venray heeft een goed gevoel bij Meerlo- Wanssum. Prijsvraag In de nieuwsbrief Centrum op de schop, die onlangs huis aan huis is verspreid, stond een prijsvraag: hoeveel stenen worden de komende drie jaar in het centrum uit de grond gehaald? Het juiste antwoord: ongeveer 2.101.150 stenen. Theo Zegers zat er met zijn antwoord van 2.075.000 stenen het dichtst bij en heeft daarmee een waardebon ter waarde van €250 gewonnen. De gemeente stelt een subsidie van €2.000 beschikbaar voor een bijzondere voorstelling van het Jongeren Ontmoetings Centrum (JOC) op het Duitse kerkhof in Ysselsteyn. Het JOC heeft de beschikking gekre gen over een replica van de kamer van Anne Frank. Het centrum wil deze replica gaan gebruiken in een voorstelling waarin het verleden wordt samengebracht met actuele thema's. Initiatief Het initiatief wordt uitgevoerd door stichting Brink, met daarin het JOC, de Ysselsteynse muziek- en toneel wereld en enkele professionals. De voorstelling zal voeren over het kerkhof naar het MOB-complex, waar de voorstelling zestien keer te zien is. Met toneel en muziek wordt het thema tot leven gebracht, gezien door de ogen van jongeren van nu. Het is vooral gericht op groepen jongeren, maar ook op de lokale bevolking. In totaal bereikt de voorstelling 2400 toeschouwers. Belang Het college waardeert vooral het belang voor de Ysselsteynse ge meenschap en haar band met het kerkhof. "Hiermee wordt op een aansprekende locatie en op eigen tijdse wijze dit belangrijke thema belicht voor jongeren", aldus wet houder Patrick van der Broeck. De inzameling van grof huishoude lijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maeassen belt op telefoonnummer (0478) 51 31 00 om een afspraak te maken op deze datum. De kosten bedragen €20 voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. U kunt uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt plaats op dinsdag 11 maart. De firma Maessen Recycling voert de inzameling uit. Het college van Burgemeester en Wethouders stelt €25.000 beschik baar aan Stichting Venrays Museum. Met dit bedrag kan de stichting een begin maken met de verdere ontwikkeling van het museum en de eerste aanloopkosten betalen. museum zal een meerwaarde hebben voor Venray en de regio", aldus wethouder Patrick van der Broeck. "Het zal een podium bieden waarop in woord en beeld verhaald wordt over de geschiedenis en de belevenissen van mensen en organisaties in Venray en omgeving." Het nieuwe museum krijgt onderdak in de kapel en omliggende gebouwen op het terrein van St. Servaas. De planning is dat de verbouwing eind 2009 gereed is en dat dan gestart kan worden met de inrichting van het museum. In de tussentijd worden de twee organisaties omgevormd tot één professio nele instelling die de zeer uitgebreide collectie voorwerpen gaat beheren. Meerwaarde Met dit Venrays Museum krijgt Venray een belangrijke voorziening erbij in een bijzonder monumentaal pand en op een aansprekende locatie. "Dit Achtergrond In 1999 heeft de gemeenteraad de ambitie vastgelegd om te komen tot een publieksgericht Venrays Museum, omdat zowel museum 't Freulekeshuus als ook het museum van de GGZ Noord- en Midden-Limburg deze functie onvoldoende kunnen waarmaken. De huisvesting en overige faciliteiten van beide musea zijn te klein of voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. De besturen van beide musea hebben in 2004 besloten daarom te fuseren tot één Venrays Museum. In januari 2008 heeft de gemeenteraad ingestemd met de statuten van de nieuwe museumstichting.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21